pmgeving t Spant langepakt Samenwerking stadspartijen ketst af Museum Ter Aar zet 35 families te kijk Pand Koudekerks café De Hoek verkocht Rijn Veenstreek ad sanctos FASE EXCLUSIE* VARA Jacobswoude gedoogt illegale overkapping 'ERDAG 27 DECEMBER 1997 '1-5356417. plv -chef izzakoerier beroofd van brommer e 'hen aan den run» Twee jongens hebben een pizzakoerier op Herenweg van zijn brommer beroofd. Nabij de Alida de Jong- aat trokken twee jongens op een gele scooter het slachtoffer, n 16-jarige Alphenaar, van de bromfiets. Ze eisten geld van de :zabezorger. Toen hij vertelde dat hij dat niet bij zich had ver- reen een van de daders met zijn brommer. De ander snelde ;g op de gele scooter. sugdige autodieven gesnapt bartvihen aan den rijn» De politie heeft drie 17-jarige Alphenaren trapt bij het openbreken van een auto. Een getuige tipte de litie, die het drietal opmerkte in een wagen op het Argoplein. drie jongens zijn na verhoor op eerste kerstdag vrijgelaten, (fortei gen hen is proces-verbaal opgemaakt. mstanders verijdelen inbraak *4 den run» Omstanders hebben een inbraak in een wo- aan de Stellingmolen in Alphen verijdeld. Zij hoorden don- rdag rond vier uur een ruit rinkelen en alarmeerden de politie, hield ter plaatse een 19-jarige inwoonster uit Zoetermeer De verdachte had een ruit aan de achterzijde van het huis il geslagen. De politie stelt een onderzoek in naar mededaders. cobswoude investeert half miljoen ir het opknappen van de omgeving van sportcentrum ipant in Leimuiden is 520.000 gulden nodig. Met dat wil de gemeente Jacobswoude het parkeerterrein en stroken openbaar groen er florissanter laten uitzien. ;elijk hopen B en W dat zo ook de overlast van jonge- afneemt. uiden .robbert >ekt. g< IDA en Alphense Stadspartij hebben geen vertrouwen in elkaar Alkemade robbert De Alphense Stadspartij en de Initiatief groep Democratisch Al* phen (IDA) gaan niet met een gezamenlijke kandidatenlijst of een gezamenlijk programma de gemeen teraadsverkiezingen in. De samenwerking tussen beide partijen is door een wederzijds gebrek aan vertrouwen van de baan. De Al phense Stadspartij ziet mogelijk zelfs af van deelname aan de verkiezingen. Beide groeperingen waren gesprekken aangegaan op voorspraak van beoogd lijst trekker Gerard van As. Nu dat niets heeft opgeleverd, ziet Van As af van een terugkeer in de politiek. De oud-wethouder stapte de ze raadsperiode op uit onvrede over het po litieke klimaat, nadat zijn relatie met zijn ei gen partij (WD) verstoord was. De Alphense Stadspartij had de liberaal als politiek leider voor haar partij gevraagd. Van As zei toen dat hij daar alleen zin in had als er voor een lokale partij in Alphen aan den Rijn een breed draagvlak was. Daarom ook drong Van As aan op gesprek ken met IDA. Om dezelfde reden zag partijvoorzitter Gerard Meereboer wat in de samenwerking. 'Samen staan we sterker', was zijn motto. IDA heeft momenteel één raadszetel, die zij echter niet meer bezet. De partij heeft ruzie met haar vertegenwoordiger Corry van Doeland. Van As heeft het te druk met zijn werk om opnieuw de politiek in te gaan, zegt hij in een toelichting. Zijn handen jeuken nog wel, want het college doet het in zijn ogen slecht. „Gevoelsmatig zeg ik 'ja'. Het ver stand moet dan maar zegevieren. De Alphense Stadspartij is een nieuwko mer in de politiek. Uit eigen onderzoek maakte de partij op dat zij op vijf tot elf ze tels kon rekenen. Over kandidaten en pro gramma is nauwelijks iets bekend. De partij ergert zich aan de zelfgenoegzaamheid en ingenomenheid van de gemeente, die pres tigeobjecten najaagt 'om van Alphen een wereldstad te maken'. Over het afketsen van de samenwerking wijzen de twee partijen de beschuldigende vinger naar elkaar. IDA noemt de Stadspar tij onbetrouwbaar. Meereboer verwijt IDA op zijn beurt dat deze een eerder bereikte overeenkomst opblies. Begin december wil den de twee partijen met een gezamenlijke verklaring naar buiten komen, maar daar over ontstond op het laatste moment on enigheid. Onzeker Meereboer weet nu niet meer zeker of zijn partij in maart meedoet aan de verkiezin gen. „Wij heb geen zin om eerst elf zetels te halen en dan te zien dat alles na vier jaar spetteren en sputteren weer uit elkaar valt. Als ik voor 10 januari niet genoeg goede mensen heb gevonden, slaan we een keertje gemeente vindt het parkeer de groenstroken ithjnmelig'. De aanpak van de jeving stond dan ook hoog het verlanglijstje van wet- ider L. Bruins. Aanvankelijk geen geld, later wilde ins eerst de verbouwings- nnen van 't Spant afwachten, de gemeenteraad die heeft 'jdgekeurd, is gemeentewer- gaan nadenken over ver ding van de omgeving, moeten duidelijkere par- I rvakken komen, adviseren i^btenaren van de buiten st. De groenstroken krijgen opknapbeurt. Ook wil de leente een verkeersdrempel leggen en lantaarnpalen plaatsen. B en W hebben de btelijke voorstellen overge- l5:nen. Met de twee laatste maatrege len denkt Jacobswoude de over last van rondhangende jonge ren te kunnen tegengaan. Zij gebruiken het terrein als race baan voor hun brommers en scooters. De verkeersdrempel moet het racen ontmoedigen. Door de lantaarnpalen anders neer te zetten, is beter te zien wat jongeren er 's avonds doen. Omwonenden van 't Spant stapten dit voorjaar naar burge meester W. van Beek en zeiden hem dat ze de overlast van de jeugd beu waren. Behalve het rondrijden op brommers, lieten de jongeren er ook rommel rondslingéren. Soms hingen ze tot twee uur 's nachts rond het sportcentrum. In een petitie drongen de bewoners aan op maatregelen. Van Beek zegde die toe. ter aar kees van kuilenburg Een Ter Aarder die een jaar cel straf kreeg, omdat hij zijn moe der had geslagen. Of een onver laat die een koe bij een boer had gestolen en daarvoor zeven jaar moest zitten. Zulke wetens- leiderdorpse volksun IN JANUARI STARTEN WEER DE VOLGENDE CURSUSSEN Aquerelleren Beeldhouwen in speksteen Beleggen, waarom en hoe Binnenhuisarchi tectuur Bridge vervolg Bridge spelenderwijs De andere kant van de bijbel Calligrafie Computercursussen Fotografie Groendeco- raties Kleur beleven (schildercursus) Indo nesisch koken Koken In den Houtkamp Kunstcursussen Ontspanningsmassage Roemeens voor beginners Russisch voor beginners Tekenen Tekenen in diverse tech nieken Tekenen/Schilderen Tuinaanleg Zijde beschilderen Vakantietalencursussen Frans, Italiaans en Spaans (eind april) MELD U SNEL AAN! Raadpleeg voor nadere informatie onze folder (LVU, Gemeentehuis en bibliotheek Leider dorp), of neem kontakt op vanaf 5 januari 1998 met het LVU-bureau, Heemraadlaan 67 (gebouw Sjelter) in Leiderdorp 071-5411732 geopend maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12.00 uur. a DECEMBER KADO MAAND; Fiat Cinquecento 4 stuks v.a11.500,- Fiat Uno nov. '92 42 000 km do.blauw10.950,- Fiat Tipo 1.6 SX 3-d. div. extra's rood 199519.950,- Fiat Bravo 1.6 SX Black Inkt 1996. 28.950,- Lancia Y groen met. 199313.450,- Lancia Delta HF Intergale (particulier)13.500,- Lancia Delta 1.6 rood 1995 23.950,- Lancia Dedra 1.8 1991 2x va12.950,- Lancia K. 2.0 en 2.4 div. extra's v.a48.500,- Ford Escort Riche 3-drs. zwart 199212.950,- Ford Escort 1.6 16V Sedan 1994 groen met.16.950,- Citroën Xantia 1 8 SX 55 000 km 23.500,- KWALiTErrs 1*^ ft I I I OCCASION I sas. autobedrijf v. Berckelweg 34 2203 LB Noordwijk 071-3656585 UITVAARTVERZORGING (na Ingen Scbeaau) BEGRAFENISSEN CREMATIES Dag en nacht bereikbaar Rouw- en ontvangkamers Koffiemaaltijden Archief voor het vastleggen van persoonlijke wensen Depositofonds Hogewoerd 84 tel. 071-5120975 begrafenissen crematies lammermarkt 43 leiden 071-5126618 ad sanctos maakl gebruik van het stilte centrum in de regenboog watermolenl te leiden voor condoleren en afscheidnemen waardigheden zijn te lezen in het Ter Aars museum bij de ex positie 'Uw familie in deze om geving'. De 'daders' blijven wel anoniem. „Anders is het wel licht te pijnlijk voor de nakome lingen, die nog in het dorp wo nen. Al is de informatie wel af komstig uit openbare archie ven", zegt Leonard van Kessel, één van de samenstellers en lid van de werkgroep 'archief en ge nealogie' van de historische ver eniging. In het museum zijn de ko mende drie maanden gegevens van 35 families uit Ter Aar en wijde omgeving in te zien. Het omvat zo'n vijftig vierkante me ter tekst. Niet alleen het gedeel te dat normaal is bestemd voor wisselexposities, maar ook de muren van het pand zijn benut voor de teksten en vele foto's. Twee jaar geleden was er een vergelijkbare expositie. „Die omvatte slechts negen families. Maar omdat die expositie zo'n succes was, besloten wij tot een vervolg. Destijds kregen wij veel nuttige informatie en opmer kingen. Daarop rekenen wij nu ook weer", aldus Van Kessel. De informatie van de families - behalve uit Ter Aar ook uit ge- i als Mijdrecht, Alphen, Moeskroen in Kasteel alphen aan den rijn» Pater Moeskroen bijt het spits af van het nieuwe 'bandseizoen' van jongerencentrum Het Kas teel. De band staat bekend om zijn mengelmoes van stijlen en theatrale acts. Pater Moeskroen belooft de bezoekers van het Kasteel op zaterdag 10 januari een stomende, dampende feest- massa. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Disque- Aarhof en Het Kasteel. De kassa gaat om 21 uur open; het con cert begint om 22.30. Uithoorn en Nieuwveen, Wou- brugge/Hoogmade - omvat de periode van 1650 tot 1950. Het materiaal is afkomstig uit dorpsarchieven en het rijksar chief in Den Haag. Daarnaast heeft de werkgroep informatie gekregen van de families door middel van interviews. „Dat le verde veel aardig materiaal op. Vooral de wat oudere dorpsge noten kennen uit de overleve ring nog prachtige verhalen van vroeger", vertelt werkgroeplid John Bosman. „Al mag je er niet voetstoots van uitgaan dat alles wat er op tafel komt tijdens zo'n bezoek ook klopt. Je noteert het en je probeert bij anderen die informatie bevestigd te krijgen. In een dorp weten mensen veel van elkaar." Volgens Van Kessel en Bos man heeft de werkgroep, die verder bestaat uit Anne Kraak, Ardie van Kessel, Ron Biegel, Karei Blom, Mieke Egberts-Van Schie, Hans Koeleman en Mau- ring Roest, ongeveer 25 procent van Ter Aar in beeld gebracht. „We hadden aanvankelijk het idee om alle informatie nog voor 2000 rond te hebben, maar dat lukt niet. Tenslotte hebben we allemaal ook nog een baan", zegt Van Kessel. Officieel Saabdealer vt Alpheri a/d Rijn, Leiden, Bollen-f CURIEWEG 13, AUTOBOULEVARD ALPHEN A/D RIJN, TELEFOON 0172-492444. NATUURBEHOUD Alkemade heeft een nieuwe vereniging voor na- tuur- en landschapbeheer. Vrijwilligers van 't Eerste Stuk' ont moeten elkaar voortaan elke eerste zaterdag van de maand om te werken aan het behoud van de flora en fauna in Alkemade. Op za terdag 3 januari worden wilgen geknot in het natuurgebied aan de Achterweg bij Nieuwe Wetering. Een lidmaatschap kost tien gulden voor volwassenen, vijf gulden voor jongeren. Meer informatie bij Annemarie van Schadewijk (071-3314981). RESTAURATIE De Onze Lieve Vrouwe Geboorte kerk in Rijpwetering is na de dienst van zondag 28 december gesloten vanwege restau ratiewerkzaamheden. Het herstel van het monumentale gebouw duurt waarschijnlijk tot najaar 1998. Burgemeester Meerburg pre senteert tijdens de speciale dienst het eerste exemplaar van de cd 'Alkemade Klassiek', die is uitgebracht ten bate vai Alphen a/d Rijn BRADERIE Oliebollen, cd's, feestkleding en curiosa zijnte vinden op de braderie die dinsdag 30 december aan het Thorbeckeplein plaatsheeft. De kinderen kunnen een ritje op de pony maken. Or ganisatie THIB staat van 10.30-17 uur garant voor een gezellig dag je uit. VOORLEESTEAM De Alphense openbare bibliotheek zoekt 50-plus- sers die willen voorlezen aan kinderen op peuterspeelzalen. Be langstellenden kunnen zich dit jaar nog aanmelden (0172-475771). Jacobswoude STROOIMATERIAAL Jacobswoude heeft nieuw strooimateriaal no dig. De gemeente wil bovendien de strooiwagens milieuvriendelij ker en meer kostenbesparend laten rondrijden. Burgemeester en wethouders stellen daarom voor over te gaan cp de zogeheten 'nat te strooimethode'. Dat kost minder zout. Voor het nieuwe stfooi- zout is 91.000 gulden nodig. SPORTHALLEN Burgemeester en wethouders van Rijnwoude willen 43.500 gulden beschikbaar stellen voor de aanschaf van nieuwe schrob- en zuigmachines voor de gemeentelijke sporthallen. De schoonmaakmachines van De Cirkel in Hazerswoude-Rijndijk en de Landvliethal in Dorp zijn aan vervanging toe. Als de raad 29 ja nuari akkoord gaat kunnen de sporthallen weer tien jaar vooruit met de nieuwe machines. KABEL Rijnwoude wil de abonnementsprijzen van de Kabelexploi tatie Maatschappij Rijnland verhogen met een kwartje per maand. Als de gemeenteraad met het voorstel instemt moeten de inwoners van Rijnwoude per 1 januari 20,39 per maand betalen. Voor bejaar denhuizen gaat het tarief omhoog met 18 cent wat op een totaal komt van 19,27 per maand. FOTO MARK LAMERS Leonard van Kessel (links) en John Bosman: „Honderden telefoontjes hebben we gepleegd." De expositie is bedoeld om Ter Aarders te laten zien wat er aan materiaal is. Bosman; „Daarnaast hopen we hiermee te bevorderen dat meer mensen onderzoek gaan doen. Zelf zijn we ook met onze eigen familie begonnen. Uit zo'n onderzoek kan iets iets moois opbloeien.". Centraal in de tentoonstelling staat Hans Verkerk. „Hij is een bekende Ter Aarder, die wij door middel van een kleine ten- toonstellig extra in beeld heb ben gebracht. In die expositie laten wij zien hoe zijn bedrijf gegroeid is van een klein hob bywinkeltje tot het huidige keu kencentrum. Verkerk was te spreken over onze opzet en het boek dat we over zijn familie hebben gemaakt. Ook over de 34 andere families is een boek gemaakt", zegt Van Kessel. Om aan die informatie te ko men. zijn honderden telefoon tjes gepleegd en zijn er veel brieven geschreven. Daarnaast hield de groep tientallen inter views. De expositie in het pand aan de Westkanaalweg is op woensdag, zaterdag en zondag open van 14-16 uur en duurt tot en met 13 april. Uitgesproken rijnsaterwoude» ewout van der dussen Veehoudersbedrijf Van Iperen in Rijnsaterwoude moet zijn il legaal gebouwde overkapping aan de Herenweg slopen. De tachtig vierkante meter grote il legale overkapping van zwaar zeil, met een boom in het mid den is zelfs vanuit het gemeen tehuis te zien. Hoewel het bouwwerk, dat er al een aantal maanden staat, in strijd is met het bestemmings plan, stelt de gemeente zich coulant op „Wij gedogen de si tuatie tot de ingediende aan vraag officieel is behandeld", al dus burgemeester Van Beek. Als Van Iperen de noodzaak en urgentie aantoont, staat de gemeente een overkapping van maximaal 45 vierkante meter toe. Het bedrijf moet daarvoor een nieuwe aanvraag indienen. „Een groter oppervlak staat het bestemmingsplan vanwege de bebouwingsdichtheid niet toe", aldus Van Beek. Ook voor de 45 vierkante me ter moet het bestemmingsplan worden aangepast. Zo lang die procedure loopt, mag Van Ipe ren hooi en stro onder de te grote overkapping opslaan. Brand bij Golfclub Zeegersloot den run marun kramp In de afslaghut van Golfclub Zeegersloot in AJphen aan den Rijn is donderdag tussen half een en een uur 's nachts brandgesticht. De brandweer moest eraan te pas komen om de brand te blussen. Ook is een schuilhut op het terrein van de club vernield. De schade is volgens manager Van Lavieren aanzienlijk. Wie de fik heeft aange stoken is nog onbekend. Manager Van Lavieren reageert enigszins gelaten op de brand. „We staan er niet van te kijken. We worden bijna dagelijks geconfronteerd met vandalisme en vernielingen. Ie dereen die maar wil kan daar ongestoord zijn gang gaan. Het ter rein ligt ook zo afgelegen. Geregeld verdwijnen vlaggetjes van de banen en zijn lampen kapotgeslagen. Zo'n brand is natuurlijk wel van een heel andere orde. De schade is enorm, het is vreselijk. Maar je zou bijna zeggen dat je er op had kunnen wachten." Het pand van café De Hoek aan Dorpsstraat 50 in Koudekerk aan den Rijn is verkocht aan or ganisatie- en adviesbureau Ac quest in Leiderdorp. Het café blijft in afgeslankte vorm, in be drijf. De bovenzaal, evenals de biljartzaal, neemt de nieuwe ei genaar in gebruik. Een aantal verenigingen dat deze zaaltjes voor zijn activiteiten gebruikt, is hiermee zijn onderkomen kwijt. De overdracht staat gepland op 1 april 1998. De verkoop van het pand was volgens Manon de Greef van Stichting Café De Hoek noodza kelijk omdat de bovenzaal en de biljartzaal zwaar op de begro ting drukten. Ook zegde het ar chitectenbureau, dat de boven ste verdieping huurt, op korte termijn op. Deze financiële te genslag bemoeilijkte de exploi tatie van de stichting. Acquest betrekt het pand per 1 april. Het café wordt voortge zet op 'oude basis', meldt De Greef. dus steunend op vrijwilli gers. Er verandert wel een aan tal dingen. Acquest is van plan om het pand volledig te restau reren. En De Greef denkt dat de stichting in de toekomst vaker activiteiten organiseert aange zien zij daar meer tijd, energie en geld in kan steken als de fi nanciële beslommeringen weg vallen. Stichting De Hoek heeft de ongeveer veertig verenigingen die gebruikmaken van de zaal tjes in De Hoek op de hoogte gesteld van de verkoop van het pand. Voor hen heeft de inkrim ping van het aantal vierkante meters pijnlijke gevolgen aan gezien zij binnen drie maanden een nieuw onderkomen moeten vinden. Zo moet ook biljartvere niging 't Scheepje op zoek naar een nieuwe biljartzaal. Om de pijn een beetje te verzachten heeft de stichting besloten dat de vereniging de biljarttafels uit de bovenzaal van De Hoek mag meenemen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13