jkt vast te zitten Skatebaan in De Bloemerd In spanning gehouden door 'Vermist' «Inderzoek moord ni j_ 1 rv ni 1 'Wij gaan niet zo snel naar de rechter' Leiden Regio indejaarsbonus ^intratuin ANDEL Kfl WANDEL 'Gratis bellenlijn' op proef in Leiden [NSDAG 24 DECEMBER 1997 N PREENEN. 071 -5356414, PLV -CHEF ERNA STRAATSMA. 071 -5356437 >u| 3(52! RP ERNA STRAATSMA olitie heeft nog geen enkele rijzing gevonden die duide- •id kan verschaffen over de gepleegde moord op 60-jarige Turk in park De le [kamp in Leiderdorp. Zowel j, het motief als de dader(s) iet recherchebijstandsteam olledig in het duister. team is inmiddels in logj| slankte vorm' bezig met onderzoek naar de dood reg(de man, die op 13 decem- ,n, met schotwonden werd :ha etroffen in het park. De re- ;heurs concentreren zich de resultaten van een af- >ute ien vrijdag gehouden 'pas- iee[ snonderzoek' in De Hout- sis# "De gegevens van dat Geljirzoek worden nu uitge- zegt politiewoordvoer- Nelemans. De vermoorde werd door een wandelaar 3zei ;etroffen in de buurt van de kinderboerderij in De Hout kamp. Het opsporingsbericht dat maandag 15 december op tele visie werd uitgezonden heeft geen bruikbare tips opgeleverd. ,,De meeste telefoontjes waren van mensen die dachten dat ze het slachtoffer kenden", zegt Nelemans. „En dat bleek dan toch niet te kloppen." Het op sporingsbericht bereikte uitein delijk wel in Nederland wonen de familie van het slachtoffer, waarna de identiteit van de man kon worden vastgesteld. Het slachtoffer woonde niet in Nederland. „Het recherchebij standsteam bestaat nog wel, maar we hebben nog geen en kel idee over de dader en het motief van de moord", zegt Ne lemans. „Voorlopig is het team nog bezig met het onderzoeken van een aantal gegevens. Als dat verder niets oplevert moeten we kijken of we nog verder gaan met het onderzoek." Aan de wens van veel Leiderdorpse jongeren wordt bin nenkort voldaan. B en W hebben besloten een skatebaan aan te leggen in sportpark De Bloemerd, tegenover de al daar gelegen 'hangplek'. De skatebaan bestaat uit drie onderdelen: een 'jumpramp', een 'funramp' en een 'boardslide'. de aanleg van de skatebaan be sproken in een raadscommissie. De skatebaan bestaat uit twee zogeheten 'half-pipes', een ho ge en een lage. Het derde on derdeel, de boardslide, is een soort skischansje. LEIDERDORP ERNA STRAATSMA Naar verwachting worden de skatevoorzieningen dit voorjaar aangelegd. Tot 21 januari liggen de plannen ter inzage in het ge meentehuis. In februari wordt Uit onderzoek van de ge meente blijkt dat de aanleg van een skatebaan een van de grootste wensen is van de Lei derdorpse jeugd. Jongeren uit deze gemeente maken nu vaak gebruik van de skatebanen in andere gemeenten. Een van de plaatsen waar Leiderdorpers naar uitwijken is de 'halfpipe' in de Leidse Merenwijk. De komst van een skatebaan was al opgenomen in de jeugd- en jongerennota, die de ge meente in augustus presenteer de. In die nota is, naar aanlei ding van gesprekken met jonge ren op een school en tijdens een 'jongerenberaad', een verlang lijst van de jeugd opgenomen. Behalve een skatebaan heb ben de Leiderdorpse jongeren nog één grote wens. Ze zouden dolgraag zien dat de gemeente investeert in de bouw van een buurthuis, waar onder meer disco-avonden gehouden kun nen worden. In De Sjelter kun nen maar incidenteel disco- avonden worden georganiseerd, vanwege strenge geluidsnor men. Of de gemeente ook aan de tweede wens van de jongeren tegemoet zal komen lijkt nog onzeker. In de jongerennota kondigde het gemeentebestuur alleen aan om een onderzoek te houden naar de 'verruiming van de openingstijden van Sjelter'. Wethouder C. Kemer vindt dat er daarnaast ook af en toe dis co-avonden gehouden kunnen worden in De Muzenhof. Leiderdorpse hoopt op kerst met kinderen /Jieuwe naam ipieerwinkels Zaterdag 27 december starten we met onze bekende idejaarskortingsactie. We geven dit jaar maar liefst 40% korting op alle kerstartikelen. Leuk verdiend zo aan het eind van het jaar. VOORSCHOTEN Leidseweg 518 Tel. 071-5322203 -IET GROENE WARENHUIS LEIDERDORP AFKE VAN DER TOOLEN Jannie Hoogendam is óp van de zenuwen. Begin deze maand re gelde het Tros-televisiepro- gramma Vermist een ontmoe ting met haar 23 jaar geleden ontvoerde dochter Margo. Dat was al heel mooi. maar daar bleef het niet bij. Vorige week stond er wéér een cameraploeg van Vermist voor haar neus. Of ze nog even een kerstwens wil de uitspreken. Hoe die moest luiden hadden de programma makers al voor haar bedacht: kerstvieren met allebei haar ver loren kinderen. „En dan ga je zitten speculeren hè." Ze staat er mee op en gaat er mee naar bed. „Moet ik extra eten in huis halen voor de kerst? De bedden klaarmaken? Je weet het niet." Niet weten, maar wel hopen. „Waarom laten ze me anders die kerstwens uitspre ken? Ik denk dat Vermist een happy end wil. Des te beter voor mij natuurlijk." Ze heeft zelfs eventjes gedacht dat dat happy end op datzelfde moment zou zijn. „Ze zetten me op een stoel neer, voor de kerstboom, en ik moest in de richting van de deur kijken terwijl ze me film den en ik die kerstwens uit sprak. Dan denk je: die kinde ren komen zo binnenlopen." De Marokkaans-Spaanse echtgenoot van Jannie Hoogen dam ontvoerde de twee kinde ren nadat hun huwelijk op de klippen was gelopen. Dochter Margo was toen vijf jaar oud, zoon Juan twee. De Leiderdorp se wijt de daad van haar ex-man aan hun verschillende culturele achtergrond. „Hij heeft dit ge daan om z'n kinderen te be schermen. In zijn optiek heeft hij ze gered." Twee jaar geleden schreef ze een boek over de kwestie. In de Jannie Hoogendam hoopt dit jaar kerst te vieren met haar twee verloren kinderen. „Waarom laten die pro grammamakers van 'Vermist' me anders die kerstwens uitspreken? Ik denk dat ze een 'happy end' nodig hebben." hoop dat haar kinderen dat op de een of andere manier onder ogen zouden krijgen. „Zodat ze mijn kant van het verhaal kon den vernemen." Dat is niet ge beurd, maar de publicatie heeft uiteindelijk toch zijn vruchten afgeworpen. „Zonder dat boek, en de golf van publiciteit daar na, zou Vermist er niet achter aan zijn gegaan. En die hebben die ontmoeting met Margo voor De ontmoeting met haar nu 28-jarige dochter was op 10 de cember. „Vreselijk spannend al lemaal", vertelt Hoogendam: „Net een spionagefilm." Margo had van tevoren te horen gekre gen dat ze op haar post moest foto henk bouwman blijven omdat er een pakje uit Engeland zou komen. „De tolk zei: geef me een jack, dan lijk ik meer op een koerier. Maar ik zei direct: als het een kind van mij is, trapt ze daar niet in." Dat klopte. Margo rook onraad, en wilde pas met haar moeder pra ten toen werd beloofd dat daar geen camera's bij zouden zijn. Leicis advocatenkantoor bestaat een eeuw iet* vee kopieershops van Mul- Le den (aan de Sint Jo- ieg en de Rooseveltstraat) vanaf 1 januari The Do- iSETient Factory. De directie van rinkels heeft zich losge- y it van Multicopy. De win- get stonden eigenlijk al jaren •48 igen benen, maar ze waren 01 ractueel nog steeds verbon- aan de organisatie achter iCopy. Voor de klanten en egentien medewerkers ver ier niets. i ampeerbedrijf 'naai- tuinhuis dlei >ens setters, dat zich richt op •en-klare kampeervakan- is verhuisd naar een nieu- tantoorruimte. Het bedrijf de laatste jaren gevestigd de Pieterskerkhof en heeft en plekje gevonden in het ow mis van het Gulden Vlies na« le Breestraat 125 in Leiden. bedrijf biedt al elf jaar va- en ies aan in luxe bungalow- in in Frankrijk. pari 'otere directie ♦dorp aarhoven en J. Leenhouts n op 1 januari toe tot de tie van Laarhoven Design lep national BV. Het bedrijf is stigd aan de Achthovener- 19 in Leiderdorp. F. Laar- n blijft algemeen directeur, toon E. Laarhoven zal zich LEIDEN DORITH LIGTVOET Sommige advocaten, stappen zo snel mogelijk naar de rechter. Ze denken er niet aan te bemid delen of een zaak te schikken. De eerste klap is immers een daalder waard. Dit is echter niet de werkwijze die de voorkeur heeft van het Leidse advocaten kantoor Groenendijk en Klop penburg. De roomskatholieke Leidse bakkerszoon P. Aalberse legde honderd jaar geleden de grond slag voor dit kantoor aan de Rijnsburgerweg 141. Hij was de eerste wethouder sociale zaken in Leiden en werd later de eer ste minister van arbeid. Hij spande zich een leven lang in voor verbetering van de ar beidsomstandigheden. Zijn so ciale manier van werken is nog steeds 'een voorbeeld voor het huidige kwartet advocaten. Overleg en redelijke regelin gen staan voorop. Pas in laatste instantie trekken de advocaten hun toga aan om naar de recht bank te gaan. „Processen duren steeds langer en worden kost baarder. Cliënten hebben ach teraf maar al te vaak spijt dat ze aan een rechterlijke procedure zijn begonnen", verklaart advo caat F. Kloppenburg. „Het is be ter om de gang naar de rechter te voorkomen." „Neem bijvoorbeeld een echtscheiding. De zaak esca leert sneller als beide partijen een advocaat in de arm nemen. Als de ene advocaat zijn eisen pakket formuleert, vat de ande re partij dat op als een oorlogs verklaring. Wij zijn daarom als een van de eerste kantoren be gonnen met echtscheidingsbe middeling.'' Man en vrouw ne men hierbij één advocaat in de arm, die de gemaakte afspraken Het advocatenkantoor Groenendijk en Kloppenburg bestaat een eeuw. Met advocate M. van der Kuijl en de advocaten F. Kloppenburg en V. Groenendijk (respectievelijk tweede en derde van rechts), foto hielco kui pers vastlegt. Advocate M. van der Kuijl heeft goede ervaringen met deze manier van werken. „Als mensen samen afspraken maken, zijn die duurzamer. Men is eerder geneigd met el- kaars belangen rekening te hou den." Ook bij zakelijke en medische conflicten heeft bemiddeling de voorkeur. Maar in de medische sector ligt dat moeilijk. „Onze cliënten zijn heus niet altijd uit op hoge schadevergoedingen", zegt Kloppenburg. „Als een arts erkent dat hij een fout heeft ge maakt, is de patiënt vaak al te vreden. Maar artsen mogen hun fouten vaak niet toegeven, om dat hun verzekeringsmaat schappijen dwars liggen uit angst voor schadeclaims. Dat is jammer, want hierdoor gaan ge dupeerde patiënten juist proce deren. Met alle ellende en kos ten vandien." Het advocatenkantoor heeft zich gespecialiseerd in agrarisch recht, vastgoedrecht en admini stratieve en bestuursrechterlijke problemen. Advocaat V. Groe nendijk, die ruim 40 jaar aan het kantoor was verbonden, herinnert zich smakelijke tafe relen. „Leden van de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie konden vroeger gratis advies krijgen. Dus na de veemarkt stond de hele gang hier vol met klompen en rook het naar slechte sigaren. Dat is er nu niet meer bij." Maar op de meeste fronten veranderde er weinig. Nog steeds heerst er in het grote he renhuis een gemoedelijke sfeer. De advocaten willen ook niet anders. „In een groot kantoor wordt op omzet gehamerd. Dat moet ook wel, want men zit in kasten van paleizen om indruk te maken op de cliëntzegt Kloppenburg. „Helaas kan een advocaat daar moeilijker kiezen voor bemiddeling. Dat levert misschien enkele duizenden guldens op, terwijl een rechter lijke procedure een veelvoud in het laatje brengt. Maar wij vin den dat bemiddeling meer vol doening geeft. En een tevreden cliënt komt eerder terug. Dat is ook wat waard." Ze heeft een paar uur bij haar dochter doorgebracht. „Ik heb gevraagd wat ze zich van mij kon herinneren. Heel weinig, zei ze eerst. Maar ze herkende me wel direct. En later zei ze: 'ik heb denk ik al die herinnerin gen diep weggestopt, omdat ze te pijnlijk waren'. Ik heb ook ge vraagd of ze wist dat zij en haar broer ontvoerd waren. Dat wist ze niet. 'Jij hebt ons toch eerst ontvoerd', zei ze." Hoogendam heeft er toch een goed gevoel aan overgehouden. „Margo pakte me beet. Noemde me 'mama'. Dat was lief. Er is nu in ieder geval een opening." Het was de eerste keer dat ze haar dochter weerzag. Zoon Juan had ze wel al eens kort ontmoet. Zes jaar geleden, op Schiphol. En drie jaar geleden zou hij kerst bij haar komen vie ren, maar dat zei hij om onbe kende redenen af. „Hij heeft na tuurlijk een verwrongen beeld van mij. Heeft het verhaal altijd maar van één kant gehoord. Misschien heeft zijn vader hem tegengehouden. Bewust of on bewust, uit angst dat hij die an dere waarheid te horen zou krij gen. En een vader is heilig in Spanje." Hoogendam hoopt nu op een herkansing. Haar reis naar haar dochter wordt morgen, op eer ste kerstdag, uitgezonden. Maar sinds die cameraploeg vorige week weer langskwam, hoopt ze op meer. Op een kerst samen met haar verloren kinderen, zoals de programmamakers van Vermist haar voor de camera lieten uitspreken. Het extra eten heeft ze inderdaad maar in huis gehaald, en de bedden staan klaar. „Als het niet doorgaat, zou dat vreselijk zijn. Dan zijn ze voor mij te ver gegaan." rubriek voor zakelijk nieuws. telefoon 071-535 64 36. fax 071-532 79 27 LEIDEN ERIC-JAN BERENDSEN In Leiden en omgeving begint maandag 5 januari een proef met gratis telefoneren met re clameboodschappen. Met 'De gratis bellenlijn' kunnen deel nemers voor niets telefoneren in heel Nederland. Adverteer ders betalen de gesprekskosten. Dat betekent wel dat de ge sprekken om de 2 a 3 minuten worden onderbroken door korte reclameboodschappen. De boodschappen tijdens de proef zijn gericht op wouwen tussen de 22 en 45 jaar. Er kun nen in de eerste drie maanden maximaal 50.000 wouwen deel nemen aan het experiment. Ge- interesseerden die tot de doel groep behoren, kunnen zich aanmelden via telefoonnum mer 0900-2783788 (70 cent per minuut). In de toekomst opent de exploitant ook lijnen speciaal gericht op jongeren en mannen. Deelnemers aan 'De gratis bellenlijn' ontvangen een per soonlijke toegangscode waar mee het mogelijk is elke maand ongeveer 45 minuten gratis te telefoneren. Op jaarbasis kan dit een besparing opleveren van ongeveer 100 gulden. De recla meboodschappen die de ge sprekken onderbreken, worden afgerond met een aanbieding, waarop zowel de beller als de gebelde kunnen reageren door een toets in te drukken. De gesprekpartners bepalen zelf of ze gebruik willen maken van de aanbiedingen. Klerks krijgt nul op rekest in rechtszaak DEN HAAG/LEIDERDORP CERBERUS Rechter J. van der Does van de Raad van State in Den Haag heeft geweigerd om op verzoek van Klerks Onroe rend Goed BV een voorlopige voorziening te treffen in het geschil dat dit bedrijf iwet de gemeente Leiderdorp heeft. Het gemeentebestuur van Leiderdorp vindt dat Klerks een pand aan de Statendaal- der illegaal als slijterij in ge bruik heeft. Het ter plaatse geldend bestemmingsplan zou namelijk detailhandel niet toestaan. Klerks is aan geschreven het gebruik van het pand in overeenstem ming te brengen met het be stemmingsplan. In een procedure bij de rechtbank in Den Haag trachtte de BV de aanschrij ving ongedaan gemaakt te krijgen. Daar kreeg de slijters bv echter nul op z'n rekest. Vervolgens is hoger beroep aangetekend bij de Raad van State. Tevens werd daar schorsing van de gemeente lijke aanschrijving verzocht, hangende het hoger beroep. Dat schorsingsverzoek is nu afgewezen. De Leiderdorpse wethou der A. van Dijk is blij met de uitspraak. In een week tijd heeft de gemeente twee suc cessen behaald in haar strijd tegen 'illegale' bedrijven. On langs werd met succes de pas geopende woonboulevard op de Zijldijk aangepakt. „Het doet mij deugd dat de rech ter ook vindt dat wij geen vestigingen in strijd met be stemmingsplannen moeten toestaan. Die bestemmings plannen zijn er niet voor niets." de Bijen! x De Bijenkorf lanceert spectaculaire aanbiedingen. Mode: grote merken, aantrekkelijke pnjzen. 35% kassakorting herkenbaar aan de knalrode prijslabels. Wonen: diverse producten sterk in prijs verlaagd. Van 27 december t/m 4 januari.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11