fVeinig hoop' op verbod actoren op Vrouwenweg i GroenLinks in Voorschoten wil een centrum zonder auto VVD: meer 'blauw' op straat Leiden Regio i ok Kameleon naar Santhorst-WinkelhoF IORGEN ZONDAG 21 DECEMBER ZIJN WIJ GEOPEND VAN 11.00 TOT 17.00 UUR :r W.J. ZIRKZEE B.V. Kerk in de steigers FASE EXCLUSIEF v -DAG 20 DECEMBER 1997 CHEF JAN PREENEN. 071-5356414. PLV -CHEF ERNA STRAATSMA, 071-5356437 ORP! \i De Kameleon aan de Ericalaan in ra |orp slopen en de zeven gebruikers [ider Theater Toverlei, de Oudheidka- Radio Leiderdorp - onderbrengen niulti-functioneel' gebouw in het ge- j issen Santhorst en Winkelhof. Met w e speelt een aantal fracties in de Lei dse politiek, waaronder CDA, D66 en 'oorwaarde is vyel dat de gebruikers Kameleon erop vooruit gaan. Naar ulti-functioneel gebouw zou volgens lies ook Sjelter, dat nu nog aan de aadlaan zit, kunnen verhuizen. De j&rtijen vinden het de moeite waard om het idee nader te bestuderen. Op "de plek van De Kameleon en Sjelter kunnen dan woningen worden gebouwd. De PvdA gaat nog een stapje verder. Die partij wil ook onderzoeken of de Muzenhof naar het multi-functionele gebouw kan verhuizen. De gebruikers van De Kameleon staan echter lang niet allemaal te trappelen om te verhuizen. Zo moet T. de Vrind van Radio Leiderdorp er niet aan denken om uit De Kameleon te vertrekken. ,,We zijn hier net klaar!", zegt hij. Vrijwilligers van Radio Lei derdorp hebben vier jaar lang van alles ver sleuteld aan het onderkomen. „Ik betwijfel ook of je de mensen die hebben meegehol pen weer zo ver kan krijgen." E. ten Hooven van de Oudheidkamer kan zich de bezwaren van Radio Leiderdorp wel voorstellen. Zelf zou Tep Hooven echter geen bezwaar hebben tegen een verhuizing, mits het museumpje erop vooruitgaat. „Als we er dan een tweede ruimte bij kunnen krijgen, vind ik het niet erg." Het gebied tussen Santhorst en Winkel hof lijkt Ten Hooven bovendien een prima stek voor een Oudheidkamer. „Het is daar een beetje drukker dan hier. We zitten hier toch aan een doorgaande weg, waar men sen snel voorbij rijden." lincie wijst verzoek Leiden en Zoeterwoude opnieuw af ar r VALBEEK weinig hoop' dat tractoren voorgoed verdwijnen F e Leidse Vrouwenweg. Dat zegt de Zoeterwoudse luder J. Stuijt. Volgens hem is de provincie nog niet te porren om het brede landbouwverkeer over jvinciale Europaweg te laten rijden in plaats van Ie smalle Vrouwenweg. Zowel Leiden als Zoeter- B t hebben daar, tot nu toe tevergeefs, om verzocht. Ipl 13 QETERwouDEdoor een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur in te stellen en verkeersdrempels aan te leggen. De maatregelen zijn genomen nadat vorig jaar een 6-jarig Zoeterwouds meisje on der de wielen van een vuilnis auto terechtkwam en veronge lukte. Het zou volgens de stichting 'Vrouwenweg Veiliger' daar naast een verbetering zijn als de tractoren uit de smalle straat worden geweerd. Als een fietser door een tractor wordt gepas- S kregen de twee ge- u, n een nieuw, afwijzend n van de provincie Zuid- Volgens Stuijt sturen en Zoeterwoude voor o id van dit jaar voor de ]j keer een brief naar de j ie met het verzoek, dat 'bewoners van de weg is nd. pmeente Leiden heeft de «weg al veiliger gemaakt seerd gebeuren er volgens de stichting snel ongelukken waar bij de kinderen soms op het wegdek vallen of zelfs in het wa ter belanden. „In de zomer rijden de hooi wagens hier met de wielen in de bermen. Zo breed zijn ze", zegt H. Gertenaar van de Stichting Vrouwenweg Veiliger. „Maar de provincie wil geen tractoren op de Europaweg omdat daar tach tig kilometer per uur mag wor den gereden en de langzame machines het verkeer zouden hinderen. Maar tussen Zoeter woude en Zoetermeer mogen de tractoren wel de provinciale weg op. Daar hebben ze de maximumsnelheid gewoon ver laagd. Dus het kan wel. De ar gumenten van de provincie zijn onzinnig." De stichting legt zich dan ook niet neer bij een eventuele nieuwe afwijzing door de pro vincie. Als ook de laatste brief van Leiden en Zoeterwoude niet helpt, stuurt 'Vrouwenweg Veiliger' zelf een brief naar de provincie. Want een tractorver bod is absoluut nodig voor het ultieme doel: totale afsluiting voor al het gemotoriseerd ver keer. Maar zolang de tractoren over de Vrouwenweg rijden, kan de weg niet letterlijk worden afge sloten. En alleen een afsluiting met verbodsborden is niet doel treffend, volgens de bewoners van de Vrouwenweg. Zowel de Leidse als de Zoeterwoudse po litie heeft namelijk aangegeven dat er niet wordt gecontroleerd op overtredingen van het rijver bod op de Vrouwenweg. !N - Lammenschansweg 138, Tel. 071-5766013 - (in het pand van Zirkzee woninginrichters) - Geopend van 9.00-18.00 uur - Donderdag koopavond, maandagochtend gesloten af h pecialist in grenen en teak, zitcomfort en verlichting WONING- EN PROJEKTINRICHTING Tel. 071-5323848 De toren van de rooms-katholieke kerk in Oegstgeest wordt gerenoveerd. Zowel aan de buiten- als aan de binnenkant wordt gewerkt om het godshuis in ere te herstellen. Zo wordt on der meer het uurwerk vernieuwd, komt er een nieuwe trap en krijgt de toren nieuw voegwerk. Vanwege de werkzaamheden moet de kerk aan de Rhijngeesterstraatweg nog zeker een maand in de steigers blijven staan. FOTO HENK BOUWMAN Computers voor scholen in Lisse en Voorschoten VOORSCHOT EN/LISSE Emmaüs n Voorschoten en de St. Josephschool in Lisse zijn sinds gisteren 'voorhoe descholen'. In die hoedanig heid krijgen deze basisscho len nog dit schooljaar geld voor de aanschaf van gea vanceerde computers en educatieve software. Het mi nisterie van onderwijs heeft dat gisteren bekend gemaakt. In totaal zijn 104 basis scholen als voorhoedeschool geselecteerd. Gekeken is on der meer naar het huidige gebruik van computers en technologische leermiddelen op school. Voorts heeft het ministerie rekening gehou den met een zekere spreiding van de voorhoedescholen over het land. Het aanwijzen van voor hoedescholen past binnen het streven van het ministe rie om informatie- en com municatietechnologie in het onderwijs op te nemen. Hoe die scholen dat willen doen, moeten ze duidelijk maken in plannen. Die worden ver volgens beoordeeld waarna na goedkeuring de scholen het benodigde geld krijgen. Indien nodig kunnen de scholen bij het opstellen van het plan de hulp inroepen van schoolbegeleidingsdien- Overigens profiteren niet alleen de voorhoedescholen van de extra aandacht van het ministerie voor compu- teronderwijs. In 1998 krijgen alle scholen geld voor één of meer multi-mediacompu- ters. Voons krijgen alle scho len een financiële bijdrage voor de nascholing van lera ren. De bedoeling is dat er uiteindelijk op iedere school één computer per tien leer lingen beschikbaar is. Het beschikbare bedrag voor de aanschaf van computers in het basisonderwijs wordt in februari bekendgemaakt. Enkele weken geleden al is een lijst bekend gemaakt met voorhoedescholen in het voortgezet onderwijs. Het Groene Hartlyceum in Al phen aan den Rijn is de enige vertegenwoordiger in deze regio op de lijst. voor het kerstreces staken ze op kop op. Als een soort vroege klokjes verschenen in de laatste iteraad van het jaar plots de ichersachter het spreekgestoelte: ers, de Van de Sandes, de Van later op hun raadszetel nog na- van het moment. Intens tevre- irbf arden ze naar het plafond, de POS ibol van gelukzaligheid. Dat was is wat anders dan je vinger opste- le stemming. ten waarachtig niet de minste ide lerpen waar deze tweede garni- nh h publiekelijk over mocht uitla ai tevenementenbeleid, waar elk nité in de binnenstad zich tegen iet riante Leidse minimabeleid, liberalen grote bedenkingen te- 'ami iben. zen kansen dus voor de fractielei- de politieke partijen om zich iet te profileren. Maar die ble- de achtergrond, leunden op de lining van hun stoel en hielden nsjes terwijl de brave lieden de es uit het vuur haalden. Want egen het beleid, wisten zij, is toch icht Greetje van Gruting zeggen VD vindt dat Leiden met extra gen het leven van de minima euk maakt. Mocht Rogier van de iroberen in de marge nog wat te n aan het evenementenbeleid. irti 'aarvan tevoren vast stond dat ze tastbaar resultaat zouden blijven. kun je als politiek leider van de oppositiepartij inderdaad maar de coulissen blijven. sleden die doorgaans dienst shandopstekers bleken vooral ive mensen. Ze hebben kritiek op lid, maar nemen al bij voorbaat i8fies. geen type-Janssen van Raay tus- isse onder een boete voor te hard rij- beert uit te komen door zich te ?n op zijn parlementaire on waarheid. Geen type-europarle- ier dat. als hij eens per ongeluk P,£! 6stuitert in de politieke hiërar- :h voor 38.000 gulden een badka- zijn werkkamer laat aanleunen, allemaal brave mensen met be- •r andermans standpunt. Een tik- elmoedig zelfs. De Leidse ge- raad zit er vol mee. ter alweer één aan te komen. De ir drie van de lijst van het CDA, snier Ruud Breedveld, veront- zich deze week in de com- VOORSCHOTEN DIMITRI WALBEEK Het doel van GroenLiqks in Voorschoten is het hele dorps centrum autovrij te maken. En als dat niet lukt, moet de ge meente een parkeerbeleid in voeren waarbij het aantal par keerplaatsen minder wordt en betaald parkeren wordt inge voerd. Ook wil de partij dat een extra verkeersagent snelheids overtredingen beboet en par keerbonnen uitdeelt. Dat staat in het verkiezingsprogramma van de partij. GroenLinks wil verder dat er door Voorschoten een buurtbus gaat rijden zolang er nog geen RÏIEZINGEN EMEENTERAAD streekbus door alle wijken rijdt. Wat de partij betreft, vertrekt de Gevers Deynootschool uit het pand in de Schoolstraat en krijgt het gebouw een andere functie. De partij wil ook een nieuw evenementencentrum in het dorp. Dat centrum moet een filmzaal, een expositieruim te en een theater- en concert zaal krijgen. In de nog te bouwen gedeel tes van de woonwijk Starren- burg kan volgens GL een Sociaal Cultureel Jeugdcentrum worden gebouwd. Rond een gebouw met de centrale diensten en ad ministraties moeten vier of vijf gebouwen komen: voor buiten schoolse opvang, het derde kin derdagverblijf, buurthuis Star- renburg en een basisschool. GroenLinks is een lijstverbin- ding met de PvdA aangegaan in de hoop een zetel extra te win nen. Het enige raadslid van de partij, S. Harlaar, is ook dit keer de lijsttrekker. WE REN11/IUDT U W ZEUF CC< Mcr PM V Vlei KI/6 BENT 1 missie volkshuisvesting voor het feit dat hij zo brutaal was om niet één, maar liefst twee vragen te stellen. „Ik ben misschien wel heel lastig vanavond." Dat belooft weer een goeie volksverte genwoordiger te worden. Een lastpak van de eerste orde. Twee vragen nog wel! Padvinders En nu maar hopen dat de leden van de gemeenteraad het reces gaan gebruiken voor iets nuttigs. Een goede film, een goed boek, misschien zelfs een goed ge sprek. In die korte periodes van het jaar dat het vergadercircus even stil ligt, heb ben de dames en heren eindelijk de tijd om zich algemeen te ontwikkelen. Met het bijwonen van fractie-, afdelings-, commissie- en raadsvergaderingen al leen steken ze niet al te veel op. „Dit was de meest interessante vergade ring in de acht jaar dat ik in de raad zit", concludeerde de SP'er Tim van Houten donderdagavond nadat Roel in t Veld en Jan Fransen een verhaal hadden ge houden over Schiphol in het bijzonder en de internationale luchtvaart in het al gemeen. Van Houten stopt na de verkie zingen als raadslid om zich bezig te gaan houden met leukere en interessantere zaken. Vooral In 't Veld, voorzitter van de naar hem genoemde commissie die werkt aan betere geluidsnormen voor de na tionale luchthaven, was donderdag amusant. „De luchtvaart is een primitie ve, blije gemeenschap die een soort vroeg-christelijk evangelie verkondigt van 'wie niet voor mij is, is tegen mij. Wie tegen expansie is, is gek en milieu problemen zijn voor padvinders'." Als het aan In 't Veld ligt, worden maat schappijen in de toekomst aangemoe digd met stille vliegtuigen naar Schiphol te komen. Dat zou moeten gebeuren door grenzen te stellen aan de landings rechten en maatschappijen de keuze te TEKENING MAARTEN WOLTERINK laten: veel stille vliegtuigen of weinig la waaiige. „Maar de een beetje achterlijke Europese autoriteiten verbieden dat." En niet alleen aan deze kant van de oce aan staan de idioten aan het roer. Want wat te denken van het feit dat er in Ame rika helemaal geen belangstelling is voor stillere vliegtuigen? „Amerika is een beetje achterlijk, daar zullen we aan moeten wennen. Het was lang geleden dat er in de statige Leidse raadszaal zulke klare taal was ge sproken. De leden van de commissie milieu konden er dan ook niet veel mee. „Laten we er nog eens goed over naden ken". stelde Olav Welling na afloop van het Schiphol-verhaal voor. En aldus ge schiedde. Geen 'Leiden waarschuwt Schiphol voor de laatste keer', geen kor daat besluit om nog maar weer een stuk je bulderbos er bij te kopen. De gemeen teraad van Madurodam kent z'n plaats. AAD RIETVELD EN RUUD SEP VOORSCHOTEN DIMITRI WALBEEK Er moeten meer agenten de straat op in Voorschoten. Daar naast is handhaving van een politiebureau in het dorp essen tieel en kan ook een klachtenlijn bij gemeente en politie een bij drage leveren aan de openbare orde en veiligheid. Een en ander stelt de plaatselijke WD in haar verkiezingsprogramma. De partij gaat onder het mot to 'Investeren in kwaliteit' de verkiezingen in De kwaliteit van de Voorschotense samenle ving kan, behalve door een toe name van het aantal agenten op straat, ook verbeteren door de ambtenaren op het gemeente huis elke vier jaar op doelmatig heid te controleren. De ambte naren worden dan 'gecheckt' op hun flexibele en ldantgerichte karakter. Daarnaast moeten de woon wijken Starrenburg en Krimpol- der per se bedrijventerreinen krijgen om de economische be drijvigheid in het dorp te ver groten, zo menen de liberalen. In Voorschoten ontbreekt vol gens de WD een goede, cen traal gelegen accommodatie voor kunstuitvoeringen. „Het Cultureel Centrum voldoet niet aan de huidige eisen", zo ver meldt het partijprogramma. Het idee om in het centrum een nieuw centrum te bouwen, spreekt de VVD aan. Alleen de kosten zijn volgens de parij te hoog. „Daarom zoeken we naar andere mogelijkheden", aldus fractievoorzitter P. Verschoor. Fractievoorzitter Verschoor gaat bij de verkiezingen van ko mend voorjaar de WD-kar trek-' ken omdat wethouder J. van de Poel stopt. Verschoor wordt op de lijst gevolgd door drie vrou wen: de zittende raadsleden S. Holland en A. Jonk en de nieu weling M. van der Wal. Omdat twee jonge kandidaten zich op het laatste moment terugtrok ken, heeft 'good old' H. van Gogh zich opnieuw verkiesbaar gesteld. Het huidige raadslid staat als zesde op de kieslijst. Nummer zeven is ingenieur W. Leeuwenburgh. De WD, die in Voorschoten nu zes raadszetels bezet, ver wacht achi zetels te halen. Als die wens bewaarheid wordt, wordt de partij veruit de groot ste in Voorschoten. De WD wil deelnemen aan een college van de 'grootste en in belangstelling liggende partijen.' Exclusief voor uw Saab Officieel Saabdealer voor Alphen a/d Rijn, Leiden, Bollen-en Duinstreek. CURIEWEG 13, AUTOBOULEVARD ALPHEN A/D RIJN, TELEFOON 0172-492444.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13