Het woord is aan de echte kenners m 'KRV moet nog iets meer scherpte en eenheid uitstralen' Sport Klassement topscorers '97-'98 VRIJDAG 19 DECEMBER 1997 l Supporters van de acht hoofdklassers geven hun mening Ze krijgen geen reiskostenver goeding om naar het veld te ko men, ze tellen een paar tientjes neer om verre uitwedstrijden te bezoeken. Ze zijn vaak al jaren trouw aan hun club en zijn van plan dat nog jaren te blijven. Vandaag zwijgen de spelers en de trainers, het woord is aan de echte kenners. De supporters van de acht regionale clubs in de hoofdklasse van het amateur voetbal geven hun mening over het voorbije half jaar. LEIDEN Katwijk Willem Nijgh. voorzitter van de supportersvere niging van Katwijk, kan moeilijk ontevreden zijn over de prestaties van 'zijn' club. ..Hoe gek het ook klinkt, maar punten zijn voor mij niet zo' belangelijk. Het voor naamste is de manier van voetballen. Ik zit dit seizoen te genieten. Spannen de wedstrijden, mooi scoreverloop. Neem de wedstrijd van zaterdag. In de laatste minuut scoort Hans Zwaan de beslissende. Wat dat betreft komen we behoorlijk aan ons trekken. Katwijk speelt avontuurlijk en leuk voetbal." Nijgh beseft dat het beeld 'zomaar' kan wijzigen. ,,Een paar blessures en alles is ineens anders. Maai' we kunnen we niet omheen dat Katwijk een voor name kanshebber is voor de titel. Ik kan er niets anders van maken. Eigen lijk is het een vervelend positief ver haal. Ha. ha." ARC Jan Westgeest, voorzit ter van de supporters club van ARC zou het liefst een lange neus maken naar de andere hoofdklassers in de re gio. „Wie de voorbe schouwingen op het huidige seizoen las, kwam tot de conclusie dat ARC was afgeschreven. Het kon niet anders of het laatste jaar voor ARC in de hoofdklasse braak aan. De andere clubs zouden nog een keer naar Al phen komen, om afscheid te nemen. Bij ons werd echter in de voorberei ding al duidelijk dat er wel eens iets mooi kon opbloeien. Laten we eerlijk zijn, zo gek was de gedachte bij die an dere verenigingen nu ook weer niet. Vorig jaar stond er op papier een bete re ploeg. Maar dat was op papier. Het collectief wat er nu onder Willem Berc- kenkamp staat, daarvan durf ik met een gerust hart te stellen dat de huidi ge, tweede positie op de ranglijst meer dan verdiend is." Noordwijk Peter Martens is lid van de club van 100 van Noordwijk en ook regel matig doordeweeks op de Duinwetering te vinden tijdens de trainingen. „De resultaten vallen natuur lijk wat tegen gezien de verwachtingen die gewekt zijn", aldus Martens. „Qua voetballend vermogen zit het wel goed, maar het scorend vermogen is S; minder. Zeker na het vertrek van Pa trick Scheurwater en de blessure van Patrick van Dam. Als je tegen een counterploeg als Achilles Veen vijf op gelegde kansen krijgt en je schopt er niet één in. dan doe je het niet goed. Maar schrijf nou niet dat Fred Bloem het zo. slecht doet. Hij is afhankelijk van aanvoer vanaf de vleugels. Verde digend zijn we kwetsbaarder door de blessure van Cees Smit." Het gat van acht punten met Katwijk stemt niet te vreden, maar Martens is ervan over tuigd, dat Noordwijk iets recht gaat zetten na de winterstop. „Voetballend zijn we zeker niet minder en ook Kat wijk gaat punten laten liggen. Natuur lijk komen we er weer aan. De sfeer is goed, dus we gaan weer met de boven ste ploegen meedoen." Rijnsburgse Boys 'Wij zullen doorgaan' klinkt het altijd wel een keer per wedstrijd als Rijnsburgse Boys speelt. Cas Driebergen (72) is al 55 jaar supporter van de Rijnsburgse club en sinds mensenheugenis moedigt hij zijn elftal op deze manier aan. Mij kennen ze overal", zegt Driebergen zelfverzekerd, ..Ik krijg wel eens aanmerkingen. 'Kan je niks anders roepen', wordt er dan gezegd. Dan ga je toch een endje ver derop staan, antwoord ik dan. Ik be nijd de mensen die tijdens een wed strijd hun mond kunnen houden. Over Rijnsburgse Boys heeft Drieber gen deze competitie niets dan lof. Het gaat goed en na de winterstop gaat het straks nog beter. „Dan zijn Vaartjes, Den Haan en Van Beelen weer fit. Ik zie ons nog wel bij de top vijf komen." Maar. wie moet er dan uit? „Dat is moeilijk, dat moet de trainer maar uit maken. Misschien dat die jongens er de tweede helft in kunnen komen." Voorkeur voor bepaalde spelers heeft de Rijnsburger niet. „Ik vind dat ze al lemaal hard werken." Driebergen tipt Katwijk en Schevenin- gen voor het kampioenschap, ARC ziet hij nog afvallen. „Onderin hoop ik dat Ter Leede het nog redt, ook voor hun trainer Lagendijk. Ik vond meneer La gendijk altijd een fantastische trainer, maar nu heeft hij het toch moeilijk. Ik hoop dat ze Kozakken Boys nog inha len. Want ik vind het erg leuk dat er zoveel streekderby's zijn." FC Lisse Leo Meiland verkoopt met zijn vrouw Yvonne allerhande Lisse-para- fernalia bij thuiswed strijden. Het loopt bij de regerend kampioen nog niet zoals het moet, weet FC LISSE hij. „Dat kan ook niet met zo veel nieuwe spelers", aldus Meiland. „Maar we komen er wel weer bovenop. We verdubbelen het huidige puntenaantal minimaal en gaan weer met de top meedoen, al zit een kam pioenschap er niet in. Afgelopen zater dag werd Robin Kant ingezet en ik zie het wel zitten met die jongen in de spits. Hij had er nog nooit ingestaan, maar het klikte gelijk. Er was veel meer beleving." Wat betreft de verkoop van supportersattributen zit het wei snor. „Natuurlijk komen er minder mensen als de successen minder zijn. Dat is bij Feyenoord ook zo. Maar we hebben pas nieuwe shawls laten maken en de verkoop loopt als een speer. Vorige jaar waren het drukke tijden voor ons als supportersvereniging. Nu zitten we even in een dippie en valt het wat te gen. Maar we houden de moed erin. Quick Boys Ronalda Boesaard van Quick Boys stelt onom wonden dat het seizoen tot nu toe 'tegenvalt'. „De verwachtingen wa ren na de oefencampag ne hoog. Terecht, want Quick Boys heeft een g groep. En gaat het toch niet naar wens. Hoe dat komt? Tsja, als ik dat zo zit te bekijken dat denk ik dat de spelers agressie en bluf missen. Ze moeten het veld ingaan met het idee: 'kom maar op, wij zijn van Quick Boys'. Hoe dan ook, wij van de supportersvereniging blijven positief. Al is dat voor sommi gen moeilijk, want de Quick Boys-aan hanger is kritisch. Die wil op zaterdag een leuke wedstrijd zien en een win nend Quick Boys. Als dat dan niet ge beurt dan wordt er gemord. Dat is lo gisch. De trainer moet in de winterstop maar eens goed nadenken wat er alle maal moet gebeuren, dat is een mooie gelegenheid daarvoor. Tempelaar heeft dan ruim de tijd om te bekijken 1 spelers- of de selectie versterking behoeft. Maar aan de andere kant: we staan er beter voor dan vorig jaar. Toen was het een drama. Zo kun je het ook bekij ken." Ter Leede Klaas de Wolde, be stuurslid van de sup portersvereniging van Ter Leede, is een dag la ter nog chagrijnig als zijn ploeg onterecht heeft verloren. Dan heeft zijn vrouw het de laatste maanden een aantal zondagen niet best gehad, want Ter Leede leed een aantal ongelukkige ne derlagen en staat onderin de ranglijst. „We missen scorend vermogen, op het spel is eigenlijk niet veel aan te mer ken. We hebben een paar keer op het nippertje verloren, maar we blijven er positief onder." Tips voor trainer La gendijk heeft De Wolde ook nog. „Hij moet die jongen van Gijsman eens een basisplaats geven. Die kan ook goed achter de spitsen spelen." Slechtere ploegen dan Ter Leede heeft De Wolde inmiddels voldoende ge zien. „Kozakken Boys bijvoorbeeld. Ik sprak in de kantine met supporters van die club en zelfs die gaven toe dat ze tegen ons bij rust met 3-0 achter hadden moeten staan. Maar ze ston den met 1-0 voor. Als we nou steeds duidelijk verloren, dan had ik er vrede mee. Maar we verliezen steeds zo schlemielig." Ondanks dat is de stemming binnen de club nog steeds uitstekend. „Er is nog geen kwaad woord gevallen." uvs UVS heeft geen suppor tersvereniging maar wel trouwe supporters. De voormalige penning meester Herman Vermeer volgt de hoofdmacht van zijn cluppie zowel uit als thuis. „Ik vond de vijfde a zesde plaats die aan het begin van het seizoen hier en daar werd voorspeld, te hoog gegre pen. Voor de top van de hoofdklasse is de selectie gewoon te smal en dat is de laatste weken ook gebleken. Ergens bovenin het rechterrijtje is de stek waar het huidige UVS op zijn plaats is, maar ook als je dat stelt, zijn de ver richtingen tot nu toe teleurstellend. „Wil UVS in de toekomst een rol van betekenis spelen op het hoogste ama teurniveau, dan moet het roer om", v zegt Vermeer die met 'het roer' sim pelweg de financiële armslag bedoelt. „Dat zal in Leiden niet makkelijk zijn. In een gemeente als Sassenheim gaat iedereen achter zijn vereniging staan. Kan je best bij een middenstan der aankloppen voor sponsoring. In Leiden zeggen ze: 'als ik jouw wat geef komen er straks zeventien anderen'. Wat UVS in de toekomst wel zou kun nen helpen, is als er een klasse onstaat van zaterdag- en zondagverenigingen (onafhankelijken, red.). Ik weet, de clubs uit de Bollenstreek zijn daar niet blij mee. Maar de Bollenstreek is uniek, in de rest van het land komt er op zaterdag echt niet veel meer pu bliek kijken dan op zondag. UVS-Kat- wijk spreekt toch veel meer aan dan UVS-Hollandia en daar zou UVS, als het ooit zover komt, van kunnen profi teren." Roodenburg-trainer Mart de Groot wil wel weer eens winnen KRV kijkt met gemengde gevoelens terug en .Albert Kalkman wil Lugdunum in de eerste klasse houden. Docos had bovenaan kun nen staan en Mart de Groot hoopt dat er weer perspectief komt bij Roodenburg. Trainers van vier clubs uit de regio kij ken terug en vooruit. KRV Op sportpark De Kooltuin kijkt KRV-trainer Loek Helder met gemengde gevoelens terug op de eerste seizoenshelft. De Rijn- vogels schoten voornarend uit de startblokken, leken zich zelfs even in de titelstrijd te kunnen mengen maar in de laatste maand leed de ploeg verschil lende keren onnodig puntver lies. „Tegen kanshebbers als Heerjansdam, RWH of Rozen burg vind ik het niet zo'n ramp als we het niet kunnen bolwer ken. Bij Kennemerland en Ex celsior Pernis hadden we wél de punten moeten pakken en dat dat niet is gebeurd, daar heb ik moeite mee", aldus Helder. Door de resultaten in de laatste vier weken is KRV ge doemd de verrichtingen van de clubs in de onderste regionen in de gaten te houden in plaats van te kijken wat er zich aan de kop van de eerste klasse af speelt. „Laten we eerlijk zijn, bij KRV mogen we het woord 'hoofdklasse' niet eens in de mond nemen. Daar zijn zaken als organisatie en accommoda tie nog lang niet klaar voor. Een Albert Kalkman: „Ik wil Lugdunum voor de eerste klasse behouden en de spelers hebben me verzekerd dat ook zij daarvoor onverminderd hun best zullen doen." archieffoto loekzuydïrduin stabiele eersteklasser worden, het hebben in de hoofdklasse." dat zal dit seizoen én de ko- Dat KRV in de tweede helft mende jaren het streven zijn. In van het seizoen het veilige plek- een oefenduel met Ter Leede je in de middenmoot behoudt, gingen we kansloos met 8-0 on- daar heeft Helder een rotsvast deruit. Helemaal weggetikt. En vertrouwen in. „Momenteel zie maar eens hoe moeilijk zij staan we op 17 punten en ik ga ervan uit dat we er totaal dertig halen. Dan ben ik tevreden. Met nog iets meer scherpte en als we meer eenheid uitstralen, gaat dat ook zeker lukken." Lugdunum Albert Kalkman heeft een nare smaak overgehouden aan de beslissing van het Lugdunum- bestuur om volgend seizoen de taak van coach aan een ander te gunnen. „Als Lugdunum inder daad het beleid voert van om de twee jaar een andere trainer, waarom hebben ze dat -mij vooraf niet verteld. Daarbij, mijn voorgangers Schaap en Nijhuis vertrokken na respectie velijk één en vijf jaar. Wat is dan het beleid. Hoewel zijn contract komend voorjaar niet wordt verlengd, zal niemand Kalkman de komende maanden kunnen betrappen op een verminderde inzet of be trokkenheid. „Daar ben ik te eerzuchtig en ambitieus voor. Ik wil Lugdunum voor de eerste klasse behouden en de spelers hebben me verzekerd dat ook zij daarvoor onverminderd hun best zullen doen." In de laatste drie duels ver gaarden de Kikkers zeven pun ten. Zodoende werd weer wat lucht verschaft onderin de eer ste klasse. „Kijkend naar de ranglijst, doen we het goed. Ver geet niet, we zijn vorig jaar vijf de geëindigd in de tweede klas se. Ik denk dat we na een moei zame start inmiddels hebben kunnen aanklampen aan het hogere niveau. Van het groepje met Blauw Zwart. VIOS, SW/SMC. VELO en weUicht ook Quick moeten we er drie onder ons houden en dat zal het doel zijn." Docos Docos liet in de laatste twee wedstrijden voor de winterstop vijf punten liggen, precies het verschil met koploper DWO. „We hadden bovenaan kunnen staan, al was het verlies tegen HBS niet onverdiend en waren we tegen Alkmania blij met een punt", reageert trainer Wim Visser. „Eigenlijk komt de win terstop twee wedstrijden te laat." Docos, dat aan het einde van het vorige seizoen maar net aan degradatie wist te ontkomen, boekte in de nieuwe voetbal jaargang herhaaldelijk een rui me overwinning. „Grote uitsla gen zijn niet alleen nu maar ook in het verleden geregeld voorge komen. Dat komt omdat we voorin makkelijk scoren. We proberen de tegenstander on der druk tc zetten zodat het spel zich op hun helft afspeelt. In het verleden liepen we daardoor ook wel eens tegen veel tegen doelpunten op." Belangrijk is volgens Wim Visser wel dat Do cos dit seizoen geregeld weet te voorkomen dat de tegenstander het eerst scoort. Ook is de Lei- denaar blij dat de jeugd makke lijk ingepast werd. „In de alge meenheid hebben we de zaak aardig voor elkaar. Toen we van DWO wonnen, hadden we erg veel gegeven en moesten we in mentaal opzicht de boel weer opladen." Visser tekent voor eenzelfde tweede helft als vorig seizoen. „Toen verloren we niet meer, maar liepen wel achter de feiten aan na de slechte start. Door te winnen van DWO en VUC en gelijk te spelen tegen HW heb ben we bewezen dat we de top CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-535 Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Dennis Purperhart (Alphense Boys) 3 1) Martin Krayenoord (MVKV) 0 17 2) Carlo van Nierop (SJZ) 1 15 3) Hans Zwaan (Katwijk) 1 14 4) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 0 13 5) Paul Haver (Teylingen) 0 12 6) Robin Peereboom (FC Lisse) 1 12 7) Louan Kameri (Alphia) 1 12 8) Marco T roost (Abbenes) 0 11 9) Erwin Beltman (Blauw Zwart) 0 11 10) Michel Schouten (Warmunda) 0 11 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van van Duivenbode. Inform dagelijks tussen 10.00 enh uur, tel. 071-5356461 aankunnen. De hoop op een ti tel hebben we niet opgeven, maar er zijn nog maar zeven wedstrijden te spelen. Ik wil in ieder geval een prijs, zodat we aan het eind nog een paar fina les kunnen spelen." Roodenburg Trainer Mart de Groot ontkent dat hij zich heeft verkeken op de klus die hem bij Roodenburg te wachten stond. Door het ver lies van een groot aantal goede krachten, inmiddels anderhalf jaar geleden, is de club van naam inmiddels afgegleden naar een plek die volgend jaar recht geeft op deelname aan de competitie in de vierde klasse. „Het ziet er inderdaad weinig florissant uit. Toen ik ongeveer een jaar geleden bij Rooden burg tekende, was er nog hoop dat een paar jongens op het ou de nest zouden terugkeren. Dat is niet gebeurd, sterker nog, er gingen er nog ben paar weg. We spelen nu dan wel een klasse la ger, maar ploegen als DOSR of Alkmania zijn niets minder dan wij. Sterker nog, het zijn dorps clubs waar de onderlinge band groot is." Mocht hekkensluiter Rooden burg zich toch in de derde klas se weten te handhaven, dan is het nog niet zeker dat De Groot bij de Kooiclub blijft. „Vooropgesteld, het bestuur moet ook met mij verder willen. Ik vind het belangrijk dat er per spectief komt, anders sta je ook volgend jaar weer ergens onder in. Op de trainingen heb ik het met die gasten prima naar mijn zin. De sfeer is goed. Maar ja, een trainer wil ook wel eens aam: Maarten Pieter Geuke Bak. Roepnaam: Maarten. Geboren: 25 augustus 1978 te Leiderdorp. Clubs: ZLC, UVS, Willemstad (Curasao), Slikkerveer, UVS, ADO Den Haag. Broers/zussen: Een jonger zusje, Ellis. Beroep: Student aan de Haag se Academie voor Lichamelij ke Opvoeding. Partner: Nee. Kinderen: Nee. Lengte: 1.85 meter. Gewicht: 70 kilogram. Positie: Linksbuiten. Ik ben al tijd aanvaller geweest en heb wel eens in de spits gespeeld, maar linksbuiten is mijn favo riete plek. Links/rechtsbenig: Links. Trainers: Aad Koren, Dennis van den IJssel, Ruud de Groot. Hoogtepunt: Ik ben nooit kampioen geweest. Mijn uit verkiezing voor de Cura^ao- sche selectie was wel mooi. Ik heb nog een interland tegen Aruba gespeeld. Dieptepunt: Niet echt. Ik heb een keer mijn enkel zwaai" ge blesseerd en een week in het gips gezeten. Dat is alles. Sterke punt: Ik heb een neusje voor de goal en ben sterk aan de bal. Ik ben een creatieve linksbuiten a la Peter Hoek stra. Zwakke punt: Meeverdedigen. Dat vergeet ik nog wel eens en dat krijg ik wel te horen van de trainer. Beste trainer: Ik heb van ie dereen wel wat geleerd. Vervelendste tegenstander: Dit seizoen SJC. Daar hadden we het heel moeilijk tegen om dat het een counterploeg is met veel spelers achter de bal. Persoonlijk heb ik moeite met snelle backs, die je twee keer moet passeren. Hobby's: Naast voetbal heb ik niet veel tijd voor andere din gen. Krant/tijdschrift: Leidsch Dagblad en VI. Lelijk: De ArenA. Mooi: Het shirt van ADO Den Haag. Hekel aan: Onrecht. Als ie mand dingen over een ander zegt en dat wordt zomaar aan genomen, zonder dat diegene die persoon kent. Ik denk dat dat iedereen wel eens is over- Volgend jaar mag ik voor hei eerst stemmen, maai' ik weei nog niet wat. Geloof: Nee. Voetbal op tv: Kan nooit te veel zijn. Henk Spaan of Harry Ver- meegen: Henk Spaan. Uitgaan: Niet te vaak. Meest in Den Haag naar de Tempel Mooiste plekje in de regio:D Leidse binnenstad. Rituelen voor de wedstrijd:! spring altijd het veld op zodi ik de lijn niet aanraak. Ik had dat een keer gezien op teleri sie bij een Amerikaanse honl balpitcher en sindsdien doe het ook. Ik speel natuurlijks tegen de zijlijn aan. maaril probeer hem nooit aan te ra ken. Hoopt ooit nog eens: Een contract bij ADO Den Haagü verdienen. Vorig jaar kwami uit de jeugd. In het tweedes ten veel goede spelers dus daar was geen plaats. Ze wil den me niet laten gaan, dusi ik nu in de wachtkamer bijdf amateurs. Het is een mix van jeugd en ervaren spelers. In eerste instantie vond ik het jammer, want je wil zo snel mogelijk een contract, maar achteraf is dit wel goed. Je leert dat spelen bij de scnion heel anders is. Ik dacht datii het allemaal wel wist, maarl blijkt nu dat ik juist nog niet zo veel weet. Ook is het beta om op zondag te voetballen dan op dinsdagavond uit bij Veendam. Dan ben je pas ooi drie uur 's nachts thuis. Bijtk amateurs word je nog steedi gevolgd. Mark Wotte kwain vaak kijken en André Floèkst kent ons nog vanuit de jeugd De lijn wordt dus doorgetrot- ken. De bekerwedstrijd morgen tegen W Leiden: In principe moeten we kunnen winnen. Het leuke is dat bij Leiden Marcel van Leeuwen en Hen nie Neuteboom spelen. Die ken ik nog uit mijn UVS-tijd. dus dat maakt het wel spe ciaal. TEKST GERTJAN VAN GEEN

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24