5PORT Ex-kroegtijger boekt eerste marathonzege rainingsbewijs rplicht voor lfstedentocht' Ajax bevreesder voor kou dan voor Spartak Moskou George Boateng voor vier jaar naar Coventry AZ gaat aandelen uitgeven Zege Seizinger in Val d'Isère INDERDAG 18 DECEMBER 1997 lub Brugge blijft ongeslagen Club Brugge blijft de ongeslagen lijstaanvoerder in Bel- Club won gisteren het inhaalduel tegen de nummer achttien 'Antwerp met 1-0. In de vervallen Bosuil werd het 1-0 voor de ploper door een treffer van Jbari. Door de overwinning heeft ub Brugge een enorm gat geslagen met de nummer twee Ha- beke. Na zestien duels hebben de Bruggenaren 44 punten, irelbeke heeft er dertien minder. Antwerp blijft laatste met het este aantal van acht punten. ayern naar laatste vier in beker ihchen Bayern München heeft de halve finales bereikt van tDuitse bekertoernooi. De landskampioen versloeg gister- ond in een bijna leeg, ijskoud olympisch stadion (10.000) yer Leverkusen met 2-0. Nerlinger maakte kort voor rust de eningstreffer. In de 70ste minuut haalde Matthaus een kopbal lErik Meijer (Leverkusen) van de doellijn. Twee minuten later sliste de Braziliaan Eiber het duel voor Bayern, 2-0. Een dag rder kwalificeerden MSV Duisburg, bekerhouder VfB Stuttgart de amateurs van Eintracht Trier zich al voor de halve idstrijd op 17/18 februari. De loting is op zaterdag 20 decern- ugarry keert terug naar Frankrijk rseille Olympique Marseille en Barcelona hebben een prin- leakkoord bereikt over de overgang van international ristophe Dugarry naar de Zuid-Franse club. Dat heeft Roland urbis, trainer van Olympique, gisteren gezegd. Dugarry on tgaat morgen een medische test. Daarna ligt een contract van laar voor hem klaar voor ondertekening. Met de transfer is bedrag gemoeid van 10 miljoen gulden. Barcelona-trainer n Gaal stelde Dugarry nauwelijks op. Dat overkwam de 25-ja- t Fransman ook bij zijn vorige club AC Milan. igerianen kiezen voor Milutinovic as» De geheimzinnige strijd om de vacature van bondscoach ihet Nigeriaanse voetbalelftal lijkt ten einde. De voetbalbond eft bekend gemaakt dat keuze is gevallen op de Joegoslaaf Bo- ifilutinovic, meldt het Duitse persbureau SID. De militaire re- ing stemt in met de komst van Milutinovic, die nog wel zijn itract met ondertekenen. Milutinovic, die in november als idscoach van Mexico werd ontslagen, volgt de Fransman Phi- leTroussier op. Jo Bonfrère was ook in de race voor het trai- schap, maar viel af omdat de bond vreesde dat president acha zijn uitverkiezing zou verbieden. Ondanks de winst van Nigeriaanse olympische team tijdens de Spelen van 1994 on- leiding van Bonfrère staan de Nederlander en Abacha op chte voet met elkaar. echeiver dient gratieverzoek in Harry Decheiver heeft een gratieverzoek ingediend bij de VB. De aanvaller van Borussia Dortmund hoopt op vermin- ing van de vier wedstrijden schorsing die hij in hoger beroep eg opgelegd voor het uitdelen van een elleboogstoot aan Car- van Wanrooy (RKC). Decheiver speelde toen nog voor FC echt maar met zijn overgang naar Duitsland nam hij de straf e. Aangezien hij bij Borussia per wedstrijd wordt betaald, kost schorsing Decheiver geld. Het bestuur betaald voetbal van de neemt nog deze week een besluit over het gratieverzoek. imme niet op 5 kilometer snveen Gianni Romme heeft zich afgemeld voor de 5000 ter tijdens de Nederlandse kampioenschappen schaatsen per land in Heerenveen. De wereldrecordhouder heeft griep. Bij >IK afstanden worden vanaf vandaag de startbewijzen voor )lympische Winterspelen verdeeld. Voor Romme hoeft de ae geen consequenties te krijgen. Twee van dè drie startbe- :en op de lange afstanden zijn zogeheten aanwijsplaatsen. schaatsbond zal er vermoedelijk niet aan denken Romme, tijdens de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen het we irecord op 6.30,63 stelde, thuis te laten. De Brabantse schaat- heeft nog geen besluit genomen over zijn deelname aan de kilometer. Deze afstand staat zondag op het programma. nni Romme na zijn recordrace op de 5000 meter in Heerenveen. foto'anp NAAR» WILLEM SPIERDIJK enaarder Ton Rueck wil leelnemers aan de Elste- •cht een 'trainingsbewijs' eggen voordat zij mogen n aan de Friese schaats- De schaatsers zouden de tocht 200 kilometer op unstijsbaan moeten afleg- Rueck wil zijn plan van- i op de vergadering van de "ging De Friesche Elste- espreken. die vergadering komt ook tan van de vereniging zelf eorde om de ledenstop op Ben. Op die manier moet ijzing van het deelnemers- vorden voorkomen. Leden dan bij toerbeurt de Hogen rijden. fck is het met dat plan niet Tegenover de leden en eden, die wel ieder jaar se- •rainen en nu in het bezit zijn van een startbewijs vind ik het niet juist. Iemand die seri eus traint, moet worden be loond met deelname." Het is de Wassenaarder een doom in het oog dat bij de laatste tocht velen ongetraind aan de start verschenen. „Er waren veel deelnemers die om vijf uur 's middags na zo'n 100 kilometer schaatsen lachend de bus instapten met de woorden: ik heb toch maar mooi meege daan, het was een leuke dag." Henk Kroes, de voorzitter van Vereniging de Friesche Elfste den, ziet niets in het plan. „Het is niet haalbaar. We kunnen niet controleren hoe vaak ie mand traint." Volgens Rueck is het wel mogelijk. „Controle op de trainingsbewijzen is met be hulp van de computer heel een voudig': de uitdraai gaat ieder jaar naar de vereniging." Van Meggelen wint sprint a la ploegleider Van Kempen VEENOORD GPD Het peloton raast over de baan in Veenoord, waar gisteren de eerste marathon op natuurijs werd verreden. foto wfa Als rond het voetbalveld van Veenoord geschaatst wordt, houdt dat een belofte in. De belofte van een echte winter. Maar het ziet er niet naar uit dat die belofte dit jaar ge houden wordt. Terwijl de Nederlandse marathontop over de ondergespoten sintelbaan schaatste, kabbelde aan de overkant van de weg het water nog vrijuit door het ka naal. Voor de elfde keer was de natuurijswedstrijd in Veenoord de eerste van het seizoen. Misschien is het de ze keer ook de laatste. te vinden. En ik vond het zo leuk om met de grote jongens mee te schaatsen, dat ik per se wilde blijven schaatsen. Ik moest dus een keuze maken en daarom werk ik nu op Schiphol. Daar laad ik 's morgens vliegtui gen in en uit en 's middags kan ik mooi trainen." De nummer elf van de Elfste dentocht maakt deel uit van de Energie-ploeg van ploegleider Richard van Kempen en hij won gisteren in Veenoord met een sprint met Van Kempen-trekjes. „Stiekem meesluipen, gaf Van Kempen grijnzend zijn favoriete tactiek bloot. „Ik ben best trots op deze overwinning. Het is ook een beetje mijn zege. Ik heb met Rob heel veel gepraat en geanalyseerd en het is leuk om te zien dat het eruit komt. En het is heus niet gemakkelijk om Rob te overtuigen: die is vrese lijk kritisch." Van Meggelen maakte er een lange sprint van. Omdat ieder een weet dat je in Veenoord kunt winnen als je maar als eer ste de laatste bocht uitkomt. Haico Bouma kwam als tweede de bocht uit en kwam dus op de streep net tekort. Bouma was degene die de wedstrijd ook de eerste slinger gaf. Maar niet genoeg om echt succes te hebben. Dat hadden Dat zou jammer zijn voor Rob van Meggelen. De Amsterdam mer liet in Veenoord niet alleen zien dat hij in glanzende vorm steekt, hij won bovendien voor het eerst een A-marathon. Als het aan hem ligt, komt er nog een mooie serie natuurijswed- strijden en blijft het niet bij het rondjes draaien in het steen koude Veenoord. Rob van Meggelen (33) is een laatbloeier. Pas toen hij 25 was kocht hij paar schaatsen. Om dat hij bij eerdere incidentele optredens op het ijs de indruk had gekregen dat hij meer kon dan recreatief rondjes rijden. Van Meggelen studeerde toen aan de landbouwhogeschool in Wageningen en sportte in het geheel niet. Maar de enthou siaste kroegbezoeker die drie pakjes per week rookte, werd in een mum van tijd een toegewijd sporter. Van Meggelen ontdekte dat studeren en sporten een ideale combinatie vormen. Dat werd nog eens bevestigd toen hij met de ingenieurstitel op zak naar werk ging zoeken. „Ik wilde blij ven sporten, maar in het acade mische wereldje is het vrijwel onmogelijk een part-time baan ook Arnold Stam en Erik Huize bosch niet. De twee krachtmen sen cirkelden heel lang voor het peloton, namen meer dan een halve ronde voorsprong, maar haalden het niet. „Jammer, maar aardig geprobeerd", vond Huizebosch. „Het was mooi ge weest als het was gelukt om een rondje te pakken." Toen Huizebosch en Stam waren teruggepakt, was dat voor Peter de Vries, ploegge noot van Stam, het teken om de aanval over te nemen. Samen met Haico Bouma reed hij het gat naar het peloton wél dicht. En toen er meer groepjes het peloton dubbelden, was dat voor De Vries het teken om nóg een rondje te pakken. Maar in middels was de situatie zo on overzichtelijk geworden, dat er zelfs rijders waren die niet wis ten in welke ronde ze nou ei genlijk reden. Lammert Huitema en Yep Kramer vochten hun menings verschil het luidruchtigst uit. Omdat Kramer dacht dat Huite ma een uiüoopronde minder had dan hij, adviseerde hij zijn ploeggenoot een ronde te vroeg om af te sprinten. Tot grote er gernis van Huitema. Hij was niet de enige die het spoor bijs ter was. Peter de Vries had zich ook al tijdens de wedstrijd door de andere schaatsers uit laten leggen dat hij niet de enige was met twee ronden voorsprong. In alle drukte was er na hem nog een groep aangesloten. De Vries: „Ik heb maar naar ze geluisterd en gewoon meege- sprint. Het is ook een beetje gê nant als je juichend over de streep gaat en je hebt niet ge wonnen." amsterdam/kerkrade gpd Ajax treft in maart voor de eerste maal in de club historie een ploeg van Russische bodem, Spartak Moskou. De Amsterdammers ontliepen bij de lo ting van de kwartfinales in het toernooi om de UEFA-Cup topteams als Inter Milan, Lazio Roma, Atletico Madrid en Schalke '04. De grootste tegenstander dreigt de vrieskou te worden, want juist nu beleeft Moskou de koudste winter sinds ruim honderd jaar. En volgens het KNMI zal het in maart, als Ajax op de 17de de re turn afwerkt, ook nog knap kunnen vriezen in de Russische hoofdstad. „Dat zal een extra moeilijk heid worden", reageerde aanvoerder Danny Blind. „Ajax is gebaat bij een goed veld en in Moskou speel je juist onder zeer bizarre omstan digheden." De meeste Ajacieden hadden een sterke voor keur voor een koppeling aan Aston Villa. „Spartak juist liever niet", zei Blind, die met Sparta al eens tegen Spartak Moskou uitkwam. „Het is de enige grote onbekende uit het groepje en dan kun je onaangenaam verrast worden. Kijk maar naar de rol van Dinamo Kiev in de Champions League." Frank de Boer zag Spartak Moskou, net als Blind, op zijn hotelkamer in Bochum in de derde ronde van het Duitse Karlsruhe winnen. „Daar zag ik dat ze technisch vaardig zijn", aldus De Boer. Voordeel voor Ajax is dat Spartak zonder wed strijdritme aan de dubbelconfrontatie begint. De Russische competitie eindigde vorige maand, met het veertiende kampioenschap van de club. Twee seizoenen geleden imponeerde Spartak nog in de Champions League door alle zes de poule wedstrijden te winnen, alvorens door Nantes te worden uitgeschakeld. Vervolgens werd de ploeg leeggekocht door Westerse clubs. Dit jaar slaagde de Russische recordkampioen er niet in de Champions League te bereiken. In de voorronde was Kosice, later twee keer verlie zend tegenstander van Feyenoord, te sterk. In de UEFA-Cup schakelde Spartak achtereenvolgens FC Sion, Real Valladollid en Karlsruhe uit. De re turn tegen Sion, in Moskou, leverde wereld nieuws op: omdat de afmetingen van de doelen onjuist waren, verklaarde de UEFA de 1-0 zege van Spartak ongeldig. De herkansing was aan de Russen nog beter besteed. Ze versloegen de Zwit sers wederom, ditmaal met 5-1. Met gemengde gevoelens is bij Roda JC het nieuws ontvangen dat in de kwartfinale van Europacup II het Noord-Italiaanse Vicenza Calcio de tegenstander wordt. Terwijl commercieel- manager Mirjam Schroeder tevreden wegbeende en sprak van een 'perfecte tegenstander', etaleer den spelers en technische staf van Roda wat meer scepsis. „Naar onze begrippen is het een topclub," oor deelde trainer Martin Jol, wiens ploeg op 5 maart moet aantreden in Kerkrade en twee weken later op het Italiaanse veld zal staan. „Vicenza werkt met een enorm budget. Wij zijn in vergelijking maar een klein Nederlands clubje." Bovendien viel het Jol koud op het dak dat zijn ploeg eerst op Kaalheide moet spelen. „Het is prettiger als je de kans krijgt om thuis nog iets recht te trekken." Martin Jol had liever Lokomotiv Moskou in Ge- nève uit de koker zien rollen. „Dan hadden we een echte kans gehad om de laatste vier te berei ken. Maar we zijn niet bij voorbaat kansloos. Vicenza speelt in de subtop van de sterke Serie A en is normaal dus te sterk voor ons. Zij zijn favo riet, maar ik zie heus wel mogelijkheden om er iets moois van te maken." ROTTERDAM GPD George Boateng tekent vandaag in Engeland een vierjarig con tract bij Coventry City. De ver dediger van Feyenoord gaat met onmiddellijke ingang aan de slag bij de club uit de Engelse Premier League, waar hij als verdedigende middenvelder of als vleugelverdediger gaat ope reren. Feyenoord ontvangt bijna 1 miljoen gulden voor de van oorsprong Ghanese voetballer, die op Varkenoord werd opge leid. Boateng vloog gisteren met zijn vriendin en zaakwaarnemer Sigi Lens naar Coventry om de laatste onderhandelingen te voeren met manager Gordon Strachan. In de avonduren had hij een diner met voorzitter Brian Richardson om de trans fer te beklinken. Boateng wordt bij 'Sky-blues' een van de best betaalde spe lers. De kans bestaat dat hij za terdag al zijn debuut maakt voor de club uit de Midlands in het competitieduel bij Liver pool. Vandaag heeft hij ook zijn medische keuring ondergaan en zou hij op zoek gaan naar een woning. Feyenoord heeft op het laatste moment nog geprobeerd de speler voor vier jaar vast te leggen, maar de aanvoerder van Jong Oranje vond een vertrek naar Engeland veel interessan ter. Boateng treedt daarmee in het spoor van vele andere Ne derlandse voetballers, die op dit moment furore maken in de Premier League. Voorzitter Richardson: „Co ventry City wil uitgroeien tot een serieuze sub-topper. We versterken ons op alle fronten. George is de eerste van een bui tenlandse aankoop, we gaan een nieuw stadion bouwen om ons daarmee te verzekeren van een mooie toekomst. ALKMAAR ANP AZ gaat 10.000 aandelen uitgeven van 5000 gulden. De 50 miljoen moeten de gezonde financiële basis garanderen voor de club die op termijn een stabiele subtopper in de eredivisie wil worden. Mo menteel is AZ koploper in de eerste divisie. Het startsein voor de emissie werd gisteren gegeven door voorzitter Scheringa. Voor sup porters die een aandeel willen kopen maar de financiële armslag missen, heeft de hoofdsponsor Frisia een regeling getroffen. VALd iSERESkister Katja Seizinger heeft in Val d'Isère de afdaling meetellend voor de wereldbeker gewonnen. Met een tijd van 2.01,82 bleef de Duitse haar landgenote Hilde Gerg (2.02,31en de Noorse Ingeborg Marken (2.02,44) voor. Seizinger moest de winst in de eerste manche nog aan Marken laten. In de tweede afdaling was ze oppermachtig. Het parkoers was door het het slechte weer flink ingekort. Het was de vijfde overwinning voor Seizinger dit seizoen voor de wereldbeker. oto ap

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25