n \rrnrrjnnniTj duin Kerstconcert Vox Humana VOORDEELTJES EXCLUSIEF VOOR LEZERS. 5r- korting bij Tikibad tijdens de kerstvakantie Fantastische kerstaanbiedingen alléén bij Leidsch Dagblad Exclusief kerstarrangement Laat u lekker verwennen bij Bilderberg Hotels Alléén voor lezers Gratis rondleidingen Katwijks Museum DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 Op vrijdag 19 en zaterdag 20 december brengt het Rijnlands Chr. Mannenkoor VOX HUMANA voor de 27ste keer de tradi tionele Kerstconcerten in de Stadsgehoorzaal in Leiden. Lezers van Leidsch Dagblad krijgen ƒ5,- korting op de normale toegangsprijs van 30,- en betalen slechts ƒ25,-. Kaarten kunt u kopen bij Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 in Leiden, tele foon 071 -5356356, maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur en bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Breestraat 60 in Leiden, telefoon 071-5131704, op werkdagen van 10.00 - 18.00 uur, donderdagavond tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 -16.00 uur en op de avond van het concert aan de zaal. De concerten beginnen om 20,00 uur. Het parkeerterrein aan de Haagweg is tot 24.00 uur geopend. Vandaar is er een pen deldienst met de bus naar de Stadsgehoorzaal. Dit jaar voert het mannenkoor delen uit de Kerstcantate van Christian Fr. Ruppe en de Deutsche Messe van Franz Schubert uit. Daarnaast worden nationale en internationale kerstliederen ten gehore gebracht. Aan de concerten wordt vocale medewer king verleend door de bekende sopraan Marjorie Ginczinger en de bas/bariton Henk van den Brink De instrumentale begeleiding wordt verzorgd door: Peter Bontje en June Pantillon (vleugel), Ben Feij (orgel), Dieks Visser (fluit), Reinilde Buys (harp), Paulien Godart (hobo), en anderen. Het geheel staat onder leiding van Sander van Marion. Tegen inlevering van deze bon bij de receptie van Leidsch of aan de kassa van de Stadsgehoorzaal krijgen lezers van Leidsch Dagblad ƒ5,- korting op de toegangsprijs van 30, voor de kerstconcerten van Vox Humana op vrijdag 19 en zaterdag 20 december. Maximaal 4 personen per bon. Wassenaar Het Tropische Tiki bad biedt spette rende waterpret. Wie durft weer staat de golven in het golfslagbad, stort zich in het kol kende draaikolk- bad, wervelt rond in de Space Bowls, is de held in de langste en meest spectaculaire over dekte waterglijba nen in Europa en exclusief voor thrill- seekers: 'de Blits de Flits'. Wie het liever wat rustiger aandoet, laat zich gaan op de Lazy River, ont spant in de hot- whirlpool en geniet van de onderwa- termuziek. Ervaar het tropische va kantiegevoel met uw kinderen in de winter. Lezers van Leidsch Dagblad krijgen f5,- korting op de normale toegangsprijs van f21,-per persoon.. Voor meer informatie kunt u bellen: 070-515 51 55 of 070 - 515 51 60. Kortingsbon Tikibad Duinrell Maximaal 4 personen per bon. Niet geldig in combinatie met andere acties en groepskortingen. Historische kaart van Leiden Lezersprijs 19,50 Leidsch Dagblad heeft speciaal voor haar lezers de historische kaart laten herdrukken. Deze kaart heeft een formaat van 60x48 cm. Inlijsten kan ook. De kaart krijgt dan een wortelnoten lijst. De ingelijste plattegrond kost ƒ119,50 (2,5 cm brede lijst, smaller is ook mogelijk én iets goed koper). Leidse kalender Lezersprijs ƒ34,95 (i.p.v. ƒ39,95) Leiden Promotie heeft de mooiste kalender gemaakt die Leiden ooit heeft gehad. Dit jaar overzicht in kleur is het resultaat van een foto wedstrijd. De twaalf geselecteerde kleurenfoto's weerspiegelen de schoonheid en veelzijdigheid van Leiden. Het formaat van de kalender is 70x50 cm, de prachtige foto's meten 30x45 cm. 'Fuga in Leiden Lezersprijs 25,- (i.p.v. ƒ35,-) Het.geluid van het prachtige, 17de eeuwse Hagerbeerorgel van de Pieterskerk is te horen op deze CD. Nico de Raad speelt muziek van bekende componisten als J.S. Bach, J.P. Sweelink en C. Franck, maar ook van minder bekende componisten. Bon voor kerstaanbieding Historische kaart, lezersprijs 19,50 (ingelijst ƒ119,50) Leidse kalender. Lezersprijs bij Leidsch Dagblad 34,95 (i.p.v. 39,95) CD 'Fuga in Leiden', lezersprijs 25,- (i.p.v. ƒ35,-) Kerst in een prachtige landelijke locatie te midden van de Zuid-Veluwse bossen. Het weelderige groen dat mis schien zo kan veranderen in een sneeuwwit landschap. Heerlijk genieten van natuurschoon, culinaire verrassin gen en een stijlvoile ambiance. Dit kan bij drie Bilderberg Hotels op de Veluwe. Speciaal voor u als lezer van Leidsch Dagblad hebben deze drie hotels twee fantastische last-minute kerstaanbiedin gen. Kerstarrangement U komt 's middags op 25 of 26 december aan in het Bil derberg Hotel van uw keuze. U kunt dan genieten van de prachtige natuur, lekker bij de open haard zitten, een baantje trekken in het zwembad of even de sauna opzoeken, 's Avonds verrast de kok u met een heerlijk 5-gangen diner. Na een fantastische avond kunt u genieten van een heerlijke nachtrust in uw comfortabele hotelkamer. Als u aangekomen bent op 25 december krijgt u de vol gende dag een grandioze brunch, bent u aangekomen op 26 december dan krijgt u een werkelijk heel uitge breid ontbijt. Laat u eens heerlijk verwennen en verras sen deze kerst. Dit arrangement is inclusief: één overnachting, 5-gangen diner, ontbijt of brunch, alle faciliteiten zijn gratis. U als lezer van Leidsch Dagblad betaalt voor dit arrangement slechts ƒ315,- per per soon. Voor of na de kerst Als u voor of direct na de kerst er nog even tussenuit wilt, bieden de drie Bilderberg Hotels u het volgende 2- daagse arrangement: een heerlijk 3-gangenmenu, een overnachting-in een comfortabele hotelkamer en een fantastisch en uitgebreid ontbijt. Lezers van Leidsch Dagblad betalen slechts 145,- per persoon. Dit arran gement kunt u boeken voor 2122, 23, 24, 27, 28 en 29 december. Reserveer snel, want het is al bjjna zo ver! U kunt ook verlengen. Vraag ernaar bij het Bilderberg Hotel van uw keuze. U kunt reserveren o.v.v. 'Lezersaanbieding Leidsch Dagblad' bij de volgende drie Bilderberg Hotels: Bilderberg Hotel De Buunderkamp Prachtig gelegen in een eigen, 10 hectare groot (beschermd)bosgebied. Buunderkamp 8, 6874 NC Wolfheze, tel 026 - 482 11 66 Hotel De Bilderberg Op bijna natuurlijke wijze neergevlijd tegen de helling van de gelijknamige berg. Utrechtseweg 261, 6862 AK Oosterbeek, tel.: 026 - 334 08 43. Bilderberg Hotel Klein Zwitserland Het Katwijks Museum heeft dit jaar flink uitgebreid. De nieuwe vleugel is nog niet helemaal klaar, maar het Leidsch Dagblad biedt lezers nu al de gelegenheid een kijkje te gaan nemen in dit bijzondere museum. Tot en met 24 januari is er ook nog een scheepsmodellenten toonstelling te zien Sinds 1983 heeft Katwijk een eigen museum dat onder gebracht is in een in 1911 gebouwde rederswoning. Uit de vroegste Katwijkse historie zijn Romeinse en Franki sche bodemvondsten van ijzer, hout en aardewerk aan wezig. Er is een unieke verzameling schelpen uit de Noordzee te zien en in een grote vitrine is een stukje strand ingericht dat de sfeer van een zomerdag in de jaren dertig oproept: schoon zand, gestoffeerd met rieten strandstoelen, badkoetsen, een vlet etc., alles op schaal 1:10. In de vaste opstelling van het Katwijks Museum valt de nadruk evenwel op het levend houden van de herinne ring aan het vroegere vissersdorp. Zo is de pracht van de Katwijkse klederdracht te bewonderen en enkele authen tieke interieurs. Tentoonstelling scheepsmodellen Op de tentoonstelling vindt u een bomschuit, (motor)logger, hektrawler, sloep, westlander, barkschip, binnenvaartschip en het zeewaardige jacht van kapitein Rob. Er zijn een veertigtal scheepsmodellen te zien, afkomstig uit particulier bezit en voor een deel door de eigenaren zelf gemaakt. Bij ieder model zal iets worden verteld over de vervaardiger van het scheepsmodel, de Katwijkse bemanningsleden of over hetgeen zich aan boord van het desbetreffende schip heeft afgespeeld. Rondleidingen Lezers van Leidsch Dagblad kunnen zich opgeven voor de gratis rondleidingen in het Katwijks Museum bij Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 in Leiden, telefoon 071 - 5356356. De rondleidingen worden gegeven op de volgende tijd stippen: Dinsdag 23 december: 14.00 uur Dinsdag 30 december: 14.00 uur Vrijdag 2 januari: 14.00 uur Zaterdag 3 januari. 14.00 uur Woensdag 7 januari: 14.00 uur Zaterdag 10 januari: 14.00 uur Per rondleiding kunnen maximaal 15 personen mee. Katwijks Museum Voorstraat 46

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24