Pernix boekt sensationele overwinning in bekerfinale Basketballers Den Bosch nemen met verlies afscheid Vrijspraak voor renstal van Williams in rechtszaak Senm Kwestro 'herfstkoning' van de Bollenstreek Het Motorhuis Sport Steijn Sports verliest squashtopper WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 Topsporters gaan Holland promoten papendal Topsporters voor Holland Promotie. NOCNSF wil de leden van de leden van de olympische ploegen inzetten bij het binnenhalen van méér topsportevenementen in Nederland. De sportkoepel reageert op plannen van staatssecretaris Erica Terpstra die een speciaal budget wil creëren voor de Holland Promotie door middel van topsport. Daarin is ruim plaats voor sponsors uit het bedrijfsleven. Ondertussen gaat NOCNSF ook nauwer samenwerken met andere sportkoepels. Tezamen met de Nederlandse Bond voor Aangepaste Sporten (NEBAS) en de sportbond voor mensen met verstandelijke handicap (NSG) streeft NOCNSF naar integratie van activiteiten zonder aantas ting van de eigen identiteit. Geldboete voor FC Utrecht zeist» De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Utrecht en FC Zwolle geldboetes opgelegd wegens wanordelijkheden van hun aanhang. De Utrechters moeten 15.000 gulden betalen voor on geregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Willem II in septem ber. FC Zwolle kreeg een boete van 7500 gulden voor problemen tijdens het duel met Cambuur op 17 oktober. Irwin moet rentree uitstellen londen Denis Irwin moet zijn rentree bij Manchester United uitstellen tot volgend jaar. De verdediger raakte op 5 november geblesseerd aan de knie in het Champions League-duel met Feyenoord na een onbestrafte overtreding van Paul Bosvelt. Ir win had gehoopt deze maand op het veld te kunnen terugkeren. Alhoewel de speler komend weekeinde in een gemengd team van reserve- en jeugdspelers meedoet, verwacht manager Alex Ferguson niet dat hij dit jaar nog een beroep op Irwin kan doen. Oud-international Hudson aangereden londen Voormalig Engels international Alan Hudson is maan dag in Londen zwaargewond geraakt door een aanrijding met een auto. Na het ongeluk is de 46-jarige oud-voetballer meteen in het ziekenhuis geopereerd. Hudson speelde bij Chelsea, Ar senal en Stoke. Met Chelsea won hij in 1970 de FA Cup. Hij maakte ook deel uit van het team dat een jaar later Real Madrid versloeg in de finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars. In 1985 beëindigde hij zijn carrière. Rood voor Hoop in bekerduel trier Ronald Hoop is gisteren in het bekerduel van Waldhof Mannheim bij Eintracht Trier tegen een rode kaart opgelopen. De oud-aanvaller van Telstar en Dordrecht'90 verloor vijf minu ten voor het einde zijn beheersing en schopte na. Op dat mo ment leidde Trier met 1 -0. De club uit de regionalliga hield die voorsprong vast en bereikte voor de eerste keer in het 92-jarig bestaan de laatste vier in de Duitse beker. Fengler maakte de winnende treffer vier minuten na de rust. Werder Bremen test Roembiak Bremen Lody Roembiak is op proef bij Werder Bremen. Deze week zal trainer Wolfgang Sidka de Nederlandse speler testen. Roembiak staat onder contract bij de Zwiterse club FC Aarau. In Nederland was hij het laatst actief voor Veendam. Naast Roem biak test Werder Bremen ook de Roemeen Ion Viorel van Telul Galati. „Beide spelers zijn interessant, maar een beslissing over hun komst valt voorlopig niet", zei Sidka. Tinkhof terug naar Torhout torhout Volleyballer Edgar Tinkhof keert terug naar VT Cal- lant Torhout. De speler was vorig jaar al actief bij de Belgische club, die in de onderste regionen van de ereklasse staat. Met het terughalen van Tinkhof hoopt de ploeg de aanvalskracht te ver groten. Programma NK-afstanden heerenveen De NK afstanden gelden voor het eerst als Olympi sche kwalificatie-wedstrijden voor de Nederlandse schaatsers. Over vier dagen worden op het ovaal van Thialf in Heerenveen de verschillende afstanden voor mannen en vrouwen verreden. Het programma is als volgt. Morgen (18.00 uur) 500 meter vrou wen en 5000 meter mannen. Vrijdag 19 december (18.00 uur) 500 meter mannen en 3000 meter vrouwen. Zaterdag 20 decem ber (14.00 uur) 1000 meter vrouwen, 1500 meter mannen, 5000 meter vrouwen. Zondag 21 december: 1000 meter mannen, 1500 meter vrouwen, 10.00 meter mannen. Leiderdorp bekert verder leiderdorp» De meisjes junioren van BV Leiderdorp hebben de volgende ronde van de bekercompetitie bereikt. In Leiderdorp werd Akrides verslagen met 102-53. Topscoorster werd Renske van der Voort met 40 punten. Juffermans en Boer naar WK leiden De Stompwijker Cees Juffermans en Woubruggenaar Robbert Cees Boer zijn aangewezen voor deelname aan de WK shorttrack voor junioren. De kampioenschappen worden op 3 en 4 januari gehouden in de Amerikaanse stad St. Louis. DIOK krijgt subsidie leiden De Leidse rugbyclub DIOK heeft een subsidie van 14.000 gulden gekregen in verband met de aanstelling van trainer Ian Krystofiak. De oefenmeester van de Morsclub komt uit Zuid- Afrika. Het geld wordt gegenereerd uit het potje topsportbevor dering. Voor dat bedrag was nog geen bestemming gevonden. DIOK deed een aanvraag en die werd onlangs door de gemeente Leiden gehonoreerd. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 0715ij Favorieten TOP en Spoiling Trigon laten zich verrassen Pernix blijft een onbere kenbare ploeg. De eerste klasser strijdt in de compe titie tegen degradatie, maar versloeg op de slot dag van het toernooi om de Leidse Korfbalbeker wel de grote favorieten Spor ting Trigon en TOP. Pernix mocht als beloning voor de tweede keer de beker mee naar huis nemen. leiden michel van gent korfbalmedewerker Tijdens de finale gaven Pernix en TOP elkaar weinig toe, want het verschil was nooit groter dan twee treffers. De Leidenaars hadden met Rosemarijn Henge- velt, Wilco Heijl en Frans Treur drie invallers, maar dat was in het spel niet te merken. Zij raakten voor rust vijf keer op minimale achterstand, om bij rust al met 9-8 aan de leiding te gaan. In de tweede helft zou de acht van Peter Kuipers steeds het scoreverloop bepalen. Het lukte echter niet om een 16-14 voorsprong vast te houden, want Peter Boeren wist het evenwicht te herstellen met 16- 16. De beslissing viel in de laatste drie minuten. Karen Ar- noldus (2) en Sjoerd van der Kooij scoorden op 17-17 crucia le goals, waarna een tegentreffer van Steven Baart geen kwaad meer kon: 20-18. „Over de ge hele avond genomen hebben wij verdiend gewonnen. Wij hebben met heel veel plezier en motivatie gespeeld. Vooral de invallers moet ik een compli ment maken, want zij hebben lekker meegedaan, goed tempo gemaakt en goed verdedigd. Dit is heel goed voor ons moraal, laten wij hopen dat wij dit in de competitie kunnen doortrek ken", stelde coach Peter Kui pers tevreden vast. Voor TOP was de nederlaag zuur, want de DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbodejil gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532192] Pemix werd gisteren de verrassende winnaar van het bekertoernooi. Sassenheimers verloren hun derde bekerfinale op rij. De eindstrijd vormde een passende afsluiting van een lan ge avond vol spanning en sen satie. Pemix zette gisteren in de eerste halve finale meteen de toon door Sporting Trigon uit te schakelen met 11-10. Voor de overgangsklasser leek er geen vuiltje aan de lucht, nadat Daan Niesing (3), Alfred Lambooy en Bianca Joustra in de eerste twintig minuten voor 6-2 had den gezorgd. Sporting Trigon riep het onheil echter zelf over zich af door slecht te schieten en matig af te vangen, zodat Pemix de kans kreeg in de wed strijd te groeien. Aanvoerster Karen Arnoldus wees haar ploeg de goede weg door drie keer te scoren. Twee minuten voor tijd maakte Sjoerd van der Kooij uit eens strafworp 11-10 en daar mee was de eerste verrassing een feit. Bijna had Crescendo voor een tweede stunt gezorgd door TOP uit de finale te houden. De ploeg van Robin Sommeling speelde onbevangen en ener giek en bracht» de tegenstander FOTO MARK LAMERS daarmee danig in problemen. Vlak na rust stond Crescendo 8- 5 voor, maar Wijnand Alberts maakte een minuut voor tijd ge lijk (12-12) en stelde daarmee een verlenging veilig. Jeroen van der Wolf en Steven Baart le ken met 12-14 de wedstrijd te beslissen, maar twee goals van Gert-Jan Hensing brachten als nog een gelijkspel: 15-15. In de voorlaatste minuut miste Cres cendo zélfs met een strafworp de mooiste kans op winst. Pas in de tweede strafworpen-serie gaf de tweedeklasser zich ge wonnen. E-mail: leidschdagblad (a) hdc.nl Na een diensttermijn van 3 jaar gaan trainer Ron van Veen en Valken'68 uit elkaar. Leen de Goey en Oegstgeest zijn het eens geworden over een verlenging van het contract van de Noordwijker Atletiekver eniging Rijnsoever uit Katwijk organiseert zaterdag een duin loop. Start om 10.30 bij de ten nisvereniging Zee en Duin, waar tevens douche- en kleed gelegenheid aanwezig is. Tien jeugdspelers van de regionale americanfootballclub Lighting Leiden spelen op zaterdag 20 december een selectiewedstrijd om twee plaatsen in een Eu ropese team dat op 24 januari in San Diego (USA) tegen Mexi co speelt Voetbalvereniging Roodenburg houdt in de kerst vakantie iedere dag voetbalacti viteiten die zowel binnen als buiten plaatsvinden. Marcel Valk (Volendam) heeft voor dinsdagmiddag 23 december zijn medewerking toegezegd. Aanmelden kan iedere middag vanaf 13.30 uur op het complex van Roodenburg in Leiden- Noord Golfer Chris van de Velde (Voorhout) kreeg vrijdag in het Sportcafé Bollenstreek de Brasserie Bon Bon maandprijs uitgereikt. Bart Veldkamp wil na zijn schaatsloopbaan alles op het wielrennen zetten en het liefst prof worden. Dit jaar won Veldkamp een amateurwed strijd in België Veel regionale profvoetballers staan op de blessurelijst. NaAlfons Groe nendijk (Sparta), Jeffrey Talan (Heerenveen) en Huug Aande- wiel (Sparta) zijn ook Bram Marbus (Go Ahead Eagles) en Joop Lankhaar (Dordrecht'90), herstellende van een meniscus operatie, uitgeschakeld Wie lerbaan Sloten (bij Amsterdam) wordt vernieuwd. De 200 meter baan wordt tevens geheel over dekt. Tourwinnaar Jan Ullrich heeft voor 1998 Luik-Bastenae- ken-Luik en de Amstel Goldrace vrijgesproken van het hem ten laste gelegde tijdens de gestaak te wedstrijd Warmunda - MMO Lisse bestaat in 1998 800 jaar en heeft in het feestprogramma verschillende sportevenemeu ten opgenomen. Op het pro- gramma staan onder andere öj NK ritmische gymnastiek, NK wielrennen (cyclosport» en veteranen), het NK jeu de 'n boules en een Concours Hipj !.zf que Door twee doelpunten van Leidenaar Peter lóruit en 1 v! één van Alphenaar Patrick Kalkema heeft ADO Den Ha? 'e>j zich geplaatst voor de achtste ronde van de bekercompetifi De reserves van Telstar weri het slachtoffer: 6-1 Maratlu i schaatser Stefan Bakker (Alpl aan den Rijn) leidt in Haarlei het 4-banentoernooi voor 11 streekgenoot Frans Biemond (Nieuwe Wetering) Het blad 'Volleybal Magazine' houdtp jr 20 december op te bestaant Wielervereniging Swift heefti u Feo Martens een kandidaat v voor het voorzitterschap. De rige preses (Cees Varkevissei] haakte enkele maanden over- 1 wachts af. Joost van der Meet 'r (Roelofarendsveen) wonopj Bult een rit uit de cyclo- 'jj crosscompetitie. Zijn plaatsj1 noot Sjaak Rachenbergerisk der van het klassement Zat; dag 20 december is in zwem! y. De Zijl de finale van het kriiij lottotoernooi voor zemmers der de 16 jaar Regionalen* lerwedstrijden in 1998: Leida dorp (5 mei), Lisse (14 juni), Zoeterwoude (21 juni). Rijns- burg (28 juli), Noordwijk (17: T gustus), Leiden (23 augustus; Noordwijkerhout (9 septem 5 ber), Voorhout (12 septembe Alphen aan den Rijn en Hille gom (13 september), Ter Aai en 15 september), Sassenhea (17 september) en Lisse (20i tember) Het Zoetermeers^B DSO heeft voetbaltrainer Brongeest, na zes nederlag^B rij, ontslagen. QuicktrainerjMi Kila heeft de nodige problem! Zijn spelers Dave Jongejaneti Ivo van Peppen zijn vorigew 4 na de wedstrijd kwaad wegT pen Fred Westgeest (Wassfl naar) won in Dusseldorf zijn twaalfde profbokspartij. De Amerikaan Mark Antony Yo werd met een score van 6 tf 0 verslagen. Brunninkhuis wil praten over Goedkoop amstelveen anp Agnes Brunninkhuis wil met de Stichting Topvolleybal Neder land (TVN) praten over Bert Goedkoop. De trainster van AMVJ uitte een aantal weken geleden haar ongenoegen over het functioneren van de bonds coach. Ze vindt dat er te wei- ning met haar serieuze aanmer kingen is gedaan. „Er zijn geen maatregelen ge nomen. Dat vind ik vreemd. Ik heb de afgelopen weken een pakketje met brieven verzameld die mijn uitspraken onderstre pen. Ik wil die voor de Kerst aan voorzitter Paul Schaling aanbie den." Brunninkhuis beschuldigde Goedkoop onder meer van ge brek aan communicatie. Hij zou de speelsters uitschelden en de volleybalsters zouden zichzelf uithongeren. Na de kritiek op de bondscoach, die ook van WC-coach Appie Krijnsen kwam, stelde de TVN oud-inter national Kirsten Gleis als ver trouwenspersoon aan. Deze maatregel noemt Brunninkhuis te mager. „Zij is één of twee keer per Bert Goedkoop. week bij het team. Bovendien is ze nog altijd niet bij mij langs gekomen, terwijl ik haar inte ressante informatie kan geven. Maar eigenlijk gaat het mij" er om dat er een vast iemand naast Goedkoop gaat functione ren. Hij hoeft voor mij niet weg als bondscoach, maar hij moet wel in menselijk opzicht verbe teren." TVN is in de zaak rond Goed- DEN BOSCH» ANP Nederlands basketbalkampioen Den Bosch nam gisteravond met een 79-96 thuisnederlaag tegen Apollon Patras afscheid van het toernooi om de Europa cup 2. De Bosschenaren eindig den in hun poule als vijfde, één plaats te laag om zich te kwalifi ceren voor de volgende ronde. Bij Den Bosch deed de Ameri kaan DC Anderson niet mee. Hij kampt met een blessure, maar kreeg ook te horen dat zijn deze week aflopende contract niet verlengd wordt. Den Bosch startte het toer nooi met drie overwinningen in de eigen Maaspoort. Het zou den achteraf de enige zeges blij ken. In uitwedstrijden kon het team geen enkel punt pakken. Door de nederlaag vorige week in Praag tegen hekkensluiter Er- ped werden de Bosschenaren al definitief uitgeschakeld. De wedstrijd dinsdagavond tegen Patras had dan ook wei nig om het lijf. De thuisploeg vormde geen- moment een be dreiging voor de Grieken, die zich al eerder kwalificeerden voor de volgende ronde. Op driekwart van de wedstrijd I droeg de maximale voorspn 21 punten en gaf coach Wolfs zijn tweede keus nogi speeltijd. Zo mocht ook de m lange Hanno Schoenmak tot enthousiasme thuispubliek, wat minuten internationaal niveau mal Echt dichtbij kwamen de B schenaren niet meer. Leukw het in de laatste paar mimi nog wel, maar dat kwam do dat de Grieken hun tempi ment de vrije loop lieten en a lieten verleiden tot een paan stootjes. koop altijd achter de coach blij ven staan. Toch verwacht Brun ninkhuis dat de stichting echt actie gaat ondernemen. „Ik wil dat TVN in ieder geval weet wat ik verzameld heb. De stichting heeft er recht op dit te weten. Ik ga er van uit dat er iets mee ge beurt. Zo slim zullen ze wel zijn. Ik wil het nog netjes spelen. Als er geen reactie komt, krijgt de zaak zeker een vervolg." imola rtr/sid Speler van Katwijk eerste in klassement Voetballer van het jaar Wilfred Kwestro is de 'herfstkoning' van de Bollenstreek. De voet baller van de w Katwijk gaat de winterstop in als leider van het klassement Voetballer van het jaar. Zijn collega Peter van Duyn kwam in het klassement binnen met stip. Van Duyn staat tweede op een honderdste punt van Kwestro. In de laatste speelronde van het jaar viel een aantal achten. Ard Blok, Maurice Balkhoven en Arthur van Orssagen (ARC), Remco van Bemmel (Lisse), Alan Campfens en Raymond Bennekers (Rijnsburgse Boys) kregen van de jury een hoge beoordeling. Guido Smits van Quick Boys kreeg een lage beoordeling. De Amsterdam mer ontving een drie. UVS-Hollandia 0-2 UVS De Heiden Parrel Pikaar 80. Buijs D. vd Heiden Van Tol Roest ARC Admiraal Van Orssagen l Balkhoven f Langemaat 81 Van Meggelen Hoek-fc Lisse Mokveld Polman Van der Zwet Böke Said Elmahadi Van Heiningen Zoetemelk De Kievit A vd Heyden 46 Van Daalen Ter Leede - ARC 0-3 Ter Leede Blankespoor 4 De Jong 5 Dijkman 6 Bloemheuvel 6 Wajer 7 Stolk 6 Van Duyn Borst Van der Hoeven KLASSEMENT Ras Cadel De Kort Roodakkers Van Lochem Aalbersberg De Louw Quick Boys Van der Niet Faerber Van Duyn Van Dijk Van der Plas Slootweg Westerberg 72. Boer R. Blok Sandel Groeneweg Van Bemmel Smakman 70. Kant 82 Van Beelen Tiberkanine 70. Bennekers Smits Van Hooy 79. Rbn H. van Beelen 53. Fransen Kleijn Katwijk-Excelsior M 4-3 Katwijk Hugo van Duyn Van Zeist Van der Meer Braaf 87. Robbers Oudshoorn Peter van Duyn 87 Keane Van der Plas Raven De Ridder Claus Van Kms Van der Zalm J.de Jong Van de Gronde De Ridder Hulsebosch 58. Karremans ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Kwestro (Katwijk) 2. Peter van Duyn (Katwijk) 3. Van der Zwet (Lisse) 4. Van Orssagen (ARC) 5 De Heiden) (UVS) Van der Meer (Katwijk) Linger (Lisse) 8. Roest (Rijnsburgse Boys) 9. Flaton (Quick Boys) 10. Hugo van Duyn (Katwijk) Balkhoven (ARC) Een Italiaanse rechtbank Heeft Frank Williams, teambaas van renstal Williams, en vijf andere verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij de dood van Formule I-coureur Ayrton Senna in 1994. Senna kwam in de achtste ronde van de Grote Prijs van San Marino om het leven. Naast Williams stonden Patrick Head, tech nisch directeur van Williams, Adrian Newey, voormalig teamontwerper en de baanofficials Roland Bruynseraede, Federico Bendinelli en Gorigio Poggi terecht wegens doodslag. Geen van de aangeklaagden was aanwezig toen rech ter Antonio Constanzo het vonnis voorlas. Het proces over de dood van Senna begon in febuari. Volgens de aanklagers was een slechte las in de stuurkolom van Senna er de oorzaak van dat de autocoureur in de beruchte Tambu- rello-bocht de controle over zijn bolide verloor en tegen een muur knalde. De officier van jusititie had tijdens het proce echter al vrijspraak gevraagd voor Williams om dat hij 'het delict niet had begaan'. Ook dedri' officials van het-racecircuit hoefden niet te w) den vervolgd. Tegen Newey en Head eiste! een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf omi in opdracht van de twee aan de bolide van Se» na zou zijn gesleuteld. De renstal Williams reageerde opgelucht c de uitspraak van de rechter. „We zijn blij date- Ie verdachten zijn vrijgesproken. We hopend de aanklager niet in beroep gaat en dat dö zaak geen vervolg meer zal krijgen", aldus' verklaring van de renstal. De Internationale Automobiel Federatie gisteren nog niet reageren op de uitspraak, willen eerste de volledige tekst van de uitspi bestuderen", aldus de FIA. SQUASH LARS ULRICH Raymond Bennekers. FOTO ARCHIEF MEDEWERKER De squashtopper in de eerste divisie, Victoria te gen Steijn Sports, werd een prooi voor de Rotter damse gastheren (4-1). Hoewel de cijfers een an dere indruk geven, had de ontmoeting een span nend verloop. De Voorschotenaren bleven echter aan de verkeerde kant van de score. Marco Wie- sehanh boekte als enige aan Voorschotense kant een overwinning. Alphen is er niet in geslaagd om de rode lan taarn van de eerste divisie over te dragen aan AG- PO. In een spannend duel moesten de Alphena-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22