Droom gaat mor Crash n rook op Jloeg van Ruud Borst s opnieuw de sterkste Sport Sprinkhuizen goed op dreef Vrouwen LZ oppermachtig Maase en Van de Bilt kunnen op EK geen potten breken Juffermans en Boer naar wk shorttrack iets is erger dart een finale verliezen. Zo dicht bij een ti ll en dan toch onderuit gaan doet veel pijn. Als dat twee ■er achtereen gebeurt, is dat natuurlijk helemaal ramp- Jig. Het overkwam Crash in de strijd om het nationaal Hi impioenschap Bridge bij de viertallen. In Utrecht gin- 31 de twee paren van de Leidse club het afgelopen eekeinde ruim tenonder tegen Hok uit Amsterdam 03-248), een hard gelag na de nederlaag van een jaar eleden tegen het eveneens uit de hoofdstad afkomstige [odalfa. Door een slechte sessie op zondagochtend wer- •n alle kansen op een zege verspeeld. recht» karim idrissi bewerker 3) en in Lightner-doublet, Maas- lkv" iit, het multi-lendi systeem en iout! 'n doubt showing redouble. 13C elkom in de wondere wereld n het bridgen. Het André })*45 iekhorst Centrum, het bonds- m ireau van de Nederlandse Bond, vormde het decor m< n het treffen tussen Crash en ük. De grote zaal was gevuld et volwassenen. Begeleid door kleurrijke commentaar van line van Hoof en oud-wereld- mpioen Berry Westra, staar- >n de daar aanwezige toe- ij houwers aandachtig naar een ei srhprm met cW-rcMinp Crash d te8en een 27"110 acb ,erfr oot scherm met de verdeling n de kaarten en beelden van tweeparen. De begeleidende praatjes van twee coryfeëen leveren veel lariteit op. Inside jokes en ou- (1)-# koeien worden wisselen el- is-tt ar af om het publiek tot en terstand aan, een alleszins recht te trekken score. De eerste och tendsessie van twintig spellen betekende een dramatische wending in het verhaal, want het paar Hoogenkamp-Verhees ging een aantal malen zwaar de "«Im.siaKmp fp hpwpppn Ak ™St in' Met' zoals later bleek' ,2r TspTer Jean-PauF v!s desastreuze gevolgen. 1 itenlang nadenkt over het ne- „Ik heb in die sessie inder- IELf en van een moeilijke beslis- daad slecht gespeeld, met name ïg, vult Van Hoof de tijd met in de slembiedingen." In spel 11 n verhaal over Zia Mahmood. bood de in Lisse woonachtige idt eze internationaal vermaarde Hoogenkamp 7SA, een contract ikistaan bewoog zijn tafelge- dat met hartenvrouw bij Oost edstr iten ooit, teneinde nog iets onmaakbaar was. In de andere nger na te denken, tot het ver- rgaan met het volgende spel. ion: m dan later het spel te kunnen (spelen. Van Hoof en Westra moeten boiufik wel hun best doen om de :er goed te houden. De finale ssen de Leidse en de Amster- pete mse ploegen ontbeert iedere rm van spanning, nadat Hok lubl. petitie ruim gewonnen en ook in de halve finale tegen USS speelden we erg sterk. Helaas hebben we het vandaag laten liggen." Vorig jaar verloor Crash van Modalfa met kleine cijfers, hoe wel voor de Leidse vereniging slechts een underdogrol leek weggelegd. „Daar ligt ook het grote verschil met deze neder laag", aldus Hoogenkamp die de verliespartij dan ook als 'heel zuur' omschrijft. Hoogenkamp trok met betrekking tot het re sultaat ook heel nadrukkelijk het boetekleed aan. Na de drie sessies van zestien spellen keek medewerker Het Nationale Winter Kampioenschap in Drach ten kende voor Rijnsburger Robin Sprinkhuizen een goed vervolg. Na de onverwachte bronzen medaille op de 400 vrij, afgelopen vrijdag, pres teerde Sprinkhuizen ook op de 200 vrij goed. Hij wist in de series met 1.57.97 zelfs een snellere tijd dan de nationale topper Pieter van den Hoogen- band te realiseren. Van den Hoogenband was in de finale wel sneller en Sprinkhuizen eindigde op een zevende plaats. Sprinkhuizen wist op een ander favoriet num mer, de 200 meter vlinderslag, niet de A-finale te bereiken. Door onderschatting van de concurren tie moest hij genoegen nemen met een plaats in de B-finale. In deze kleine finale revancheerde hij zich met een overwinning in 2.12.88. Deze tijd zou in de A-finale goed zijn geweest voor een vijf de plaats. Ook op de 50 en 100 vrij kwam Sprinkhuizen uit in een B-finale. Daar werd hij respectievelijk vijfde in 25.16 en derde in 54.32. De B-finale op de 100 meter vlinderslag liet Sprinkhuizen aan zich voorbijgaan. Dit nummer was vlak achter de 200 vrij slag gepland, waardoor de kans op een goede prestatie gering was. Op de tweede dag van het NK werd Paula Heemskerk vierde op de 800 meter vrije slag. De zwemster van LZ 1886 zwom met 10.03.60 direct een limiet voor de Zomer-NK in juli. Minder goed ging het met haar clubgenoot Louis van Schaarenburg. Van Schaarenburg, die in de afgelopen week geveld werd door de griep, bleef op de 1500 vrij steken op 18.42.0. Deze tijd was weliswaar goed voor een keurige vijfde plaats, maar was ook ruim een halve minuut bo ven zijn persoonlijk record. Ook Dirk Hoek van zwemvereniging Katwijk mocht zaterdag op weg voor 1500 lange meters. Met 18.20.0 werd hij netjes zevende in zijn leeftijdscategorie. Marcel Wouda 'warmt zich op' voor zijn race op de 200 meter rugslag. zwemmen jacco schaap medewerker De vrouwen van LZ 1886 bleken zaterdag oppermachtig in het Leidse Vijf Meibad tijdens de vierde Speedo-bijeenkomst. In totaal behaalde deze vereniging negen medailles. Rosanne van Schaarenburg won de 100 schoolslag in 1.42.0. Verder werd Corinne van Amstedam tweede op de 200 wissel en der de op de 100 vlinder. Op beide afstanden eindigde zij achter Toesja Klein, die tweemaal goud won. Lenneke van Schaik won in 1.17.8 op de 100 rug niet alleen goud, maar zij wist met deze tijd ook lande lijk hoog scoren. Met 5.29.4 was Van Schaik op de 400 vrij net iets langzamer dan clubgenote Lorette Velting, die met 5.24.7 zilver pakte. Velting moest daar entegen op de 100 rug genoe gen nemen met een derde plaats, achter een gouden Van Schaik. De 50 vlinder meisjes uit 1988 werd gedomineerd door SG De Zwetter; Iris Visser (44.1), Tessa Kortekaas (44.8) en Annelotte Hendriksen (45.4) verdeelden de medailles in een spannende race. Voor Kortekaas was dit de eerste zilveren plak, later zou zij er nog een verdienen op de 100 schoolslag. Bij de jongens uit 1987 was Stefan den Haan van Katwijk de grote winnaar. Hij won niet al leen de 200 wissel maar ook de 100 vlinder. Op de vlinder was hij met 1.34.2 ruim sneller dan Gideon de Mooy van NZ&PC (1.38.6) en Nick Driebergen van De Zwetter (1.40.3). Sijmen Brand (De Zijl) en Jan Kersten (Katwijk) vochten om de verde ling van het zilver en het brons op de 100 rug. Uiteindelijk was het Brand die in 1.22.7 net iets eerder aantikte dan zijn concur rent, die acht-tiende meer no dig had. Niels Datema van Zwemclub Sassenheim wist in zijn tweede officiële wedstrijd al naar het zilver op de 100 schoolslag te zwemmen. Het brons op deze afstand ging naar Boyd Glymius van De Zwetter in 1.50.8. Annika den Duik (LZ 1886) werd tweede op de 400 wisselslag. De Zijl eiste alle ereplaatsen op de 400 vrije slag voor jon gens geboren in 1986 voor zich op. Sebastiaan Goed, Michael van der Linden en Glenn Mole naar waren goed voor respectie velijk goud, zilver en brons. Ni co Ammerlaan van deze vereni ging won in 47.9 de 50 vlinder slag voor jongens uit 1988. Bij een vijfkamp in het Leidse zwembad De Zijl heeft Peter Kortekaas een startbewijs voor de Sprint-NK behaald. Zijn 28.5 op de 50 vlinderslag was goed voor een A-limiet. In Het Bollebad in Noordwijk zwom Bart van Zwicht (LZ) on der de NK-limiet op de 200 vrij. Ester Neigh (LZ) wist in 1.12.3 op de 100 rug onder de limiet van 1.12.5 te blijven. Ook op de dubbele afstand bleef zij met 2.34.8 onder de limiettijd. Ook Jeffery Tameling van Katwijk zwom dit weekeinde een kring record. Zijn 1.07.1 op de 10 rug was twee-tiende sneller dan het oude record. kamer kwam de Hok-formatie tot 6SA gemaakt en dij leverde de fraaie score van 14 imps voor de Amsterdammers op. Aan het einde van die eerste zondagzit ting gaf een blik op het electro- nische scorebord de harde waarheid aan: 215-148 voor Hok. Reden voor Van Hoof om te concluderen dat het feestje zondagochtend een grote voorbij leek. orsprong heeft genomen in De profetische gaven van Van wedstrijd. Al ruim voor het Hoof overtroffen zijn gevoel uil nde van de wedstrijd blijkt de voor humor, want de laatste po- ld*" hterstand van Crash onover- grngen van met name het paar ugbaar, zodat het duel min of Vis-Versluis bleken niet vol- c eer uitging als een nachtkaars, doende om de tweede opeen- En dat ondanks de voor- volgende nederlaag te voorko- Ga rong van 21 wedstrijdpunten men. Zelfs de noodgreep om de ■Ve( nps), waarmee Crash aan de paren te laten wisselen, Hoog- JJJ iade mocht beginnen. De enkamp-Verhees tegen Jansen- uits idse club begon met die voor- Westerhof in plaats van Van 71011 rong, op basis van het be- Cleef-Jansma, bleek niet meer lalde resultaat in de voorron- dan een nutteloze psychologi- en dus schiep deze voorde- sche futiliteit. Met het weer- situatie hoop op een over- staan van die plaagstoot toon- inning. Playing captain Ed den de Hok-bridgers aan over v£|Dogenkamp vond zelfs dat zijn veel routine te beschikken. Mis- Ha im als favoriet van start ging. schien dat voor Crash al het k hebben de reguliere com- goede in drieën komt. atletiek wilmar kortleever medewerker Leidenaars Kamiel Maase en Erika van de Bilt ontliepen elkaar dit weekeinde precies één plaats bij het EK veldlopen in het Portugese Oeiras. Met een 40ste en een 41ste plaats stelden ze beiden teleur. Maase liet zich overhalen om te lopen, maar bleek nauwelijks hersteld van een verkoud heid. Van de Bilt kon slecht uit de voeten op het zware parcours. De Nederlandse afvaardiging deed het niet slecht. Gert-Jan Liefers voegde op de valreep nog een kampioenschap toe aan zijn grote verzame ling juniorentitels. Vorig jaar was de Apeldoorner al eerste, maar toen gold het kampioenschap nog als 'officieus'. In Nederland is Liefers tegenwoor dig al senior, maar internationaal wordt hij dat pas op 31 december: „Ik wilde op een goede ma nier afscheid nemen van mijn juniorentijd en dat kon eigenlijk alleen door te winnen", aldus Lie fers, die afgelopen zomer ook de jeugdtitel op de 1500 meter pakte bij het EK. Hij is tevens natio naal seniorenkampioen op die afstand. Bij de vrouwen deed Gabriëlle Vijverberg goede zaken. Het Limburgse vlieggewicht had voordeel bij het parcours: een terrein dat overstroomd was geweest en waaraan de herstelwerkzaamheden niet gereed waren. Vijverberg werd knap twaalf de, op ruime afstand van de jonge Franse winna res Josianne Llado. Van de Bilt, die twee weken geleden in Tilburg nog vóór Vijverberg eindigde, draaide een slechte wedstrijd: „Ik ben te zwaar voor deze onder grond. Met mijn lange pas kwam ik geen mo ment in mijn ritme. Nu sta ik weer met beide be nen op de grond, het kan blijkbaar niet altijd Bij de mannen was de winst voor Carsten Jör- gensen zo mogelijk nog verrassender dan de overwinning van Llado. De Deen sloot met zijn ti tel het veldloopseizoen meteen af, want zijn ei genlijke sport is het in Scandinavië zeer populaire 'orienteering'. De ervaring met spoorzoeken in ruw terrein kwam hem in Portugal blijkbaar goed van pas. Voor Maase en mede-kopman Greg van Hest bleek er geen eer te behalen. Het duo was halver wege de week zwaar verkouden geworden, maar reisde toch af om de teamprestatie gestalte te ge ven, niet in het minst door het wegvallen van de geblesseerde Marcel Laros. „Het was eigenlijk de eerste dag dat het weer ging", aldus Maase. „Maar in de eerste ronde werd meteen duidelijk dat ik te weinig kracht had." Van Hest eindigde als 57ste zelfs nog ruim achter de Leidenaar, maar omdat René Godlieb (26ste) en Marcel Ver steeg (27ste) wel goed op dreef waren, eindigde de Nederlandse ploeg als zevende wel hoger dan vorig jaar. In eigen land was Jan Kortekaas dit weekeinde de beste regionale veldloper. In Hoofddorp werd de Vener derde in een wedstrijd van de Kenne- mer Crosscup. Amsterdammer Guus Huls had na tien kilometer slechts een half minuutje voor sprong, maar de winst kwam voor de snelste re gionale marathonloper van 1997 nooit in zicht. Henk van Velzen troefde op de zesde stek Lei- muidenaar John Buskermolen af voor de beste veteranenplaats. Iris Wullems, clubgenote van Kortekaas en Van Velzen bij Leiden Atletiek, werd in Deurne vierde in de 14de editie van de Zand bergcross. Winnares van deze sterke bezette wed strijd werd regerend crosskampioene Grete Koens voor Yvonne van der Kolk, trainingsgenote van Wullems in de groep van Voorschotenaar Bram Wassenaar. Europa Cup De vrouwenploeg van Leiden Atletiek mag op herhaling in de Europa Cup wegaüetiek voor clubteams. De atletiekunie had de Leidse club dit jaar aangewezen op basis van het kampioen schap Ekiden estafettemarathon in april. Inmid dels is gebleken dat Europa Cup-selectie moet geschieden op basis van kampioenschappen die een jaar eerder zijn verlopen. Leiden Atletiek is daarom nu ook aangewezen voor 1998. De 'Euro pean Women Road Race for club teams' staat voor 24 mei volgend jaar op het programma in het Italiaanse Montebelluna. Enkele weken gele den werd de Leidse ploeg negende en laatste in hetzelfde kampioenschap in Formia (eveneens Italië). krathonschaatsers zorgen voor spektakel in koppelwedstrijd van den berg/gpd Maarten Heideman heeft op de Deventer - Jnstijsbaan De Scheg zijn reputatie als sprinter Prod vestigd. De marathonschaatser uit Gelselaar >1,7 rsloeg gistermiddag in de laatste meter concur- 10 it Peter de Vries. Dat kunststukje haalde Hei man eerder dit seizoen op dezelfde ijsvloer ook uit tijdens de achtste marathon uit de cyclus i de UNOX-Cup. De Vries, inwoner van het H >ese Luxwoude, kon nadien toch het hardst la- 73, i len. Zijn Bional/Van Lingen-team won uitein- p£) lijk de ploegendriedaagse voor Klerk's, de for- I5 s|atie van Heideman. wedstrijden in Den Haag (afgelopen vrij- 4x"iflfS) en Utrecht (zaterdag) werd de finale van de Nien ïaatsdriedaagse voor marathonploegen in De fter verreden. Doorgaans gaan de mannen van lange adem op weg om honderd ronden af te felen. Voor de broodnodige variatie was tijdens driedaagse voor een alternatief programma kozen. Daarin was ruimte voor afval-, klasse- snts- en koppelwedstrijden. Met name het itstgenoemde onderdeel over honderd ronden tot een geweldig spektakelstuk. Telkens >of één rijder over het ovaal om na dat rondje teamgenoot te lanceren die de volgende Igang voor zijn rekening nam. Teams met rijders, zoals Bional/Van Lingen, Klerk's en rgie Noord-West, waren daarbij sterk in het tei ordeel. De leden van driemansformaties moes immers veel vaker aan de bak. Zij speelden ook geen rol van betekenis in het wedstrijd- tloop. equipe van De Vries, leider in de tussen- tnd om de UNOX-Cup, was met tempobeulen "Arnold Stam, Ruud Borst en Bert Jan van der po op voorhand zwaar favoriet. De voorsprong j- de ploeg bij aanvang van de finale had, leek rte1 "icr onoverbrugbaar. Volgens de latere dagwin- J ar Heideman gaf dat toch een enigszins verte- V ud beeld: „Wij hebben enorm veel punten la ten liggen. Zowel in Den Haag als Utrecht won ik de eerste sprint van de klassementswedstrijd, te vergelijken met de puntenkoers bij het baanwiel- rennen. En vervolgens kom ik tijdens de tweede spurt ten val. Die buitelingen hebben me gewoon handenvol punten gekost." De Bional/Van Lingen-ploeg wilde gistermid dag de driedaagse in stijl afsluiten. „We hebben in de breedte toch de sterkste ploeg. Daarom luidde het parool: laten we de koers zo hard mo gelijk maken", aldus Stam. De Brabander wilde daarmee tevens de 'hectische situaties' bij de wis sels in de koppelwedstrijd vermijden. „Maar dat lukte niet helemaal, 't Zat ons een beetje tegen, mede door de val van Borst. Maar ach, we kon den ons wel wat veroorloven en de voorsprong bleek uiteindelijk groot genoeg." De snelste rijders verzamelden zich voor de laatste twee ronden. Daarin werd niet meer ge wisseld. Terwijl de sterkste sprinters, onder wie Heideman en De Vries, elkaar in het oog hielden, sloop Theo van Opzeeland (Amsterdam-ploeg) er tussenuit. Hij leek onbedreigd te gaan winnen, maar De Vries dichtte op het laatste rechte eind het gat naar de eenzame koploper. Heideman stak het ijzer van zijn klapschaats net even voor die van De Vries over de streep. Klasina Seinstra maakte op het kunstijs van De Scheg haar debuut in het peloton. De Friese schaatsster, die op 4 januari van dit jaar de Elfste dentocht bij de vrouwen won, beëindigde de ze vende marathon om de UNOX-Cup als derde. Daarmee hield ze de Koudekerkse Marjan Bo- gaards-Mager (vierde) van het erepodium. Sein stra had dit seizoen nog geen wedstrijd ge schaatst. Ze baarde op 27 augustus een zoon. „Ei genlijk viel het me wel mee. Conditioneel sta ik er goed voor. Ik was alleen een beetje zenuwachtig. Ik had ook nog nooit een wedstrijd op de klap schaats gereden", aldus Seinstra. De race over vijftig ronden leverde een overwinning op voor klassementsleidster Petra de Boer, die de massa sprint won voor Boukje Bron. Met op de tweede stek Henk Angenent en direct daarachter Piet Kleine raast het peloton over De Scheg. shorttrack marc van der jagt medewerker Stompwijker Cees Juffer mans en Robbert-Cees Boer uit Woubrugge hebben de twee felbegeerde tickets voor de wereldkampioenschap pen shorttrack voor junioren in de wacht gesleept. Het duo, dat lid is van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL), was afgelopen zaterdag suc cesvol tijdens speciaal uitge schreven kwalificatiewed strijden in Groningen. Ze be haalden de meeste finale- punten en eindigden daar door op de eerste twee plaat sen in het eindklassement over twee afstanden (1500 en 500 meter). De pas 15-jarige Juffer- mans, lid van Jong Oranje, maakt al tijdens de proloog over zes ronden zijn bedoe lingen duidelijk. Hij zette de snelste tijd op de klokken en herhaalde die prestatie in alle daaropvolgende heats en (se- mi)finales. Voorschotenaar Toine van der Valk (IHCL) fi nishte in de 1500 meter-fina le als vierde en eindigde na twee afstanden op de vijfde plaats. Juffermans en Boer (16) zijn direct na de trials naar het Duitse Oberstdorf ver trokken. Daar bereiden ze zich in een trainingskamp voor op het WK, dat in het weekeinde van 3 en 4 januari 1998 in het Amerikaanse Saint Louis wordt verreden.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27