Vtadjoe ziet ichtpuntjes Pernix kent zwakke dag Handballers Saturnus overtreffen zich tegen WIK JS Leiden laat zich de caas van het brood eten De Zijl gaat verliezend de winterstop in: 10-7 Zaalsport lAANDAG 15 DECEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 'elocitas wint spannende streekderby i'S) spanning bij Madjoe - Velocitas was groot, omdat bei- lesilachttallen de punten hard nodig hadden. Zelfs de tieidsrechter bleef niet onbewogen onder het belang n de streekderby, want hij kreeg vlak na rust last van likkram p en lastte ijlings een sanitaire stop in. De be- ekers lieten zich ook na dit intermezzo niet van de wijs engen en zegevierden met 17-21 Recordaantal doelpunten voor Fiks JSBURG MICHEL VAN GENT km m tG.S' -3, S RFBALMEDEWERKER idjoe heeft met Maaike Gra- HaagIkainp (geblesseerd), Andrea Jonen den Heijer (gestopt) veel kwaliteit ingeleverd, dat club uit Rijnsburg ineens een ieuze degradatiekandidaat is worden. „Wij hebben acht ïes voor het eerste en twee- Valt er één weg, dan zitten in de problemen. Van- ag speelden wij nog een van ze betere wedstrijden. De in- Bo i was uitstekend. In het begin cht ik, we gaan de goede kant maar dan zie je toch weer elers wegvallen uit het collec- analyseerde coach Cor avekamp de problemen in en 2 id het veld. smln formatie begon inder ad voortvarend tegen Veloci- want na acht minuten zorg- i Mirjam de Mooy, Bep de joy, Klaas Bosman, Marco ensbergen en Hanne Veld- in voor 5-1. De Leiderdorpers amen deze overrompeling 'ig te boven, want zij had- na een kwartier spelen het |cch imvicht alweer hersteld. Na- IiiiÜj n zouden zij zelfs steeds het ireverloop bepalen, resulte- ïd in 8-9 bij rust. Deze gang ki S| i zaken verraste cóach Janko ledveld, bezig in zijn laatste zoen bij de groen-blauwen, it: „Zolang wij goed en tech- ich blijven korfballen, hoeven voor weinig tegenstanders /CNjig te zijn. Ik was banger dat mee zouden doen in het ja- i van Madjoe, want dat spel ons helemaal niet. We moe- wel meer doelgericht spe len, af en toe moet ik gewoon gillen dat de spelers eens moe ten schieten." Dat gebeurde na de sanitaire arbitrale stop te weinig, zodat de 10-13 voor sprong helemaal verloren ging (15-15, 16-16). Binnen twee minuten zag Madjoe de kansen op de eerste puntenwinst in rook opgaan. Arjan Kwestro en Emanuel Vlagsma verzilverden strafwor- pen en Paul Meerburg maakte uit een doorloop zijn zesde doelpunt, goed voor 16-19. In de slotfase hield Velocitas met langdurige combinaties de bal in de aanval vast, zodat alleen Petra Bastiaans nog eens voor de thuisclub scoorde, 17-21. Zij was al na vijfentwintig minuten ingevallen en behoorde met haar vier treffers tot de topsco rers in de streekderby. En dat terwijl zij al een uur in het twee de had meegespeeld, hetgeen de personele problemen bij Madjoe nog eens illustreert. Desondanks bleef Gravekamp lichtpuntjes zien: Het is in de ze klasse toch een kwestie van de vorm van de dag. Wij kun nen nu rustig vrijuit spelen, want wij hebben toch niets meer te verliezen. Kansen krij gen we genoeg, alleen moeten we ze beter gaan afmaken." Zijn collega Janko Breedveld was ui teraard ook positief: „Vier pun ten uit vier wedstrijden, dat is mooi. Deze wedstrijd moesten wij gewoon winnen, anders zit je meteen weer tegen degrada tie te knokken. Nu staan wij in de middenmoot en weten wij dat wij Madjoe en SEV makke lijk onder ons kunnen houden. KORFBAL MICHEL VAN GENT Aafke van der Wielen van Velocitas kan niet verhinderen dat Mariska Korsman van Madjoe de bal afvangt. foto hielco kuipers MEDEWERKER Sporting Trigon en TOP lijken aan de voorronde van de slotdag van de Leidse Korfbalbeker in goe de vorm. Beide clubs bevestigden dit weekeinde hun kopposities door hun vierde overwinning op rij. Crescendo won eveneens, maar de vierde hal- ve-finalist Pernix leed bij GKV(G) een duidelijke nederlaag. Sporting Trigon behaalde de 19-14 overwin ning bij ADO meer op basis van goed verdedigen dan van slagvaardig aanvallen. Bianca Joustra (2), Tim van der Horst en Alfred en Arnoud Lambooy zetten hun club na veertien minuten op 4-6, maar tot aan de rust had alleen de laatstgenoem de schutter vanaf de stip nog eens succes (10-7 rust). De aanval had in deze fase genoeg kansen om van afstand te schieten, maar bleef hardnek kig op de doorbraak spelen. Ook na de pauze kon de thuisclub tot 14-11 het spelverloop bepalen. In het slotkwartier kregen de Leidenaars echter als nog de geest. Zij verdedigden perfect en begon nen ook beter te schieten. Dit leverde goals op van Tim van der Horst (3), Sandef de Haas (2) en nogmaals de gebroeders Lambooy. Tijdens het derde kwartier raakte Pernix defini tief de aansluiting met GKV(G) kwijt. De verdedi ging liet de concentratie even zakken en incas seerde prompt zes tegentreffers, waardoor de achterstand van 11-10 tot 17-11 opliep. Rosema- rijn Hengeveld was de enige die in deze fatale fa se iets terug kon doen. Zij was al na achttien mi nuten in het veld gekomen voor Lian Tieleman, die last kreeg van haar hamstrings. Ineke van der Vegte speelde een sterke partij, want zij scoorde vier keer, waaronder ook het laatste doelpunt, in het 22-15 verlies. Lijstaanvoerder TOP had het bij hekkensluiter DKV(IJ) niet eenvoudig, maar won wel met 18-14. De ploeg van Harold Jellema liep na 4-4 door naar 8-10 (rust) en zag opgelucht toe, hoe bij de ze stand de thuisclub twee strafworpen miste. Zij maakte op 8-12 en 9-14 echter dezelfde fout, zo dat een vroegtijdige beslissing achterwege bleef. Bij 14-16 maakten Peter Boeren (strafworp) en in valler Michiel Kok aan alle onzekerheid een ein de. Steven Baart werd topscorer met vijf doelpun ten, die opmerkelijk genoeg allemaal in de eerste helft vielen. Slechts drie minuten mocht De Danaïden een voorsprong koesteren in het duel met Fortissimo. Heiko Locher scoorde met twee afstandsschoten 1-0 en 2-0, maar na 2-2 dicteerden de bezoekers steeds het scoreverloop. Na rust (10-10) werd het verschil maximaal drie punten met 13-16. Twee perfecte vrije ballen van Sandra Kalthoff en veld- goals van Nienke Feenstra, Ame en Hjalmar Heij- man herstelden nog tweemaal het evenwicht tot 18-18. Daarna ging het echter alsnog mis: 20-21. Fiks verbeterde voor eigen aanhang tegen Kor- bis het clubrecord doelpunten met een 32-23 overwinning. De Oegstgeestenaren profiteerden dermate goed van de ruimte die hun tegenstan ders boden, dat zij verdedigend ook wel eens te laks werden. Halverwege stond er al een respec tabele 18-12 op het scorebord. Theo Vreeken maakte de mooiste treffer in de lange reeks door een doorloop af te ronden, die hij vanuit de ver dediging door Matthijs de Visser kreeg -aangege ven (12-5). Laatstgenoemde droeg zelf tien doel punten bij, waarmee hij Carola van Tol (9) maar nipt voorbleef. Poulegenoot Tempo was na de stroomstoring van vorige week genoeg opgeladen om bij Fidu- cia de eerste seizoenszege te behalen: 18-22. De geelhemden raakten in zes minuten tijd meteen 5-1 achter, maar lieten zich niet van de wijs bren gen door deze furieuze start. Zij hadden bij rust de kloof al tot twee punten gereduceerd (9-7). Na 13-11 scoorden Marcel Haagsman, Marcel Hane- graaff (3), Joke Boot, Ronald Drieduite en Edwin Visser in krap twaalf minuten tijd 15-20, waarmee het verweer van de thuisclub meteen gebroken was. Crescendo speelde tegen RODA de sterkste wedstrijd van dit seizoen en won dan ook afgete kend met 25-13. Bettina Buikstra, Ilone Kooloos, Monique Kooien, Carmen Zitman, Wijnand Al berts en Gert-Jan Hensing zorgden voor 6-1, maar daama werd het 7-6. De Leidenaars werden namelijk geconfronteerd met (te) energiek tegen spel. Zij hielden na rust (12-9) het hoofd koel en incasseerden in de laatste tien minuten maar twee veldgoals en één strafworp. Hensing was goed voor acht treffers. Binnen tien minuten stond KZ Leiden 5-2 ach ter op Valto door vijf vlot gegeven strafworpen. Annelies van der Blom (2), Ronald Siera en Mark Zierikzee brachten hun club terug met 6-7, maar dit was gelijk de enige voorsprong in de topper. De formatie van Cees Blok zette na 14-9 een nieuwe inhaalrace in, die echter op 15-14 bleef steken, met name doordat de scheidsrechter bij een overtreding op Annelies van der Blom geen strafworp gaf. Fluks werd door All Ready op vechtlust en zui verheid afgetroefd: 18-15 verlies. De Noordwij- kers stonden na 6-6 enige tijd aan de goede kant van de score tot 9-10 via Ronald van Drongelen (2), Alexandra Braun, Loes van Duijn, Wilfred Plesman en Paul Witteman. Na 15-15 (Esther Hoek) ging het echter mis, want in de laatste vijf minuten toonde alleen de thuisclub zich schot vaardig. De strijd om de Leidse Korfbalbeker krijgt mor genavond zijn ontknoping in de Vijf Meihal. Sporting Trigon en Pernix openen de slotdag om 19.15 uur en Crescendo en TOP volgen om 20.15 uur. De winnaars van deze wedstrijden spelen om 21.30 uur de finale. De mogelijkheid bestaat derhalve dat de eindstrijd een herhaling wordt van die van de voorgaande twee jaren, waarin Sporting Trigon zich steeds de sterkste toonde ten koste van TOP. RANDBAL FRANK BONTE Rijs )e mannen van Satumus heb- inegifen in de eerste divisie voor en grote verrassing gezorgd loor in Vlaardingen te winnen ran WIK, 21-25, rust 11-15. De rouwen van Foreholte daaren- egen verloren teleurstellend in xithen van het onderaan de anglijst bengelende Fortissi- ■N no, 20-18, rust 9-7. In de derde 2 3 li visie verloren de Saturnus-re- [!0" i erves van koploper V. et. C, 2-15, rust 9-9. De vrouwen Oase dolven in Krimpen JS Id IJssel het onderspit tegen 'reffers, 14-17, rust 7-8. itompwijk'92 won in een gelij kopgaande wedstrijd in itompwijk met 14-13, rust 5-8 ran Gemini. Satumus speelde zonder topscorer Paul Timmermans en Marcel Nieuwenhuys. André van Leeuwen was wel weer van de partij maar trainer-coach Wim van Leeuwen hield hem wijselijk in de eerste helft nog aan de kant. De Leidenaars ble ken vooral mentaal in goeden doen. De sterke start van WIK, 2-0, had geen enkele invloed op het weerwerk van de man nen van Van Leeuwen, die de score luttele minuten na het openingsoffensief weer hadden gelijkgetrokken, en vervolgens bij iedere tegentreffer WIK lik op stuk gaven. WIK raakte door het verzet van Leidse zijde uit koers. De boomlange Vlaardingse linker opbouwer en topscorer werd door de verre en tijdige uitstap van de Satumus-defensie ge dwongen tot schieten uit stand en dat ging hem steeds minder goed af. Bovendien ging Rob Otten steeds beter keepen. Satumus speelde de fysiek sterkere maar statische defen sie van WIK met een hoog bal tempo en veelvuldige plaats wissels helemaal aan gruzele menten. De rust gaf een terech te 11-15 voorsprong voor de Leidenaars aan. WIK kon ook in de tweede helft geen weerwoord vinden op het Leidse combinatiespel en met André van Leeuwen op de rechterhoek kreeg de WIK- defensie meer werk dan ze aankon. De winst van Satumus stond lang voor tijd al vast. Topscorers bij Satumus waren Hans de Waal met 7 treffers, gevolgd door Nico Mooren en Henk Uythof met 5 treffers. Foreholte leek tegen Fortissi mo vooral alle overtuiging in eigen kunnen te missen. Van overleg in de aanval was totaal geen sprake. Omdat geen enke le speelster het voortouw nam, ontaardde de aanval in indivi dueel gepriegel en dat was ui teraard een kolfje naar de hand van de defensie van de ploeg uit Cothen die de punten hard nodig heeft. De rust, 9-7 voor Fortissimo, gaf Foreholte geen inspiratie en Fortissimo liep uit naar 17-10 voordat Foreholte eindelijk uit een ander vaatje tapte. De Voorhoutsen pro beerden in ieder geval de weg naar het doel van Fortissimo te vinden in de combinatie en zo werd de achterstand wel inge lopen, 19-17. Winst en zeker een gelijkspel lagen in de slotminuten zelfs binnen bereik, want Foreholte kreeg twee strafworpen. Die kansen werden echter, evenals twee andere mogelijkheden, om zeep geholpen. Forissimo scoorde nog wel eenmaal en dat bracht de dolgelukkige ploeg uit Cothen de winst, 20- 17. Topscoorster bij Foreholte was Peggy van Drongelen met 6 treffers. „Het zit bij die mei den tussen de oren", aldus trai ner-coach Rinus Rondberg, „en dan kun je je op de bank wel gaan zitten opwinden, maar dat helpt natuurlijk niets. Daar bij mag je niet vergeten dat het blessurespook ronddwaalt in Voorhout. We misten tegen Fortissimo Nicole Donners en Jacqueline van der Graaff moest halverwege ook afhaken met een knieblessure, terwijl Ellen Warmerdam toch nog steeds niet topfit is. Maar ik ontken niet dat de wedstrijd desondanks toch gewonnen had moeten worden. In de derde divisie kregen de Saturnus-reserves van V. et C. een les in breakouts. Een wa pen dat doorgaans door de Lei denaars graag wordt gehan teerd. Op die breaks kon ook Kasper Adema niet voortdu rend een antwoord vinden. Topscorer bij Satumus was An dré van Es met 10 treffers. Bij de vrouwen had Oase een slechte start tegen Treffers, 4-0 en 5-1. Oase herstelde zich tot 8-7 bij rust, maar ondanks een beter werkende defensie van de ploeg uit Roelofarendsveen wa ren de punten voor Treffers, 14-17. Topscorers bij Oase wa ren Angelique Schonk en Diana van Rooden met 4 treffers. Stompwijk'92 en Gemini streden een gelijkopgaand du el, dat halverwege winst leek te zullen opleveren voor Gemini, mst 5-8. De wilskrachtige Stompwijksen sleepten in een alles van de zenuwen vergende slotfase toch de verdiende winstpunten binnen, 13-12. Niet in het minst door een ster ke defensie en een in het doel steeds sterker acterende keeps- ter Ellen Bolleboom, die in de laatste minuut nog een straf worp stopte. KETBAL JORIS ZANDBERGEN basketballers van MSV kre- i van het Delftse DAS in de :ede helft zo weinig tegen- stgee nd dat de Noordwijkers in ei- huis met 59-36 makkelijk ireind bleven. l .Het was gewoon gênant", Eenb MSV-coach Jan Koek na af- iej p weten. „Ik vond deze over- ming eigenlijk nog bescha- nder dan onze thuisneden stg« tegen Orca's, toen we met ,4,5 ^8 punten verloren." De utrs ordwijkse oefenmeester side hiermee op het onthuts- fy 'slechte spel.van de Delfte en na rust (23*-23), waardoor •V makkelijk kon winnen. In eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Hoe- er ook in die fase nooit ake was van sprankelend - /-f'- was er tenminste nog eni- spanning. DAS speelde een leverdediging, iets waar de eg meestal de nodige imoïj?ite mee heeft. In de tweede ji Kefft was de tactiek beter ver bij MSV en stortte DAS 'rd wij kers profiteerden van slordigheid van de gasten. Bij team van Jan Koek was de .els, ,efldng wel redelijk verzorgd, 'c dat het al snel op een veme- •ng uitdraaide, die de bezoe- |a s gelaten over zich heen lie- komen. Scores MSV: Bart Koek 16, Koot 11, Van Leeuwen 10, Bader 10. BS Leiden kwam in de uit wedstrijd tegen Binnenland met 78-74 opnieuw tekort. Zoals in alle andere uitnederlagen liet Leiden in de eerste helft zich de kaas van het brood eten. Te weinig werd er gezocht naar het schot van dichtbij. In plaats daarvan bleven de Leidenaars proberen om van achter de driepuntslijn te scoren. Uit twaalf pogingen trof echter slechts één afstandsschot doel. Binnenland profiteerde en liep uit naar een 36-24 voorsprong bij rust. Na een gelijkopgaande beginfase van de tweede helft was een driepunter van Chi- hang Pang het startsein voor een Leidse inhaalrace. In de vijftiende minuut zorgde een driepunter van opnieuw Pang voor 68-68. Anderhalve minuut voor tijd, bij 75-72, betekende een moeilijke driepuntspoging van Clyde Simson het einde van de kansen van de bezoekers. De bal ging mis en Binnenland kon via een fast-break de wedstrijd op slot doen. Scores BS Leiden: Severijn 13, Hofstede 12, Simson 10. De basketbalsters van BV Lei derdorp moesten in Utrecht hun meerdere erkennen in Pris ma College: 84-72. De Leider- dorpsen speelden een prima eerste helft. Uit goede aanvallen werd makkelijk gescoord en verdedigend werd vooral inter national Caroline Smits aardig in bedwang gehouden. Helaas voor Leiderdorp liep center Marlous Nieuwveen al voor rust tegen haar vierde persoonlijke fout op, zodat de bezoekers niet de kans kregen de voorsprong verder te vergroten. Prisma Col lege begon de tweede helft met twee snelle scores die de thuis club meteen weer in de wed strijd brachten. Bij Leiderdorp verslapte de concentratie en viel het schot niet meer zo goed als in de eerste helft. De Utrechtsen gingen sneller spelen en lieten onder leiding van Caroline Smits en schutter Leonie de Vlieger Leiderdorp in de slotfase toch nog ver achter zich. BV Lisse behaalde een verras sende 64-59 overwinning op het Groningse Celeritudo. Tot tien minuten na rust (22-31) wees niets op een wederopstanding van de thuisclub. Wel bood Lis- se in verdedigend opzicht beter tegenspel, maar de soepel draaiende Groningse aanval deed de gasten tot 36-46 soeve rein heersen. In de slotfase schakelde Lisse over op een al- les-of-niets offensief. Onver wacht gaven de bezoekers niet thuis en twee driepunters van Joke van de Heuvel brachten de ploegen bij 52-52 op gelijke hoogte. Lisse was echter niet te vreden en denderde tot 57-53 door. Tevergeefs probeerde Ce leritudo weer aan te klampen. De bezoekers konden het tij echter niet keren en zagen de thuisclub vanaf de vrije- Djoenie Steenvoorde van MSV probeert te scoren in het door de Noord wijkers met 59-36 gewonnen duel tegen DAS. foto dick hogewoning worplijn de zege veiligstellen. Scores BV Lisse: Marleen Droogh 19, Van de Heuvel 13, Ellen Droogh 12, Koolhof 10. De meisjes junioren van BV Leiderdorp behaalden in Vlis- singen een knappe overwin ning: 60-63. Leiderdorp begon met slechts zes speelsters aan het karwei, maar door een goe de verdediging werd Vlissingen al voor rust (33-34) onder druk gezet. Na een gelijkopgaande tweede helft besliste Annemarie van Haver vanaf de vrije- worplijn het duel. Scores BV Leiderdorp: Goud- berg 21Snel 12, Mulder 11Van Haver 11. De juniores van BV Lisse kwa men er tegen Shooters niet aan te pas: 91-43. Lisse was al voor rust (42-17) kansloos tegen de koploper. Scores BV Lisse: Hemminga 21, Kramer 10. WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER De Zijl/LGB is er in de laatste wedstrijd voor de winterstop niet in geslaagd BZPC punten te ontfutselen: 10-7. Tot aan de laatste periode ging de strijd volledig gelijk op. Wel kwam BZPC voor het talrijke thuispu bliek steeds op voorsprong, maar tot 7-7 gaf De Zijl/LGB geen krimp. In het laatste spel- deel kwamen de ploeg van Rob Heemskerk kracht tekort. Om dat ook de man meer in deze fase niet in doelpunten werd omgezet kon BZPC nu wel een beslissende voorsprong nemen. Bij 9-7 gaf De Zijl/LGB zich ge wonnen, waarna BZPC de eind stand op het screbord zette. De Zijl/LGB gaat ondanks dit ver lies de winterstop in als een goede middenmoter. Topscorer De Zijl/LGB: Marko Kerkvliet 5. Katwijk doorbrak de negatie ve reeks en won na een uiterst spannende wedstrijd van WVZ met 8-9. Coach Michel van der Zeeuw zag tot zijn genoegen keeper Leo Schaap weer onder de lat. Tot 6-6 was er geen on derscheid tussen de ploegen. In de derde periode kon Katwijk naar 6-8 uitlopen. Enkele goed uitgevoerde breaks zorgden voor de twee doelpunten ver schil. In de laatste periode kon Katwijk de overwinning veilig stellen. Met nog 21 seconden te gaan scoorde WVZ 8-9. De laatste tellen stonden bol van de spanning, maar scoren deden de ploegen niet meer. Topscorer Katwijk: Kjelt Boon stoppel 5. Sassenheim trad gehavend aan tegen Hoorn. Peter Bijman en Arjen Odems waren niet van de partij. Vervangers waren nauwelijks voor handen, zodat de bank mager bezet was. Sas senheim maakte de hoge klas sering niet waar. Veel onnodig balverlies stelde Hoorn in staat tot dodelijke counters. Een 5-1 achterstand was het gevolg. Tot 7-6 kwam Sassenheim nog te rug maar puntenwinst zat er niet meer in. Toch heeft Sassen heim nog een kans. De ploeg te kende protest aan tegen het feit dat een speler van Hoorn in de derde periode na uit het water te zijn gestapt gewoon weer mee ging spelen. Dit is niet toe gestaan en aangezien de scheidsrechter na afloop zijn fout toegaf, lijkt het protest een goede kans van slagen te heb ben. Goals Sassenheim: Jelmer Kos ters 2, Patrick Geurds, Harold Geurds, Paul Geurds en Erwin de Bruin. Koudekerk won met 9-10 van SVH. In het laatste speldeel liep Koudekerk uit van 8-8 naar 8- 10. De equipe van Mark Kimpel speelde de resterende tijd ge routineerd uit en gaf SVH geen kans meer. Een halve minuut voor tijd werd het nog wel 9-10 maar daar bleef het bij. De Kou- dekerkers zijn door deze zege en de overwinning van vorige week in de middenmoot terecht gekomen. Topscorer Koudekerk: Lars Bergsma 4. Alkemade trad aan zonder coach Wilco van der Zeeuw te gen DWT. Met Jim van Es als speler/coach was Alkemade in een fysiek zware pot de betere ploeg. Door niet in te gaan op provocaties van de kant van DWT, maar zich op het spel te blijven concentreren bleef Alke made boven drijven. Na een spannend slot won Alkemade met 6-7. Topscorer Alkemade: Sandro Gordijn 3. De vrouwen van LZ 1886 ver loren ruim van WVZ. In Zoeter- meer werden Linda de Wit en Simone Molders node gemist. De ploeg van Gerard van der Kolk keerde met een 6-1 verlies huiswaarts. Doelpunt LZ 1886: Yvonne van der Velde. De Zijl- /LGB verloor met good old Erna van Belkum in het goal met 6-2 van HZ/Zian. Aan het keepers werk van Van Belkum lag het niet, zij wist een vier-meter worp te keren. Goals Zijl/LGB: Pamela Uitendijk 2. Alkemade handhaafde zich prima in de middenmoot. Een 4-3 zege op KZC verstevigde hun positie op de ranglijst.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25