UVS hoopt op betere tijden na winterstop Docos ontfutselt Alkmania puntje Lugdunum klautert na zege boven de rode streep Amateurvoetbal Alphense Boys zet tegen Westlandia opgaande lijn door Voorschoten op de valreep naar gelijkspel Doelman redt gelijkspel voor Blauw Zwart MAANDAG 15 DECEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWAT6 Een kwartier duurde de tegen stand van UVS tegen Hollandia. Toen de thuisclub in dat kwar tier twee keer het houtwerk had getroffen, maar niet het doel, was het met het verzet gedaan. De Leidse ploeg berustte in het feit dat opponent Hollandia veel beter was en dat er zonder vaste krachten Akerboom, Jansen en Honsbeek geen eer was te beha len. 'Nieuwe ronde, nieuw kan sen' is het motto voor na de winterstop nu de eerste helft van de competitie - na de 0-2 nederlaag van gisteren - op een teleurstellende negende plaats is afgesloten. LEIDEN WILLEM SPIERDUK Trainer Wim van Zwam kon wel een aantal oorzaken aangeven voor de matige prestaties van zijn ploeg in de eerste 14 wedstrijden van de competi tie. „We hebben eigenlijk de hele tijd achter onze blessures aan gelopen. Onze selectie is niet zo heel erg breed. Er zijn jongens die misschien te vroeg weer in actie komen. Omdat het niet echt goed gaat, lopen we tegen gele kaarten en schorsingen aan. En in de wedstrijden die we eigenlijk moesten winnen, zat het niet mee in de afwer king." Van Zwam blijft echter onvoorwaar delijk geloven in de mogelijkheden van zijn selectie. Ook nadat Hollandia gisteren had duidelijk gemaakt hoe groot het verschil met de amateurtop nog is. Van Zwam: „Die topspelers die Hollandia heeft, die hebben wij ook. Die ploeg is alleen wat verder. En ze hebben een bredere selectie." Ondanks het optimisme van de trai ner uit Bleiswijk weet hij nog niet ze ker of hij bij UVS blijft. Het is traditie in de Kikkerpolder dat voorzitter Van Leeuwen op de Nieuwjaarsreceptie de naam van de trainer voor het nieuwe seizoen bekendmaakt. Dat zit er vol gens Van Zwam deze keer niet in. „Op 1 januari heb ik nog geen beslissing genomen." Van Zwam wil eerst nog 'een aantal zaken op een rijtje zetten'. Zo wil hij van de spelers weten of zij na dit sei zoen bij UVS blijven opdat hij straks in augustus niet met een gehalveerde selectie zit. Al jaren trekken zaterdag clubs aan spelers van blauwwit, maar de meeste spelers bleven hun club trouw. Ook de komende 'transferpe riode' heeft Van Zwam er weer ver trouwen in. „Ik ben bij UVS nog nooit teleurgesteld in de clubtrouw van de spelers." De huidige selectie wil Van Zwam straks met wat spelers van buiten de club aanvullen. UVS lijkt vooral ver sterking in de verdediging te kunnen gebruiken. Zonder laatste man Marco Akerboom maakte de defensie giste ren een hulpeloze indruk. De verdedi ging werd in de eerste helft op gênan te wijze voor gek gezet door de aanval van Hollandia en het was triest om te zien dat de UVS-verdediging het ge brek aan kwaliteit niet met inzet den op de plaats van Akerboom ge posteerd en dat was geen succes. Van der Heiden gaf geen leiding, bikkelde niet en stapte na 90 minuten voetbal a la Piet Kiezer met een brandschone voetbalbroek van het veld. De enige keer dat de laatste man een tackle in zette, leverde een strafschop op voor Hollandia. De inzet van Dick Knijn werd overigens door Dave de Heiden gekeerd. Door die redding van de UVS-kee- per bleef het in de eerste helft nog even 0-0. Daarna sprong de ploeg uit Hoorn iets zorgvuldiger met de kan sen om. Ricardo Appelman zorgde voor 0-1 en zaalvoetbal-international Glenn Zeelig benutte de tweede straf schop die Hollandia mocht nemen, nadat Walter de Kievit zijn defensie te hulp was geschoten en Fred Schutten- helm naar beneden had getrokken: 0- 2. UVS had toen al de beste kansen van de wedstrijd gehad. Jelle Korbee was al in de zevende minuut dichtbij een doelpunt. Hij schoot een vrije trap van een meter of 25 goed in, maar zag de bal via de handen van doelman Erik Heiblok en de binnenkant van de paal uit het doel stuiteren. Acht minu ten later was UVS weer centimeters van een doelpunt verwijderd. De Kie vit liet een fraaie kopbal los, maar de bal ketste tegen de onderkant van de lat. Daarna kreeg UVS alleen nog in de tweede helft twee kleine kansjes op een beter resultaat. Steven van Daalen, in de tweede helft in het veld gekomen voor Andy van der Heyden, schoot één keer te zacht in en één keer goed, maar die laatste bal werd door Heiblok goed gekeerd. UVS - Hollandia 0-2 (0-0) 31 Appelman 0-1. 39 Zeelig 0-2. Toeschouwers: 500. Scheids rechter: Eckhardt; Gele kaarten: Van Heinin gen. De Kievit (UVS) Rijkhof, Schuttenhelm (Hollandia). UVS: De Heiden: Parrel. Pikaar (80. Buijs), Dick van der Heiden, Van Tol; Roest, Korbee, Van Heiningen: Zoetemelk, De Kievit, Andy van der Heyaen (46. van Daalen). LEIDEN LARS ULRICH MEDEWERKER De Bollenstreek- ploegen in de tweede klasse gaan in mineur de winterstop in. WSB ging ver rassend ten on der tegen DSO, SJC verloor on verdiend bij ADO en Foreholte sloot het jaa»- af met de achtste nederlaag van het seizoen. HMSH won in Voorhout met 4- 0. Met Alphense Boys gaat het daarentegen crescendo. Door de winst op Westlandia zijn de Alphenaren terug te vinden op de tweede plek van de ranglijst. WSB-DSO 0-1 (0-1) Trainer Paul van der Zwaan was flink ziek na het 'dramati sche' optreden van WSB tegen DSO. Hij zag zijn ploeg vooral in de eerste helft collectief fa len. Het was dan ook niet zo opmerkelijk dat de Zoeter- meerse nummer voorlaatst een voorsprong nam via Patrick van Leeuwen. In de tweede 45 minuten zetten de Noordwij- kerhduters aan om het verloren terrein goed te maken, maar verder dan goede kansen kwa men ze niet. Vooral Robèr Ma- rijnen was enkele keren dicht bij een doelpunt. Van der Zwaan was achteraf realistisch: „Het is verschrikkelijk jammer dat we die kansen misten, maar we verdienden het eigen lijk gewoon niet" Voor DSO was de overwinning het ver meende resultaat van het shoc keffect dat optrad na het weg sturen van trainer Rob Brons- geest. De oefenmeester werd na zes nederlagen op rij met onmiddellijke ingang bedankt voor bewezen diensten. ADO-SJC 3-1 (0-0) SJC kreeg tegen ADO geen loon naar werken. De Hagenaren hadden het 'geluk van de kop loper', waardoor de Noordwij- kers onverdiend met lege han den huiswaarts keerden. Teke nend was dat SJC via Edwin Ot- te twee keer de lat raakte, ter wijl ADO'er Silvio Mansveld via de dwarsligger wel tot scoren kwam. Op dat moment had Maarten Bak de Hagenaren te gen de verhouding in op voor sprong gezet. Toen Moham med Ait el Houssi tegen het einde de spanning terugbracht in de wedstrijd leek voor de Noordwijkers nog een punt in het verschiet te liggen. Maar het offensief bleef vruchteloos. ADO'er Peter Maseland strooi de in de slotminuut nog wat extra zout in de Noordwijkse wonden; 3-1. Foreholte-HMSH 0-4 (0-1) De terugkeer van Rik van Dijk in de hoofdmacht leverde Fore holte niet de broodnodige overwinning op. HMSH duwde de Voorhoutse ploeg verder in de zorgen (0-4). De twèe tref fers van Edwin Brouwer vlak voor - en kort na de rust bete kenden de nekslag voor de ploeg van trainer Cees Guyt. De Voorhoutse hekkensluiter had geen antwoord op die doelpun ten en moest nog twee goals incasseren. Dat was vooral zuur voor doelman Ralph van der Hulst, die aan Voorhoutse zijde tot uitblinker werd uitgeroe pen. Alphense Boys-Westlandia 4-1 (1-0) De wedstrijd tussen Alphense Boys en Westlandia was Engels getint. Veel strijd en tomeloze inzet waren de hoofdingrediën ten. De ploegen gaven elkaar weinig ruimte, iets waar Al phense Boys uiteindelijk beter raad mee wist Alphenaar Ed Laros zorgde voor een vliegen de start door de 1-0 op het sco rebord te zetten. Dankzij Leo Schelvis kwam Westlandia kort na rust op gelijke hoogte, maar het was Dennis Purperhart, die de Naaldwijkers wederom op achterstand zette. Zonder de geblesseerd afgehaakte Peter Wubben werd de ploeg van trainer Jacques Rijsterborgh te ruggedrongen. Maar mede dankzij goed keeperwerk van Pascal Korteweg Maris bleef de Alphense ploeg overeind. In de slotfase gaven Purperhart en Patrick Kamperveen de wed strijd een geflatteerde uitslag mee. LEIDEN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Voor Docos komt de winterstop twee weken te laat. De Morsch- ploeg vertoonde vorige week te gen HBS al tekenen van na jaarsmoeheid en gisteren tegen Alkmania was het weer raak. De op hun tandvlees spelende roodwitten snakten naar het verlossende eindsignaal van ar biter Zirkzee. Nadat dat einde lijk geklonken had, mocht Do cos zich vergenoegd in de kou de handen wrijven. De 1-1 als einduitslag was immers meer dan de Leidenaars hadden ver diend. Altior - Voor- schoten'97 2-2(0- 1) Op een moeilijk bespeelbaar veld konden Altior en Voorschoten bei de niet overtui gen. In de eerste helft leek Altior de betere ploeg, maar toch openden de bezoe kers de score door een kopbal van Martijn Heijmans. Altior bleef daarna het meest in balbe zit, maar verzuimde echte kan sen te creëren. Twintig minuten na rust leek de thuisclub op weg naar de drie punten na goals van Freek van Eijk en Martijn van den Bos. In de allerlaatste minuut van een slechte wed strijd kwamen de Voorschote naars alsnog langszij. John van Veen scoorde de treffer die zijn ploeg op de valreep nog een kostbaar puntje opleverde in de strijd tegen de degradatie. Met dank aan Giovanni Tho- dé, een speler van wie Docos nog veel plezier kan hebben. De 21-jarige, van Aruba afkomstige, middenvelder, die in de basis stond vanwege de schorsing van Hans van Marwijk, is sinds vorig jaar lid van Docos en speelde tot gisteren voorname lijk in het tweede. Hij liet zien een speler met mogelijkheden te zijn, is sterk aan de bal en kan in de dekking worden aan gespeeld. Bovendien beschikt Thodé over een behoorlijke techniek en is hij niet te beroerd defensief zijn aandeel te leve ren. De gelijkmaker van Docos na de openingstreffer van-Wete- ringer Christiaan Meerstadt, kwam daarom 'vanzelfspre kend' van zijn voet. Natuurlijk moeten prestaties van Thodé gerelateerd worden aan het derde-klasseniveau, maar zowel Wim Visser als Alk- mania-oefenmeester Bert Kort was lovend over hem. „Hij is een potentiële eerste-elftaispe- ler", aldus Visser. Het doelpunt van Thodé was een vette belo ning voor een matige prestatie. Alkmania verdiende het met drie punten naar Oude Wete ring af te reizen. Dat het bij één punt gebleven is, lag voorname lijk aan het scorend vermogen van de ploeg. De defensie van Docos bleek allerminst opge wassen tegen de Weteringse aanvallers en uit zoveel over macht moet toch meer voordeel te halen zijn. Dat alleen Meer stadt (na een prachtige diepte pass van Thijs Meijer) scoorde, is dan ook absoluut een mager resultaat. Kort miste dan wel Coen Boers (geblesseerd), Raymond Kroese (werk) en de geschorste Martijn Mastenbroek, maar hij had zoveel vertrouwen in zijn ploeg, dat hij die vooraf carte blanchehad gegeven. Kort wilde namelijk uit de laatste drie wed strijden voor de winterstop ten minste zes punten halen, maar had dat aantal al na de duels te gen Altior en Voorschoten'97 Giovanni Thodé wordt belaagd door een Veense verdediger. FOTO MARK LAMERS bereikt. Tegen Docos mochten de spelers daarom min of meer zelf voor invulling van de speel wijze zorgen. Kort: „Dat hadden ze ook verdiend. Ik heb een kor te wedstrijdbespreking gehou den. Ze kregen de gelegenheid om zich te laten zien." Zijn pu pillen bleken dat vertrouwen waard, ook al lieten zij de winst liggen. Visser wees toch fijntjes op het volgens hem niet terecht afgekeurde doelpunt van Bert Jan de Ridder. De Ridder mocht zich, als troost, wel de aangever van de treffer van Thodé noe men. De verder goed leidende arbi ter Zirkzee weigerde aan de an dere kant een strafschop toe te kennen na een overtreding van Luc Kok. De Leidse aanvoerder hield in het strafschopgebied tamelijk opzichtig Pieterse vast, maar het scherpe licht van de laagstaande zon zal de arbiter parten hebben gespeeld. Kok erkende na afloop schuld en be sefte dat zijn overtreding Docos van de nederlaag had gered. „We zijn goed weggekomen, het was een glaszuivere penalty." Alkmania-verdediger Joost Ou- werkerk bleef realistisch. ,Aan deze uitslag hebben we niets. We hadden de kansen af moe ten maken. Het is jammer, maar er is niets aan te doen." Docos - Alkmania 1-1 (0-0). 75. Meer stadt 0-1, 83. Thodé 1-1. Scheidsrech ter: Zirkzee. Toeschouwers: 150. Docos: Bey; Kok, Pulliga, Leo van der Krogt, Koldenhof; Herman van Mar wijk, Wallaart, Verhoogt, Thodé; De Ridder, Stuifzand. Alkmania: Hendriks; Opdam, Meyer, Hendriks, Ouwerkerk, Bouw meester: Charles Hogenboom. Ron Hoogenboom; Meerstadt, Borgers (Markwat). Pieterse WATERINGEN LARS ULRICH Lugdunum gaat met een goed ge voel de winter stop in. Met de 1- 3 overwinning op concurrent Velo haalden de Kik kers uit de laatste drie wedstrijden zeven punten. Met als gevolg dat de ploeg van trainer Albert Kalkman met een plaats boven de rode streep met een gerust hart de voorbereiding op de tweede seizoenshelft kan star ten. Aan het degradatieduel in Wateringen kon één conclusie verbonden worden: Velo degra deert. De ploeg van trainer Jan Hoos maakte gisteren te veel fouten om de status van eerste klasser te verdienen. Met name de defensie maakte een uiter mate onzekere indruk, met kee per Amo Gerritse voorop. De laatste twee Lugdunum-treffers waren wat dat betreft veelzeg gend. Voor rust was een opge jaagde linkerverdediger Barry Duyndam zo 'vriendelijk' om Marco de la Rie de 1-2 op een presenteerblaadje aan te bieden en in de tweede helft deed Regi- lio Reincke weinig onder voor zijn collegaverdediger. In een poging terug te spelen gaf hij de bal te weinig vaart mee. Vervol gens was het voor invaller Maic- kel Verver een koud kunstje om de bal te onderscheppen en De la Rie een niet te missen kans te bieden: 1-3. Het voert echter te ver om de overwinning enkel en alleen toe te schrijven aan de vrijgevigheid van de Wateringers. Lugdunum was met name in de eerste helft de bovenliggende partij. Op ba sis van informatie van 'spion' Will Henskens en Wilhelmus- trainer John Karelse waren dui delijke taktische afspraken ge maakt. Tot de middenlijn com bineren en vervolgens de bal achter de trage Velo-defensie leggen. In deze opzet slaagden de Kikkers in de eerste helft met verve. Menno Ooyendijk, de van een blessure teruggekeerde Ton de Rooy en Alexander Re- del kwamen, zij het zonder suc ces, in kansrijke posities. In de tweede helft kwam Lugdunum niet meer tot het af gesproken spel. Te snel werd voor de diepte gekozen, waar door de bal, gedragen door de wind, te vaak een te makkelijke prooi werd voor Velo-doelman Gerritse. Dat de Kikkers toch de meeste mogelijkheden kregen, was te verklaren door het Wate- ringse offensief, waardoor ach terin meer ruimte werd wegge geven. De la Rie, Redel en inval ler Mutlu Yazici gingen daar echter niet zorgvuldig genoeg mee om. Het Velo-offensief was ge doemd te mislukken. Niet al leen toonde Jorrit Hermans meerdere malen zijn goede vorm met uitstekende reddin gen, maar ook de knullige voortzettingen maakten de Wa teringers bij voorbaat kansloos. Het was in eerste helft al duide lijk geworden dat Velo voetbal lend te weinig kon brengen om de Kikkers het vuur na aan de schenen te leggen. Hoewel Lugdunum dus wei nig te vrezen had van Velo, was in de eerste minuten de schrik om het Leidse hart geslagen. Nadat eerst Maurice Meeuwis- sen gevaarlijk voor Jorrit Her mans op was gedoken, kopte Ed Bergehenegouwen al na twee minuten op aangeven van Meeuwissen de 1-0 binnen. Het bleken stuiptrekkingen, want nadat Kees van Tongeren met een schitterende vrije trap Lugdunum op gelijke hoogte had gebracht, wees de ploeg van Kalkman nadrukkelijk op de tekortkomingen van Velo. En dus zegevierde Lugdunum ver diend over de Wateringse de gradant. Velo-Lugdunum 1-3 (1-2). 2. Franke 1-0, 4. Van Tongeren 1-1, 31. De la Rie 1-2, 69. De la Rie 1-3. Scheidsrechter: Bastein. Toeschouwers: 350. Gele kaar ten: Van Hagen, Reincke, Van Dam (Velo). Redel. Verplancke (Lugdunum). Lugdunum: Hermans: Van As, Van Tongeren (Tegelaar), Ooyendijk, Huys- man (Verver); De Rooy, De Vos, Ver plancke. De Cler; Redel, De la Rie (Yazici). LEIDEN LARS ULRICH MEDEWERKER Blauw Zwart- ZONDAG Quick kreeg de m e uitslag die het /I verdiende: 0-0. 1 Gezien de aller minst rooskleuri ge posities op de KLASSE B ranglijst kozen beide trainers er voor hun ploegen afwachtend te laten starten. Beide ploegen hielden veel mensen achter de bal. Het gevolg was dat zowel Blauw Zwart als Quick weinig kansen kreeg. Eigenlijk sloeg pas in de slotfase de vlam in de pan. Wassenaarder Patrick Vre- man kreeg, liggend op de grond, de bal ongelukkig tegen zijn hand. Scheidsrechter Wagner besloot tot een strafschop en een rode kaart. Maar terwijl Quick zich al opmaakte voor een klein feestje, ranselde Blauw Zwart-goalie Leo de Boer de inzet van Raymond Evenblij uit zijn doel. En daarmee kreeg de wedstrijd de juiste uitslag. Beide ploegen verdienden na melijk niet te winnen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20