We lopen heus niet op onze tenen' uick Boys hoopt tegen Rijnsburgse Boys op een 'Flatton-effect' UIT DE DEKKING Prijs voor Van Nierop Amateurvoetbal Klassement topscorers '97-'98 Wedstrijd van de Week Naam: Rogier van Vliet. Roepnaam: 'Roo-zjee'. Geboren: 14-02-1970 te: Ha- zerswoude. Broers/zussen: Een jongere zus, Marjon. Opleiding: Middelbare Tuin bouw School. Beroep: Boomkweker. Partner: Geen. Kinderen: Geen. Lengte/gewicht: 190 bij 85 kilo. Club(s): Alleen Hazerswoudse Boys. Positie: Rechtsback, laatste man, voorstopper, kortom: in de verdediger. Links/rechtsbenig: Rechts. Hoogtepunt: Promotie naai- de toenmalige derde klasse, een jaar of zeven geleden. Dat is nu dus de tweede klasse. Dieptepunt: Het jaar daarna zij we direct weer gedegradeerd. We hadden domweg de kwali teiten niet voor dat niveau. Waar we nu zitten, is precies goed voor Hazerswoudse Boys. Sterke punt: Een mannetje uit schakelen. Ik bedoel dus niet voorbij spelen, maar de bal af pakken. Zwakke punt: Met mijn lengte is dat natuurlijk de beginsnel- heid. Tegen kleine snelle spit sen heb ik het altijd lastig. Ver der kunnen anderen daar beter over oordelen. Trainers: Cors van Bemmel, Pieter Knetsch, Theo van Dijk. Beste trainer: Alle drie hebben hun goede en minder goede kanten. Van Bemmel was tactisch de minste, maar onder zijn lei ding was de sfeer het best. Slechtste trainer: Knetch had de beste papieren, maar hij nam spelers van buiten mee en bij een echte dorpsclub als Ha zerswoudse Boys werkt dat niet. Daardoor vond ik de sfeer tijdens zijn periode niet zo goed. Mooiste shirt: PSG, Sampdo- ria, een beetje kleur mag wel. Lelijkste tenue: In de jeugd kan ik me herinneren dat we wel eens tegen WSB speelden. Die hadden paars en geel. Dat is werkelijk géén combinatie. Blessures: Twee keer ben ik aan mijn meniscus geopereerd. Dat kostte me de eerste keer twee maanden en de tweede keer een maand. In verschillen de ziekenhuizen hanteren ze verschillende herstelperiodes. Vrouw: Danielle Overgaag, mooie sportvrouw. Man: Die kerels van Artsen Zonder Grenzen. Daar heb ik bewondering voor. Vervelendste tegenstander: Die spits van TAW, Jelle heet- ie. Hij is snel en dus lastig om tegen te voetballen. Hobby's: Voetbal, tennis en ook m'n werk. Ik zit in het fa miliebedrijf en doe dat met veel plezier. Al leen werken voor het geld, dat zou ik niet lang volhou den. Boek: Ik ben niet echt een le zer. De laatste keer dateert van de tijd dat ik moest lezen voor mijn eindexamenlijst. Film: Ik ben ook al geen bio- scoopganger en zelfs op tv kijk ik zelden films. Muziek: Van disco tot hard rock, ik heb niet echt een voor- kern'. Politiek: WD, dat is door het beroep bepaald. Eten: Lust alles en meestal in grote hoeveelheden. Drinken: Normaal. Meestal al leen in het weekeinde en na de trainingen. Vakantie: Zeilen en jaarlijks rond de kerstdagen voetbal wedstrijden gaan kijken in Londen. Chelsea, Arsenal, Tot tenham, dat is echt aan te be velen. Voetbal op tv: De laatste jaren wordt het inderdaad wat veel. Een Europa Cup-wedstrijd van vroeger, daar keek je naar uit. Neem nou eens de afgelopen week. Elke avond vol met voet bal, dat wordt wat overdr even. Kampioen eredivisie: Ajax! Ik ben van jongs af Feyenoorder maar kom de laatste tijd het meest bij FC Utrecht. Daar zijn we met een paar vrienden ge woon een keer gaan kijken en het is een leuk stadion met fan tastisch publiek. Ook bij verlies, blijven ze doorgaan. Favoriete plek in de regio: Ha- zerswoude natuurlijk. Geboren, getogen, gebonden en je kent er iedereen. Bekendste Hazerswoudena- ren: Dat waren Bettine Vrieze- koop en Tom Okker. Nu zou ik dat niet weten. Wie wordt kampioen in 3A: Ik het begin van het seizoen dacht ik Lugdunum. Maar het is en blijft een rare klasse waar iedereen dicht op elkaar zit. Misschien dat SEV er iets bo venuit springt, maar ook dat is een wisselvallige ploeg. Wie spelen nacompetitie: Ik gok op Oegstgeest, Leiden en SEV. Wie degradeert: Sleutels, die zijn net iets te veel goede spe lers kwijtgeraakt. Voorspelling Kagia - Hazers woudse Boys: Thuis wonnen we met 2-0, maar zij hebben er een aardig spitsje bij. Laten we het houden op 1-1. In de loop der jaren zijn we altijd aan el kaar gewaagd geweest. leiden Carlo van Nierop van SJZ werd met acht treffers topscorer van de maand november. Gisteren ontving hij een paar voetbal schoenen van de sponsor van het Topscorersklassement, Wout Ber gers. Van Nierop maakte in november een doelpunt meer dan Hans Zwaan, de spits van hoofdklasser Katwijk, foto dickhogewoning SPORT OP TV 'k Boys Bovs speelt morgen de onvervalste slreekder- _en Rijnsburgse Boys. Aan de eerste wedstrijd ld trainer Cees Tempelaar geen positieve gedach- >ver. „We speelden gelijk, maar we mochten daar- zeker niet klagen." Tempelaar verwacht morgen ander Quick Boys dan in september. ,,Ik hoop we de lijn van de laatste weken doortrekken. Ik :°P Raymond Flaton, hij is in grote vorm en ik verwacht dat an- enzich aan hem optrekken." p/ helman Peter Kromhout is vanwege een gekwetste knie niet be- n ikbaar, zoals ook Jan Jeroen Schaap (middenhandsbeentje) niet spelen. 10 jnsburgse Boys ■nei Henk Wisman van Rijnsburgse Boys be- °uwt zijn ploeg niet als favoriet voor de wedstrijd sn Quick Boys. „Favoriet is de ploeg met de meeste ~j tenties en dat is Quick Boys." Michel Roest is ge- ?ri' orst en op de blessurelijst komen nog steeds de na- jo-f' n van Martin den Haan en Menno Vaartjes voor. ^missen Martin den Haan om z'n scorend vermo- en Menno Vaartjes voor de balans op het middenveld", analy- Wisman. De verwachting is dat beide spelers na de winterstop e selectie terugkeren. „Of ze dan in de basis komen, is afwach- leweet nooit hoe spelers van een blessure terugkomen." Ter Leede ARC-keeper Fred Admiraal gaf het al eerder toe. „In de thuiswedstrijd tegen Ter Leede zag het geel en rood voor mijn ogen", doelend op de aanvalsdrift van Ter Leede. Een wedstrijd overigens die door de Sassenheimers werd verloren. „ARC is destijds heel goed weggekomen, maar dat telt nu niet meer", al dus trainer Arie Lagendijk. „ARC is steeds beter gaan spelen. Het is een degelijk team. met uitstraling en scorend vermogen." En dat laatste is iets dat Ter Leede mist. „Daarnaast maken we te veel indi viduele fouten waardoor we in de slotfase te vaak verliezen." Sinds de openingswedstrijd van het seizoen is er wat veranderd. „Het verwachtingspatroon bij ARC was een plek in de middenmoot, maar ze zijn nu veilig en doen zelfs mee in de top van het klasse ment. Dat is een heel wat betere uitgangspositie dan onze", erkent Lagendijk. De oefenmeester lijkt het niet jammer te vinden dat de winterstop er aankomt. „We zijn nu vijf maanden vier maal per week bezig, dan is het geestelijk goed om er even twee weken tus senuit te gaan." In de wedstrijd tegen ARC kan Ter Leede geen be roep doen op de aan zijn knie gekwetste Peter Scheltus. ARC Willem Berckenkamp gaat ervan uit dat zijn ploeg het resultaat tegen Ter Leede op de eerste speeldag van het seizoen minimaal evenaart. Toen werd het 2-1 voor de Alphenaren die morgen zijn gevrij waard van blessures en schorsingen. „Het resultaat van vorige week tegen ASWH geeft de burger moed. Er zijn niet zo veel clubs die. daar winnen. Ik kan niet anders zeggen dan dat er drie punten moeten worden be haald." FC Lisse In de laatste wedstrijd voor de winterstop moet FC Lisse het tegen Hoek doen zonder Edmund Vriesde en Barry Dubbeldeman. Vriesde heeft al langere tijd last van een knieblessure. Komende dinsdag onder gaat de verdediger daarom een kijkoperatie. Dan moet duidelijk worden wat hij precies mankeert. Trainer Ted Immers hoopt in ieder geval dat hij na pg LISSE de winterstop weer inzetbaar is. Dubbeldeman ver rekte gisteravond tijdens de training een spiertje in het dijbeen. De recentelijke nederlagen tegen Rijnsburgse Boys en Quick Boys vor men voor Immers geen aanleiding om de doelstellingen bij te stel len. „Katwijk loopt nu wel erg ver weg, maar we willen mee blijven doen voor de bovenste plaatsen. Tegen Quick Boys speelden we niet goed, maar de ploeg liet, in tegenstelling tot de wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys, weer zien over ruggengraat te beschikken", aldus Immers. w Katwijk Katwijk won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maas sluis dit seizoen met 5-2. Maar volgens trainer Bob Kootwijk wordt het morgen bepaald geen gemakke lijke opgave. „Wij zaten in de Amstel Cup en waren destijds iets verder. Sindsdien is het stukken beter gegaan met Maassluis. Dus makkelijk krijgen we het zeker niet. Maar het is natuurlijk mooi om de win terstop in te gaan met een overwinning." Wilfred Kwestro zit morgen vanwege een pijnlijk voetkootje we derom op de bank. De overigen zijn blessurevrij. Noord wijk De 'opvoering' van het eerdere duel tegen Schevenin- gen in september mag, als het aan Noordwijk-trainer Ruud Bröring ligt, best nog een keer worden opge voerd. Op de eerste speeldag leidde zijn ploeg met 2-0 en miste nog twee strafschoppen. Vervolgens kwam Scheveningen langszij maar vlak voor tijd pakte Noordwijk alsnog de volle winst. „Een mooi en span nend scenario. YVat het resultaat betreft, willen we het best over doen", aldus Bröring. Bij het duel tussen de achtervolgers moet Noordwijk morgen alleen Wim Smit met een blessure missen. uvs Als het aan UVS-coach Wim van Zwam ligt, mogen er nog wat plaatselijke buitjes boven de Kikkerpolder los barsten. Een afgelasting komt de blauwitten niet slecht uit nu Marco Akerboom is geblesseerd en Geriy Jan sen en Jack Honsbeek schorsingen moeten uitzitten. Die kunnen dan in het bekerduel tegen Velo worden 'weggepoetst'. „De eerste wedstrijd tegen Hollandia ging kansloos met 3-0 verloren. Dat willen we natuurlijk graag rechtzetten maar liever met een complete ploeg", aldus Van Zwam Uit de traditionele nieuwjaarstoespraak van voorzitter Bart van Leeuwen kan alvast een vast element worden geschrapt. De vraag wie komend seizoen het eerste elftal traint, zal hij niet kunnen meedelen. „Er moeten nog wat knopen worden doorgehakt en keuzes worden gemaakt", zegt Van Zwam. „En dat is denk ik begin januari nog niet voor elkaar. RDDAG 12 DECEMBER 1997 Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Pim van Wetten (Meerburg) 3 O Martin Krayenoord (MVKV) 1 17 2) Carlo van Nierop (SJZ) 0 14 3) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 1 13 4) Hans Zwaan (Katwijk) 1 13 5) Paul Haver (Teylingen) 0 12 6) Marco T roost (Abbenes) 0 11 7) Erwin Beltman (Blauw Zwart) 0 11 8) Robin Peereboom (FC Lisse) 0 11 Michel Schouten (Warmunda) 0 11 10) Louan Kameri (Alphia) 2 10 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Informatie dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, tel. 071-5356461 VCL - FC Rijnland Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor het duel in de vijfde klasse van het zondagvoetbal tussen de fusieclubs VCL en FC Rijnland. Deskundige bij deze confrontatie is Hennie de Romijn, verdediger bij de profs van Dordrecht '90 en in zijn jeugd lid van het Leidse VTL dat later met VNL opging in VCL. De Romijn geeft zijn visie op het treffen, deelt de spelers een rapportcijfer uit en kiest de Man of the Match die door Sloos Sport met een paar voet balschoenen wordt beloond. Op het hoofdveld aan de Vliet wordt om 14.00 uur afgetrapt. lob Koster en ARC maken furore in de zaterdaghoofdklasse Rob Koster: „Ik heb drang naar voren, ik wil scoren. Ik wil meer betekenen in de opbouw, maar dat kan niet als linksback." foto dick hogewoning ten. Ik heb drang naar voren, ik wil scoren. Ik wil meer beteke nen in de opbouw, maar dat kan niet als linksback." Nu levert Koster de ballen snel in bij Henk Langemaat en Maurice Balkhoven. „Die kun nen dat veel beter. Ik wil zo graag. Maar het gaat gewoon niet. Vroeger zou ik. eigenwijs zijn en blijven proberen. Nu volg ik de raad van Johan Boer op als-ie zegt: 'Simpel houden'. In mijn geval komt het verstand met de jaren." Na vier seizoenen ARC is Kos ter (in Alphen noemen ze hem 'donkere Rob' omdat er ook een tijdje een blonde naamgenoot speelde) dan eindelijk tot volle wasdom gekomen. In voor gaande jaren sleepte hij zich van blessure naar een schor sing. Vorig seizoen vormde het trieste dieptepunt. Koster: „Ik had geen vaste plaats en als ik speelde, wilde ik mij forceren. Want als ik ergens een hekel aan heb, is het verliezen en geen basisplaats. Dan liep ik weer eens tegen een gele kaart op en hop: daar had ik weer een schorsing te pakken. Ik geloof dat ik vier wedstrijden heb ge speeld." Willem Berckenkamp kwam, zag en overwon. De oefenmees ter baart opzien met zijn recht lijnigheid. Afgelopen zaterdag moest aanvoerder Henk Lange maat bij ASWH op de bank plaatsnemen omdat de Leide- naar een week niet getraind had. Koster: „Het is concequent en het is duidelijk. Wie zich niet aan de regels houdt, kan maat regelen verwachten. Misschien is het nieuwe be leid de reden van de goede prestaties van ARC. Koster ver baast zich over het 'andere' roodzwart. „In het veld hebben de spelers wat voor elkaar over. Dat is in de andere jaren niet zo geweest. Dat speelt lekkerder, al denk ik niet dat we zaterdag even gaan winnen bij Ter Leede. Er spelen daar vijf voor malige ARC'ers. Dat maakt de wedstrijd al heel bijzonder." De critici die een ineenstor ting van ARC voorspelden, zijn door de Alphense voetballers de mond gesnoerd. Koster: „Zo'n zege als tegen ASWH zaterdag, dat ging heel simpel. We win nen onze wedstrijden vrij ge makkelijk. We worden genoemd als titelkandidaat en eigenlijk is dat ook zo. Vlak na de winter stop weten we meer. Dan krij gen we Katwijk en Schevenin gen op bezoek. Dan pas kun je je conclusies trekken." Rob Koster heeft een spraak makend voetballeven achter zich. Hij versleet zoveel clubs, dat hij de volgorde een beetje is kwijtgeraakt. Hij begon als pupil bij Voorburg en verhuisde als B- junior naar de A-regionalen van Feyenoord. „Maar door een blessure kwam ik terecht in de A2. Nou dat was een puinhoop, ze hadden niet eens genoeg spelers. Toen ben ik na een half jaar weggegaan." Daarna volgden VUC en Wil helmus, waarna hij de overstap maakte naar eerstedivisionist Eindhoven. „Mijn gymleraar was een broer van Pleun Strik, de ex-PSV'er en international. Die deed een goed woordje voor mij. Na een stage kreeg in een contract." Na drie jaar Eindhoven pro beerde Koster het bij Wuustwe- zel in de 'eerste provinciale' van België. „Ik had destijds een Bel gische vriendin, vandaar." ARC haalde Koster uiteindelijk weg bij Wilhelmus, waarbij hij na zijn internationale zwerftocht was neergestreken. Hij heeft het zaterdagvoetbal voor eeuwig in zijn hart gesloten. „Ik kan ook bij DEVJO gaan spelen, dat is vlakbij. Maar bij ARC is het veel leuker, er komt lekker veel pu bliek en het niveau is top. Ik durf te stellen dat we een beter team hebben dan vorig seizoen. De jongens die gekomen zijn, zijn beter als de gasten die zijn vertrokken. En de broers Blok, die van een tweedeklasser zijn gekomen, lopen heus niet op hun tenen." Dat belooft nog wat voor dit seizoen. int 0b Koster werkt bij een in Am- Hij woont in Halverwe- terugreis slaat hij drie in de week linksaf Alphen aan den om te trainen bij ARC. óster hanteert het motto moet wat over hebben je sport'. Hij verkettert ellenlange file's in en de hoofdstad en hij dan eindelijk op De is, moet hij vaak een uurtje wachten de training begint, als de bal eenmaal in urt komt, is alles ver- •r krijgt het straks nog er is een kleine Nog ruim een maand is-ie vader. Koster vraagt ook hardop af of werk, nog wel allemaal zijn. Nu zit hij om half elf met een bord op schoot, een tijdstip het 'kroost' allang ligt te Het liefst wil de 32-jari- nog een tijdje door- op z'n 35ste, dat Koster is linksback van phense succesteam, dat orig jaar met moeite red de hoofdklasse, maar nu tweede plaats staat. Een op links, dat vond in eerste instantie maar „In het begin gaf ik bal let buitenkant rechts, maar ik mijn linkerbeen." beter linksback dan op de fluisterde Koster zichzelf en hij beet zich vervolgens zijn opdracht. dat hij een degelijke heeft geleverd in de van ARC. Maar in zijn hart wil Koster „Ik van van origine een een rechtsbui-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25