Ajax geeft Bochum slechts even hoop Getructe Haarhuis naar halve finale Masters Uil WEDSTRIJD? Jeroen Piket houdt Topalov in bedwang Votte legt zich niet eer bij uitspraak Sport :0REBORD PRIJSVRAGEN 10, trekking 11 december: 1-3-5 22-23-25- 34-52 - 54- 56 - 59 64 - 66 - 69 - 75 - 76 - 78 - 80. (on- Mrbehoud) '50a: Eerste prijs: geen winnaar; twee- "15 20 winnaars, elk f 179,90; derde 252 winnaars, elk f 35.70. VOETBAL BEKER: VfL Bochum - Ajax 2-2 (0- L Arveladze 0-1, 59 Hofmann 1- 1, •'amic 2-1. 73. Dam 2-2. Scheids- er Colombo (Fra). Toeschouwers: 24 034 Gele kaart; Schreiber (Bochum). Eerste divisie: Heracles - VW 0-2 (0-0). 68. Graef 0-1, 83. Graef 0-2. Toeschou wers: 1550. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Liefden. Corneille. Rayer (VVV). Ge deeltelijke stand: 1 AZ 18-40, 2. Cam- buur L. 18-35, 3 ADO Den Haag 17-33, 4 TOP 18-32, 5. FC Zwolle 18-31, 11 Heracles 19-25, 14. VVV 19-20. BASKETBAL NBA: Detroit Pistons - New Jersey Nets 103-99, New Vork Knicks - Minnesota Timberwolves 107-103, Dallas Mavericks- Izmir. Grand Prix driebanden. Eerste ron de: Jaspers (Ned) - Caudron (Bel) 2-3, Gar cia (Spa) - Burgman (Ned) 1-3, Raymond Ceulemans (Bel) - Habraken (Ned) 3-2, Forton (Bel) - Blomdahl (Zwe) 1-3, Lep- pens (Bel) - Cetin (Tur) 3-2, Bayatli (Tur) - Zanetti (Ita) 0-3, Sanchez (Spa) - Horn (Dui) 3-2, Karatay (Tur) - Rudolph (Dui) 1- rsm ^elp^ DAMMEN Stadskanaal. WK-kandidaten, zesde ronde: Boezinski (Lit) - Thijssen (Ned) 0-2, Cor- dier (Fra) - Kraienbrink (Ned) 0-2, Sekongo (Ivo) - Meijer (Ned) 1-1 Koyfman (Isr) - Schwarzman (Rus) 1-1, Zalitis (Let) - Val- neris (Let) 1-1. Domchev (Lit) - Georgiev (Rus) 1-1, Amrillojev (Rus) - Tsjegolew (Rus) 1-1, Presman (WRu) - Koeperman (VSt) 1-1, Mogiljanski (VSt) - Watoetin (WRu) 1-1. Kolesmk (Oek) - Ba (Sen) 1-1, lives (Est) - Sjoelman (vyRu) 0-2. Samb (Sen) - Baljakin (WRu) 2-0, Durdyev (Tkm) - Re|c (Slo) 1-1, Guetmanski (Rus) - Gant- warg (WRu) 1-1. Chmiel (Pol) - Erdenebi- leg(Mon) 1-1, Burleson (Sur) - Bendt (Sur) 0-2, Wolf (Cur) - Michiels (Bel) 2-0 Stand: 1 Koyfman, Schwarzman en Valneris 8, 4. Kraienbrink, Thijssen, Amrillojev, Ba, DomcheV, Georgiev, Koeperman, Kolesmk, Mogiljanski, Presman, Samb, Sjoelman, Tsjegolew, Watoetin en Zalitis 7, 19. Meij er. Baljakin, Boezinski, Chmiel, Cordier, Durdyev, Erdenebileg, Gantwarg, Guet manski, lives, Rejc, Sekongo en Wolf 5, 32. Bendt en Rejc 4, 34. Michiels 2. PAARDENSPORT Genève. CSI-W. Springconcours in twee fa sen: 1. Melliger (Zwi) Comtessa 0-28,82, 2. Lauber (Zwi) Argot 0-30,28, 3. Fah (Zwi) Jeremia 0-30.38. 4 Mandli (Zwi) Don Ramiro 0-30.67, 5. Nelson Pessoa (Bra) Baloubet 0-30,99, 8 Tops (Ned) So- nora la Silla 0-32 33 Springconcours op tijd: 1. Rodrigo Pessoa (Bra) Wanda 0- 51,30, 2. Fah/Baggio 0-51,42, 3 Navala (Fin) De Landfee 0-52,13, 4. Freimuller (Zwi) Jessica VI 0-53.64, 5 Estermann (Zwi) Flying Shark 0-54,91, 8. Hendrix (Ned) Ten Cate Helios 0-57,19. Hengelo. Expo on Horse, nationaal cours hippique. Springconcours, na barra ge: 1 Kaptem/Javalier 0-37,22, 2. Thijs sen/Opstalan's Jody 0-37,56, 3. Kaptei n/Andante Favouri 0-38,14 Springcon cours, na barrage: 1 Schróder/Bollvorm's Don't Touch 0-44,15, 2 Willemsz Geeroms/Audi's llfriede 0-44,46, 3. Van Asten/lkoon 0-46,65 Springconcours in twee fasen: 1 Van de Pol/Glenloth 0- 35.47, 2 Van der Schans/lmpac VDL Cor- land 0-37,04, 3. Ehrens/Copa d'Oro 0- 37.16. SCHAKEN Groningen. Kandidatentoernooi mannen. Tweede ronde, le partij: Van Wely (Ned) - Miladinovic (Gri) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Beljavsky (Slv) - Tim man (Ned) 1/2-1/2, Nijboer (Ned) - Khalif- man (Rus) 0-1, Nikolic (Bos) - Anand Ina) 0-1, I. Sokolov (Bos) - Episjin (Rus) 1-0, Azmaiparasjvili (Geo) - Slobodan (Dui) 1/2- 1/2, Seirawan (VSt) - Ivantsjoek (Ned) 1-0. Granda Zuniga (Per) - Sjirov (Spa) 0-1, Adams (Eng) - Giorgadze (Geo) 1-0, Tkatsjev (Kaz) - Salov (Rus) 1/2-1/2, Bare- jev (Rus) - Malanjoek (Oek) 1-0, Almasi (Hon) - J. Polgar (Hon) 1/2-1/2. Georgiev (Bul) - Alterman (Isr) 1/2-1/2, Ehlvest (Est) - Sadler (Eng) 1/2-1/2, Short (Eng) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Luther (Dui) - Ak- opian (Arm) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Adian- to (Ino) 1-0, Hracek (Tsj) - Lautier (Fra) 0- 1, Alexandrov (WRu) - Hjartarson (IJs) 1/2- 1/2, Katdanov (VSt) - Zvjaginsev (Rus) 1/2- 1/2, Roeblevski (Rus) - Shaked (VSt) 1/2- 1/2, Milos (Bra) - Kindermann (Dui) 1-0, Rozentalis (Lit) - Tiviakov (Rus) 0-1. Moro- zevitsj (Rus) - Oil (Est) 0-1, Krasenkov (Pol) - Garcia (Col) 1-0, Gretarsson (IJs) - Joesoepov (Dui) 1/2-1/2, Andersson (Zwe) - Milov (Zwi) 1-0, Nenasiev (Oez) - Dreiev (Rus) 1/2-1/2, Tstratescu (Roe) - A Soko lov (Rus) 0-1, Bologan (Mol) - Vagaman (Arm) 0-1 TENNIS Warmond. Zilveren Kruis Masters bij Dek ker, 110.000 gulden. Mannen, kwartfinales: Belgraver - Reuter (4) 6-4 6-4, Haarhuis (2) - Wibier 3-6 6-3 Bij de tweede ronde van het kandidatentoernooi in Gronin gen kwamen ook de topscha- kers in actie. Na de eerste schif ting richt iedereen zich nu op de prestaties van toppers als Anand, Ivantsjoek, Topalov en Short. Van het kwartet Neder landers dat nog in de strijd is, verloor Nijboer en speelden Van Wely, Timman en Piket remise. Jeroen Piket werd van tevoren weinig kansen toegedicht op het bereiken van de volgende ronde. Tegen de sterke Bulgaar Topalov verloor hij al vaak, de meeste keren met zwart. Dit keer hield Piket het droog. To palov had wellicht een minus cuul voordeeltje na de Spaanse opening, maar Piket vermeed tijdnood en kwam nooit in seri euze problemen. Na 49 zetten berustte Topalov in remise. Een aardige opsteker voor de zicht baar opgeluchte Piket, wiens re sultaten de laatste tijd onder de maat zijn. De twee Bosnische Nederlanders kwamen met wis selend succes uit de startblok ken. Nikolic, de regerend kam pioen van Nederland uit Oegst- geest, verloor met wit van favo riet Anand. Ivan Sokolov even eens inwoner van Oegstgeest deed het met een fraaie over winning op Episjin beter. Imstreden wetsvoorstel Pele nsiLiADe Braziliaanse Kamer van Afgevaardigden is akkoord jJaarTmet het wetsvoorstel van minister van sport Pele om etbalclubs om te vormen tot particuliere bedrijven. Het voor- >1 houdt in dat de clubs belasting moeten gaan betalen en te- nover de spelers aan dezelfde plichten moeten voldoen als ,miale werkgevers. Ook bevat het plan een soort 'Bosman- jusule', waarin bepaald is dat spelers vanaf 1999 na afloop van in contract vrij zijn te gaan waar ze willen. De FIFA is het niet ns met het voorstel en dreigt Brazilië als lid te schrappen. aak De Bilde weer uitgesteld jsseli De rechtbank in Brussel heeft de zaak tegen Gilles c jÜevërdaagd tot 18 maart. De huidige PSV'er moet terecht- jan voor twee incidenten waarbij hij in 1995 en 1996 betrok- n was. De bekendste daarvan is de klap die hij eind 1996 als elervan Anderlecht uitdeelde aan Krist de Porte van Een- acht Aalst. Oorspronkelijk stond de zaak in oktober op de rol, Je, aar werd toen uitgesteld omdat er een andere rechter moest Kli 'r^en benoemd. De advocaten van De Porte zeggen nu dat ze n jaj eer tijd nodig te hebben om de zaak te bestuderen. xibregts trainer bij Apollon vttfrdam/athene Thijs Libregts is tot aan het eind van dit sei- jrsten negen duels buitenspel en benoemd tot trainer van het Griekse Apollon uit Athene. 56-jarige ex-trainer van het Nederlands elftal volgt de voor- ee'! alige Griekse bondscoach Banis Tenes op, die na vijf achter- -al nvolgende nederlagen zijn functie neerlegde. gjj jMKFURT Ulf Kirsten staat negen wedstrijden buitenspel. De jgl litse voetbalbond pakte de international van Bayer Lever- sen zwaar aan wegens het uitdelen van een elleboogstoot in t duel van afgelopen zaterdag tegen Schalke 04. Thomas Linke ,e Jas het slachtoffer. Dat ontging de scheidsrechter maar de tv- Ijg mera's niet. Die registreerden de overtreding feilloos en gaven kj. tuchtcommissie reden in actie te komen. W amenwerking bokspromotors jsscLDORFBokspromotor Henk Rühling gaat de komende tijd g nauwer samenwerken met zijn Duitse collega Wilfried uerland. Hierdoor wordt het mogelijk dat Rühlings boksers eer werkgelegenheid in Duitse programma's krijgen. Zo is er december in Düsseldorf een gala met de Nederlanders Orhan ilibas, Fred Westgeest uit Wassenaar en Nordin Ben-Salah. rünholz terug naar de zaal ikrade» Edwin Griinholz verruilt Roda JC per 15 december or zijn oude zaalvoetbalclub Bunga Melati uit Tilburg. De Ha- naar kwam begin dit seizoen naar Roda, waar hij geen basis- aats wist te veroveren. Bij Bunga, waar hij al eerder twee sei- enen actief was, tekende hij voor 7,5 jaar. S Lilly den Ouden overleden °j" tteroam Een kleine maand voor haar 80ste verjaardag is in itterdam oud-zwemster Willy den Ouden overleden. Den Ou- n behoorde jarenlang tot de absolute Nederlandse top. Zo roverde zij een gouden medaille op de 4x100 meter vrije slag dens de Olympisch Spelen van Berlijn 1936. Vier jaar eerder, Pa dens de Spelen van Los Angeles, won ze zilver op de 100 meter lesi laai hambers beëindigt loopbaan iladelphia Tom Chambers heeft zijn illustere loopbaan als jres sketballer t eëindigd. Dat heeft zijn club Philadelphia 76'ers ids« inderdag bekendgemaakt. Chambers (38) is een van de meest op; varen spelers van de Noord-Amerikaanse basketballeague litm IA. Hij werd vier keer gekozen in het All-Star team. [emmelink vierde in Whistier iistler Theo Remmelink is gisteren in de Canadese plaats histler vierde geworden in een Super G, meetellend voor de ireldbeker snowboarden. Remmelink, die al zeker is van olym- sche deelname, had een achterstand van 0,73 seconde op de inadese winnaar Mark Fawcett. haag gpdblijf onder geen beding bij ADO Den Haag." rkVVotte weigert zich neer te De arbitragecommissie van jen bij de uitspraak van de de KNVB liet tussen de regels itragecommissie van de doorschemeren, dat Mark Wot- VB. „Dit kan niet", verzucht- te, ADO Den Haag en FC Je trainer die per 1 januari Utrecht er zelf moeten uitko- 0 Den Haag wil verruilen men, omdat de zaak zo gecom- r FC Utrecht. Het verzoek pliceerdis. Wotte om zijn contract met „De arbitragecommissie heeft Haagse club met onmiddel- er duidelijk moeite mee om een ingang te ontbinden, is afkoopsom vast te stellen", al- irde arbitragecommissie van dus Wotte. „Zij erkent wel de KNVB niet gehonoreerd. De sportieve verbetering, maar nmissie vindt dat daarvoor door de laatste aanbieding van oldoende gewichtige rede- ADO Den Haag zien zij in finan- izijn. cieel opzicht weinig verschil lark Wotte, die de uitspraak met FC Utrecht. Van een ver eren van zijn advocaat Keje stoorde arbeidsrelatie is volgens lenaar vernam, reageerde te- de commissie geen sprake, om- 'gesteld. „De werksituatie is dat de resultaten van ADO Den absoluut onhoudbaar. Ik Haag zo goed zijn. Dat is larie- vandaag met Molenaar be- koek. Ik word voor mijn loyale eken hoe het nu verder houding gestraft. Ik had al veel et. Als de clubs er vóór het eerder de knuppel in het hoen- ïkeinde niet uitkomen, dan derhok moeten gooien. Dan eten we een nieuwe spoed- was nu de weg om naar FC aanvragen. Want ik Utrecht te gaan vrij geweest." Meeste spelers hopen op kwartfinale tegen Aston Villa De blubber van Bochum is voor Ajax een uitstekende voedingsbodem voor succes gebleken. In de drassige knollentuin van het Ruhrstadion schaarden de Amster dammers zich gisteravond bij de kwartfinalisten in het toernooi om de UEFA Cup. Groots was het vertoonde spel allerminst, ondanks een achttal riante kansen, maar het zijn de resultaten die het stroeve voetbal van Ajax al weken vakkundig camoufleren. BOCHUM SIMON ZWARTKRUIS GPD-VERSLAGGEVER De vreugde in het Amsterdamse kamp was er na afloop van het 2-2 gelijkspel tegen VfL Bochum niet minder om. Met name bij Jari Litmanen. Hij viel na het laatste fluitsignaal hersteltrainer Bobby Haarms en clubarts Piet Bon opgelucht in de armen. Rond de Fin had zich in Bochum een merkwaardig stuk je amateurtoneel afgespeeld, onder regie van trainer Morten Olsen. Net als een jaar geleden, tegen Grasshoppers, reisde Lit manen mee om via intensieve individuele training zijn come back na een blessure te versnel len. En net als in Zürich dook hij onverwachts op als wissel speler, als troefkaart in een schimmenspel. Want spelen was uit den boze, had Olsen een dag eerder nog stellig beweerd. „Het was voor mij ook een ver rassing. Maar er is beslist geen spelletje gespeeld. Ik zat ge woon in een situatie die per dag bekeken moest worden. Net als vorig jaar tegen Grashoppers, ja. Toen was ik de joker en nu ook weer een beetje", aldus Litma nen. Dat trainen met de groep voor Litmanen geen voorwaar de is om sterk te kunnen spelen, bewees hij gisteren eens te meer. Zijn invalbeurt, twintig minuten na rust, bezorgde Ajax extra ruggensteun op het mid denveld en dat was even brood nodig. De eerste helft van de le vendige wedstrijd stichtte Bochum nog weinig gevaar, maar na de pauze stookte de Duitse degradatiekandidaat het vuur in de Köhlenpott hoog op. Eerst was Ajax aan zet geweest, via een knap uitgespeeld doel punt van Shota Arveladze. Wat volgde was een door fysieke kracht gevoed wanhoopsoffen sief van Bochum, waarin Nor- bert Hofman en Zoran Mamic binnen tien minuten tot scoren kwamen. Langer dan vier minuten kon Bochum de hoop op een stunt, een derde doelpunt had af doende kunnen zijn, echter niet levend houden. De aanzet tot de gelijkmaker kwam van Jari Litmanen, die de uitstekend keepende Thomas Ernst zijn harde afstandsschot zag keren. De daaropvolgende voorzet van Tijjani Babangida werd loepzui ver ingekopt door Dani. Daar mee haalde de jonge Portugees zijn gram op zichzelf en op zijn trainer, die hem afgelopen za terdag tegen Fortuna Sittard al na twintig minuten naar de kant haalde. „Tuurlijk was dat een rotmoment", zei Dani gis teren over die pijnlijke wissel. „Maar ik speelde niet goed en de ploeg dreigde daardoor in de problemen te komen. Je zou kunnen denken dat ik me als een klein kind aan m'n oor ge trokken voel, maar dat is niet zo. De trainer en ik hebben er rustig over gepraat en daar kan ik wat mee." Als Olsen de bedoeling had om Dani op scherp te zetten, dan is hij daar in geslaagd. De stijlvolle aanvaller speelde tegen Bochum met grote overgave en koppelde zijn techniek aan het voor hem vuile verdedigende werk. De wisselvalligheid in zijn spel is hem door Olsen, de op zienbarende wissel tegen Fortu- Dani viert uitbundig het tweede doelpunt van Ajax. Daarmee haalde de jonge Portugees zijn gram nadat hij zaterdag tegen Fortuna Sittard al na twintig minuten naar de kant werd gehaald. foto gpd na daargelaten, blijkbaar ge gund. De Deense trainer houdt van intuïtieve rasvoetballers, zoals ook Arveladze en Baban gida, in het besef ook dat juist zij de mannen zijn die een wed strijd kunnen beslissen. Hun doelpunten verbloem den gisteren het feit dat Ajax te gen de nummer zeventien van Duitsland in totaal liefst vier te gentreffers incasseerde, even veel als in achttien competitie wedstrijden. Desalniettemin hunkert de club, sportief en fi nancieel, naar het hoogste plat form in Europa, dat van de Champions League. Maribor, Udinese en Bochum is een al lesbehalve indrukwekkend rij tje. Tijdens de loting van aan staande woensdag hopen de meeste spelers op een koppe ling aan Aston Villa in de kwartfinales. „Met alle respect", zei aanvoerder Danny Blind „maar in de Champions League ligt natuurlijk de grootste uitda ging. Daar kan ik nü al naar uit kijken." VfL Bochum: Ernst; Dickhaut, Kracht, Sundermann (19. Fahrenhorst) en Reis; Peschel (66. Schreiber), Mamic. Wosz en Hofmann; Donkov (46. Mi- chalke) en Baluszynski. Ajax: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oli- seh en Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani (74. Hoekstra) en Rudy (45. Sier); Babangida, Arveladze en Laudrup (64. Litmanen). WARMOND GERTJAN VAN GEEN De truc was even geraffineerd als doeltreffend. Paul Haarhuis stond in de tweede ronde van de nationale Masters een set achter en kreeg op 2-1 in zijn voordeel een breakpoint in zijn partij tegen Fernon Wibier. Na dat Wibier zijn eerste service uit had geslagen, stopte Haarhuis de bal in zijn zak. Alsof hij zeg gen wilde: 'Die ga ik zometeen gebruiken voor mijn eigen ser vice'. De kleine intimidatiepo ging had succes, want Wibier sloeg de tweede opslag in het net. Haarhuis maakte vervol gens geen fout meer en stoom de door naar de halve finale: 3-6 6-3 6-2. De subtiele actie van Haar huis bracht de ommekeer. Waar hij in de eerste set worstelde met zijn voetenwerk en zijn re turn, kreeg hij opeens vat op Wibiers spel. De returns kwa men weer op de voeten van Wi bier terecht en hij ging beter be wegen, zodat hij beter in stel ling kwam v.oor messcherpe passings. Hij kon het zich zelfs veroorloven twee keurige stop- volley's te produceren, normaal gesproken niet kenmerkend voor zijn spel. Haarhuis speelde weer 'tennis met zijn benen', zoals zijn privé-trainer Henk van Hulst het verwoordt. Het is een onderdeel van het spel, dat Wibier met 1.89 meter juist het minst beheerst. Door de omwenteling werd het toernooi in de hallen van het Warmondse Dekker Tennis niet beroofd van de grootste pu bliekstrekker. Haarhuis is welis waar achter Sjeng Schalken als tweede geplaatst, maar heeft nog altijd de grootste naam van het deelnemersveld. Dat bleek ook wel want voor 'zijn' ge scoorde punten had vooral het jeugdige deel van het publiek het meeste applaus en gejoel over. Voor Haarhuis - in 1990 voor het laatst winnaar van het eve nement - is het overigens maar beter dat hij niet dé favoriet is voor de eindzege. „Dat is niets voor mij", zei hij onlangs in een interview met Het Parool Hij heeft in Warmond ook zijn ei gen manier om met de druk om te gaan. „Ik doe gewoon alsof het Rotterdam is. Als je in Ahoy' tegen Wibier loot, is dat gunstig. Hier is hij juist een lastige eerste opponent, omdat hij een sterke service heeft", sprak Haarhuis na afloop. Niettemin is de Eindhovenaar beter op zijn gemak in de luwte en heeft zich daardoor altijd een reuzendoder getoond. In 1989, zijn eerste jaar als tennisprof, zette hij zijn naam voor het eerst op de mondiale tennis- kaart toen hij John McEnroe versloeg in de tweede ronde van de US Open. Vele wereldtoppers ondergin gen hetzelfde lot, maar opval lend of misschien wel veelzeg gend is het dat Haarhuis slechts één grand prix - dat van Jakarta in 1995 - won. Het was het jaar dat hij tot de 18de plaats op de wereldranglijst reikte, zijn hoog ste positie ooit. Inmiddels is hij afgezakt naar 71, maar het heeft zijn plezier in het spelletje er niet minder om gemaakt. De 31-jarige Monegask, die zijn „Ik had geen zin om me druk te maken. Een let vragen heeft geen nut. En heibel schoppen, zodat de wedstrijd uit de hand loopt, doe ik niet. Maar het is wel vervelend als je denkt dat je het punt al gewonnen hebt en je moet opeens een tweede ser vice slaan." Zo'n instelling is misschien lovend, maar het geeft wel pre cies aan waarom Haarhuis het in zijn loopbaan wel tot de we reldtop heeft geschopt en de feitelijk meer getalenteerde Wi bier nooit tot de top honderd is doorgedrongen. De Dedems- vaarter, trainingsmaat van Ri chard Krajicek en tevens ge bruikmakend van de diensten van de gisteren ook aanwezige coach Rohan Goetzke, bereikte eind vorig jaar de 126ste positie. Die dankte hij voornamelijk aan zijn kwartfinaleplaats in het prestigieuze indoortoernooi van Bercy in Parijs. Daarin verloor hij van de inmiddels gestopte Stefan Edberg, toevalig een spe ler waar Haarhuis nooit van kon winnen. Omdat de 26-jarige Wi bier zich dit jaar niet eens wist te kwalificeren voor datzelfde evenement, raakte hij zijn ver diende punten kwijt en duikel de hij weer naar 210, wat hem twaalfde van Nederland maakt. Het is een positie die Haar huis nooit zal innemen, ook al liet hij onlangs weten dat hij ook als niet-top-honderdspeler evenveel plezier houdt. Daar voor is hij te veel prof en nog eerzuchtig genoeg. En als hij af en toe een trucje nodig heeft om de kansen te laten keren, is Haarhuis daar niet te beroerd voor. Haarhuis heeft in Warmond zijn eigen manier om met de druk om te gaan. „Ik doe gewoon alsof het Rotterdam is." foto loekzuyderduin Porsche met dito nummerbord begin van het volgende jaar pontificaal voor de Dekker-hal- schieten omdat hij in januari len heeft geparkeerd, laat dan vader hoopt te worden, maar wel de Australische toer in het afbouwen komt in zijn woor denboek nog niet voor. Dat bleek ook gisteren in Warmond tegen Wibier. Dat hij met name in de eerste set nog niet optimaal speelde, kon hij wel verklaren. Haarhuis schreef het toe aan een tekort aan wed strijdritme. „Ik heb zes weken geen single gespeeld, dus ik moest wennen en kon niet ver wachten dat ik een geweldige pot zou tennissen. Zeker ook omdat deze baan voor supreme court heel erg snel is. Wibier serveert goed, zodat ik niet snel in de rally kom. Maar ik creëer de toch meer kansen dan hij, dus ik denk dat ik terecht ge wonnen heb", aldus Haarhuis. Dat Haarhuis slechts voor de winst naar Warmond is geko men, liet hij met name merken in de derde set. Op het moment dat de stand in evenwicht was bij 1-1 kreeg Haarhuis opnieuw een breakpoint. Wibier serveer de naar Haarhuis' inzicht uit, maar de lijnrechter besliste an ders. Op het moment dat ieder een ervan overtuigd was dat de ace telde, liep Haarhuis mok kend naar de deuce-kant. Op zijn opmerking aan het adres van de umpire dat hij de call best mocht herroepen, zei de man op de stoel doodleuk dat hij dat al gedaan had,en er een tweede opslag moest volgen. Wibier accepteerde die beslis sing gelaten, maar was blijkbaar onder de indruk. Zijn tweede opslag verprutste hij zodat ook de tweede doorbraak op zijn servicegame het gevolg was van een dubbelfout en bovendien leidde tot het definitieve verlies. Wibiers excuus Voor zijn lijdza me gedrag was even lijdzaam.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23