Griek redt Juventus Drie maanden cel voor arts Sanders Ajax speelt verstoppertje op het middenveld Trik recht toe recht aan langs Sentis Casino gaat hard af op squashtitel Gerwin Valentijn wacht nog op dat ene telefoontje Sport I DONDERDAG 11 DECEMBER 1997 Boycot basketballers VS dreigt unusTONTopbasketballer Charles Barkley heeft gedreigd dat de beste NBA-spelers niet mee doen aan het WK, volgend jaar augustus in Athene. Aanleiding is de schorsing van Latrell Spre- vvell. Die is door de NBA een jaar geschorst voor het wangedrag tegen zijn coach PJ Carlesimo van de Golden State Warriors. Barkley zegt dat zo'n lange uitsluiting voor de meeste Ameri kaanse internationals onacceptabel is. ,,Ik heb veel steun. De schorsing moet korter". Sprewell werd geschorst nadat hij tij dens de training met Carlesimo op de vuist was gegaan en hem dreigde te vermoorden. Landeweerd geen bondscoach hmversum» De Hilversummer Nico Landeweerd wordt geen bondscoach van de nationale waterpoloheren. Na een laatste gesprek besloten de KNZB en Landeweerd niet met elkaar in zee te gaan. Landeweerd: „Er is weinig geld beschikbaar voor het he renpolo, maar men hoopt alsnog geld los te krijgen van NOCNSF en sponsors. Ik hóefde me niet voor zes jaar vast te leggen, maar er was wel de uitdrukkelijke wens dat ik behalve de trainingen en toernooien ook het nodige veldwerk zou doen. Competitiewedstrijden zou bezoeken, veelvuldig contact zou hebben met jeugdtrainers. Dat lukt me gewoon niet, daar heb ik absoluut geen tijd voor. Dus gaat het niet door." Becker als sportminister MUNCHENEen ambt als minister van sportzaken lijkt Boris Bec ker wel wat. Dat heeft de 30-jarige Duitse tennisser gezegd in een interview met het Amerikaanse dagblad USA Today. „Waar om niet, over een jaar of tien? Als de omstandigheden dat ten- minste toelaten." Becker gaf het voormalige Braziliaanse voet- balidool Pele als voorbeeld. Die fungeert al geruime tijd in zijn land als sportminister en maakt gebruik van zijn populariteit om corruptie in de sport aan te pakken. „Zoiets kan ook voor mij in teressant zijn", zei Becker. Alleen Nijboer door naar tweede ronde fiRONiNGENNa de eerste ronde van het kandidatentoernooi schaken in Gropingen is het aantal Nederlanders in de knockoutstrijd reeds teruggebracht tot vier. Van het kwartet Hoeksema, Van der Sterren, Van der Wiel en Nijboer wist alleen de laatste een plaats in de tweede ronde te bewerkstelligen. Nij boer rekende in de noodzakelijk geworden barragepartijen af met de Rus Giek. De andere drie redden het niet, maar kunnen Is troost een cheque ter waarde van 6000 dollar bij de penning meester ophalen. Vandaag zullen ook de Nederlanders Timman, Piket en Van Wely in acde komen in de Groningse Martinihal. Nieuwe Ronde van Leiderdorp leiden De Ronde van Leiderdorp is terug op de wielerkalender. Na een onderbreking van een aantal jaren is wielervereniging Swift op zoek naar een geschikt parcours om op dinsdag 5 mei 1998 de categorieën nieuwelingen en cyclosportieven' in Leider dorp te laten rijden. Ben van Leeuwen weg bij SJC noordwuk» Trainer Ben van Leeuwen gaat de Noordwijkse voetbalclub SJC aan het einde van het seizoen verlaten. Van Leeuwen is van oordeel dat hij na zeven jaar toe is aan een nieu we uitdaging. Vande Walle naar Eendracht Aalst lier» Doelman Philippe Vande Walle van Lierse SK heeft in Een dracht Aalst een nieuwe club gevonden. De 35-jarige Belg kon digde eind november plotseling aan bij landskampioen Lierse g te gaan, omdat hij de pesterijen van de eigen supporters niet meer kon verdragen. De Belgische bond dreigde Vande Walle te schorsen tot het eind van het seizoen als hij de financië le consequenties voor het vertrek bij Lierse SK niet zou dragen. Nadere details over de overgang van de doelman naar Een dracht Aalst zijn niet bekendgemaakt. Vande Walle maakte als tweede keeper deel uit van de laatste selectie van het Belgische nationale team. 4Us sleept FIOD voor rechter maastricht gpd Geleense arts dr. Sanders zal de FIOD voor de rechter slepen. Dit nu de rechtbank in Maas- richt gisteren oordeelde dat de iienst het medisch beroepsge heim van de arts tegenover zijn patiënten ernstig heeft ge schonden. De FIOD-mensen ïadden bij een huiszoeking vanwege vermeende belasting ontduiking door dr. Sanders van alle medische dossiers en gege vens, moeten afblijven. Ook als iet ging om het geven van het lopingmiddel Eprex, aldus de Maastrichtse rechter. Sanders werd gisteren wel veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk wegens belas tingontduiking. Daarbij sloeg de st.WILLIBRORD ANP Gerwin Valentijn neemt de te lefoon op. „De honderdste beller", zucht-ie. De belang stelling sinds zijn finaleplaats bij de wereldbeker driebanden in Antwerpen is overweldi gend. Leuk, maar eigenlijk wacht de 29-jarige stratenma ker op één telefoontje. „Van die sponsor die er voor zorgt dat ik prof kan worden. Valentijn stond zondag in de finale, tegen dorpsgenoot Dick Jaspers. Bijna had-ie op de groene tafel gewonnen. Da^ jnislukte, op millimeters. Hij hoopt dat de strijd aan de on derhandelingstafel wel winst oplevert. Al zijn concurrenten in Ant werpen zijn prof. Valentijn bil jart in zijn vrije tijd. Deze week heeft hij vakantie, zit dicht bij de telefoon. „Maar als al die belangstelling niets oplevert, zit ik maandag weer met m'n knieën op de klinkers." „Ik word gek gebeld, alle maal leuke reacties. Er was een privé-sponsor die z'n best voor me wil doen. 'Gij moet 't eens proberen', zei hij. Er is nog niks definitiefs, maar ik ga er stiekem toch vanuit dat het hem gaat lukken", aldus Va lentijn. Hij kreeg ook enkele aanbie dingen van topteams in de eredivisie. „Ik wil straks best iets inleveren. M'n vrouwke werkt ook nog. Maar ik heb wel een leuk huiske, een mooi autooke. Er moet toch echt geld zijn. Ik heb de biljartwe reld op z'n kop gezet, maar ik laat mijn kop niet op hol bren gen. Ik wacht het rustig af." CHEF WILLEM SPIERDIJK 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 BOCHUM ANP De personele bezetting van de Ajax-hoofdmacht voor de Europese return tegen VfL Bochum lijkt al weken vast te staan. De Amsterdammers beginnen logischer wijs met dezelfde uitverkorenen die de Duitse club zes tien dagen geleden met 4-2 klopten. Minus de lang ge blesseerde rechterverdediger Tobiasen natuurlijk, die vervangen wordt door Melchiot. Ware het niet dat Ajax' meest betrouwbare linie in de dertig wedstrijden onder Morten Olsen - het midden veld - in Duitsland plotseling met wat vraagtekens is omgeven. Normaal gesproken vergeeft Olsen de be schikbare hesjes aan Witschge, Ronald de Boer en Da- ni. Maar de eerste twee spelers ogen dezer dagen niet okselfris. De Boer klaagt sinds de laatste competitie wedstrijd over zijn knie. Witschge onttrok zich aan de training vanwege steken in de lies. Olsen denkt dat bei de tot het vaste Ajax-meubilair behorende spelers op tijd op krachten zijn voor de strijd met Bochum. De oefensessies op woensdag gaven weinig duidelijk heid. Witschge en De Boer speelden verstoppertje. De routiniers beperkten zich in de ochtendtraining tot het wandelen van twee rondjes. Witschge kwam 's avonds voor de training in het stadion helemaal niet opdagen. „We hebben nog 24 uur", hield Olsen de moed erin. Witschge miste weinig. De exercitie in het Ruhrsta- dion verviel tot een waterballet. UEFA-waarnemer Gerd Kapl stond Ajax op het zompige knollenveld toe alleen wat lichte oefeningen af te werken. De ploeg zou an ders de bovenlaag van het veld compleet stuk spelen. „Ach, zo'n veld zijn we de laatste weken in de ArenA wel gewend", grapte Olsen. Op het middenveld speelt zich rond Dani en Litma- nen een ander schimmenspel af. De lichtvoetige Portu gees lijkt zeker van een basisplaats. Tegen Roda JC liet Olsen de spelmaker opvallend genoeg al na twintig mi nuten, douchen. Dani speelde niet goed, we gaan een pittig gesprek voeren, kondigde Olsen aan. In Bochum wenste Olsen echter geen affaire-Dani te creëren. „Ik praat met iedereen wel eens apart. Niets bijzonders." De enige die een pittige instructie kreeg, was Jari Litmanen. De Fin bleek woensdag geenszins als toerist te zijn meegereisd naar Duitsland. Als enige trainde Litmanen dat de vonken er vanaf vlogen. „Litmanen kan absoluut niet meedoen. Hij begint niet, ook niet op de bank", bezweerde Olsen de media. Maar wie de goaltjesdief van Ajax op de van hem be kende venijnige wijze zag draaien en uithalen, ver moedt een addertje onder het gras. Het de laatste duels steeds minder sprankelend spelende Ajax kan Litma- nens impulsen ook tegen een Duitse betonploeg uit het Ruhrgebied maar wat goed gebruiken. Over het meedoen van Jari Litma nen bestaan nog twijfels. archieffoto anp Italianen als beste tweede verder door remise Rosenborg Met Juventus heeft Italië toch nog een plaats in de kwartfinales. De Italianen dienden Manchester United de eerste verliespunten toe, dankzij een doelpunt van Inzag- hi: 1-0. De plaats in de kwartfinales was echter vooral te danken aan de Griekse doelpuntenmaker Mavrogenidis, die Rosenborg twee minuten voor tijd twee punten ont nam: 2-2. TURIJN »ANP Ryan Giggs van Manchester en Alessandro Birindelli van Juventus zien de bal aan zich voorbij gaan. Bayer Leverklusen is de derde Duitse vertegenwoordiger in de kwartfinales van de Champions League. De werkgever van de één keer scorende Erik Meijer speelde 2-2 tegen AS Monaco, dat daarmee wel de eerste plaats in de poule voor zich opeiste. Real Madrid werd dankzij een 4-0-zege tegen Porto groeps winnaar in D. Juventus plaatste zich achter Leverkusen als tweede nummer twee voor de kwartfinales. Borussia Dort mund, Bayern München, Man chester United en Dinamo Kiev plaatsten zich al eerder voor het vervolg. Real Madrid sloot groep D net zo goed af als werd begonnen. De Spaanse ploeg startten met drie zeges, maar haalde vervol gens uit twee wedstrijden maar één punt. Daardoor moest gis teren van Porto worden gewon nen. Binnen een half uur had Real een comfortabele 2-0 voor sprong. Hierro en Suker scoor den. Na de rust maakte de Bra ziliaan Roberto Carlos en op nieuw Suker (strafschop) er nog 4-0 van. Rosenborg had door een zege bij Olympiakos op dertien pun ten kunnen komen. Daarmee zouden de Noren de beste nummer twee zijn geworden. Het zag er tot de 88ste minuut goed uit. Toen scoorde Mavro genidis net als de Noor Rush- feldt zijn tweede van de avond. Dat laatste doelpunt zorgde er voor dat Italië tenminste nog één ploeg bij de laatste acht heeft. In de topper in groep F kwam Bayer Leverkusen met 2-0 voor tegen AS Monaco. Beinlich maakte de eerste, Erik Meijer de tweede treffer. De Fransen kwa men echter terug. In de 63ste minuut maakte Pignol er 2-1 van, negen minuten later maak te invaller Henry er 2-2 van. Barcelona werd laatste in groep C omdat Newcasüe het al geplaatste Dinamo Kiev ver sloeg. De Oekraïners lieten zich met 2-0 aan de kant zetten. Die stand stond door doelpunten van Barnes en Pearce al na 21 minuten op het scorebord. De derde Duitse vertegen woordiger Dortmund besloot met een 0-3 zege (doelpunten Möller, Kirovski, Freund) bij Sparta Praag. De wereldkam pioen was al verzekerd van een plaats in de kwartfinales. Bayern München sloot groep E zwak af. Babbel maakte in de 51ste minuut een eigen doel punt, waardoor de Zuid-Duit sers in eigen huis met 0-1 van Götcborg verloren. Paris SG won het laatste duel met 2-1 van Besiktas. De Italiaan Simo- ne maakte het winnende doel punt, maar het doelsaldo was niet toereikend om de plaats van Juventus over te nemen. Routinier Femon Wibier stopt jeugdtalent Peter Wessels in Warmond WARMOND PETER KLEIN rechter geen acht op de inmid dels geopenbaarde 'doping-do- cumenten' en verklaringen over het medisch handelen van San ders, afgegeven voor assisten ten. De Maastrichtse rechtbank ging niet zo ver de huiszoeking helemaal onwettig te verklaren. Was dat wel gebeurd dan zou het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk in vervolging moe ten worden verklaard en was Sanders vrijuit gegaan. Sanders: „De uitspraak geeft een beetje voldoening, maar niet helemaal. Ik ben nu in feite alleen voor 70.000 gulden die op een Belgische rekening stond, veroordeeld. Dat was geld van de wielerploeg PDM. Het be-, drag staat nauwelijks in verhou ding tot de tijd die ik in die ploeg heb gestoken." Susanne Trik laat het allemaal maar over zich heen komen. De opmerkelijke nieuw komer in de zo smalle Hollandse top bij de vrouwen haalde de tweede ronde van de Zilveren Kruis Tennis Masters bij Dekker in Warmond ten koste van Linda Sentis. Vorig jaar vertoefde de 19-jarige speelster uit Wormer in de anonimiteit van de grote groep jeugdigen, die een fraaie tennistoe- komst voorspeld krijgen, maar zelden de hoge verwachtingen kunnen inlossen. Na prima optredens dit jaar bij de Nationale Kampioenschappen in Goirle en als invaller bij Popeye in de eredivisie lijkt de naam van Trik met de tweesets winst op Sentis defini tief gemaakt. Het gaat hard met Trik. En niet alleen haar progressie op de ranglijsten. Haar fore hand en opslag gaan vaak heel hard. „Ik weet, dat ik er met mijn forehand zelfs op gravel gewoon doorheen kan slaan", zegt ze zonder een spoortje van arrogantie over haar wapens. ,,Als het vroeger fout ging, speelde ik meestal veel te gehaast. Dat ge beurt mij nu nog wel, maar ik heb na an derhalf jaar training bij Popeye met hun Amerikaanse coach Cliff Snider wel geleerd dat gehaaste in mijn spel beter te controle ren. Aan de andere kant moet ik gewoon agressief blijven, maar dan wel zonder op onmogelijke ballen proberen winners te slaan." Winners die gisteren niet alleen van de forehand, maar ook op de service van Trik veelvuldig van haar racket kwamen. „De service van Brenda Schultz (met 191 km/uur de hardste opslag ter wereld) spreekt mij wel aan, maar dan wil ik daar wel het netspel van Jana Novotna aan toe voegen", vult de winnares aan. Het nauwe lijks getructe, recht toe recht aan spel van Trik leverde Sentis, vorig jaar nog halvefina- liste, in Warmond vier games op. De als tweede geplaatste Seda Noorlander zal de rake klappen van Trik beter moeten neutra liseren, wil haar vanmiddag niet hetzelfde lot treffen. Het duel tussen Fernon Wibier en Peter Wessels werd het treffen tussen de spar ringpartners-van defiij de Masters altijd af wezige Richard Krajicek. Twee sets lang overheerste de service. Routinier Wibier sloeg er éèn meer dan het opkomende jeugdtalent Wessels, maar dat was dan ook het enige verschil in de twaalf echte games, die in elke set werden afgewerkt. De afslui tende tiebreaks vormden een ander verhaal. Wibier reageerde met scherpe, agressieve, winnende returns op de opslag van Wes sels, die qua lichaamslengte en serveerstijl veel met Krajicek gemeen heeft. „Ik kreeg in die tiebreaks veel vrije punten van Peter", memoreerde Wibier, die op zijn buiten landse trips van Krajiceks coach Rohan Goetzke gebruik kan maken en diens spel dus door en door kent. De tiebreaks eindig den met 7-0 en 7-3 dan ook duidelijk in het voordeel van de in goede vorm verkerende Wibier. Paul Haarhuis, als tweede geplaatst, is vanavond om 17.30 uur de volgende op ponent van de huidige nummer 210 van de wereld. Erik Brummer was op grond van zijn re sultaten in de Nederlandse A-toemooien als achtste geplaatst, maar kon die plaatsing gisteren niet waarmaken. Martijn Bok mag op de wereldranglijst dan wel een forse dui keling (naar 589) gemaakt hebben, een A- topper kan hij beslist nog hebben. In drie sets plaatste Bok zich voor de tweede ron de, morgen om 19.00 uur tegen de als eerste geplaatste Sjeng Schalken, de winnaar van vorig jaar. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10, trekking 10 december: 2-4-5 - 10 - 14 - 17 - 26 - 30 - 34 - 42 - 43 - 56 - 57 - 60 - 61 - 62 - 63 - 69 - 74 - 76. (on der voorbehoud) Belgische midweeklotto: 3 - 10 -J3- 22 - 38-41 Reservegetal. 2. Joker: 0 7 9 1 9 6 2. (onder voorbehoud) Duitse midweeklotto; Trekking A: 9 - 17 - 23 - 26 - 39 - 49 Reservegetal. 22. Trek king B: 1 - 2 - 5 - 7 - 8 - 25. Reservegetal. 27. Supergetallen: 4 en 2. Spel 77 3 4 2 0 6 8 7. Super 6: 3 0 1 5 6 0. (onder voor behoud) LA Lakers 93-92, San Antonio Spurs - LA Clippers 102-87, Portland Trailblazers - Indiana Pacers 93-85. GEWICHTHEFFEN VOETBAL Zaalvoetbal, hoofdklasse: Euro Amusement Zoeterwoude - PEC Den Haag 0-6 (0-5). Doelpunten EAZ Ronald van der Maat (3x), Arjan van Rijn (2x), Michel Córet. DWO - ZVLN 3 Octoberhal 3-7. Doelpunten ZVLN: Fred Toet (2x) en Ron de Bruin BADMINTON Jakarta. Grand Prix, finaletoernooi, eerste dag. Mannen, groep A: Christensen (Den/1 - Budi Kusuma (Ino) 7-15 15-8 15-12, Luo Yigang (Chn) - Budi Santosa (Ino) 11- 15 15-12 15-5. Groep B Mainaky (Ino) - Arbi (Ino) 15-11 15-11, Sun Jun (Chn) - Stuer-Lauridsen (Den) 15-12 18-14 Groep C: Wiranata (Ino) - Rasmussen (Den) 15-12 15-17 15-10, Hendrawan (Ino) - Dong Jiong (Chn) 14-17 15-12 18-15. Groep D. Susanto (Ino) - Wijaya (Ino) 15-9 17-14, Hoyer Larsen (Den) - Chen Gang (Chn) 15-7 15-10. Vrouwen, groep A; Ning (Chn) - Wun (Chn) 1*1-5 11-6. Groep B: Gong Zhichao (Chn) - Zeng Yaoqiang (Chn) 11-3 11-6. Groep C: Ye Zhaoying (Chn) - Kim Ji-hyun (ZKo) 11-3 11-6. Groep D. Chen (Chn) - Martin (Den/1) 11-7 11-3. BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Milwaukee Bucks 96-91, Charlotte Hornets - Washington Wizards 104-101, Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 102-83, Orlando Magic - Chicago Bulls 106-98, Philadelphia 76-ers - Toron to Raptors 97-104, Golden State Warriors - Chiangmai. WK. Vrouwen, tot 64 kg: 1Yanqing Chen (Chn) 230 kg tweekamp 100 kg trekken, 130 kg stoten), 2. Jui-Lien Chen (Tai) 225 (102,5 122,5), 3. Laxmi (Ina) 217,5 (100 +117,5). Bij het stoten kwam Yanqing Chen in een extra poging tot een nieuw we reldrecord van 131 kg. Mannen tot 76 kg: 1 Yotov (Bui) 367,5 ■km tweekamp (165 kg trekken, 202,5 kg stoten), 2 Gardev (Bui) 365 (167,5 +197,5). 3. Kosinski (Pol) 362,5 (165 +197,5). SCHAKEN Stadskanaal. WK-kandidaten. Vijfde ronde: Thijssen (Ned) - Schwarzman (Rus) 0-2, Krajenbrink (Ned) - Koyfman (Isr) 0-2, Meijer (Ned) - Guetmanskj (Rus) 1-1, Val- neris (Let) - Domchev (Lit) 1-1, Tsjegolew (Rus) - Mogiljanski (VSt) 1-1, Kolesmk (Oek) - Zalitis (Let) 1-1, Ba (Sen) - Pres- man (WRu) 1-1, Samb (Sen) - Watoetin (WRu) 0-2, Koeperman (VSt) - Chmiel (Pol) 2-0, Amrillojev (Rus) - Durdyev (Tkrri) 2-0, Cordier (Fra) - Boezinski (Lit) 1-1, Georgiev (Rus) - Sekongo (Ivo) 2-0, Baljakin (WRu) - lives (Est) 1-1, Wolf (Cur) - Sjoelman (WRu) 0-2, Erdenebileg (Mon) - Gantwarg (WRu) 1-1, Michiels (Bel) - Burleson (Sur) 1-1, Bendt (Sur) - Rejc (Slo) 0-2. Stand: 1 Koyfman, Schwarzman en Valne- ris 7, 4. Amrillojev, Ba, Domchev, Geor giev, Koeperman, Kolesmk, Mogiljanski, Presman, Tsjegolew. Watoetin en*Zalitis 6. 15. Krajenbrink, Thijssen, Baljakin, Boe zinski, Cordier, lives. Samb en Sjoelman 5, 23 Meijer, Burleson, Chmiel, Durdyev, Erdenebileg, Gantwarg, Guetmanski, Rejc en Sekongo 4, 32. Wolf 3, 33. Bendt en Michiels 2. PAARDENSPORT koers, 2000 m: 1. Jolanda Shoeing (Schal- kers) 2.43,1 - 1.21,6, 2. Jovial Lobell, 3. Ico van Zuilen. Niet gestart: Tifosi Damkar. Toto: winnend 12,90 plaats 2,40 1,60 2,40 koppel 14,20 trio 518,50. Derde koers, 2000 m: 1. Kaptein Crown (Lugles) 2.49,7 - 1.24,9, 2. Lex van de Lente, 3 Kantjil Dakota. Toto: winnend 2,60 plaats 1,90 2,20 4,00 koppel 13,70 trio 259,90 Vierde koers, 2000 m: 1. Leen Wielmga (Langeweg) 2.47,5 - 1.23,8, 2. Linda Wielmga, 3. Kwibus. Niet gestart: Lieveling V en Lord Buitenzorg. Toto. win nend 1,20 plaats 1.10 1,20 1,00 koppel 3,80 trio 13,70. Vijfde koers, 2000 m: 1. Kosar Boko (Pools) 2.47,2 - 1.23.6, 2. Kenzo van Venlo, 3. Javira. Toto. winnend 2,30 plaats 1,70 1,80 2,70 koppel 5,50 trio 75,10 Zesde koers. 2000 m: 1 Jef frey Maid (Suykerbuyk) 2.42,4 -1.21,2, 2. Keep Speed Alone, 3 Kandy Rich Niet ge start: Kelly Boko. Toto: wihnend 3,40 plaats 1,00 1,00 1,10 koppel 6,10 trio 33,10 Zevende koers, 2000 m: 1. Isis Hanover (Handelaar) 2,43,9 - 1 22.0. 2. Joint Thirteen, 3 Iron Butterfly. Niet ge start Ideal Kievirtshof. Toto: winnend 5,10 plaats 2,20 1,50 4,10 koppel 11,80 trio 316,80. Achtste koers, 2000 m: 1. Henny Meerdijk (De Vlieger) 2.43,4 - 1.21,7, 2. Fllts Morgan, 3. Florida, 4. Isabella Jans sen. Toto: winnnend 4,30 plaats 1,60 3,50 3,00 koppel 18,50 kwartet 3809,00. Negende koers, 2750 m: 1. Joyful Tornado (Langeweg) 3.49,9 - 1.23,6, 2. Jewell Dakota, 3. Ixmal Lucswolle. Toto: winnend 2,50 plaats 1,70 4,30 2,60 koppel 19,30 trio 128,70. Tiende koers, 2380 m: 1. Te- 'Lega (Langeweg) 3.13,9 - 1.21,5, 2. I'm Maggie, 3 Jifke. Toto winnend 5,30 plaats 1,20 1,20 1,40 koppel 4,50 trio 43,10 Elfde koers, 2000 m: 1. Jupiter D (Van der Pijl) 2 41,0 - 1.20.5. 2. Blue Sound, 3. Charming Object Toto: winnend 9,20 plaats 2,30 2,50 2,60 koppel 32,10 trio 803,00. Omzet totalisator. 149.225,00. SCHAKEN Nootdorp. Draverijen. Eerste koers, 2000 m: 1. Lucky of Wiba (De Vlieger) 2.44,4 - 1.22,2, 2. Jossi Tornado, 3. Kiss Buiten zorg. Toto winnend 3,00 plaats 1,30 1,50 1,40 koppel 9,70 trio 113,00. Tweede Groningen. Kandidatentoernooi mannen: Uitslagen le ronde, tweede partij: Nijboer (Ned) - Giek (Rus) 1-0 (1-1), Van der Ster ren (Ned) - Krasenkov (Pol) 0,5-0.5 (1.5- 0,5), Ehlvest (Est) - Van der Wiel (Ned) 1-0 (1,5-0,5), Nenasjev (Oez) - Hoeksema (Ned) 1-0 (1,5-0,5), Goelko (VSt) - Alexandrov (WRu) 0,5-0,5 (1-1), Zvja- ginsev (Rus) - Benjamin (VSt) 0,5-0,5 (1- 1), Spraggett (Can) - Roeblevski (Rus) 0-1 (0-2), Yermolinski (VSt) - Kindermann (Dui) 1-0 (1-1), Lerner (Oek) - Rozentalis I! It! Ij I 1,5-0,5), Uil I Est) - Petursson (IJs) 0,5-0,5 (1,5-0,5), Andersson (Zwe) - Christiansen (VSt) 0,5-0,5 (1-1), Istrates- cu (Roe) - Tsjernin (Hon) 0,5-0,5 (1-1), Leko (Hon) - Slobodan (Dui) 0,5-0.5 (1.5- 0.5), Anastasian (Arm) - Seirawan (VSt) 0,5-0,5 (1-1), Granda Zumga (Per) - Kura- jica (Bos) 1-0(1-1), Bacrot (Fra) - Giorgad- ze (Geo) 0,5-0,5 (1-1), Tkatsjev (Kaz) - Fo- minyh (Rus) 0,5-0,5 (1.5-0,5), Hamdou- chi (Mar) - Malanioek (Oek) 0-1 (0-2), Al- masi (Hon) - Peng (Chn) 1-0 (1.5-0.5). Wells (Eng) - Alterman (Isr) 0.5-0.5 (1,5- 0.5), Hernandez (Mex) - Kortsjnoi (Zwi) 0,5-0,5 (1,5-0,5), Portisch (Hon) - Luther (Dui) 0,5-0,5 (1-1), Wang (Chn) - Adianto (Ino) 0-1 (0-2), Hracek (Tsj) - Barua (Ina) 0,5-0,5 (1-1), Soelskis (Lit) - Hjartarson (IJs) 0,5-0,5 (1-1), Miladinovic (Joe) - C. Hansen (Den) 1-0 (1-1), Morovrc (Chi) - Shaked (VSt) 0,5-0,5 (1-1), Murshed (Ban) - Mi los (Bra) 0-1 (0-2), Morozevitsj (Rus) - Smyslov (Rus) 1-0 (2-0), Garcia (Col) - Sutovsky (Isr) 0,5-0,5 (1,5-0,5), II- lescas (Spa) - Gretarsson (IJs) 0-1 (1,5- 0,5), Milov (Zwi) - Kotronias (Gri) 0,5-0,5 (1-1), Kobese (ZAf) - A. Sokolov(Rus) 0,5- 0,5 (1,5-0,5), Bologan (Mol) - Oemgajev (Rus) 1-0 (2-0). Piket, Timman en Van We ly hadden in de eerste ronde een bye. TENNIS Zilveren Kruis Tennis Masters, Dekker War- Mannen, le ronde: Martijn Bok - Erik Brummer 6-4 6-7 6-2, Fernon Wibier - Pe ter Wessels 7-6(0) 7-6(3) Vrouwen, le ronde: Henriette van Aalderen - Martine Vosseberg 6-1 7-5; Susanne Trik - Linda Sentis 6-3 6-1. Programma vandaag: 16.00 uur Seda Noorlander - Susanne Trik, 17 30 uur Paul Haarhuis - Fernon Wibier, 19 00 uur Hanneke Ketelaars - Kim de Weille. Vrijdag 15.00 uur: John van Lottum - Wouter Stan daart. Susanne Trik kan op de snelheid van service en forehand wedijveren met haar mannelijke collega's. foto wfa SQUASH LARS ULRICH MEDEWERKER Casino stevent, na de 5-0 winst op De Diepput, af op de titel in de tweede divisie. Estec haakte af na het 3-2 verlies bij HSRC, terwijl Dekker eindelijk weer eens kon juichen. Victoria -ging in Warmond ten onder. De da mes van Dekker ging het min der af, Nieuwegein was met 4-1 te sterk. Holiday Inn verloor van AGPO met dezelfde cijfers. Estec heeft de kampioensas piraties na dinsdag in de koel kast moeten zetten. De Noord- wijkers gingen tegen HSRC ver rassend ten onder (3-2). De wedstrijd werd gisteren beslist in gameverschil. De winstpartij en van Brian Bonnet en Mike Berman wogen niet op tegen de verliezen van Andreas Mauro- schat en Andrea Tonnie. Voor Casino was het een koud kunstje om De Diepput op een zware nederlaag te tracte- ren (0-5). In Den Haag lieten de Noordwijkers zich niet verras sen. Mare de Vries kende de minste problemen, maar dat kwam omdat zijn opponent al in de tweede game opgaf. Dekker kent een zwaar sei zoen. Door blessures kunnen de Warmonders te weinig in hun sterkste opstelling spelen. Giste ren kon Dekker echter weer eens de handen te lucht in ste ken (4-1). Ton Creighton, Mare de Vries en Luyke Tjebbes slo ten hun duels winnend af en bezegelden daarmee het lot van Victoria. Door concentratieverlies moest dames-eerstedivisionist Dekker de winst aan Nieuwe gein laten. Nadat de goed spe lende Mischa Wortelboer ten onder was gegaan, lieten Har riet Bethe en Carla Saenen het kaas van de brood eten. Leonie van Dinten had geen enkele moeite het enige Warmondse punt binnen te slaan. Voor Holiday Inn leverde de reis naar Breda weinig plezier op. Alleen nummer drie op de lijst Marijke van Schie bracht haar AGPO-opponent een ne derlaag toe. Eerder deze week gingen de Leidenaren tegen een incompleet Steijn Sports ook de boot in.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27