Scorebord
Zidane waakt over Marseille
n
MAANDAG 8 DECEMBER 1997
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, IPLV -CHEF ROB ONDERWATER, 0
AMATEURVOETBAL
ZATERDAG
RESERVE HOOFDKLASSE A: Quick Boys
2-Spi|kenisse 2 2-2, ARC 2-FC Lisse 2 1-
5. Scheveningen 2-Rijnsburgse Boys 2 2-
2, Ter Leede 2-Strijen 2 4-1, Katwijk 2-
RCL 2 6-0, Rozenburg 2-Excelsior Maas
sluis 2 0-0.
FC Lisse 2 13-30 Scheven 2 13-16
Ter Leede 2 12-29 Spijkenis2 13-13
Strijen 2 13-25 Excels M 2 13-12
Katwijk 2 13-24 ARC 2 13-10
Quick Boys 2 13-23 Rozenburg 2 12- 5
Rijnsb B 2 12-21 RCL 2 12- 5
IA: Quick Boys 4-Barendrecht 2 0-2, DEV-
JO 2-Noordwijk 2 3-2, Lyra 2-Spirit 2 2-3,
DSVP 2-RWH 2 4-1. ARC 3-'s-Gravenz SV
2 2-3, Alphia 2-Katwijk 3 3-3. 1B: Excel
sior P. 2-De Jodan Boys 2 3-4, Spirit 3-De
Zwervers 2 2-2. RWH 3-Zwart WiC28 2 2-
2, Zwaluwen VI. 2-Barendrecht 3 1-4, Vi
tesse Delft 2-Quick Boys 3 2-2. NSW 2-
SH0 2 0-0
2A: 's-Gravenzande 2-Voorschoten 2 5-0,
SV'35 2-FC Lisse 3 4-5. RCL 3-Quick Boys
5 6-0, Katwijk 4-KRV 2 1-2, Noordwijk 3-
DEVJO 3 3-2. Rijnsb. Boys 3-Monster 3 2-
2. 2B: 's-Gravenzande 3-Excelsior M. 3 2-
3, Lbosduinen 2-FC Lisse 4 UNO, PEC Den
Haag 2-Duinoord 2 1-3, Die Haghe 2-Vi-
tesse Delft 3 4-0, KMD 2-Maasdijk 2 1-2,
Honselersdijk 2-Monster 2 4-2.
3A: Oegstgeest 2-Valken'68 2 2-1, Katwijk
5-Quick Boys 6 4-0, Leiden 2-DSVP 3 4-2,
Rijnsb. Boys 4-Ter Leede 3 2-2, Kagia 2-
SEV 2 4-i, DEVJO 4-ARC 4 3-1. 3B:
TAC'90 2-0egstgeest 3 4-3, Scheveningen
3-Honselersdijk 3 6-1, Rijnsb. Boys 5-Lyra
3 3-1, DORR 2-'s-Gravenz. SV 3 1-1,
Hoekse Boys 2-JAC 2 1-2.
4A: Rijnsb.Boys 6-Voorschoten'97 3 5-1,
SVOW 2-Wou brugge 2 1-1, UVS 2-TAVV 2
2-2, Katwijk 6-Sleutels2 5-3, LSVV'70 2-
Noordwijk 4 afg, Haz.Boys 2-Lisse 5 2-0.
4B: BMT 2-Lisse 6 2-3, DSO 2-Vitesse
Delft 4 4-1, DSVP 5-Noordwijk 5 1-2,
Duinoord 3-Nootdorp 2 0-0 gst, DUNO 2-
SV'35 3 4-1, Semper Altius 2-SEV 32-1.
5A: Oegstgeest 4-Kagia 3 2-6, KRV 3-Kat-
wijk 7 2-1, Abbenes 2-Noordwijk 6 3-5,
Lisse 7-Ter Leede 4 5-0, Rijnsb.Boys 7-
Valken'68 3 0-5. 5B: Katwijk 8-Valken'68
4 1-4, Sleutels 3-Ter Leede 5 0-2. 5C:
ARC 6-SJZ 12-1, Koudekerk 3-SEV 5 4-7,
Quick Boys 10-Katwijk 9 3-0 gst. RCL 5-
HVZ 1 3-2, Ter Leede 6-DSO 4 4-4
6A: KRV 4-Koudekerk 4 2-3, Alphia 4-
SVOW 3 1-1, Riinsb.Boys 9-RCL 6 1-4.
Sleutels 4-Leiden 3 2-1. Woubrugge 3-
Wassenaar 3-1. 6B: Rijnland-Ri|nsb.Boys
10 7-2, ARC 8-Haz.Boys 3 4-4. SVOW 4-
RCL 7 0-3, Woubrugge 4-Alphia 5 13-0.
6C: KRV 6-RCL 8 5-5, ARC 9-Haz.Boys 4
1-4, Oegstgeest 5-Katwijk 10 2-6, Lisse 8-
Leiden 4 1-4, GWS 2-Quick Boys 12 3-4,
Rijnsb.Boys li-Sleutels 5 2-1. 6D: Kat
wijk 11-WSB 2-0, Leiden 5-Valken'68 5
2-2, Noordwijk 7-JAG 2 4-1. Haz.Boys 5-
Quick Boys 13 1-6, Rijnsb.Boys 12-ARC
10 11-0. 6E: MVKV 2-0egstgeest 6 8-1,
Katwijk 12-Quick Boys 14 2-1, Noordwijk
8-DS0 6 1-2, Voorschoten'97 6-Valken'68
6 3-5. 6F: Blauw Zwart 3-Quick Boys 15 1-
3. SEV 6-Rijnsb.Boys 14 3-1, Ter Leede 8-
Leiden 7 1-2, Valken'68 7-KRV 9 3-7
7A: RCL 10-Voorschoten"97 8 1-7, Sleu
tels 6-Leidsche Boys 3-1, Bernardus-Lei-
den 8 nb, Koudekerk 5-Lugdunum 2 0-5.
7B: Katwi|k 14-Alphia 7 1-2, RCL 11-
Oegstgeest 7 3-2, Ter Leede 9-Rijnsb.Boys
16 2-5, Leiden 9-Noordwijk 9 1-1, Voor
schoten'97 9-ARC 11 1-1. 7C: Alphia 8-
DWO 2 0-11, Koudekerk 6-ARC 12 14-4,
DSO 8-0egstgeest 8 7-0, SJZ 2-RCL 12 1-
2, Vobrschoten'97 10-Katwijk 15 3-0. 7D:
TAW 4-Leiden 10 2-1, Alphia 9-WSB 2 2-
6, Ter Leede 10-Rijnsb.Boys 18 3-2,
Noordwijk 10-Katwijk 16 5-3, Oegstgeest
10-RCL 13 5-7, Voorschoten'97 11-
Lugdunum 4 0-5. 7E: KRV 10-Kagia 4 3-
0, RCL 9-Noordwijk 11 4-4, MVKV 4-Val-
ken'68 8 0-1, Foreholte 2-Katwijk 17 0-2.
8A: KRV 11-Foreholte 3 3-3, LSW'70 5-
GWS 3 afg, Noordwijk 12-Rijnsb.Boys 20
0-6, ARC 13-Katwijk 18 3-3. 8B: Val
ken'68 9-GWS 4 5-3, Katwijk 19-Rooden-
burg 2 2-5, ARC 14-SJC 2 2-5. 8C: ARC
15-Lugdunum 5 10-1, Rijnland 2-Rooden-
PRIJSVRAGEN
Lotto 49: 5-10-14-27-28-31 Reservege
tal: 15. Cijferspel: 828311.
Lucky Ten, zaterdag 6 december: 4-5-14-
15-21-27-28-31-34-45-46-47-50-51-
53-60-62-67-76-77.
Toto 49. Winnende kolom: 1-1-1-1-1-2-2-
3-3-2-3-1.
Duitse lotto: 1-13-15-34-40-49 Reserve
getal: 41. Supergetal: 5. Spel 77: 4 5 0 3
4 5 4. Super 6: 17 1762
Belgische lotto: 6-21-24-29-35-38. Re
servegetal: 33 Joker: 3 81 1 14 5.
ATLETIEK
Lisse, 15 km: 1 Hazeleger (AV Castricum)
47.36, 2. Pragt (Leiden Atletiek) 47.43, 3.
Wubben (AAV '36) 48.02. Vrouwen: 1. Van
de Bilt (Leiden Atletiek) 55.18, 2. Kleijweg
(Leiden Atletiek) 55.30, 3. Bruins (Leiden
Atletiek) 58.48.
BADMINTON
Cardiff. Welsch Open. Mannen enkel,
kwartfinales: Palyama (Ned/2)-Katsjatoer-
jan (Rus) 16-17 17-15 15-4, Buhkov
(Rus/1 )-Bruijstens (Ned) 15-4 15-6. Halve
finales: Palyama-Beras (Can/3/4) 15-12
15-2. Finale: Palyama-Kuijten (Bel) 9-15
15-10 15-7. Vrouwen enkel, kwartfinales:
Meulendijks (Ned/1)-Marra (Spa) 11-3 11-
2. Beenhakker (Ned/3)-Holgersson (Zwe)
7-11 11-2 11-0, Glebbeek (Ned/4)-De Wit
(Ned) 11-7 11-8. Halve finales: Meulen-
dijks-Glebbeek 11-5 7-11 11-5, Beenhak-
ker-Morgan 11-5 11-4. Finale: Beenhak-
ker-Meulendijks 11-4 11-6.
TWEEDE DIVISIE 2: Duinwijck 4 Haarlem -
SIO Den Haag 2 7-1: Slotermeer 2 - DKC
Den Haag 1-7, 't Gein Nieuwegein - Hoorn-
se BV 7-1; Flair Alphen - Direct Invest/BCA
3 3-5.
DKC 10-20 't Gein 10-7
Dir Invest 3 10-18 Hoorn 10-6
Flair 10-12 Slotermeer 2 10-6
SIO 2 10- 8 Duinwijck 4 10-3
DERDE DIVISIE 4: BCR '91 4 Rotterdam -
Badso 2-6; Leyton Leidschendam - 't Gein
2 5-3; BC Lisse - Flair Alphen 2 6-2; Direct
Invest/BC Amersfoort 6 - Slotermeer 4 8-0.
Badso 10-19 Slotermeer 4 10-8
BC Lisse 10-18 BCR'914 10-7
Dir Invest 6 10-10 Leyton 10-4
Flair 2 10-10 't Gein 2 10-4
VIERDE DIVISIE 7: BC Wassenaar - BC
Delft 4 6-2, Florida Waddinxveen - Duin
wijck 7 4-4; BC Voorburg 2 - Iduna 2-6; Er-
idos Zoetermeer - DKC Den Haag 5 5-3.
Florida 10-16 DKC 5 10-10
Eridos 10-15 Wassenaar 10- 9
Duinwijck 7 10-12 Delft 4 10- 4
Iduna 10-12 Voorburg 2 10- 2
VIERDE DIVISIE 8: Shuttlewoude Zoeter-
woude - TYBB 5-3; Onder Ons Den Haag -
Drop Shot 2 3-5; DKC Den Haag 6 - Smas
hing Fellows 2-6: Veglo Leiden - BC Delft 5
6-2.
Veglo 10-18 Sm. Fellows 10-8
Shuttlewoud 10-17 OnderOns 10-6
Drop Shot 2 10-13 DKC 6 10-5
Delft 5 10-10 TYBB 10-3
VIJFDE DIVISIE 4: Apollo 2 Roelofarends-
veen - BV Amsterdam 7-1; BC Weesp 3 -
Martmus 3-5; Veglo 3 Leiden - Rackmindo
4-4, BC Velsen 2 - Bavio 2 6-2.
Veglo 3 10-18 Martinus 10-9
Apollo R 2 10-14 Weesp 3 10-6
Rackmindo 10-12 Bavio 2 10-6
Amsterdam 10-10 Velsen 2 10-5
VIJFDE DIVISIE 5: Huizen '96 4 - ASVU 3-
5, Flair Alphen 3 - GSV Heemstede 2 5-3;
Slotermeer 7 - De Treffers 6-2; BC Lisse 2
- Apollo I Jsselstem 5-3.
BC Lisse 2 10-18 Heemstede 2 10-8
Apollo IJ. 10-16 Huizen 4 10-5
Slotermeer 7 10-13 ASVU 10-4
Flair 3 10-13 Treffers 3 10-3
VIJFDE DIVISIE 6: Duinwijck 8 Haarlem -
Huizen '96 5 5-3; Swish 2 Krommenie -
Slotermeer 8 6-2; Vederlicht Bodegraven -
BC Weesp 2 6-2; Flash 3 Amstelveen -
Apollo RA-veen 1-7.
Apollo R 10-20 Flash/A. 3 10-6
Vederlicht 10-18 Duinwijck 8 10-5
BC Weesp 2 10-13 Huizen'96 5 10-4
Slotermeer 8 10-10 Swish 2 10-4
VIJFDE DIVISIE 9: BC Wassenaar 2 - SIO
Den Haag 4 0-8; Bacluvo Voorhout - Con-
servatrixJ Velo 6 8-0; Vliegende Shuttle
Hoofddorp - GSV Heemstede 3 7-1; MCC
'94 Den Haag - Leyton 2 4-4.
SIO 4 10-18 Leyton 2 10-7
MCC'94 10-17 Heemstede 3 10-7
Bacluvo 10-13 Wassenaar 2 10-4
VI. Shuttle 10-12 Cons./Velo 6 10-2
VIJFDE DIVISIE 10: BV.Rockanje - BCO-
Inproba 4 5-3; Raptim Gormchem - Veglo
2 4-4; BC Terneuzen - Pellikaan 6 7-1.
Raptim 9-13 Rockanje 9-10
Veglo 2 9-13 BC0-lnproba4 8-
Terneuzen 8^12 2
Swmdregt 8-10 Pellikaan 6 9- 0
VIJFDE DIVISIE 11: Conservatrix/ Velo 5
Wateringen - Drop Shot 3 6-2; Sinar '75
Middelburg - Aigis 2 1-7; STC Den Haag -
Blauw Wit 2 4-4; DKC Den Haag 7 - Flair
Alphen 4 1-7.
Flair 4 10-18 DKC 7 10-9
Aigis 2 10-16 STC 10-6
Drop Shot 3 10-11 Blauw Wit 2 10-5
Cons./Velo 5 10-10 Sinar'75 10-4
BV Leiderdorp 9- 8 BZ '72
BASKETBAL
New York. NBA. Vrijdag: Denver Nuggets-
Indiana Pacers 85-96. Miami Heat-Boston
Celtics 117-97, New Jersey Nets-Philadel-
phia 76-ers 107-88, Detroit Pistons-Se
attle Supersomcs 89-94, Minnesota Tim-
berwolves-Sacramento Kings 101-90,
Portland Trailblazers-Utah Jazz 94-77.
Chicago Bulls-Milwaukee Bucks 84-62,
Phoenix Suns-Toronto Raports 110-91,
Vancouver Grizzlies-Cleveland Cavaliers
98-107, Golden State Warriors-Orlando
Magic 104-89. Los Angeles Lakers-San
Antonio Spurs 98-88
Zaterdag: New York Knicks-Charlotte Hor
nets 90-79, Washington Wizards-Minneso
ta Timberwolves 114-103, Dallas Mave
ricks-Houston Rockets 106-108, Los An
geles Clippers-Orlando Magic 79-83.
burg 3 4-2, Leiden 11-Valken'68 10 2-5,
Teylingen-GWS 5 8-1, Oegstgeest 9-DoCoS
2 4-4. 8D: Kutwuk 20-Koudekerk 7 7-2.
Valken'68 11-Leiden 12 2-0, ARC 16-HVZ
2 0-2, Woubrugge 5-Ter Leede 11 4-2. 8E:
Valken'68 12-Lisse 11 2-2, VCL 2-ARC 18
4-0, Koudekerk 8-TAVV 5 0-2, Woubrugge
6-DoCoS 3 1-1. Leiden 13-Katwijk21 afg
8F: DWO 4-SJC 4 0-4, SEV 11-ARC 17 6-
3, SV'35 9-Haz. Boys 7 4-3. Voorscho
ten'97 14-RCL 15 5-0, Zoetermeer 4-Kou
dekerk 9 5-2.
ZONDAG
RESERVE HOOFDKLASSE A: UVS 2-Nieu-
wenhoorn 2 1-2, Slikkerveer 2-Hekelingen
2 4-1, VUC 2-Quick H 2 1-4, VELO 2-
Westlandia 2 1-3, DHC 2-SC Feyenoord 2
1-1. ADO Den Haag 2-W.lhelmus 2 7-1.
Westlandia2 12-25 Quick K2 13-19
N'wenh 2 12-23 UVS 2 13-16
Slik'veer 2 12-22 Fevenoord 2 12-14
Wilhelmus 2 13-22 Hekelingen 2 13-14
ADO 2 13-21 VUC 2 13-10
DHC 2 13-21 VELO 2 13- 5
1A:SJC 2-HMSH 2 2-4, DWO 2-DHC 3 0-
3, Alphense Boys 2-VCS 2 1-1, DSO 2-
Rijsw.jk 2 1-0, VIOS 2-WSB 2 0-3, Blauw
Zwart 2-T0NEGID0 2 0-6.
2A: VCS 3-Voorschoten 2 0-2, Lugdunum
2-0LIVE0 2 2-1, Roodenburg 2-Quick 3 2-
1, RKAW 2-Foreholte 2 4-1, Teylingen 2-
SJZ 2 1-0, Wilhelmus 3-Altior 2 2-1.
3A: Alkmania 2-Alphen 2 5-3, HBS 2-D0-
COS 2 1-1, FC Rijnland 2-Blauw Zwart 3
2-2, WSB 3-Alphense Boys 3 5-4, FC Lis
se 2-DOSR 2 3-4, Wilhelmus 4-Lugdunum
3 7-1 3B: Quick Steps 2-Verburch 2 0-5,
De Postduiven 2-FC Lisse 3 4-3, Westlan-
dia 4-GDA 2 2-2, Quintus 3-HBS 3 2-2,
Hermes-DVS 2-Kranenburg 2 1-3, VELO 4-
Naaldwijk 2 1-1.
4A: Meerburg 2-UDWS 2 2-1, Stompwijk
2-Bernardus 2 0-8, UVS 3-R0AC79 2 0-
3, VCL 2-MMO 2 0-2, Foreholte 3-Kic-
kers'69 2 2-6, Westlandia 7-LFC 2 1-1.
4B: ASC 2-Wassenaar 2 1-3, Foreholte 4-
Meerburg 3 1-3, ROAC'79 3-Lisse 4 2-2,
SJC 3-Blauw Zwart 4 1-5, UDO 2-Teylin-
gen 3 2-2, UVS 4-DoCoS 3 2-2.
5A: DOSR 3-Leidsche Boys 2 3-2, Alphen
se Boys 5-VCL 3 13-1, DoCoS 4-SJC 4 2-
3, Voorschoten'97 3-UDO 3 4-4, Foreholte
5-DSO 5 5-1. 5B: Alph. Boys 6-Bernardus
4 1-7, RKAW 3-Warmunda 2 5-2, SJC 5-
VVSB 4 3-0, VUC 6-Graaf Willem 2 4-1,
Wassenaar 3-Rijnland 3 1-4, Zoetermeer
2-Altior4 0-3.
6A: Teylingen 4-MMO 3 3-0, Altior 5-Do-
CoS 5 2-1, Foreholte 6-Roodenburg 3 0-3,
VCL 4-KRV 1-3, SJC 6-Alkmania 3 2-2,
Lisse 5-UDO 4 1-3. 6B: Teylingen 5-Kic-
kers'69 3 0-3, Alkmania 4-Leidsche Boys
3 3-5, LSVV70-MMO 4 afg, ROAC'79 4-
Lugdunum 4 3-1, Zoetermeer 9-SJC 7 9-2,
11 5-1, UDWS 3-Teylingen 6 6-2, Leids-
che Boys 6-ASC 6 afg.
8A: Teylingen 7-VVSB 6 0-3, Altior 8-AI-
phense Boys 9 1-3, UDWS 4-Foreholte 8
3-1, Bernardus 7-Meerburg 5 2-0. 8B:
Warmunda 5-DOSR 9 2-1, KRV 3-
ROAC'79 6 0-6, SJC 13-Real Zmeer 2 3-0,
Roodenburg 6-Meerburg 6 1-6, Bernardus
9-UVS 6 7-1, UDO 8-Teylingen 8 1-4. 8C:
DoCoS 11-Teylingen 9 1-0, LFC 4-ASC 3
7-2, Meerburg 7-DOSR 10 3-1, Tonegido
8-UVS 7 2-0, VNA 3-Zoetermeer 7 5-1.
8D: ASC 8-Tonegido 9 3-4, Blauw Zwart 7-
WSB 7 2-1, Stompwijk 6-Roodenburg 7 4-
2, UVS 8-Lisse 9 6-0. Wassenaar 5-Fore-
holte 9 1-1.
VCL 5-Altior 6 2-5. 6C: SJZ 3-DoCoS 6 1-
1, Kickers'69 4-SJC 8 8-0, Alphen 3-AI-
phense Boys 7 1-1, Lugdunum 5-Rijnland
4 4-1, Roodenburg 4-Meerburg 4 7-0, Ber
nardus 5-UVS 5 3-2. 6K: De Ster 3-Naald-
wijk 5 10-2, HDV 3-Postduiven 3 2-4, ODB
4-RKSVM 7 2-1, OSC 4-SOA 4 2-1, RAVA
4-BMT 3 l-4gest.
7A: SJZ 4-Kickers'69 5 1-1, UDO 5-WSB
5 WSB no,DOSR 5-DoCoS 7 3-1, Bernard
us 6-Alphense Boys 8 1-2, Alphen 4-
Stompwijk 3 5-1. 7B: Stompwijk 4-UDO 6
2-2, ASC 4-DOSR 6 4-3, SJZ 5-SJC 9 1-6,
VCL 7-Warmunda 3 5-0, DoCoS 8-HVV 9
4-4 7C:VNA 2-Warmunda 4 0-1, Altior 7-
LFC 3 2-5, Foreholte 7-Sleutels 1-6, UDO
7-ASC 5 3-3, DoCoS 9-SJC 10 5-3, Leids-
che Boys 5-Lisse 7 afg. 7D: Lisse 8-Voor-
schoten'97 4 6-1, DoCoS 10-KRV 2 2-6,
Rijnland 5-R0AC79 5 7-1, DOSR 7-SJC
9A: DoCoS 12-BI Zwart 8 2-3, Altior 9-VCL
8 4-0, Lisse 10-SJZ 6 3-1, Bernardus 8-
Alkmania 5 0-2, Lugdunum 7-Rijnland 6
0-2. 9B: Alph Boys 10-Lisse 11 1-2, Kic-
kers'69 7-Alkmania 6 3-4, MMO 6-GOL
Sport 2 no, Tonegido 12-Stompwijk 7 3-4,
Warmunda 6-Alphen 6 2-3. 9C: Alkmania
7-Voorschoten'97 5 3-3, GOL Sport 3-
Stompwijk 8 0-1 gest, HW 8-Alph. Boys
11 1-4, MMO 5-Wassenaar 6 3-2 gest.
ROAC'79 7-DoCoS 13 1-0. 9D: Alkmania
8-UDO 9 5-0, DOSR 11-SJC 14 2-4, Fore
holte 10-Alph. Boys 12 1-3, LFC 6-Voor-
burg8 11-1, RKAW 9-Bernardus 10 1-0.
123
JEUGDVOETBAL
EERSTE DIVISIE: Westlandia-Ajax 0-5,
Veendam-Sparta 0-2, Emmen-Excelsior 3-
0, Zwolle-Cambuur 1-1, DWS-Quick Boys
1-1, Feyenoord-Haarlem 1-4.
Ajax 13-31 Quick Boys 13-16
Haarlem 12-28 DWS 12-15
SCFeyen 13-27 Zwolle 13-13
Veendam 13-24 Emmen 12-10
Excels 13-21 Cambuur 13- 7
Sparta 12-19 Westl. 13- 4
TWEEDE DIVISIE A: UVS-Zeeburgia 4-3,
Argon-Vreeswijk 0-0, Hollandia-DCG 3-3,
ADO '20-Volendam 1-0, UW-DWV 2-1,
SVW'27-AFC afgel.
Volendam 13-27 Hollandia 13-17
UW 13-25 AFC 11-14
UVS 13-23 DWV 12-11
Vreeswijk 13-20 SVW'27 11-10
DCG 12-18 Zeeburgia 12- 9
Argon 12-17 ADO'20 11- 9
TWEEDE DIVISIE B: Katwijk-SW/SMC 0-
0. DHC-Feyenoord 0-2, RVC-DSO 1-2,
Dordrecht-Spartaan '20 8-0, Sparta-ADO
Den Haag 0-0, RBC-Spijkenisse 0-2.
Dordr'90 12-28 ADO DH 12-16
Spijken. 13-28 SC Fey. 13-13
SWSMC 11-26 Katwijk 13-12
DSO 12-23 RBC 12-9
Spart'20 13-22 DHC 12- 9
RVC 13-18 Sparta A 13- 6
DERDE DIVISIE B: Excelsior-Rijnsb. Boys
1-4, Lugdunum-Vitesse Delft 0-0, SJC-
Noordwijk 1-3 Alphense Boys-Schevenin-
gen 3-0, Soccer Boys-VCS 0-5, Lisse-ARC
2-1.
FC Lisse 13-35 SJC 13-15
VCS 13-30 Noordwijk 13-14
Rynsb.B. 12-27 Excel.M 13-13
Scheven. 13-24 Vites.D. 13-12
ARC 13-22 Lugdunum 12- 9
Alp.Boys 13-19 Soc.Boys 13- 0
B-JEUGD
EERSTE DIVISIE A: Quick Boys-Utrecht 0-
0, Twente-Volendam 1-3, GA Eagles-Gro-
ningen 4-2, Feyenoord-AZ 0-0, Ajax-Veen-
dam 5-0, Haarlem-Telstar afgelast.
FC Utrecht 12-26 Feyenoord 13-17
Ajax 10-26 Telstar 11-14
Haarlem 10-21 Twerite 13-14
Quick B. 13-21 AZ 13-10
Volend. 12-19 Groning. 13- 9
GA Eagles 13-18 Veendam 13- 4
Mannen
EREDIVISIE: Amsterdam - Donar 78-70,
Dunckers - Prisma College 73-85, Den
Bosch - Zwolle 98-83, Den Helder - Weert
78-66, Drenthe - Voorburg 81-97, Rotter
dam-Virtus 68-58
Amsterdam 15-30 Rotterdam 15-14
Den Bosch 14-24 Virtus 14-10
Donar 15-22 Zwolle 13-8
Den Helder 13-20 Drenthe 15-6
Weert 15-16 Voorburg 14-4
Prisma Coll 14-14 Dunckers 15-4
PROMOTIEDIVISIE: Early Bird - ASVU 71-
89. DAS - Springfield 56-55, Shooters -
MSV 81-85, Juventus - Den Bosch 2 56-
68, Orca's - Unlimited 100-53, Wyba -
Basketiers 81-87, Den Helder 2 - De Groe
ne Uilen 84-95, Flyers - Akrides 65-83,
Donar 2 - Amsterdam 2 89-103
Den Bosch 2 13-22 MSV 13-14
Akrides 14-22 Juventus 14-14
ASVU 14-20 Donar 2 14-12
Groene Uilen 14-20 Den Helder 2 12-10
Orca's 13-18 Shooters 14-10
Amsterd2 13-18 Basketiers 14-8
Early Bird 14-16 Wyba 13- 6
Springfield 13-14 Flyers
DAS
EERSTE DIVISIE, A: Binnenland - Attacus
68-73, Jumping Crabs - BS Leiden 88-83,
Jumpers - Cady'73 75-61, Rotterdam 2 -
Deurne 78-70
Rotterdam2 12-18 JumpingCr 12-14
Cady'73 12-14 BS Leiden 12-12
Deurne 12-14 Jumpers 12- 6
Attacus 12-14 Binnenland 12- 4
RAYON, Eerste Klasse: Rowic - Niels Sten-
sen 78-70, Red Stars - BV Alphia 60-62,
Goba - Argon 93-76, Voorburg 2 - Blitz 53-
82, BC Markt - Crackerjacks 75-72
BC Markt 10-18 BV Alphia 9- 8
Dunckers 2 10-16 Argon 10- 8
Goba 10-16 Rowic 10- 8
Blitz 9-14 Voorburg 2 10- 6
•SBU 7- 8 Niels Stensen 9- 4
Crackerjacks 9- 8 Red Stars 10- 0
Springers 9- 8
RAYON, Tweede Klasse A: Zoebas - BV Lei
derdorp 53-94
Leiderdorp 2 9-18 BOB 9- 8
New Stars 8-14 DAS 2 8- 6
BZ'72 8-14 Voorne 9- 6
Utrecht Bulls 9-12 Zoebas 7- 4
WaddinxvFI 8-10 Green Eagles 9- 2
Niels St 2 9- 8 Rebound 9- 0
RAYON, Tweede Klasse B: Quick Runners -
Shooters 2 62-70, Juventus 2 - BS Leiden
2 88-62
Baros 9-16 Westland St 7- 8
Shooters 2 10-14 BS Leiden 2 8- 4
Jump'80 7-12 Silvertown Li 8- 4
Punch 8-12 Quick Runners 9- 4
Binnenland 2 9-12 Archipel 9- 2
Juventus 2 9-12 Red Stars 2 9- 2
RAYON, Junioren: Juventus - Crackerjacks
99-85
Red Stars 9-18 Juventus
Binnenland 9-14 New Stars
BS Leiden 9-14 Springers 9- 6
Blitz 8-12 Cady'73 9- 4
Crackerjacks 9-10 Grasshoppers 7- 2
aaarseille In de aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal, dat volgend jaar juni in Frankrijk begint, is in Marseille een enorme poster van
Zinedine Zidane, de Franse international, opgesteld. De speler van J uventus is geboren in de Zuid-Franse stad. foto epa
9- 8
7- 0
Vrouwen
EREDIVISIE: BV Leiderdorp - Orca's 69-
74, Landslake Lions - Grasshoppers 61-
46, Den Helder - Prisma College 100-55,
Jolly Jumpers - Lieshout 70-77
Den Helder 4-8 Jolly Jumpers 5-4
Landslake Lions 5-8 Prisma College 4-2
Orca's 4-6 Grasshoppers 5-2
Lieshout 5-6 BV Leiderdorp 4-0
Hoofddorp 4-4
EERSTE DIVISIE, A: Jahn II - Hoofddorp 2
77-62, Den Helder 2 - Niels Stensen 55-
54, ZAC - BV Lisse 48-60, Celeritudo - Do
nar 57-63
Den Held 2 12-20 BV Lisse 12-12
Donar 12-20 Jahn II 12- 6
Celeritudo 12-18 ZAC 12- 4
Niels St 12-14 Hoofdd 2 12- 2
RAYON, Eerste Klasse: Waddinxveen Flyers
- Rotterdam 2 71-75, BOB - Prisma Colle
ge 2 34-50, SVO - LUSV 40-45
Niels St 2 9-18 SVO 11-10
Jumpers 2 8-14 LUSV 11-10
Rowic 9-14 Juventus 8- 8
PrismaColl 9-12 Westl Stars 10- 8
Rotterdam 2 11-12 BOB 10- 6
Baros 9-10 Argon 10-2
WaddinxvFI 11-10 Jump 8- 0
Junioren, Eredivisie: Shooters - Grasshop
pers 67-58, BV Lisse - Akrides 55-59,
Blauw Wit - Vlissingen 59-55, Hoofddorp -
Lely 78-32, Prisma College - ATC'65 31-
74. BV Leiderdorp - Den Helder 58-71
Shooters 10-18 EastwTig 11-10
Den Helder 11-18 BlauwWit 11-8
ATC'65 10-16 Leiderdorp 11-6
Grasshop 12-16 Vlissingen 11-6
Pr Coll 11-14 BV Lisse 11- 4
Hoofddorp 11-14 Lely 11-0
Akrides 11-12
Junioren, Rayon: Shooters 2 - New Stars
107-41
Oegstgeest 8-14 New Stars 9- 6
Shooters 2 7-12 Hurricanes 3- 0
Jump'80 6- 8 Dunckers 7- 0
15- 1/1,611-1,285), Blomdahl-Van der
Smissen 3-1 (12-15 15-11 15-6 15-
6/2.035-1,407), Ceulemans-Habraken 3-
2 (8-15 15-12 15-14 8-15 15-6/1.196-
1.240), Saygmer (Tur)-Dielis (Bel) 3-1
(15-13 8- 15 15-12 15-7/1.892-1.740).
Kwartfinales: Jaspers-Sayginer 3-0 (15-3
15-12 15-11/1,551-0,962), Valentijn-
Burgman 3-1 (15-9 15-7 10-15 15-
1/2,200-1,333), Caudron-Nelin 3-2 (15-9
2-15 15-10 13-15 15-4/1,875-1,709),
Blomdahl-Ceulemans 3-2 (10-15 15-5
12-15 15-11 15-10/1,595-1,333). Halve
finales: Jaspers-Blomdahl 3-0 (15-13 15-
13 15- 11/1,363-1,193), Valentijn-Caud-
ron 3-2 (8-15 11-15 15-8 15-13 15-
13/1,163-1,185). Om de derde plaats:
Caudron-Blomdahl 2-1 (15-13 7-15 15-
12/1,541-1,666). Finale: Jaspers-Valen-
tijn 3-2 (6-15 15-7 8-15 15-14 15-
13/1,311-1,422).
WB-stand na drie van de vier toernooien: 1
Jaspers (Ned) 165 punten, 2. Caudron
(Bel) 96, 3. Blomdahl (Zwe) 85, 4. Saygi-
ner (Tur) 60, 5. Burgman (Ned) 46, 6. Va-
lentijn (Ned) 45. Laatste toernooi van 7
t/rn 11 januari in Barendrecht.
DAMMEN
PSV 8-14 Blerick
DES'72 8-12 Verburch
Sittardia 8-10 Foreholte
lason 8-10 Ventura
UDSV 8-10 DWS
Hermes 8-10 Fortissimo
BIUARTEN
Antwerpen. Wereldbeker driebanden. Eer
ste ronde: Habraken (Ned)-Theriaga (Por)
3-0 (15-11 15-9 15-14/1.046- 0,809),
Van der Smissen (Ned)-Sang Lee (VSt) 3-2
(14-15 15-6 12-15 15-14 15-5/1.510-
1,195), Blomdahl (Zwe)-Uitdewilligen
(Ned) 3-0 (15-13 15-10 15-8/1,500-
1,068), Ceulemans (Bel)-Foncelle (Bel) 3-
0(15-7 15-5 15- 6/1,956-0,857). Twee
de ronde: Burgman (Ned)-Velthuis (Ned) 3-
2 (15-2 13-15 10-15 15-3 15-8/1.307-
0,843), Valentijn (Ned)-Grethen (Lux) 3-0
(15-5 15-9 15- 8/1,800-0,956). Nelm
(Den)-Schirmbrand (Dui) 3-0 (15-10 15-8
15- 13/1,551-1,107), Caudron (Bel)-Kos-
tistansky (Oos) 3-2 (7-15 15-9 12-15 15-
0 15-8/1,333-0,979), Jaspers (Ned)-Ar-
nouts (Ned) 3-2 (12-15 15-7 15-7 1-15
Stadskanaal. WK-kandidatentoernooi. Eer
ste ronde: Erdenebileg (Mon)-Meijer (Ned)
1- 1, Rejc (Slo)-Thijssen (Ned) 0-2, Wolf
(Cur)-Krajenbrink (Ned) 0-2, Sjoelman
(WRu)-Valneris (Let) 1-1, Samb (Sen)-
Schwarzman (Rus) 0-2, Durdyev (Tkm)-
Baljakin (WRu) 1-1, Zalitis (Let)-Koeper-
man (VSt) 1-1, Cordier (Fra)-Georgiev
(Rus) 1-1, Amrillojev (Rus)-Gantwarg
(WRu) 1-1, Burleson (Sur)-Koyfman (Isr)
0-2. (I -.1) Wallin (WK'..I) 1
Domchev (Lit)-Tsjegolew (Rus) 1-1, Bendt
(Sur)-Ba (Sen) 0-2, Michiels (Bel)-Kole-
snik (Oek) 0-2, Sekongo (Ivo)-Boezinski
(Lit) 1-1, Chmiel (Pol)-Guetmanski (Rus)
1-1, Presman (WRu)-Mogiljanski (VSt) 1-1.
Tweede ronde: Koyfman-Thijssen 1-1, Ba-
Krajenbrink 1-1, Valneris-Meijer 2-0,
Schwarzman-Kolesmk 1-1, Baljakin-Sjoel-
man 1-1, Koeperman-Durdyev 1-1, Geor-
giev-Zalitis 0-2, Gantwarg-Cordier 1-1, Wa-
toetin-Amrillojev 1-1, Tsjegolew-llves 1-1,
Presman-Domchev 1-1, Mogiljanski-Se-
kongo 2-0, Boezinski-Chmiel 1-1, Guet-
manski-Erdenebileg 1-1, Michiels-Samb
0-2, Rejc-Burleson 1-1, Wolf-Bendt 2-0
Stand: 1 Krajenbrink, Thijssen, Ba, Kole-
snik. Koyfman, Mogiljanski, Schwarzman,
Valneris en Zalitis 3. 10. Amrillojev, Balja-
kin, Boezinski, Chmiel, Cordier. Domchev,
Durdyev, Erdenebileg, Gantwarg, Guet-
manski. lives, Koeperman, Presman.
Samb. Sjoelman, Tsjegolew, Watoetin en
Wolf 2. 28. Meijer. Burleson, Georgiev, Re-:
jcen Sekongo 1, 33 Bendt en MichielsO.
DERDE DIVISIE
Mannen: Hercules-Unitas'63 28-27, Oli-
veo-DIOS 30-30, EHC-EMM 2 23-17, Hel
las 3-Saturnus 2 22-23, Snelwiek- V.et C.
28-21
V. etC. 6-10 EHC 6-5
Snelwiek 6- 9 EMM 6-5
Unitas 6- 7 DIOS 6-4
Hercules 6- 7 Saturnus2 6-4
Hellas 6- 6 Oliveo 6-3
Vrouwen: Treffers-Cosmos 13-13, TOG-
Velo 14-13, EHC-ODIS 15-14, Snelwiek-
Hellas 22-18, Oase-Saturnus'72 23-10
ODIS 6-10 TOG 6-6
Snelwiek 6-10 Cosmos 6-5
EHC 6- 8 OASE 6-4
Hellas 2 6-6 Treffers 6-3
Velo 6- 6 Saturnus'72 6-2
Hercules-DWS 2 21-15, Wings-HVL 22-
22, WIK-Stompwijk'92 13-26, Atorni-
um'61-Gemini 14-14, Achilles-Ventura
20-11
Hercules 6-11 Wings 5-5
Gemini 6-10 HVL 6-5
DWS 2 6-8 Achilles 5-4
Stompwijk'92 6- 8 WIK 6-0
Atomium 6- 7 Ventura 6-0
5-8 vers 26-20. Diamco-'t Overschotje 16-13,
5-7 Fortissimo-Olympiek 20-14, Sporting
5-7 West-De Danaïden 12-13
5-4 Gr Zwart 3-6 Fortissimo 3-2
5-3 Sp. West 3-4 Tovers 3-2
5-1 Overschotje - 3-4 Diamco 3-2
Danaïden 3-4 Olympiek 3-0
TWEEDE KLASSE E: Tempo-SDO(K) met
gespeeld ivm stroomstoring hal, Oranje
Nassau(A)-Fiducia 14-14, De Vinken-Fiks
20-19, Korbis-ZKC'31 11-27
SDO(K) 2-4 Vinken 3-3
ZKC'31 3-4 Tempo 2-2
Fiks 3-3 O. Nassau 3-2
Fiducia 3-3 Korbis 3-1
TWEEDE KLASSE F: RODA-DKC 21-19,
ALO-Crescendo 19-15, Victoria-ODO(D)
13-15, RKC-Hespa 16-6
ODO(D) 2-4 RKC 3-2
DKC 3-4 RODA 3-2
ALO 3-4 Victoria 1-0
Crescendo 2-2 Hespa 1-0
DERDE KLASSE I: Erasmus-SEV 18-10,
Velocitas-Sagitta 9-15, DOS(W)-Madjoe
12-10, Gemini-Atlantis 23-16
Gemini 3-6 DOS(W) 3-3
Sagitta 3-5 Velocitas 3-2
Erasmus 3-4 Madjoe 3-0
Atlantis 3-4 SEV 3-0
EERSTE DIVISIE
Mannen: Groene Ster-Quintus 18-28, Sa-
turnus'72-DES'72 27-18, Saturnus-BHC
22-29, EDH-White Demons 18-18, Atomi-
um'61-WIK 26-28
BHC 7-14 Saturnus 7-4
Quintus 8-14 Gr. Ster 7-4
Saturnus'72 7-10 White Dem. 8-4
WIK 7-10 EDH 7-3
UDSV 7- 8 DES'72 8-3
Atomium 7- 6
Vrouwen: UDSV-PSV 18-21, DWS-Hermes
21-30, lason-DES'72 22-25, Verburch-
Ventura 20-17, Blerick-Fortissimo 27-9,
Foreholte-Sittardia 14-21
HOOFDKLASSE A: H KV/Ons Eibernest-
Dalto 14-14, PKC-SCO 35-21, Blauw Wit-
Groen Geel 29-22, D0S'46-Nic./VCD 17-
13
PKC 3-6 Dalto 3-3
DOS'46 3-6 Nic./VCD 3-1
HKV/OE 3-4 Gr. Geel 3-0
BlauwWit 3-4 SCO 3-0
HOOFDKLASSE B: Oranje Wit-Drachten
21-15, DKOD-Die Haghe 21-17, LDODK-
Deetos 16-23, AKC-Oost Arnhem 18-28
O.Arnhem 3-6 OranjeW. 3-2
Die Haghe 3-4 AKC 3-2
DKOD 3-4 LDODK 3-1
Deetos 3-4 Drachten 3-1
OVERGANGSKLASSE D: BEP-Swift(M)
24-24, Achilles-ADO 24-14, Sporting Tri-
gon-Koog Zaandijk 20-14, Vada'25-WION
24-24
Sp. Trigon 3-6 Swift(M) 3-3
Achilles 3-4 Vada'25 3-1
K. Zaandijk 3-4 BEP 3-1
ADO 3-4 WION 3-1
EERSTE KLASSE D: Permx-KIOS(N) 18-
HANDBAL 16. Antilopen-GKV(G) 17-16, ONDO(G)-
Excelsior 20-23, Woudenberg-Tweemaal
Zes 19-16
Excelsior 3-6 Permx 3-2
Antilopen 3-6 GKV(G) 3-1
Tw Zes 3-4 ONDO(G) 3-1
Woudenberg 3-4 KIOS 3-0
5-4 DERDE KLASSE L: KZ Leiden-Soester-
6-0 kwartier 19-18, De Bermen-Vogel 10-12
6-0 Valto 2-4 Actief 2-2
KZ Leiden 3-4 Eureka 2-1
KORFBAL Vogel 3-3 Bermen 2-0
Soesterkw. 2-2
EERSTE KLASSE E: TOP-De Corvers 21-
19. DKV(IJ)-Phoemx 10-20, Juko-Swift(A)
15-13, ZKV-Celer.tas 24-12
TOP 3-6 Phoenix 3-2
ZKV 3-4 Swift(A) 3-2
Juko 3-4 DeCorvers 3-2
Celeritas 3-3 DKV(IJ) 3-1
TWEEDE KLASSE D: Groen Zwart-De To-
RIJNDELFLAND A: THOR-AII Ready 13-
11, Fluks-Spirit 13-10, DES-Nikantes 11-
19, ODI-Oranje Zwart 14-16
Oranje Zw. 3-6 DES 3-2
THOR 3-5 Fluks 3-2
Spirit 4-5 All Ready 3-2
Nikantes 3-4 ODI 4-0
RES. HOOFDKLASSE B: BW Heerenveen
2-Oost Arnhem 2 12-16, TOP 2-Deetos 2
9-16, BEP 2-Die Haghe 2 20-20, Fortuna
2-Rohda2 10-19
RES. OVERGANGSKLASSE C: Permx 2-
HKC(H) 2 18-14, KVS 3-Achilles 3 14-16,
IJsselvogels 2-Dalto 3 11-11, DKOD 2-
KOAG 2 17-17; D: Blauw Wit 3-Swift(M) 2
13-12, Sporting Trigon 2-Fortuna 4 23-
24, Vada'25 2-HKV/Ons Eibernest 3 20-
16, Achilles 2-Deto 2 14-12
RES. EERSTE KLASSE E: Snel"2-ODO(M)
3 12-7, Koog Zaandijk 3-DVO 4 28-17, De
Meervogels 2-Pernix 3 19-11, Dalto 4-PKC
5 18-18
RES. TWEEDE KLASSE J: Quick 2-De
Meervogels 4 11-9, VEO 4-Die Haghe 4
10-17, De Regenboog 2-Sportmg Trigon 3
18-11, Deetos 4-HKV/0ns Eibernest 5 14-
12, K: Tempo 2-Nieuwerkerk 2 niet ge
speeld, Velocitas 2-Avanti 2 16-15, De
Meervogels 3-TOP 4 16-13, VEO 3-De Ka
pellen 2 10-14; L: VEO 2-Achilles 4 27-
10, Refleks 3-Fortuna 5 11-8, Die Haghe
5-De Danaïden 2 11-15, RKC 2-OZC 2 15-
16; M: OZC 3-TOP 3 14-6, Refleks 2-De
Danaïden 3 21-7, WION 3-DKC 2 13-11
JUNIOREN C: Tempo-SKF met gespeeld.
KVS-Dalto 22-17, De Meervogels-Maas-
sluis 14-19, DVO-De Meeuwen 16-11
PAARDENSPORT
TWEEDE DIVISIE B: Alexandria-ADO Den
Haag 1-2, Excelsior-RKC 1-2, Spartaan
20-Dordrecht 3-1, RCS-Sparta 3-1, Feye-
noord-UVS 0-0, SW/SMC-Spijkemsse 1-1.
ScFey.2 13-26 Dordr.90 13-18
Spart'20 13-23 RCS 13-17'
RKC 13-22 SWSMC 12-1(5
UVS 12-21 ADO DH 12-155
Sparta A 13-21 Spijken. 13-10
Excelsio 12-18 Alex.'66 13- 2
VROUWENVOETBAL
LANDELIJK
HOOFDKLASSE: Stedoco-Zwart Wit'28 2-
1, Ter Leede-Puck Deventer 2-3, Velocitas-
Saestum 1-3, NEC-Wartburgia afg, WF'C-
KFC'71 2-2, Buitenveldert-ODC afg
Saestum 12-36 WFC 11-13
Zwart Wit'28 12-25 Puck Devent 12-12
Velocitas 12-21 Wartburgia 11-11
Ter Leede 13-20 NEC 12-10
Stedoco 13-18 Buitenveld 11-9
ODC 11-14 KFC'71 12:- 9
EERSTE KLASSE A: Capelle-SC 't Zand 3-
2, Sleutels-Oostkapelle 1-3, Braakhui zen-
Ohveo 4-0, NOAD-Herptse Boys 1-4, IKFC-
WRWafg, Unitas'28-RKVCL 1-0
Braakhuiz 12-30 NOAD 12-13
Capelle 12-25 Wit Rood Wit 11-10
Unitas 12-24 Rijsoord 12-10
Oostkapelle 11-22 De Sleutels 12-9
Herptse B 12-22 KFC 1 1- 7
RKVCL 11-18 Oliveo J.2- 6
SC't Zand 12-16
Zaterdag
TWEEDE KLASSE: s'Gravenzande-Zwart
Wit 2 0-1, Stedoco 2-Hoek 3-1, Tei Leede
2-Botlek 4-0, Tricht-Vlissingen 2-0 Kloe-
tinge-Quick Boys 0-5
Ter Leede 2 12-30 Kloetinge 12-12
Zwart Wit 2 12-30 TerneuzBoys.il- 9
Tricht 12-29 Hoek 12- 7
Quick Boys 12-22 Botlek 12- 6
Vlissingen 12-22 'sGravenzan. 11-5
Stedoco 2 12-18
DERDE KLASSE: BSC'68-Zwart W-it 3 5-0,
MVV'27-Rijnsb.Boys 4-1, Di -
Oegstgeest 6-3, Berkel-HBSS
2-Zwaluwen 2-1
Berkel 12-28 MW27
RWH 10-27 BSC'6l_
Zwaluwen 10-22 WRW
Oegstgeest 12-21 HBSS
Zondag
TWEEDE KLASSE A: UVS-S
GDA-DONK 3-2, DEH-KFC')
RVC'33-DWO 4-2, Leomdas-Aii
Vredenburch-Juventas 2-2
UVS 13-35 DWO
GDA 13-28 DONK
KFC'71 2 13-24 Alkmam er
12-22 Leomda ih
n.OI liiwarvt,. ,L/
DERDE KLASSE A: Iduna-BerOf
UDO-Kickers'69: Kickers nietr J j
GDA 2
DUNO
Westland.
UDO
13-33 Kickersï ;Ef
12-31 Scheven [T
12-24 SJC2
12-24 Bernard
11-20 RKAVV
13-17 BEC
DERDE KLASSE B: SJC-DQ'!(l(
WCR-Cabauw 1-3, Blauw Zwart
0-4, VEP-Gouda 1-2, Sparta
derak 4-1
SJC 12-34 Spart'20fcn,
Nieuwko. 11-31 Gouderai|nt
Cabauw 11-21 VEP d[
BI Zwart 11-20 WCR
Gouda 12-20 DONK 2
Ammerst. 10-19
(Dooyeweerd) 2.10,9 - 1.21,4, 2. Magie
Lady V, 3. Mount Enzelens. Nie't gestart:
Mona Buitenzorg. Toto: winnend 12,80
plaats 3,90 1,90 2,30 koppel 44,20 trio
335,40. Tiende koers, 2100 m: 1. Semit-
tess (Schagen) 2.48,5 - 1.20,2, 2. Revel
Bear, 3. Investment W. Toto: winnend
4,70 plaats 1,10 1,20 1,10 koppel 6,80
trio 26,90. Elfde koers, 2100 m: 1. Intact
Hornline (Langeweg) 2.43,0 - L.17,6, 2.
Kyra Boshoeve, 3. Cilla Black. Toto: win
nend 1,50 plaats 1,30 1,50 2,00 koppel
4.50 trio 28,20. Twaalfde koers., 2100 m:
1. Janice Jet Boko (Pools) 2.45,7 -1.18,9,
2. Heres Diepnow. 3. Elaine Crazy. Toto:
winnend 1,70 plaats 1,00 1,30 1,50 kop
pel 2,90 trio 18,40. Totalisator-omzet:
199.199,00.
Parijs. CSI. Jachtspringen: 1. Rozier (Fra)
Ubiaze Baiko 54,70 seconden, 2. Navet
(Fra) Shogoun 55,33, 3. Philippaerts (Bel)
Janmque 55,65. Springconcours tabel A,
met barrage: 1. Millar (Can) Mont Cems 0
strafpunten, 39,90 seconden. 2. Bost/Bon-
ne Espoir 0-40,55, 3. Nelson Pessoa (Bra)
Baloubetdu Rouet 0-41,46.
RUGBY
Leeuw) 2.46,3 - 1 19,3, 2. Kwikkie, 3.
Justy. Toto: winnend 5,70 plaats 2,70
3,50 3,90 koppel 59,40 trio 710,10.
Tweede koers, 2100 m: 1. Lillian Cartouch
(Pool) 2.49,7 - 1.20,8, 2. No Fingerprints,
3. Lorenzo Javi. Toto: winnend 3,20 plaats
1,30 1,30 1,50 koppel 5,10 trio 57,80
dubbelwinnend 19,70 Derde koers, 2100
m: 1. Kanna B (Snoek) 2.53,3 - 1.22,5, 2.
Legaat Frejo, 3. Linco Benelux. Niet ge
start: Kathy Tonka. Toto: winnend 4,10
plaats 1,80 3,50 4,50 koppel 30,60 trio
430,0. Vierde koers, 2100 m: 1Jules Vin-
kenpeel (Schoonhoven) 2.46,2 - 1.19,1,
2. lezie Enzelens. 3. Killean's Fire, Jugar-
bowl Faune. Toto: winnend 7,10 plaats
2,10 2,80 1,80 koppel 98,70 trio
6447,0 Vijfde koers, 2100 m: 1. Harald
Haven (Gruppen) 2.48,1 - 1.20,0, 2. Scor-
pi Girl, 3. Imay Thirteen. Niet gestart: Win-
terstein. Toto: winnend 4,40 plaats 1,50
3,20 10,30 koppel 24,90 trio 501,50.
Zesde koers, 2100 m: 1. Igor Dream
(Beekman) 2.51,9 - 1.21,9, 2. Jade
Groenhof, 3. Mr Armstrong. Toto: winnend
50,90 plaats 4,20 1,10 1,20 koppel
171,20 trio 743,50. Zevende koers, 2100
m: 1. Napoli Girl (De Wrede) 2.50,1 -
1.21,1, 2. Louise Norton, 3. Lars Wielinga.
Niet gestart: Cousteau. Toto: winnend 5,00
plaats 2,70 1,90 7,10 koppel 10,30 trio
329,60. Achtste koers, 2100 m: 1. Haw-
keye Boko (Hafer) 2.45,7 - 1.18,9, 2. His
Iron Horse, 3. Slattas Camille. Toto: win
nend 2,30 plaats 1,50 1,70 2,80 koppel
5,90 trio 117,60. Negende koers, 2100
m: 1. Kelsea Boko (Langeweg), 2. Tuckit-
tua, 3. Evil Knevel. Niet gestart: Robin
Tuff, Georgio Faune. Toto: winnend 1,30
plaats 1,10 1,70 1,60 koppel 8,30 trio
57,30. Tiende koers, 2100 m: 1. Ivan Si-
gero (De Vlieger) 2.44,2 - 1.18,2, 2. Lissa
Rodney, 3. Nilema Gazza. Niet gestart:
Opal Eden. Toto: winnend 2,30 plaats
1,60 1,20 1,70 koppel 2,20 trio 32,70.
Totalisator-omzet: 150.405,00.
Wolvega. Draverijen.
Eerste koers, 2100 m: 1. Laser Tonnawerd
(Pools) 2.47,7 - 1.19,9, 2. Kallimero DF,
3. Katanja B. Toto: winnend 4,10 plaats
1,50 1,70 1,60 koppel 13,70 trio
101,30. Tweede koers, 2100 m: 1. Ga-
laxie Pirol (Langeweg) 2.48,0 - 1.20,0, 2.
Love me Quick, 3. Lanzia D. Toto: winnend
1,70 plaats 1,30 1,50 2,00 koppel 3,80
trio 37,30 dubbel winnend 11,90. Derde
koers, 2100 m: 1. Ludo de Bloomerd (De
Leeuw) 2.50,1 - 1.21,0, 2. Lentini Boko,
3. Lisa Limburgia. Toto: winnend 32,10
plaats 9,90 2,10 3,20 koppel 25,90 trio
1109.20. Vierde koers, 2100 m: 1. Kaïfi-
ne Mountain (Aonne de Wrede) 2.43,3 -
1.17,8, 2. Kiviet van Gelre, 3. Koss van
Oudkerk. Toto: winnend 2,80 plaats 1,90
3,60 2,40 koppel 31,50 trio 201,60. Vijf
de koers, 2100 m: 1. Gran Corsa (Molle-
ma) 2.47,5 - 1 19,8, 2. Krasna Jewel, 3.
Krundy's First. Toto: winnend 10,80 plaats
4.50 3.80 3,00 koppel 404,40 trio
843,00. Zesde koers, 2100 m: 1 Kosmos
Queen (Pools) 2.48,6 - 1.20,3, 2. Isaac
Kievitshof, 3. lm Roz W, Toto: winnend
1,30 plaats 1,40 2,10 2,60 koppel 5,00
trio 26,60 Zevende koers, 2100 m: 1.
Kratos Hollande (Kamminga) 2.43.8 -
1.18,0, 2. Borga Elegant. 3. Itorro. Toto:
winnend 1.90 plaats 1,10 1,60 1.40 kop
pel 19,60 trio 53,20. Achtse koers, 1609
m: 1 Keiler Limburgia (Hartman) 2.08,2 -
1.19,7. 2. Limited B. 3. Indian Boy. 4
Jennifer. Toto: winnend 3,90 plaats 1,90
3,80 3,80 koppel 32,30 kwartet met gera
den. Negende koers, 1609 m: 1. Marybell
Frankfurt. Vrouwen, Master of Champions,
2,8 miljoen gulden. Halve finales: Hingis
(Zwi)-Davenport (VSt) 6-4 6-3, Huber
(Dui)-Majoli (Kro) 6-3 6-4. Finale: Huber-
Hingis 2-6 6-3 2-6 6-2 7-5.
Reggio di Calabria. EK landenteams ten
nis, mannen. Finale: Engeland-Nederland
2-1. Lee-Verkerk 6-4 6-7 2-6, Sapsford-
Wessels 7-6 6-4, Sapsford/Lee-Wessels-
/Kempers 6-3 7-5.
VOLLEYBAL
VROUWEN
TWEEDE DIVISIE C: De Schalmers-Tone-
gido/Voorburg 2 3-1, Donki Sjot-OVRA 2 1-
3, Sarto/Pellikaan-Odulphus 3-2, Utrecht
2-Gepidae 3-0, Gemim/Kangeroes-Morres
Hulst 3-1.
Gemini/K
Schalmers
Hulst
Donki Sjot
Ekspalvo
8-20 Utrecht;
8-19 0VRA2
8-18 Tonegidifjp
8-17 Odulphu
9-13 Sarto
8-12 Gepidae
DERDE DIVISIE E: Leython-RV
Compass/Odijk-Keukencentrun
1, VTC Woerden 2-VCV 3-1,
3-0, Zovoc-Delta 2-3, VC Ne
Radius 3-0.
Cito 8-23 RW
8-21 Woerder
8-18 Delta
8-18 Sovicos
8-13 Radius
8-13 Leython
Odijk
VCV
Nesselan. 2
Be Fair
PROMOTIEKLASSE: NOVO-li
2-3, Tonegido/Voorburg 3-A
Raaphorst/VSTS-VOY 3-1,
markt/DOS 3-0, Orion-Sovicos on
MC
VSTS
Sovicos 2
BS/DOS
.EREKLASSE: Eemland-Ascrum 8-16, Am-
stelveen-Amsterdam 3-48, Castricum-
Roosendaal 16-7. Hilversum-Den Haag 6-
51. Oisterwijk-Rotterdam 5-45, Bassets-
DIOK7-53
Castricum 10-39 Eemléind 9-19
Amsterdam 10-38 Rotterdam 10-15
Den Haag 8-34 Amstelveen 9-14
Roosendaal 9-30 Hilversum 10-14
DIOK 8-29 Bassets 10- 6
Ascrum 9-23 Oiste^rwijk 10-5
SCHAATSEN
8-23 Radiusi
9-23 Thor
8-16 DAC
9-16 NOVO
8-13 Ariston
8-12 Inter 3
EERSTE KLASSE A: Delta 2-
Zovoc 2-Gemim/Kangeroes 2
/SOS-Ridderveld 2-3. Keuker
Fair 2-Dosko 3-0.
Skania
Kalinko
Gemini/K 2
Citrus/SOS
sc
Jsse
ierVi Ko
verl ia'
9-24 Riddei
8-21 Netwerk
8-21 Leython mi
9-18 Be Fair,
8-12 Dosko
8-11 Delta 2
Heerenveen. Wereldbeker. Mannen. 1500
meter: 1. Ritsma (Ned) 1.49.58 (Ned. re
cord en baanrecord), 2. Postma (Ned)
1.49,84, 3. Bos (Ned) 1 50,35, 4. Hersr
man (Ned) 1.51,05, Noake (Jap)
1.51,18, 6. Söndral (Noo) -1-.5HT9, 7.
Adeberg (Dui) 1.51,25, Straathof (Ned)
1.51,41, 9. Anoefrijenko (Rus) 1.52,25en
Choi (ZKo) 1.52,25 (wereldrecord junio
ren).
Buiten mededinging: Wennemars (Ned)
1 50,73, Zandstra (Ned). 1.52,05, Nijboer
(Ned) 1.53,54. 5000 meter: 1 Romme
6.30,63 (wereldrecord), 2. De Jong (Ned)
6.33,58, 3. Storelid ('Noo) 6.35,25, 4.
Ritsma 6.35,89, 5. Hereide (Noo)
6.37,06.
B-groep: 1Postma 6.34,86
Vrouwen. 1500 meter: 1. Niemann (Dui)
1.58.23 (baanrecord). 2. Pechstein (Dui)
1 59,93, 3. Hunyady (Oos) 2.00,38, 4.
Witty (VSt) 2.01,17, 5. Bazjanova (Rus)
2.01,81
7, Timmer (Ned) 2.02,65, 8. Thomas
(Ned) 2.02,82, 9. Uehara (Jap) 2.02,83,
10. De Jong (Ned) 2.02,88.
3000 meter: 1. Niemann 4.07,80 (wereld
record), 2. De Jong 4.12,36, 3 Bazjanova
4.13,10, 4. Belci (Ita) 4.13,73, 5. Zijlstra
(Ned) 4.14.71,
Amsterdam, KNSB-marathon. Mannen (ne
gende wedstrijd): 1Pieterse (Diemen), 2.
De Ronde (Amsterdam), 3. Van Meggelen
(Amsterdam), 4. Kleine (Kerkenveld). 5.
Kromkamp (Welvega), 6. Rozendaal (War-
menhuizen). 7. Van Dijk (Lansmeer), 8.
Stam (Sprang-Capelle), 9. Van der Veen
(Joure), 10. Lissenberg (Almere). Stand: 1.
De Vries (Heerenveen) 174,4 punten, 2.
Pieterse 172,2, 3. Rene Ruitenberg (El-
burg) 162,2, 4. Van der Veen 139, 5. Ro
zendaal 120. Vrouwen (vijfde wedstrijd): 1.
De Ronde (Amsterdam), 2. Smit (Rou-
veen), 3. De Boer (Amsterdam), 4. Voskuil
(Epe), 5 Boogaards-Mager (Koudekerk a/d
Rijn), 9. Van Goozen (Hoogmade). Stand:
1. De Boer 116,2 punten. 2. De Ronde
110,2. 3. Boogaards-Mager 104,0., 7 Van
Goozen 77.
Den Haag. Nationale shorttrackcompetitie
(500 meter).
Mannen: 1. Vergeer (IHCL, Zevenhuizen),
2. Wolvers (IHCL, Woubrugge), 3. Versteeg
(DKIJV, Lisse). Aflossing: 1. IHCL-A (Ver
geer, Wolvers, Cees en Joost Juffermans),
2. IHCL-B/Alkemade (Jansen, Bliek, Cavin,
Velzeboer). Vrouwen: 1. Maureen de Lange
(IHCL, Leiderdorp), 2. Landman (DKIJV),
3. Lootsma (TRL), 4. Wiegers (GO), 5.
Melame de Lange (IHCL, Leiderdorp), 6.
Van Dam (IHCL, Den Haag). Aflossing: 1.
GO/GRON/HVHW. 2. IHCL (Maureen en
Melanie de Lange, Van Dam en Van Wierm-
gen).
TAFELTENNIS
Lyon. Open Franse. Mannen, enkel, derde
ronde: Heister (Ned)-Lupulescu (Roe) 21-
19 15-21 21-17 21-14. Kwartfinales: He-
ister-Bentsen (Den) 7-21 21-15 21-8 21-
23 21-19, Liqm (Chn/8)-Rosskopf (Dui/1)
21-13 21-19 21-8, Legout (Fra/5)-Krzes-
zewski (Pol) 21-14 21-11 21-19, Kreanga
(Gri/3)-Franz (Dui) 21-15 21-10 21-14.
Halve finales: Heister-Kreanga 8-21 17-21
23-21 21-17 21-15. Finale: Legout
(Fra/5)-Heister 19-21 21-19 22-20 21-
19.
Vrouwen, halve finales: Jin (Chn/5)-Hui
(Chn/1) 21-17 21-15 16-21 21-19,
Hongxia (Chn/2)-Jing Tian (Dui/3) 15-21
23-21 3-21 21-16 21-14. Finale:
Hongxia-Jm 21-14 16-21 21-18 21-17.
Mannen dubbel, kwartfinales: Heister/K
een (Ned)-Liqin/Sen (Chn) 14-21 21-19
21-19. Halve finales: Heister/Keen-Wosik-
Franz (Dui) 21-13 17-21 21-19. Finale:
Blaszczyk/Krzeszewski-Heister/Keen 21-
18 21-12. Vrouwen, dubbel, kwartfinales:
Okazaki/Nishn (Jap)-NoorZMuller (Ned) 21-
17 20-22 22-20.
TENNIS
8-19 Delta 3
8-18 RW 2
8-16 Skania
7-15 UFO
8-13 DOS
.De
'87 ec
MANNEN
DERDE DIVISIE D: Armixtos-C
Martinus 3-Zaanstad 2 1-3, Pis
joe 2-0 gestaakt, ODIN-NOVO >rct.
Vnllkpi 3-1 Vnlpnrlam-l IS; 3 1.1
8-19 ArmixtO! n f
7-16 NOVO
8-16 Dinto2
Volendam
Vollkei
US 3
ODIN
8-12 Martinm ind
8-11 Phoenu
DERDE DIVISIE E: De Schaln
3-2, Vollido-Mikro Electro/SR n
thon-VC Nesselande 3 3-0, I
WEA/MEVO '80 3-1, Utrecht
geroes 1-3.
8-24 Utrecht
8-19 Schalrre
8-19 BS/DOS
8-19 Gemi
8-13 Mikro2
8-12 Nessela
Inter
Delta
Leython
Vollido
Vrevok 3
WEA/MEVO
PROMOTIEKLASSE: Jupiter-S' 1
Zovoc-Skama 3-2. Kalmko-Aj
Haag-DAC 3-1, Skama-Skania
Orion 8-22 DAC
9-21 Kalinko
9-18 VS Haai
8-17 Sovicos
9-17 Jupiter
9-13 Agon
Skania 2
Skania
EERSTE KLASSE A: RVV 2-Th Lou
Rijswijk 2-GSC 1-3. Keuke' 7:
Fair-NOVO 2 2-3. Jodan Bors
Netwerk
Inter 2
8-16 Agon 2
9-15 NOVO 2
9-15 RVV 2
8-10 Jodan B
EERSTE KLASSE B: VELO-Ri
VC Nesselande 4-Graficon/Don
ter Rijswijk 3-Pijlslag VC 3-1,1
4-VOY 3-0, Thor 2-Vo
Gemim/Kangeroes 2-Dosko 3-0
Nesselan. 4
Dosko
Donar 2
8-19 VELO
8-17 Vollier
8-15 Inter 3
8-13 Thor 2
8-12 Pijlslag
Wil 1
Solbiate-Olona (Ita). Veldrijdi
Pontoni (Ita) 25 km 59.48, 2.
(Ned) 0.21, 3. Janssens (Bel)
der Poel (Ned) 1.28, 8. De
Schijndel. nationale veldrit.
Elite en neo-amateurs: 1
(Kamerik) 58.52, 2.
(Hooglanderveen) 0.10, 3. Ni|'
lo), 4. Schrader (Spankeren) 1
der Ven (Schijndel) 0.55.
Cyclo's: 1. Van Beek (St. Mie „i
2. Van den Kieboom (Leiden),®^
gaarden (Montfoort).
Vrouwen: 1. Dorland (Eerbeek
Brand (Zeeland, NBr), 3. Rav: T
chen), 9. Kastelijn (Leiden)"
Van Beek (St. Michielsgestel).
Kieboom (Leiden), 3. Van
(Montfoort).
Vrouwen: 1 Dorland (Eerbeek
Brand (Zeeland, NBr), 3. Rav;
chen), 9. Kastelijn (Leiden)
ZA%IOD
Singapore. Internationaal
Groep B: Nederland-Singapon lerla
Doelpunten Nederland Bilorc j|
huijsen, Frankfort, Zeelig, Bon
Van Dijk.
Nederland-China 13-3 (7-1). apta
Nederland: Langhuijsen 4, Ze;
chal 2, Bouwman 2, Keur. Bilff 11
Om derde plaats: Nederland-I Verl
1). Doelpunten Nederland- Ze
genhuijsen, Marechal ij
EERSTE DIVISIE: Mallon-Pe
McDonald's-de Stal 3-2. !1
Bax 11-30 Formidt
Koos Alberts 11-25 Sprint/T
deStal 11-21 Kras St! Wei
Paal 29 11-19 Lodewijleell
McDonald's 11-17 't Gat j-
Hovocubo 11-17 Sleutel1 J
Kabelkrant 11-16 Mallon
ItaJi
k hoe