ernix wint iet duel der mntlozen Rode kaart voor Elly Spreeuw knakt Foreholte Sporting Trigon en TOP houden ongeslagen status Zaalsport .eiderdorp: nog steeds op nul BC Lisse blijft overeind in de derby met Flair 2 ik voor het eindsignaal klonk van het dak van het sco- 2*2 jord-huisje in de Vijf Meihal de kreet 'Speel uit!'. Het Pernix-coach Peter Kuipers, die vanwege een schor- niet op de bank mocht plaatsnemen voor het duel >en K30S. Hij besloot vanaf zijn hoge positie het 'duel r puntlozen' op te nemen op video om toch iets om- nden te hebben. De tape zou wel eens een collector's i kunnen worden, want hij bevatte de beelden van de (R|ste overwinning van het seizoen: 18-16. tussen de staartclubs. Na de paalvervvisseling werd wel dui- ontmoeting tussen Pernix en )S was vooraf al pikant, om- beide trainers ooit in dienst ren van de andere partij. ,,De tructies waren duidelijk: wij esten winnen vandaag", vat- :oach Peter Kuipers het tac- 1 h plan van Pernix samen. OS heeft het tot nu toe niet est gedaan, net als wij. Ik ze ook op video opgeno- tegen Excelsior. De dames snelden toen in een andere telling, maar dat maakte zoveel uit." Ie spelers bleken tijdens de tische besprekingen goed ;elet te hebben. Zo gaf Jan meni :st aan hoofdaanvaller Pa- 1. h k Blauw weinig kansen weg, leyC it hij scoorde voornamelijk af de stip. Anja Smelt, de an- e schutter van KIOS, bleek eilijker af te stoppen. Zij sleet' drie Leidse verdedi- Anderzijds kon Sjoerd van Kooij nauwelijks loskomen zijn bewaker, want hij Icte slechts twee strafwor- en een vrije bal. de eerste helft gaven Pernix KIOS elkaar dan ook weinig De Leidenaars stonden bij 11-9 voor, maar dat was meteen de grootste verschil CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 delijk dat Pernix meer schutters in huis had. Waar K30S alleen nog via Blauw en Smelt succes had, scoorden bij de thuisclub zes van de acht spelers. Sommige doelpunten van Petnix kwamen wel uit de lucht vallen, zoals de 15-14 van Lian Tieleman. Zij schoot de bal 'uit haar tenen', zo ver stond zij van de paal. Twee afstandsschoten van Bert Vanhaelen leverden een 17-15 stand op met nog zes minuten te gaan. Dit bracht de eerste aanval weer voor de paal, die inmiddels met Rosemarijn Hengeveld was versterkt. Het vak hield lang balbezit, zeker nadat Blauw nog eens vanaf de stip had gescoord. Raymond Boerman forceerde in de laatste minuut de beslissing met 18-16, ten koste van een lichte enkel blessure. Peter Kuipers had de slotfase vanuit de hoogte in angstige spanning gevolgd: „De laatste minuten hebben we goed uitge speeld door het vak open te gooien en lang balbezit te hou den. Maar ik zit honderd keer liever op de bank dan op het scorebord-huisje. Alleen heeft de ploeg nu zoiets van: ga jij maar op het dak zitten, want dan winnen wij tenminste." KORFBAL MICHEL VAN GENT Jan Roest van Pemix wordt in de aanval verdedi noldus kijkt toe. MEDEWERKER Na drie speeldagen gaan Sporting Trigon en TOP ongeslagen aan kop van hun klasse. Pernix en Fluks behaalden dit weekeinde hun eerste zeges, terwijl Fiks en Crescendo voor het eerst verloren. Tempo en SDO(K) kwamen niet in actie, want er was door een stroomstoring geen licht in sporthal Arena. Madjoe en Velocitas kenden met nederla gen tegen DOS(W) en Sagitta een slechte genera le voor hun ontmoeting van komende zaterdag. Sporting Trigon legde in het eerste half uur de basis voor de 20-14 overwinning op Koog Zaan dijk. De verdediging speelde bijzonder alert en wist door tal van intercepties de aanvallen vaak in een vroeg stadium te onderbreken. Dit leverde wel veel balbezit, maar te weinig doelpunten op. Chantal van Duyn (3), Sander de Haas, Tim van der Horst, Alfred Lambooy (2) en Diana Beij zorg den voor een 10-4 ruststand. Na de pauze boette met name de beginaanval aan zuiverheid in. De bezoekers naderden dan ook tot op drie punten (16-13). De formatie van Kees van Vliet kwam echter nooit in problemen, want in de laatste zes minuten hoefde zij alleen een strafworp te incas seren. Binnen twee minuten stond TOP 3-0 voor op De Corvers door toedoen van Marion Broekhui zen, Stanley Lardé en Jeroen van der Wolf. De lijstaanvoerder van de eerste klasse E zag de te genstander tot één treffer terugkomen met 10-9 en 15-14. Coach Harold Jellema besloot op 16-14 tot een dubbele wissel met het inzetten van Ju dith en Michiel Kok. Deze ingreep betaalde zich later dubbel uit, want de eerste forceerde een strafworp die de tweede benutte (20-16). In de resterende drie minuten kwam de derde winst op rij niet meer in het geding: 21-19. Slechts één keer stond De Danaïden in de plus bij Sporting West, maar dat was wel bij het eind signaal: 12-13. De ploeg van Aart van der Werf maakte aanvankelijk veel plaatsfouten en bracht zichzelf zodoende op achterstand (4-0, 6-2 en 7-4 rust). Zij kreeg gaandeweg meer greep op de te genstander, omdat zij haar krachten beter bleek te hebben verdeeld. Sandra Kalthoff herstelde met twee van haar vijf treffers de aansluiting (9-8 en 9-9). In de slotfase hielpen Nienke Feenstra en Heiko Locher met hun strafworp hun club defini tief aan de goede kant van de score. Geruime tijd leek Fiks op weg naar een over winning legen De Vinken, want de ploeg stond ruim 55 minuten aan de leiding. Matthijs de Vis ser, Theo Vreeken (2), Chantal Bouwman, Carola van Tol, Henrik Hooimeijer en Maikel Martens bouwden de 7-8 ruststand tot 12-16, maar in het slotkwartier ging het mis. De Oegstgeestenaren werden zo vaak afgefloten dat zij uit hun ritme raakten. De thuisclub profiteerde dankbaar van het vele balbezit en pakte met 20-19 de onver diende winst. Tot overmaat aan ramp kreeg coach Aldo Spadon geel voor commentaar op de leiding en viel Inge Anholts uit met een enkel blessure. De aanval van Crescendo miste zuiverheid bij ALO, zodat het goede werk van de verdediging weinig rendement opleverde: 19-15 verlies. Wijn and Alberts, Peter Baak en Gert-Jan Hensing zorgden tot 3-3 voor gelijkmakers, maar daarna was er steeds een achterstand (9-6 rust). Na de pauze verloren de groen-witten op 15-13 defini tief de aansluiting (18-13). Peter Baak (4), Bettina Buikstra en Gert-Jan Hensing (3) konden zich nog enigszins onttrekken aan de aanvallende ma laise. Velocitas speelde in de eerste helft bijzonder zwak tegen Sagitta, dat over meer kracht en zui verheid beschikte. De Leiderdorpers kwamen in deze periode niet verder dan een veldgoal van Joyce Kamphuis en een strafworp van Emanuel Vlagsma (2-6 rust). Met drie invallers werd het spel beter, maar de achterstand was te groot: 9- 15. Arjan Kwestro en Vlagsma scoorden nog twee keer. Poulegenoot Madjoe kende bij DOS(W) even eens een zwakke start, want na zeventien minu ten stond het 6-1. De oranjehemden speelden zonder zelfvertrouwen en erkende schutters als Remco van de Meeberg en Hanne Veldman kwa men niet verder dan één treffer in de eerste helft (8-4 rust). Nadat Mariska Korsman, Janneke de Mooy en Miranda Pronk 8-7 hadden gemaakt, maakten vier tegentreffers op rij een einde aan al le hoop op de eerste puntenwinst: 12-10 verlies. Liefst vier doelpunten van KZ Leiden werden door de scheidsrechter om discutabele redenen afgekeurd in het duel tegen Soesterkwartier. De formatie van Cees Blok liet zich door de arbitrage en een 11-13 achterstand niet ontmoedigen. An- nelies van der Blom, Sandra Verhorik, Arwin Akse en Jan Willem van der Kaay bouwden een 15-13 voorsprong op en die werd tot het einde vastge houden: 19-18. Fluks toonde in de ontmoeting met koploper Spirit over de juiste teamgeest te beschikken en won gedecideerd met 13-10. De verdedigingen overheersten aanvankelijk, zodat het na twintig minuten pas 2-2 stond. Petra Both scoorde op 7-5 vier keer op rij en forceerde zodoende de beslis sing. Ronald van Drongelen, Martin Ouwerkerk en Wilfred Plesman scoorden elk twee keer. ANDBAL «FRANK BONTE Saturnus helpt kans op sensatie om zeep )e mannen van Saturnus le en in de tweede helft van de Pas^edstrijd tegen de grote favo- ir het kampioenschap in e eerste divisie, BHC uit Pan- ingen, op weg naar een sensa- onele verrassing. Saturnus eider ias teruggekomen van een chterstand van 15-20 maar ebr&erzuimde bij 21-21 enkele reakout-mogelijkheden te erzilveren. BHC wist nog wel scoren en won geflatteerd iet 22-29. Saturnus speelde tegen BHC en goede wedstrijd maar kon de beslissende fase niet het eduld opbrengen om kansrij- mogelijkheden, waaronder rie breakouts, succesvol af te ronden. Die gemiste kansen leidden tot balverlies en tegen- breaks van de Limburgers, die de cadeautjes beheerst benut ten. Doelman Rob Otten incas seerde de treffers tandenknar send en kon direct na afloop nauwelijks woorden vinden om zijn ongenoegen over het ver loop van de wedstrijd kenbaar te maken. De hele Saturnus- aanhang was ontstemd over de fouten die de arbitrage maakte .toen de' Leidse ploeg enkele kansen had in breakouts. Zo werd het torpederen in de rug van een speler in balbezit be straft met een vrije worp, en niet met een gele kaart en een strafworp. Dat doet echter niets af aan het feit dat Saturnus de mogelijkheid op een kapitale winst zelf mede om zee hielp. Saturnus was wel gehandi capt, doordat er niet voldoende wissels waren. André van Leeu wen en Marcel Nieuwenhuys konden nog niet aantreden en dat was vooral merkbaar in de alles van de conditie vergende slotfase. Topscorers bij Satur nus waren Paul Timmermans met 7 en Nico Mooren met 5 treffers. Als Elly Spreeuw niet mee speelt bij Foreholte scheelt dat een slok op een borrel. Vooral nu de blonde aanvalster een wat mindere periode duidelijk achter zich heeft gelaten. Dat bleek ook weer tegen Sittardia. De Limburgse defensie had haar handen vol aan de dek king van Spreeuw. Daardoor vielen er gaten die niet te dich ten bleken. Foreholte kan bo vendien defensief goed uit de voeten, vooral wanneer de ploeg kansen denkt te hebben op de winst. Het zelfvertrou wen was echter op slag verdwe nen toen Spreeuw met een ro de kaart naar de tribune werd verwezen. De achterstand bij rust, 8-10, was zeker nog te overbruggen, maar Foreholte kon zichzelf niet oppeppen tot groter verzet in de tweede helft. De arbitrage, die de hard in komende Sittardse aanvalsters veel toestond en de opvangen de verdedigsters strak aan ban den legde, maakte een defini tief einde aan elk plan van de Voorhoutse handbalsters om vanuit de defensie een andere wending aan het wedstrijdver loop te geven. Lang voor het einde was Sittardia zodoende al zeker van de winst, 14-21. Voor Foreholte waren Elly Spreeuw met 4 en Peggy van Drongelen met 3 treffers topscoorsters. In de derde divisie pakten de Saturnus-reserves een ver diende winst op Hellas 3, 22- 23. Een winst die na een sterk begin, 4-9, en een daarna gelij- kopgaande strijd, rust 12-13, werd beslist in de slotfase door enkele uitstekende reddingen van doelverdediger Kasper Adema, die behalve een vrijwel niet te missen breakout ook een strafworp stopte. Topsco rers bij Saturnus waren Peter Innemee en André van Es met ieder 6 treffers. De vrouwen van Oase gaven Saturnus'72 in Roelofarends- veen van meet af geen enkele kans. 23-10. Via een 5-1 voor sprong en een 13-5 ruststand was de ploeg uit Ridderkerk al snel een geklopte tegenstander, die zonder vertrouwen de tweede helft begon. Tegen de prima werkende 3-2-1 defensie van Oase, met Diana van Rooden en Helma van der Geest in topvorm, kon Satur nus'72 geen vuist maken. Top scoorsters bij Oase waren Dia na van Rooden en Helma van der Geest met ieder 6 treffers. Stompwijk'92 heeft momen teel maar een probleem. Het koppie erbij houden. Dan ge beurt immers niet wat er tegen WIK gebeurde: na een 7-12 voorsprong toch met gelijke stand, 12-12, de rust in gaan. Dat was onnodig, zeker tegen een tegenstander die moeite loos op achterstand was gezet en aanvallend nauwelijks uit de verf kwam. De grote overwin ning, 18-26, stemde trainer- coach Ton van Beek daarom nauwelijks tevreden. „In iedere wedstrijd komt er een periode waain wij wegzakken en daar heb ik nog geen oplossing voor kunnen vinden. Tegen de te genstanders van de komende weken, Gemini en Atomium' 61, kunnen we ons dat niet ver oorloven." Topscoorsters bij Stomp wijk'92 waren Irma van der Bosch en Yvonne Bennis met respectievelijk 10 en 6 treffers. IETBAL«JORIS ZANDBERGEN ST basketbalsters van BV Lei- wachten nog steeds op :erste competitiezege. Zater- verloor de ploeg van coach Vergoossen in eigen huis 69-74 van Orca's. De Urkse 12-4 ?g heeft eigenlijk maar drie elsters die het eredirisieni- u aan kunnen en Leiderdorp d het slachtoffer van de da- van twee van hen. El- Bakker en Stephanie Smith, a bene allebei voor het eerst Is jaren weer actief in de 'gste klasse, tekenden met lectievelijk 36 en 27 punten het merendeel van de Urk- roductie. een af en toe rommelige Istrijd waren beide teams idekefiaan elkaar gewaagd. Via 'punters van Anouk de Vries rene van den Burg nam Lei dorp met 31-26 voor het ;t island- Sterke acties van De ker brachten Orca's bij rust 38) weer op voorsprong, lerdorp, in tegenstelling tot bezoekers wel als team spe- begon goed aan de tweede en liep door scores van iske van der Voort en Maris- van Zegveld uit naar 48-43. volgens ging het tempo flink v 04 100^' ^at Z01'gde niet alleen Serwe r spectaculair spel, maar :ht ook het einde van de Lei- dorpse voorsprong. De fy- eib# sterkere Urksen kregen een tal makkelijke schoten en de lediging werd, vooral door th, fiinL aangetrokken. Het d nog 67-69. waarna een e van een van de mindere och zag Leiderdorp-coach Vergoossen wat licht- Zifi/LG l'es na de nederlaag: „Na de lng van vorige week, waarbij tnderling wat irritaties wa ren, stond er nu weer een een heid in het veld. Dat is de grote winst van vandaag. Scores BV Leiderdorp: Nieuwveen 14, Renske van der Voort 12, De Vries 11Birthe van der Voort 11. Een slechte eerste helft deed Grasshoppers de das om tegen Landslake Lions. De Katwijksen verloren in Landsmeer met 61- 46. Hoewel de thuisclub ook geen grootse eerste helft speel de, was Grasshoppers voor rust (25-11) helemaal de weg kwijt. Na tien minuten stond het 18- 10. Beide teams bakten er in de resterende tijd van het eerste bedrijf helemaal niets van. In de tweede helft ging het stukken beter met Grasshoppers. In een hoog tempo kwamen de Kat wijksen terug tot 29-25. Het ant woord van de thuisclub liet ech ter niet lang op zich wachten. Vijf minuten later was het 44- 27. .Via een serie driepunters van Gabrielle Versteeg kwamen de gasten nog wel terug, maar de vermoeidheid sloeg in de slotfase toe bij het team van coach Martin Hoekstra. Scores Grasshoppers: Ga brielle Versteeg 14, Nieuwen- huijs 10. De vrouwen van Lisse trokken in Zwolle tegen ZAC met 60-48 aan het langste eind. Ontspan nen spelend liep Lisse voor de rust weg naar een ruime voor sprong. „Echt moeilijk maakte ZAC het ons in die fase niet", liet coach Hans van Vegten we ten. „De Zwolse press werd moeiteloos opgerold, terwijl we van het afstandsschot weinig te duchten hadden." Na de thee tapte ZAC echter onverwacht uit een ander vaatje. Lisse leed na de rust (23-32) veelvuldig balverlies tegen de aanzienlijk agressievere thuisclub. Aanval lend vlotte het eveneens niet. De plannen van Hans van Veg ten om zijn bankspelers de no dige speeltijd te geven, moesten ijlings worden bijgesteld, maar de zege kwam nooit in gevaar. Scores BV Lisse: Marleen Droogh 17, Koolhof 16, Van de Heuvel 15, Ellen Droogh 10. De mannen van MSV waren in Bunschoten net iéts sterker dan Shooters: 85-81. De Noord- wijkers maakten het zichzelf moeilijk door tegen het over weinig lengte beschikkende Shooters niet het geduld op te brengen om de centers goed aan te spelen. Wel bleef de ploeg van coach Jan Koek voort durend aan de goede kant van de score. Na rust (37-42) slaag de MSV erin om de beste speler van de thuisclub, Roos, aan banden te leggen. In de eerste helft kwam hij nog tot 17 pun ten, maar na de pauze voegde hij daar nog maar een punt aan toe. De bezoekers liepen uit naai' 67-56. Tot aan de laatste minuut bleef de voorsprong voor MSV comfortabel, totdat vijf punten op rij van Shooters voor enige spanning zorgden. De Noordwijkers speelden de bal echter goed rond en in de slotseconde mocht Djoenie Steenvoorde vanaf de vrije worplijn de eindstand op het bord zetten. Scores MSV: Bart Koek 23, Steenvoorde 16, Koot 14, Bader 10. In Bergen op Zoom ging BS Leiden tegen Jumping Crabs onderuit met 88-83. Twee slechte periodes waren de oor zaak van de Leidse nederlaag. Van 6-9, met acht punten van center Peter Schade van Dooren, werd het in tien minu ten 26-13 voor de thuisploeg. Leiden maakte de fout door mee te gaan hollen in het tem po van Jumping Crabs en ver loor de controle over de partij. Ook na rust (39-27) kenden de Birthe van der Voort (4) van BV Leiderdorp springt langs een verde digster van Orca's. Leiderdorp verloor met 74-69 van de ploeg uit Urk. foto taco van der eb bezoekers een periode waarin niets lukte. Bij 70-46 nam Clyde Simson het initiatief voor een achtervolging, die de voor sprong van de Brabandefs te rugbracht tot 83-80. Bij Leiden waren toen al vier spelers met rijf fouten naar de kant ge stuurd door de scheidsrechters. Twee slechte aanvallen kostten Leiden daarna de partij. Jum ping Crabs scoorde in de laatste minuut wel makkelijk en deed de Leidenaars terugzakken tot de middenmoot. Scores BS Leiden: Schadé van Dooren 17 (11 rebounds), Martinez 13, Simson 13. De meisjes junioren van Grasshoppers verloren na ver lenging met 67-58 van koploper Shooters. Na rust (29-28) gaf de ploeg van Rick Driessen een voorsprong in de slotfase uit handen en was bij 58-58 een verlenging noodzakelijk. In de extra tijd bleek Shooters over meer inhoud te beschikken. Scores Grasshoppers: Buis 19, Gabrielle Versteeg 18. BV Leiderdorp verloor in ei gen huis van Den Helder: 58-71. In de tweede helft (rust 31-37) liep Den Helder ver uit, totdat Leiderdorp door een goede zon everdediging nauwelijks nog scores toestond. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 23, Nieuwveen 13. De juniores van BV Lisse speelden tegen Akrides een goe de partij maar kwamen mei 55- 59 net tekort. Scores BV Lisse: Hemminga 25, Den Boer 10, Izeboud 10. man met Paul van der Hulst in winst omgezet. Nancy van Dijk en Debby Emmanuels bogen in de enkelspelen voor hun oppo- nentes, maar Van Dijk wist met Sandra Bon wel het vrouwen- dubbel via twee verlengingen (18-16 18-15) binnen te slepen. Bon en Van der Hulst stelden in hun mixed de eindzege en de eerste plaats in hun afdeling van de rijfde divisie zeker. In de vierde divisie viel voor alle Leidse ploegen winst te no teren. Veglo had met 6-2 een verplicht nummer tegen Delft 5. Henk Westerbeek, Randy The- pass en Marek Vis bleven onge slagen. Karin Guyt was de win nende singelaars ter. Shuttlewoude versloeg TYBB uit Haarlem met 5-3. Danny Plug, Jaco Lemmerzaal en Ilse Spierings singelden met succes. Lemmerzaal behield na het mannendubbel en de mixed met zus Inge de ongeslagen sta tus. Wassenaar speelde zich veilig in de middenmoot door belager Delft 4 met 6-2 af te troeven. John van Egmond en Frank van Leeuwen scoorden 100 procent. Monique Hilge- man won haar single. In de rijfde divisie kwamen de beide teams van Apollo tot ruime 7-1 zeges. In het eerste team maakte Marian Voortman bij en tegen Flash 3 haar rentree na een blessure. Het kostte haar nog de winst in de single. Bij de reserves stond Thea Turk haar enkelspel aan Amsterdam af. Bacluvo pakte Conservatrlx/ Velo 6 met liefst 8-0 in. Danny van der Ploeg hielp zijn oppo nent van de ongeslagen status in de single af. BADMINTON PETER KLEIN MEDEWERKER Lisse bleef in de derby in de derde divisie van de landelijke badmintoneompetitie tegen Flair 2 met 6-2 overéind. De for matie uit de Bollenstreek blijft daarmee koploper Badso op een puntje volgen. De hoogst spelende vertegen woordiger uit de Leidse regio, Flair uit Alphen, kon het tegen Direct Invest/BCA 3 met 3-5 niet bolwerken. Bas van Zeist liep tegen Arno de Jong, de nummer 51 van Nederland, te gen zijn eerste nederlaag op. Peter van den Berg daarentegen behield, met moeite, zijn onge slagen status in de single. Bian- ca Dijkstra kon door haar rug blessure nog niet voluit gaan, maar Anita Verstraete pakte in drie games een verrassende ze ge. Dijkstra en Van Zeist brach ten het derde punt binnen. Flair 2 kon voor titelkandidaat Lisse een lastig obstakel zijn. In de praktijk viel het mee. Edwin Dierckxsens en Pieter van Maasdam waren in single en dubbel Wouter de Lijster en Marco Overes in twee games de baas. Christien van Santen moest na drie games Sonja Ids- erda feliciteren, maar Sandra Kroon redde het na drie games wel tegen Anneloes Stuyfzand. Via het vrouwendubbel liep Lis- se naar een 5-1 voorsprong uit. waarna Dierckxsens en Kroon met hun gewonnen mixed de 100-procentscore wisten te be halen. Bij de Lissese reserves werden de mannensingles van Rogier Moorman en Wouter van der Wal en het dubbel van Moor-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23