RCL stelt zijn trainer voor raadsels Ter Leede verzuimt plicht I Amateurvoetbal Hazerswoudse Boys deelt met SEV: 2-2 Vrouwen van De Sleutels blijven in verdomhoekje MVKV laat zege glippe Jeugd van Quick Boys blijft puntjes verzamelen Lisse weer koploper MAANDAG 8 DECEMBER 1997 chef willem 071-5356464. plv -chef rob onderwater, 071 RCL stelt zijn trainer voor raadselen. De ploeg wisselt niet alleen sterke duels af met zeer matige, ook in de goede wedstrijden kennen de Leiderdorpers momen ten die Boudewijn de Geer grijze haren bezorgen. De degradatiestrijd tegen Voorschoten'97 (1-1) was weer zo'n duel dat als symptomatisch voor het huidige seizoen zal gelden. De overwinning werd na een slechte wedstrijd in de allerlaatste minuut op een vreselijk knullige wijze weggegeven. leiderdorp gerard baas Tot aan de voor laatste minuut leek er niets aan de hand. RCL stond vanaf de 65ste minuut op een 1-0 voor sprong en was daarna hard op weg om de marge te verdubbe len. Voorschoten was rijp voor de genadeklap en doelman Jeroen van Hoven wist niet waar hij het zoeken moest. De eerstejaars senior had echter het geluk dat zijn grabbelacties niet tot erger leidden. Onder meer Remco Visser, die ook nog twee keer op de paal schoot, kon daar niet van profiteren. Zo liet Van Hoven de bal na een hoekschop uit zijn handen val len voor de voeten van Visser, leiden ruud pattiapon medewerker De dappere aan val van Hazers woudse Boys op lijstaanvoerder SEV is niet ge slaagd. Op eigen veld kwam de nummer twee van de ranglijst, na een 2-0 achterstand, niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Door het gelijke spel van SEV heeft de 3-1 nederlaag van Lugdunum bij DSO geen grote gevolgen. Leiden profiteerde. De Morschbewoners kropen met een 3-0 zege in de schaduw van de kopgroep. ■Hi Michel Opdam (RCL) is met Voorschotenaar Arwin Visser (links) in een lijf-aan-lijfgevecht om de bal verwikkeld. foto taco van der eb die zijn hoofd al had afgewend, in stuurde. alle spelers techniek, vorm en mogelijkheid voor een toevals- Slechts eenmaal werd Van Ho- Het doelpunt zorgde eindelijk zelfvertrouwen tekort om de bal treffer die het duel wellicht had ven verschalkt, toen Ard Ooster- voor wat opleving in een zeer enige tijd in bezit te houden en kunnen openbreken, lee vanaf elf meter (Hein de matige pot. De eerste helft ge- omdat beide ploegen ook nog De goal van Oosterlee kon de Graaff had Alex Barendse ge- beurde er bijna helemaal niets, uit angst veel mankracht ach- wedstrijd ook niet in vuur en vloerd) hem de verkeerde hoek Op het hobbelige veld kwamen terin hielden, was er ook geen vlam zetten. Voorschoten was Hazerswoudse Boys - SEV 2-2 (0-1) SEV liet direct de tanden zien. Abou Fofana schoot na een knappe aanval de 0-1 binnen. Tien minuten voor tijd vond Ron Groen opnieuw een gaatje in de Hazerswoudse defensie. De winst leek binnen, maar Ha zerswoudse Boys toonde een ongekende veerkracht en ver diende het gelijkspel, door tref fers van Martin van Soest en Raymond van der Laan, volle- UVS - TAW1-1 (0-0) Hans van Leeuwen speelde als trainer van UVS al viermaal op rij gelijk. TAW nam de leiding nadat op een voorzet van Jelle Kleijn Bas Westerwaal keurig afrondde. UVS rechtte de rug. Een hoekschop van Joop Deijn werd door de jonge Mike de Boer ingekopt (1-1). UVS wilde gaan voor de zege, maar een ro de kaart voor Roy Straetemans gooide roet in het eten. Leiden - De Sleutels 3-0 (0-0) Leiden bracht De Sleutels de eerste 25 minuten flink in het nauw. Richard van der Hoorn en de goed spelende Jan Pieter Stahlie benutten voor Leiden de kansen echter niet. Met Ramses van Bostelen en Marcel Werk als invallers scoorde Leiden di rect na de rust via Van Bostelen. Tien minuten later werd het zelfs 2-0 door Stefan Luykx. Vlietbewoner Michel van der Broek kreeg wegens natrappen de rode kaart te zien. Vijf minu ten daarna maakte Werk er 3-0 DSO - Lugdunum 3-1 (1-0) DSO begon goed en kwam door Danny Osenbrug op voor sprong. Lugdunum ging op jacht naar de gelijkmaker maar doelman Ruud Groenendijk hield de Zoetermeerders op de been. DSO kwam op 2-0 nadat Patrick Middelkoop had gepro fiteerd van een glijpartij van Leidenaar Peter Sloos. Pieter van Schie bracht Lugdunum weer in de wedstrijd na een voorzet van Dennis Groeneveld. De Kikkers kregen plots vleugels sassenheim anneke amir medewerker Ter Leede verzuimde zijn plicht te doen in de landelijke hoofd klasse van het vrouwenvoetbal. Op eigen veld verloor de ploeg van trainer Brian Roquas na een slechte wedstrijd met 2-3 van nummer voorlaatst, Puck De venter. Bij winst had geel-rood zich vrijwel zeker bij de top drie kunnen voegen, maar wisselval ligheid is dit seizoen troef bij het, ten opzichte van vorig jaar, versterkte Sassenheimse elftal. Na winst op achtereenvolgens NEC, Stedoco en Zwart Wit'28, zit Ter Leede nu weer in een dip. Trainer Roquas heeft geen duidelijke verklaring voor de wanprestatie van zijn team: „Ei genlijk is het voetbal de laatste drie wedstrijden al slecht. Eerst het verlies van Wartburgia, daarna het duel bij KFC'71, waar we nog wel wonnen. Van daag beleefden we een diepte punt en als te veel speelsters hun vorm niet hebben, houdt het op." Roquas' doelstelling - een plaats bij de eerste vijf - leiden anneke amir Meer. Rijnsburgse Boys verloor met 4-1 van MW'27. De sportieve derby tussen UVS en De Sleutels 2 eindigde in een terechte 3-1 overwinning van de thuisploeg. UVS nam voor rust een 3-0 voorsprong dankzij goals van Tineke Kerse boom, Jenny van der Mark en Nancy Knijnenburg. De Sleutels 2 kreeg nog kansen om het tij te keren, maar alleen Natascha Kruts vond het net. Alkmania liet zich intimideren door het gemeen spelende Rotterdamse Leonidas en verloor met 2-0. Docos gaf in klasse 3 A vlak voor tijd een 2-2 gelijkspel tegen lijstaanvoerder GDA nog weg: 4- 2. De Leidse goals kwamen van de voet van Wendy Schouten en Anne van Giffen. Kickers'69 kreeg geen elftal op de been te gen UDO. Iduna deed goede zaken met 2-0 winst op Ber- nardus. Christa Seijsener en Rosa de Blanken scoorden. SJC 2 bleef RKAW met 2-1 de baas, dankzij doelpunten van Miriam van der Niet en Marlies Riesen- bos. In 3 B won SJC plichtmatig met 6-0 van hekkensluiter DONK 2. Merel Borst (2x), Su zanne van de Berg (2x), Natha lie van der Linden en Jacqueline Aanhane scoorden. Blauw Zwart was getuige een 4-0 ne derlaag niet opgewassen tegen koploper Nieuwkoop. medewerker De voetbalsters van De Sleutels leden in de eerste klasse A op nieuw een nederlaag. Het team van trainer Wilfried van der Vorst verloor ditmaal onver diend met 3-1 van Oostkapelle. Hoewel de Leidse ploeg voort durend in balbezit was, profi teerde de Zeeuwse tegenstander handig in de counter. Bianca Nohlen bracht de marge met een afstandsschot terug tot 2-1, maar het Leidse risicovoetbal in de laatste fase pakte verkeerd uit. Ter Leede 2 blijft vanwege een beter doelsaldo aan kop in de tweede klasse: Botlek werd eenvoudig met 4-0 verslagen door doelpunten van Mariska Tukker (2x), Dorien van Nobe- len (vrije trap) en Jaclyn Leiwa- kabessy, die een hoekschop binnenschoot. Quick Boys haalde met 5-0 uit in Kloetinge. De Zeeuwsen kregen niet een enkele kans tegen de waterdich te Katwijkse defensie. Jolijn Veerman (3x), Gerda Guyt en de sterk spelende Claudia den Haan maakten de goals. In de derde klasse gleed Oegstgeest onderuit bij DZB/Zevenkamp. De ploeg van Jos Bel verloor met 6-3, ondanks treffers van Welmoed de Lang, Jolijn Klück en Mariëlle van der blijft ook na het verlies binnen bereik: „Maar als je weet hoe goed ze kunnen voetballen, dan hebben we vandaag echt kost bare punten verloren. Het tegen degradatie vech tende Puck Deventer begon het duel met opgestroopte mou wen. En de beuk erin gooien is nou net niet de sterkste kant van de Sassenheimers, die liever mooi voetbal op de mat leggen. Daarbovenop was het onstuimi ge winterweer ook al niet in het voordeel van de thuisploeg. In het begin van de wedstrijd leek er voor Ter Leede geen vuiltje aan de lucht. Saskia Drommel opende al na vijf mi nuten de score. Ze zette in het centrum goed door en schoot de 1-0 binnen. International Sa rina Wiegman volgde na een klein half uur haar voorbeeld en plaatste een vrije trap recht voor het doel langs de muur in de rechter benedenhoek, 2-0. Na deze riante voorsprong gaf Ter Leede het initiatief echter uit handen, waardoor Puck Deven ter de achterstand binnen vijf minuten uit dode momenten weer goedmaakte. Een vrije trap en een strafschop, vanwege een foute sliding van Marion van der Ploeg, lieten keepster Jolan- de Broekhof kansloos. Een kwartier na rust profiteerde Puck opnieuw van de kwets baarheid in het centrum van de Sasssenheimse defensie. Cen trumspits Yvonne Veerman, fy siek veel groter en sterker dan tegenspeelster Jeanet van der Laan, kon alleen doorgaan en schoot koel de beslissende tref fer binnen. Ter Leede kreeg na deze mentale tik geen grip meer op de wedstrijd. Ter Leede was vleugellam en in het centrum kreeg de onlangs door de bondscoach geselecteerde Pa tricia Keeldar geen centimeter ruimte. Puck Deventer kreeg betere (counter-)kansen, maar was niet in staat om die te ver zilveren. Ter I.eede-Puck Deventer 2-3 (2-2). 5. Drommel 1-0, 25. Wiegman 2-0, 27. Veerman 2-1, 30. Olde Kaller2-2 (straf schop), 60. Veerman 2-3. Scheidsrech ter: H.J. Schaafsma. Toeschouwers: 50. Ter Leede: Broekhof: Van Ginhoven, Van der Ploeg. Van der Laan. Santana; Opdam. Wiegman. Drommel (Van Eyk); Beerendonk. Keeldar, Verdoes. machteloos en RCL creëerde geen echte kansen. Toch holden de roodwitten als overenthou siaste pupillen naar voren alsof de 2-0 van levensbelang was, onbegrijpelijk voor een ploeg met zoveel routine. Voorschote naar Hein de Graaff profiteerde en stuurde Eric Grosman de vo gelvrije diepte in. Grosman, vo rige week al goed voor twee doelpunten, passeerde Ron Sin- teur in de verre hoek: 1-1. De spits bracht een score op het bord waar niemand wat aan had, want door de overwinnin gen van degradatieconcurren ten Vitesse en Soccer Boys staat RCL laatste en is Voorschoten angstig dichtbij de degradatie zone. Zowel in Leiderdorp als in Voorschoten moeten de ramp scenario's uit de kast gehaald worden. En dat terwijl ze zich beiden het seizoen heel anders hadden voorgesteld. RCL dacht in augustus nog lekker in de top mee te kunnen draaien en het gepromoveerde Voorschoten wilde een jaartje rustig acclima tiseren. Het zal er niet van ko men. RCL-Voorschoten'97 1-1 (0-0). 65. Ard Oosterlee 1-0 (strafschop). 89. Gros man 1-1 Toeschouwers: 150. Scheids rechter: Van der Beek. Gele kaart: Ard Oosterlee, Niek Oosterlee, Alex Barendse, Nieuwenhuizen (allen RCL.) en Behimer (Voorschoten '97). RCL: Sinteur; Marco Barendse, Brasker, Nieuwenhuizen. Niek Ooster lee: Opdam. Ard Oosterlee (Van Tong eren), Guyt; De Wijngaert. Visser. Alex Barendse. Voorschoten '97: Van Hoven: Boz, Poorta. De GraafF, Van Paassen (Van Dijken); Van der Veer. Buizer, Visser; Behimer. Grosman, Bol (De Zwarte). en DSO kwam onder druk te staan, maar een uitval leverde de bevrijdende 3-1 van Fred van Dokkum op. Kagia - Alphia 0-2 (0-1) Een rommelige wedstrijd, waar in voor rust Alphia de sterkste was. In de 40ste minuut werd een schot van Louan Kameri door Bart Schinkels uit het doel geslagen. Schinkels kreeg de ro de kaart en Kameri verzilverde de strafschop. Hein Lommerse, Rody Mesman en Richard Trompert toonden aan dat Ka gia met tegenwind en een man minder toch sterker was. Zij scoorden evenwel niet. Dat deed Alphenaar Kameri wel. Uit een voorzet van Lloyd Dreischor maakte hij de 0-2. leiden kerk verloor uit met SV'35 terwijl Abbenes slechte wedstrijd met Schipluiden won. Arma Kattenberg zorgde h Een gemotiveerd SVO\ koploper Duinoord op 0 was een hectische we waarmee het publiek zi drukkelijk bemoeide. D strijd werd daarom eenk stilgelegd. LFC verloor v tweede maal dit seizoe BlauwZwart (0-3). De do ten werden door Rick merswaal, Bert Versteeg han van Reeken gescoorc MVKV heeft een unieke kans laten liggen om koplo per Duinoord van de eerste plaats te verdringen. De Katwijkers speel den met 3-3 gelijk tegen Woubrugge Peter Jan Haasbroek zette met twee doelpunten MVKV op 2-0, maar Woubrugge kwam door Bas Loos en Danny Schijf op ge lijke hoogte. Na de 3-2 van Mar tin Krayenoord trok Schijf op nieuw de zaken recht. Koude- Ter Leede-speelster Anja van Ginhoven in duel met een Puck-speelster. foto loek zuyderduin leiden ruud pattiapon medewerker VCL heeft bij DWO in de laatste 25 minu ten de winst uit handen gegeven (3-4). In het span nende duel kwa men de Vlietbe- woners met 3-1 voor, maar die marge bleek uit eindelijk niet genoeg. Voor de Leidse doelpunten zorgden Dennis van Ipenburg (2x) en Hans de Canne. Roodenburg daarentegen pakte in de slotfase een punt tegen Docos (3-3). Na het openingsdoelpunt van leiden aap siera medewerker De jeugd van Quick Boys blijft puntjes verzamelen. Tegen collega middenmoter DWS werd het na een achterstand 1- 1. Jacob Varkevisser maakte voor rust de gelijkmaker. Het aantrekkelijke duel met vele kansen over en weer was vol gens QB-trainer Dirk van Duyn 'reclame voor het jeugdvoet bal'. Een divisie lager behaalde Katwijk een goed resultaat te gen koploper SW/SMC (0-0). UVS ontdeed zich op de Kik kerpolder met moeite van Zee- burgia (4-3). Belangrijkste man was Tim Kluivers. Hij zorgde voor een hattrick en Michel de Koning schoot de bevrijdende vierde treffer binnen. Blauw witter Florencio Cornelia miste nog een penalty. In de derde divisie blijft FC Lisse het goed doen. Het won met 2-1 van ARC. Hier kwamen de Lisse- doelpunten van Barry van Am sterdam en René van Wierin- gen. Alphense Boys liet een goede indruk achter door Scheveningen kansloos naar huis te sturen: 3-0. Stanley Sar- pong, Raoel Eijsden en Geof frey Wattimury lieten het net bollen en namen daarmee sportieve wraak voor de 4-0 nederlaag in de heenwedstrijd. In een Noordwijks onderonsje was Noordwijk met 3-1 net iets slagvaardiger dan SJC. Bij de roodwitten waren Derk Pes- schier, Anton van Asten en Paul Victor succesvol. De thuisploeg kwam door Peter van Leeuwen nog wel op een 1 -0 voorsprong. Rijnsburgse Boys blijft in het spoor van de topteams. In Maassluis won het met 4-1 van het plaatselijke Excelsior. Al na een half uur spelen stonden de Rijsnbur- gers door doelpunten van Pe ter van der Nol, Peter Freken en Maurice Beck op een fraaie 3-0 voorsprong. Daarmee was het goeddeels met de produc tie gedaan. In de tweede helft zorgde Henk Kralt nog voor de vierde treffer. leiden anton diedrich medewerker Voor de derde keer op rij bleef UDO puntloos, waardoor FC Lis se (2-1 winst op Kickers '69) de kop kon overne men. UDO ver loor in een spec taculaire wedstrijd met 5-2 van MMO. Warmunda (3-1 tegen Wassenaar) blijft goed volgen. Warmunda - Wassenaar 3-1 (1-1) Warmunda behaalde tegen de bezoekers uit Wassenaar een verdiende overwinning. In een rommelige eerste helft werd het weliswaar 0-1 door Dennis Prins, maar vlak voor rust wist Tom Schuiling de stand nog gelijk te trekken. In de tweede helft scoorden Henk Strijbos en Antonio Diaz de treffers voor de thuisploeg. Alphen - ROAC'79 0-1 (0-1) ROAC'79 ging met drie punten weg uit Alphen na een treffer in de eerste helft van Perry van Es. Ook Alphen kreeg kansen, maar wist die niet te verzilve ren. Voor trainer Hans Haze- broek was dit een grote teleur stelling: „Alphen is op de goede weg terug, maar zo verliezen levert dan een stevige knauw voor het zelfvertrouwen op." MMO-UDO 5-2 (2-0) Tot tweemaal toe wist UDO met tien man de achterstand tot één goal terug te brengen. Renco Teitler had, bij een 2-0 tussenstand in het voordeel van MMO, rood gekregen voor het neerhalen van een doorge broken speler. In het laatste kwartier liep de thuisclub uit naar een ruime zege. Voor MMO scoorde Maarten van der Meer en Peter Witteman ieder twee keer en Jeroen Jansen eenmaal, voor UDO waren Fer ry van Tol en Martin van Zaanen de doelpuntenmakers. LFC-SJZ 1-0 (1-0) Na een gespannen duel moest SJZ met lege handen naar huis, ondanks een optisch -en later ook numeriek- overwicht. Mi chel Meering scoorde al na en kele minuten voor de thuis ploeg. SJZ kwam niet verder dan een, wegens buitenspel, af gekeurde treffer. De laatste 25 minuten moest LFC met tien man verder omdat Sjaak te Hennepe tegen zijn tweede ge le kaart opliep. FC Lisse-Kickers'69 2-1 (1-0) De nieuwe koploper FC lisse hield de drie punten in eigen huis na een sportief en aan trekkelijk duel tegen de hek kensluiter. Vlak voor rust maakte Mark van Kampen 1-0. In de tweede helft trok Marcel van Haastefen de stand gelijk, maar Jack Schrama herstelde de voorsprong. De Lissenaren verzuimden daarna om de sco re hoger op te voeren en lieten Kickers'69 uit een vrije trap nog bijna langszij komen. Roodenburger Bas A! bracht Allan Ruben me treffers, waaronder een schop, Docos aan de leidi de 3-1 van Marcel van d leek Roodenburg vei maar Dennis van der Ph weer Abspoel (stral schonken Roodenburg h diende punt. Foreholtel een goede prestatie do onberekenbare Zoet twee punten af te snoej 1). Walter Wassenaar voor het Voorhoutse dof GWS pakte tegen KSD rust drie punten (2-0). Heuseveldt en een e punt van KSD (voorzet Kleverlaan) stelden dep veilig. leiden* aap siera medewerker (tl FC Rijnland boekte zijn twaalfde overwin ning ten koste van Graaf Willem 11: 4-2. Voor rust stond de trotse koploper door doelpunten van Sjaak Kamphues en Storsbergen op een 2- sprong. Beide teams sc na rust nog tweemaal. Leidenaars maakten Schouten en Marcel Gü k doelpunten. Stompwij g wacht nog steeds op der overwinning in de com - Tegen het bezoekende nardus moest het een oif kige nederlaag slikken (0 kansen waren voor de wijkers maar het doel we gevonden. Pas halvenv tweede helft lukte het P k Boer om namens de Sj equipe te doelpunten kampt al weken met ee bleem: scoren. Tegen C bleef het op 1-1 steken, dit duel misten de blau den de fraaiste kansen. Wegman was als enige naar die raak schoot. Vc kwamen de Hagenaars ke voet. Meerburg h; moeite met TEDO. Op dijk werd het 4-1. De tegi der had geen vat op hei spel van Pim van Wette gistermiddag wist hij te Hij maakte er drie. Ted 1 f1 maakte de vierde goal. Arbiter staal;; Teylingen-VI leiden aap siera medwerker Is Het vijfde-klasseduel gen-VNA haalde het eini 's Na 55 minuten blies arbi Lens het duel bij een senstand af. Lens staakte hij zich bedreigd voelde een speler van VNA doel een bal in zijn richting Zo staat het althans he strijdformulier. VNA- Sjaak Boekkooi vond een rustige wedstrijd: „Al scheidsrechter deed v Eerst last hij een afkoeli riode in van vijf minuten volgens komt hij helem r meer terug." Volgens 1 gen-doelman Hans Edinl staking meer dan tered zich gebeurde er inderda nig die wedstrijd, alleen! scheidsrechter aan on strafschop gaf, ging een VNA-spelers door het lint na laste hij een pauze ine11 we het veld afliepen, de bal naar zich to Daarop staakte hij dcT strijd", aldus Edink. D< punten waren afkomsi Iwan de Goey, Erwin Wilfred van der Lans. ZO g

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20