"ompetitie lijkt voor Ajax al beslist PSV in Tilburg ten onder aan lamlendigheid Nederland gaal naar FranhrijH I Mols beste in feestende Galgenwaard elisse houdt voelens aan Betaald Voetbal gemengde debuut over Taihuttu scoort zesmaal Huisraad op Maat Fl« [GEN ANP uteren met een doelpunt 'Feyenoord. Iedere jonge balier droomt hiervan. Ro- Nelisse hield echter ge- gde gevoelens over aan eerste optreden en een >r in de hoofdmacht van jnoord. ..Als 'je niet wint, Sd een doelpunt niets", al- Rcrj de 19-jarige Rotterdam- ainer Beenhakker haalde 5se donderdag bij de De aanvaller had in het !de elftal een goede indruk iaakt op de oud-bonds- h. In het duel met NEC r| g hij de voorkeur boven de Connolly. Feyenoord ver ondanks de eerste treffer Nelisse met 3-2. Het de- Cry kwam voor de speler als 'olslagen verrassing. ,,Ik gehoopt volgend jaar bij S'i jerste elftal te kunnen ko- CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 men. Het is fantastisch dat ik nu al een kans krijg." Nelisse, die bij Feyenoord de jeugdopleiding heeft door lopen, had het moeilijk, zeker omdat Feyenoord tegen NEC absoluut niet draaide. ,,Het tempo was hoog. Daar moest ik aan wennen. Helaas kreeg in het laatste kwartier ook kramp. Maar het was een be gin en ik weet dat ik beter kan", aldus de zoon van een Nederlandse moeder en een Arubaanse vader. Beenhakker toonde zich na afloop meer dan tevreden over het optreden en de inzet van de jonge speler. ,,Hij heeft het buitengewoon goed gedaan, meer kan ik niet van hem vra gen." Nelisse mag niet mee naar de Champions League wedstrijd woensdag in en te gen Kosice. Feyenoord heeft de speler niet opgegeven aan de UEFA. TILBURG GPD Het leek er gisteravond verdacht veel op dat PSV een ploeg in verval is. De 4-1 nederlaag bij Willem II getuigde van een ver nedering zonder weerga. Slech ter kon trainer Dick Advocaat, zo'n drie jaar werkzaam te Eindhoven, het zich niet heu gen. ,,Ik kan mij niet herinneren dat we onder mijn leiding eer der met zulke cijfers hebben verloren." Op de bank zat Advocaat zich wild te ergeren. De man die in zijn actieve periode nooit op ge brek aan vechtlust viel te be trappen, zag zijn ploeg ten on der gaan aan lamlendigheid. Na afloop sprak hij dreigende taal: „Na de eerste helft van de com petitie moeten we maar bekij ken hoe we verder gaan. Zo kan het niet langer. Dat lijkt mij dui delijk." PSV heeft een paar vedetten, met bijbehorende neigingen. Mensen als Luc Nilis en Gilles de Bilde toucheren een riant sa laris, maar de geleverde inspan ningen stroken niet altijd met de hoogte van die financiële vergoedingen. De uitschakeling in de Champions League, zo goed als zeker na het 1 -1 gelijke spel bij Dynamo Kiev, heeft PSV op een keerpunt gebracht. De ploeg moet op zoek naar een nieuwe uitdaging. En die ligt voor de landskampioen niet voor het oprapen. PSV zou zich weer moeten richten op de dagelijkse praktijk van de eredivisie. De hoop op de vijftiende landstitel kunnen Advocaat en zijn manschappen echter laten varen. Vijftien pun ten bedraagt na gisteravond maar liefst het gat met Ajax, dat in tegenstelling tot PSV geen steekjes laat vallen. Advocaat, met een stem vol moedeloos heid: ,Als je reëel bent, weet je dat het gat niet meer te over bruggen is." Slechts een troostprijs rest dus PSV. De Eindhovenaren moeten zich het Arnhemse Vi tesse - de nummer drie op twee punten achterstand - van het lijf houden. Die kans kregen de Eindhovenaren al een week eer der op Monnikenhuize, waar zij een 2-0 voorsprong verspeel den. En die kans deed zich gis teren opnieuw voor, door de 5-3 nederlaag van Vitesse bij FC Utrecht. Tot schrik van Advocaat za gen zijn spelers het belang van het duel in Tilburg niet in. „Sommige jongens vinden blijkbaar dat zij dit soort wed strijden plichtmatig kunnen spelen. En dan praat ik niet al leen over Nilis en De Bilde. Strijd hoort erbij, zonder strijd kun je niet winnen. Dit verlies heeft met een gebrek aan con centratie te maken. Zo gaven we de goals te gemakkelijk weg, door een gebrek aan scherpte in de verdediging." De grootste plaaggeest van de PSV-defensie heette gisteren Clyde Wijnhard. Hij nam de eerste en de derde treffer van de Tilburgers voor zijn rekening en maakte vooral Ernest Faber het leven zuur door voortdurend zijn handen te gebruiken. Het eerste doelpunt van Wijn- hard betekende na 24 minuten de gelijkmaker na de openings treffer van de Belg Gilles de Bil de. Wijnhard die ooit zijn oplei ding in de Ajax-school genoot, zette bij die gelegenheid PSV- verdediger Arthur Numan te kakken. Het leek nog allemaal niet zo rampzalig voor PSV. Scheidsrechter Uilenberg zag in een buiteling van De Bilde een strafschop en hield doelman Jimmy van Fessem de gele kaart voor. 'Cruciaal' noemde Advocaat het slappe balletje van de Belgi sche topschutter Nilis. Mis schien was de gemiste straf schop inderdaad het keerpunt van de wedstrijd. Door een doelpunt van 'papa' Sanou kwam Willem II nog voor de rust op 2-1. Dat leidde weer tot weekeinde, nog ver de Kerst, lijkt de com- e in dit land al beslist, slecht moet Ajax spe nt ook eens een wed- in Nederland te ver- b« [i? Ajax heeft vijftien En en voorsprong op PSV teelde zaterdagavond t, maar won wel weer, 1-0 tegen Roda. De jetitie lijkt beslist. Dat :t leuk en al helemaal J ;oed. Ce IDAM.YPE MINKEMA Jo' ijkt bang voor uitschake- oor Bochum, een Duitse jloeg. Hoe anders is uit te i waarom de koploper van land, de uitvinder van het aanvallende voetbal met 2 pitsen, tegen Roda JC zo - in eigen huis nog wel - vee aanvallers kwam op- Zó'n teken van armoe- qI ten Olsen, de trainer, be- Be helemaal niet bang te zijn ochum. Hij wilde Roda JC sen. Een aanpassing aan genstander. die al drie rijden op rij had verloren al drie keer geen enkel intje kon maken. Waar trainer het bestuur ver- maakt en al over ontslag gefluisterd? Ajax paste an. En won, met 1 -0. Maar bleef het. n had al eerder 'gezon- tegen het Ajax-erfgoed. -uit, één spits. Ook daar gewonnen, met 0-5 nog zijn omstandigheden, ze e B n ook wel excuses ge- d. Ajax is moe. Niet fris. de trainer het zware ge voel in hoofd en benen. Na het midweekse duel in Maastricht, met MW (0-3), hadden de Aja- cieden drie dagen later niet de kracht voor een nieuwe echte wedstrijd. Dat kwam goed uit, ook Roda was door drie duels in zes dagen vermoeid. De Deense trainer loste de problemen op zijn eigen, be houdende, manier op. Door de blessure van Tobiasen en de schorsing van Melchiot was Ol sen door zijn rechter verdedi gers heen. Nou moet op de bij- velden nog ergens John Veld man rondlopen, rechtsachter en ooit international. Veldman mag evenwel vertrekken. Links voorin was Laudrup niet be schikbaar. De Deen was ziek. Nou zit er op de bank, dus rede lijk in het zicht, nog Peter Hoek stra, linkerspits e'n ooit interna tional. Nee, zei Olsen, „Peter heeft het vertrouwen nog niet." De brede kern waar Olsen dit seizoen mee begon, is door de ze afvallers ineens flink uitge dund. En dus komen de zwaar ste lasten op steeds dezelfde schouders te rusten: niet meer dan veertien spelers werden twaalf keer of meer ingezet. Daarmee is de vermoeidheid toch weer te verklaren. Het plan met de twee spitsen was vooraf goed doorgespro ken, zei Olsen later, maar het klopte van geen kant. Dat be greep Olsen ook. Hij haalde Da- ni al na twintig minuten naar de zijlijn. De trainer kondigde een flink gesprek aan. „Hij deed al les verkeerd. Hij is nog jong, hij moet nog veel leren." Dani doet wel vaker dingen verkeerd. Wil dé Olsen zijn wonderkind op scherp zetten voor de wedstrijd van donderdag tegen Bochum? Of moest hij worden voorbereid op een plek op de bank? De gedreven Ajacied Babangida wordt - met de tong uit de mond - onderuit gehaald door Roda-speler Mores. L doelpunt voor de Amsterdammers. Ook zonder Dani werd het nooit beter. Babangida maakte de enige treffer, in de-elfde mi nuut na een zwak moment - een verkeerde terugkopbal - van voor iedereen zichtbaar - de bal uit een hoekschop van de doel lijn. Arbiter Temming had niets gezien, zijn assistent ook niet; ze waren de enige twee. Daar- de lange Vrede. In de slotfase om bleef het bij een bleke 1 -0, was er zowaar nog een aardig de beste uitslag voor een slechte moment. Van der Luer sloeg - wedstrijd. Ajax speelt niet dinsdag, maar donderdag tegen Bochum. De Duitse ploeg had bij de loting om twee dagen uitstel gewaagd. Olsen zuchtte zaterdagavond: „Donderdag, gelukkig." Twee dagen extra om de batterij op te laden. Ajax: Van der Sar; Mensah, Blind, Oli- seh en Frank de Boer; Ronald de Boei, Dani (20. Rudy, '16. Sibon). Witschge (79. Gorré) en'Sier; Arveladze en Ba bangida. Roda JC: Delvvarte; Senden, Schops, Vrede en Mores: Van der Luer. Valgae- ren (56. Doomemik). Ooijer en Lawal (61. Obdam); Van Houdt (70. Peeters) een donderpreek van Advocaat in de kleedkamer van PSV. Aan voerder Arthur Numan, die bij de tweede Tilburgse treffer de dekking van Sanou verwaar loosde: „Advocaat vond ons veel te slap voetballen." Advocaat had daarmee na tuurlijk het grootste gelijk van de wereld. In de tweede helft moet hem een gevoel van on macht zijn bekropen. PSV kreeg nog een drietal levensgrote mo gelijkheden, maar De Bilde en Nilis werden in de afwerking door hun collega's van Willem II onderwezen. Wijnhard scoorde 3-1, waarna Arno Arts in de voorlaatste minuut nog wat ex tra zout in de Eindhovense wonden wreef: 4-1 Willem II: Van Fessem: Prommayon, Hyypia en Koskinen: Loeffen (89. Promes), Konterman, Galasek en Arts; Sanou (85 Schenning). Wijnhard en Van der Vegt. PSV: Waterreus; Stam. Valckx. Faber (66. Bruggink) en Numan; Ivvan (46. Zendenirstinga. Jonk en Cocu: Nilis en De Bilde. OSS ANP Jerry Taihuttu heeft zater dagavond zes keer gescoord voor TOP Oss. Het was voor het laatst in december 1985 dat een speler in het betaald voetbal tot zo'n productie kwam. Van Basten maakte toen zes treffers in het duel tussen Ajax en Sparta. Taihuttu kwam tot het on waarschijnlijke aantal tegen Eindhoven. De eindstand van de Brabantse derby was 7-2. Opvallend genoeg stond het bij rust slechts 1-0. Door een doelpunt van Taihuttu. Het spreekt voor zich dat Taihuttu nooit eerder zo vaak scoorde. „Ik heb een paar keer een hattrick ge maakt, verder niet." De aan valler, bezig aan zijn tweede seizoen in Oss, maakte tot zaterdag zeven treffers. AZ verspeelde weer eens wat puntjes. De koploper deed dat tegen Emmen, 1-1. Net als de vorige week tegen ADO Den Haag kwam de ge lijkmaker, van Stroeve, in de slotfase. Na een uur had Mutsaers 1-0 gemaakt. Toch was het een goed weekeinde voor AZ, want de concurren tie morste eveneens twee punten of meer. Cambuur kwam niet dich terbij door een 0-0 thuis te gen Dordrecht'90. FC Zwolle reikte tegen RBC eveneens niet verder dan 0-0. Maar de grootste verras sing kwam van Woudestein. Excelsior versloeg ADO Den Haag, de kampioen van de tweede periode, met 1-0. Heerkens was vijf minuten voor rust de matchwinner. Nederland Nederland Nederland Volgend jaar komt Leidsch Dagblad met het grote WK-GOAL '98 advertentiespel. Een unieke actie waarbij er voor zowel lezers als adverteerders reizen naar het WK in Frankrijk te winnen zijn. Afgelopen week deden ruim 150 bedrijven hun voorspelling/ van één van de mogelijke tegenstanders in de voorronde. België zaterdag 13 juni Zuid-Korea zaterdag 20 juni Mexico donderdag 25 juni h De voetbalkenners uit de regio zijn: Edmon Keukens - Leiden Sleep Home Leiden bv - Leiden Rob Gorris BMW - Leiden Restaurant Fabers - Leiden Autobedrijf Noort Zn - Rijnsburg Spectra - Lisse Isodes vloerenbedrijf - Katwijk Prominent Inn Hotel - Noordwijk Huisraad op Maat - Oeqstaeest Woonflair Hilgersom - Alpnen aan den Rijn Pannenkoekenboerderij De Hooiberg - Leiderdorp Restaurant "de Lamme Goedzak" - Noordwijk De Kussenspecialist - Leiden de Jong's Wandbekleding - Voorschoten Garage Janson - Leiden De winnaar van de theaterbon is: M. E. La Rivière - Dankmeijer. UTRECHT ANP Alles op strijd, zo omschrijft Michael Mols de nieuwe succesvolle speelwijze van FC Utrecht. Alles op Mols, eigenlijk. De 26-jari- ge aanvaller leidde zijn ploeg gisteren langs Vitesse. Utrecht boog tegen nummer drie Vitesse een 1-2 achterstand bij rust om in een 5-2 voorsprong. De Griek Machlas kreeg in de feestende Galgenwaard alleen in de 80ste minuut ruimte. Toen bepaalde de topscorer van de eredivisie vanaf elf meter de eindstand op 5-3. Vitesse was in de eerste helft superieur en kwam twee keer op voorsprong, via Reuser en Perovic. Mols scoorde aan de andere kant. De Arnhemmers hadden vlak voor de rust op 3-1 moeten komen toen Kreek de bal voor het intikken had. De aanvoerder miste. Na de rust ging bij Vitesse de cruise-con trol erop. De snelheid was echter te laag. de felheid te gering. „We zijn afgebluft door een agressief spelend Utrecht", heette het in de trainerstaai van Ten Cate. Utrecht kleunde erin, gesteund door 12.500 suppor ters. De Galgenwaard is een stadion waar voetballiefhebbers komen kijken. De aan hang leeft mee, luidruchtig verliefd. Voor Vitesse was het gisteren even een spook huis. Mols, Van Nieuwkerk (2) en Robbe- mond maakten na de rust de Utrechtse tref fers. NAC - Sparta Het gebrek aan een produktieve spits kwam NAC zaterdagavond in Breda tegen Sparta duur te staan. De thuisclub verloor jammer lijk met 2-1. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de punten naar Sparta zouden gaan. NAC startte agressief en zette de te genstander zwaar onder druk. Dat leverde volop kansen op, maar geen treffers. Toen de Australiër Milicic toch het net wist te vinden, was scheidsrechter Luinge de spel breker. Om onduidelijke redenen vond het doelpunt geen genade in zijn ogen. Ook doelman Jansen hield Sparta overeind, on der meer met een spectaculaire redding op een even mooie volley van de Amerikaan Stewart. In de tweede helft stond het al snel 0-2 in Rotterdams voordeel. Jaliens werd de ruim te ingestuurd door Gerard de Nooijer. Met een schot in de verste hoek verraste hij Ka- relse: 0-1. Twee minuten later kreeg Sparta een treffer cadeau van verdediger De Roover. De Belgische international ver speelde de bal knullig aan Dennis de Nooij er, die Karelse omspeelde en geen moeite had te scoren (0-2). De thuisclub kreeg hal verwege de tweede speeltijd nog hoop toen Gerard de Nooijer de bal na een voorzet van Gudelj ongelukkig tegen zijn dijbeen kreeg en achter Jansen zag verdwijnen, maar de gelijkmaker bleef achterwege. FC Groningen - MW FC Groningen zette met de nederlaag (2-3) tegen MW de vrije val op de ranglijst voort. De nederlaag tegen MW was de vierde ver- liespartij op rij. Toen de Maastrichtse club na 25 minuten op 0-3 kwam, kon een deel van de aanhang van FC Groningen het niet langer aanzien en liet de frustraties de vrije loop. Een hek werd vêrnield en een tiental supporters betrad het speelveld. Reden voor scheidsrechter Wegereef om de wedstrijd een klein half uur stil te leggen. Het supportersoproer zou vermoedelijk achterwege zijn gebleven, wanneer FC Gro ningen in de openingsfase gewoon haar kansen had benut. Magno en Bombarda lieten echter goede mogelijkheden liggen. Na tien minuten was het aan de andere kant wel raak, toen Taiwo na een afgeslagen corner door een kluwen van benen raak- schoot (0-1). Halverwege de eerste helft scoorde MW twee maal snel achter elkaar. De 0-2 van Luypers kwam na een opnieuw slecht weggewerkte corner tot stand, de 0-3 van Nygaard na een sterke individuele ac tie. FC Groningen knokte zich na de afkoe lingsperiode bewonderenswaardig terug. Een kwartier voor rust bracht Bombarda de spanning terug (1-3). Toen de Argentijn na drie minuten in de tweede helft zijn ploeg naar 2-3 knalde, ging de aanhang van de thuisploeg er eens goed voor zitten. In het resterende deel van de tweede helft wist MW echter met kunst- en vliegwerk de ge lijkmaker te voorkomen. Fortuna Sittard - FC Twente Fortuna Sittard en FC Twente speelden in stadion De Baandert een aantrekkelijke wedstrijd. Met goed gegroepeerd voetbal in een hoog tempo zochten beide ploegen de aanval. Fortuna-spits Hamming maakte het verschil in het gelijkopgaande duel. De Limburgers hebben met Hamming een echte topschutter in huis. De spits is opgeleefd onder de nieuwe trainer Van Marwijk. In de 18de minuut reageerde hij alert op een dieptepass van Burke. Vrij voor Boschker besloot hij tot een lobje. Met suc ces: 1-0. Ook in de tweede helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. De duels wer den feller, er kwamen ook meer kansen. Lanckohr en Van Bommel misten voor For tuna. Sumiala kwam de Twentse aanval versterken, maar kon na vijf minuten al weer met een gebroken middenvoetsbeen tje inrukken. Verdediger Hoogma kwam mee naar voren, Van Halst liet zich in het strafschopgebied opzichtig vallen, maar niets kon de Sittardse defensie kloppen. Zo doende bleef Twente zeven duels op rij zonder overwinning en nadert Fortuna de subtop. Heerenveen - De Graafschap Subtopper Heerenveen slaagde er zaterdag in het eigen Abe Lenstra-stadion niet in middenmoter De Graafschap te verslaan (0- 0). Tot grote teleurstelling van de ruim 13.000 supporters, die na afloop hun onvre de uitten met luid gefluit en boegeroep. De thuisploeg domineerde alleen in het eerste kwartier. In die fase schiep Heerenveen zich ook twee goede kansen. El Khattabi schoot van dichtbij over op aangeven van Samard- zic, terwijl dezelfde Samardzic zich geen raad wist met een fraaie pass van Van Nis- telrooij. Onder aanvoering van de uitblinkende Fuchs en Ibrahim nam de formatie van trai ner Fritz Korbach langzaam maar zeker de regie van de thuisclub over. Echt dreigend werd de Graafschap voor rust niet, al liet Viscaal een fraaie omhaal zien en was Fuchs met twee vrije trappen gevaarlijk. Ook na rust bleef De Graafschap gemakke lijk overeind. De gasten speelden zelfs ver zorgder dan het hoger geklasseerde Heerenveen. Beide ploegen kregen nog een paar aardige kansen. Het bleef echter 0-0. Eredivisie Willem ll-PSV 4-1 (2-1). 19. De Bilde 0-1. 24. Wijnhard 1-1, 33. Sanou 2-1, 74. Wijnhard 3-1, 89. Arts 4-1 Scheidsrech ter: Uilenberg Toeschouwers: 12 500 Ge le kaart: Van Fessem (Willem II). Jonk (PSV). Fortuna S.-FC Twente 1-0(1-0). 18. Ham ming 1-0 Scheidsrechter: Meerkerk. Toe schouwers: 5 000 Gele kaart: Steinmann. Karnebeek (FC Twente). Ajax-Roda JC 1-0 (1-0). 11. Babangida 1- 0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 48.200. Heerenveen-De Graafschap 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Koopman Toeschouwers: 13.670. Gele kaart: Constantinovici (Heerenveen), Nok, Redeker, Rzasa, Van der Haar (De Graafschap). NAC-Sparta 1-2 (0-0). 47 Jaliens 0-1, 49. Dennis de Nooijer 0-2, 68. Gerard de Nooijer 1-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 11 575. Gele kaart: Kayis. Mourad, Jaliens (Sparta). FC Utrecht-Vitesse 5-3 (1-2). 28 Reuser 0-1, 31. Mols 1-1, 33. Perovic 1-2. 62. Mols 2-2, 67. Van Nieuwkerk 3-2, 71, Robbemond 4-2. 79. Van Nieuwkerk 5-2, 80 Machlas 5-3 (strafschop) Scheids rechter: Jol. Toeschouwers: 12 500. Gele kaart: Sebwe, Robbemond, Van Mol (Utrecht). FC Groningen-MVV 2-3 (1-3). 10. Taiwo 0- 1, 23. Luypers 0-2, 25. Nygaard 0-3, 31. Bombarda 1-3, 48. Bombarda 2-3. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.211 Gele kaart: Veenhof, Schoenma kers (Groningen), Heubach (MW). NEC-Feyenoord 3-2 (2-1). 13. Hesp 1-0, 19. Nelisse 1-1, 42 Van Ei|keren 2- 1, 47. Van Gastel 2-2 (strafschopj. 75. Lok 3-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 5237. Gele kaart: Hesp. Koning. Sai- noski (NEC). Van Gastel (Feyenoord) Topscorers: 1. Machlas (Vitesse) 21. 2 Hamming (Fortuna) 13. 3. De Bilde (PSV) 11, 4. Litmanen (Ajax). Arveladze (Ajax). Babangida (Ajax). El Khattabi (Heeren veen), Dennis de Nooijer (Sparta) 9. 9. Decheiver (FC Utrecht) 8, 10. Cocu (PSV). Nilis (PSV), Viscaal (De Graafschap), Pero vic (Vitesse), Van Eijkeren (NEC) 7. Programma, vrijdag 12 december: Roda JC-MVV, Sparta-Willem II; zaterdag 13 de cember: SC Heerenveen-Vitesse, zondag 14 december: RKC Waalwijk-Fortuna Sit tard, Fc Groningen-NAC, Feyenoord-FC Twente, FC Utrecht-PSV. A|ax 18 17 1 0 52 56- 4 PSV 18 10 7 1 37 52-21 Vitesse 18 10 5 3 35 45-29 Heerenveen 18 9 5 4 32 28-21 Feyenoord 18 9 4 5 31 29-21 Willem II 18 9 3 6 30 32-23 Sparta 18 6 6 6 24 33-32 FC Utrecht 17 7 2 8 23 34-39 Fortuna S. 18 7 2 9 23 24-34 NEC 19 7 1 11 22 22-40 FC Twente 17 5 6 6 21 19-20 NAC 18 6 3 9 21 20-24 Graafschap 19 5 6 8 21 22-19 Roda JC 18 5 4 9 19 23-26 MW 18 5 2 11 17 19-44 Groningen 18 3 6 9 15 22-34 RKC 18 3 6 9 15 22-38 Volendam 18 2 5 11 11 13-46 Eerste divisie VVV-Veendam 1-2 (0-1). 32 Launders 0- 1. 66 Launders 0-2. 77. Kemble 1-2 Scheidsrechter: Van Huiten Toeschou wers: 1748 Gele kaart: Vennema (Veen- dam), Linskens(WV). RBC-Zwolle 0-0. Scheidsrechter: Braam- haar. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Den Ouden, Sinkgraven (Zwolle) AZ-Emmen 1-1 (0-0). 56. Mutsaers 1-0, 88 Stroeve 1-1 Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 5555. Gele kaart: Huiberts (AZ), Kooijman, Barmentloo, Uneken, Humpry (Emmen) TOP-Eindhoven 7-2 (1-0). 31. Taihuttu 1- 0, 46. Taihuttu 2-0, 54. Taihuttu 3-0, 70. Taihuttu 4-0, 75 Thysbaert 4-1. 77. De Wijs 5-1, 81 Taihuttu 6-1. 84 Van Huijk- sloot 6-2. 90 Taihuttu 7-2 Scheidsrech ter: Van Egmond Toeschouwers: 2400. Gele kaart: Kooiman (TOP), Schuman. Losada. DaCosta (Eindhoven). Helmond Sport-Telstar 1-1 (0-0). 52. Schaefer 1-0. 85 Sulley Abdallah 1-1 Scheidsrechter: Vink, Toeschouwers: 1450. Gele kaart: Ligeon, De Bruin (Tel star). Topscorers: 1Van der Laan (Cambuur) 19. 2. Bruin (FC Zwolle) 14. 3. Langerak (AZ). Taihuttu (TOP) 13, 5. Van de Weert (AZ). Huiberts (AZ) 12 7. Iliohan (AD0 Den Haag) 118 De Wijs (TOP) 10,9 De Jong (AD0 Den Haag). Henar (Telstar) 9 Programma, donderdag 11 december: SC Heracles-VW, vrijdag 12 december: FC Zwolle-FC Den éosch, Helmond Sport- Eindhoven, Zaterdag 13 december: Dordrecht'90-Veendam, Excelsior-TopOss, Go Ahead Eagles-AZ. RCB-Haarlem; zon dag 14 december: Telstar-Cambuur. Em- men-ADO Den Haag. AZ 18 12 4 2 40 53-19 Cambuur L 18 11 2 5 35 40-21 DenHaag 17 10 3 4 33 43-18 TOP 18 10 2 6 32 35-27 FC Zwolle 18 8 7 3 31 31-21 Den Bosch 18 7 6 5 27 28-24 Veendam 18 7 6 5 27 25-24 Emmen 18 7 5 6 26 28-22 Eindhoven 18 8 2 8 26 28-31 GA Eagles 17 8 1 8 25 28-27 Heracles 18 7 4 7 25 30-39 Haarlem 17 6 2 9 20 24-36 Telstar 18 5 5 8 20 23-33 Helmond Sp 17 4 6 7 18 20-29 Dordr "90 18 4 6 8 18 17-29 VW 18 3 8 7 17 22-30 Excelsior 18 4 3 11 15 21-36 RBC 18 1 4 13 7 10-40 AZ en Den Haag periodekampioen Derde periode TOP Veendam FC Zwolle Heracles Cambuur L. Haarlem Excelsior Eindhoven 2 2 0 0 6 8-2 2 2 0 0 6 3-1 2 110 4 AZ Helmond Sp Dordr. '90 DenHaag Den Bosch Telstar Emmen RBC GA Eagles W V 4- 1 3- 1 2- 1 1 1 0 0 3 2-0 2 10 1 3 2-3 2 10 1 3 5-8 2 0 2 0 2 2-2 2 0 2 0 2 2-2 2 0 2 0 2 1-1 2 0 1110-2 10 0 10 1-4 2 0 0 2 0 2-4 Machlas halfweg record Dillen UTRECHT* ANP Nikos Machlas maakte gisteren in en tegen Utrecht zijn 21ste competitietreffer. De Griek ste vent op het record van Coen Dillen af. De PSV'er eindigde in 1957 op 43 doelpunten. Dillen stond toen na zestien wedstrij den op 14 doelpunten. Vampeta en Stam niet tegen Barcelona TILBURG. ANP PSV speelt woensdag in de Champions League tegen Bar celona zonder Stam en Vampe ta. Beide verdedigers zijn ge schorst. Afgezien van wat lang durige blessures (Van der Weer den) heeft Advocaat verder ie dereen beschikbaar.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17