Kluivert succesvol voor Milan Valentijn een straatvech in de deftige biljartaren Sport Dynamo in halve finale Heister verliezend finalist Wereldkampioen Pontoni stopt Richard Groenendaal af MAANDAG 8 DECEMBER 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef rob onderwa Billy Bremner overleden londen Billy Bremner, voormalig aanvoerder van het Schotse voetbalelftal, is gisteren op 54-jarige leeftijd overleden. De mid denvelder stierf in een ziekenhuis in het Engelse Doncaster aan de gevolgen van een hartaanval. Bremner speelde 54 interlands voor Schotland, waaronder één in 1971 tegen Nederland. In dienst van de Engelse club Leeds United speelde hij 585 wed strijden en won twee titels en één FA Cup. In 1975 bereikte de ploeg de finale van de Europa Cup I, waarin met 2-0 werd verlo ren van Bayem München. Nigeria houdt naam coach geheim lagos» Nigeria heeft een nieuwe bondscoach voor het WK voet bal in Frankrijk maar houdt de naam nog even geheim. De Ne derlander Jo Bonfrère is één van de kandidaten. Hij leidde Nige ria in 1996 naar het olympisch goud in Atlanta. Het gros van de spelers van de nationale selectie heeft nadien tegenover de bond een sterke voorkeur voor Bonfrère uitgesproken. Bonfrère reist komende week naar de Nigeriaanse hoofdstad Lagos. „Maar dat ik naar Nigeria reis wil nog niet zeggen dat ik de bondscoach ben", zei Bonfrère gisteravond. Anderlecht wil schorsing aanvechten brussel Anderlecht wil de uitsluiting van deelname aan de Eu ropese toernooien aanvechten. De Belgische club werd voor één jaar geschorst wegens een omkoopschandaal in 1984. Voorzitter Roger Vandenstock heeft stappen tegen de beslissing van de Eu ropese voetbalbond UEFA aangekondigd. Anderlecht, de nieuwe club van Arie Haan, kreeg de straf voor het omkopen van de Spaanse scheidsrechter Muro voor het UEFA-bekerduel met Nottingham Forest. Vande Walle geschorst lierse De Belgische voetbalbond KBVB heeft doelman Philippe vande Walle van kampioen Lierse SK tot het einde van het sei zoen geschorst. De bond strafte de keeper voor het verbreken van zijn contract met Lierse. Vorige week leverde Vande Walle ineens zijn contract dat liep tot het jaar 2000 in, nadat hij door supporters van zijn eigen club wekenlang was uitgejouwd en uitgefloten. Door de schorsing is deelname aan het WK voor Bel gië onwaarschijnlijk geworden. UEFA wil verder met Intertoto geneve De UEFA wil de midzomercompetitie, de Intertoto, nog zeker twee jaar voortzetten. Het aantal wedstrijden zal worden gereduceerd. Op die manier hoopt de organisator ook grote clubs uit met name Engeland en Italië te interesseren. Een paar seizoenen geleden verbond de UEFA in de vorm van drie plaat sen voor het UEFA-bekertoemooi een extra bonus aan het eve nement, maar dan moesten wel zeer veel duels worden gewon nen. Daarin gaat nu verandering plaatsvinden. Krol wint beker met Zamalek cairo» Trainer Ruud Krol heeft met zijn Egyptische club Zama lek de Afro-Aziatische beker gewonnen. De ploeg versloeg de Zuid-Koreaanse tegenstander Yohang in de tweede confrontatie met 1 -0 door een doelpunt van Sabri. Het eerste duel was met 2- 1 in het voordeel van Yohang geëindigd. Het is de tweede keer dat Zamalek de beker verovert. Eerder pakte de club de prijs in 1987. Ronaldo Europees voetballer parus» Ronaldo is door het Franse tijdschrift Onze-Mondial ge kozen tot beste voetballer van Europa. De Braziliaanse aanvaller van Internazionale eindigde voor de Fransman Zinedine Zidane van Juventus. Vanaf de tribune heeft Edgar Davids zijn nieuwe club Ju ventus zien winnen. Tegen Lazio werd het 2-1. Het de buut van de van Milan overgenomen Nederlander wordt over een week verwacht, tegen Piazenca. Patrick Kluivert maakte gisteren zijn tweede doelpunt in de Serie A voor AC Milan, dat met 2-0 won van Bari. Voor Barcelona, woensdag in een min of meer overbodig Champions League-duel tegen stander van PSV, scoorden Sergi en Rivaldo. Het talent Raul Del Piero maakte de doelpun ten voor Juve. Hij deed dat in de 15de en 34ste minuut. In het laatste geval gebeurde dat van elf meter. De treffer van Lazio kwam eveneens uit een straf schop, na 25 minuten. Daarvoor verantwoordelijk was Marcolin. Juventus naderde lijstaanvoer der Inter tot op twee punten. Kluivert maakte in de 62ste minuut 2-0 voor AC Milan. Twee minuten na rust had Bo- ban de score geopend. AC Milan klom door de vierde zege naar de zevende plaats met 16 punten uit elf wedstrijden. Pa trick Kluivert is na zijn tweede doelpunt zeer opgelucht. „Na twee en een halve maand ein delijk weer eens gescoord", zei hij na afloop van de wedstrijd waarin hij goed speelde en meermalen werd toegejuicht. Ronaldo opende de score voor koploper Inter bij Sampdo- ria na een fraaie combinatie met Simeone. Uit een straf schop maakte Montella na een half uur gelijk. Al na veertig mi nuten kreeg Simeone de rode kaart. Met een man minder hield de koploper stand. Bij In- ter viel Winter uit. België Arie Haan is zijn nieuwe baan als trainer bij Anderlecht begon nen met een overwinning. Een paar uur nadat de oud-voetbal ler zijn handtekening zette on der een verbintenis van ander half jaar won zijn ploeg met 1-0 van Westerlo. Club Brugge ste vent ondertussen onvervaard op het landskampioenschap af. Gisteren boekte de leider 4-1 winst bij Eendracht Aalst. In de Belgische eerste klasse moet Haan met Anderlecht on der meer de strijd aanbinden met Racing Genk. Deze ploeg behield de derde plaats door za terdag AA Gent in eigen huis met 1-2 te kloppen. Spanje Barcelona is teruggekeerd aan de kop van de Primera Division, met twee punten voorsprong op Real Madrid. Van Gaals forma tie versloeg Zaragoza, 2-1. Real speelde gelijk tegen Oviedo, 1 -1 maakte het doelpunt van Real. In de slotfase maakte Gonzalez gelijk voor Oviedo. Atletico won met 2-1 van hek kensluiter Gijon. Bogdanovic en Geli maakten de doelpunten voor de nummer drie van de ranglijst. De tweede club van Barcelona, Espanyol, steeg een week voor de stadsderby naar de vierde plaats. Quique maakte in de wedstrijd tegen Mallorca het enige doelpunt. Betis Sevilla won met 3-0 van Tenerife, waar zowel Makaay als Vierklau meespeelde. De twee Nederlanders konden geen stempel op de wedstrijd druk ken, de voormalige Ajacied Fini- di George wél. De Nigeriaan maakte voor de rust een echte hattrick. Het bleef bij 3-0. Engeland Manchester United heeft zater dag in de topwedstrijd van de Engelse competitie Liverpool verslagen. De 3-1 op Anfield be tekende Uniteds vierde over winning in een uitwedstrijd dit seizoen. De titelverdediger is nog ongeslagen. Cole was de grote man met twee doelpun ten. Beckham was de andere schutter. Voor Liverpool scoor de Fowler uit een strafschop. Chelsea blijft volgen op drie punten van de koploper. Gullits mannen verpletterden Totten- ham, 6-1. De doelpuntenma kers waren bijna allen van bui tenlandse komaf. De Noor Flo, met zijn eerste hattrick in de Premier League, de Italiaan Di Matteo en de Roemeen Petres- cu scoorden. Voor een Brits tintje zorgde Nicholls. Voor het eerst sinds twee maanden scoorde Wright weer voor Arsenal. Hij deed dat tegen Newcastle United. Het was het enige doelpunt van de wed strijd, Bergkamp tekende voor de voorbereiding. Duitsland VfL Bochum is klaar voor het karwei tegen Ajax. Als opwar mer voor het UEFA Cup-duel pakte de ploeg in de Duitse Anderlecht - Westerlo 1-C werp 2-1. Gent - RC Gen Beveren 1-2, Lommei Standard - Lierse 0-0. Moeskroen - RWDM 4-0. Stand aan kop: Brugge 14-38 Harelbeke 15-30 An; RC Genk 15-29 Lommei 15-24 St, Bielefeld - Bochum 0-; Schalke'04 0-0, M'gladt Duisburg - Köln 2-2, Stuttgart 1-3, Bremen Wolfsburg - Rostock 1-1, Stand aan kop: Kaïserslautern 18- Scl 42 Bayern 18-35 Dui Stuttgart 18-32 Wo Leverkusen 18-30 Liverpool - Maricehster IJ Villa - Coventry 3-0, Blacl 1. Derby County - West f E verton "0-0, Leicester - 0 Newcastle - Arsenal 0-1,1 sea 1-6, Wimbledon - Soul Man.United 17-37 We Chelsea 17-34 Ast Blackburn 17-33 Cry Arsenal Leicester Derby C. Liverpool Newcastle 17-30 17-30 Sh- 17-27 Cot 16-26 S> 16-25 To! 15-24 Wimbledon 17-22 Eve Bastia - Toulouse 0-0. Me her 0-0. Stand aan kop: Monaco 19-38 La Metz 19-38 B(y Paris SG 19-37 An Marseille 19-34 Juventus - Lazio 2-1, Sa 1, Brescia - Empoli 3-1, 1-1, Lecce - Vicenza 0-1, Piacenza - Napoli 1-0, Ri 0, Udmese - Bologna 4-3 Kluivert heeft weer alle reden tot juichen. Na 2,5 maand scoorde de aanvaller voor de tweede maal voor zijn club. foto ap BUITENLANDSVOETBAL competitie de tweede zege op vreemde bodem. Met de 2-0 overwinning op Arminia Biele feld, door treffers van Mamic en Wosz, kreeg Bochum eindelijk aansluiting met de midden- pioot. VfB Stuttgart verstevigde de derde plaats via een 1-3 over winning bij 1860 München. De Roemeen Raducioiu, Gorges en Akpoborie stelden de winst vei lig, nadat Winkler München aan de leiding had gebracht. Num mer vier Bayer Leverkusen speelde teleurstellend 0-0 tegen Schalke 04. Leverkusen-speler Ulf Kirsten, topscorer in de Bundesliga, hangt een zware sanctie boven het hoofd. Hij sloeg zijn tegenstander Thomas Linke. Schotland Na jaren dominantie van Glas gow Rangers waait met koplo per Hearts eindelijk een frisse wind in de Schotse competitie. De verrassend sterk operende ploeg bleef aanvoerder van de ranglijst dankzij de 2-0 winst op Motherwell. De Rangers staan op een punt achterstand tweede na een 1-0 zege op Hibernian. Cameron scoorde vanaf elf meter de eerste treffer voor He- arts. Flogel maakte twintig mi nuten voor tijd de tweede tref fer. Glasgow Rangers zette Hi bernian gisteren zwaar onder druk, maar kwam pas in de 51ste minuut tot scoren. Top scorer Negri had daarvoor drie kansen nodig. Celtic, van coach Wim Jansen en Henke Larsson, kwam niet verder dan 0-0 bij Kilmarnock. Aberdeen - Saint Johnst|,( United - Dunfermlin well 2-0, Kilmarnock - CeJi[ - Hibernian 1-0. Stand aan kop: Hearts 15-36 Du Rangers 16-35 Jol jj P pltir 15-9Q kil Atletico Madrid - Gijon Mallorca 1-0, Oviedo - Zaragoza - Barcelona 1- lid 2-0, Compostela - Bili Santander 1-2, Betis - Te dad - Valencia 1-1, Salan 4-1 Stand aan Barcelona R. Madrid Atl.Madrid Espanyol 15-34 Sc 15-32 Cer 15-29 Be 15-28 Ow Beenhakker wint cardiff» anp Badmintonster Brenda Been hakker heeft gisteren in Cardiff tijdens de Welsh International de finale van het wouwenenkel spel gewonnen. De 20-jarige ClOS-studente uit Arnhem won met 11-4 11-6 van Judith Meu- lendijks, die eerder dit seizoen de open NK won. Bij de man nen won Dicky Palyama eerder op de middag de hoofdprijs. holte anp De volleyballers van Dynamo Apeldoorn hebben de halve fi nales van de Champions Lea gue bereikt. Dynamo won giste ren in het Deense Holte de re turn in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen met 3-1 (15-2 12-15 16-14 15-4). De thuiswed strijd had Dynamo een week eerder met 3-0 gewonnen. Door de zege werd Dynamo zeker van een plaats in de Champions League. Daarvoor plaatsen zich zestien landskampioenen. De loting voor dit toernooi is op 13 december. De Hazenkamp eerste op NK naarden anp De Hazenkamp uit Nijmegen is gisteren in sporthal De Lunet in Naarden bij de vrouwen Neder lands kampioen turnen voor clubs geworden. Na een zeer spannende strijd werd Pro Pa- tria uit Zoetermeer, dat de voor gaande vier jaar eerste was ge worden, verslagen. Het verschil in punten was miniem. De Ha zenkamp kreeg in totaal 104,761 punten, Pro Patria moest het doen met 104,724. De beslissing viel bij de laatste turnster op de vloeroefening. Fieke Willems van De Hazenkamp stelde de zege veilig. De winnende ploeg bestond uit Monique Nuyten, Caroline Verberk, Fieke Willems en Marleen Deuning, die in de plaats van Verberk aan het on derdeel brug deelnam. Als der de eindigde WIK-FTC uit Heerenveen. lyon Danny Heister heeft de Open Franse kampioenschappen tafeltennis in Lyon niet op zijn naam kunnen brengen. De 25-jarige Heister ver loor de eindstrijd van de Fransman Christophe Legout met 19-21 21-19 22-20 21-19. De tafeltennisser was eerder op de dag met zijn partner Trinko Keen in de finale dubbelspel de mindere van het Poolse duo Blaszczyk en Krzeszewski. De Polen wonnen met 18-21 en 12-21. foto*epa antwerpen gpd De vingers van Gerwin Valentijn zijn gewend om stenen vast te pakken. Ze zijn gehard door het ruige werk op de straat en ei genlijk niet geschikt voor het subtiele gevoel van een biljarter. De Brabantse stratenmaker be leefde dit weekeinde niettemin een mijlpaal in een merkwaar dige sportieve carrière. In de arena van het Sofitel in Antwer pen haalde hij als amateur de fi nale van de wereldbeker drie banden. Daarin werd hij gister middag op het nippertje, en na één gemiste matchbal, versla gen door zijn dorpsgenoot Dick Jaspers. De dolgelukkige win naar kan de wereldbeker nu bij na niet meer ontgaan. Dick Jaspers won in Antwer pen zijn tweede toernooi in twee weken en versloeg wereld kampioen Torbjörn Blomdahl tweemaal overtuigend met 3-0. De Brabander moet in het af sluitende evenement nog wel af te rekenen met Frédéric Caud- ron, die hij in Antwerpen ook ver achter liet. Gerwin Valentijn (29), volgens eigen berekening nummer 55 op de wereldranking, maar na gisteren zesde in de stand voor de wereldbeker van de WBA, is net als Jaspers geboren en geto gen in Sint Willebrord. Hij wist voor de finale al: „Ik heb net zo veel kans om van Jaspers te winnen als iemand die met één gulden een casino binnen stapt." Maar in die outsidersrol was hij toch dicht bij een sensa tionele zege. Vooral in de vierde set, bij een 2-1 voorsprong liet hij prachtige kansen liggen. „Ik kon het uitmaken, maar kreeg een klos bij een rondspeelbal", blikte Valentijn een tikje teleur gesteld terug. Het was ontwapenend, zoals hij in de loge van het Antwerpse hotel iedereen te woord stond. Het glimmende hoofd, het ner veuze lachje, de iets te wijde broek („ik woog honderd kilo, nu weeg ik nog maar negentig") en de koffer met de keu achte loos tegen zich aangedrukt. Voor de eindstrijd had hij nog lachend geantwoord op de vraag of lüj Jaspers zou laten winnen. „Ik zal eens vragen wat ie schuift." Want verschil moet er zijn. De profspelers in het circuit wer den drie dagen in de watten ge legd. Maar een amateur als Va lentijn niet. „Ik ben gewoon 's nachts naar huis gereden om in m'n eigen bed te slapen. Aan mij zijn ze in de wereldbeker nog nooit veel dollars kwijt ge weest." Maar de centen konden hem gestolen worden. Zaterdag was het 'Valentijndag' in Antwer pen. Het was de mooiste dag van zijn leven omdat hij achter eenvolgens in een hoog tempo won van Fonsy Grethen (3-0), Raymond Burgman (3-1) en Frédéric Caudron (3-2). Meer hoefde niet zo nodig van Valen tijn. „Wat er verder ook gebeurt, hier staat een super-gelukkig mens", zei hij na di r De wonderlijke B n jarter kon zaterda d. hoeken die scheef met veel klosgeva ten - overal wist oplossing voor. M schouders, speelstijl is Valeni tenbeentje te mie gelouterde profs, keu wel eens will een mooie schreeuwt de teleii zich af. Hij doet hem opkomt. Gei is een eendagsvliej werpen één keer b uitsteeg. Dat best geen ander. „Ik m meer mee, dat w( zei hij met tril „Twee jongens ui brord in de finale reldbeker, niet te Het is al een won zo'n toernooi tegei spelen, tegen de nii kampioen." Jaspers loopt z van vertrouwen. H punt om Blomda nen, die de wei keer eerder won, bander wordt het z Valentijn gaat de straat op. „Ze prestatie wel mooi dorp, maar daar k niets voor. gaan werken vooi En hard ook. Als word ik betaald pt meer klinkers, ho solbiate-olona anp In Gieten een zielig hoopje mens, in Sol- biate een heersende wereldkampioen. Daniele Pontoni zegevierde zaterdag in zijn eigen Italië in de derde veldrit om de wereldbeker. Hij brak de zegereeks van Richard Groenendaal uit Sint Mi chielsgestel af. Nederlands beste veldrij der eindigde als tweede en kwam alleen aan de leiding in het klassement. De drie wereldbeker-veldritten heb ben alle een verschillende winnaar ge had: Groenendaal in Eschenbach, de Zwitser Runkei in Praag en Pontoni in Solbiate. Vandaag rijden de veldrijders in Silvelle, eveneens in Italië, voor de Su per Prestige Trofee. Alle drie voorgaande wedstrijden kwamen op naam van Groenendaal: Asper, Sint-Michielsgestel en Gieten. De wedstrijd in Solbiate-Olano ging over een parkoers naar het hart van Pontoni. De lichtgewicht heeft het niet zo op de West-Europese zandparkoer- sen. In Gieten sloeg hij vorige week over de kop en viel hij, reeds op grote achter stand, uit met een beurse plek bij zijn linker oogkas. In Solbiate moesten de rij ders veel klimmen, dalen en trappen lo pen. Richard Groenendaal en Adri van der Poel deden samen de warming up, zoals gewoonlijk een eindje van het wedstrijd parkoers af. Toen zij voor de start kwa men aanrijden was het startsignaal nog maar enkele minuten weg. „We moesten de bandjes nog oppompen en ons klaar maken." De twee kanshebbers hadden geen ge legenheid meer hun plekje vooraan in te nemen. Ze startten achterin. De inhaal race ging goed. Groenendaal joeg zo snel langs het peloton dat hij in de tweede ronde vooraan was en gelijk maar de marreerde. Pontoni reageerde en schud de Groenendaal in de slotfase af. Van der Poel eindigde als vijfde. De oud-wereld kampioen kreeg op een ongelukkige plaats een lekke band. Hij moest een halve ronde manoeuvreren met een lege voortube. Dat kostte hem veel plaatsen. Uiteindelijk was hij niet ontevreden met de vijfde plaats. Huber verdubbelt jaarinkon frankfurt anp/dpa Anke Huber heeft haar jaarin komen verdubbeld. Met haar overwinning op Martina Hin gis in de finale van de Masters of Champions (2-6 6-3 2-6 6-2 7-5) verdiende de 23-jarige Duitse 750.000 gulden. De winst in de eindstrijd beteken de voor Huber een vederlichte compensatie van een slecht tennisjaar. Ook in het lucratie ve onderonsje in Frankfurt was ze aanvankeli dreef. Op basis va gewonnen games Huber een plaats I vier. Daarin won in twee sets (6-3 6 Kroatische vriendi Martina Hingis be nale door de overwinning (6- olympisch kampio Davenport. In de finale leed onderschatting.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16