Wotte voelt zich 'belazerd' door ADO Scheids geeft rood in de vip-lounge i De Wall blijft incompleet Sport België en Engeland dupe bij WK-loting iderlecht wil Arie Haan 3* Wat volgt? Tafeltenniscafé? De weg kwijt ENSDAG 3 DECEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 VVB vijf miljoen rijker iEiLLEHet startkapitaal van de KNVB voor het WK in Frank- iedraagt ruim vijf miljoen gulden. Elke wedstrijd van Oranje iet WK is goed voor 1.4 miljoen gulden. Het Nederlandse elf- !omt in de poule drie keer in actie. Daarna geldt het KO-sys- ndfo. Als eenmalige tegemoetkoming in de kosten vangt elke Jèiemer ruim één miljoen gulden. De televisierechten van het i R*n Frankrijk zijn verkocht voor 280 miljoen gulden aan de de h/ISL-groep. Hetzelfde mediabedrijf kocht de rechten van e. VK's 2002 (Zuid-Korea/Japan) en 2006 voor 3,6 miljard gul- ïtei Rd etlle kaarten kwijtgescholden Gele kaarten worden voor het WK kwijtgescholden. V(Je kaarten, direct gegeven of na twee keer geel, blijven ge- dhaafd. De bezitters daarvan moeten hun straf uitdienen. er%eeft de FIFA gisteren in Marseille beslist. Door de maatre- de FIFA vervallen voor het Nederlands elftal de gele kaar- ssoan ^aaP Stam en Aron Winter. Het besluit van de wereld- r pjbalfederatie wijkt af van dat van de UEFA voor het EK voet- |an vorig jaar in Engeland. Daarvoor bleven de gele kaarten lelf' na ^geria zet zinnen op Venables is oen» Terry Venables gaat mogelijk toch naar het WK voetbal orzankrijk. De Engelse coach werd zaterdag met Australië uit- is vhakeld voor het eindtoernooi van volgende zomer, maar t «met Nigeria naar het kampioenschap afreizen. De Nigeri- ie voetbalbond wil de trainer graag vastleggen. ,,Als hij ja krijgt hij de functie", aldus voorzitter Abdulmumuni Ami- dDe 'Super Eagles' zijn sinds het ontslag van de Fransman Troussier in september op zoek naar een nieuwe Jo Bonfrère, met het Nigeriaans olympisch team Bt; jaar winnaar in Atlanta, is ook in beeld voor de vacature. Caj an'recht rond met John de Jong ^ht« John de Jong is rond met FC Utrecht. De 20-jarige aan rende middenvelder van ADO Den Haag zou in eerste instan- Teel uitmaken van een zogenaamde package deal. Maar op dringen van FC Utrecht zijn de onderhandelingen over de van Wotte en De Jong losgekoppeld. Herremans: „Offi- p ^Imogen spelers niet voor 1 januari benaderd worden. Maar ^3 Den Haag heeft De Jong bij ons aangeboden. Wij hebben r.r.een Financieel aanbod gedaan en daar heeft hij ja op ge- Desondanks verwacht Herremans niet dat de transactie ^werkelijk gestalte krijgt. „Gezien de problemen rond Wotte ik niet dat we het met ADO eens worden over een afkoop- ycii Vandaag bekijkt Mark Wotte voor FC Utrecht een spits in Zweden en morgen staat hij weer op het trainingsveld bij ADO Den Haag. Dat is de harde realiteit voor de voormalige trainer van FC Lisse die zo graag naar FC Utrecht wil. Gisteravond probeerde hij zijn overgang voor de arbi tragecommissie van de KNVB in Zeist af te dwingen, maar dit rechtscollege doet pas volgende week uitspraak. zeist gpd Dat de trainer uit Voorburg morgen met gemeng de gevoelens naar ADO Den Haag zal gaan is wel duidelijk. Beide partijen maakten elkaar gister avond voor leugenaar uit. De koude oorlog begon al gisteren toen advocaat Keje Molenaar namens zijn cliënt Mark Wotte vroeg om een zitting ach ter gesloten deuren. Advocaat Ruud Schutte, op tredend namens ADO Den Haag protesteerde hier tegen. De eerste divisieclub was juist voor publieke opening van zaken. De arbitragecom missie stelde ADO Den Haag in deze twist alvast in het gelijk. „Ze hebben geen respect voor de privépersoon Mark Wotte", foeterde de trainer na de zitting. „Welk belang heeft ADO Den Haag erbij dat de bedragen op straat komen te liggen? Ik vind het ook van weinig respect getuigen voor André Hoekstra met wie het bestuur van ADO Den Haag al een gesprek heeft gehad om mij samen met Rob Meppelink op te volgen". Keje Molenaar vertelde de arbitragecommissie gisteravond nog eens duidelijk waarom Mark Wotte weg wil bij ADO Den Haag, ondanks de verhoogde aanbieding die de club op de valreep deed. Daarbij zou een 'aanblijfpremie' op een Zwitserse bankrekening worden gestort en op 1 juli 2000 worden uitbetaald. Dit werd overigens door ADO Den Haag-voorzitter John van Ringe- lenstein ten stelligste ontkend. Deze formuleerde het als een aandelenoptieplan. Volgens de advocaat ADO Den Haag, Ruud Schutte, is Wotte onmisbaar voor de eerste divi sieclub omdat de technische staf door Wotte wordt geleid en hij de spelersgroep heeft samen gesteld. 'Hij is belangrijker dan de beste speler', werd gisteravond nog eens gezegd. Wotte kan kan zich bij FC Utrecht zowel in sportieve als financiële zin verbeteren en er is volgens de trainer duidelijk sprake van een ver trouwensbreuk, betoogde Molenaar. De oorzaak daarvan is de extreme afkoopsom van 450.000 gulden die Mark Wotte aan ADO Den Haag moet betalen om zichzelf vrij te kopen. De hoofdper soon is volgens zijn advocaat Keje Molenaar zeer teleurgesteld in de 'botte wispelturige houding' van zijn voorzitter. Mark Wotte zal er anderhalf jaar na onderteke ning van zijn contract met ADO Den Haag spijt van hebben dat hij geen ontbindende voorwaar den in zijn contract heeft opgenomen in het geval hij zich kon verbeteren. „Daarover heb ik met de voorzitter gesproken, maar die vertrouwde mij toe dat we daar als 'grote mannen' onder elkaar wel uit zouden komen". John van Ringelenstein kon zich niet herinne ren dat hierover op 2 januari 1996 met Wotte was gesproken. Ook Piet de Zoete, bestuurslid techni sche zaken ADO Den Haag wist gisteravond van niets. „Maar die was er toen ook niet bij", sneer de Mark Wotte, die flink teleurgesteld is in het be stuur van ADO Den Haag. „Natuurlijk, ik word vanavond meerdere keren voor leugenaar uitgemaakt. Dat vind ik heel erg en had ik ook niet verwacht. Het lijkt mij niet dat ik na vanavond nog op een prettige manier bij ADO Den Haag kan werken. Zolang die club mijn salaris betaalt zal ik daarvoor arbeid moeten ver richten. In afwachting van de uitspraak van de ar bitragecommissie". ADO Den Haag-voorzitter John van Ringelen stein daarentegen wilde van een relatie op ge spannen voet niets weten. „Ach, in een zaak als deze worden wel meer harde dingen gezegd. Maar ik geloof niet dat dat consequenties heeft voor onze samenwerking". marseille gpd staat hoog op het jlatenlijstje van An- ht om de gisteren ontsla- Vandereycken op te p. Gistermiddag al startte Jjer Michel Verschueren JTiandelingen met een po- Je nieuwe trainer, meer Jaarschijnlijk de eind okto- j|ij Feyenoord ontslagen 1 Hij zou een contract te- tot het einde van het sei- i een jaar ex- een anonieme jjnmoter dit seizoen, t tot het einde optie op e nderlecht, een .jnmoter dit ij er naar deze week nog de trainer te presenteren. ontslag van Belgisch ex- rational Vandereycken wil lecht officieel niet becom- >n,jriëren, maar in een emo- 'e bui luchtte adjunct- kg^er Robert De Pot zijn ^JDe manier van voetballen die hij voor ogen had, strookte niet met de filosofie van het huis. Kortom, hij voldeed op verschillende domeinen niet." Nadat hij het nieuws wereld kundig - had gemaakt, ging manager Verschueren op zoek naar een nieuwe trainer. Num mer één op de verlanglijst van de paars-witten was Henk Houwaart, maar omdat de Ha genaar nog drie jaar onder con tract staat bij Harelbeke en An- derlecht Vandereycken een ste vige gouden handdruk heeft ge geven, zag de Brusselse club daarvan af. De wegen leidden automatisch naar Arie Haan, die enkele weken geleden bij Feyenoord werd ontslagen. Haan (49) speelde van '75 tot '81 voor Anderlecht en was er in '85 en '86 succesvol trainer: An derlecht werd tweemaal kam pioen. Nederland neemt tijdens de lo ting voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, morgenavond in het Stade Ve lodrome van Marseille, een be voorrechte positie in. Naast we reldkampioen Brazilië, thuis land Frankrijk, Italië, Duitsland, Argentinië, Spanje en Roemenië is Oranje onverwacht als één van de acht reekshoofden aan gewezen. De verrassende toewijzing, waarvan landen als België en Engeland de dupe zijn gewor den, was het resultaat van een ingewikkelde rekensom, die het organisatiecomité voor de we reldbeker (OFC) gistermorgen maakte. Anders dan in 1990 (Italië) en 1994 (Verenigde Sta ten) werden de prestaties van de deelnemende landen op de drie meest recente WK-toer- nooien dit keer niet als enig cri terium gehanteerd. Ook de ge middelde positie sinds 1993 op de FIFA-ranking telde mee. Volgens FIFA-woordvoerder Sepp Blatter zou Duitsland in dit klassementje met 221 pun ten het hoogst hebben gescoord en Nederland met 149 punten als zesde zijn geëindigd. De be rekening zou een helse klus zijn geweest. De consequentie is dat het nationale elftal van bonds coach Hiddink volgend jaar in Frankrijk in de eerste ronde, een poule van vier, in elk geval een tegenstander van het aller zwaarste kaliber ontloopt. Op het WK van 1978 in Ar gentinië verkeerde Oranje even eens in een dergelijke gelukkige omstandigheid, destijds op ba sis van de tweede plaats ver overd tijdens het WK vier jaar eerder in West-Duitsland. Door de ommezwaai van de FIFA zijn België en Engeland als groepshoofd afgevallen. Het moet voor de Rode Duivels en de Britten een geduchte tegen valler zijn. België kwalificeerde zich sinds 1982 voor alle vijf WK-toernooien met als hoogte punt een vierde plaats in de eindronde in '86 in Mexico. En geland eindigde in '90 in Italië, onder leiding van Bobby Rob- son, nog als vierde en bereikte op het laatste EK, vorig jaar, de halve finales. Loting, indeling kokers Koker 1 (groepshoofden): NEDER LAND, Frankrijk, Brazilië, Duitsland, Argentinië, Spanje, Italië en Roemenië. Koker 2 (nummers twee): acht Europe se landen. Koker 3 (nummers drie): Zuid-Afrika, Kameroen, Tunesië, Nigeria, Marokko, Verenigde Staten, Mexico, Jamaica. Koker 4 (nummers vier): Chili, Colom bia, Paraguay, Saudi-Arabië, Zuid-Ko- rea, Iran, Japan en een Europees land. De negen Europese landen die meelo- ten voor kokers twee en vier zijn: Bel gië, Engeland, Joegoslavië,. Denemar ken, Schotland, Kroatië, Bulgarije, Noorwegen en Oostenrijk. Heerenveen wint in Groningen GRONINGEN ANP Groningen-speler Leonardo heeft handen en voeten nodig om Samardzic van Heerenveen af te stoppen. foto anp FC Groningen zakt steeds ver der weg. De ploeg van Wim Rijsbergen is nu ook de ongesla gen status in eigen stadion kwijtgeraakt. Het ongeïnspireer de team verloor in de 'derby' van het Noorden met 1-0 van Heerenveen door een doelpunt van El Khattabi. De afgelopen negen wedstrijden hebben de Groningers niet meer kunnen winnen. Het was gisteren geen echte derby. Zeker in de eerste helft ontbrak de strijd in de wed strijd. In de tweede helft speelde Heerenveen vol op de aanval. Trainer De Haan wisselde ver dediger Konstantinovici voor aanvaller Gusatu. De achter hoede van Groningen kwam steeds meer onder druk te staan. Het duurde nog tot de 72ste minuut voordat de Frie zen van de ruimte konden pro fiteren. Mitrita kon ongehin derd opkomen richting het Gro ningse doel. Lodewijks, die in 66ste minuut het publiek we gens beledigende spreekkoren moest toespreken, kon de inzet van de speler nog wel keren, maar El Khattabi scoorde in de rebound. Heerenveen verzuimde daar na de voorsprong uit te breiden. Rijsbergen probeerde met het inbrengen van de aanvallers Bombarda en Matthijs nog- een slotoffensief te forceren. Het ontbrak de Groningers, met de van een schorsing teruggekeer de Atteveld, evenwel aan ver trouwen en bezieling. Bijdragen: Rob Onderwater en Loman Leefmans lidsrechter Kuyvenhoven resoluut. Dit gedrag kon :t tolereren. De Leidse flui- :t zich niet in de maling n en greep naar zijn vest- Enkele reis? Heeft FC Lisse een hekel aan supporters? Hoe moeten die mannen en vrouwen terug? Zwemmend? Fietsend? uit programmablad fc lisse Hieft, rood voor u! lukkige', Wassenaarder ieu Borsboom, viel om rbazing. Tijpen leidsmannen wel va- .ar rood, dus zo opmerke- dat niet. Deze kaart was 1. Er was namelijk geen de buurt. En boosdoener oom was geen lid van de en had niets met de door 'nhoven geleide wedstrijd ken. Plaats van handeling e sponsorruimte van v Zwart. De vrouwenvoet- idstrijd Blauw Zwart-SJC le reden van de komst lyvenhoven naar Wasse- Vas reeds anderhalf uur ipen. [in de sponsorruimte. Ze daar in Wassenaar hun it. Geen rode oogjes van ank, maar rood van een otaart. zat bij de vips om dstrijdformulier van de af te hande- de administratieve uitte Kuyvenhoven "feels zijn ergernis over zijn Pfngst bij de Wassenaarse tas er gebeurd? Kuyvenhoven zijn wed- ojiad gefloten, bevonden zijn kleedkamer twee «aasjes. Die stonden op 'mak naar de verrichtin- in Blauw Zwart 1 (tegen is) te kijken. De scheids- erskleedkamer biedt na- k uitstekend uitzicht en het is er bovendien lekker warm. „En nu drrr uit, anders gebeurt er wat', brieste Kuyvenhoven tegen de supporters. De oude baasjes gingen niet snel genoeg weg naar de zin van de briesende scheidsrechter, die zich vervolgens op de gang ver kleedde. Een tikkeltje aange brand kwam hij hij dus met zijn gezin de vip-lounge annex be stuurskamer inzetten. Voorzitter Goulooze was op zondag 16 november niet blij met scheidsrechter Kuyvenho ven: Deze meneer gedroeg zich a-so ciaal. En je kunt van mij aanne men dat ik er niet trots op ben om dat te zeggen. Deze meneer verkeerde in een toestand dat hij de magnetron en de fotokopieer der een rode kaart wilde geven. Hij was niet te bedaren. Goulooze geeft toe dat Blauw Zwart zich niet als een voortref felijk gastheer voor Kuyvenho ven, heeft gedragen. „Wij waren fouten hebben maatregelen genomen. Aan de andere kant heb ik gehoord dat hij die tivee heren, die vanwege de ouderdom slecht ter been zijn, de huid heeft volgeschol- den. Hoe dan ook, wij zaten ver keerd en hebben ons geëxcu seerd, met vijf man tegelijk. Maar hij wilde de excuses niet accepteren. Scheidsrechter Kuyvenhoven diende twee dagen later een of ficiële klacht in bij de KNVB. Een citaat uit de brief: „Het werd mij snel duidelijk dat mijn aanwezigheid in de busi- ness-club niet gewenst was. Blijkbaar is de business-club al leen voor topscheidsrechters. Vooral het gedrag van van ene meneer Matthieu Borsboom te genover mij was beneden alle peil. Mijn vróuw en ik als bondsofficial van de KNVB voe len zich door Blauw Zwart ge schoffeerd. Mattieu Borsboom, gastheer van de Blauw Zwart-lounge, was zo brutaal geweest om de ontplofte Kuyvenhoven met zijn gevolg de deur te wijzen. Wat Borsboom prompt op rood kwam te staan. (Dat gaat 'm ze ker vijf wedstrijden kosten, dachten wij zo). De Wassenaar- se club heeft nog niets van de bond vernomen, maar een con frontatie zien ze met vertouwen tegemoet. Secretaris Ad Riem, na een die pe zucht: „Eigenlijk wil ik hier niets over vertellen. Het is triest dat die man zijn nood gaat klagen bij de KNVB, die hij nota bene voor de wedstrijd verbaal met de grond gelijk maakte. Kuyvenhoven kwam afgelopen weekeinde trouwens weer in het nieuws. Hij staakte de wou wenwedstrijd Bernardus-UDO een paar minuten voor tijd van wege vuurwerk, dat op het aan palende veld werd afgestoken. Niemand die er in het Hazers- woudse nog iets van begreep. En.... na afloop deelde Kuyven hoven eed rode kaart uit aan de aanvoerder van UDO. Waarom weet geen mens. De wereld heeft vreemde kost- Ondanks alles is Kuyvenhoven welkom bij Blauw Zwart. Secretaris Riem: „Nou, we laten deze kwestie nog tivee weken be tijen en dan mag-ie weer komen hoor. We zijn heel blij dat er scheidsrech ters zijn. Het fenomeen Sportcafé begint langzamerhand een regelrechte bedreiging te vormen voor de reguliere horeca. Het aantal bijeenkomsten van lokale sporters, bestuurders, sponsors, politici en media, waarbij meestal behoorlijk wordt ingeno men, neemt gestaag toe. Leidenaars Wim van Duivenbode en Aad van der Luit keken een jaar of zes geleden het kunstje af van Den Haag. Twee vrijdagen per maand, ergens in Leiden of bij Bon Bon in Noordwijk, komt de fine fleurvari de regionale sportwereld informeel bijeen. Een sponsor staat garant voor de con sumpties, dus: succes verzekerd; Na Leiden en Noordwijk volgden Leiderdorp en Alphen. Voor bezoekers die niet aan een gemeente gebonden zijn (bijvoorbeeld afdelingsbestuurders of de ver slaggevers van de regionale media), is het al bijna iedere week een keer raak. Het eind is zoek. En het gaat nog verder. In het orgaan van de Korfbalbond afdeling Rijndelfland (Delft, Leiden, Den Haag en omstreken) staat het volgende te le-. 'Het al jaren bestaande Haagse Sportcafé dat maandelijks in Houtrust enkele uren op vrijdag middag is geopend, wordt door korfballers niet of nauwelijks bezocht. Waar dat aan ligt. is moeilijk te zeggen. De korfballers voelen zich er niet thuis, het tijdstip komt niet goed uit, of het is te commer cieel geworden. Hoe dan ook, er komen geen korf ballers. Daar is wat op gevonden: 'Rijndelfland heeft het plan opgevat een zoge naamd Korfbalcafé op te zetten. Zo'n cafe mag niet louter een Haagse aangelegenheid worden. Als de proef slaagt, moet de maandelijkse bijeenkomst ook in Delft en Leiden worden gehouden. Vrijdag 30 januari debuteert het Korfbalcafé. Wat volgt? Schaatscafé in Zoeterwoude? Hockey- café in Wassenaar? Tafeltenniscafé in Hazers- woude? Zeg trainer, kunt u mij misschien effe helpen, want ik geloof dat ik het spoor bijster ben. foto loek zuyderduin Roodenburg was lange tijd een kweekvijver van talent. Sinds de invoering van het be taalde voetbal, halverwege de jaren vijftig, leverde de Kooiclub dertien spelers af aan diverse profclubs. Als herinnering werd tijdens een reünie op 24 okto ber een zogeheten Wall of Fame onthuld. Een muur waarop de portretten hangen van die der tien helden. Van Koos van Weerlee, Wim Rijsbergen en Bert Jansen tot Glenn Helder, Marcel Valk en Jeffrey van As. Tijdens die feestelijke onthul ling wisten enkele oudgedien den te melden dat de Wall toch niet helemaal compleet was. In de korte periode dat UVS uit kwam in het betaalde voetbal (1955-1962) zouden enkele Roodenburgers de overstap naar de blauwwitten hebben gemaakt. Namen van Logeman, Moraal en de gebroeders Van der Zeeuw deden de ronde, en wellicht waren het er nog meer. Zij zijn niet in de eregalerij op genomen. Uit het clubblad van Rooden burg, deze week: 'Het is jammer dat er in het Leidsch Dagblad wordt geïnsi nueerd dat spelers die indertijd naar UVS zijn gegaan, hun daad hebben moeten bekopen met het ontbreken op de eregale rij. Nee. Het was de pr-commis- siegewoon niet bekend. Via UVS wordt onderzocht welke Roodenburgers hebben opgetre den bij de bvo UVS' Hans Neuteboom is archivaris van Uit Vriendschap Saam. Na bestudering van de namen bij de oude elftalfoto's komt hij tot de voorlopige conclusie dat het alleen gaat om Frans en Cor van der Zeeuw. Meer niet. Dat is nu bij Roodenburg be kend. Sterker nog: 'Met Frans is reeds gesproken zo staat in De Blauwzwarter te lezen. 'Frans is een bescheiden man en wil niet op 'de muur'. Maar wie weet n ekken we hem over de streep. Toch zal de Wall blijven zoals Toen ik het verslag in de krant las, deed het weer pijn. Zóveel jaar geleden en nog hartzeer." zegt Frans van der Zeeuw. „Er zullen er nog maar weinig zijn die weten dat m 'n broer en ik toen bij Roodenburg zijn weg gegaan omdat we het daar zat waren. Ik heb geen zin om dat nog eens allemaal op te rakelen. Wegingen als amateurs naar UVS en pas later begon daar de betaalde periode. Nou ja, beta len. Daar waren ze ook niet he lemaal eerlijk in en het ging ze ker niet om grote bedragen. In ieder geval kan ik nog altijd met opgeheven hoofd bij Rooden burg naar binnen lopen, heb echt geen rancune. Maar op die muur hoefik niet. Wat zit ie mand van pakweg 23 jaar nou te wachten op het verhaal van een bijna zeven tig-jarige. Laat dit onderwerp maar voor eens en voor altijd rusten

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23