Oranje bij loting wellicht groepshoofd Ook de clubs zijn al die zaakwaarnemers zat' lipt verlies Saturnus Sport Barcelona nestelt zich naast Real Groenendijk dit jaar niet meer in actie Patrick Scheurwater niet naar Foreholte jNSDAG 2 DECEMBER 1997 lordan best verdienende sporter ,J|. new york Basketballer Mi chael Jordan is dit jaar de best betaalde sportman. De speler van de Chicago Bulls verdiende bijna 160 miljoen gulden: ruim zestig miljoen aan salaris en bijna honderd miljoen aan reclame-inkom sten. Dat blijkt uit het jaar lijkse lijstje van het Ameri kaanse tijdschrift Forbes. De lijst van de grootverdieners is: 1 Jordan (basketbal) 78,3 miljoen dollar. 2. Holyfield (boksen) 54,3,3. De La Hova (boksen) 38, 4. Schumacner (formule I) 35, 5. Ty son (boksen) 27, 6. Woods (golf) 26.1,7. O'Neal (basketbal) 25,4, 8. Earnhardt (autosport) 19.1,9. Sakic (ijshockey) 17,9,10. Hill (basketbal) 17,11. Norman (golf) 16,2, 15. Sampras (tennis) 14,5,16. Agassi (tennis) 14,1,21. Chang (tennis) 12. lieuwe grasmat Amsterdam ArenA asterdam De Amsterdam Arena krijgt deze maand een nieu- grasmat. Na Ajax - Roda JC, op 6 december, gaat de huidige plaag eruit. Als Ajax op 21 december PSV ontvangt, moet de euwe mat er liggen. Het huidige gras, dat er sinds februari van jaar ligt, is er behoorlijk slecht aan toe door de grote belasting bi de laatste maanden. Net als de graszoden die nu in het sta- ion liggen, komen de nieuwe uit Engeland. Het gaat om het- |lfde type. eenbreuk Amoruso ^me« Nicola Amoruso heeft zondag in het duel met AC Milan jnbeen gebroken. De spits van Juventus liep de blessure op in |iel met de Milanese verdediger Alessandro Costacurta. Amoru- j stond voor het eerst dit seizoen in de basis van Juventus tij- >ns een competitieduel. In zes wedstrijden had hij daarvoor [ee keer gescoord. Het been van de speler is in het gips gezet, (ainer Marcello Lippi kon niet zeggen hoelang de speler is uit- jschakeld. iwaar ongeluk wielrenner Sciandri cca» Wielrenner Max Sciandri is zondag zwaar gewond ge- akt bij een ongeluk tijdens de training. Sciandri was in de om ving van Montecatini Terme met twee ploeggenoten aan het linen toen hij werd geraakt door een auto. Vervolgens botste renner op een tegenligger. De artsen constateerden een sche- ilbasisfractuur en diverse kneuzingen. Het herstel van de tot lit genaturaliseerde Italiaan neemt zo'n drie weken in beslag imen. lentree Wiersma in NK dammen fldoornEx-wereldkampioen Harm Wiersma neemt deel in het NK dammen, in april in Hoogezand. Wiersma was in (93 voor het laatst van de partij in een NK. Dat was tijdens in >eldoorn, waar Ton Sijbrands voor opschudding zorgde door fgens geluidsoverlast in de speelzaal het NK vroegtijdig te ver- Jen. Wiersma veroverde in Surhuisterveen in 1992 voor het [tst de titel. eweld bij Griekse topper hene De Griekse topper tussen Olympiakos Piraeus en jnathinaikos (3-1) is gisteren ontspoord. Tijdens het duel ont- inden massale vechtpartijen tussenbeide supportersgroepen. vielen ten minste dertig gewonden. Olympiakos - Panathinai- s is het Ajax - Feyenoord in het Griekse voetbal. Het tumult gon toen de scheidsrechter drie spelers van Panathinaikos bd gaf. ande Walle betaalt voor vertrek iissELDoelman Philippe Vande Walle is bereid de financiële nsequenties voor zijn plotselinge vertrek bij Lierse SK te dra- p. De keeper kondigde vorige week aan de club te verlaten fidat hij de pesterijen van de eigen supporters niet meer aan- h. De club eist een financiële genoegdoening van de doelver- Üiger. Vande Walle was bezig aan zijn eerste seizoen bij de ti- berdediger. De 35-jarige doelman meldde dat hij genoeg heeft a de fans, die ook dit seizoen zijn Nederlandse voorganger Inley Menzo (nu Bordeaux) bleven bejubelen. orzeniowski haalt Florijn erbij rsTADBondscoach Kris Korzeniowski betrekt tweevoudig rnpisch roeikampioen Ronald Florijn bij de training en ïching van de nieuwe achten bij de mannen. Deze week is de Drmalig roeier van Die Leythe en tweevoudig gouden-medail- ünnaar de vervanger van de Amerikaan als die in het buiten- id verblijft. Onder de vlag van de roeibond probeert Korze- iwski het acht-project verder uit te bouwen. Hij wil voor het juwe seizoen tot twee volledige achten komen. Een A-ploeg ^>r het WK in Keulen en een B-formatie die internationale er- Ping opdoet in onder meer de Henley Regatta in Engeland. *-ege Krajicek in Brazilië ipaulo» Tennisser Richard Krajicek heeft in Sao Paulo een Htatietoernooi gewonnen. In de finale klopte hij in drie sets de jlziliaan Gustavo Kuerten: 7-6 6-7 7-6. ins Albert naar Nagano Prins Albert van Monaco heeft zich voor de Winter- lien van Nagano gekwalificeerd. Hij voldeed aan de norm ïpr de viermansbob van Monaco tijdens wedstrijden in Cal- jy naar de tweede en vierde plaats te sturen. De 39-jarige Al- ft deed al drie keer eerder, in Calgary 1988, Alberlville 1992 en [ëhammer 1994, aan de olympische bobsleewedstrijden mee. gen voorsprong niet in veilige haven worden geloodst. Het treffen stond oorspronkelijk ge pland op 2 november. Toen werd de partij bij een stand van 13-13 onderbroken door de zaalwacht van de 5 Meihal. Hij constateerde op de vloer hars- resten die kleefden aan de zolen van de UDSV'ers. De handbal- bond besliste dat de wedstrijd moest worden overgespeeld. heeft gisteravond het plduel tegen UDSV uit pht met slechts een doel- j verschil verloren: 29-30. ieidse handballers stonden pst nog voor met 14-12. Sa us miste rechterhoekspeler jé van Leeuwen en opbou- Marcel Nieuwenhuys en e daardoor kon de verkre- )RT OP TV Jlï EURO Eurogoals. RTL 5 Voetbal in het Land. EURO Motorsportmagazine. Ned 2 Sportjournaal. EURO Boksen, NBC Basketball. BBC 1 A Question of Sport. Did 1 Wereldbeker voetbal. EURO Voetbal: Interconti- Dld 2 Bekervoetbal. Ned 3 Sportjournaal. Ned 2 Studio NOS. RTL 4 Sport. RTL 5 Sport. CHEF WILLEM SPIERDIJK, Ö71-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Het Nederlands elftal is waarschijnlijk één van de acht groepshoofden bij de loting voor het WK voetbal, donderdag in Mar seille. Dat bleek gisteren in Marseille na een bijeenkomst van het organisatiecomi té van de FIFA. marseille afp De wereldvoetbalbond heeft een bijzonder on doorzichtige rekenmethode gehanteerd, door de resultaten van de laatste drie WK's te combineren met het eigen klassement van de laatste drie jaar. De resultaten van het WK in 1986 tellen één keer, die van 1990 twee keer en die van 1994 drie keer. In 1986 ontbrak het Nederlands elftal in Mexico, in 1990 schakelde Duitsland Oranje in de tweede ronde uit, en in '94 verloor Nederland in de Vere nigde Staten in de kwartfinales tegen de latere wereldkampioen Brazilië. De optelsom van deze resultaten telt voor vijf tig procent mee. De eindejaarsklassementen van de FIFA in de laatste drie jaar vormen de andere helft. Door deze rekenmethode vielen België en Engeland als groepshoofd af. Ook een Afrikaans land kwam niet in aanmerking. De andere zeven geplaatste elftallen zijn gastheer Frankrijk, we reldkampioen Brazilië, en vermoedelijk Italië, Duitsland, Argentinië, Spanje en Roemenië. De loting wordt met twee miljard tv-kijkers in de hele wereld en 2,5 miljoen toeschouwers in de stadions het meest bekeken evenement van deze eeuw. De kosten bedragen 2,6 miljard gulden, het aantal deelnemende landen is 32, de ploegen spelen 64 wedstrijden, bijna 10.000 journalisten en 100 tv-stations verslaan het toernooi waaraan 12.000 Fransen vrijwillig meewerken. Allemaal re cords waarbij vergelijkbare evenementen uit het verleden, zoals de Olympische Spelen in Atlanta in het niet vallen. Volgens Frankrijk althans. De loting is de eerste grote krachtproef voor het Franse organisatiecomité (CFO), dat met inmid dels honderden medewerkers al twee jaar bezig is met de voorbereiding. Met internationale spon sors als Coca-Cola, Snickers, Fuji, Adidas, McDo nalds en ook Philips zijn lucratieve contracten af gesloten. De begroting schijnt, mede door de ver koop van tv-rechten, rond te zijn. Zestig procent van de kaarten is bestemd voor het Franse publiek, dat minstens 50 gulden per entreebewijs betaalt. De wereldvoetbalbond FIFA mag daarnaast 500.000 entreebewijzen onder de deelnemende landen verdelen. Het CFO straalt graag uit alles in de hand te hebben en probeert de indruk te wekken geen of weinig geheimen te hebben. Dat is in een cen traal geleid land als Frankrijk maar heel betrekke lijk. Bijvoorbeeld over het dossier van de veilig heid is men zwijgzaam. Uit de spaarzame opmerkingen in het open baar tot nu toe van verantwoordelijke bestuur ders en politici klinkt bezorgdheid door. Domini que Spinosi, die binnen het CFO verantwoorde lijk is voor de veiligheid, zocht in oktober na af loop van de kwalificatiewedstrijd Italië - Enge land onmiddellijk contact met de politie in beide landen en vroeg om filmbeelden van supporters. De Fransen zijn er desondanks niet op uit om van de stadions en de speelsteden bunkers te ma ken, verklaart Ren-George Querry die namens de Franse regering het organisatiecomité begeleidt op het punt van de veiligheid. Het WK moet vol gens hem eerst en vooral een feest blijven, voor iedereen. Ook Frankrijk kent het verschijnsel voetbalvandalisme maar niet in die mate als dat in andere landen het geval is. Zo was er de afgelo pen maanden in de Franse hoofdklasse slechts sprake van één echte risicowedstrijd: de strijd om de eerste plaats tussen Paris Saint-Germain en Olympique Marseille. WCS ten strijde tegen chaos op markt gouda gusbert spierenburg gpd-verslaggever Nog voor het einde van het jaar hoopt het bestuur van de spe lersvakbond WCS de inhoud van de onderzoeken naar de praktijken van haar ontslagen medewerkers Peter Gerards en Sigi Lens naar buiten te bren gen. Vol verwachting ziet voor zitter Theo van Seggelen uit naar het moment van publicatie die zijn vakbond meteen van al le blaam moet zuiveren. Op de voorlopige resultaten van de bijna afgeronde accountants rapporten kon hij gisteravond tijdens de algemene ledenver gadering op het hoofdkantoor in Gouda nog niet al te diep in gaan. Eén conclusie wilde Van Seg gelen de aanwezige spelers niet onthouden: „Zoals het er nu naar uitziet, kan worden gesteld dat de twee heren over de rug van het WCS-bestuur en de spelers behoorlijk wat hebben bijgeschnabbeld". Lens en Gerards werden in ja nuari van dit jaar door de WCS op staande voet ontslagen. Ze hadden de verdenking op zich geladen, inzake een voor Patrick Kluivert gesloten schoenencon tract met Adidas, ook voor zich zelf een vergoeding te hebben bedongen. In de gisteren door de accountant goedgekeurde jaarrekening is, op de balans per 30 juni 1997, een vordering van 156.305 gulden op Lens en Gerards opgenomen. De onverkwikkelijke affaire, zoals Van Seggelen het gisteren stelde, leidde begin dit jaar tot een diepgaand onderzoek, waarin naar het oordeel van de in diskrediet geraakte vakbond de onderste steen per se moest bovenkomen. „Dit omdat de WCS een organisatie is die honderd procent het vertrou wen van de spelers moet genie ten", aldus de voorzitter. „Het mag nooit meer gebeuren dat medewerkers van onze organi satie geld toegestopt krijgen". Niet aangeslagen, maar ster ker dan ooit zal de vakbond uit de strijd komen. Een nieuw plan van aanpak met betrekking tot internationale arbeidsbe middeling moet haar positie binnen afzienbare tijd verstevi gen. Van een rotzooi op de markt wil de voorman niet spreken, wèl heeft het Bosman-arrest (de afschaffing van het transfersys teem) naar zijn mening tot een chaos geleid die zijn weerga niet kent. „Was het vroeger een gevecht om de clubs, tegen woordig is het een gevecht om de spelers. Voor de spelersbe middelaars is een geweldige markt ontstaan. Aan de trans fers van spelers wordt oneven redig veel geld verdiend. Er zijn nu nog twintig Nederlandse FI- FA-agenten. Straks komen er nog eens twintig bij. Het kan toch niet zo zijn dat elke speler binnenkort zijn eigen zaakwaar nemer heeft". Het is een situatie die volgens Van Seggelen onmogelijk nog lang kan voortbestaan. „Een ho norarium van vijftigduizend gulden voor contractbemidde ling is tegenwoordig heel nor maal. Ook de clubs zijn het zat, al die zaakwaarnemers. Eén ding blijft zeker: als vakbond hebben wij geen financiële be langen". Theo van Seggelen. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN bracelona anp FC Barcelona heeft zich gis teravond in punten naast Re- al Madrid geplaatst aan kop van de Spaanse eerste divi sie. De ploeg van trainer Louis van Gaal, die Michael Reiziger passeerde, won thuis met 3-1 van Merida. Real Madrid en Barcelona hebben 31 punten uit 14 duels. Op vijf punten volgen Atletico Madrid en Real So- ciedad. In de 25ste minuut gaf de Braziliaan Anderson Barcelo na de leiding. Bij Merida, dat pas voor de tweede keer in zijn bestaan in de hoogste klasse acteert, speelde vorig seizoen nog Leidenaar Rem- co Torken. Bij de bezoekers stond de Argentijn Gabrich, ex-Ajacied, in de basis. In de tweede helft kwam Barcelona op 3-0 door Luis Henrique en de Braziliaan Rivaldo (strafschop). Negen minuten voor tijd had doel man Ruud Hesp geen ver weer tegen de door Sinval - eveneens uit Brazilië - inge schoten strafschop waardoor het 3-1 werd. Voor Alfons Groenendijk is de winterstop begonnen. De 33-jarige middenvelder keert voor de Kerst niet terug in het eerste van Sparta. Groenendijk liep zondag in de 14de minuut van de wedstrijd tegen Feyenoord een scheurtje in zijn middenvoetsbeentje op. Voorlopig moet zijn rechtervoet tien da gen in het gips. „Het was een onschuldig duel met San chez", herinnert de routinier zich. „Ik wilde van hem wegdraaien en zette daardoor mijn volle gewicht op mijn rechtervoet. Ik hoorde een 'knak' en had direct het idee dat er wat mis was." Groenendijk moest van het veld en in de rust van het met 3-0 verlo ren duel tegen de stadgenoot, verdween hij direct richting het Dijkzicht Ziekenhuis in Rotterdam. „Op de röntgenfoto bleek in eerste in stantie niets te zien. Dat is niet ongebruike lijk. De volgende ochtend kon ik thuis ech ter niet eens meer op m'n voet staan, en we zijn opnieuw naar het ziekenhuis gegaan waar na echo's en een botscan toch een scheurtje zichtbaar werd." Groenendijk mist door deze blessure in ieder geval de komende vier duels voor de winterstop. „Heel vervelend. Niet alleen moet Sparta mijn ervaring missen in de ver der redelijk jonge ploeg, maar we kampen momenteel toch al met relatief veel blessu res en schorsingen." De Leiderdorper gaat ervan uit dat hij direct na afloop van het winterreces weer speelklaar is. Patrick Scheurwater. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN leiden willem spierdük Patrick Scheurwater krijgt geen toestemming van de KNVB om nog dit seizoen bij Foreholte te spelen. Scheurwater had over schrijving aangevraagd naar de Voorhoutse club, nadat hij bij Noordwijk was gestopt. De rechterspits kon niet langer bij de zaterdaghoofdklasser blij ven omdat hij op vrijdagavond wilde zaalvoetballen. Scheurwater stelde aanvan kelijk pogingen in het werk in Noordwijk 2 te gaan spelen. Maar dat stuitte binnen de club op bezwaren. „Wat ge beurt als hij er een paar per wedstrijd inschiet? Dan gaan er meteen weer stemmen op dat hij in het eerste moet spe len. Daar komen natuurlijk problemen van", aldus Noord- wijk-bestuurslid E. Bosma. Vervolgens meldde Scheur water zich aan bij Foreholte - hekkensluiter in de tweede klasse zondag - met een ver klaring van zijn werkgever dat hij voortaan op zaterdag moest werken. Ook Martin Bax, die het seizoen bij UVS-zaterdag begon, wilde op deze manier bij Foreholte in het eerste elftal komen. Maar daar heeft de KNVB nu een stokje voor gestoken. Hans van den Berg, bestuurslid tech nische zaken van Foreholte, is eigenlijk blij dat de hele zaak is afgeblazen. „De hele transactie is buiten het bestuur van Fore holte om gegaan. Ik geloof niet dat wij ons zo moeten redden in de tweede klasse. Een derge lijke transfer van Marco Dijk huizen van ARC naar SJC is vo rig jaar ook niet zo'n succes geworden. Bij het begin van het volgend seizoen is Scheur water van harte welkom." Gerard van Dijk, vice-voorzit- ter van de KNVB, zegt dat de voetbalbond 'een goede reden heeft' om de overschrijving van Scheurwater niet te hono reren. „We bekijken het per ge val. Dijkhuizen is destijds ge controleerd, Scheurwater nu ook. Helaas voor hem nega tief." SCOREBORD WOENSDAG 07.43-07 48 Ned 1 Sportjournaal. 08.15-08.20 Ned 1 Sportjournaal. 08.30-10.00 EURO Olympische Magazi- 08.45-08 50 Ned 1 Sportjournaal 12.00-13.30 EURO Motorsportmagazine. 12.30-12.35 Ned 3 Sportjournaal. 15.00-17.00 EURO Voetbal: Interconti nental Cup. 18.00-19.00 EURO Auto/motorsportmagazine. Lucky 10, trekking van maandag 1 decem ber: 10 -15 -16 -18 - 20 - 23 - 24 - 27 - 31 - 33 - 38 - 42 - 44 - 50 - 59 - 60 - 65 - 66-69-77. (onder voorbehoud). Lotto 48. Eerste prijs: 1 winnaar, bruto I 3.000.004,20; tweede prijs: 1 winnaar, bru to f 100.000,00; derde prijs: 142 winnaars, elk t 1 000.00. vierde pnjs- 156 winnaars, elk f 250.00; vijfde prijs- 4402 winnaars, elk f 25.00; zesde prijs: 4587 winnaars, elk f 10.00; zevende prijs-, 56 097 winnaars, elk f 5.00. Cijferspel. Zes cijfers goed geen win naar. vijf cijfers goed. 5 winnaars, bruto f 10.000.00; vier cijfers goed: 33 winnaars, elk f 1.000,00; drie cijfers goed: 271 win naars. elk f 100,00. twee cijfers goed: 2741 winnaars, elk f 10.00. VOETBAL SPANJE: Barcelona - Mérida 3 - 1 GRIEKENLAND: Olympiakos - Panathinai kos 3-1 PORTUGAL: Farense - FC Porto 2-5, Leca - Sporting 1 - 0. Straffen betaald voetbal: Twee wedstrijden- Zegrean (Fortuna Sittard). Eén wedstrijd Langeveld (ADO Den Haag). Lurling (FC Den Bosch), Cruz (Feyenoord). Kool. Paauwe (Fortuna SittardVan der Steen (Helmond Sport). Vampeta (PSV). Frankel, Schoonens (Telstar). Witschge (FC Utrecht). Rayer (VVV), De Kruyff. Van Wattum (Veendam) en Loeffen (Willem II). BASKETBAL GOLF Marbella. Johnnie Walker PGA landenwed- strijd. Stand na de eerste ronde: 1Wales. Oostenrijk 141 slagen. 3. Schotland 142, 4. Finland 143, 5. Engeland. Italië 144, 8 Ne derland 145 (Saddington 71. Van de Velde 74, Gee 77). De beste twee resultaten telden Mannen. Kwalificatie EK 1998. Eindstan den. Groep 1: 1. Kroatië 6-8, 2. Macedonië 6-6.3. Roemenië 6-6. 4 Portugal 6-4 Groep 2:1 Joegoslavië 6-10, 2. Lithouwen 6-7. 3. IJsland 6-5. 4. Zwitserland 6-2. Groep 3:1Frankrijk 6-11.2. Tsjechië 6-6. 3. Slovenië 6-6 4. Israel 6-1 Groep 4: 1 Duitsland 6-9. 2. Spanje 6-7, 3 Noorwegen 6-4, 4. Slowakije 6-4. Groep 5:1 Hongarije 6-9. 2. Zv/eden 6-8. 3 Denemarken 6-7. 4 Polen 6-0 Gekwalificeerd voor eindronde: Italië. Rusland. Kroatië. Macedonië. Joego slavië. Litouwen. Frankrijk, Tsjechië. Duits land, Spanje. Hongarije en Zweden. Vrouwen. Voorronde EK-kwalificatie. Eind standen. Groep A: 1Joegoslavië 4-8, 2 Tur kije 4-4, 3 Portugal 4-0. Groep B: 1 Bulga rije 2-4. 2. IJsland 2-0. Groep C- 1. Spanje 4-8, 2. Slowakije 4-4. 3 Italië 4-0 Ge plaatst voor kwalificatietoernooi: Joegoslavië. Bulgarije, Spanje en Slowakije. SCHAKEN 1/2. Shaked (VSt) - Van Wely (Ned) 0-1 Yermolinski (VSt) - Seirawan (VSt) 1-0 Der de ronde: Seirawan - Piket 1-0. Van Wely - Yermolinski 1/2-1/2. Timman - Shaked 1-0. Vierde ronde: Piket - Shaked 1/2-1/2. Yerm- olinsky - Timman 1/2-1/2. Seirawan - Van Wely 0-1. Vijfde ronde: Van Wely - Piket 1-0. n - Seirt n 1/2-1/2, Shaked -Yern olinksy 1/2-1/2 Eindstand: 1 Tin i. Van Wely 3 1/2 punten. 3. Yermolinsky 3, 4. Sei- - -n 2 1/2. 5. Piket 1 1/2. 6. Shaked 1. TENNIS Sao Paulo. Banco Real Masters. 1,6 miljoen gulden. Finale: Krajicek (Ned) - Kuerten (Bra) 7-6 6-7 7-6. Ahmedabad. Mannen, challenger, 50.000 gulden. Eerste ronde: Belgraver (Ned) - Co wan (GBr) 6-3 6-1. Bad Lippspringe. Mannen, challenger. 100.000 gulden. Eerste ronde: Van Lottum (Ned/5)-Sutter (VSt) 6-2 6-0. Jan Jisp Wij noemden'm thuis al tijd 'Jan Jisp'. Hij kwam namelijk uit Jisp en John Jisp, dat klinkt niet. Jan Jisp heeft ons een hoop mooie momenten bezorgd. Zelf kijk ik met het meeste plezier terug op dat doelpunt tegen Schotland in 1978. Ik hoor het Theo Reitsma nog zeggen bij die 3-1 achter stand: 'een doelpunt nu zou niet gek zijn'. misser van Jan Jisp her inneren. In 1974 gleed hij de bal vanaf zo'n vier me ter langs Sepp Maier, maar ook langs het Duitse doel. Zoals alle spelers van het Oranje van 1974 - uitgezon derd Rob Rensenbrink - is ook Jan Jisp inmiddels in het trai nersvak terechtgekomen. En zie, het geluk heeft 'm in de steek gelaten. Hij zakte voor de cursus Coach Betaald Voetbal, ter wijl medecursisten vonden dat hij zo'n gedreven indruk maakte in Zeist. Intussen is hij trainer van Zwarte Schapen, de hoofd klasser uitAlmere die zo graag naar het betaald voet bal wil. Eind september was hij met zijn club in Leiden op bezoek bij UVS. De zon scheen en met rapporteur Wijnand Rijsdam zag ik vlak voor m'n ogen hoe de verzorger van Zwarte Schapen een toe schouwer in het gezicht sloeg. Jan Jisp werd door de scheids rechter achter de omheining gestuurd. „Ik zei alleen maar: je hebt zeker thuis niks te ver tellen", reageerde Jan veron gelijkt, maar UVS-spelers duifden niet te herhalen wat hij scheidsrechter De Bekker had toe- op de scheids rechter het duel tijdelijk staakte. „Johnny Rep staat ongetwij feld een zware strafte wach ten", con cludeerde de ver slaggever van deze krant. Bijna tivee maanden later is de KNVB tot een uitspraak geko men. De verzorger die de toe schouwer sloeg is vrijgespro ken, Jan Jisp kreeg één wed strijd en een boete van hon derdgulden. Het nieuwe beleid van de voetbalbond: opzettelijk hands tivee wedstrijden, be dreigen van de scheidsrechter één wedstrijd. Of heeft de KNVB zo gere kend. Bedreigen van de scheidsrechter 42 wedstrijden. Min het aantal interlands (42) plus de misser tegen Duitsland. Zelf had ik de misser tegen Duitsland wat zwaarder aan gerekend. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23