Betaald parkeren regio is 'niet onbespreekbaar' Crisis bij SJJO wekt verbazing bij politici 'Lokalennood volgend jaar opgelost' Van Aartsen slaat paal Florapark iAM boort komende winter naar gas in Wassenaar Leiden Regio Varmond veiliger koste van bomen LI Wassenaar Voorschoten Zoeterwoude 'BURG evredenheid er staking""* j MEOB Warmond HSDAG 2 DECEMBER 1997 chef jan preenen, 071 -5356414, plv -chef erna straatsma, 071 -5356437 Verdwaald hert in Voorschoten porschotenEen verdwaald hert heeft de politie in Voorscho ts ln gisteravond aardig bezig gehouden. Het lukte agenten aan maar niet om het dier, dat rondliep in de buurt van het pxaco-station aan de Wijngaardenlaan, te vangen. Enkele uren ter ontdekte iemand het hert in de omgeving van de School- raat. maar weer kon de politie het beest niet te pakken krijgen, fel lukte het om het dier te raken met een schot uit een verdo- ngsgeweer. Daarna kon het beest worden teruggezet in het st. kjerenparkje bij het station, waar hij vandaan kwam. sch Sieraden en videorecorder gestolen mGSTGEEST* ^en aantal sieraden is gisteren gestolen uit een flat- udeiPnin§ aan de Karei Doormanlaan in Oegsgeest. De inbreker n latfam ^et ^u's ^'nnen door de balkondeur open te breken. Tus- n Jn vrijdagavond en gisteravond verdween ook een videorecor- tkerir1 een int>raak uit een vrijstaande woning aan de Poelgees- de ff^eë- binnen te komen werd de balkondeur op de eerste jjige opengebroken, m foj_ p v Wethouder Voorschoten laakt kritiek schooldirecteur De Voorschotense wethouder J. van de Poel. foto archief voorschoten dimitri walbeek De lokalennood bij de basis scholen in Voorschoten is be gin volgend jaar opgelost. Dat zegt wethouder van onderwijs J. van de Poel. Het leegstaan de gebouw van het Vlietland College aan de Van Beetho- venlaan kan daarbij volgens hem een rol gaan spelen. „Hopelijk kan een weerbar stig probleem naar genoegen van alle betrokkenen in het basisonderwijs worden opge lost." Van de Poel vindt de kritiek van schooldirecteur Th. Faas- sen over 'het gebrek aan daadkracht' van de gemeente niet terecht. De directeur van de katholieke basisschool Emmaüs bekritiseerde de wethouder vorige week in de ze krant. De wethouder zou het Vlietland College door 'zijn vingers laten glippen', waardoor de lokalennood niet snel kan worden opgelost. Van de Poel is door die uitla tingen gepikeerd. De wethouder zegt dat er nog steeds een kans bestaat dat de gemeente het Vlietland College in handen krijgt en het gebouw kan gebruiken om de lokalennnood te leni gen. De school is nu eigen dom van een projectontwik kelaar. „De gemeente is met de huidige eigenaar in ge sprek", aldus Van de Poel. De wethouder zegt dat het vin den van een oplossing veel tijd vergt. „Het is zeker geen eenvoudige kwestie. Daarom heeft de gemeente een des kundig bureau ingehuurd om een 'Integraal Huisvestings plan' te maken. Dat is nu zo goed als af." Daarnaast bestrijdt Van de Poel dat hij en zijn ambtena ren geen visie hebben op de problematiek met de lokalen. „Onze visie is dat we alle ba sisscholen willen voorzien van een passende huisves ting, waarmee men langdurig uit de voeten kan. Elke school moet, zo mogelijk, kunnen beschikken over een vrije aula en een vrij speellokaal. We zoeken het dus niet in de sfeer van een lokaaltje hier en een lokaaltje daar." ASIELZOEKERS Over de komst van asielzoekers in voormalig Hotel Wassenaar wordt donderdag 4 december in cultureel centrum Wa- renar een informatieavond gehouden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het is de bedoeling dat het voormalige hotel aan de Kat- wijkseweg binnenkort onderdak biedt aan maximaal 160 persone- nen, voor de duur van twee jaar. KERSTACTIVITEITEN Liefhebbers van stijldansen kunnen op zondag 14 december een kerstbal in de Alettahof in Voorschoten bezoeken. Het bal is van 20.30 tot 23.30 uur. Daarnaast biedt de Alettahof buurtbewoners op maandag 17 december de gelegenheid om kerststukjes te maken onder begeleiding van een deskundige. Deze activiteit is van 20.00 tot 22.00 uur. Wie wil meedoen, moet zich voor 14 december opgeven bij Corry van Beek, telefoon: 071 - 5762549. merjr een verbreding van de tor rmondse Herenweg moet et aa aantal pas geplante bomen satiehet schelpenpad langs de ddeli sneuvelen. Ook bij de Was- verandert de verkeers- jatie, maar daar wordt het mbe^n grotendeels ontzien. De t l,2inen worden donderdag be kken door de Warmondse De e gemeente wil de Heren- edrijj tussen de Van Duvenvoor- Greüraat en de Van Wassenaar- jat met een halve meter ver breden om de verkeersveilig heid te vergroten. „Fietsers heb ben nu erg weinig ruimte", zegt wethouder W. de Vos. De weg- verbreding gaat ten koste van het aangrenzende schelpenpad. Ongeveer tien bomen die daar staan, komen daarom op de kaplijst terecht. De wethouder tilt daar niet te zwaar aan. „Een paar omwonenden zullen wel hun vinger opsteken omdat ze het zonde vinden. Maar de ge meente verkiest verkeersveilig heid boven een bomenrij. Bo vendien gaat het om hooguit tien bomen, die nog vrij jong zijn ook." Veel voordelen zien dorpen rond Leiden nog niet i verband met de feestelijke opening van de 'bonbonnière' krijgen jezoekers van de Leidse Schouwburg een exclusieve bonbon bij de koffie. Een bonbon per bon. Geldig van 2 t/m 13 december. Vervolg van voorpagina De vijf randgemeenten van Leiden zien vooralsnog geen voordelen van het invoeren van betaald parkeren, maar het onderwerp is voor hen 'niet onbespreekbaar'. Met het houden van een onderzoek naar een gezamenlijk parkeerbeleid komen ze in eerste instantie alleen tege moet aan de wens van de Leidse wethouder P. Langen- berg. Die lijkt er de meeste baat bij te hebben als er in de dorpen rondom Leiden ook betaald moet worden voor een parkeerplek. leiden/regio dimitri walbeek Voorschotense wethouder van verkeer J. van de Poel. „Maar je De regiogemeenten hebben tot kan over alles praten. Betaald nu toe altijd fel gestreden tegen parkeren is op voorhand niet parkeermeters binnen hun onbespreekbaar." grenzen. „We weten dat het on- Volgens Van de Poel staan de derwerp gevoelig ligt zegt de dorpen echter niet te trappelen om betaald parkeren in te voe ren. „We zijn er ook niet van overtuigd dat bijvoorbeeld in de Leiderdorpse Winkelhof betaald moet worden voor een parkeer plaats. Maar we kunnen altijd luisteren naar argumenten." Zijn Leiderdorpse collega A. van Dijk schaart zich achter deze woorden. De wethouders benadrukken dat het onderzoek niet alleen betaald parkeren behelst. „Dat is één van de vormen van par keerbeleid", zegt de Leidse wet houder P. Langenberg. „De zes gemeenten hebben besloten om te komen tot een regionaal sturend parkeerbeleid. Je zou parkeren dan met tarieven kun- jtgeest afke van der toolen eerste dag van werkonder- jingen op het Marine Elek- jisch- en Optisch Bedrijf OB) is naar tevredenheid het actiecomité-MEOB ver in. Twee afdelingen gingen jren een halve dag 'com- t plat', aldus actieleider lomburg, die een toene- ide actiebereidheid bij het joneel signaleert. Het is de te keer in de geschiedenis narinepersoneel staakt. i werkonderbrekingen bij MEOB komen op een mo lt dat er volgens de actielei- 'barstjes in het front begin- te verschijnen'. „We heb- voorzichtige signalen dat ze )en Haag aan het denken |t zijn. En dan bedoel ik op i niveau: het kabinet, de fssecretaris." irige week werd bekend dat lirectie van het MEOB over omstreden sociaal plan is I praten met het ministerie defensie. Die gesprekken i buiten de vakbonden om ebben vooralsnog 'noch tot positieve, noch tot een ne- ive uitkomst geleid', aldus directie. Het Sociaal Plan t de pijn van de gedwongen üizing van het MEOB naar Helder verzachten, maar daarin volgens de perso- feleden niet ver genoeg. Gis- l is het plan door de stakers en doodskist over het be- Iterrein gedragen, voorzitter van het actieco- signaleert inmiddels een Ending bij het personeel, wordt salaris ingehouden ieder actieuur. Maar dat Vloedt de bereidheid tot ac- elemaal niet. Integendeel: personeel wordt juist en- piaster. Want hierdoor ^t nog meer tot de mensen ;wat er op het spel staat." laag staken weer twee an- afdelingen. nen reguleren, maar het kan ook op andere manieren. Je kan dan denken aan zones waarin je niet langer dan een uur mag parkeren of afspraken over het aantal parkeerplaatsen bij be drijven of winkelcentra. Leiden heeft wellicht het meeste voordeel van de plaat sing van parkeermeters in de randgemeenten, omdat gratis parkeren in Leiden niet moge lijk is. Bewoners in de regio zouden daardoor eerder bood schappen doen in hun eigen ge meenten. Langenberg wil toch niet bij voorbaat zeggen dat hij voorstander is van de komst van parkeermeters in alle gemeen ten rondom Leiden. „Daar heb ik geen mening over. Ik wil eerst het onderzoek afwachten en dan met zijn zessen beslissen over hoe we verder gaan. We moeten dit rustig aanpakken." Pas als de zes bestuurders de onderzoeksresultaten hebben besproken, wordt het rapport openbaar. CURSUS EHBO EHBO-vereniging Meerburg begint dinsdag 13 janu ari 1998 met de opleiding voor het 'Eenheidsdiploma EHBO'. Bij voldoende aanmeldingen kunnen deelnemers daarna ook de cur sus reanimatie volgen. De EHBO-cursus, die duurt van januari tot en met april, wordt gehouden in de Bernardusschool aan het Kooi kerspad 2 in Zoeterwoude. Informatie bij J. Potjes, telefoon: 071- 5413622. OUD PAPIER Drumfanfare 'De Rijntamboers' gaat zaterdag 13 de cember van deur tot deur om oud papier en vodden op te halen. Normaal gesproken heeft de fanfare de laatste zaterdag van elke maand voor deze inzameling gereserveerd, maar de novemberactie is voor een keer verschoven naar december. TUBERCULOSE In De Eendenkooi in Zoeterwoude is deze week de tentoonstelling 'Tuberculose, een vergeten ziekte' te bezichtigen. Vroeger werd tuberculose (TBC) vaak 'tering' of 'vliegende tering' genoemd. Wereldwijd maakt de ziekte nog altijd veel slachtoffers. Hoewel TBC in Nederland bijna was verdwenen, lijkt het aantal pa tiënten de laatste tijd weer toe te nemen. De tentoonstelling laat zien hoe de opsporing en de behandeling van TBC verlopen. SPORTPRIJZEN De gemeente Oegstgeest is op zoek naar kandidaten voor de jaarlijkse sportprijzen. Het gaat om de sportraad wisselprijs 1997, vier aanmoedigingsprijzen, een verenigingsprijs en een vrij- willigersprijs. Kandidaten kunnen voor 24 december worden aan gemeld bij gemeenteambtenaar E. Anholts. SPORTHAL De gemeente Warmond heeft een prijsvraag uitgeschre ven om een naam te bedenken voor de nieuwe sporthal. Suggesties dienen uiterlijk 8 december bij de gemeente worden ingediend. De winnaar krijgt een prijs, die vooralsnog 'een verrassing' is. De nieu we sporthal wordt op 9 januari geopend. Minister Van Aartsen (in de cabine), Flora-voorzitter G. Ravensbergen en directeur B. Heemskerk van firma A. Heemskerk sloegen gisteren de eer ste paal op het bedrijventerrein Florapark. foto dick hogewoning rijnsburg henk van beek Minister van landbouw J. van Aartsen sloeg gisteren de eerste paal van het Florapark in Rijnsburg, een bedrijvenpark voor groot handelsbedrijven in bloemen en planten. Het park wordt 75.000 vierkante meter groot, ligt ten noorden van de bestaande veiling en loopt tot aan het Oegsigeesterka- naal. Tot nu toe heeft één bedrijf land gekocht in het Florapark: de firma A. Heemskerk ei gende zich ruim eenderde van het totale ge bied toe. Flora-voorzitter G. Ravensbergen maakte zich gisteren geen zorgen over de verkoop van de rest van de grond. „We zijn met verschillende gegadigden in onderhan deling. Heemskerk heeft nu een voortrek kersfunctie. Als er één schaap over de dam is komen er wel meer." Ravensbergen maakt zich wel zorgen over het verkeersbeleid van het kabinet. „Ik heb er moeite mee als knelpunten in het wegenverkeersnet na zoveel jaren nog steeds niet worden opgelost. Is het in deze tijd nog verantwoord om het totale bedrijfs leven uit deze streek over Amsterdam te la ten rijden als het in Utrecht moet zijn?", stelde hij. Bert Heemskerk, directeur van firma A. Heemskerk viel hem bij. „Het wordt voor ons met de dag moeilijker om onze klanten op tijd te bereiken." De introductie van 'kopen op afstand' bij veiling Flora maakt het de bedrijven wel een stuk makkelijker. Vanaf 31 maart kun nen 16 bedrijven via de computer hun koopwaar bestellen. „Hiermee proberen we de tophonderd-kopers aan ons te binden", zei Ravensbergen. „Op den duur kan ieder een meedoen. Het enige criterium is dan dat hun bankmachtiging groot genoeg is." oegstgeest erna straatsma De gemeenteraadsleden van Oegstgeest zijn niet op de hoog te gesteld van de bestuurscrisis bij de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Oegstgeest (SJJO). Met verbazing en ergernis heb ben de politici kennis genomen van het nieuws dat directeur J. van der Sloot onlangs ontslag heeft genomen en er komende donderdag een persconferentie over 'de toekomst van de SJJO' is belegd. Naar nu bekend is geworden heeft de directeur al op 15 okto ber zijn functie neergelegd. „Ik weet daar dus niets van", rea geert E. van Oortmerssen van D66. „Al is het natuurlijk wel zo dat wij daar formeel gezien niet door de wethouder van op de hoogte gesteld hoeven worden, want de directeur was niet in dienst van de gemeente. Kenne lijk vond de directeur zijn werk in Oegstgeest niet leuk meer. Maar daar hoort het bestuur ons dan wel bericht over te ge ven." De verbazing is vooral groot omdat het functioneren van de SJJO in de afgelopen raadsver gadering nog uitgebreid aan de orde kwam. Besloten werd om de stichting financieel aan ban den te leggen. Besloten werd om de SJJO elke drie maanden aan te spreken op de uitgave van subsidiegelden. WD-raadslid I. Kotterman vindt de gang van zaken ook 'vreemd'. „Als ergens een crisis is zouden we daar zo snel mo gelijk van op de hoogte moeten worden gesteld. Dit is wel een beetje laat." Ook de bekendmaking van het stichtingsbestuur dat er donderdag een persconferentie wordt gehouden over 'de toe komst van de SJJO' doet bij hen wenkbrauwen. fronsen. „Vreemd dat het bestuur niet wil zeggen wat de reden van het vertrek van de directeur is. Nonsens om daar zo geheim zinnig over te doen." Het enige wat Van Oortmers sen over problemen binnen de SJJO heeft gehoord, is dat wet houder van welzijn G. Kempen vorige week een 'ernstig ge sprek' met het SJJO-bestuur zou hebben gehad. „Dat gesprek had meer helderheid over de positie van de SJJO moeten ge ven. En ik neem aan dat er daarna nog een gesprek zou ko men. Misschien dat het bestuur donderdag een paai' schoten voor de boeg geeft. Tja, ik kan eigenlijk alleen maar speculeren over wat er gaande is." Van Oortmerssen heeft er 'moeite mee' dat de informatie over de problemen binnen de SJJO vooralsnog binnenskamers blijven. „Er druppelt steeds iets naar buiten. De pers is dan wel donderdag uitgenodigd, maar wij dus niet. Misschien dat ik ook maar even langs ga om te horen wat het bestuur te zeggen heeft." Logischer was het volgens Van Oortmerssen geweest als de gemeenteraadsleden direct op de hoogte waren gesteld en er over de crisis een 'spoedcom- missie' belegd had kunnen wor den. „Jammer dat die brief van de SJJO alleen aan de wethou der is gestuurd." Van Oortmers sen doelt op de brief die het SJJO-bestuur vrijdagmiddag naar wethouder Kempen stuur de, waarin de stichting haar vi sie op de toekomst geeft. Waar schijnlijk wordt in die brief uit gelegd waarom het bestuur zijn taken wil neerleggen. De onlangs vertrokken direc teur, die in mei van dit jaar in opspraak raakte, wil zijn vertrek niet nader toelichten. „Ik heb zelf ontslag genomen en daar kan de voorzitter van het be stuur u alles over vertellen", zegt hij. Van der Sloot raakte in mei van dit jaar in de proble men nadat hij geprobeerd had om kritiek op zijn organisatie uit een rapport over de SJJO te houden. De voorzitter van het SJJO- bestuur, H. Kruithof, houdt de deur echter gesloten. „De direc teur heeft enige tijd geleden ontslag genomen. Verder wil ik er niet op ingaan. Het is overi gens ook niet de bedoeling om daar donderdag, tijdens de persconferentie, op in te gaan." inaar sander becker Nederlandse Aardolie Maatschap- !M) begint in februari volgend et proefboringen naar gas aan wijkseweg in Wassenaar. De reidingen daarvoor zijn inmid- gang gezet. De boringen naar diepe steenlagen zouden oor- elijk een half jaar geleden al zijn maar werden uitgesteld. Er iteindelijk gekozen voor het ge- van zwaardere machinerie, waarvoor een nieuwe vergunning no dig was. Onlangs gaf Wassenaar deze vergunning af. Voor de proefboring wordt een veer tig meter hoge boortoren gebruikt. „We zullen kijken of er in het poreuze gesteente onder het weiland voldoen de gas zit voor een rendabele exploita tie", aldus NAM-woordvoerder W. van de Wiel. Als de boring gas oplevert, zal het worden 'afgefakkeld'. „Door een kleine hoeveelheid gas te verbranden, kunnen We zien of de kwaliteit hoog genoeg is, en of het gas snel genoeg doorstroomt", zegt Van de Wiel. Ongeveer een half jaar na de eerste boring besluit de NAM of met het pro ject wordt doorgegaan. Zonder een proefboring is de gasvoorraad niet goed in kaart te brengen. „Uitkomsten van seismografisch onderzoek wijzen er weliswaar op dat op een diepte van 1000 tot 2800 meter gas moet zitten, maar bij zo'n onderzoek is het net of je door matglas kijkt. Helder zicht ver krijg je er niet mee. Daarvoor zijn bo ringen nodig", aldus Van de Wiel. De NAM kreeg van Wassenaar in 1996 al een vergunning om naar gas te boren. De oliemaatschappij maakte daar destijds geen gebruik van, omdat men wilde wachten op betere boorap- paratuur die in aantocht was. De boortoren die in 1998 wordt ingezet, is zwaarder en sneller dan de toren die in 1996 zou zijn gebruikt. Om overlast voor omwonenden zoveel mogelijk te voorkomen, wordt een geluidswal rond de boortoren aangelegd. Momenteel is de NAM bezig met het 'boorklaar' maken van het weiland. Er komen heipalen in de grond, en het terrein wordt geasfalteerd. Ook wordt een afvoersysteem aangelegd zodat schadelijke vloeistoffen niet direct in het milieu terechtkomen. Mocht de NAM in de toekomst tot exploitatie van de gasvoorraad willen overgaan, dan moet de maatschappij bij de ge meente opnieuw een vergunning aan vragen. In verband met de feestelijke opening van de 'bonbonnière' krijgen bezoekers van de Leidse Schouwburg een exclusieve bonbon bij de koffie. Een bonbon per bon. Geldig van 2 t/m 13 december.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17