inhaalrace FC Lisse komt er niet bhan Hulsebosch stond op en zei: 'Ik neem 'm wel' Quick Boys wint, maar is er nog lang niet Amateurvoetbal Zaterdag oorschoten geeft zege uit handen Ter Leede kan eindelijk juichen kANDAG 1 DECEMBER 1997 19 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef rob onderwater. 0 valler neemt penalty en is matchwinnaar voor Noordwijk ;trij(?WERKER ds keepers bij strafschoppen niet doodstil op de lijn hoeven te jhten totdat de bal getrapt is, ipt Noordwijk met een penalty- Specialist Arnold Reinders ie er twee op rij en degenen die het mochten proberen deden het Scbeter. Zaterdag werd Noordwijk ust |n ASWH vlak voor tijd, bij een 0-0 it. Rd, opnieuw met het probleem ge- ;tte [ronteerd. De aangewezen Wim de t Sv« had weinig trek. De bank bracht tnd pmst. Johan Hulsebosch kwam het l-2|in, pakte de bal en schoot Noord- ïum wijk zelfverzekerd naar de winst: 1-0. Die zelfverzekerdheid miste roodwit in het spel. De formatie, die in vergelij king met de vorige week verloren wed strijd tegen Hoek op drie plaatsen was gewijzigd (Bloem en Van de Gronde waren nu bankzitters en Eric van Hou ten was geblesseerd), straalde weinig zelfvertrouwen uit. De spelers die wel met geloof in eigen kunnen acteerden, waren voornamelijk achterin te vin den. Zo maakte Lennart van der Zalm na een langdurige hamstringblessure een geslaagde rentree en speelden Ri chard Pel, Cees Smit, Martin van Kins en de op het middenveld veel ballen veroverende Reinders een verdienste lijke wedstrijd. Doelman Edmund Claus kreeg dan ook niet veel te doen. Het opportunistisch strijdende ASWH, dit seizoen geteisterd door een blessu- regolf, was alleen af en toe via linker spits Jan Rijsdijk gevaarlijk, maar naar mate het duel vorderde kreeg Van Kins meer grip op hem. Toch was Rijsdijk in de slotfase van de eerste helft met een schot, dat via de lat overging, dichtbij een goal. Het veelvuldig in de buiten- spelval trappende Noordwijk stelde er voor rust mogelijkheden voor Rocky Pitti, Peter van Harskamp en Wim de Jong tegenover. De kansen werden niet benut. Met Van de Gronde als ver vanger van Van Harskamp ging Noordwijk na de onderbreking op nieuw voor de winst. Het veldover- wicht leverde wel wat scoringskansen op, maar Reinders (2x) en Wim de Jong slaagden er niet in de voorzetten van Pel, Van Kins en André de Ridder te verzilveren. Het bleef echter geen 0- 0. ASWH'er Bouwe Bos maakte hands in het strafschopgebied en dat ontging arbiter Van Diemen, die eerder een handsbal van Van der Zalm over het hoofd zag, niet. ASWH was woedend en Van Diemen kreeg heel wat naar z'n hoofd geslingerd. Met een rode kaart voor Rijsdijk en een gele voor aanvoerder Ron Tempelaar probeerde de scheidsrechter de rust terug te brengen. Toen die was weergekeerd maakte Hulsebosch zijn entree, nam de bal over van Bloem en schoot fraai raak. Tempelaar meende daarna nog iets te moeten zeggen tegen Van Die men en incasseerde prompt zijn twee de geel. Rood dus. ASWH-trainer Arie Romeijn: „Emotie hoort bij voetbal. Logisch dat er iets gezegd wordt. Als scheidsrechter moet je ook wel eens doof zijn." Met elf tegen negen had Noordwijk het daarna niet moeilijk meer om de voorsprong vast te hou den. Noordwijk: Claus; Van Kins, Smit, Van der Zalm (82. Hulsebosch), Pel; Wim de Jong, Rein ders, Jeffrey de Jong (67. Bloem); Pitti, De Rid- Johan der, Van Harskamp (46. Van de Gronde). Hulsebosch, foto»archief redsti tige ptjes hoopte FC Lisse op een m Rialing van vorig seizoen. De ze- P en Achilles Veen waren van wat een mooie airace had kunnen worden. Net het kampioensjaar. Maar Lisse niet meer. De ploeg wisselt momenten af met slechte. sburgse Boys kon daardoor za- e in ag tamelijk simpel met 1-2 zege- iob onderwater ïieldl rbijstering was groot bij trainer Ted 'n eefrs' horige week had hij nog een gretig id te!ec* sPelen<i FC Lisse tegen Veen (3-0) re nl1, zaterc*a8 maakte zijn elftal een on- indruk. „Het is onbegrijpe- A )li(probeerde Immers naar een oorzaak :ken. „Vanaf het eerste je dan op een 0-2 achterstand komt, loop je achter de feiten aan." Rijnsburgse Boys pleegde op Ter Specke een 'overval'. FC Lisse werd van meet af aan over het gehele veld gevolgd. Michel Roest beet zich vast aan de gevaarlijke Jer- rel Linger, die daardoor nauwelijks iets kon uitrichten. De thuisploeg kwam nauwelijks toe aan een uitgespeelde aanval. Na vijf minuten hadden de Rijnsburgers de eerste buit binnen. Martin de Louw gaf de bal -voor aan Alan Campfens, die zijn belager Spruyt uitkapte en de bal vervolgens keurig in de hoek naast Mokveld legde: 0-1. FC Lisse had geen antwoord op het be weeglijke Rijnsburgse spel. De paaltreffer van Martin de Louw vormde daarvan het bewijs. Trainer Henk Wisman had zijn huiswerk goed gedaan, bleek uit het wed strijdverloop. De Rijnsburgse oefenmeester trok de angels uit het spel van Lisse. Step- han Spruyt mocht van Rijnsburg de op bouw verzorgen, waar Van der Zwet voor zijn voeten werd gelopen. Opbouwen is niet het sterkste punt van de verdediger, die in de rust in de kleedkamer mocht ach terblijven ten faveure van Saïd Elmahadi. Rijnsburgse Boys keek toen al tegen een riante 0-2 voorsprong aan. Vijf minuten voor de pauze legde Laurent Aalbersberg de bal op het hoofd van Martin de Louw, die met een koel knikje in de korte hoek raak kopte: 0-2. Een score waarop niets viel af te dingen. FC Lisse creëerde wel kansen, maar de ploeg (Maarten Smakman) ging daar onbeholpen mee om. Met Barry Dubbeldeman als vervanger van Smakman probeerde Lisse de schade in de tweede helft te repareren. Na tien mi nuten halveerde Richard Groeneweg de achterstand uit een van richting verander de vrije trap. Dat gaf Lisse hoop. Rijnsburg kroop in de verdediging en daar kwam de resterende tijd (een uitval van invaller Ti- berkanine uitgezonderd) geen verandering Lisse is verreweg het meest aan de bal, gebeurde zelden iets gevaarlijks voor het doel van Lennert Hegie. Bij de thuisploeg ontbrak de 'geest'. En het geluk, maar geluk dwing je af en Lisse dwong za terdag weinig af. Dankzij een slappe instel ling en dankzij Rijnsburgse Boys. Geel zwart kan na na zes punten uit twee wed strijden opgelucht adem halen in de mid denmoot. Trainer Wisman toonde zich te- weden. „De ploeg heeft nu het vermogen de kansen af te maken. Dat is het grote ver schil." Ted Immers hoorde het verhaal van zijn collega gelaten aan: „Wij kunnen tegen Quick Boys volgende week weer opnieuw met het seizoen beginnen. Met een zege hadden we aansluiting kunnen krijgen." FC Lisse: Mokveld; Polman, Spruijt (46. Elmahadi), Van der Zwet. Vriesde; Böke (67. Ras), Sandel, Groe neweg; Van Bemmel, Smakman (46. Dubbeldeman), Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest (61. Lentz), De Kon, Roodakkers, Cadel; Aalbersberg, De Louw, Buis; Bennekers (67. Slingerland), Campfens (79. Tiberka- nine). Hermes vedsf, timoteus waarsenburg urgesteld verliet Voorschoten-trai- van Dam het veld nadat hij I ploeg twee kostbare punten had versPe'en tegen Lyra: „Vooraf pte ik op meer. Maar in het laatste bur was ik blij als het gelijk zou blij- Na twee sterke partijen tegen er Boys en Vitesse Delft, verwachtte :scha[Dam, dat het onnodige verlies te- ten Tyra in de heenwedstrijd wel zou worden rechtge- er jaPat lukte maar ten dele: 2-2. Voorschoten had in Drschfgelopen weken een duidelijk stijgende lijn laten het en dacht te kunnen spelen op de volle winst, isr dan had er wel moeten worden aangevallen en ve^erd zaterdag in Voorschoten niet gedaan. Op een k beierig veld speelden beide ploegen 'netjes' op het nijlenveld. Het eerste kwartier kwam er sowieso Sa! bal in de strafschopgebieden. Voorschoten nam beh& minuten toch de leiding. Erik Grosman schoot tegen Lyra-keeper Remco Valstar en wist in de re bound de touwen te raken: 1-0. Vijf minuten later stond het weer gelijk, omdat Erik Poorta met een kop bal zijn eigen keeper passeerde. In de tweede helft draaide Voorscjhoten met ver nieuwde energie en een sterke wissel (Eelke van Dijc- ken voor André Bol) Lyra de duimschroeven aan. In de 50ste minuut leek de verlossing te komen. Een voorzet van Van Dijcken vond het hoofd van Grosman, die zo zijn tweede treffer aantekende. Voorschoten rook de overwinning en bleef de druk opvoeren, maar op nieuw bleven echte doelkansen uit. Met de plotselinge gelijkmaker in de 75ste minuut keerde het tij. Nu wa ren het weer de Westlanders die het spel dicteerden, maar zij werden op hun beurt ook niet echt gevaarlijk. Zo bleef het 2-2. Voorschoten'97 - Lyra 2-2 (1-1). 25. Grosman 1-0, 30. Poorta 1-1 (e.d.), 50. Grasman 2-1, 75. Hanemaaijer 2-2. Scheidsrechter: Dul- lemen. Gele kaarten: Hanemaaijer. Van Eendenburg (beiden Lyra), Van Dijcken en Visser (beiden Voorschoten'97). Voorschoten'97: Van Hoven, Boz, De Graaf, Poorta, Van der Veen, Bol (Van Dijcken), Buizer, Visser, De Zwart, Grosman, Behi- mer (Van Paassen). HOOFDKLASSE A Katwijk-Kozakken Boys 6-2 (2-2) 22. 2, 86. Björn Raven 4 5-2, 90. Hans Zwaan 6-2. Scheidsrechter: Breebaart. Toeschouwers: 1200. Gele kaarten: Kenneth Braaf (Katwijk), Remco van Keeken, Dennis van der Leij, John Ver baan (Kozakken Boys). Excelsior M-Scheveningen 1-2 (1-0). 33. Robert Visser 0-1, 66. Mare Moen 1-1, 88. John Blok 1-2. Scheidsrechter: Van der Linden. Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Robin Knoester (Scheveningen). Rode kaarten: Raymond Frehe (66. Excelsior M). Hans Jörgen Nicolai (57. Excelsior M), Ni co Voogt (45. - 2x geel Excelsior M) Groote Lindt-Ter Leede 0-4 (0-1). 3. Peter Scheltus 0-1, 50. Emiel Wajer 0-2, 66. k 0-3, 84. Pepijn Brands 0-4. Bakker. Toeschouwers: 600. Gele kaarten: Erwin de Ruiter (Groote Lindt). Noordwijk-ASWH 1-0 (0-0). 82. Johan Hulsebosch 1-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Van Diemen. Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Cees Smit (Noordwijk), Mathijs Heijting (ASWH). Rode k dijk (82. ASWI geel-ASWH). I (0-1). 5. Jacky Lambert 0- ASWH), Ron Tempelaar (83. 2x Ruud Bos 1-1. Scheidsrechter: der Starre. Toeschouwers: 500. Gele k Rob Koster (ARC). Achilles Veen-Quick Boys 0-1 (0-0) 50. Raymond Flaton 0-1. Scheidsrechter: Sardjoe. Toeschouwers: 750. Gele kaarten: Marco van de Broeck, Frans Vonk, Frans van Wijk. FC Lisse-Rijnsburgse Boys 1-2 (0-2). 5. Alan Campfens 0-140 Martin de Louw 0- 2, 55. Richard Groeneweg 1-2. Scheids- SASSENHEIM PETER VAN DER HULST e Boys). Katwijk 12 9 1 ARC 12 8 1 Noordwijk 12 7 2 Scheveningen 12 7 2 3 Excelsior M 12 6 3 3 Het moreel bij Ter Leede moet in de laatste weken, zoals Leo Beenhakker bij zijn aantreden in Rotterdam zo mooi zei, tot 'klomphoogte' zijn gedaald. Er was immers in de laatste wedstrijden vooral in de slotmi- RjjnsbBoys 12 nuten verschrikkelijk veel misgegaan bij de Sassen- heimse vereniging. Daarom zorgde de 0-1 ruststand in het voordeel van Ter Leede zorgde zaterdag in de be stuurskamer van Groote Lindt niet voor echt opge wekte gezichten. Er zal wel weer iets fout gaan, was de zelfs hardop te horen vrees. Maar dit keer ging er niets fout. Na de bevrijdende tweede treffer legden de Sas- senheimers de nummer laatst van de hoofdklasse A op de pijnbank, 0-4. Eindelijk kon Ter Leede weer eens juichen. 28 32-12 25 20-13 23 20-13 23 19-14 21 24-16 19 21-17 18 13-11 17 20-14 Quick Boys 12 5 2 5 17 17-21 Achil Veen 12 4 2 6 14 13-18 Kozak Boys 12 3 4 5 13 19-25 Ter Leede 12 3 0 9 9 16-21 ASWH 12 1 4 7 7 8-19 Groote Lindt 12 0 0 12 0 8-36 - 9 Rijnsb8oys 4- 8 1- 9 Noordwijk 4- 7 Bij het verlaten van het veld vormde zich bij de cor- nervlag een haag van Ter Leede-supporters. Spelers werden spontaan geknuffeld, of kregen een schouder klopje. Het was de gepaste euforie na zoveel sportieve tegenslag. Binnen de muren van het kleedlokaal hief de opgeluchte selectie spontaan het clublied aan. Hard genoeg om twee deuren verder het zieltogende Groote Lindt te bereiken. Een ontlading waarop Ter Leede voor rust slechts kon hopen. De treffer waarmee Peter Scheltus - hij kreeg de pass van Floor van Duyn gelukkig mee nadat Groote Lindt-verdediger Remco Zuiderbaan de bal kinderlijk eenvoudig over de knie liet glijden - Ter Leede in de derde minuut op voorsprong zette, deed het geloof in eigen kunnen nog niet echt toenemen. Ter Leede speelde in een te laag tempo om de wedstrijd al vroeg tijdig tegen het bedroevend slechte Groote Lindt in het slot te gooien. De veelvuldig over de flanken spelende Sassenhei- mers maakten bovendien te weinig gebruik van de ruimte die op het middenveld lag. Dat kwam volgens trainer Arie Lagendijk omdat Groote Lindt een ander tactisch concept voorschotelde dan verwacht waar door omzettingen aan Ter Leede-zijde noodzakelijk waren. Bovendien zorgde de druk bij de spelers voor een tegenvallende uitvoering. Lagendijk: „Door de spanning werden goede mogelijkheden niet uitge speeld." Opluchting Zo had Paul Dijkman al snel voor opluchting kunnen zorgen. Hij nam de bal in de zestien knap met de borst aan maar schoot vijf minuten na de openingstreffer voorlangs. Omdat later ook Frank Bloemheuvel (af standsschot over), Toine L'Ami en Luc van der Hoeven (beide schoten gekeerd door doelman Willem-Jan Pons) de scherpte misten, bleef het tot aan de rust 0-1. Het zonder bezieling en uitermate slap spelende Groote Lindt kon daar behoudens een schot van Erwin de Ruijter en een kopbal van Martin Booij nauwelijks iets tegenover stellen. Namens Ter Leede verloste Emil Wajer het spartelende Groote Lindt uit zijn lijden en zorgde voor de bevrijding aan Sassenheimse zijde. Uit een corner vond hij een klein gaatje tussen een verde diger en de paal, 0-2. Jeroen Kok had wegdraaiend van Paul Dijkman nog voor aansluiting kunnen zorgen maar zijn slappe schot was typerend voor de offday aan Zwijndrechtse zijde. „We komen voor dit niveau gewoon kwaliteit tekort", gaf Groote Lindt-trainer Pe ter de Haan na afloop ruiterlijk toe. Routinier en oud prof Jos van Eek kon daar niets aan veranderen. Hij blonk alleen uit met hatelijke opmerkingen en geba ren richting Sassenheims publiek te maken. Eigen spel Hij en zijn ploeg mochten blij zijn dat Ter Leede nog slechts twee keer scoorde. Ontdaan van alle schroom speelde Ter Leede zijn eigen spelletje. In een hoog tempo werd goed gecombineerd. Floor van Duyn, Floor Immink, Gerritjan Gijsman en Lloyd de Meza kregen prachtige kansen, maar de doelpunten kwa men uit een snel genomen vrije trap (0-3) en een af standsschot. Toine L'Ami bood eerst de vrijstaande Floor van Duyn de gelegenheid de bal hard voor te schuiven, waarna invaller Floor Immink met een sim pel tikje het net vond en zo'n vijf minuten voor tijd te kende Pepijn Brands voor de eindstand. De opluchting was groot. Voorzichtig kijkt de forma tie weer omhoog. Lagendijk ziet zijn doelstelling - één punt per wedstrijd - weer wat dichterbij komen, al voelde hij er nog weinig voor om al naar volgende week vooruit te blikken. „Laten we hier eerst maar eens van genieten." Aan de kreten uit de kleedkamer te horen is het moreel tot 'borstrokhoogte' gestegen. Ter Leede: Blankespoor, De Jong, Dijkman. Bloemheuvel. Wajer; L'Ami, Stolk, Van Duyn: Brands, Van der Hoeven (63. Gijsman), Scheltus (31. Immink-84. Lloyd de Meza). PROGRAMMA: Rijnsburgse Boys-Katwijk, Kozakken Boys-Excelsior M, Schevenm- gen-Groote Lindt, Ter Leede-Noordwijk, ASWH-ARC, Hoek-Achtlles Veen, Quick TOPSCORERS l)Hans Zwaan (Katwijk) 12 doelpunten. 2) John Verbaan (Kozakken Boys)9 doelpunten. 3) Ad Gladdines (Hoek),Robert Visser (Excelsior M) 8 doel punten. 5)Manuel Monteiro (Excelsior M) 7 doelpunten. 6) Ruud Bos (ARC), Jerrel Lin ger (FC Lisse) 6 doelpunten 8) Sjaak Hoe- ke (Achilles V), Marcus Keane (Katwijk), Jacky Lambert (Hoek) 5 doelpunten. HOOFDKLASSE B e periode: D0V0-SH0 1-3, Capelle- Spijkenisse-GVW 0-2, Barendre GVW 11-23 DOVO 12-12 Barendrecht 12-23 Bennekom 11-10 VVOG 12-23 Capelle 12- 9 HOOFDKLASSE C i periode: HZW-ACV afg, Elburger Boys-WHC 3-2, SC Genemuiden-Be Quick'28 1-2, Flevo Boys- Urk 3-0 IJss'vogels 12-32 Flevo Boys 12-15 Urk 12-24 Sparta N 12-14 Be Quick'28 12-21 HZVV 11-11 WHC 12-20 SDC Putten 12-10 DrachBoys 12-18 Elburger SC 12- 8 1, De Beursbengels-DOTO 1-1, RWH-DS- VP 2-0, WOR-Zwaluwen Vlaardingen 2-2, Kennemerland-Rozenburg afg, KRV-Heer- 12- KRV Excelsior P 12-12 TWEEDE KLASSE C afg, HVO-Soccer Boys afg, KMD-Delta Sport 2-3, 's-Gravenzande SV-Honselers- dijk 3-2 Delta Sport 12-28 Honsel'dijk 12-16 GravenzSV+12-28 KMD 11-15 Monster 12-19 V'schoten'97 12-13 Lyra 12-18 Soccer Boys 11-9 Xerxes 11-17 RCL 12- 8 9 Gravenz SV DERDE KLASSE A Tweede periode: Alphia-Oegstgeest 2-1, SEV-Kagia 3-0 Oegstgeest 12-18 12-14 12-11 11-10 pERARD BAAS Ligde was groot, maar al snel plaats voor rea- luick Boys is er namelijk iet, want ook na de bevochten overwin- Achilles Veen (1-0) blijft keukenmeester op J|Zuid. De spelers beseften de kleedkamer werd weer rustig. De ploeg is Tempelaar ging over )rde van de dag, die zegt de blauwwitten dit sei- is gelukt om twee keer elkaar goed te spelen, arüjejigende week als hel duel - vaitc ysse tot een goed ein- Plalebracht zal er een feestje Quick Boys. een blik op de ranglijst houdt de gemoederen kalm. Quick Boys bezet niet meer dan een achtste plaats en daar doen ze het op Nieuw Zuid nog steeds niet voor. Zuinigheid troef dus, maar zelfs Tempelaar moest toegeven dat hij tussen die ontnuchterende feiten door wat aardige ontdekkingen had gedaan. De eerste was dat Ray mond Flaton in zijn rol als ver dedigende middenvelder een fantastische prestatie had gele verd. Hij had niet alleen voor de winnende treffer gezorgd, ook zijn aanvallende en verdedigen de impulsen waren van levens belang voor de Katwijkers, die verder in voorstopper Ronald van Dijk een heuse rots in de branding hadden. Hij legde het gevaar Sjaak Hoeke nagenoeg lam. Door de solide partij van Van Dijk en Flaton kon rustpunt Jaap van Duyn veel voor zijn verdediging spelen. Quick Boys had zijn defensie ve zaken goed voor elkaar en voor rust gaf de ploeg dan ook geen kans weg. Zelf konden de blauwwitten in de eerste helft ook niet voor veel gevaar, zor gen. De bal was dan wel voor het grootste deel van de saaie eerste 45 minuten in Katwijks bezit, maar pas in de slotfase leidde dat tot mogelijkheden voor Marco Kleijn en Pieter Slootweg. Na rust ontvlamde de partij binnen enkele minuten. Het was de beste fase van Quick Boys met grote kansen voor Kleijn (voor een leeg doel hoog over), Hendrik van Beelen (zwakke kopbal in vrije positie) en Guido Smits (schot uit een te moeilijke hoek). Tussendoor had Flaton de score geopend. De uitblinker was aan het kap pen en draaien en leek te zoe ken naar zijn linkerbeen, maar met een geplaatst schot van zijn rechtervoet verraste hij ieder een, doelman Marcel van de Broek incluis. Na het Katwijks kwartiertje, waarin de ploeg verzuimde de voorsprong naar een veilige hoogte te tillen, kwam Veen (een dorpje met 2100 inwoners, net zoveel als er QB-leden zijn) sterk opzetten. De kansen ont stonden voornamelijk uit stan daardsituaties, maar het gevaar voor het doel van de betrouw bare Tom van der Niet was er niet minder om. Tweemaal raakte invaller Aldo Mastromat- teo de paal en driftkikker Hoeke zag nog een kopbal voorlangs gaan. De druk van Veen hield aan tot de laatste seconde, om dat Quick Boys niet in staat om een van de vele counterkansen te benutten dan wel rust in de achtertent te houden. Match winner Flaton moest in de slot minuut nog twee keer redding brengen, eerst tikte hij de bal voor de voeten van de vrijstaan de Hoeke weg en even later blokte hij een pegel van Mastro- matteo. Met de hakken over de sloot tilden de Katwijkers de ze ge over de negentig minuten. Een zege met een waarde die pas volgende week duidelijk zal worden Quick Boys: Van dei Niet; Schaap, Van Duyn, Van Diik (87. Martin van Bee len). Sloos; Slootweg, Flaton, Smits, Van Hooy (76. De Jong); Hendrik van Beelen, Kleijn (76, Fransen). VIERDE KLASSE A nes 2-3, Schipluiden-LSW70 afg, Noot- dorp-SVOW afg, Duinoord-LFC 2-0 - 12-12 12-12 12-12 SV'35 12-19 Abbenes 12-11 Nootdorp 11-18 LSW'70 11-L0 SVOW 11-17 Schipluiden 11- 6 Tweede periode VIJFDE KLASSE A VCL-GWS afg. KSD-Roodenburg 2-6, DWO SJCJ 10-26 Docos 9- 9

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19