ARC kan nu ook stootje verdragen Katwijk doet het op de Ajax-manier Jeugd Quick Boys ten onder Heerjansdam voor KRV te sterk: 1-2 Nederlaag van RCL Hazerswoudse Boys r vernedert Lugdunum Record voof Johan Boer Sponsor blij bij vv KatwiLi Amateurvoetbal MAANDAG 1 DECEMBER 1997 KATWUK RON HOOGENDAM MEDEWERKER KRV heeft het in de return tegen Heerjansdam niet kunnen bolwer ken. De Katwij- kers behaalden in de heenwedstrijd nog een gelijkspel (2-2), op de eigen Kooltuin moesten de blauw- hemden een terechte 2-1 neder laag slikken. Ondanks het ver lies ligt KRV nog altijd op sche ma met een plek in de midden moot. KRV, dat het moest stel len zonder Martin Rog en de ge blesseerde André van den Oe ver, kwam in de eerste helft moeilijk aan voetballen toe. Het was de verdienste van het met vier spitsen spelende Heerjans dam dat in de 33ste minuut ver diend de leiding nam door een treffer van Joost Strans. In de tweede helft speelde de thuis club met meer bezieling en een grotere inzet. Dat die strijdwijze uiteindelijk niet rendeerde was 'jammer maar helaas' vond ook trainer Loek Helder. Echt teleur gesteld was Helder over het uit vallen van Bouwe van Beelen (gescheurde enkelband). KRV stond toen op gelijke hoogte na een eigen goal van Heerjans- dammer Wim Andriessen, die een messcherpe voorzet van de opkomende linkerverdediger Marcus Herrlinger niet goed kon verwerken. De vreugde was van korte duur want een kwar tier voor tijd scoorde Strans op nieuw. De winnende treffer kwam niet zomaar uit de lucht vallen. Een wervelende actie van uitblinker Eelde de Getrou- LEIDEN AAP SIERA MEDEWERKER De jeugd van Quick Boys moest net als in de al lereerste competitiewedstrijd de punten laten aan SC Feyenoord (2-3). Toch vond trainer Dirk van Duyn dat zijn pupillen niet slecht hadden ge voetbald. De ploeg maakte slechts de kansen niet af. QB mocht nog even ruiken aan de overwin ning nadat Arie Guyt 1-0 had aangetekend. Een Rotterdams kwartiertje betekende de nekslag voor de blauwwitten. In die vijftien minuten werd er liefst driemaal gescoord. Peter Heeringa ver kleinde de achterstand tot 2-3. UVS mist door een 5-2 nederlaag tegen het hoofdstedelijke AFC de aansluiting met de top. Katwijk speelde een goede pot tegen Spijkenisse, maar verloor wel (1-0). Een toevalstreffer was vol doende voor de nederlaag. In de derde divisie versterkte FC Lisse haar koppositie. Belager VCS werd in Den Haag met 1-2 verslagen. Rik Hoek stra, woordvoerder van FC Lisse, vond de uitslag meer dan terecht: „We hadden het alleen eerder moeten afmaken, maar met de winst ben ik na tuurlijk tevreden." Bij de Lissenaren maakten Youssef Erlakbi en Rachid Oulgout de doelpun- Aiphense Boys kende geen moeite met Noord- wijk. Op de Duinwetering werd met 3-0 gwon- nen. Dat komt voornamelijk door -het tweetal Raoel Eijsden en Stanley Sarpong. Zij voelen el kaar feilloos aan. Ditmaal was het Eijsden die met twee doelpunten de man of the match werd. Sar pong maakte de overige treffer. ARC won ook. Ex celsior Maassluis ging met 2-0 tenonder. Pas in de tweede helft kwam de zege tot stand. Michiel Sneep was verantwoordelijk voor beide doelpun ten. Middenmoter SJC kwam uit Delft terug met een puntje. Tegen Vitesse Delft werd het 1 -1 Net op het mo ment dat het met RCL weer de goe de kant opging, moest de tweede klasser weer een nederlaag slikken. In en tegen Mon ster kreeg de Ra cing met een 2-1 verlies het lid op de neus. Dat was een dom per voor de ploeg van Boude- wijn de Geer. De winnende tref fer kwam voort uit de enige goede aanval van Monster in de tweede helft die door RCL werd gedomineerd. In de laatste mi nuut kregen de Westlanders een vrije trap, die snel genomen werd waarna de slapende de fensie van de Leiderdorpers met de 2-1 op een flinke kater wer den getrakteerd. De Geer zag zijn ploeg namelijk een snelle 1 - 0 voorsprong nemen via een fantastische trap van Alex Barendse. In de vijfde klasse A werd door de vele afgelastingen slechts één wed strijd gespeeld. Daarin nam Roodenburg de gelegenheid te baat om op be zoek bij KSD het zelfvertrouwen flink op te krikken (6-2). De ploeg uit Leiden-Noord startte moeizaam, kwam op achter stand, maar ging dankzij een kopstoot van CheikAbed, attent reageren van Daniël Martins en een uithaal van Bas Abspoel met een 3-1 voorsprong rusten. Invaller Maurice de Roode, Jamal Benissaid en invaller Jan van Klaveren schoten na rust raak. LFC heeft het af moeten leggen tegen de nieuwe koploper Duinoord. In Zoetermeer werd het 3-0. LFC was in de eerste helft sterker, maar ver zuimde te scoren. De toppositie van Duinoord is te danken aan het 1-1 gelijke spel van MVKV tegen Blauw Zwart. Blauw Zwart nam de leiding door Rick Remmerswaal waarna Chiel Parlevliet een punt voor MVKV in de wacht sleepte. Woubrugge speelde een aardige partij tegen SV'35 maar verloor voor de zes de keer op rij (3-1). Voor Wou brugge kwam alleen Mike Pran gers tot scoren en kreeg John van der Does wegens hands een rode kaart. Koudekerk verloor in een spannend duel nipt van Abbenes (2-3). Mark Bakker en de 17-jarige debutant Ralph Pennenburg maakten de doel punten voor Koudekerk. Voor Abbenes waren Mark Troost (2x) en Remco Zijsling trefzeker. Twee voormalige koplopers van de derde klasse A verloren. Oegst- geest ging uit te gen Alphia met 2- 1 onderuit, terwijl Lugdunum in ei gen huis met 4-1 door Hazerswoudse Boys werd vernederd. TAW maakte korte metten met Leiden. De ploeg van Carel Caron won met 5-2. Alphia - Oegstgeest 2-1 (1-1) Na vier minuten gaf Patrick Bijl de voorzet waaruit Nico de Gans Alphia de leiding gaf. Oegstgeest kwam op gelijke hoogte na een vrije trap van Gert Jan Schellingerhout. Zakari Harfaouie, Brian van Goethem en Maarten Alders stuitten daarna op de Alphense doel man Menno Borst, terwijl aan de andere kant ook de Alphena- ren Louan Kameri en Rob van Haastrecht het geluk niet mee hadden. In de 52ste minuut ging Van Haastrecht buiten het strafschopgebied onderuit. De verder uitstekend leidende arbi ter Van den Berg zag er een pe nalty in. Kameri schoot binnen: 2-1. Valken'68 - UVS 1-1 (1-1) In de eerste helft was het niveau redelijk tot goed. UVS kwam na een scrimmage voor het Val- kenburgse doel door Len Heemskerk op 1-0. Tien minu ten later kwam Valken'68 door Vincent Zandbergen vanaf de stip weer op gelijke hoogte. De Leidenaars probeerden zich aan de greep van Valken te ontwor stelen, maar de spitsen, Hans de Kruys en Mike de Boer, kwa men niet los van hun directe te genstanders. Richard van Pola- nen trof de binnenkant van de paal. Na rust viel de wedstrij<:v het slot, omdat beide ploe; bang om te verliezen leken. Lugdunum - HazerswouF Boys 1-4 (1-1) F P De Leidenaars toonden zich >1 terdag een vrijgevig volkje, e dat zij eerst de leiding hadie genomen door Pieter van Sc 1 was vijf minuten voor rust n eerste cadeautje een feit. ïd mond van der Laan zette ff< naast Lugdunum. Robert Sv1 schoot na rust van afstand m zerswoudse Boys naar 1-2 li toen gingen bij Lugdunum^ koppen omlaag. Van der Lp tekende de 1-3 en 1-4 aan. SEV - Kagia 3-0 (3-0) De Leidschendamse lijstaj voerder stelde de zege al v rust veilig. Na 22 minij kwam SEV na een prach) aanval op voorsprong via j Oosterbaan. Hoewel Kagia jl beerde de stand een ander a zien te geven, viel de 2-0 Sander van der Bos. Vijf mi ten voor rust bleek topscj Abou Fofana in kansrijke poj niet zelfzuchtig en legde de breed op Oosterbaan, die e voudig de 3-0 binnentikte. TAW-Leiden 5-2 (2-1). Fred Filippo voelde zich zijn verdediging in de steek laten. „Het was een onnoj nederlaag", mopperde de I den-trainer. Na de 1-0 van Kleijn en de 2-0 van uitbliir Frank Aartman zorgde Mail Barends, die later met een blessure uitviel, voor de aanj ting. Leiden ging op zoek i de gelijkmaker, maar Ma Werk miste goede kansen. I dat Aartman 3-1 op het sa bord had gebracht, wees Jd Teske Leiden de weg naar i stel (3-2). Die werd echter i gevonden. Aartman en ft B Valentijn (strafschop) bejjyrr den de eindstand op 5-2. fceb oo ercW dsül aF ALPHEN AAN DEN RUN Johan Boer speelde zaten middag zijn 292ste wedstil in de hoofdmacht van Daarmee evenaarde de Waddinxveen afkomstige Dtji phenaar het record van RjgJ Lammers die al twee seizcn geen deel meer uitmaakt de selectie. Boer kan komei00 zaterdag in het duel met «all WH alleen op kop komen, n f] zo goed als dat hij verderop het seizoen de barrière 300 duels in ARC 1 kan d(f® breken. Sol De 32-jarige speelde in ag jonge jaren bij WSE, ONAn Olympia en kwam pas in I tweede seizoen als senior Zegersloot. Daarna hield het bijna elf jaar vol inr hoofdklasse (voorheen ee klasse). „De laatste tijd te| de wedstrijden wel erg kelijk op. Door een enkell sure ben ik lange tijd uifT" schakeld geweest en aatf e zien de ploeg goed draait, e gin ik op de bank. MeestaL_ ik dan een kwartiertje v tijd in, maar dan komt err wéér een officiële achter mijn naam." urg Van Dam veria*? pk SV Voorschote vi pte VOORSCHOTENMur RON HOOGENDAM P ter I Na vijf jaar trainerschalDa fusieclub Voorschoten Lyra waarvan de eerste vier japat voorloper SV Voorscrfgel houdt Frank van Dam het en gezien. „Voorschoten ist de fantastische club waar vetert weging in zit. Maar ik beferij mening dat ik aan een nflen1 uitdaging toe ben." De Sal baJ heimse oefenmeester beh> m met SV Voorschoten twee pioenschappen en degrad eenmaal. Óver de toekom: Van Dam nog in het di- „Daar kan ik over twee wat over zeggen." Katwijk blijft sponsor BM1 der Plas behouden. Afgf week kwamen de partije|gL contract voor de duur var l jaar overeen. Van der Plaebr; reeds tien jaar geldschiel de Katwijkse zaterdag! klasser. elk LOMAN LEEFMANS Niemand durft het op Sport park Zegersloot hardop te zeg gen. De ploeg zou anders wel eens te veel druk op zich kun nen krijgen. Maar zowat hal verwege het seizoen is duidelijk dat ARC ronduit tot de titelkan didaten behoort. Ondanks dat de equipe van Willem Bercken- kamp zaterdag tegen Hoek niet verder kwam dan 1-1, en het gat met koploper Katwijk tot drie punten groeide, toonde Racing aan niet alleen over een collectief te beschikken dat het middenveld van de hoofdklasse ontstijgt, maar ook de mentale weerbaarheid te hebben om de tot nu toe als 'verrassend' om schreven klassering te verdedi gen. ARC morste na het behalen van de eerste periode een Ruud Bos zorgt kwartier voor tijd voor 1-1 handvol punten en daaruit kon worden geconcludeerd dat het Alphense elftal (vorig seizoen pas op de een na laatste speel dag zeker van een nieuw ver blijf in de hoofdklasse) tijdelijk boven zijn stand had geleefd. Een aardige ploeg, maar nog geen topper. En wie afgelopen zaterdag het optreden van de roodzwarten in het eerste kwartier tegen Hoek aan schouwde, moet inderdaad iets hebben gehad van: ARC heeft meer in huis dan middenmo ters van het niveau Kozakken of Quick Boys maar tegen een subtopper als Hoek, dan wordt het heel andere koek. Het duel was nog geen vijf tien tellen oud, toen de Zeeu wen in de persoon van ex-prof Angelo Nijskens een pracht kans op een presenteerblaadje kreeg aangereikt. ARC-aan- voerder Henk Langemaat - de avond vooraf 37 jaar geworden - kreeg de bal vanaf de aftrap aangespeeld en schoof tot ie ders verbazing het leer recht in de voeten van de aanstormen de Nijskens die ongehinderd op doelman Fred Admiraal kon aflopen. De attente goalie voor kwam erger. Geschrokken, maar zeker nog niet helemaal uitgeslapen, moest ARC in de beginfase het initiatief aan de Zeeuwen laten. In de vijfde minuut resulteerde het overwicht in een treffer. Uit een hoekschop kon de vrij staande Jacky Lambert achter waarts de 0-1 inkoppen. De weinig wakkere openingsperio de bleek de enige onvolkomen heid waarop ARC viel te be trappen. maar het was wel bij na een noodlottige. Na de vroe ge goal ontspon zich namelijk een heerlijke en vooral tempo- rijke pot voetbal met een hoop hectiek voor beide doelen. Met een daverende knal door regis seur Maurice Balkhoven, van dertig meter op de lat, eindigde het eerste part spectaculair en ook na de wisseling bleef het spel meer het aanzien meer dan waard. „Het gekke is", zei Berckenkamp achteraf „dat dit pas de tweede thuiswedstrijd van het seizoen is waarin we écht goed spelen. De eerste keer was tegen Noordwijk en toen verloren we. En het zag er toch lang naar uit dat dat van daag weer zou gebeuren." Terwijl het publiek zich kos telijk vermaakte door het on derhoudende schouwspel - met aan beide kanten snel combinatiespel, faire tackels en legio halve kansen - zat Berc kenkamp hem op de bank te knijpen. Gaandeweg de tweede helft waren er dusdanig veel dreigende aanvallen op niets uitgelopen om bij wijze van spreken nog tot ver na de winsterstop moedeloos van te worden. Dit terwijl Hoek zich minder, maar wel de betere mogelijkheden schiep. Het tekent echter de mentale kracht en voetballend vermo gen van ARC desondanks in ei gen kunnen bleef geloven. Er kwamen geen wanhoopspogin gen uit de tweede lijn of een pompen of verzuipen-taktiek van achteruit. Tot op het laatst werd getracht met kort samen spel de bal op te brengen om vervolgens de vleugelspelers Remco Blok of Fabian Gelder- blom in stelling te brengen. Aan de andere kant was het met name aan de zwoegende en als stoorzender fungerende Rob Koster te danken dat het aantal gevaarlijke aanvallen van Hoek op de vingers van een hand te tellen was. Spits Ruud Bos zorgde uiteindelijk in de 74ste minuut voor gerech tigheid door een voorzet van Johan Boer binnen te glijden. Berckenkamp toonde zich op gelucht, de spelers vonden dat er eigenlijk meer in had geze ten. ARC blijft door deze deling tweede op de ranglijst. En daar is niets verrassends meer aan. ARC: Admiraal, Van Orssagen (46. Boer). Balkhoven, Langemaat, Koster (75. Van Meggelen -). lansen, Wester- berg. A. Blok. Gelderblom, Bos, R. Blok (71. Van Velzen -). Kozakken Boys binnen ommezien verslagen Had Ajax een kwartiertje nodig om VfL Bochum te over rompelen, Katwijk trok vijf minuten uit om Kozakken Boys naar een nederlaag te spelen. De laatste zes minu ten van de reguliere speeltijd om precies te zijn. Daarin veranderde de ploeg van trainer Kootwijk een 2-2 score in 6-2. KATWUK CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Dat de spelers van Kozakken Boys gefrustreerd de bus instap ten was logisch. Want Katwijk imponeerde, de productieve slotfase uitgezonderd, bepaald niet op sportpark De Krom. De Werkendammers kregen na de pauze in eerste instantie de be tere kansen, maar verzuimden ze in goals om te zetten. Daarna sloeg de koploper toe. Trainer Molendijk: „Na het derde doel punt van Katwijk raakten we volkomen de kluts kwijt. Op eens kregen de spitsen van onze verdedigers alle vrijheid. Hoe wel het de verdienste van Kat wijk is dat de ploeg het heeft af gemaakt, blijft die 6-2 natuurlijk enorm geflatteerd. Kootwijk: „We speelden ge woon niet goed. Waren te on rustig en leden te veel balver lies. Kortom, we hadden te wei nig oog voor elkaar. Dat had mede te maken met de absentie van Wilfred Kwestro en Carlo van Zeist, onze mandekkers. Sommige jongens in het team zijn er gevoelig voor als er vaste waarden ontbreken. Dat merk je aan alles. Het zal voor ieder een duidelijk zijn dat we dan wel aan kop staan, maar er nog lang niet zijn. Het spel is nog steeds voor verbetering vatbaar. Dat heeft deze wedstrijd wel be wezen." Het duel was slechts enkele seconden oud toen Paul Jansen in de fout ging. De Katwijkse verdediger plaatste de bal veel te zacht terug op doelman Hugo van Duyn, waardoor Remco van Keeken een ideale scoringskans kreeg. De behen dige spits lobde de bal echter over het Katwijkse doel. Ook in de fase die volgde liet Kozakken Boys zich gelden. Van Duyn moest handelend optreden bij inzetten van John Verbaan en André Hordijk. Bij een kopbal van Paul Malherbe bracht de lat redding voor Katwijk. Halverwe ge het eerste speldeel viel de openingsgoal onverwacht aan de andere kant. Marcus Keane, niet op zijn gemak als vleugelaanvaller, werd door Arjan Sloots knullig onderuitgelopen, hetgeen voor arbiter Breebaart aanleiding was naar de stip te wijzen. Zwaan knalde onberispelijk raak. Dertien minuten voor rust kwam Kozakken Boys niet on verdiend op 1-1 door een kop bal van Malherbe, die van de Marco van der Plas schrikt van het uitgestoken been van zijn tegenstander. Rechts kijkt Marcus Keane om. foto dick hogewoning onzekere defensie van Katwijk alle ruimte kreeg. Op slag van rust maakte Björn Raven er 2-1 van en tekende Verbaan voor 2- 2. In beide gevallen was er spra ke van een doorbraak over rechts en van weinig accuraat verdedigen. De tweede helft bracht wat Katwijk betreft aanvankelijk slechts kommer en kwel. Kozak ken Boys speelde het betere voetbal en creëerde daarmee ook de scoringskansen. Katwijk trof het dat Malherbe en Van Keeken, die onder andere de paal raakte, weigerden de mo gelijkheden te verzilveren. Pas na het inzetten van Marco de Ridder voor Keane kwam er weer wat vuur in het spel van Katwijk. In de 86ste minuut leg de de invaller de bal met de borst terug op Seger Ouds- hoom, die vanaf twintig meter verwoestend uithaalde: 3-2. Vanaf dat moment hadden de Katwijkse aanvallers vrij spel. Kozakken Boys wankelde als een aangeslagen bokser die niet meer de kracht heeft zijn dek king hoog te houden. De gevolgen waren voor de Werkendammers desastreus. Twee minuten na de goal van Oudshoorn ging Raven er op links vandoor. Hij omspeelde twee man en gaf met enig geluk doelman Edwin van Zwieteren het nakijken. In de laatste en voorlaatste minuut strooide Zwaan met twee intikkertjes nog wat zout in de Werkendam- se wonden. De eerste keer legde Marco van der Plas de bal pan klaar voor de centrumspits en de tweede maal kwam de voor zet van Raven. Van Zwieteren keerde de eerste inzet van Zwaan, maar moest op de twee de het antwoord schuldig blij ven. Katwijk: Hugo van Duyn; Van der Meer, Robbers, lansen; Oudshoorn, Peter van Duyn (85. De Haas), Braaf, Van der Plas; Raven, Zwaan, Keane (65. De Ridder). we, die zowel Nico Guyt als op het hoofd legde van Strans, ga, Guyt, Herrlinger, Vonk. Van Beelen Martin Oudshoorn het b'os in- lag hier aan ten grondslag. (65. Oudshoom). Van Duyn, Harteveld, Stuurde en vervolgens het leer KRV: Van Duyvenbode; Hoek, Heerin- e est' overs- Cees van Duyn zet de bal namens KRV voor. foto dick hogewoning

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18