Zetel Ajax zit steeds gerieflijker PSV blijft ontketend Vitesse op de ranglijst voor Betaald Voetbal "Nieuwe verbanning dreigt oor Gérard de Nooijer FC Utrecht verslaat Roda JC \Z en ADO Den Haag geven elkaar niets toe Thon speler van het jaar MAANDAG 1 DECEMBER 1997 4" AZ verlost Leeroy Echteld uit zijn isolement in Cannes ALKMAAR GPD AZ is mondeling akkoord met Leeroy Echteld, die binnenkort in Alkmaar een contract tot het einde van dit seizoen te kent. De 29-jarige spits staat te trappelen van ongeduld om te vertrekken bij het Franse Cannes, waar hij na de eerste vier verloren competitiewed strijden op een zijspoor werd gerangeerd. Echteld wordt door AZ ge haald als vervanger van Robert van der Weert. De AZ-spits, wiens arm met enige regel maat uit de kom schiet, wordt binnenkort geopereerd aan de schouder. „Wat er gebeurt als hij weer fit is, zien we dan wel", zegt Echteld vanuit Cannes. „Ik wil nu eerst weer lekker voetballen. Voor Echteld is het Franse avontuur volkomen mislukt. Eind vorig seizoen werd hij door de Franse hekkensluiter overgenomen van Heeren- veen, waar hij zes seizoenen had gespeeld. Echteld was een 'aankoop van de Nederlandse trainer/spelerAdick Koot. Echteld schetst van de voet balclub Cannes een schimmig beeld van invloedrijke perso nen in de wandelgangen. Zelfs plaatselijke autoriteiten zou den zich met technische zaken bemoeien met het dreigement dat 'de geldkraan wordt dicht gedraaid' als aan hun wensen niet wordt voldaan. De komst van Gerald Vanenburg, de er varen technicus, bracht voor Echteld geen verlichting. „Ik wil niet meer praten over Cannes en Vanenburg. Er is zoveel gebeurd. Ik ben niet ie mand die liegt, dus het is maar beter dat ik niets zeg." Ook sociaal kon Echteld niet aaiden in Zuid-Frankrijk. „Ik wist al gauw dat ik me hier als voetballer niet zou kunnen ontwikkelen, omdat mijn ge zin het hier absoluut niet zag zitten. Het is heel moeilijk om hier sociale contacten te leg gen." Zijn vrouw en twee kin deren (5 en 3 jaar) zijn al terug in Nederland. Echteld volgt zodra zijn ver trek zwart op wit is geregeld. Hoewel hij bij Cannes een vierjarig contract tekende, mag hij transfervrij vertrekken. De club betaalt hem een af koopsom. Die zaken hoopt hij woensdag met een advocaat vast te leggen. „Want je weet het hier maar nooit. Ik heb te veel meegemaakt." Maar nor maal gesproken komt hij don derdag naai" Nederland. „En dan wil ik zo snel mogelijk bij AZ trainen." jOjiérard de Nooijer spuwde méér dan er gistermiddag op nomènt heerste tijdens de Jfnige derby in het betaalde joetbal. De Zeeuw lijkt zijn ren- ree in Sparta's hoofdmacht met weken te moeten uitstel- na de rode kaart, die hij in- 3oavrsseer<^e 'n 71ste minuut AcEpi de tegenvallende wedstrijd égen Feyenoord. lojLet wel: als wisselspeler, ïijangs de lijn wordt het verdedi gende gedeelte van de tweeling egenwoordig strenger gestraft jan binnen de lijnen. Twee we- )TLAèn geleden werd hij als inte- i-coach van de amateurs van het Souburgse RCS ook al van het veld gestuurd. Gisteren ont stond het tumult toen scheids rechter Temmink een duidelijke handsbal in het strafschopge bied over het hoofd had gezien. De Nooijer kon zijn emoties niet bedwingen. „Je moet goed vlaggen, blinde!, heb ik toen naar hem geroepen. Het is on gelooflijk dat ik daarvoor word weggestuurd." De Nooijer'kondigde meteen aan dat- hij in beroep zal gaan als hij door de arbitragecom missie van de KNVB wordt ge schorst. Die kans is groot, want volgens Temmink heeft De Nooijer zich veel beledigender uitgelaten dan hij beweert. Al weken weerklinkt in de Amsterdam Arena hetzelf de liedje. In een veel te traag tempo zoekt Ajax een gaatje in de verdedigings- wal die een angstige tegen stander opwerpt. Het einde van het liedje is een doel punt dat het imposante puntentotaal van de Am sterdammers verder op krikt. Gisteravond mocht Fortuna Sittard lange tijd hopen op een stuntje en waren Oliseh en Arveladze de Ajacieden die het ver schil maakten. AMSTERDAM GPD Vijf gele kaarten, een rode, twee gelijkwaardige ploegen en een weergaloos doelpunt van Shota Arveladze. Je zou bijna denken dat de ruim 48.000 toeschou wers bij Ajax-Fortuna Sittard een vermakelijke avond hebben gehad. Niets bleek minder waai". Poeslief waren de twee ploegen voor elkaar, de stortvloed aan kaarten was niet het gevolg van een passievolle strijd maar van pietluttig fluiten van arbiter Hugo Luyten. De gelijkwaardig heid van beide elftallen zei meer over de huidige vorm van Ajax dan de kracht van Fortuna. En dat doelpunt van Arveladze, dat was meteen het enige hoog tepunt in negentig minuten slaapverwekkend en ergerlijk voetbal. Ajax is zijn frisheid kwijt, zei ook trainer Morten Olsen giste ren letterlijk, en het tekent het niveau van de Nederlandse competitie dat Roda JC de enige ploeg is die daar tot nu toe pro fijt van heeft getrokken. Het duffe voetbal van de Amster dammers inspireert slechts wei nig tegenstanders om de lijst aanvoerder met gewaagd tegen spel onder druk te zetten. Angst regeert bij de meeste ploegen die de Arena aandoen, de reke ning bestaat het hele seizoen al uit een nederlaag. De ruime zege op Feyenoord, 26 oktober, was de laatste thuis wedstrijd waar Morten Olsen met grote voldoening op terug JSft* «5T-J* "•C* S kon blikken. „Sindsdien is het bijna traditie dat we in een moeizame wedstrijd pas laat de beslissing forceren", aldus Ol sen. De oorzaak zoekt hij in het weglekken van kracht uit zijn toch niet geringe selectie. „Ons spel kost nou eenmaal veel kracht en daar hebben we al veel van gebruikt. Ik ben blij met al die punten, maar over de manier waarop we ze de laatste weken winnen ben ik veel min der tevreden." Typerend voor de vermoeid heid in de Amsterdamse gelede ren was de sullige manier waar op Ole Tobiasen zichzelf giste ren blesseerde. De Deense ver dediger kwam vlak voor rust een fractie te laat om een mis lukte actie goed te maken, ver draaide zijn knie en gaat van daag naar het VU-ziekenhuis om zijn gekwetste kniebanden onder de scan te leggen. Veel meer valt er niet te ver tellen over de eerste helft. Ajax zocht zijn heil veel te vaak in het overbevolkte centrum van het veld, de slecht opererende vleugelspelers Laudrup en Ba- bangida consequent negerend. Een dood spelmoment moest uitkomst brengen, diep in de tweede helft. Luyten onder streepte zijn wanstaltige optre den met een onterechte rode kaart voor Dorel Zegrean - hij zou Shota Arveladze gevloerd hebben - en uit de daaropvol gende vrije trap scoorde Sunday Oliseh. Dit weekeinde nog der de geworden in de verkiezing van Afrikaans voetballer van het jaar, tegen Fortuna één van de weinige Ajacieden die zich aan de malaise onttrok. Al kwam zijn doelpunt met veel fortuin tot stand. De bal schampte het hoofd van Jurgen Dirkx alvorens als een granaat in de bovenhoek in te slaan. Een bevlieging van Shota Ar- oza de vonken vlogen er ruim negentig adyjinuten vanaf, de 9846 toeschouwers apten in een kolkend Monnikenhuize aar adem en de 22 acteurs toonden j^en enkel ontzag voor eikaars status. i4>en de kruitdampen waren opgetrok- 14n, prees zowel Vitesse als PSV zich met 2-2. de remise, die de reeds tot een traatlengte opgelopen achterstand op ijd; öploper Ajax voor PSV en Vitesse nog iatst|rder deed oplopen, konden Henk in Cate en Dick Advocaat leven. Het ^havende Vitesse omdat het na een jnomenale tweede helft een achter and van 2-0 had weggepoetst, de bij- al onttroonde landskampioen om- J.t ze bij de aanvalsgolven van Vitesse enig fortuin op de been was geble ven. De topper werd een zinderend duel, dat de laatste jaren op de Neder landse velden maar zelden was ver toond. Dat kwam ook door scheidsechter Henny de Graaf, die oren en ogen te kort kwam om het duel in goede ba nen te leiden. De Maastrichtenaar, die sinds zijn entree op de A-lijst drie jaar geleden voor het eerst een topwed strijd toegewezen had gekregen, schoot hopeloos te kort met inconse quente beslissingen en bedekte een aantal heuse aanslagen met de mantel der liefde. De Graaf was bovendien genood zaakt de confrontatie voor de rust tien minuten stil te leggen, omdat 'suppor ters' van Vitesse met stoeltjes gooiden. Zij koelden daarmee indirect hun woe de op PSV-spits Nilis, die even daar voor Vitesse-verdediger Zeman had getorpedeerd. De Belg kreeg slechts geel. De spreekkoren die volgden, krenkten Nilis zodanig dat hij tijdens de afkoelingsperiode uit irritatie zelfs een fotograaf een schop verkocht. De Slowaak was toen al met een brancard PSV leidde vreemd genoeg op dat moment met 2-0. De Eindhovenaren waren op de been gehouden door doelman Waterreus, die Machlas, Kreek en Van Hintum met fraaie re flexen het scoren belette. De lands kampioen sprong zorgvuldiger met de kansen om. Van de vier voor de rust - Nilis (tweemaal), De Bilde en Iwan - werden er twee benut. Het Vlaamse koningskoppel scoorde na vloeiende uitbraken waarbij Numan als basissta tion diende. Advocaat: „Daarmee mochten we niet mopperen." En met het feit dat Vampeta niet met zijn tweede gele kaart weggezonden werd na een Schwalbe in het strafschopge bied van Vitesse, hoewel De Graaf in eerste instantie naar zijn borstzakje greep. Na de pauze kwam PSV niet meer in de buurt van Vitesse-doelman Wester- veld. Waterreus had het aanmerkelijk drukker. Hij redde nog wel op een fraaie volley van Trustfull, maar capi tuleerde twee keer voor de dekselse Griek Machlas. De topscorer van de eredivisie tilde zijn totaal gisteren naar twintig. Eerst benutte hij een straf schop, nadat Faber hem had neerge haald, vier minuten voor tijd legde Machlas de verdiende gelijkmaker bin nen. Na een foutje van PSV-debutant Kohklov was het fluwelen hakje van uitblinker Reuser - de verpersoonlij king van de Arnhemse strijdlust en in telligentie - voldoende zijn aanvals- kompaan te bedienen. PSV kan met het puntenverlies de ti tel genoegzaam uit zijn hoofd zetten. Vitesse op zijn beurt snakt naar de de finitieve aansluiting bij de vaderlandse top. Middenvelder Trustfull: „PSV be hoort tot de Europese top. Dan tekent dit gelijkspel onze kracht. Vitesse is ge groeid. Ik kan me niet heugen dat ik in mijn carrière ooit zo'n goede, collec tieve tweede helft heb gespeeld. Dit was zo'n ongelooflijke topwedstrijd." Vitesse: Westerveld; Van der Hoeven, Zeman (38. Will ems), Goossen en Van Hintum; Trust full, Perovïc, Kreek en Sjoekov (46. Korsten); Reuser en Machlas. PSV: Waterreus; Vampeta (46. Valckx), Stam, Faber en Numan; Stinga, Jonk, Cocu en Ivvan (83. Khokhiov); Nilis (68. Degryse) en De Bilde. Willem II sluit nog een verbond TILBURG ANP Willem II gaat op korte ter mijn ook een samenwer kingsverband aan met een Nederlandse topclub en met nog een of twee buitenlandse verenigingen. De kans is groot dat de Tilburgers over eenkomst sluiten met Ajax. Trainer Co Adriaanse wilde dit gisteren echter nog niet bevestigen. Afgelopen week kwamen de Tilburgers tot een verbond met Udinese. De Italianen lenen voor de rest van het seizoen de 20-ja- rige Marokkaanse jeugdin- ternational Adil Ramzi uit. Willem II hoeft slechts de huisvesting voor hem te be talen. lb illustratief beeld - Dik Heesen (links) en Barry van Galen gestrekt op het veld - voor de slijtageslag in de Alkmaarderhout. foto joop boek :nd 00 3. 1i en ADO Den Haag, de topploegen van divisie, hebben elkaar in hun on- °|linge confrontatie iri Alkmaar geen 'itnbreed toegegeven (1-1). t^wide ploegen streden tot de laatste mi- ih<% voor ADO loonde die mentaliteit, Faerber maakte in de slotseconden rijk. Max Huiberts had AZ op voorsprong in iet met zijn twaalfde competitiedoel- punt. Koploper AZ had volop kansen om af stand te nemen van de concurrent uit Den Haag. De ploeg van Wim van Hanegem do mineerde, maar ging zeer slordig met de mogelijkheden om. Voor de meeste opwinding zorgden Boussabon (ADO) en Fortes Rodrigues (AZ) na een half uur door met elkaar op de vuist te gaan. Scheidsrechter Luinge stuurde bei den uit het veld. AZ leek het meest te profiteren van de nieuwe situatie met een man minder. Van Galen en Langerak faalden echter oog in oog met ADO-doelman Beukenkamp. Den Turk miste in de 59ste minuut zelfs een strafschop, voordat Huiberts eindelijk wel raak schoot. ADO Den Haag koos daarna de aanval. De tien van coach Mark Wotte meldden zich in de laatste minuut allemaal voorin bij een hoekschop. AZ tastte mis, Faerber stel de een punt veilig voor de Hagenaars. FC Utrecht heeft in eigen huis een onverdiende zege geboekt op Roda JC: 1-0. Robbemond benutte negen minuten voor tijd een omstreden strafschop. De formatie uit Kerkrade had de beste kansen, maar zag twee keer de jonge verdediger Van der Ree op de doellijn redden. Rob Witschge kreeg de eerste mogelijkheid. Hij schoot een vrije trap tegen de lat. Lawal profiteerde even later bijna van slecht uitverdedigen van Utrecht. Het tweede bedrijf was kwalitatief van een beter gehal te. Torma leek te scoren toen hij Utrecht-doelman Wapenaar uitspeelde. Op de doellijn strandde hij op Van der Ree. Reinier Robbemond gaf aan de andere kant het goede voor beeld. Hij begon aan een solo, die alleen gestopt werd door Mores. Scheidsrechter Van Dijk zag er een strafschop in. Robbe mond nam de pepalty zelf en scoorde 1-0. Roda JC miste daarna nog twee enorme moge lijkheden op de gelijkmaker. Willem II - NAC Willem II is op dit moment niet te stuiten. De ploeg van Co Adriaanse won gisteren voor de vijfde keer op rij, de bekerwinst bij de Graafschap meegerekend. Deze keer was opnieuw NAC met 2-0 de mindere in Tilburg. Twaalf dagen geleden wonnen de Tilburgers al in Breda. De thuisploeg was agressiever en het openingsdoelpunt was daar een illustratie van. Wijn- hard tekende zijn derde treffer NAC was nauwelijks gevaarlijk. De enige kans van de Bredanaars in de eerste helft was een kopbal van Arveladze op de lat. Verder was Willem II de baas. Al voor rust had Sanou oog in oog met Ka- relse de wedstrijd moeten be slissen. Een kwartier na de pauze strandde Sanou weer op Karel- se. Kolkka wist de rebound wel te verzilveren. Even daarvoor had Stewart overigens een unie ke mogelijkheid om tegen zijn oude club de gelijkmaker te scoren. De spits schoot echter naast. Willem II staat inmiddels stevig op de zesde plaats. Dat is meer dan voor aanvang van het verwacht werd. FC Twente - Volendani De complimenten vlogen na af loop van FC Twente - Volen- dam over tafel. Maar de loftui tingen die de trainers Meyer en De Boer na de 1-1 elkaar toe zongen waren misplaatst. FC Twente - Volendani was name lijk een draak van een wedstrijd, waarin de thuisclub onmachtig bleek de rode kaart voor Boogers (neermaaien Ter Avest) af te straffen. Voor de Noord hollanders kwam het tweede gelijke spel in achttien ontmoe tingen in het Diekmanstadion als een aangename verrassing. Het scheelde niet eens zoveel of Volendani had zelfs de twee de zege uit de geschiedenis in Enschede geboekt. Valk zette de bezoekers acht minuten voor tijd op een voorsprong, 1-0. Bosman vond echter nog geen minuut later het net aan de an dere kant, 1-1. Willem ll-NAC 2-0 (1-0). 28. W.jnhard 1- 0, 59. Kolkka 2-0. Scheidsrechter: Wege- reef Toeschouwers: 9.500. Gele kaarten: Sanou, Loeffen (Willem II), Schreuder (NAC). n (Tw> Sparta-Feyenoord 0-3 (0-2). 5. Van Bronckhorst 0-122. Cruz 0-2, 86 Cruz 0- 3. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 11.000. Gele kaart: Noorlander, Van der Meer, Kayis (Sparta), Van Gastel, Cruz, Vos (Feyenoord). Bijzonderheid: Arbiter Temmink stuurt reserve Gerard de Nooijer (Sparta) in de 7 le minuut van het veld we- vSed-PSV2-T(0°2P). ei4.' NiÜs 0-1 37. De Bilde 0-2, 63. Machlas 1-2 (straf- 76. Hesp 3-2 (e.d.)Scheidsrechter: Bos- FC Utrecht-Roda JC 1-0 (0-0). 81. Robbe mond 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 11.200 Gele Sebwe, Robbemond, Van Valgaeren, Vrede, Mores (Roda JC). Ajax-Fortuna 2-0 (0-0). 78. Oliseh 1-0, 86. Arveladze 2-0. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 48.000. Rode kaart: 77. Zegrean (Fortuna). Gele (Ajax) an Zwam, Zegrean, Paauwe, Bilde (PSV) 10, 3 I Babangida (Ajax), Cocu (PSV), Nilis (PSV), Viscaal (De Graafschap) 7. Programma, dinsdag 2/12: FC Groningen- Heerenveen; woensdag 3/12: Fortuna S- 1 m, NAC-Roda JC, MVV-Ajax, RKC- Met een reuzensprong ontwijkt Shota Arve ladze Fortuna-keeper Van Zwam. Later zou Arveladze alsnog het lot van Fortuna Sittard bezegelen, foto gpd veladze, vier minuten voor tijd, bezegelde het lot van Fortuna Sittard. De Georgische momen- tenvoetballer krulde de bal fraai in de uiterste hoek, nadat hij Dirkx in één beweging had dol gedraaid. Waardoor de zetel waarin Ajax naar de landstitel lijkt te worden gedragen, steeds gerieflijker gaat zitten. Ajax: Van der Sar; Tobiasen (45. Mel- eniol), Frank de Boer, Oliseh en Sier; Ronald de Boer, Dani (66. Gorre) en Witschge; Babangida, Arveladze en Laudrup (78. McCarthy). Fort Ajax 16 15 PSV 17 10 Vitesse 17 10 Feyenoord 17 9 Heerenveen 16 8 Willem II 16 7 FC Twente 16 5 FC Utrecht 16 6 Graafschap 18 5 1 0 46 52- 4 7 0 37 51-17 5 2 35 42-24 4 4 31 27-18 4 4 28 27-21 3 6 24 25-22 6 5 21 19-19 2 8 20 29-36 5 8 20 22-19 4 7 19 23-24 1 10 19 19-35 6 6 18 28-30 3 8 18 18-22 2 9 17 20-34 6 7 15 20-30 6 8 15 21-35 2 10 14 16-39 5 10 11 13-43 EERSTE DIVISIE schouwers: 3941. Gele k Van Wattum, Venema (Veendam), L (Den Bosch). Heracles-RBC 2-0 (0-0). 48A. Durmi 1-0, 85. Jörns 2-0 Schaap. Toeschouwers: Van de Mije (Heracles), Dorst (RBC) Haarlem-Emmen 1-0, 89. Onyei Kocks(Ernmen). Eindhoven-Excelsior 3-1 (1-0). 3. Thi baert 1-0, 47. Vroomans 2-0, 71. Polak I) 87. Losada 3-1. Scheidsrechter: Bi ting. Toeschouwers: 2050 Rode i 2-0 (1-0). 23. Goudmijn 69. Simons (Excelsior). TOP Oss-Telstar 1-0 (0-0). 83. De Wijs 1- 0. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers: 2200. Rode kaart: 52. Frankel (Tel star, 2xgeel), 85. Schoonens (Telstar), Ge le kaart: Smits, Tim Cornelisse (TOP). Bij zonderheid: 52. Joeri Cornelisse mist straf schop voor Top Oss. Helmond Sport-Dordrecht 1-1 (0-0). 86. Derksen 1-0, 89. Streppel 1-1. Scheids rechter: Gerritsen. Toeschouwers: 1700. Gele kaart: Elliot, De Romijn (Dordrecht), Van der Steen (Helmond). Cambuur L-VVV (2-0). 33. Van der Laan 1- 0 (strafschop), 40. Van Utrecht 2-0, 52. Corneille 2-1 Scheidsrechter: Slot. Toe schouwers: 5000. Gele kaart: Oosterhof (Cambuur), Corneille, Rayer, Evans (VVV). Bijzonderheid: Duel begon twintig minuten later, omdat beide ploegen met dezelfde 2. Bruin (FC Zwolle) 14, 3. Langerak (AZ) 13, 4. Van de Weert (AZ), Huiberts (AZ) 12 6. I Mohan (ADO Den Haag) 11, 7. De Jong (ADO Den Haag), Henar (Telstar), De Wijs (Top Oss) 9, 10. Tammer (Go Ahead Programma, vrijdag 5/12: FC Den Bosch- Heracles; zaterdag 6/12r: AZ-Emmen, Cambuur-Dordrecht'90, Haarlem-GA Eagles, Helmond Sport-Telstar, RBC-FC Zwolle, TOP Oss-Eindhoven, VVV-Veen- dam; zondag 7/12: Excelsior-ADO Den Met de remise schoten beide teams eigenlijk niets op. De ploeg van trainer De Boer staat nog steeds troosteloos onder aan, Twente verloor opnieuw terrein ten opzichte van de meeste ploegen uit de top zes. Uiteraard waren de Volendam- mers wel het meest content met het ene punt. „Twente is toch een hele goede subtopper, met een hele goede trainer", stak De Boer nog maar eens een veer op de hoed van Meyer. De Graafschap - NEC De Graafschap heeft zich wat lucht verschaft. De dit seizoen verbleekte 'Superboeren' kre gen de staart van de ranglijst in zicht, maar de overwinning op NEC (3-2) kwam gistermiddag op het juiste moment. De Doe- tinchemmers mochten daar voor de Nijmeegse gasten dank baar zijn en in het bijzonder Hesp. Hij veroorzaakte niet al leen een strafschop wegens een ongelukkige handsbal, maar kopte ook nog eens de 'winnen de' treffer achter de eigen doel man Roorda. NEC-trainer Calderwood leg de de schuld echter niet bij Hesp. De Schotse oefenmeester ontplofte op slag van rust. Na doelpunten van Schultz en Van Eijkeren leek NEC met een vei lig ogende voorsprong van 2-0 te gaan rusten. Lindenbergh mocht echter in de blessuretijd van de eerste helft uithalen, 1-2. Na Hesps handsbal in de 62ste minuut benutte Viscaal de toegekende strafschop en uit een vrije trap van dezelfde spe ler kopte Hesp in de 77ste mi nuut in het eigen doel: 3-2. Cambuur L. DenHaag FC Zwolle TOP Den Bosch Eindhoven Emmen GA Eagles Veendam 1 Heracles 17 Haarlem 17 Telstar 17 Helmond Sp 16 17 12 3 2 39 17 11 1 5 34 16 10 3 3 33 17 8 6 3 30 17 9 2 6 29 5 26 7 26 6 25 17 8 1 8 25 17 6 6 5 24 17 8 Dordr. '90 AZe 8 6 17 17 4 5 8 17 17 3 3 11 12 17 1 3 13 6 Den Haag periodekampioe 52-18 40-21 43-17 31-21 28-25 27-23 26-24 27-21 28-27 23-23 29-38 24-36 22-32 19-28 21-28 17-29 20-36 10-40 Derde periode FC Zwolle 1 1 0 0 3 4-1 Eindhoven 1 1 0 0 3.3-1 Heracles 1 1 0 0 3 2-0 Haarlem 1 1 0 0 3 2-0 Cambuur L. 1 1 0 0 3 2-1 Veendam 1 1 0 0 3 1-0 TOP 1 1 0 0 3 1-0 Dordr.'90 10 10 1 1-1 10 10 1 1-1 10 10 1 1-1 Helmond Sp 10 10 1 1-1 VW 10 0 10 1-2 Den Bosch 1 0 0 1 0 0-1 Telstar 1 0 0 1 0 0-1 Excelsior 1 0 0 1 0 1-3 RBC 1 0 0 1 0 0-2 Emmen 1 0 0 1 0 0-2 GA Eagles 1 0 0 1. 0 1- 4 Olaf Thon is in de Duitse voet balcompetitie uitgeroepen tot prof van het jaar. De libero van Schalke '04, die met het Duitse nationale team vele successen vierde, werd door de leden van de Duitse vereniging voor con- tractspelers de beste gevonden. Hij kreeg 42 stemmen. Balakov werd tweede en Hassler derde..

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17