Iran als laatste verzekerd van WK Manchester United overtuigend tegen Blackburn Rovers Jaspers veegt vloer aan met Blomdahl Sport Richard Groenendaal is oppermachtig in Gieten w MAANDAG 1 DECEMBER 1997WT ITA Atalanta - Lecce 0-0, Bari - Brescl Bologna - Sampdoria 2-2, Empoli - Piacj za 2-3, Lazio - Udinese 2-3, Napoli - F. rentina 1-2, Parma - Roma 0-2, Viceni Inter 1-3, Milan - Juventus 1-1. Stand: Inter 10-26 Milan Juventus 10-22 Atalanta Roma 10-19 Empoli Udinese 10-19 Brescia Parma 10-18 Bari Florentine 10-15 Lecce lOfa11 Lazio 10-15 Bologna ljnig Sampdoria 10-15 Piacenza lLjp Vicenza 10-15 Napoli if tee PORTUI Belenenses - Benfica 1-2, Campomaifa i Rio Ave 4-1, Amadora - Braga 1-0, MaL mo - Guimaraes 0-1, Salgueiros - Boavr 1-1, Varzim - Chaves 1-1, Setubal - Aciin mica 0-1. Lge; Stand aan kop: Porto 10-24 Sporting 10i Le Guimaraes 11-22 Campomaio. 1 ljang 11-20 Amadora 11-19 Farense Motherwell 1-1, Kilmarnock - Dunferr 2-1. Stand aan kop: Hearts 14-33 Dunferml. 1 Rangers 15-32 Johnstone 1 Celtic 14-28 Kilmarnock 1 Dundee U. 14-19 Hibernian 1 League Cup. Finale: Celtic - Dundee ted 3-0. Gijon - Betis 2-3, Deportivo - Atleticof— drid 2-2, Santander - Oviedo 0-0, Real I drid - Celta 3-1, Mallorca - Zaragoza de V Sociedad - Compostela 5-1, Valladolij.,. Bilbao 3-0, Tenerife - Espanyol 0-0, Va cia - Salamanca 0-1. Bpt< Stand aan kop: aar R.Madrid 14-31 Espanyol 14 Barcelona 13-28 Celta 14en Atl.Madrid 14-26 Oviedo 14Den Sociedad 14-26 Mallorca 14»n WK-KWALIFICi^ Beslissingswedstrijd. Melbourne: Austrj]\;ip Iran 2-2 (1-0). 32. Kewell 1-0, 48 Vidf 2-0, 77. Bagberi 2-1, 80. Azizi 2-2. faal schouwers: 85.000 Eerste wedstrijd: (iplc Iran als 32ste en laatste land geplaatst,rcje lil C Volleyballers h tellen ook op fe1 clubniveau me ruswuk anp Het werd tijd, maar NederlJ telt in het Europese volleyball ook op clubniveau mee, zA bij de mannen. Landskampil Piet Zoomers/ Dynamo rri voor een plek in de Champil League weliswaar nog naai Deense titelhouder Holte maar heeft dankzij de royale zege van Apeldoorn alle kans - Remote IT/Zwolle had v: eigen publiek weinig te duch I van de Noorse bekerwinnaai Batsfjord en zegevierde tvi Ëfe maal. Alcom/Capelle tensl bleef in Bern in drie biz< j$; duels ongeslagen. Alleen Nesselande, nog wel in het |f gen dorpshuis Swanla in Zev huizen, werd uitgeschakeld. ff - De fans van Dynamo haal p gisteren opgelucht adem. H IF was te zeer afhankelijk één steraanvaller. De Nel landse titelhouder was in 't breedte veel sterker. Een s« de return is dus al voldoe r.y-_ om verder te bekeren en schat aan ervaring op te doe Zwolle, dit seizoen op de |p derlandse toer met oud-in |p national Ronald Zoodsma |f| ervaring spil, kan zich ook g pi| opmaken voor zeven Europii topwedstrijden in de halve-fi leronde van de Europa tiillu voor bekerwinnaars. Dat m den er vier thuis en drie. Bratsfjord was geen obstakel Bij de vrouwen dVJ Arke/Pollux knap overeind Maribor. De koploper vanMAA| SNS League bleef ongesla^- De Oldenzaalse ploeg bekro en de de trip naai' Slovenië gisteeers met een duidelijke zege o&|jn„ organiserende club Branik. ïm|^ de Lange/Volco daarent$eicjt werd in de tweede kwalifïc^t ronde uitgeschakeld, ondi,t p het thuisvoordeel. Watwill (fjj. p, en Villebon (Fra) bleken in (et men een maatje te groot. Van Gaal boos op bestuur van FC Barcelona Louis van Gaal heeft gisteren zijn ongenoegen laten blij ken over de handelwijze van het bestuur van FC Barcelo na. Hij was boos over het uit lekken van het nieuws over het aantrekken van Winston Bogarde. Afgelopen week kwam de overkomst van Bogarde van AC Milan breeduit ter sprake de Spaanse kranten. „Winston en ik hebben de af gelopen maand enkele keren met elkaar gesproken. Nie mand anders wist daarvan buiten de club", aldus Van Gaal. „Nu komt het toch te vroeg in de kranten. Ik neem dat de pers niet kwalijk, maar wel de leiding van de club." Van Gaal beklemtoonde dat de uitgebreide berichtge ving in de Spaanse media nog wel eens de transfer zou kunnen verhinderen. Bogar de verklaarde vrijdag nadat hij fit was verklaard dat de ondertekening van het con tract na het weekeinde zou plaats vinden. Hij voegde er aan toe dat er nog over de tails onderhandeld werd. Manchester United is op twee fronten succesvol. De ploeg bereikte afgelopen donderdag de kwartfinale in de Champions League en is na de ruime winst gisteren tegen nummer drie Black- bum Rovers (4-0) nog steeds koploper in de En gelse competitie. Blackburn kon de afgelopen dertig jaar al niet winnen op Old Trafford en ging er ook dit keer aan. Kenna én Henchoz gaven ook weinig hoop op een ander resultaat. Ze schoten in eigen doel. Solskjaer maakte de andere treffers. Chelsea staat tweede na een zege van eveneens 4-0 op Derby County, drie punten achter Man chester. Trainer Ruud Gullit zag voor eigen pu bliek zijn Italiaanse balvirtuoos Gianfranco Zola zaterdag schitteren met drie doelpunten. Routi nier Mark Hughes maakte het kwartet vol. Applaus was er voor de Zwitser Gross, die in zijn eerste wedstrijd als coach van Tottenham Hotspur zijn ploeg met 2-0 zag winnen van Ever- ton. Everton blijft na de nederlaag laatste. Barn- sley, een plaats hoger, nam in het duel met Leeds United een 2-0 voorsprong door treffers van Lid- dell en Ward. Haaland, Wallace en Lilley bezorg den Leeds echter alsnog de drie punten: 2-3. Liverpool won met 0-1 bij Arsenal. McMana- man was bij Liverpool de gevierde man. Arsenal zakte naar de vijfde plaats op de ranglijst. New castle United zegevierde met 1-2 bij Crystal Pala ce. Spanje Real Madrid heeft gisteren door een zege van 3-1 op subtopper Celta de Vigo de leiding in de Spaanse eerste divisie behouden. Bij de rust stond Real met 1-0 voor door een treffer van Mij- atovic. In de tweede helft troffen Raul en de uit blinkende Seedorf voordat Gudelj drie minuten voor het einde tegen kon scoren. FC Barcelona kan morgen thuis tegen Merida weer in punten gelijk komen met Real Madrid. De wedstrijden in Spanje werden geleid door gelegenheidsarbiters uit lagere divisies en fluitis ten die normaal gesproken slechts als vierde man fungeren. De beste scheidsrechters lieten het af weten uit protest tegen de veelvuldige kritiek die zij de afgelopen weken van officials en spelers te slikken kregen. De 25-jarige arbiter Zamorano, normaal actief in de vierde divisie, gaf in het duel Sporting Gijon - Betis Sevilla (2-3) tien keer geel en een keer rood. Gisteravond laat liet Atletico Madrid twee punten liggen bij Deportivo la Coruna: 2-2. Real Sociedad boekte een grote overwinning van 5-1 op Compostela. Valencia stelde andermaal teleur door op eigen veld met 1-0 van Salamanca te ver liezen. Tenerife bleef thuis tegen Espanyol op 0-0 steken. Het Real Zaragoza van Wooter won met 2-0 op Mallorca. Italië Inter gaat onverdroten voort. Gisteren moest Vicenza er voor eigen publiek aan geloven: 1-3. Tweemaal Simeone voor rust en het achtste doel punt van Ronaldo bezorgden Inter de winst. Am- brosini scoorde tegen, nadat Di Carlo voor Vicen za in de beginfase een strafschop had gemist, ter wijl ook nog een doelpunt werd afgekeurd. Veel achtervolgers maakten misstappen. Parma verloor met 0-2 van AS Roma. Totti en Paulo Ser gio hadden die eindstand al na 21 minuten op het scorebord. Lazio kwam tegen Udinese met 2- 1 voor (doelpunten Fuser en Negro) maar verloor uiteindelijk met 2-3. Amoroso maakte de win nende treffer voor de club uit Udine. Fiorentina kwam in Napels niet verder dan 1-1. Jürgen Klin- smann maakte z'n eerste doelpunt voor Sampdo ria dan met 2-2 wegkwam uit Bologna na met 2-0 te hebben achtergestaan. Frankrijk Monaco staat weer aan kop van de Franse voet balcompetitie na de zege bij het laag geklasseerde Chateauroux: 0-2. Door doelpunten van Frank- rijks topscorer Ikpeba en Baudoin nam de Cham pions League-deelnemer de eerste plaats over. Metz kon deze positie gisteren heroveren bij winst in de uitwedstrijd tegen Bordeaux. De ploeg kwam echter niet verder dan 2-2. Metz kwam daardoor wel weer in punten gelijk met Monaco, maar is door een slechter doelsaldo toch tweede. Olympique Marseille zakte naar de derde plaats door een 1-0 nederlaag tegen Nantes. Gourvennec voltrok het vonnis over Marseille. Auxerre, tegenstander van FC Twente in het UEFA-bekertoernooi, verloor gisteravond met 1-0 bij Paris Saint-Germain en is nu achtste. Cannes van speler/trainer Koot verloor met 1-0 van Tou louse en bleef laatste. Duitsland VfL Bochum heeft zaterdag de laatste plaats in de Bundesliga overgedaan aan FC Köln. De ploeg won uit bij 1860 München met 2-0. Peschel zette zijn ploeg na vijf minuten op voorsprong. Reis maakte Bochums tweede doelpunt. FC Kaiserslautem werd door de 2-1 overwin ning op de Hamburger SV herfstkampioen. Het is voor het eerst dat een gepromoveerde ploeg deze eretitel in de wacht sleept. Hristov maakte een minuut voor tijd de beslissende treffer. Eerder scoorden Salihamidzic voor HSV en Ratinho voor Kaiserslautem. Kaiserslautem vergrootte de voor sprong op Bayern München tot vier punten om dat de concurrent in de avond met 4-2 verloor bij Bayer Leverkusen. Bayer München startte voort varend en stond na 25 minuten voor met 2-0 door treffers van Eiber en Jancker. Leverkusen putte echter moed uit de treffer die de Deen Heintze, ex-PSV, op slag van rust fabriceerde. In de tweede helft sloeg Kirsten toe met een fraaie hattrick voor de thuisploeg. VfB Stuttgart behield de derde plaats door het gelijkspel (2-2) bij Werder Bremen. Schalke 04 speelde 1-1 tegen Armina Bielefeld. Hannes Bongartz nam zaterdag ontslag als coach van Bundesligaclub Bomssia Mönchengladbach na de teleurstellende 0-2 thuisnederlaag tegen VfL Wolfsburg. België Club Brugge won in de Belgische competitie het prestigeduel van Anderlecht. De confrontatie ein digde in 2-1. Claessens en Jankauskas scoorden voor de formatie van Eric Gerets. De Roemeen Selymes deed voor de Brusselse ploeg wat terug. Door de overwinning staat Club Brugge stevi ger aan kop. Het heeft vijf punten voorsprong op Harelbeke. Racing Genk is derde na een 1-2 zege op landskampioen Lierse SK. Op eigen veld nam Lierse de leiding via Broeken, maar Kimoni en Gudjonsson bezorgden de Belgische Champions League-deelnemer alsnog een nederlaag. Germi nal Ekeren is vierde na een gelijkspel (1-1) bij Westerlo. SK Lommei en AA Gent bezetten plaats vijf en zes, nadat hun onderlinge duel in 0-1 ein- Antwerp is de nieuwe hekkensluiter na een 1-2 nederlaag tegen Moeskroen. Standard Luik her vindt na het ontslag van Aad de Mos langzaam het goede spoor. Het won bij RWDM met 4-1 dankzij onder meer twee treffers van Haelder- mans. Senegalees en Belg zingen hymne dakar De Senegalese popster Youssou Ndour zingt met de Bel gische muzikant Axelle Red de WK-hymne tijdens de loting op 4 december in Marseille. Dat heeft de Afrikaanse artiest zaterdag zelf bekend gemaakt in zijn geboorteland. Het lied is door hem geschreven en is getiteld 'The Court of the Great', het veld der groten. De FIFA heeft de song van Ndour, die in 1994 een we reldhit had met Neneh Cherry ('Seven Seconds'), zelf uitgeko zen. Vele artiesten uit alle hoeken van de wereld deden aan de prijsvraag mee. Ikpeba Afrikaanse voetballer Cairo» Victor Ikpeba is in Cairo uitgeroepen tot beste Afrikaan se voetballer van 1997. De Nigeriaan, die voor AS Monaco speelt en tot dusver in de Franse competitie alweer twaalf doelpunten heeft gemaakt, kreeg 56 punten. Hij bleef zijn ploeggenoot Jap- het Ndoram uit Tsjaad en zijn landgenoot Taribo West (AC Milan) voor in deze uitverkiezing. Derby vol strijd en doelpunten Belgrado Er zijn wel eens derby's die teleurstellend verlopen. Geen strijd, te weinig doelpunten. Daar hadden ze zaterdag in Belgrado dus geen last van. Partizan - Novi Sad leverde elf doel punten, drie rode en acht gele kaarten op. Partizan Belgrado ver loor met 6-5. Tomic en Sabo van de nummer drie van de rang lijst kregen rood, net als Grujic van Novi Sad. Strijd om wereldbeker tot 2002 Tokyo De strijd om de wereldbeker in het voetbal tussen de kampioenen van Europa en Zuid-Amerika zal ook de komende jaren blijven doorgaan. De Europese voetbalbond UEFA had plannen om de wereldbeker inzet te maken van een toernooi met acht landen, een soort Champions League op wereldschaal. De Afrikaanse en Aziatische landen keurden het voorstel af. Het duel om de wereldbeker wordt tot 2002 in Japan gespeeld, het jaar waarin dat land samen met Zuid-Korea het WK organiseert. Celtic verovert League Cup Glasgow Wim Jansen heeft zijn eerste prijs als coach van Cel tic veroverd. Zijn ploeg won de Schotse League Cup door in de finale Dundee United met 3-0 te verslaan. Rieper zette Celtic in een volgepakt Ibrox Park na 20 minuten op voorspong. Oud- Feyenoorder Henryk Larsson bracht drie minuten later de marge op twee. Een kwartier na rust bracht Burley met een derde tref fer de beker definitief in handen van Celtic. Trainer neemt ontslag mönchengladbach Hannes Bongartz heeft zaterdag ontslag ge nomen als coach van Bundesligaclub Borussia Mönchenglad bach. Na de 0-2 nederlaag tegen VfL Wolfsburg verklaarde de trainer dat 'het beter is als de volgende wedstrijd iemand anders op de bank zit'. De 46-jarige Bongartz was sinds begin dit jaar oefenmeester op de Bökelberg. De wedstrijd was koud een kwartiertje onderweg, toen de angst Richard Groenendaal om het hart sloeg. Hij gleed bij een zandafgraving onderuit, beland de in het water en bleef daar enkele seconden liggen. Verve lende consequenties had het •slippertje niet, zo bleek bij de Super Prestigecross in Gieten. Met ongekend machtsvertoon won hij het 'veldritmonument' op de Drentse hei. Wie roept Richard Groenen daal dit seizoen nog een halt toe? Adri van der Poel? De voor malig wereldkampioen is de enige die daar in deze jaargang waarschijnlijk toe in staat is. In Gieten zette het Nederlandse duo - net als vorig jaar - de wed strijd volledig naar zijn hand. Direct na het startschot schoten Groenendaal en Van der Poel als hazewindhonden uit hun box. „Ik heb dit seizoen nog niet eerder zo'n goede openingsron de gereden", meende Groenen daal. Alleen Bart Wellens en Sven Nijs, twee Belgische 'zandha zen'. konden het Nederlandse duo enigszins in het vizier hou den. De rest lag na een ronde al op apegapen. „Tegen die twee valt momenteel gewoon niet te rijden", verklaarde Wellens na afloop. Toch leek de 19-jarige Belgische belofte in eendrachti ge samenwerking met Nijs de kloof halverwege de koers aan vankelijk te dichten. Het tweetal naderde de koplopers tot op tien seconden, maar nadat Nijs met materiaalpech terugviel kon ook Wellens zijn goede voornemens overboord zetten. „Richard en ik hebben", zo lichtte Van der Poel toe, „vier ronden lang om en om volle bak doorgereden om Wellens en Nijs niet terug te laten ko men." Met succes. Na het afha ken van Wellens restte dan ook alleen nog maar de vraag wie de 22ste editie van Gieten ging winnen. Groenendaal of Van der Poel, vorig jaar de sterkste nadat zijn ploeggenoot gedis kwalificeerd werd. Het werd uit eindelijk Groenendaal. Van der Poel kreeg matenaalpech (ka potte derailleur), waarna zijn compaan het beslissende gaatje kon slaan. „Ik moest een aardig eindje lopen om een nieuwe fiets te pakken", sprak Van der Poel. „Daardoor was ik meteen kans loos voor de overwinning. Toch ben ik blij dat ik nog tweede ben geworden. Ik groei lang zaam naar de grote vorm toe. En als ik de komende tijd geen pech krijg, dan komen de over winningen vanzelf wel", beken de Van der Poel, die zijn zinnen Richard Groenendaal is er alleen vandoor. Alleen Adri van der Poel kon lange tijd volgen maar moest de num mer één van dit moment uiteindelijk laten gaan. foto anp heeft gezet op de mondiale titel. Groenendaal hoopt eveneens te kunnen 'pieken' bij het we reldkampioenschap. Maar het Brabantse raspaardje wil, in te genstelling tot zijn leermeester, niet alles op die ene wedstrijd in het Deense Middelfahrt zetten. Vandaar dat hij zich de laatste maanden heeft ontpopt tot een veelvraat, waar tot op heden geen enkele maat op staat. Groenendaal kerfde in Gieten alweer het tiende kruisje in zijn kolf. Van de dertien wedstrijden waarin hij dit seizoen startte, gleed hij tien keer als eerste over de meet. Zaterdag schreef hij al de veldrit in Kalmthout op zijn pal mares bij. En ook in het Belgi sche land had Groenendaal niet over geluk te klagen. Hij kreeg de zege min of meer in de schoot geworpen, omdat Nijs - die ver voor lag - vanwege ma teriaalpech minuten én de over winning verspeelde. „Het gaat echt ongelooflijk goed dit seizoen", constateerde Groenendaal. Pa Reinier sloeg alle taferelen van afstand met gepaste trots gade. Na twaalf jaar kon de naam Groenendaal in Gieten weer op de erelijst bij geschreven. „Daar ben ik best trots op", liet de jongste telg uit het wielergeslacht weten. „Giet en is immers een 'monument'. Ik was na die diskwalificatie van vorig jaar heel erg gemotiveerd, wilde dolgraag winnen." De wereldbeker driebanden lonkt voor Dick Jaspers. De Bra bantse driebandenkoning staat er na twee World Cups meer dan voortreffelijk voor. Jaspers won gisteren onder zware om standigheden het toernooi in Antalya. Na een moeizame hal ve eindstrijd tegen de Oostenrij ker Andreas Efler veegde hij in de finale titelverdediger Torbjön Blomdahl in drie sets (15-5 15-4 15-14) van tafel. „Blomdahl was hier de beste speler, ik de win naar", omschreef Jaspers zijn prestatie in Turkije. Na twee toernooien (Ooster hout en Antalya) heeft Jaspers in het wereldbekerklassement 39 punten voorsprong op de Belg Frederic Caudron en vijftig op Blomdahl. „Inderdaad een grandioze start. Ik sta er formi dabel voor. Maar het eind is zwaar, met België en Zuid-Ko- rea nog voor de boeg. Ik laat me echter tegenwoordig door niets uit mijn evenwicht brengen. Ik hoef geen supergemiddelden neer te zetten, als ik maar win. Jaspers, in Oosterhout door Caudron geklopt in de finale, bewaarde in Turkije zijn beste spel tot gistermiddag. In de hal ve eindstrijd tegen Efler ont snapte de nationale kampioen, na een voorsprong van twee sets, aan uitschakeling. In de vijfde set kon de Oostenrijker de partij bij 14-14 uitmaken. Hij miste, waarop Jaspers zijn koel bloedigheid wel toonde. Blomdahl, die een sterk toer nooi afwerkte, stuitte in de eindstrijd op een ontketende Nederlander. „Terwijl ik me niets van de finale had voorge steld. Ik kende hier een hoop aanpassingsproblemen, voelde me niet echt thuis. Na een partij van drie uur tegen Efler en slechts een half uur rust had ik er weinig vertrouwen meer in." Blomdahl werkt echter als een rode lap. „Ik heb nu zes fi nales op rij tegen hem gewon nen. Dat vergeten mensen wei eens. Ik heb dat echter in m'n achterhoofd gehouden. Als ik eerlijk ben, heeft Blomdahl een beter toernooi gedraaid dan ik. Zijn moyenne over alle wedstrij den ligt hoger, maar tegenwoor dig zegt dat echter niets meer." Eén kans kreeg de Zweed. Jas pers won de eerste twee sets in een mum van tijd. In de derde liet Blomdahl de kans liggen om de set naar zich toe te trekken. Met 15-14 pakte Jaspers de eindzege. „Ik was voorbereid op een vijfsetter. Gemakkelijk was het echt niet, want de posities waren vaak moeilijk. Alleen luk te nu alles." Iran heeft zich zaterdag als 32ste en laatste land ge plaatst voor het eindtoer- nooi om de wereldtitel in Frankrijk. Dat gebeurde op sensationele wijze. Een kwartier voor het einde leidde Australië in Mel bourne nog met 2-0. Late treffers van Bagheri en Azi zi gaven het allesbeslissen- de duel echter een drama tische wending: 2-2. De eerste wedstrijd eindigde vorige week in Teheran in 1-1. melbourne rtr/anp Australië, onder leiding van de Brit Terry Venables. leek zonder al te veei problemen het laatste WK-ticket veilig te stellen. Na een half uur bracht aanvaller Harry Kewell zijn ploeg op voor sprong. Kort na de rust verdub belde Aurelio Vidmar (ex-Feye- noord) de marge. Ruim 80.000 toeschouwers twijfelden toen al niet meer aan kwalificatie. Iran kwam in een wanhoops offensief echter verrassend sterk terug. Met doelpunten in de 77ste en 80ste minuut kreeg de outsider het thuispubliek in de Melbourne Cricket Ground muisstil. Alleen de vijfduizend toeschouwers van Iraanse af komst konden hun geluk niet op. Tony Vidmar en Graham Arnold, beiden oud-spelers van NAC, vielen een kwartier voor tijd in, maar konden het tij niet keren. Dol van vreugde liepen de spelers van Iran na het laatste fluitsignaal een ereronde. In Iran barstte spontaan een volks feest uit, het grootste sinds de Sjah in 1979 het land verliet. De Iraanse bondscoach Valdir Vier- ra plaatste de zege in perspec tief: „Ik denk dat 70 miljoen Ira- De spelers van Iran gaan volledig uit hun dak nadat zij zich hebben verzekerd van deelname aan het WK in Frankrijk. foto epa BUITENL ANDSVO ETB AL niërs met dit resultaat geholpen zijn. Mensen die blij zijn den ken even niet na over vechten." Vierra is na de zege in Iran uit geroepen tot volksheld. De Australiërs daarentegen waren onttroostbaar. „Ik geloof niet dat ik ooit met zo'n afschuwe lijk resultaat te maken heb ge had", aldus trainer Venables. Met de entree van Iran is het deelnemersveld van het WK voetbal in Frankrijk (van 10 juni tot 12 juli 1998) compleet. Voor de eerste keer in de historie doen 32 landen mee aan het eindtoernooi. Gastheer Frank rijk en titelverdediger Brazilië zijn rechtstreeks geplaatst. Zuid-Afrika, Kroatië, Japan en Jamaica debuteren bij het WK. De loting is op 4 december in Marseille. De deelnemers: Europa (15 startplaatsen): Frankrijk, Neder land, Denemarken, Engeland, Noorwegen, Oostenrijk, Bulga rije, Spanje, Roemenië, Duits land, Schotland, Joegoslavië, Kroatië, België, Italië. Afrika (5): Kameroen, Marokko, Nigeria, Zuid-Afrika, Tunesië. Azië (4): Zuid-Korea, Saudi-Arabië, Ja pan, Iran. Noord- en Midden- Amerika en Caribisch gebied (3): Mexico, Verenigde Staten, Jamaica. Zuid-Amerika (5): Bra zilië, Argentinië, Colombia, Pa raguay, Chili.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16