Luxe huizen vervangen 'Boerenhof' Volle bak bij open dag bereden politie Lokale zenders protesteren tegen toelating concurrent Rijn Veenstreek Kamerleden CDA komen naar Alphen Alphen heeft grenzen van de groei bereikt Gekantelde vrachtwagen opgetakeld Tien maanden geëist voor misbruik dochter Fusie van agrarische verzorgingsdiensten Hooge Burch nog zuiniger met warmte MAANDAG 1 DECEMBER 1997 11 A brouwer de koning, c '.-chef mar i eta kroft, c Vrouw ernstig gewond na val over rails alphen aan den rijn» Een vrouw uit Boskoop (53) is gisteren ern stig gewond geraakt bij een val met haar fiets op de Magazijn- weg in Alphen aan den Rijn. De vrouw fietste over de Magazijn- weg en gleed uit op de gladde treinrails. Zij raakte hierbij met haar gezicht een trottoirband. De fietsster is met een gebroken kaak vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Fietser randt Alphense aan alphen aan den rijn Een 23-jarige Alphense is vrijdagavond op de Kennedylaan aangerand door een nog onbekende man. Zij fiets te op de Kennedylaan ter hoogte van de Castorstraat toen een circa 20-jarige man haar tijdens het voorbijfietsen onzedelijk be tastte. Toen zij begon te gillen, reed hij door. hazerswoude-dorp. De vrijstaande woningen ko men op een behoorlijke lap grond te staan, meldt P. Bakker, hoofd ruimtelijk ordening van Rijnwoude. „De toekomstige bewoners kunnen daarop heel wat buitenactiviteiten ontplooi en." Kleine boerderijtjes zijn het echter niet meer. „Daarom is de naam ook veranderd. Het 'se- mi-agrarische' is er vanaf, dus dan moet je het ook geen boe renhof meer noemen." Het ge heel moet wel een landelijke uitstraling krijgen. Daarom heeft het Rotterdamse bureau Kokon veel groen en water in het ontwerp getekend en een pittoresk ophaalbruggetje over één van de slootjes. Hoeveel woningen er in het apparte mentencomplex komen, kon Bakker niet vertellen. Wel wor den het allemaal koopwonin gen. Het CDA vindt dat de 'grenzen van de groei' in Alphen zijn be reikt. De tweede partij in de ge meenteraad kiest daarom in haar verkiezingsprogramma voor 'een verbetering van de kwaliteit van het wonen en wer ken'. Het CDA wil na de bouw van de afgelopen decennia in Ridderveld en Kerk en Zanen bouwen aan een gemeente waarin de mens centraal staat. „De ontwikkeling van tal van voorzieningen die de kwaliteit van wonen en werken bepalen, heeft geen gelijke tred gehou den met de groei van het aantal inwoners", schrijft het CDA. „Dit evenwicht moet worden hersteld. Het CDA streeft naar een samenleving waarin men- sen aandacht hebben voor el- I kaar, waarin mensen samen vormgeven aan hun geving en waar zorg voor zwakkeren vanzelfsprekend i recht en de afvalstoffenheffing, mogen niet of zo beperkt moge lijk omhoog. In de dorpen Aar- landerveen en Zwammerdam moeten vooral goedkope huizen worden gebouwd. Verder blijkt uit het verkie zingsprogramma dat het CDA een 'correctief referendum' af wijst. De partij ziet meer heil in publiekspeilingen. Grote nieuw- bouwlocaties zijn de eerste vier jaar niet nodig. Wel wil de partij voor bedrijven een klein deel van de Gnephoek en de strook tussen de Steekterweg en de spoorlijn naar Bodegraven be nutten. Het CDA wil ook leerlin gen in het voortgezet en be roepsonderwijs wijzen op de gevaren van extreem-rechts. De werking van de vrije markt zal zich de komende jaren nog nadrukkelijker manifesteren, voorspellen de christendemo craten. Het CDA heeft echter genoeg van de 'liberale tijd geest' in Alphen. Een te ver gaande commercialisering in de gezondheidszorg en in het on derwijs leidt tot maatschappelij ke uitsluiting van mensen die 'het niet meer kunnen betalen' of 'het niet meer kunnen bijbe nen'. „Het is aan de gemeente lijke overheid om een vangnet te spannen", aldus het CDA. Een pakket van maatregelen hebben de christendemocraten niet voor handen, maar uit het programma blijkt tussen de re gels wel waar zij op aansturen. Het CDA wil 'complete wijken', met voorzieningen als een wijk centrum, een buurtwinkelcen trum en openbare ruimte voor ontspanning. De gemeentelijke lasten als de ozb, het reinigings- alphen aan den r Kamerleden van het CDA ko men volgende week maan dag naar Alphen. De plaatse lijke afdeling van de partij confronteert de politici met de verkeersproblemen van de stad en de regio. De Kamerleden beginnen hun dag in de Rijnstreek met een bezoek aan Schouten Transport. Daarna kijken ze bij het aquaduct in aanbouw, daar waar rijksweg 11 straks ophoudt. De plaatselijke CDA'ers zullen hun landelij ke collega's er ook op wijzen dat het laatste stukje Nil er snel moet komen. Vervolgens stappen de Ka merleden de bus in en krij gen ze een rondrit door Al phen. Tijdens de lunch moe ten de politici discussiëren met vertegenwoordigers van de Alphense ondernemers- Vereniging (VOA). 's Middags staat een wandeling over de Hoge- en Lage Zijde op het programma. Dan kunnen middenstanders bij de politi ci hun irritaties over de ge brekkige infrastructuur kwijt. alkemade marijn kramp De Nieuwkoopse radiozender ON en de Lokale Omroep Ter Aar (LOT) maken bezwaar tegen toelating op de kabel van het Rijnwoudse radiostation 916. Volgens de radiozenders is het niet toegestaan 916 een kabel- frequentie te geven in Alkema de, Jacobswoude, Ter Aar, Nieuwkoop en Liemeer, omdat het een lokaal station is. Daarbij Hazerswoude positief over plan De plannen voor een boerenhof op het land tegenover de algemene begraafplaats in Hazerswoude-Dorp zijn ver anderd. In plaats van negen kleine boerderijtjes wil grondeigenaar Schaap Holding tien luxe huizen bouwen en een klein appartementencomplex. De naam van dit alternatieve plan voor een garage op die locatie is Zuid hof. zijn ON en LOT boos op de di rectie van Casper (Gemeen schappelijke Regeling Signaal voorziening Plassengebied en Rijnstreek) omdat zij tevoren niet op de hoogte zijn gesteld van de komst van 916. De twee zenders verzoeken de directie om de beslissing te rug te draaien. Die zijn dat vooralsnog niet van plan. De di rectie vindt dat zij een juiste keuze heeft gemaakt, omdat bij de toelating van 916 nadrukke lijk aan de orde is geweest dat het station een regionale aan bieder is. Het feit dat 916 ook geregistreerd is als regionale commerciële omroep onder streept dat, aldus Casper-secre- taris H. Démoed. Radio 916 be taalt hiervoor aan de exploitant jaarlijks een bijdrage per abon nee voor de doorgifte van de programma's. Lokale zenders betalen niets voor de doorgifte. Het verwijt van ON en LOT dat zij niet tevoren zijn ingelicht over de komst van 916, trekt Démoed zich niet aan. Casper heeft geen publiekrechtelijke functie en is zodoende niet ver plicht derden vooraf te horen. Ook legt Démoed het feit dat ON en LOT met de komst van 916 meer concurrentie krijgen, naast zich neer. Het verkrijgen van reclame-inkomsten is een taak van de programma-aan bieders. Beschermende maatre gelen van de overheid zijn hier niet op zijn plaats, aldus Dé moed. Radiostation 916 komt in plaats van de regionale zender Radio Noord-Holland. Deze omroep moest uit het Casper- gebied verdwijnen, omdat het commissariaat van de media besloot dat Noord-Holland niet langer buiten de eigen provincie mag uitzenden. Love Radio en 916 boden aan om de vrijgeko men plaats in te nemen. Het bestuur besloot afgelopen zo mer om beide zenders in het pakket op te nemen en één van de vier Duitse omroepen eruit te gooien. Dinsdag 9 december worden de bezwaarschriften van ON en LOT behandeld tij dens de vergadering van het al gemeen bestuur van Casper in het Jacobwoudse gemeente huis. te is tegen de bouw van een ga rage op die locatie, maar moest afgelopen zomer na een jaren lange juridische strijd een bouwvergunning afgeven voor een vrachtwagenwerkplaats. Een alternatief bouwplan is wat de gemeente betreft dan ook welkom. De gebroeders Schaap bouwen op die plek ook liever woningen dan een garage, want ze hebben die plek niet meer nodig voor de verhuizing van het bedrijf Slootweg. De activi teiten die vroeger in de garage Slootweg aan de Oude Gemene- weg plaatshadden zijn immers al ondergebracht fn een pand in Zevenhuizen. Of Zuidhof er komt, is nog onzeker. Half december heeft de gemeente een eerste overleg met de provincie over dit plan. Zuid-Holland moet toestem ming geven voor de wijziging van de bestemming die op de grond ligt. Of de provincie dat Burgemeester en wethouders, doet is de vraag, aangezien de van Rijnwoude zijn volgens kavel buiten de bebouwde kom Bakker positief over het plan dat van Hazerswoude-Dorp ligt. Of- in opdracht van de gebroeders fideel is bebouwing daar niet Schaap is gemaakt. De gemeen- toegestaan. CDA in verkiezingsprogramma: Een gekantelde vrachtwagen combinatie op de N11 tussen Bo degraven en Alphen aan den Rijn heeft vanochtend geleid tot flinke files tot ver in de omgeving. De rijbaan in beide richtingen was tot half elf voor het verkeer afge sloten. De bestuurder, een 29-ja- rige man uit Gouderak, kwam met de schrik vrij. De rijbaan raakte ter hoogte van Zwammer dam flink beschadigd. De chauffeur reed rond zes uur door onoplettendheid met zijn voorwiel tegen de middenberm geleider. Toen hij zijn voertuig wilde corrigeren, slipte de met kleding geladen opleggeren kan telde de gehele combinatie. Twee kranen moesten eraan te pas ko men om de vrachtwagen weer op te takelen waarna die kon wor den afgevoerd. Het verkeer werd tijdens de afsluiting omgeleid via de N207 langs Boskoop en Wad- dinxveen en Gouda. Op Alphens belangrijkste knooppunt richting Amsterdam, Gouda en Utrecht worden ook wegwerkzaamheden uitgevoerd. Die hebben de afgelopen maand bij Alphen al tot een enorme cha os en kilometers lange files ge leid. Volgens politiewoordvoer der H. Schimmel mijden veel au tomobilisten de N11 daarom al. „De files zouden anders nog lan ger zijn geweest." FOTO MARK LAMERS den haag/nieuwkoop cerberus Nergens was het slachtoffer vei lig voor haar stiefvader. Thuis in Nieuwkoop belaagde hij haar in de keuken en in de bad- en slaapkamer. Ook op de cam ping kon hij niet van haar afblij ven. Volgens het slachtoffer be gon het misbruik toen zij tien jaar was. Vanaf haar twaalfde zat de man elke dag wel aan haar. Het misbruik stopte twee jaar geleden, toen het meisje het huis verliet. Gisteren hoorde de 41-jarige stiefvader vanwege de ontuchti ge handelingen een celstraf van tien maanden tegen zich eisen. De officier van justitie meende dat de man met het misbruik de tienerjaren van het slachtoffer grondig had verpest. Niet alleen heeft zij geen enkele school af gemaakt, ook heeft het slachtof fer geen thuis meer. De Nieuwkoper bekende gis teren dat hij enkele tientallen keren aan de borsten van zijn stiefdochter had gezeten. Ver der was hij echter niet gegaan. Ook zou het misbruik pas vanaf haar twaalfde hebben plaatsge had en niet vanaf haar tiende. Niettemin zag hij in dat hij grenzen had overschreden bij het meisje. Volgens de man was het allemaal begonnen als een onschuldig stoeipartijtje, maar was het snel uit de hand gelo pen. Uit de verklaringen die de rechter gisteren voorlas, kwam het beeld tevoorschijn van een dominante, op seks beluste huisvader. Zijn gedrag bleek een slechte invloed te hebben op de jongens in het gezin. Die begonnen meisjes die kwamen spelen ook al in de borsten te knijpen, vertelde een getuige. Uitspraak over twee weken. regio «marun kramp De Agrarische Bedrijfsverzor- gingsdiensten Midden Holland en Aalsmeer fuseren op 1 janua ri onder de naam Midden Hol land. Het werkgebied van de dienst bestrijkt de regio tussen Wassenaar, Amsterdam en Al phen. De nieuwe vereniging biedt werk aan ruim 150 mede werkers op losse en vaste basis en heeft ongeveer 2000 leden. Midden Holland en Aalsmeer werken al enige tijd samen. De twee verenigingen delen het kantoor in Rijsenhout en wissel den al geregeld medewerkers uit. Vanaf 1 januari worden alle activiteiten samengevoegd. De kernactiviteit is de vervanging van zieke ondernemers. Voor de leden, veelal onder nemers in de bollenteelt en de (glas-)tuinbouw, betekent dit dat de prijzen van de dienstver lening dalen. Zij kunnen blijven beschikken over meer en beter gespecialiseerd personeel. Voorlopig coördineert de nieu we dienst zijn activiteiten vanuit het kantoor in Rijsen hout. In de toekomst wil Mid den Holland ook filialen in an dere delen van de regio openen. PLANTENDIEF - Een aardespoor is een Alphense dief van een palmplant zaterdagochtend noodlottig geworden. De plant stond in het trappenhuis van de flat aan de Wederikstraat in Alphen aah den Rijn. Toen hij zag dat de plant was verdwenen, volgde de zóón van de eigenaar het spoor dat leidde naar de Argostraat. De politie pakte het spoor op en zag via een keukenraam de plant in de wo ning. De bewoner heeft bekend. Paarden bereidden zich in Woubrugge voor op AZ-ADO Den Haag woubrugge marijn kramp „Mooi hoor, die manege. En ook knap wat die paarden doen. Maar de pakkies van die politiemannen vind ik een beetje saai. Dat had best wat fleuriger gekund. Ze hebben tenslotte zo'n mooi beroep." Met dat laatste leken veel toeschouwers het zaterdag eens te zijn op de open dag van de bereden politie in Woubrug ge. Honderden 'paardenmeis- jes en -jongens' keken, samen met hun ouders, vol bewonde ring naar de verrichtingen van de mannen in het blauw en hun viervoeters. De nieuwe manege van de Koninklijke Landelijke Politie Diensten is afgeladen tijdens de open dag. „We waren blij met een grote binnenbak, maar die is nu al heel wat kleiner ge worden", grapt een man van de dienst vlak voordat de demon stratie begint. De opkomst overtreft de verwachtingen. Rij en dik staan de toeschouwers langs de wanden opgesteld tot vlak bij het parcours dat de paarden moeten lopen. Hoewel de beesten goed zijn afgericht, ze moeten immers in de meest hachelijke situaties optreden, krijgen de toeschouwers toch het advies om vooral rustig te blijven staan en geen onver wachte bewegingen te maken. Ademloos kijken de paarden- meisjes toe hoe de mannen de paarden door vlaggen en slin gers sturen. „Alvast een oefe ning voor morgen", zegt de spreekstalmeester. „Dan moe ten we met deze groep naar AZ tegen FC Den Haag. Daar zijn ook een hoop supportersvlag- gen en de paarden moeten die kunnen negeren." Vuurwerk en pistoolschoten blijven echter in de manege aan de Kruisweg achterwege. „Ze kunnen het Het paard stond centraal bij de open dag van de bereden politie in Woubrugge. De belangstelling v was boven ver verwachting. wel hebben hoor", verzekert de man. „Maar de paarden die nog op stal staan raken dan misschien nerveus." Wel wor den de paarden over een hin dernis geleid waar één van de balken van brandt. Zonder aar zelen springen de beesten over het vuur. Het publiek vindt het prachtig en applaudisseert luid. Ook de sirenes en de zwaai lichten van de politieauto bren gen de viervoeters niet van hun stuk. Een paar knabbelen zelfs aan de lichten. De ruiters zijn minder in hun nopjes met de herrie. Zij sturen de paarden snel een andere kant op. Naar een tafel waaraan twee kinde ren uit het publiek zitten. Ter wijl de kinderen van schrik te rugdeinzen, springen de bees ten er onverstoorbaar over heen. Alles is onder controle in de manege. De paarden doen keu rig wat zij krijgen opgedragen en de politiemannen kijken breed glimlachend naar het pu bliek. Twee tieners in paardrij- broek zijn na afloop niet meer weg te slaan bij de paaiden. „Ik wil dit later ook worden", zegt r de verrichtingen van de edele viervoeter FOTO MARK LAMERS één van de twee meisjes tegen haarvader. „Da's best hoor", grinnikt pa. „Maai" dan moet je morgen wel even naar de tv kijken. Mis schien vind je het minder leuk als je ziet wat ze bij zo'n voet balwedstrijd moeten doen. Daar zitten ze namelijk niet met zo'n 'big smile' op hun paard." zwammerdam De Hooge Burch gaat warmte ondergronds opslaan. In het ka der van een energiebesparings project heeft het centrum voor mensen met een verstandelijke handicap in Zwammerdam een warmte-opslaginstallatie aange schaft. Daarmee kan het warmte opslaan voor gebruik in de winter. De installatie maakt deel uit van een nieuw energie systeem, waarmee Hooge Burch jaarlijks ongeveer 900.000 ku bieke meter aardgas bespaart. Vanwege het vernieuwende ka rakter kende de Europse Com missie het centrum een subsi die toe. Door de daling van het energiegebruik met ruim 30 procent verwacht Hooge Burch de investering binnen vijf jaar terug te verdienen. Storingsmonteur betrapt jonge Alphense dieven De politie heeft'zaterdagmiddag twee 12-jarige jongens uit Al* phen aangehouden vanwege vernielingen en diefstal van ge luidsapparatuur en andere spullen uit een school aan de Paradijslaan. De schade die zjj hadden aangericht aan het inte rieur, computers en andere ap paratuur schat de politie op en kele tienduizenden guldens. De gestolen apparatuur hadden ze ergens in de omgeving verstopt. Het tweetal was naar binnen geklommen via een openstaand kantelraam. Een storingsmon teur die werkzaamheden kwam verrichten, betrapte de jongens.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11