Oud-voetballer Van der Gijp gaat in lingerie Mode Truien van gerecycled materiaal Met kattenogen de nacht in MAANDAG 1 DECEMBER 1997 H E T W Si; E R DOOR JAN VISSER Afgelopen zaterdag werden nog middagtemperaturen tot ruim 11 graden geregistreerd. Op zaterdag steeg de temperatuur op Valkenburg bij Leiden tot 11,3 en op Schiphol tot 11,2 graad. Gisteren was het iets minder zacht en in de late middag en avond begon de tempera tuur te dalen. Achter een overtrekkende as van een de pressie trok de wind namelijk aan uit noordelijke richtin gen. Bovendien viel er nu en dan regen (Noordwijk 2 mm). Met december op de kalender is het zachte echter weer voorbij. De komende dagen wordt het 's middags niet warmer dan een paar graden boven nul en in de nacht en vroege ochtend vriest het soms licht. Bovendien valt er periodiek neerslag in vaste vorm ofwel sneeuw. Waarschijnlijk krijgen we daar morgen al mee te maken. In de bovenlucht beweegt zich namelijk een storing met zeer koude lucht (op 5 kilometer -35 graden) over het Noordzeegebied naar het zuiden terwijl boven noordelijk Frankrijk een randstoring sterk uitdiept. Het gevolg is dat er een neerslaggebied ontstaat dat vanavond Neder land bereikt. De neerslag valt meest in de vorm van regen maar in de loop van de nacht en morgenochtend gaat de regen ver gezeld van of over in (natte) sneeuw. Dat gebeurt bij temperaturen rond het vriespunt en een aantrekkende wind uit oostelijke, later noordoostelijke richting. Ook op woensdag en donderdag is het meest bewolkt met kans op neerslag; zowel regen als (natte) sneeuw. Tussen een depressie boven de Balkan en een hoge- drukgebied van Groenland tot boven de Britse eilanden waait de wind dan uit noordelijke richtingen. Op vrijdag krijgen opklaringen wat meer ruimte maar daarna onder invloed van een nieuwe hoeveelheid kou in de boven lucht stijgende neerslagkansen. E U KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met Noorwegen: klaringen. Elders bewolkt, perioden met vind. Maxin nul, landinwaart In het noorden opklarin n. In midden en zuidei n tijd tot tijd s i het i aanvankelijk ook ijzel of regen. Maxima van -10 graden in het noorden s boven nul in het Denemarken: Zowel bewolking als opkla ringen en kans op regen of Middagtempera- r iets b Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Overgang naar kouder weer met vooral noord- en oostkusten kans op winterse buien. Middagtemperatuur op I plaatsen dalend tot rond 4 graden op morgen. België en Luxemburg: Meest bewolkt. In de kustgebieden kans op enkele winterse buien maar morgen ien ook in de Ardennen (wat) i. Daling van temperatuur, met op morgen maxima van 1 tot 5 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: >t algemeen bewolkt en op minstens i van beide dagen kans op regen, in i Vogezen op sneeuw. Daling In het noorden som ders perioden met zi tuur langs de kust v noorden tot 20 in he met op morgen r i tot 7 in de Zwitserland: Op veel plaatsen bewolkt en regen of sneeuw. Maxima in de dalen tussen 0 en 5 graden. Oostenrijk: Veel bewolking en van tijd tot tijd reg r of sneeuw. Middagtemperatuur onge veer 3 graden. Polen: In het algemeen veel bewolking. Plaat selijk regen of (natte) sneeuw. Middag temperatuur vandaag rond 3 grade i morgen wat lager. Tsjechië en Slowakije: Overwegend bewolkt en nu en dan ra gen, hier en daar ook (natte) sneeuw. Middagtemperatuur vandaag omstreek; 4 graden, morgen wat lager. Hongarije: Bewolkt en een aanhoudende kans op regen. Middagtemperatuur ongeveer het zuiden zonnige perioden. In het orden bewolkt en vooral langs de Golf Biskaje hier en daar (flink wat) re- i. Middagtemperatuur rond 15 gra- Canarische Eilanden: <e zonnige perioden en droog. Mid dagtemperatuur ongeveer 25 graden. Marokko: Westkust: zonnige perioden. Droog. Maxima in het noorden iets onder 20 graden, elders erboven. et noorden fiks wat wind en regen. Naar het zuiden toe zonniger, droger en rustiger. Maxima vandaag van wellicht amper 15 in Tunis tot 20 graden rond Sousse; Morgen in het noorden iets ho- Zuid-Frankrijk: Vandaag nog een Mistral en in het Rho- lal en langs de Cote d'Azur kans op Verder bewolkt en perioden met re gen, vooral in de Pyreneeen ook sneeuw. Middagtemperatuur van 5 graden rond Lyon tot circa 12 in de kustgebieden. DINSDAG 2 DECEMBER 1997 Zon- en maanstanden Zon op 08.28 Zon onder 16 :0 Maanop 10.11 Maanonderl9 CC Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 04.49 17.05 04.22 16 38 Laag 0.46 13.00 0.22 Weerrapporten 01 december 07 uur: noordwestenwind. Waar schijnlijk droog. Middagtemperatuur vandaag omstreeks 17 graden, morgen Italië: Vandaag nog flink wat regen, hogerop in de Apennijnen sneeuw. Morgen in de noordelijke helft droger en iets zonniger. Middagtemperatuur van 8 graden in het noorden tot 15 op Sicilië. Corsica en Sardinië: Vandaag nog flink wat wind. Afnemende regenkansen en met name morgen mis- i. Middagtemperatuur rond 15 Wei- Innsbruck regen ?on, tamelijk veel wind. Middagtem peratuur omstreeks 17 graden. Griekenland en Kreta: Onbestendig met een fiks aantal buien, s met onweer. Plaatselijk valt veel regen en hogerop in de bergen valt ïuw. Morgen in het westen van Grie- and misschien weer wat zon. Mid dagtemperatuur van een graad of 13 bij Thessaloniki tot 17 in het zuidwesten ran Griekenland, op Kreta en op Rho- Turkije en Cyprus: Erg onbestendig met hier en daar bij zonder veel regen. Ook onweer. Middag temperatuur van 13 graden rond de Dar den tot 18 op Cyprus. Duitsland: Vandaag op veel plaatsen bewolkt en plaatselijk regen, in de heuvels sneeuw. Morgen wat meer zon en droger. Daling van temperatuur, met op morgen maxi ma soms amper boven nul. Casablanca onbew. Johannesburg zwaar bew. Los Angeles half bew. Een blauw jurkje aan naar je werk? Waarom er geen blauwe ogen bij? En hijs je je 's avonds in het leer om het nachtleven te verkennen, dan is een paar kattenogen wel toepasselijk. Het kan tegenwoordig al lemaal met fun- en kleurlenzen van Magic Eyes. Hartjes in je ogen, of sterretjes, lachebekjes of de Neder landse vlag, met deze nieuwigheid is het gekste niet gek genoeg. En, belooft importeur Oté Opties, het maakt niet uit hoe donkerbruin je ogen zijn, zwoel blauw kunnen ze zeker worden. Behalve blauw, groen en bruin zijn er ook tinten grijs, wit, rood, geel en violet te verkrijgen. Bij de erkende opticien. Coltrui met contraststreep uit de nieuwe wintercollectie van Swea- terhouse. Het vakblad International Jeans Cult vroeg eerder dit jaar twee honderd detaillisten naar de best verkochte merken in de wintermode. Sweaterhouse scoorde met een 'zeer goed' het hoogst in de categorie casual- wear. Dat is een mooie erken ning voor dit Spaanse merk, dat zes jaar geleden in ons land is geïntroduceerd. De furore houdt mogelijk verband met het feit dat de truien van Swea terhouse voor honderd procent uit gerecyclede wol en acryl worden gemaakt. Een uniek elektronisch breipro- ces, gebaseerd op dikke draden, verwerkt dit unieke materiaal tot truien waarop talloze varia ties mogelijk zijn. Door de spe ciale afvverkings- en verfmetho- de en de verschillende wassin gen van de truien ziet het eind resultaat, evenals bij jeans, er telkens weer anders uit. On langs lanceerde het merk zelfs een trui, die geheel uit her te ge bruiken plastics vervaardigd is. En die desondanks prettig aan voelt en comfortabel draagt. ^mËÊÊÊÊÊÊÊÊm P U Z E W U D E W s N E T A R P M S G N E D E R W U A S 0 0 L L U P R 0 F 1 T P 0 E D 0 U L 1 1 R R E T E J P H V M B K 0 B N C N A 1 N P 0 E S E H K S J R s T E E L A A D R V R A B L G U S C H U T T E G E 0 N E G A R E 1 A A Z K aantreden altoos atlas bakker baseball bedrag bende bepaald beurtschip borduren OPGAVE WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar bene den, of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vor men dan regel voor regel van bo ven naar beneden nog een woord. Buiten de lijn Sweaterhouse Ba sics, die vooral met jeans goed te combineren is, zijn er twee modieuze labels op de markt Z E L N A G T 0 R 0 D R E 0 R T N A A R R P A S E C U E L K D N U B K L L A T A B L A M S L A 1 A R E B A R P E B N C G E D B P E R B N U R P D 1 1 L E U 0 N M C R K E H E E N E D B C B E 1 N A P S profiel roerdomp rotgans saploos schoppenvrouw schutter superman vehikel weduwe OPLOSSING CITAAT Plank, storm, kruik, koor, pluim, sloep, slaag, taats, pruim, stal, broek, kwaad, clown, spits. Het citaat is van Kim Hubbard: 'De rijke man en zijn dochter worden spoedig gescheiden'. gebracht: Zone en SWH Swea terhouse Collectie. Met een lijn voor heren en voor dames. Puschkin Red moet volgens Da- niëlle Sijthoff en René van der Gijp een winkel worden tussen Christine Le Due en Hunkemöl- ler in. Leren tuigjes zul je niet aantreffen in hun rijk gedeco reerde winkel aan de Maurits- weg in Rotterdam, net zo min als katoenen slips of bh's: „Voor een degelijke onderbroek moet je ergens anders zijn." Wat je ook op ze tegen kunt hebben, Barend en Van Dorp zijn wel degenen geweest die René van der Gijp en Daniëlle Sijthoff met elkaar in contact hebben gebracht. Hadden zij geen tv-opnamen gemaakt ten huize van de Rotterdamse mo dekoning Theo Sijthoff, dan zou er nu geen Puschkin Red be staan. Met 'de dochter van' startte de oud-voetballer een lingeriewinkel op nog geen steenworp afstand van Sijthoff Sijthoff Mode, waar pa resi deert met z'n vrouw en hun oudste dochter. In Puschkin Red verkopen Van der Gijp en Daniëlle Sijthoff merken als Gossard ('mooi en toch betaalbaar'), La Perla ('ge raffineerd') en Malizia ('het meest gewaagd'). Vreemd genoeg hebben René en Daniëlle het slechts zijde lings over lingerie; ze praten lie ver over de inrichting van Puschkin Red (vernoemd naar het mixdrankje). Verdeeld over een rode vloer van ruim twee honderd vierkante meter tref je een sofa aan met tijgerprint, ou derwetse ladenkasten, kleding rekken, hekken met welig tie rende druivenranken en paska mers met zitje 'voor als je met partner alles rustig wilt bekij ken'. Muuivullende spiegelwanden kom je in Puschkin Red niet te gen, wel spiegels in schilderij lijsten. In het kantoor dat uit kijkt over de entresol is geen lingeriefoto te zien, wel een compilatie van René's succesja ren bij Sparta, PSV en de bui tenlandse clubs waar hij heeft gespeeld. Tussen zijn lijfspreuk 'Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd' hangen kran tenfoto's met medekomiek Johnny Kraaykamp en alle mo gelijke sportcoryfeeën, met Re né als stralend middelpunt. De rijk gedecoreerde winkel staat in schril contrast met het hoekpand van een andere sportman die is begonnen aan de Oude Binnenweg en het Eendrachtsplein. „Een type zaak als die van ons heb je ner gens", zegt Van der Gijp, die geen kwaad woord zegt over branchegenoot Regilio Tuur, maar desondanks een vernieti gend oordeel velt. „In Milaan zie je alleen maar van die kale winkels met één toonbank erin. Daar staat zo'n verkoopster achter die negen van de tien keer aan het bellen is. Al koop je er voor honderdduizend lire, een kop koffie kan er niet af. Zo iets wérkt niet in Rotterdam", zegt Van der Gijp. „Het gaat niet alleen om wat je verkoopt, maar ook in welke sfeer dat ge beurt." „Het moest een anders dan an dere lingeriezaken worden", verduidelijkt Daniëlle Sijthoff. „De meeste lingeriewinkels zijn drie bij vier meter, waardoor al les heel dicht op elkaar hangt. Ik wil een winkel die overzichtelijk is, maar vooral leuk en span nend. Iets tussen Christine Le Due en Hunkemöller of de Bij enkorf in, want in die categorie bestaat niets." Dat de grens tussen seks en ero tiek moeilijk te bepalen is, wil er bij Van der Gijp niet in: „Ik ben netjes opgevoed, ik denk dat ik heel goed kan bepalen wat kan en wat niet kan. Je kunt wel al lerhande dingen aanbieden, maar het moet 's morgens op je nuchtere maag ook leuk zijn om hier te komen." Daniëlle heeft minder woorden nodig om aan te geven wat zij inkoopt. „Wel lak, geen rub ber." Zelf zal ze de meeste tijd in de winkel staan. Van der Gijp zal haar bijstaan bij de inkoop en het geven van adviezen. Met grote regelmaat verzorgt hij sinds zeven jaar lezingen voor bedrijven als Shell, Douwe Eg berts en de PTT. De afgelopen week had hij er zeven op het programma staan, zowel in op dracht van een groot sanitairbe- drijf als voor het politiekorps Midden-Holland. „Tegenwoor dig zitten er tweeduizend man voor me in De Kuip en net als vroeger denken ze: 'Kom maar op, laat maar zien wat je in huis hebt'. Als het dan lukt, dan geeft dat enorm veel voldoening." Dat hij over een paar jaar lezin gen zal geven over zijn carrière in de lingerie, acht Van der Gijp niet erg waarschijnlijk, al moet niemand zijn betrokkenheid bij Puschkin Red in twijfel trekken. „Ik geloof in Daniëlle en haar ideeën. Ze loopt al jaren rond met dit project, maar we had den net zo goed in vulpennen kunnen gaan. Zoals bij zoveel mensen, kwam het er maar niet van. Daarom heb ik er wat vaart achter gezet. Als dit niet lukt, dan is er gewoon geen markt voor." TOMPOES jJOOOUA Je bent héél onnadenkend, jonge vriend!" sprak heer Ollie op bedroef de toon. „Je weet dat ik niet tegen deze kukelgeschiedenis kan - en toch spring je hier rond met allerlei ge vaarlijk tuig en verwoest mijn kelder. En waarom?"„Omdat ik nu eindelijk wil weten, wat er achter zit", zei Tom Poes. Hij was op de grond gaan zitten om te onderzoe ken wat er verder nog in Ep-leps va liesje aanwezig was.„Er zitten vreem delingen achter", hernam heer Bom mel. „Afgunstige buitenlanders, die 9 n pO Tom Poes en het Kukel ons bespioneren; dat is duidelijk. Mijn werk, waar ik met mijn fijn be snaard zieleleven niets mee te maken wens te hebben."„Dat is mogelijk", zei Tom Poes. „Maar die vreemden zijn gevaarlijk, zij hebben uw kelder verwoest en niet ik. Daaromhij zweeg plotseling en staarde naar een vreemd kastje, dat langzaam achter heer Ollie's rug uit het gat omhoog kwam.„Wat is er?" vroeg heer Bom mel ongerust. Doch in plaats van te antwoorden trok Tom Poes snel een instrument uit het koffertje en schoot een blauwe straal langs hem heen. „Help!" riep heer Ollie met over slaande stem. „W-wat doe je? Ik ver bied het!" „Dit is een kwintenstraler of zo", legde Tom Poes uit. „Daar mee veranderen die kereltjes meta len voorwerpen in gelei. En ik heb geraakt!" „W-wat heb je g-geraakt?" stamelde de gastheer geschrokken. Hij draaide zich om en staarde met grote ogen in het gat waar verwarde geluiden uit opstegen. „Een waarne merskastje!" riep Tom Poes. „Opzij, ik ga er achter aan." clubbestuur crime grill jonker kersenpit minderman nagenoeg ompraten opjagen paniekzaaier

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10