e Zweden dicht bij Davis Cup Kreymborg 'geknvoor u! U V s Sport Keane weg bij Katwijk Parijs: WK moet voor fans betaalbaar blijven Bogarde: 'Ik hoop hier meer te voetballen dan in Milaan' 30 november a.s. 14.00 uur Elinkwijk Terpstra: onderzoek naar doping bij PDM Ook dit is iVottc geeft ADO Den Haag meer tijd en haag Advocaat Keje Molenaar, die de belangen behartigt an trainer Mark Wotte, heeft het ultimatum, dat hij het bestuur an ADO Den Haag had gesteld, tot maandagochtend tien uur erlengd. In een brief heeft Molenaar gisteren het bestuur van DO Den Haag het bedrag laten weten, waarvoor Wotte zijn intract wil afkopen. Het bestuur houdt echter vast aan een som n 450.000 gulden. Als beide partijen er niet voor maandagoch- ind tien uur uitkomen, dan komt het geschil dinsdagavond bij de arbitragecommissie van de KNVB. Signori tot einde seizoen bij Sampdoria Iilaan (rtLazio Roma heeft 50 procent van haar aandeel in Gi- Bseppe Signori verkocht aan Sampdoria. De club uit Genua be- fealde daarvoor 8,6 miljoen gulden. Door de aankoop kan lampdoria tot het einde van het lopende seizoen over de top- thutter beschikken. Als Sampdoria de 29-jarige international ermanent wil inlijven, zal het in de zomer van 1998 nogmaals 1,6 miljoen gulden moeten overmaken aan Lazio Roma. Bij te- Jigkeer van Signori naar Lazio betaalt de Romeinse club de eer- Ite 8,6 miljoen terug aan Sampdoria. [ipaanse wedstrijden gaan door iadrid Dit weekeinde gaan de wedstrijden in de Primera Divi- Jion gewoon door. Woensdag besloten de scheidsrechters tot len staking uit protest tegen de voortdurende kritiek van spelers n bestuurders. De voorzitter van de scheidsrechtersbond heeft [u toch nog voldoende arbiters bij elkaar gekregen om de wed- ftrijden te leiden. Niet alle scheidsrechters hadden zich bij de loycot aangesloten. Er fluiten nu ook scheidsrechters die nor- naai in lagere divisies wedstrijden leiden. Joud Huizinga en Sonnemans juBROVNiKMark Huizinga en Ben Sonnemans hebben gisteren h Dubrovnik goud veroverd op de wereldtitelstrijd judo voor nilitairen. Zilver was er voor Danny Ebbers, Marcha Broeders [reeg brons bij de vrouwen. Huizinga, voor de luchtmacht in [pleiding op de KMA in Breda, was het sterkst in de klasse tot 86 g. Hij won in de finale van de Duitser Uwe Frentz. Sonnemans, erbonden aan de Koninklijke Marechaussee in Apeldoorn, be- flwong in de eindstrijd van de categorie tot 95 kg de Oostenrijker [homas Ettinger. Ebbers, die uitkwam in de klasse boven 95 kg, roest in de finale zijn meerdere erkennen in de Duitser Frank j. [/Iöller. Marcha Broeders werd derde bij de vrouwen tot 75 kg. £ege volleyballers Capelle [ern» De volleyballers van Alcom Capelle hebben de eerste wed- [trijd in de tweede voorronde van het CEV-bekertoernooi ge wonnen. In Bern werd het Zweedse Fallköping met 3-2 versla- len (8-15 15-3 15-17 15-8 15-10). „Het was krap erkende trai- 1 per Ron Boudrie. „Maar we misten twee basisspelers." Volgens Boudrie was Fallköping de zwaarste van de drie tegenstanders in Be Zwitserse hoofdstad. Vandaag speelt zijn ploeg tegen Bern, porgen tegen de vertegenwoordiger van Slowakije. fax breidt voorsprong uit [eiden Door een 2-4 zege op Koos Alberts hebben de zaalvoet- iallers van Bax hun koppositie verstevigd. De Voorhoutse ploeg, met Hennie Koet op doel voor de geschorste Kees van Tongeren, Jlamen via Mickael verver een 1-0 voorsprong. Na de gelijkma ker van de Noord-Hollandse ploeg brachten Mario Faber en Edwin Toet hun ploeg op 3-1Na de tegentreffer van Koos Al iens bepaalde Mohammed Bougrine de eindstand op 4-2. Sleu- jels verloor met 6-3 van Kabelkrant. De Leidse treffers kwamen jan Harm de Vos, Patrick Heymans en Henk Buyn. falan tot na winterstop buitenspel |eerenveen Aanvaller Jeffrey Talan is tot en met de winterstop litgeschakeld. De speler van Heerenveen is geopereerd aan de Techterlies. Talan verstapte zich 23 augustus in de uitwedstrijd de eredivisie tegen NEC. Aan de liesblessure werd de Katwij- r gedurende acht weken behandeld. Zijn rentree maakte hij Vervolgens een maand geleden in het tweede, uit tegen Ajax 2. Taar ging het opnieuw mis, waarna een operatie noodzakelijk werd. In het tweede competitiedeel moet Talan weer van de par tij zijn. Pete Sampras wordt verzorgd tijdens zijn partij tegen Larsson. De Amerikaan moest later opgeven. foto rtr Het Scandinavium in Göteborg is een onheilsplek voor tweede set de partij zou win de Amerikaanse tennisploeg. Twee keer verloren de Amerikanen eerder in de Davis Cup van Zweden, beide keren in het Scandinavium. Gisteren werd in de tiende ont moeting de aanzet gegeven voor de derde nederlaag. De Zweedse ploeg nam op de ope ningsdag van de 86ste finale van de Davis Cup een verras sende voorsprong van 2-0. Het is bijna zestig jaar geleden (Australië 1939) dat een ploeg na een 0-2 achterstand de finale alsnog won. Jonas Björkman. de revelatie van het jaar, versloeg de tob bende Michael Chang in een viersetter, 7-5 1-6 6-3 6-3. Pete Sampras was daarna op weg naar de gelijkmaker, maar de keer van Sampras won, verloor zijn machtige opslag in de acht ste game, 3-6. In de negende game van de tweede set bleek er iets mis te zijn met Sampras. Hij nam zijn eerste blessure time out. De Amerikaanse teamarts on derzocht het linker kuitbeen en zool van zijn linker voet waarop onder de grote teen een com- pres was aangebracht. Twee ga mes later, op 6-5 voor Larsson, werd Sampras nogmaals behan deld. Larsson verzuimde daarna drie setpunten te benutten maar sloeg in de tiebreak alsnog toe, 7-1. Na dat setverlies liet Sampras nummer een van de wereld gaf het hoofd hangen. Hij verloor na 110 minuten op 6-3 6-7 1-2 geblesseerd op. De pijn in de linker kuit maakte verder spelen riskant. Sampras was in de eerste set oppermachtig. Larsson, de nummer 25 van de wereld en enige speler die dit jaar twee zijn opslag en gaf na overleg met coach Tom Gullikson op 2- 1 voor Larsson op. „Na die eer ste time out was Sampras geen 100 procent meer", zag Larsson. „Hij bewoog minder, kon niet op volle kracht serveren. Ik voelde dat ik bij winst van de „Pete voelde halverwege de tweede set een soort kramp in zijn linker kuit", aldus Gul likson. „Het werd van kwaad tot erger. Hij kon niet meer afzet ten met het been, niet meer sprinten. Het was zinloos door te gaan. De blessure kon alleen maar verergeren." Gullikson veronderstelde dat Sampras morgen niet beschikbaar is. Als mogelijke vervanger noemde hij Todd Martin. Het was de tweede keer dat Sampras in het Scandinavium opgaf. In 1994 raakte hij op de derde en laatste dag van de hal ve finale geblesseerd tegen Stefan F.dberg. De Amerikanen verspeelden in die wedstrijd een voorsprong van 2-0 en verloren met 3-2. Met Sampras maakten toen ook Todd Martin en Jo nathan Stark, nu weer aanwezig in Göteborg, deel uit van de Amerikaanse ploeg. Dertien jaar geleden, in 1984, stonden beide landen in de fi nale in het Scandinavium. Team USA werd vertegenwoor digd door John McEnroe en Jimmy Connors, in dat jaar de nummers een en twee van de wereld. De twee werden het slachtoffer van een tactisch slimmigheidje van de Zweden die de immense hal volstrooi- den met gravel (1-4). Gisteren lag er tapijt in het Scandinavium. Een snelle baan- soort om vooral Chang te ontre gelen. Bovendien zaten er 11.000 luidruchtige fans op de tribunes in de uitverkochte hal. Die steunden Björkman harts tochtelijk op zijn weg naar de triomf over Chang. „Dit is een dieptepunt", aldus Chang na zijn verlies. „Mijn slechtste par tij in tien jaar." Chang is Chang niet meer. De 25-jarige Amerikaan won sinds de halve finales van de Davis Cup eind september in Was hington slechts één partij en verloor er vijf, waaronder van Björkman op het ATP WK in Hannover. De nederlaag tegen Björkman, die dit jaar van 69 naar 4 steeg op de wereldrang lijst, was de zesde. „Dit was mijn beste partij in mijn Davis Cup loopbaan", jubelde de Zweed. katwuk rob onderwater Marcus Keane gaat de w Kat wijk per 1 januari verlaten. De 28-jarige inwoner van Leiden aanvaardt voor zijn werkgever Nike een functie in Spanje Bar celona wordt zijn standplaats. Keane v«ndt het 'jammer' dat hij de zaterdaghoofdklasser al weer moet verlaten. De voetbal ler, afkomstig van het Haagse UW, speelt pas een half jaar op De Krom. In die periode ont wikkelde hij zich tot een speler, die op diverse plekken uit de voeten kan. „Trainer Kootwijk vindt het zonde dat ik de club moet verla ten", zegt Keane. „Zijn reactie is begrijpelijk, want midden in het seizoen kun je de selectie niet meer aanvullen. Maar dit was een kans die ik niet kon laten lopen. Kootwijk heeft daar be gripvoor." Keane gaat zich in Barcelona bezighouden met marketing. Zijn werkgever onderneemt po gingen om in Spanje een grote voetbalclub te contracteren. „Er wordt een nieuwe kledinglijn ontworpen. Ik moet er voor zor gen dat alles op de juiste wijze op de markt verschijnt." De aanbieding van zijn werk gever kwam onverwacht. Keane: „Maar ik had al eerder aangege ven dat ik best wat in het bui tenland wilde doen. Wanneer zoiets komt, weet je nooit. Nu kwam die kans. Ik ben 28. dan ben je wel gek als je niet gaat. ook ill vind ik het jammer dat ik niet meer bij Katwijk kan voet ballen." openbaar vervoer in de tien ste den waar van 10 juni tot 12 juli wedstrijden worden gespeeld. De voetbalfans zullen een ex tra belasting zijn voor de Franse hoofdstad, die doorgaans in ju ni al aan zo'n 1,2 miljoen toeris ten onderdak biedt. „Op grond van ervaringen in Spanje en Ita lië voorzien we de komst van 300.000 tot 400.000 extra toeris ten", zei Tiberi. De burgervader maakte zich geen zorgen over het huisvesten van de toeristen en de verwachte 9.000 journa listen. „Ik herinner u eraan dat Parijs met 73.000 hotelkamers meer hotelruimte heeft dan eni ge andere Europese stad." In Marseille vindt donderdag de loting voor het WK plaats. Daarvoor is intussen de World Cup van 18 karaats goud onder escorte van de Braziliaanse fe derale politie van Rio de Janeiro naar Frankrijk gevlogen. I Iet kleinood is de blikvanger tijdens de loting. Parijs heeft gisteren zijn plan nen voor het komende WK ont vouwd. Met het aangekondigde optreden van de Drie Tenoren en grote schermen waarop de wedstrijden te volgen zijn, is de stad niet bijster origineel. De Parijse plannen om het evene ment betaalbaar te houden zul len de gemiddelde voetballief- hebner waarschijnlijk meer aanspreken. „Het is noodzakelijk dat Parijs niet het etiket 'dure stad' krijgt", zei burgemeester Jean Tiberi na berichten dat hotels van plan zijn de prijzen te ver hogen om te profiteren van de extra vraag. Tiberi riep hotel- en restauranteigenaars op hun prijzen te matigen. De spoorwegen en andere openbaar vervoerders gaan een speciaal WK-pasje uitgeven, waarmee voetbalfans voor 310 franc (100 gulden) onbeperkt gebruik kunnen maken van het Jahn kan Lisse niet inspireren lisse dries de zwaan medewerker De basketbalsters van Lisse be wezen gisteravond voor eigen publiek zich nog niet neer te willen leggen bij het vervolg van de competitie in de degradatie- groep. De ploeg van Hans van Vegten die dit weekend een dubbel programma moet afwer ken, won zoals het wilde met 75-53 van Jahn II. „Geen serieu ze tegenstander", liet de Lisse coach weten, „Morgen tegen koploper NUVA zal het in Den Helder heel wat lastiger wor den." BV Lisse-1ahn II 75-53 (34-30). Tnj> scorers BV l isse: Marleen Droogh (33). Van de Heuvel (15). I llen DrooRh (12) en Kool hol 111) fan Bon wielrenner van het jaar on van Bon is gekozen tot slrenner van het jaar. Hij nkt die verkiezing vooral aan __ji derde plaats tijdens de we- [dtitelstrijd op de weg voor yfs in San Sebastian. Van Bon ;eg de Gerrit Schulte-trofee, bij de verkiezing hoorde, in :n Bosch uit handen van oud- emier en wielerliefhebber ies van Agt. Tot renner van de ekomst werd Johan Bruinsma kozen. Hij kreeg de Toboga- 'ker van Erik Breukink, die een aand geleden een punt zette hter zijn eigen loopbaan, uinsma maakte het afgelopen seizoen furore als neo-amateur. 'Hij komt het volgende seizoen als prof bij RABO. Tot beste wielrenster werd Mirella van Melis gehuldigd. Zij werd in San Sebastian verras send wereldkampioene bij de junioren. Ze mocht de Keetie van Oosten-Hage-bokaal in ontvangst nemen. Adri van der Poel werd tot beste renner in de categorie AWTB/veldrijden uit geroepen. De verkiezingen in Den Bosch waren voor het eerst algemeen door de samenwerking tussen de'wielerbond KNWU, de ver eniging van beroepsrenners WWB en het blad Wielerrevue. Winston Bogarde moet nog en kele dagen wachten om het shirt van FC Barcelona aan te kunnen trekken. De verdediger van AC Milan kon gisteren in de Catalaanse stad nog niet tot een volledig akkoord komen over zijn transfer naar de club waar hij weer bij Louis van Gaal on der de hoede zal komen. „Er is niets aan de hand. Volgende week teken ik gewoon een con tract voor drieënhalf jaar," zei Bogarde toen hij 's middags weer naar Milaan vertrok. Hij was dezelfde ochtend uit Amsterdam vertrokken, samen met zijn zaakwaarnemer Sigi Lens en een advocaat. Terwijl Bogarde een uitgebreide medi sche keuring onderging, onder handelde Lens met de top van het Barca-bestuur over het con tract. Barcelona zegt zo'n vijf miljoen gulden voor de verdedi ger te betalen, maar Milaan heeft het dubbele gevraagd. De Catalaanse club zegt offi cieel in afwachting te zijn van de resultaten van de bloedproe ven om het contract met Bogar de te ondertekenen. Volgens Lens zijn er nog enkele details te regelen. „Maar binnen enkele dagen is het allemaal rond", vertelde hij. Lens had een uren- lang onderhoud met voorzitter Nunez en diens zoon, die te vens vice-voorzitter van de club Bogarde verbleef slechts ze ven uur in Barcelona. De artsen waren onder de indruk van zijn fysieke gesteldheid. „Met zijn 1 meter 88 en 87 kilo heeft hij het lichaam van een sterke atleet. Belangrijk is ook dat hij nooit een ernstige blessure heeft ge had", zei de controlerende dok ter. Tegenover de toegestroomde pers (tientallen verslaggevers wachtten Bogarde 's morgens op het vliegveld op en volgden hem de hele dag) nam de speler zijn gebruikelijke afstandelijke houding aan. Hij was uiterst bondig in zijn uitlatingen. „Ik hoop hier meer te kunnen voet ballen dan in Milaan. Daar heb ik wel vertrouwen in", zei Bo garde. die onthulde dat hij al eerder een onderhoud met Louis van Gaal heeft gehad. De linksback heeft wedstrijdritme nodig om zijn plaats in de WK- Winston Bogarde staat in Barcelona de pers te woord. foto rtr selectie van het Nederlands elf- zijn ploeg wil hebben. Davids is ziliaan Leonardo, die met zijn tal niet te verliezen. echter in de war gebracht door selectie een toernooi in Saudi Bogarde is, samen met Edgar de houding van de leiding van Arabië moet spelen, zou een Davids, één van de spelers die AC Milan en trainer Capello. De vertrek van de oud-Ajacied in Van Gaal als versterking voor langdurige afwezigheid van Bra- de weg kunnen staan. Sportpark Kikkerpolder Het Motorhuis opelo iTERDAG 29 NOVEMBER 1997 Gratis knipbeurt voor de man bij besteding vanaf f50,- op de gehele collectie*. Haarlemmerstraat 143, Leiden Staatssecretaris Terpstra (sport) laat een onafhankelijk onder zoek instellen naar de doping- praktijken rond de in 1992 op geheven PDM-wielerploeg. Joop Atsma, voorzitter van de wieler bond, juicht het onderzoek toe. Fons van Heel ontkende gis teren tegenover Jan Raas, manager van de Rabobank-wie- lerploeg en coördinator Hubert, met klem ooit medicamenten te hebben opgehaald of gekocht bij de opnieuw in opspraak ge raakte arts Wim Sanders. Op verzoek van Raas heeft Van Heel, verzorger van de amateurs bij Rabobank, de weerslag van dat gesprek schrif telijk laten vastleggen in aanwe zigheid van een notaris en een advocaat. Sanders was indertijd werk zaam bij de profploeg van PDM en verantwoordelijk voor onder meer de beruchte intralipid-af faire. Bij de door de FIOD aan gebrachte zaak tegen Sanders wegens belastingfraude kwa men deze week diens doping- praktijken aan het licht. Hij zou onder meer verboden prestatie- bevorderende middelen hebben geleverd aan Van Heel. indertijd soigneur bij de profploeg Super- confex waarvan Raas ploeglei der was. „We hebben indringend met elkaar gesproken", verklaard Raas gisteren. „Van Heel ont kent ooit medicamenten bij dokter Sanders te hebben ge kocht of opgehaald. Dat zijn naam op een bij Sanders gevon den briefje voorkomt, zegt hem dan ook niets."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 29