Sassenheim... laat de kasten schuiven VVV ambitieus en optimistisch Minister De Boer pleit voor nader onderzoek Schiphol Randstad Time-out voor stadsklok 'O J> J r SASSENHEIMS KEUK£NS m VLOERENHUIS kasten Actie tegen 'onrechtmatige bewoning' in Delfshavi Ambulances in Rotterdam vaak te laat bij ongev Vijf antieke pistolen gestolen uit museum Prominent CD A-er valt wellicht naast het plucht Noord-Holland trekt 2,5 miljoen uit voor haven Umuid DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 Minister De Boer (milieube heer) heeft gisteren opnieuw aangedrongen op nieuw onder zoek naar verdere uitbreiding van de luchtvaart op Schiphol. Volgens de minister is het ,,te vroeg om nu al een bepaalde weg in te slaan". Het kabinet neemt naar verwachting mor gen het besluit om de groei van de luchtvaart voorlopig op Schiphol te concentreren. De Boer vindt dat zo'n besluit moet worden uitgesteld. De minister sprak gisteren tij dens de viering van hel 25-jarig bestaan van de vereniging Milieudefensie. De Boer gaat er vanuit dat de luchtvaart blijft groeien en dat daarvoor ruimte moet worden geboden. Maar dat zal op Schiphol niet mogen leiden tot overschrijding van de nu geldende milieugrenzen. Voordat er een besluit wordt ge- zijn nomen, moet eerst duidelijk zijn wat binnen die milieugren zen nog kan, aldus de bewinds vrouw. Alleen als daarover dui delijkheid is, kan een verant woord besluit over verdere groei van Schiphol worden genomen. Over nieuwe vliegvelden of startbanen als aanvulling op Schiphol zei De Boer eerst de milieueffectrapportages te wil len afwachten. De meest ge noemde locaties daarvoc de Tweede Maasvlakte e plek in zee voor de kust tussen Noord wijk en Zandvoort. De PvdA-bewindsvrouw staat vooralsnog alleen in de minis terraad met haar pleidooi voor verder uitstel. Alle ministers vinden dat nu snel een besluit genomen moet worden. De milieuminister is echter bang dat als nu al besloten wordt tot groei op Schiphol, de milieu- grenzen alsnog worden over schreden. amsterdam anp De VW Amsterdam rekent erop dat het toerisme naar de hoofd stad jaarlijks 4 procent stijgt. Dat betekent dat er over zeven jaar 12.000 extra banen zijn en dat het bedrijfsleven 1,2 miljard gulden meer aan toeristische omzet binnenkrijgt. Over acht jaar kan het toeris me in Amsterdam al met al goed zijn voor 47.000 banen en een totaalomzet van 4,5 miljard gulden. Dat blijkt uit de nieuwe, volgens eigen zeggen ambitieu- ze plannen van de VW Getracht wordt de toeristen- stroom niet alleen in tijd maar ook geografisch beter te sprei den. Bij dat laatste speelt de oostelijke binnenstad een grote rol. Daar zijn tal van nieuwe at tracties en faciliteiten in ontwik keling, zoals het wetenschaps centrum newMetropolis en de Passagiers Terminal Amster dam. Vorig jaar togen 10,1 mil joen mensen voor een dagje naar Amsterdam. Dat moeten er in 2005 ruim dertien miljoen zijn. Meer dan drie miljoen mensen verbleven er vorig jaar wat langer. Over acht jaar hoopt de VW op 4,4 miljoen van deze 'verblijfsbezoekers'. A'---.'. si haag Voor korte tijd heeft deze stadsklok e een time-out. Omdat er onder de moet één van de belangrijkste knooppunten in het Haagse stadscentrum worden c Koekamp tegenover het hofstedelijke Centraal Station een autotunnel wordt aangelegd last. moest de klok tijdelijk aan de kant worden gezet. Met de bouw van de autotubbel foto Lancering GoedNieuwsk weer uitgeste! door geldgeb De lancering van d Nieuwskrant is opniei steld wegens geldgebj hebben de initiatii donderdag laten weten de bedoeling de kram oplage van 250.000 exei maandelijks te laten nen. De uitgifte van de e tie, voor april gepland uitgesteld omdat de in mers het benodigde bijeen konden krijgen zou worden gefinanci de inkomsten uit aboi ten, losse verkoop e ties, met giften en n sponsors. Een kernredactie betaalde krachten hi met het vergaren nieuws bezig. Daarnaa ruim tweehonderd actief voor het blad. Het blad kwam voo Stichting Goed Nieuw 1996 werd opgericht on sitieve in de samenlevi muieren en de kwalitei leven te verbeteren. Miljoenendu op Schiphol schiphol cpd Bij een vrachtafhand Schiphol is gisteren processoren gestolen te van drie en een half gulden. Processoren m derdeel uit van compi recherche van de Ko Marechaussee heeft momenteel in onderzo nog geen nadere mede doen. Bij exploit van mij, t.k.- deurwaarder van 25 no vember 1997 is op verzoek van: 1. SFB Uitvoeringsor ganisatie Sociale Verzeke ringen N.V.; 2. Stichting Aanvullmgsfonds WW voor de Bouwnijverheid: 3. Stichting Scholingsfonds voor de Bouwnijverheid; 4, Stichting Uittreden Bouw bedrijf; 5. Stichting Aanvul- lingsfonds WAO voor de Bouwnijverheid; 6. Stich ting Collectieve Ongevallen Verzekeringen; 7. Stichting Opleidings- en Ontwikke lingsfonds; 8. Stichting Be drijfspensioenfonds voor de Bouwnijverheid; 9. Stichting Risicofonds voor de Bouwnijverheid,«alle ge vestigd en kantoorhouden- de te Amsterdam, te dezer zake domicilie kiezende te 's-Gravenhage aan de Jan van Nassaustraat 67, ten kantore van de procureur Mr Drs R. R. J. Moesber gen. BETEKEND AAN Ja cobus Alberts van DAM (voorheen handelende on der de naam DE KLINKER te Leiden aan de Bernhard- straat 20), geboren 9 mei 1971, thans zonder bekende woon- en/of verblijfplaats, een verzoekschrift geda teerd 6 november 1997, houdende verzoek aan de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage voor noemde J. A. van Dam in staat van faillissement te verklaren, zulks terzake van het onbetaald laten van diverse opeisbare bedra gen, terwijl voornoemde J. A. van Dam tevens is opge- riK'prii op om VV( JENSDAG TIEN DECEMBER NE GENTIENHONDERD ZE VEN EN NEGENTIG des voormiddags 10.00 uur te verschijnen voor de Raad kamer (faillissementszit ting) van de arrondis sementsrechtbank te 's-Gravenhage, Paleis van Justitie, Prins Clauslaan 60 te 's-Gravenhage, teneinde op voormeld verzoekschrift te worden gehoord. Af schrift van dit exploit kan worden verkregen bij: E. Wigt-Schoenmaker, toegevoegd-kandidaat- deurwaarder, Deurwaarderskantoor Van Vliet, Hardy Wigt, Schuttersveld 9 Leiden Een Saab-occasion is een interessante optie. Zeker als u kiest voor een Saab Select-occasion. Want die is nooit ouder dan 5 jaar, heeft nooit meer dan 150.000 km gelopen (weinig voor een Saab), is altijd goed onderhouden, heeft nooit ernstige schade gehad, is grondig geïnspecteerd en is voorzien van 1 jaar Saab Select Garantie, Nationale Autopas en het .fmTV Saab Take Care Programme. Kom dus snel kijken. V^j^) SAAB. ZICHZELF SINDS 1947. de kast ook fraai van uiterlijk zijn. Uw kamer ziet er weer netjes en opgeruim Sassenheim heeft een royale keus m hang- en uit. De kwaliteit van onze kasten laat besl.si legkasten met draaideuren of schuifdeuren niets te wensen over U bent van harte De schuifkasten met soepel schuivende welkom om ons assortiment kasten te kom Ook vindt u in onze showroom: 30 badmeubel-opstellingen 4 Grote keus in wand- en vloertegels Royale keus hang- en legkasten 80 luxe aanbouwkeukens Bedden, Matrassen, Dekbedden, Overtrekken Slaapbanken, Vouwbedden Buro': Draaistoelen. Archiefkasten 4 Kleinmeubelen, Boekenkasten. CD-meubels Lampen e '99n badkamers rotterdam gpd Bij een grootschalige controle door drie gemeente lijke diensten en het Woningbedrijf Rotterdam wor den de komende drie weken 130 adressen in de deelgemeente Delfshaven doorgelicht op onrecht matige bewoning. Met deze actie wil de gemeente Rotterdam fraude met de regels voor huisvesting, huursubsidie en uitkeringen opsporen. De operatie, die het karakter heeft van een experi ment, moet tevens uitwijzen of de manier waarop gemeente de gegevens over zijn inwoners bijhoudt wel doelmatig is. Behalve het Woningbedrijf nemen aan de actie deel de dienst Sociale Zaken en Werk gelegenheid, de dienst Burgerzaken en de dienst Stedebouw en Volkshuisvesting. De computergegevens van deze vier organisaties werden tijdelijk in één bestand samengevoegd. Om dit mogelijk te maken, stelden burgemeester en wethouders hier een speciaal privacy-reglement voor op. De actie wordt uitgevoerd in de Snellinck- straat. Volgens projectleider P. van Beek werd deze straat tamelijk willekeurig gekozen en is er geen re latie met het offensief tegen drugspanden van enke le jaren terug in dezelfde straat. Van Beek: „Onze voorkeur ging uit naar een vooroorlogse wijk met goedkope woningen. Dat werd Delfshaven, omdat die deelgemeente graag wilde meewerken. Maar el ke straat in elke oude wijk is in principe verdacht." Op grond van soortgelijke acties in Amsterdam weten we dat je zelfs in modernere wijken veel on rechtmatigheden kan tegenkomen. We maken ons heus geen illusies over Zevenkamp of over de zuide lijke tuinsteden." Vorig jaar werd van verschillende zijden druk uitgeoefend op het Rotterdamse ge meentebestuur om in navolging van Amsterdam il legale huisvestingssituaties eens onder de loep te nemen. Het ministerie van VROM* drong erop' aan en ook D66-raadslid F. Maks vroeg erom. Verder zijn er ook veel burgers die bij de sociale dienst, het woningbedrijf en woonruimtezaken aan dringen op actie als zij in hun buurt dingen v zij vinden dat die niet door kunnen. Soms k<in van de buitenkant al worden g een huis 'afwijkend' wordt gebruikt. Er han gordijnen maar lappen voor de ran staat duidelijk zichtbaar leeg maar er gelmatig post bezorgd, er lopen heel veel lende mensen een en hetzelfde pand hangen opvallend veel naambordjes deurbel. De twee controleteams die afgelopi hun werk begonnen kwamen al snel divers van afwijkende bewoning op het spoor. De ging het om onderverhuur in de vorm gaal pension, in een ander geval ware den- en bovenwoning samengevoegd z huisbaas daar iets van wist. Verder werden verschilende gevallen van mogelijke uitkeringsfraude. Ook kwa schillende fouten in de gemeentelijke b aan het licht. Meer dan duizend keer per jaar is een ambulance in Rotterdam of omgeving pas een half uur na melding bij een ongeval. Eén op de vier ritten over schrijdt de maximale, door de over heid ingestelde aanrijtijd van vijftien minuten. Dat staat in een rapport van de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid in Zuid-Holland (PRV). De PRV vindt dit 'onaanvaardbaar' en spreekt van 'een alarmerende situa tie'. Jaarlijks zouden mogelijk enkele tientallen levens door te laat arrive rende ambulances verloren gaan, ver moedt adjunct-directeur J.M.M. de Gouw. Als oorzaak van alle ellende voert de raad een groot aantal problemen op. „Door een tekort aan ambulances is het zoeken naar een beschikbare zie kenwagen door de meldkamer een vertragende factor. Noodgedwongen worden dan spoedopdrachten ver strekt aan ambulances die juist met een rit bezig zijn". Verkeersopstop pingen in de regio zijn verder debet aan de vele vertragingen. Dat wordt verergerd, zo schrijft de PRV, door de onmogelijkheid om trambanen te ge bruiken en de afwezigheid van vlucht stroken op bepaalde delen van een aantal snelwegen in en om Rotter dam. De raad ergert zich verder groen en geel aan de verwarrende tuur in nieuwbouwwijken. E< van drempels en andere dernissen completeren dat bi „Iedere ambulance heef sleutels nodig om alle hini als paaltjes, driehoeken er kunnen passeren. De Arbo- den vereisen een maximun maar daar wordt in de prakt geen rekening meer mee geh bergen op zoom* Uit gemeentemuseum Het Markiezenhof in Ber gen op Zoom zijn vijf an tieke pistolen gestolen. De diefstal, die vorige week zondag is gepleegd, is gisteren pas bekend geworden. De wapens zijn 26.000 gulden waard. De diefstal is gepleegd tijdens openingsuren. Door voorzichtig de schroeven en de pennen van de twee deksels los te schroeven, kon de dader de kostbare buit be machtigen. Het Markie zenhof had de vijf pisto len uit de achttiende eeuw in bruikleen van het Leger- en Wapenmu seum in Delft. Volgens woordvoerder M. Schoones van Het Markiezenhof zit er een verzamelaar achter de diefstal. „Niemand an ders haalt het in zijn hoofd antieke pistolen te stelen. Op de vrije markt zijn ze duidelijk herken baar als museumobject en dus niets waard. De dief heeft waarschijnlijk gehandeld in opdracht van een verzamelaar of is er zelf een". Het CDA-Kamerlid Frans Jozef van der Heijden (59) dreigt een plaats in de gemeenteraad van Rotterdam mis te lopen. Het be stuur van het CDA in de Maas stad heeft de prominente chris ten-democraat op een dertigste, onverkiesbare plaats gezet. De leden moeten op 2 de cember hun finale stem uit brengen. De parlementariër met zestien jaar Kamerervaring en daarvoor acht jaar ervaring in de Rotterdamse gemeente raad, heeft de steun van een deel van de leden. Zij willen hem op een hogere plaats voor de raadsverkiezingen van 4 maart volgend jaar. Het bestuur ontkent Van der Heijden nadrukkelijk te hebben gevraagd om te solliciteren naar het pluche in Rotterdam. „Hij was een van de 52 kandidaten", aldus bestuursvoorzitter A. van der Heijde. „Natuurlijk is hij wel een zware figuur. Onze fractie kwam een half jaar geleden in de problemen. Wethouder René Smit vertrok, voorzitter Van der Tak volgde hem op en Statenlid Lucas Bolsius zou naar de Tweede Kamer gaan. Maar Bol sius staat daar op een niet-ver- kiesbare plaats, dus komt hij in de fractie in Rotterdam. Verder heeft een adviescomr zegd dat wij m naar verjonging o termijn een sterke frac gen. Een zwaargewicl der Heijden, die wel maar.een termijn heef is dan nuttiger als begi scout voor nieuw talen Het CDA-bestuur Heijden hebben gist gesprek gehad over d rol van het Kamerlid CDA-fractie. „Dat was gesprek. Er is geen ons. Wij gaan nog ge men door een deur", der Heijde. De provincie Noord-Holland wil een bedrag van 2,5 miljoen gulden uittrek ken als bijdrage in de herstructurering van de Haringhaven in IJmuiden. Het geld moet komen uit het Fonds Inves teringen Noord-Holland (FINH), is het voorstel van gedeputeerde staten. De haven in IJmuiden is hard toe aan een ingrijpende opknapbeurt zo dat meer diepstekende schepen daar kunnen afmeren. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het slaan van 295 meter nieuwe kadewand en het verbeteren van 374 meter bestaande kade. Dit levert 1,7 hectare nieuw be drijventerrein op. Ook moet de haven op een dusdanige diepte worden ge bracht dat schepen met een diepgang van 7 meter er ongestoord kunnen af meren. Het totale project kost rond de 19 miljoen gulden. De renovatie be gint februari 1998. Inmiddels heeft Zeehaven IJmuiden subsidie-aanvragen lopen bij het mi nisterie van verkeer en waterstaat (3,8 miljoen gulden), het Europese Fonds Regionale Ontwikkeling (2.8 miljoen gulden). De gemeente Velsen komt nog eens met een bedrag van vier ton over de brug. De rest moest het be drijfsleven en Zeehaven IJmuiden be talen. De renovatie moet een kleine vijfhonderd extra banen opleveren. Bagger Ook de havens van Beverwijk en Am sterdam kunnen geld van de provincie tegemoet zien. De gemeente Bever wijk krijgt een half miljoen voor de herstructurering van het haven- en in dustrieterrein. Het project het uitbaggeren van de havf diepte van zeven meter ondi reconstructie van de kade. Flet Gemeentelijk Havenb sterdam ten slotte krijgt evei «f half miljoen gulden als bijd bouw van een overdekte het laden en lossen van 1 ders en binnenvaartschepei vinciale commissies Middelf nomische Zaken buigen cember over de voorstellen, „t c oor reel ibi I

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22