Stan Valckx is weer terug Beenhakker gas voor het prestigi Ik hou van mijn vak, maar niet vanpr administratieve rompslomp. Sport Boze Wotte neemt Molenaar in de arm Bestuur Elfstedentocht wil geldende ledenstop opheffen Gehandicapt Dekker onderuit tegen Estec Katwijk behoudt ongeslagen status WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 C, 071-5356*164. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-j DEN HAAG. GPD Mark Wotte stapt vandaag naar advocaat en oud-voetballer Keje Molenaar met het verzoek om bij de KNVB een arbitragezaak aan te spannen. De trainer wil met onmiddellijke ingang zijn arbeidsovereenkomst met ADO Den Haag beëindigen. Wotte vindt dat het bestuur zich niet loyaal opstelt in de onderhan delingen met FC Utrecht, de club waar hij per 1 januari voor 2,5 jaar in dienst kan treden. Wotte (36) heeft lange tijd goede hoop gehad dat de bestu ren van beide clubs in goed overleg tot een overeenkomst zouden komen. Vorige week donderdag leek een akkoord nabij. FC Utrecht zou Mark Wotte en de talentvolle speler John de Jong overnemen. De laatste werd op verzoek van John van Ringelenstein, de voorzitter van AJDO Den Haag, bij de deal betrokken. Het ver schil tussen vraag en aanbod bedroeg toen nog slechts 50.000 gulden. Tot grote verbijstering van Wotte konden de twee clubs Af gelopen maandag geen over eenstemming bereiken, omdat ADO Den Haag de vraagprijs in eens had opgeschroefd. De eer ste divisieclub vraagt voor de trainer en John de Jong plotse ling ruim 1,3 miljoen gulden. Een derde deel (450.000 gulden) zou voor de overgang van Mark Wotte zijn. „Belachelijk", aldus de zwaar teleurgestelde Haagse trainer. „Ik voel mij door John van Rin gelenstein en de rest van het bestuur in de maling genomen. De zaak was zo goed als rond, maar ineens gaat ADO Den Haag meer geldvragen. Als uit leg geeft het bestuur dat ik door het winnen van de periodetitel nog belangrijker voor de club ben geworden. Ik word op deze manier juist de dupe van mijn succes. Ik heb steeds gepro beerd om de deal met FC Utrecht zo rustig mogelijk rond te maken, zonder dat het ten koste zou gaan van de sportieve prestaties. Dan help je de club aan de periodetitel, beleef je een fantastische zaterdagavond en dan krijg je dit. Nee, ik ben heel diep gekrenkt". „Dat heb ik woensdagmiddag ook voorzitter Van Ringelen stein laten weten", vervolgt Wotte. ,,Die verschuilt zich nu door te stellen dat er nog zes bestuursleden zijn. Maar in de voorbije periode heeft hij steeds alleen met FC Utrecht onder handeld. Nee, dit is heel wispel turig van- de voorzitter. Het zou allemaal in een goede harmonie worden afgerond. Van die in tentie zie ik nu niets meer terug. Het bestuur dwingt mij een ar bitragezaak aan te spannen om mijn overgang naar FC Utrecht te bewerkstelligen Mark Wotte wordt door zijn nieuwe club volledig gesteund. „FC Utrecht heeft zich voor de afkoopsom garant gesteld en betaalt bovendien alle juridi sche kosten. Ik hoop dat Keje Molenaar morgen nog het ver zoek bij KNVB kan indienen om met onmiddellijke ingang mijn contract te laten ontbinden. De zaak zou dan binnen een week kunnen voorkomen bij de arbi tragecommissie". De gebelgde Wotte zal zich vandaag wel ge woon in het Zuiderpark melden voor de training. ADO Den Haag-voorzitter John van Rin gelenstein heeft er geen behoef te aan om te reageren. „Ik zie wel waar het schip strandt." LEEUWARDEN ANP Na de eerst volgende Elfsteden tocht wordt de ledenstop van de Vereniging De Friesche Elf Steden opgeheven. Dat is het voorstel van het bestuur dat op 18 december in de algemene ledenvergadering aan de orde komt. De maatregel wordt ge nomen om de vergrijzing van het ledenbestand tegen te gaan. Begin januari was de vijf tiende Elfstedentocht. Door de sinds 1987 geldende ledenstop is de gemiddelde leeftijd van een elfstedenlid toegenomen tot 47 jaar. Jonge schaatsers komen niet meer aan bod. Het bestuur wil daar wat aan gaan doen. Onder scheid tussen oude, nieuwe en potentiële leden (totaal zo'n 38.000 schaatsers) wordt na de zestiende tocht niet meer ge maakt. Voor deelname aan de ze ventiende editie komen vooral schaatsers in aanmerking die niet de zestiende tocht hebben gereden. Bij de afgelopen toch ten moesten veel schaatsers worden teleurgesteld. Hoeveel dat zijn, bleek deze zomer. Ruim 5000 mensen wilden zich aanmeldden als potentieel deelnemer om de kans te krij gen bij een volgende tocht te worden ingeloot. De loting vond gisteren in Leeuwarden plaats. Van de 14.022 potentiële leden behoorden 4200 tot de uitverkorenen. Het bestuur wil de rechten van de leden drastisch beper ken. „Zij hebben genoeg kan sen gehad om de Elfsteden tocht te rijden. Wij willen nu ook anderen een kans geven", aldus voorzitter Kroes. Ver wacht wordt dat het revolutio naire voorstel veel weerstand zal oproepen. Immers, de leden moeten tijdens de jaarvergade ring zelf beslissen of ze een stap achteruit willen do Mocht dat niet het geval dan zal het bestuur zich d volgens Kroes bij neerleggen „We zullen dan moe wachten dat het proble zichzelf door de vergrijzing i lost. Wij gaan dan nooit m een voorstel over het leden! leid indienen." Stan Valckx: „De wedstrijd in Kiev kan ons seizoen glans geven." John van den Brom voor tien maanden uitgeschakeld ARNHEM GPD John van den Brom is voor mi nimaal tien maanden uitge schakeld. De spelverdeler van Vitesse hoorde dat gisteren in de privé-kliniek Klein Rozend- aal waar hij een kijkoperatie aan zijn rechterknie onderging. Dokter Homminga was de be handelend arts. Bij Van den Brom (31) werd een kapotte buitenmeniscus geconstateerd en nog erger, een afgescheurde voorste kruisband. Die blessure is identiek aan die van Carlos Fortes die ander halve maand geleden het slachtoffer werd van een wilde aanslag van Braga-verdediger Jorge in de eerste ronde van de UEFA Cup. Van den Brom is de derde speler van Vitesse die dit seizoen langdurig langs de kant komt te staan. Ook Fortes en Arco Jochemsen (dubbele been breuk) komen dit seizoen waar- John van den Brom. foto anp schijnlijk niet meer aan spelen toe. De oud-speler van Ajax en Istanbulspor liep afgelopen za terdag de blessure op in de thuiswedstrijd tegen FC Gronin gen.. Stan Valckx, inmiddels een jaartje in ternational af, is weer terug in het hart van de Eindhovense defensie. Na een val van een kinderfietsje in pretpark Piet Plezier, waarbij de Lim burger een scheurtje opliep in een schouderblad, brandt Valckx aan de vooravond van de confrontatie met Dinamo Kiev weer van verlangen. ,,Mijn laatste seizoen? Ik weet het nog niet. Ik heb er nog zoveel plezier in." Een monoloog van een liefheb ber. EINDHOVEN MARK CALDENHOVEN GPD-VERSLAGGEVER „Piet Plezier? Dat was echt heel leuk. Daar ga ik zo weer naartoe. We deden gewoon een wedstrijdje op van die kinderfietsjes. Om de kop weer schoon te krijgen na de nederlaag tegen Dinamo Kiev. Voor mij doen ging het vrij rustig. Kennelijk was dat toch te gek. Nee, de grapjes waren niet van de lucht. Wat wil je ook? Een kapotte schou der na een val van een kinderfietsje. Moet je bij voetballers mee aankomen." „Pijnvrij spelen wordt een lange geschie denis. Eigenlijk moet ik een vakantie lang vrijaf nemen om niets meer te voelen. Maar m'n rentree werd versneld door de blessure bij Ernest Faber. Tegen Emmen, voor de beker, heb ik alle duels laten lopen. Ja, echt waar. Dat was ook een opwarmertje. Het enige nadeel was dat ik niet precies wast waar ik lichamelijk stond. Pas tegen FC Twente had ik het idee van: dit kan ik en dit kan ik nog niet. Nee, een risico was het niet. Al moet ik wel zeggen dat als ik nu een flin ke beuk tegen mijn schouder krijg, ik twee, drie dagen niets kan doen. Maar ik hoef me niet in te houden. In een wedstrijd kun je je domweg niet verstoppen. „Dat ik de wedstrijd in Newcastle moest missen, deed pijn, absoluut. Ik had gehoopt dat ik er afwas. Niet dus. Nee, het had niets met Jaap Stam te maken. Het was een nor maal duel. Maar je kunt beter een duw krij gen van Claudio dan van Jaap. Het was in elk geval een teken dat het met m'n schou der niet goed zat. Beter zo, dan dat je er bij een belangrijke wedstrijd achter komt." „Hoe je het ook wendt of keert, die bles sure was een fikse tegenvaller voor me. Ze ker in mijn laatste contractjaar bij PSV. Ik had gehoopt tot de winterstop te spelen en dan eens rustig over mijn toekomst na te denken. PSV heeft nog een optie. Kijk, als Jaap wordt verkocht en ik stop, moet PSV twee goede verdedigers kopen. Maar één is al moeilijk. Het is in elk geval uitgesloten dat ik ergens anders mijn loopbaan afbouw. VVV? Nee, dank je wel. Ik ga er van uit dat ik mijn carrière hier afsluit. Of ik moet diep ongelukkig zijn als blijkt dat ik hier niet meer aan spelen toekom. Ik ben er gewoon nog niet uit. Ik heb nog zo veel plezier in trainen en voetballen. Als ik fit blij, ga ik nog wel een jaartje door, denk ik." „Dinamo Kiev? Dat wordt de dood of de beker, zoals Arthur Numan altijd zegt. Ik houd er nooit zo van een seizoen vast te pinnen of één wedstrijd, maar als je er goed over nadenkt, kan de wedstrijd in Kiev ons seizoen glans geven. Dat is duidelijk. Ik heb er een goed gevoel over. VoorEil omdat we heel constant spelen. Ja, we laten in uitwed strijden nogal eens punten liggen, maar vo rig seizoen hadden we vaak een collectieve off-day. Op één helft na tegen NAC - dat was echt. gruwelijk slecht - is dat dit seizoen nog niet gebeurd. Ik vind écht dat PSV is ge groeid." ROTTERDAM GPD Meer dan prestige staat er van avond niet op het spel voor Feyenoord. Een vervolg in de Champions League na de win terstop is uitgesloten, ondanks de twee duels die nog resteren. „Maar een wedstrijd als tegen Juventus heeft uitstraling. Die telt", zegt Leo Beenhakker in de ban van Feyenoords laatste wedstrijd van dit jaar in de Kuip op het hoogste Europese ni veau. „Europa Cup-voetbal", zegt Leo Beenhakker voor zijn 50ste en Feyenoords 150ste Europese treffen, „is het allermooiste. Het is iets speciaals, het zout in de pap." De sportieve belangen mogen dan minder meetellen, Feye noords trainer kent zijn ver plichtingen ten aanzien van het publiek, dat overigens met hoogstens 35.000 man de Kuip zal aandoen. Slechts 120 Italia nen zullen zich melden, terwijl Feyenoord aanvankelijk van 3000 uitging. Met zestien spelers is Feye noord gisteren in trainingskamp gegaan zonder de geblesseerde Henk Fraser en Patricio Graff en de geschorste Igor Kornejev. „Een zeer select gezelschap", lacht Beenhakker, die zich vanaf zondagavond is gaan bezighou den met de Italiaanse kam pioen, waarover hij zich heeft laten informeren door assistent Geert Meijer, die zondag Juven- tus-Parma (2-2) bijwoonde. Beenhakker: „We moeti in de eerste plaats een wedstrijd van maken. Er alleen voor het publiek hebben de plicht om alle te gooien. Daarna kijken x naar het scorebord. Bevreesd dat zijn ploe langzaam opkrabbelt ui diepe dal, een knauw zal houden aan een mogelijk nederlaag, is Beenhakker „Deze wedstrijd is eem Nationaal en internati voetbal moet je uit elkaar den. Wat we woensdagi ook doen, na de partij zettj er een streep onder en I we uit naar de eerstvoll wedstrijd. Dat is altijd a langrijkste." „Daarbij weten we dj geen kampioen meer 1 worden en dat we na de w stop ook geen Championl gue meer zullen speleij doelstelling is nog steeds d dere speler, van Cruz tof van Zwijnenberg tot nol maar op, terug te brengt zijn eigen niveau. En dant echt niet bang dat ze hef vertrouwen na een nedl tegen Juventus weer zullq liezen." Er zit progressie in het zo heeft Beenhakker zona gen FC Utrecht kunnen cf teren. „Maar om nou te ff dat die wedstrijd een oil1 punt betekent, gaat me r We kunnen nog niet zeggj. we het lek boven hebben!- het is beter dan twee wekj leden." SCOREBORD SQUASH LARS ULRICH MEDEWERKER In de eerste squashdivisie moest Alphen na een goede reeks een pas op de plaats ma ken. HSRC 3 won met 4-1. Een divisie lager was Estec met 5-0 te sterk voor het gehan dicapte Dekker Warmond. Ook Casino boekte een overtuigende zege op het Haag se HSRC 4 (5-0). Bij de dames ging Dekker Warmond nipt ten onder tegen Blaricum (3-2), terwijl Alphen een kansloze nederlaag kreeg te slikken. Het verging eerstedivisionist Alphen in de terugwedstrijd tegen HSRC 3 beter, want in de openingsronde van de competitie waren de Hagenaren nog met 5-0 een maatje te groot. Hoewel er donderdag wederom werd verloren (4-1) hadden de Alphenaren meer in de melk te brokkelen. Jeroen van der Zwam bracht dat tot uitdrukking in een overwinning. Hekkensluiter in de tweede divisie, Dek ker Warmond, kon tegen het hoger geklas seerde Estec niet voor een verrassing zor gen (5-0). Maar door de afwezigheid van Jaap de Zwart en Marc Minnee was dat ook een onmogelijke opgave geworden. Terwijl de andere drie partijen met 3-0 tamelijk eenvoudig door de Noordwijkers in winst werden omgezet, moest Andrea Tonnie tot het uiterste gaan. De Noordwijkse nummer drie won uiteindelijk in de vijfde game, om dat de Warmondse tegenstander Ton Cre- ighton door kramp de wedstrijd niet naar behoren kon uitspelen. Voor koploper Casino was er tegen HSRC 4 geen vuiltje aan de lucht (5-0). De Noord wijkers wonnen alle partijen zonder gam- everlies. Daarbij moet worden aangetekend dat de opponent van Loek Klippel al snel opgaf vanwege een blessure. De winst van zaterdag op Nieuwegein had voor dames van Dekker Warmond een keerzijde. Want terwijl de meeste speelsters met goed spel de tegenstanders eenvoudig opzij zetten, moest Margot Beukers al na drie punten opgeven. De nummer twee ver draaide haar knie op de stroeve baan. De blessure had ook gevolgen voor de ontmoe ting van gisteren. Hekkensluiter Blaricum versloeg de gehandicapte Dekker-dames op gameverschil (2-3)..Carla Saenen en Leonie van Dinten zorgden voor de winstpartijen. Door de afwezigheid van Alphen-speel sters Sannie Bombeeck en Angelique Ko men moest een beroep gedaan worden op Maaike Leijten en Carin van Randeraad. Zij konden niet voorkomen dat Victoria met een 5-0 overwinning uit Alphen vertrok. Leijten was het dichtbij een winstpartij, maar moest in de vijfde en beslissende ga me het hoofd buigen. De dames van Steijn Sports onderstreep ten hun goede vorm met een eenvoudige 5- 0 overwinning in en tegen Breda. Door de ruime winst behielden de Voorschotense dames de hoge klassering zonder al te veel moeite. Ter Aar mogelijk startplaats wielerronde voor vrouwen HAARLEM GPD Nederland krijgt weer een wie lerronde voor vrouwen. De wedstrijd wordt volgend jaar gehouden van 14 tot 20 sep tember. Ter Aar is de belang rijkste gegadigde voor de pro loog. De slotetappe loopt door het Zuid-Limburgse land over een groot deel van hét par cours waar enkele weken later het WK wordt verreden. Onder de Cauberg en de Beme- zijn er in opgenomen. De finish is waarschijnlijk in Valkenburg. Organisator en initiatiefne mer Wim van Duivenbode, KNWU-consul van het district Zuid-Holland I, hoopt daar mee een sterk internationaal veld naar Nederland te lokken. „Het is een prachtige voorbe reiding voor de wouwen die meedoen aan het WK. We gaan er van uit dat we daar mee een mooi deelnemersveld aan het vertrek krijgen. Boven dien is vlak voor de start van deze wedstrijd een Wèreldbe- kerkoers in Spijkenisse. We hopen dat de sterkste ploegen in Nederland willen blijven hangen tot en met het WK." Tussen de start in Ter Aar en de finish in Valkenburg doet het peloton waarschijnlijk de volgende etappeplaatsen aan: Huizen, Neerrijnen, Veldho ven, Bergeijk en Tegelen. In 1986 werd de laatste Ronde van Nederland voor vrouwen gehouden. prijsvragen Lucky Ten. Trekking van dinsdag 25 no vember: 3 - 8 - 11 - 27 - 28 - 30 - 33 - 43 - 45 - 47 - 56 - 57 - 58 - 61 - 62 - 69 - 70 - 74-75-77. (onder voorbehoud). Toto 47. Eerste prijs- 63 winnaars, elk f. 949,00; tweede prijs: 1029 winnaars, elk f. 13,00; derde prijs: 6522 winnaars, elk f. 5,10. voetbal Straffen betaald voetbal Eén wedstrijd geschorst: Opdam (AZ), Hen- driksen (Cambuur), Burg (FC Den Bosch), Smulders (Eindhoven), Kooijman (Em men), Wiggers (Go Ahead Eagles), Atte- veld, Mocelin, Dos Santos Silva (FC Gro ningen), Burns, Kolmschot (SC Heracles), Abdellah (Telstar), Hellemans (RBC), Nuo- rela (FC Zwolle). Tweede elftallen: Graafland (Feyenoord). Dassen (Fortuna Sittard), Langeveld (NAC), Lawson (FC Utrecht) autosport Cheltenham. RAC-Rally van Engeland, laatste wedstrijd voor het WK. Eindstand 1 McRae/Grist (GBr) Subaru Impreza 26 klassementsproeven in 3 54.31, 2. Kankkunen/Repo (Fin) Ford Escort 2 47, 3. Sainz/Moya (Spa) Ford Escort 3.53, 4 Burns/Reid (GBr) Mitsubis hi 4.59, 5. Grönholm/Rautiainen (Fin) Toyota Corolla, 6. Makinen/Harjanne (Fin) Mitsubishi 7.00. Eindstand WK: 1. MSkinen 63 punten, 2. McRae 62, 3,Sainz 51, 4. Kankkunen 29, 5. Eriksson (Zwe) Subaru 28, 6. Liatti (Ita) Subaru 24 WK merken: 1. Subaru 114, 2. Ford 91, 3. Mitsubishi 86, basketbal Amsterdam. Bijlmertoernooi. Grootmeestertoernooi, negende e de.- Dumfries (Ned) - Mogiljanski Sakidin (Ned) - Thijssen (Ned) Of (Ned) - Burleson (Sur) 0-2, Ba (Si dyev (Tkm) 1-1, Schwarzman (RuE sen (Ned) 1-1. r Eindstand 1. Schwarzman 16, 2. 14, 3. Mogiljanski 12, 4. Jansei" Burleson 10, 6. Durdyev 9, 7. f as 5, 9. Sakidin 4,10. Dumfrie Meestergroep, negende en slotroniK lal (Ned) - Day (Ned) 1-1Sekon j> Van Leeuwen (Ned) 0-2, Adamasz Merins (Dui) 1-1, Cordier (Fra) -f' (Ned) 2-0, Oudshoorn (Ned) - BW hiek (Ned! 2-0. Eindstand- 1. Cordier 13, 2. Van 13, 3. Merins 13,4. Sekongo 12, hoorn 11,6. Adamaszek 10, 7 E 8 Day 5, 9. Leimena 4, 10. Bhaw j, San Roque. Kwalificatie Europese 0 Stand na 4e ronde en tevens eind p Van der Velde (Ned) 2. Derksen I? Golding (Eng), 4. Henge (Zwe) 28'1 5. Campbell (NZe) 282, 6. EliasiV Thomson (Sch), Owen (Eng), St r 283, 10. Sandywell (Eng), Sin' Eredivisie mannen, groep A/B: Sq. Zwolle uitgSq City - Meers 2, Meersq. 2 - Impuls 0-5, Ma - Victoria 4-1, 4 x S - HSRC 4-1, Ede 1,4. Mannen promotiedivisie: DAS - Donar 2 66-58, Basketiers - Flyers 66-51, New York. NBA: Toronto Raptors - Portland Trailblazers 90-91, Orlando Magic - Was hington Bullets 95-87, Utah Jazz - Minne sota Timberwolves 133-124 (na verlen ging), Charlotte Hornets - Detroit Pistons 90-85, Miami Heat - Los Angeles Lakers 103-86, Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 91-102, Seattle SuperSonics - Chi cago Bulls 91-90, Golden State Warriors - New Jersey Nets 87-101, Sacramento Kings - Denver Nuggets 97-93. Fremantle. Whitbreadrace, tweedi Kaapstad - Freemantle, 4600 Stand: 1 Swedish Match (Zwe)1:1 Kranz l5 dagen 3 uur 45 rr conden, 2. Innovation Kvaerner stad 15.22.02 35, 3. Toshiba (V< bridge 16 05 12 12. 4 Silk I Smith 16.15.05.09, 5. EF Langu If Cayard nog af te leggen 13,7 mijl,ip sie Racing (VSt) Fischer 189,9,K Cup (Mon) Dalton 473,1, 8. EF I e dammen (Zwe) 590,5, 9 BrunelSuneri Bouscholte 710,4. SPORT OP TV 15.10-16.30 BBC 1: Snooker: UK kampioe schappen vanuit Preston. 17 00-19.00 BBC 2: Snooker: UK kampioe schappen vanuit Preston, 17.30-20.00 EURO: Voetbal: wedstrijd uit UEFA Cup. Herh 18.43-18,51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 20.00-20.30 BBC 2: Snooker: UK kampioe schappen vanuit Preston 20.15-20.45 RTL Fussball extra: voorbe schouwing op de Champions League-wedstr 20.2 20.30-22.44 BRT 2: Champions League-voel bal: Lierse SK - Bayer Leverkusen. 20.35-20.40 RAI UNO: Sport 20.45-22 40 RTL Champions League-voet bal: Besiktas Istanbul - Bayern München. 21.00-22.00 EURO: Darts: EK American Darts. Herh 21.00-22.00 NBC. Golf: hoogtepunten uit de 22 00-23 00 EURO: Boksen-, Zwaargewicht 22 16-22.33-Ned 3. Sportjournaal. 22 25-22.50 BBC 2- Snooker. UK kampioen schappen vanuit Preston 22.40-23.20 RTL Champions League-voet- bal: samenvatting van Lierse SK - Bayer Lever 23 15-23.30 RTL4. Sport 23.15-00.25 BRT 2: Champions League-voet bal 23.20-23,45 RTL Champions League-voet- DONDERDAG 07.43-07.48 Ned 1: Sportjournaal. 08.15-08.20 Ned 1: Sportjournaal. 08.30-10.00 EURO: Langlaufen: wereldbekt mannen vanuit Noorwegen 08.45-08.50 Ned 1Sportjournaal. 10.30-11.00 EURO: Sky-surfen in Zwitser- 11 00-12.00 EURO- Nascar: Winbston Cup Series. 12.00-13.00 EURO- International Motorspor 12 30-12.35 Ned 3: Sportjournaal. 13.00-14.00 EURO: Voetbal: WK Legends. 13.07-14 42 Ned 2: Studio Sport. 14.00-14.30 EURO. Triatlon: Ironmanop 14.30-15 00 EURO: Snowboarden, wereldbt kerm Kaprun. 15.00-15.30 EURO: Surfen-, Oxbow Masters 15.10-16.30 BBC 1 Snooker- UK kampioen schappen vanuit Preston. 16.00-17.00 EURO: Olympische Spelen: ma LEIDEN. SANDER V SCHAAKMEDEWERKER In de promotieklasse van de Leidse Schaakbond behield Katwijk de ongeslagen status. Ook de derde competitiewed strijd werd in winst omgezet. Het tweede team van Philidor werd eenvoudig opzij gezet. Overwinningen van Theo Goudriaan en Kees Koelewijn zetten Katwijk op het juiste spoor. De uiteindelijke 6-2 over winning was wellicht geflat teerd, maar niettemin zeer ver diend, Philidor moet zich door de nederlaag gaan richten op lijfsbehoud. Slechts één match- punt wisten de Leidenaren tot nu toe te vergaren. LSG 5 blijft medekoploper. In het duel met een concurrent voor een van de twee promotie plaatsen, Voorschoten 2, werd een overtuigende overwinning Op de 5,5-2,5 uitslag was weinig af te dingen. Voor schoten kwam nog wel op voor sprong door een zege van Jerry Beij, maar LSG bleek duidelijk een maat te groot. De sterke kopborden van LSG, aange voerd door Raoul van Ketel, ga ven de doorslag. Door deze zege stelde LSG 5 zich eens te meer kandidaat voor de titel. Utile Dulci moet daarentegen nu al gaan strijden tegen degra datie. De club uit Roelofsarend- veen heeft nog geen matchpunt vergaard. Afgelopen week was Leithen net te sterk. Vorig sei zoen werd deze confrontatie door Utile Dulci nog gewonnen, dit maal bleken de Leidenaren over de sterkste zenuwen te be schikken. In een zenuwslopen de wedstrijd gaf de overwinning van Wil Turk (Leithen) op Borst de doorslag: 4,5-3,5. Voor Leithen blijft de hoop op pro motie levend. Meer duidelijk heid over de kracht van de ploeg zal komen uit de komen de confrontatie met LSG. Oegstgeest 3 behaalde een belangrijke overwinning op A.A.S. 2. De eerste zege van de ze jaargang was direct een over tuigende. De tegenstander uit Aalsmeer werd met 6-2 versla gen. Wilfried Binnendijk gaf Oegstgeest het goede voorbeeld door in een uiterst lastige stel ling de juiste weg te vinden. Slechts een uur was er sprake van spanning. Daarna walste Oegstgeest over A.A.S. heen. Overwinningen van Boots, Her mans en Noordijk gaven Oegst geest waar het recht op had. Stand LSG 5 6-17,5 Oegstg 3 3-13,5 Katwijk 6-16 Philidor 2 1- 7 Leithen 4-12,5 Utile Dulce 0-9,5 Voorsch 2 4-12,5 AAS 2 0-7,5 Voor veel ondernemers is de administratie een aanslag op hun vrije tijd. In dat geval is het beste advies orl Moret Ondernemersservice te komen praten. Onze nieuwe dienstverlening omvat precies wat nodig heeft I nu alleen uw jaarrekening Is, uw belastingaangifte of een compleet pakket administratieve diensten. Bij on; u één eigen allround adviseur die u tijd bespaart en u al het werk uit handen neemt. Bel 0900-2025264 vo kennismaking met ons dichtstbijzijnde kantoor. Van ons mag u meer verwach =!l Moret Ondernemersserv j i

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24