Sluiting minibad Poelmeer dreigt 'Ik kom straks alleen nog thuis om te slapen' Voorschoten krijgt een 'circuit van houten bankjes' Van het geneuzel werd ik wel een beetje moedeloos' Leiden Regio Beoogd wethouder zakt op kandidatenlijst VVD sclub Oegstgeest wil niet men met boogschutters elende verkoper verliest rt geding tegen ex-baas Ziekenhuishal ligt overhoop JENSDAG 26 NOVEMBER 1997 nbreker slaat op de vlucht rdorp Toen een Leiderdorper gisteravond om half twaalf zijn huis in de Drakestein aankwam, zag hij een man die het jtseling op een lopen zette. Het bleek te gaan om een inbreker t even daarvoor zijn slag had geslagen in een huis in de Loe- stein. Op het trottoir liet de betrapte inbreker een tv achter, politie trof even verderop in de bosjes audio-apparatuur aan. ijeenkomst over mensenrechten ;tgeest Het mensenrechtebeleid van de overheid en de visie de kerken daarop staat centraal tijdens een discussiebijeen- mst van de commissie Justitia et Pax Nederland. De bijeen- mst wordt gehouden op 8 december vanaf 13.00 uur in Duin- ht, Rhijngeesterstraatweg 40 in Oegstgeest. let motief om ïidschenveen j Den Haag te >egen is weg' chendam dimitri walbeek N PREENEN 071-5356414. PLV -CHEF ERNA STRAATSMA. 071-5356437 voorschoten dimitri walbeek Er komt een 'circuit van houten bankjes' door de straten van Voorschoten. Vooral ouderen willen tijdens hun wandeltochten door het dorp wel eens uitrusten of een babbeltje maken, maar daar zijn geen goede gelegenheden voor. En daar moet wat aan veranderen, concludeert de 'Stich ting tot Steun aan en Bevordering van Gezond heidszorg in Voorschoten'. In haar 'behoeftenonderzoek onder ouderen' schrijft de stichting dan ook dat er vooral in het centrum en de aanloopwegen' een bankjesroute moet komen. Die wens leeft bij zo goed als elke 50-plusser. ,,Met de bankjes hoeven ouderen niet in één keer de hele afstand van huis naar het cen trum meer af te leggen." Ook aan de financiering van het project is al gedacht. Wie kan de bankenroute beter betalen dan de ondernemingen uit Voorschoten, bedacht de stichting. Op de banken kan dan aangegeven worden welke organisatie heeft bijgedragen in de kosten. „Op deze manier krijgt 'Rabo-bank' een hele nieuwe betekenis", schrijft de stichting. De plaatselijke afdeling van de ouderenbond ANBO, die net als de stichting zijn behoeftenon derzoek gisteren presenteerde aan de gemeente raad, heeft het idee ook in de aanbevelingen op genomen. Alle politieke partijen waren zonder uitzonde ring positief over het particuliere plan. De afde ling openbare werken ziet binnenkort een uitge werkt plan van de bankenroute in de bus liggen, werd gisteren meegedeeld. In dat schema staat dan ook om hoeveel banken het gaat. Tegelijkertijd met de komst van de bankjes moet volgens de 'clubs' wel extra aandacht wor den besteed aan de slechte staat waarin de stoe pen op de wandelroutes verkeren. Wethouder A. Draijer constateerde dat deze klachten een punt van zorg blijven, ondanks het opschroeven van het budget met 50.000 gulden voor het opknap pen van de straten en een 'stuurgroep' die de ge meente constant alert houdt over scheve straatte gels. Die ingrepen hebben volgens Draijer nog onvoldoende gebaat. Alle aanbevelingen uit de twee onderzoeken worden opgenomen in de ou- derennota die de gemeente aan het opstellen is. geen reden meer om de bouwlocatie Leidschen- bij Den Haag te voegen, boodschap heeft Leids- idam gisteren samen met •le andere gemeenten over- acht aan het dagelijkse be- r van de provincie Zuid and. Volgens de buren van Haag is er voor annexatie Leidschenveen - en ook Ypenburg bij Nootdorp - enkele reden meer nu Den g hoogstwaarschijnlijk door rijk wordt verlost van haar dden. en Haag dient eenmalig een ag van 1150 miljoen gulden itvangen, beredeneerde een esorgaan van het rijk op 17 imber. De mogelijke scorrectie is daarmee wat schendam betreft van de Nut en noodzaak zijn im- verdwenen. Tweede Kamer besloot vo lar nog per motie het stads- est Haaglanden op te heffen e vanwege de schulden van Haag. Nu het vrijwel zeker het kabinet die schuld wil iren, valt de onderbouwing de motie grotendeels weg, ileitten de bouwlocatiege nten gisteren. leiderdorp» De centrale hal van het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp wordt sinds enkele dagen niet bevolkt door patiënten en bezoekers, maar door mannen met drilboren en vorkheftrucks. De hal krijgt een totale face-lift, die nog een paar maanden in beslag neemt en soms gepaard gaat met veel Rabaal. Met het verwijderen van de vloertegels - dit gebeurde afgelopen weekeinde - is volgens een woordvoerster de ergste herrie achter de rug. De verbouwing van de centrale hal is on derdeel van een grote opknapbeurt van het hele ziekenhuis, die in fa ses wordt aangepakt. „Het ziekenhuis moet gewoon kunnen door draaien", aldus een woordvoerster. foto loek zuyderduin Buurt zegt Oegstgeest de wacht aan Het buitenbadje van zwembad Poelmeer hangt (tijdelij ke) sluiting boven het hoofd. Als er over vier weken nog geen geluidsscherm om het verwarmde zwembad staat, stappen de omwonenden van Poelmeer naar de rechter. Die kan de gemeente vervolgens voor de keuze stellen: óf een dwangsom, óf sluiting van het openluchtbad. Dat staat in een brief, die gisteren bij de gemeente in de bus viel. aan. Een eerder ontwerp werd echter afgekeurd door de wel standscommissie. En hoewel de gemeenteraad inmiddels geld beschikbaar heeft gesteld voor een vier meter hoge geluids muur, moet het uiteindelijke ontwerp - een scherm van staal en hout met begroeiing aan de buitenkant - opnieuw door de 'gemeentelijke molen'. „Maar ons geduld is gewoon op", zei Vermeulen gisteren. „Wethouder Poelmans brengt het nu zo dat het lijkt alsof de gemeente ons een gunst bewijst met dat scherm. Niks ervan: de gemeente is gewoon achterover gaan leunen. En dat hangt ons reuze de keel uit." Aanwezige ambtenaren be loofden dat ze zullen proberen oegstgeest maarten keulemans Een groepje van zo'n vijftien omwonenden protesteert al sinds 1993 tegen de herrie die bezoekers van het bubbelbad veroorzaken. Hoewel het 'bui tenbad' niet groter is dan een forse tobbe, kan de buurt de ge sprekken van de zwemmers soms letterlijk volgen. „We kun nen niet in de tuin zitten en on ze ramen niet vroeger dan tien uur 's avonds openzetten. Zelfs als je binnen zit, kun je het ho ren," zei omwonende A. Vermeulen gisteravond tij dens een buurtbijeenkomst. De gemeente onderschatte de herrie aanvankelijk en kondigde vervolgens enkele keren de komst van een geluidsscherm het scherm alsnog versneld door de bouwprocedures te loodsen. Sommige raadsleden willen het ontwerp echter nog officieel goedkeuren. En dat kan pas in februari. De bewoners waren afgeko men op een uitnodiging van Poelmeer-bestuurder W. van Spingelen, die de buurt wilde bijpraten over de ontwikkelin gen rond het zwembad. Zo komt er aan de buitenkant van het bad een stukje nieuwbouw met een kantoor en een mini- zonnecentrum. Pal naast het buitenbadje moet er bovendien een Turks stoombad komen. Een ander idee van Van Spin gelen voor een klein peuterbad je in de ligweide naast Poel meer, schoot de omwonenden flink in het verkeerde keelgat. „U kunt nu wel zeggen dat zo'n pcuterbadje geen geluidsover last geeft, maar dat zeiden ze van dat andere buitenbad ook", kreeg de verbaasde zwembad - baas van zijn buren te horen. „Ik heb wat dat betreft geen en kel vertrouwen meer in de ge- L-fractievoorzitter Holsberg houdt raad Leiderdorp voor gezien idorp judy nihof vanwege onenigheid in zijn ie of uit teleurstelling over een Burgerbelangen in vier tijd heeft bereikt, stapt fractievoorzitter John Hols- (42) na de verkiezingen op. ;unt niet zeggen dat we in- trammelant hadden. Er wa- vel eens emoties. Maar al ias bespreekbaar." lisberg is ook niet bang dat iezers in maart niets heel van zijn partij. Hij vertrekt at hij het raadswerk niet met zijn baan kan combi- n. Ook privé-omstandighe- speelden een rol bij zijn be ng. Op de achtergrond wil .eiderdorper actief blijven bij BBL, hetzij in het bestuur of als burgerlid. „Het is echt een leuke club." Hij kijkt met gemengde ge voelens terug op de afgelopen periode, waarin Burgerbelangen debuteerde op het Leiderdorpse politieke toneel. „Er zaten erg leuke kanten aan het raadslid maatschap. Je leert een ge meente van een andere kant kennen. Dat was heel boeiend." Maar de 'ellenlange vergaderin gen* en het geneuzel' konden hem gestolen worden. „Daar werd ik wel een beetje moede loos van." Holsberg geeft toe dat de bij drage van BBL aan 'het geneu zel' vaak erg minimaal is ge weest. „We hadden wat actiever moeten zijn. We hadden ook actiever steun moeten zoeken bij andere partijen voor bepaal de ideeën." Ook aan de presen tatie van BBL-wethouder A. van Dijk heeft volgens Holsberg wel wat gemankeerd. „De inzet en de werklust van Arnold staan niet ter discussie, en ook niet wat hij allemaal heeft bereikt. Maar hij moet wel werken aan zijn presentatie. Hij heeft de ge meenteraad niet altijd even handig benaderd. Op het gebied van bestuurlij ke vernieuwing - hét thema van BBL - is volgens Holsberg in vier jaar tijd 'niet zo gek veel klaargestoomd'. Dat verwijt de fractievoorzitter met name de verantwoordelijke wethouders P. Bouman en later C. Kerner, die andere prioriteiten hadden. Maar hij erkent dat ook zijn fractie niet helemaal vrijuit gaat en misschien wat vaker met de vuist op tafel had moeten slaan. Toch vindt Holsberg dat BBL bestaansrecht heeft verworven en sterker nog, iets toe te voe gen heeft aan de reeds bestaan de politieke partijen. „Het boek van BBL is niet dicht." Vier jaar geleden speelde de partij in op de onvrede over een aantal affaires op het gemeente huis. Daarnaast bemerkte BBL een enorme afstand tussen bur ger en gemeentebestuur, maar ook tussen ambtenaren en ge meentebestuur. De hoogste tijd voor verandering,' vond BBL. „Het begint te kenterenzegt Holsberg nu. „Arnold (van Dijk) heeft veel tijd geïnvesteerd in overleg met ambtenaren." Toch kan BBL nog een belangrijke rol spelen bij het verder losmaken van 'vastgeroeste patronen' bij de gemeente, denkt Holsberg. En wat de burgers betreft: die hebben volgens Holsberg ge merkt dat ze bij BBL 'hun ei kwijt konden'. „Het is belangrijk om goed te luisteren naar de burgers, ook naar degenen die niet als hardste staan te gillen. Een Comité Doesbrug, wat je er ook van denkt, of een huurders vereniging Vogelwijk, komen vaak zelf met heel leuke voor stellen. Die schuif je toch niet opzij!?" leiderdorp judy nihof Tot zijn grote verbazing en te leurstelling is fractievoorzitter H. Zilverentant gisteravond tij dens een ledenvergadering van de WD in Leiderdorp een plek gezakt op de kandidaten lijst voor de komende verkie zingen. Zilverentant, die 'in' is voor het wethouderschap en ook als zodanig door het bestuur naar voren is geschoven, stond op een tweede plaats. Die plek wordt nu ingenomen door nieuwkomer P. Kanters, die oorspronkelijk op een vierde plaats stond. Lijsttrekker is en blijft P. Kolman. Het is de be doeling dat zij na de verkiezin gen fractievoorzitter wordt. De huidige wethouder Huigen keert, zoals al eerder bekend werd, niet meer terug in de raad. Zij is lijstduwer. Zilverentant heeft geen idee waarom de leden hem niet op een tweede plaats wilden. Hij zegt geen enkel signaal gekre gen te hehben dat de leden hem niet zien zitten als wet houder. „Er is niets ten kwade van mij gezegd. Maar boven dien is het niet aan de leden maar aan de nieuwe fractie om te bepalen wie wal gaat doen. De nieuwe fractie kan wel zeggen dat nummer 6 wet houder moet worden." De teleurstelling is er bij Zil verentant niet minder om. „Het is voor mij persoonlijk gewoon niet leuk." rceest» afkev blijft voorlopig dakloos, plan van de gemeente om mdboogvereniging te vesti- jp de ijsbaan aan de Oegst- terweg is alsnog afgewezen IJsclub Oegstgeest, die de exploiteert. Afgelopen sep- ler leek dit plan dé oplos voor de boogschutters, die li hun schietbaan in vlam- hadden zien opgaan. Attila echter overvraagd, vindt estuur van de ijsclub. verzoek van de gemeente ilaats in te ruimen voor de schutters werd door de ijs- eerste instantie posititef ingen. Wel stelde secretaris 'ervliet van meet af aan een ïl voorwaarden. De ijsbaan it er niet kleiner op wor- en het pittoreske uitzicht landgoed Oud Poelgeest it niet worden belemmerd, bouwplannen die Attila voorgelegd, voldoen niet die voorwaarden, oordeelt club nu. De door de schut ters opgeëiste ruimte - tegen de duizend vierkante meter - gaat toch ten koste van de ijsbaan. „En dat alleen maar omdat ze zonodig met z'n tienen naast el kaar willen kunnen schieten. De een doet bescheiden in het le ven, de apder pakt het grootser aan", aldus voorzitter S. Star tij dens de algemene ledenverga dering van de ijsclub. Het teveel aan grondverlies is niet de enige reden voor de af wijzing. Zo denkt de ijsclub dat het landschappelijk schoon toch verloren gaat. Bovendien is de vereniging bang haar zelf standigheid te verliezen. De boogschutters zouden bijvoor beeld vrij toegang tot de kantine krijgen, zonder dat de ijsbaan exploitant toezicht kan houden. IJsclubvoorzitter Star weet niet of sportwethouder M. Poel mans bij machte is het 'samen wonen' alsnog af te dwingen. De ijsclub exploiteert het lapje grond aan de Oegstgeesterweg al 43 jaar zonder subsidie te ontvangen, maar ook zonder voor het gebruik te betalen. g/wassenaar gse rechtbank heeft een ldiging van smaad, ge- tegen een Wassenaarse di- afgewezen. De uit- volgde op een kort ge- dat een op staande voet gen werknemer tegen zijn ex-werkgever had aangespan nen. Het voormalige perso neelslid was op straat gezet na dat hij een partij gordijnen en vloerbedekking van het bedrijf had gestolen. De man eiste dat zijn ex-baas zich in het vervolg niet meer negatief over hem zou uiüaten. Werknemers MEOB voelen zich voor het blok gezet oegstgeest maarten keulemans Werknemers van het Marine Elektronisch- en Optisch Be drijf (MEOB) in Oegstgeest hebben vandaag voor de twee de keer het werk neergelegd. Het personeel protesteert te gen het 'sociaal plan', dat het leed van de verhuizing van het bedrijf naar Den Helder voor de werknemers eigenlijk moest verzachten. Die werk nemers voorzien echter pro blemen. Bram Bolle, 47 jaar: „Met het bedrijf meeverhuizen naar Den Helder? Dan zit ik met een ge broken gezin. Ik heb een zoon van 22 en een dochter van 20, die kan ik toch moeilijk het huis uit schoppen. M'n dochter zit bovendien op het conserva torium in Den Haag. Mijn an dere dochter, die van 12. zit nog op school. En mijn vrouw is voorzitter van een vereni ging. Ergens anders solliciteren valt ook niet mee als je 47 bent. Het betekent dat ik heen en weer moet reizen. Maar dan kom ik alleen nog maar thuis om te slapen, en dan houd je ook geen gezinsleven meer over." Frank van Leeuwen en Joop de Graaf, beiden 52 jaar: „Het is pure slavernij om mensen veertien uur per dag te laten reizen en werken. Als je in de burgersector werkt en je moet veel reizen, ben je meestal om drie uur 's middags vrij. Zodat De diverse MEOB-medewerkers hebben allemaal zo hun eigen probleem per dag te laten reizen en werken." je tenminste nog een beetje op werk 's avonds. Dus als hij tijd thuis bent. Ik kan niet be- heen en weer gaat reizen, bete- grijpen dat Defensie zo met kent dat dat ik hem doorde- zijn mensen omgaat.weeks letterlijk nooit meer zie. José van Valderen, 36 jaar: „Ik Nu kunnen we tenminste nog werk zelf niet bij het MEOB, samen eten. Verhuizen naar maar mijn man wel. En daar Den Helder aan de andere kant ben ik straks de dupe van. Ik betekent dat ik mijn baan wel met het sociaal plan. „Het is pure slavernij om mensen veertien uur kan vergeten. Ik heb het gepro beerd. maar ze hebben er voor mij gewoon geen werk. En wie moet dan onze drie kinderen onderhouden?" Willem van Oosten, 30 jaar: „Ik ben inderdaad nog jong, ik kan solliciteren. Dat doe ik ook, foto mark lamf maar het valt niet mee. Ik zit in de nachtzicht- en videotech niek, dal is heel gespeciali seerd. Ik heb er in het bedrijf diverse cursussen voor gevolgd. Daarom hoop ik maar dat het goed komt met de reisregeling. Verhuizen? Als het echt moet, dan wel. Maar liever niet. Den Helder is echt een gat." Ron Ebregt, 54 jaar. „Ik moet tot 2004 blijven werken, dus voor die vier jaar ga ik niet ver huizen. Bovendien heb ik kin deren en een vrouw die werkt. Dus ik verlies de helft van mijn inkomen als ik in Den Helder ga wonen. Voor mij is het pro bleem de reistijd. Ik woon in Woubrugge. Om bij die trein te komen die Defensie wil laten rijden, moet ik dus wel eerst naar een station zien te ko- Dirk-Jan de Gier, 40 jaar: „La- ten we reëel zijn: zoals het er nu uitziet, rijdt die trein over vier jaar niet meer. Verhuizen is dus eigenlijk het enige dat er op zit. Of een andere baan zoe ken. Maar dat zou een enorme stap terug zijn. In de vijftien jaar dat ik bij het MEOB werk, heb ik toch een aardig salaris opgebouwd." Frank Dundas, 59 jaar: „Ik hoef niet mee, maar ik sympathiseer wel met mijn collega's. Ik vind het onrechtvaardig wat Defen sie doet. I let klopt gewoon niet. Mensen worden feitelijk ge dwongen te verhuizen. Twintig jaar geleden speelde er ook zo iets, toen ging er een deel van het bedrijf naar Den Helder. Maar destijds kon je tenminste een keuze maken. Den Helder zag ik toen niet zitten, ik zat ook met een vrouw en kleine kinderen. Ja, ik ben er heel blij mee dat ik straks weg ben bij dit bedrijf. Zeker weten."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17