Fred Grim: beroep bankzitter 'ADO gaat het spel heel vervelend spelen' 'Met Leo Beenhakker gaan we nog een hoop plezier beleven' lilde straf voor Rep Sport 18ISDAG 25 NOVEMBER 1997 arrel geen bondscoach den Hans Parrel wordt geen coach van het nationaal zeven- I, De LZ-coach meldde zich gisteren af bij de polocommissie n de KNZB. „Omdat ik geen heil zie in de samenwerking. De le' (ZB wil voor een dubbeltje op de eerste rang zitten en daar tb ik geen trek in. Als ik 'ja' had gezegd, dan was ik bondscoach veest, maar ik vind dat er wat tegenover moet staan." De KN- zoekt nu verder. Parrel: „Misschien is er wel een of andere kte vinden." tester voorzitter sectiebestuur KNVB ifel ni,l st» Henk Kesler wordt de nieuwe voorzitter van het sectiebe- betaald voetbal van de KNVB. Hij voert de functie momen- l waarnemend uit. Op de Algemene Vergadering van de clubs trd Kesler gisteren voorgedragen. De definitieve benoeming is, principe, een formaliteit. Ilympische steun voor tafeltennissers ■ndal» NOCNSF heeft het Nederlandse tafeltennisdubbel /ee inny Heister en Trinko Keen financiële steun toegezegd voor ii n Olympische stappenplan. De Nederlandse Tafeltennisbond (TTB) en het tweetal hebben het plan ontwikkeld, wat het dub- n medaille tijdens de Olympische Spelen van 2000 in dney moet leiden. Als coaches van het duo fungeren Paul Hal- Peter Engel. De tafeltennisbond draagt financieel aan het RAN in ongeveer 60 procent bij, NOCNSF neemt de rest voor zijn ;ening. Hoeveel geld er met het plan is gemoeid, is niet be- ndgemaakt. Het plan behelst dat Heister en Keen zich in de ining gaan toeleggen op het dubbelspel. Ook moeten ze deel- EK, WK en de Pro Tour-wedstrijden, waar ze tegen ireldtoppers uitkomen. olleyballers toch tweede <10De Nederlandse volleyballers hebben het toernooi om de arid Grand Champions Cup toch nog als tweede afgesloten, ploeg van Toon Gerbrands versloeg rivaal Cuba met 3-1 (15- 16-144-15 15-8). De beloning voor die belangrijke zege was .000 dollar. De hoofdprijs van zes ton in guldens was zoals rvvacht voor Brazilië. De Zuid-Amerikaanse kampioen won slotduel met 3-0 van Japan en verloor in vijf duels slechts sets. waaronder twee tegen Nederland. ranje op Brussels gravel tegen België issel De Belgische tennisbond heeft het Primerose-stadion Brussel aangewezen als lokatie voor de Davis-Cupwedstrijd Oranje. De tribunes rond de gravelbaan bieden plaats aan )0 toeschouwers. Nederland lootte voor de eerste ronde van Davis Cup van 1998 tegen België. De wedstrijd wordt ge il van vrijdag 3 tot en met zondag 5 april. Michiel Schapers Brussel zijn debuut maken als coach van de mannenploeg. tteveld mag weg bij FC Groningen ningen» FC Groningen is het gedrag van Raymond Atteveld De 31-jarige middenvelder mag per direct transfervrij ver- kken. De rode kaart, zaterdag tegen Vitesse, was de druppel. ild werd halverwege het vorige seizoen overgenomen van esse. Groningen betaalde naar verluidt zo'n negen ton voor De middenvelder tekende een contract tot de zomer van maar kreeg maandag het vriendelijk verzoek naar een an club uit te kijken 'wegens herhaaldelijk onvolwassen ge- jonsor blijft bij Quick Boys wijk» Het autobedrijf Multi Lease blijft de komende drie ja insor van Quick Boys. Het Leidse bedrijf is voor het derde s n verbonden als geldschieter aan de Katwijkse zaterdag- ofdklasser. KNVB heeft Johnny Rep, van zondaghoofdklasser arte Schapen, voor twee «trijden geschorst, waarvan voorwaardelijk. Bovendien de ex-international een van 100 gulden betalen, kreeg deze straf opgelegd aanleiding van misdragin- in de competitiewedstrijd ïUVS. heidsrechter De Bekker, die 8 september een ongeluk- luel floot, zond Rep weg na a van ernstige bedrei- Bovendien werd hem eten 'beledigende taal' te len gebezigd. De wedstrijd toen al een keer gestaakt, it Rep even later toch weer reld betrad, onderbrak De er het duel voor een twee- laal. Rep begreep allemaal van de ophef. „Als je al wat ;gen hem, kreeg je geel. Ik hem of hij thuis niets te Hen had misschien. De de keer liep ik alleen maar reageerde de voor- ge topspeler destijds na af- 'REBORD 13-14-21-27-28-32 - 37 - Dumfi Meest Oudshoorn (Ned) 1-1, Bhawambhiek (Ned! 1. Leimena (Ned) - Ada- Merlns (Dui) - Sekongo rbehoudl s (Jackpot): geen winnaar, 2e prijs 1,00 ontvangen, 4e prijs. 136 win- die elk f. 250,00 ontvangen, 5e 113 winnaars die elk f. 25,00 ont- 6e prijs: 3228 winnaars die elk f. ontvangen, 7e prijs: 48.321 win- 12. 3. V Oudshoorn en Adamaszek 9. Wereldranglijst springruiti lando Magi ers 1-124 1. Simon (Oos) 4776,1, 2, Ludger Beer- Lansmk (Ned) 3342,2, 6. Tops 2959.2. 7. Pessoa (Bra) 2898,2, 8 Mellinger (Zwi) 2696.7. 9. Romp 2517,5. 10. Sloothaak (Dui) 2477.5. 24. Hendrix 1623.8. 25. Geennk 1611.6, 29. Raymakers 1424.9. 31 Van der Vleuten 1355.8. 39. Van de Pol 1137.0. 52. Bril 900.4, 53. Van der Schans 877,2, 88. Eras 527.1, 103 Huis n, vijfde ronde: Nederland - Cuba 3-1 5-11 16-14 4-15 15-8», Australië-Clu- 2-3(12-15 9-15 15-13 15-12 13-15), tStSSSS. Australië 5-0(3-15). 2-0. Stand: 1. Schwarz- janski 10, 5 Burleson en Durdyev 7, 8. Alias 5, 9. Sakidin 4, 10. Mark Wotte desnoods naar arbitragecommissie na verhogen vraagprijs Bridgers Crash in finale NK leiden utrecht» gpd ADO Den Haag heeft de vraagprijs voor Mark Wotte en John de Jong verhoogd. FC Utrecht, geïnteresseerd in trainer en speler, is niet bereid aan de verlangens van de eerste divisieclub te voldoen. Utrecht-voorzitter Hans Herremans: „Ons voorstel ligt er. Gaat ADO Den Haag daarmee niet akkoord, dan onder nemen wij geen actie meer." Wotte zelf reageerde gisteravond ui termate bitter. Wat hem betreft staat hij per 1 januari hoe dan ook voor de groep van FC Utrecht. „Desnoods via de arbi tragecommissie. Ik kan het allemaal niet meer volgen. Een week geleden zat er nog een gaatje van 50.000 gulden tussen vraag en aanbod van de clubs. Nu schijnt de kloof opeens groter te zijn." Wotte vermoedt dat ADO Den Haag voorzitter John van Ringelenstein is te ruggefloten door medebestuursleden. Zaterdagnacht, nadat in De Haag de pe- riodetitel was veroverd, trachtte Van Ringelenstein het contract met Wotte zelfs open te breken en fors te verhogen. Maar het besluit van Wotte staat vast: hij wil naar Utrecht. Wotte: „Ik ken John als een reële vent, ter zake kundig ook. Alle experts menen dat een afkoopsom van twee ton voor mij billijk is. Maar ADO Den Haag wil mijn transfer nu per se koppelen aan die van De Jong. Ze gaan het spel dus heel vervelend spelen. Ze dwingen me ge woon naar andere middelen te grijpen." FC Utrecht wil nu liever af van de zo genaamde 'package-deal'. Herremans: „Dat was ook een ideetje van ADO Den Haag. Het lijkt ons beter de transfers nu maar uit elkaar te halen'Dat schept ten minste duidelijkheid. Als ADO hem zo goed vindt, dan moeten ze hem maar houden. Wij wachten nu verdere stap pen van Den Haag af. We hebben geen haast. Wotte hoeft pas op 1 januari voor de spelersgroep te staan. Nol de Ruiter blijft tol aan de winterstop coach. We willen de selectie op korte termijn niet wéér met een nieuwe trainer opzade- Reservedoelman van Ajax maakt van elke training een wedstrijd i Cambuur. hij geen Fred Grim (rechts) in gesprek met Edwin van der Sar: „Als ik hier bijte ken, heb ik hier aan het einde van mijn carrière acht jaar op de bank ge zeten." foto GPD Het is moeilijk. De reservedoelman zoekt zuchtend zijn gevoelens af. Wat moet hij doen, als straks het contract afloopt? Blijft hij bij Ajax, dan heeft hij straks in totaal acht jaar op de bank gezeten. Of toch nog, met vrouw en kinderen, op avontuur, onder een vreemde lat. Fred Grim (32), van beroep bankzitter, is er nog niet uit. Hij schiet overeind, en zegt:.Verdomme, roep dat toch niet. Zoiets brengt me weer aan het twijfelen." Het is moeilijk, inder daad. men, met zo'n keeper voor je." Het is het lot van de reserve, van de tweede keeper. Hij klaagt niet, nooit. „Soms denk ik, Jezus, dit is al het vierde jaar. Omgevlogen is het." Zelden heeft hij een mentale inzinking op de harde bank. „Dat is de aard van het beessie, ik ben nogal optimistisch." Fred Grim heeft zijn uitlaat klep gevonden. Hij speelt zijn eigen wedstrijd, tijdens de trai ning. Hij wil winnen, ook die trainingspotjes tussen 'jong' en 'oud', zoals gistermiddag in Cal- lantsoog. Grim, het 'oudje', werd twee keer gepasseerd. Hij heeft de pest in. „Ik wil me nog elke dag verbeteren, dat is mijn drijfveer. Ik wil het gevoel heb ben dat ik elke dag nog vooruit kan. Ik wil het elke dag weer la ten zien. Voor mezelf." Maar nu is het anders. Het contract bij Ajax loopt af. De keuze is simpel: nog eens vier, vijf jaar Ajax, of toch nog op zoek naar een laatste 'echte baan'? De plussen en minnen. Waarom zou hij blijven? Grim komt zelf met de argumenten: gpd-verslaggever Fred Grim kwam Zeven jaar lang i wedstrijd. Niet één. Ook al was hij soms grieperig, snotterig, ook al deed de enkel pijn. Hij moest en zou die wedstrijd, zelfs dat vriendschappelijke potje, spelen. ,,/\lles willen mee maken", zegt hij nu. „Dat zit heel diep in me." Bij Ajax maakte hij in drie jaar ook alles mee. Op de bank. Kee pen deed hij met een mooie re gelmaat. Al is een frequentie van één duel per jaar aan de la ge kant. Maar, zegt hij, in drie jaar niet gepasseerd. Feyenoord (0-5), De Graafschap (0-0) en Vitesse (4-0), het is een rijtje om te onthouden. Dit seizoen is hij nog niet aan zijn jaarlijkse wed strijd toegekomen. Edwin van der Sar, nummer één, is nooit ziek, nooit geschorst, nooit ge blesseerd en altijd maar in vorm. Fred Grim, nummer twee, weet het. Hij heeft het ge accepteerd. „Je moet jezelf na tuurlijk niet in de maling ne- loop van het duel. Naast Rep moesten ook Ray Semmoh (natrappen op Marco Akerboom) en Milles Reingoud (tweemaal geel) het veld verla ten. Semmoh is door de tucht- commissie van de KNVB voor vier duels, waarvan twee voor waardelijk, geschorst. In de strafzaak tegen Reingoud is nog geen uitspraak gedaan. Naar aanleiding van alle ge beurtenissen tijdens de ont moeting tussen UVS en De Zwarte Schapen waren ook bei de verenigingen in staat van be schuldiging gesteld. UVS werd wangedrag van de supporters verweten, terwijl De Zwarte Schapen zich moest verant woorden voor het wangedrag van de spelers en de begelei ding op de bank. Zo deelde de verzorger van De Zwarte Scha pen een tik uit aan een UVS- supporter. De verzorger en bei de verenigingen zijn door de tuchtcommissie vrijgesproken. De wedstrijd op 28 september is overigens wel uitgespeeld. UVS won het duel met 4-0. Trainerswissel brengt Geoffrey Claeys van de hel in de hemel rotterdam» marcel v (Ned) Jed) 1-1. Bhawanibhie Cordier (Fr; 'l-E°Van Leeuwen (Ned) - Bhaiial 1-1. Stand: 1. Merins en Sekongo Cordier 11, 5. 9. 7. Bhailal 5. 10 Bhawanibhiek 3, PAARDENSPORT ZAALVOETBAL Maandenlang stond zijn gezicht op onweer. In het blonde, mar kante hoofd van Geoffrey Claeys spookte en donderde het. Een international die bij zijn club aan de kant wordt gezet maar met Belgie zo graag naar het WK wil, is niet de meest 'plesante' mens voor zijn omge ving. Aan de lijdensweg van Feye- noords 23-jarige verdediger lijkt onder het regime van Leo Been hakker echter een einde .te zijn gekomen. Het leven van Geof frey Claeys heeft opeens weer een hoop te bieden, nu hij in de Kuip als een volwaardige kracht wordt beschouwd en zich op het veld mag uitleven als in zijn hoogtijdagen bij Cercle Brugge. Claeys buffelt op de linker flank, heeft de plaats ingeno men van de geblesseerde Zuid- Amerikaan Patricio Graff en lijkt voor morgenavond verzekerd van een startbewijs tegen Ju- ventus in de Champions Lea gue. In drie weken van het ploe terende Feyenoord 2 op Var kenoord naar de schijnwerpers en de glamour van de Cham pions League. Claeys, met een smile zo breed als hij zijn kan: „Moet ik nog uitleggen dat ik gelukkig ben?" Maar dat hij van diep is geko men, verhult hij niet. De man. die op zijn achttiende al in de hoofdmacht van Cercle stond en vier seizoenen vaste keus was bij de Belgen, draait er niet omheen. Met zijn Vlaamse ac cent, dat steeds Rotterdamser wordt, zegt hij: „Ik heb ver schrikkelijk in de stront geze ten." Claeys kwam in de zomer van '96 naar Feyenoord, waar hij een belangrijke rol moest gaan vervullen in het centrum van de defensie. In zijn eerste seizoen mocht hij 25 keer aantreden, maar het merendeel van zijn partijtjes speelde hij voor de winterstop.. „Toen we uit het trainingskamp in Argentinië te- Geoffrey Claeys: „Soms kwamen Belgische supporters met vijftig of tachtig man in een bus om mij 90 minuten op de bank te zien zitten. foto G PD rugkwamen, begonnen we met een wedstrijd tegen RKC. Toen speelde ik slecht, hoor. Maar r de t 5 het r een reden om me nooit meer op te stellen." Uit eigen land werd de spar telende voetballer in het troebe1 le water van de Kuip een red dingsboei toegeworpen. Club Brugge, die andere grote club uit zijn geboortestad, vroeg hem via Eric Gerets terug te keren naar België. Claeys wilde wel, maar Feyenoord wilde hem niet voor een paar ton buiten de deur zetten. Achteraf is hij er niet rouwig om dat de transfer is afgeketst. „Was ik deze zomer bij Feye noord vertrokken, dan zou ik al tijd hebben moeten leven met het idee dat ik bij de mooiste club van Nederland niet was ge slaagd. Ja echt, Feyenoord is een mooiere club dan Ajax of PSV. Ik geniet van het stadion, van de sfeer en van de suppor ters die me nooit hebben laten vallen." „Ajax", zegt hij, „is natuurlijk een fantastische club. Er wordt topvoetbal gespeeld. En ik heb het ontzettend naar mijn zin. De trainingen hier staan op zo'n hoog niveau, het zijn wedstrij den op zich. En bij Ajax zit je nooit in de anonimiteit, ook niet als tweede doelman. Bo vendien. m'n kleine gaat straks naar school, dat speelt ook Waarom zou hij weggaan? „Als ik hier bijteken heb ik hier aan het einde van mijn carrière acht jaar op de bank gezeten. Soms denk ik: is dat dan wat ik wil? Wil ik zo mijn loopbaan be ëindigen? Kijk, het is best frus trerend soms. Je weet dat je het niveau aankan. Iedereen weet dat." Het Leidse bridgeteam Crash 1 is er voor de tweede achtereen volgende keer in geslaagd de fi nale te bereiken van de Mees terklasse viertallen, vrij vertaald: het Nederlands kampioenschap voor teams. Vorig jaar bleek het Amsterdamse Modalfa in de eindstrijd te sterk. Ditmaal is de kans op succes groter omdat Crash tegen de andere finalist HOK 1met een voorsprong van 21 IMP's (wedstrijdpunten) be gint, overgehouden uit de regit liere competitie. „Vorig jaar debuteerden we op het hoogste niveau en was het behalen van de finale al een knappe prestatie", aldus lean Paul Vis. de Zoetermeerder in Leidse dienst. „Dit keer ligt het verwachtingspatroon hoger, niet in het minst omdat wc met een voorsprong beginnen." Leiden en omstreken is een groot bridgedictrict maar tot voorkort speelden er nagenoeg geen teams in de hogere divi sies. Met de oprichting van Crash, negen jaar geleden, kwam daar verandering in. De club stelde zich tot doel presta ties te leveren door regionaal ta lent bij elkaar le zetten. Inmiddels wemelt het van de Crash-teams in de hogere klas sen van de competitie, maar in het weekeinde van 13 en 14 de cember moet het voorlopige hoogtepunt uit de korte club historie een feit worden. De duo's Verhees/Hoogenkamp (Leiden/Lisse) en Versluis/Vis (Den Haag/Zoetermeer) heb ben dar dige kaï dar am Leiden weer nale kampioene helpen. De finale heeft pla, Utrecht op het centrum v. Nederlandse Bridgebond. Paul Bosvelt stuurt Irwin fax Paul Bosvelt heeft ruim twee weken na zijn woeste overtreding op Denis Irwin alsnog zijn excuses gemaakt. De robuuste middenvel der van Feyenoord benadrukte in een fax aan de Ierse international van Manchester United dat hij nooit de intentie heeft gehad om hem te blesseren. Bosvelt hoopt dat hiermee de kwestie, die vooral in de Engelse media veel opschudding heeft veroorzaakt, uit de we reld is. Bosvelt raakte Irwin op 5 november in de Kuip voor de Champions League (1-3) hard op zijn knie. De Ier ging per bran card van het veld. Hij is zeker nog een paar weken uitgeschakeld. Spelers en trainers van Manchester United, trainer Alex Fergusqrfr voorop, wonden zich tijdens en na het duel hevig pp over de chargé van Bosvelt. Zij spraken van een schandalige overtreding. Opvallend genoeg kende arbiter Puhl alleen een vrije trap aan de Engelse kampioen toe. Bosvelt ging vrijuit. „Dat was misschien nog wel het grootste probleem zei hij in het NOS-Spoi tjournaal. Zijn eigen, Vlaamse fans trou wens ook niet. Achter de steun van zijn landgenoten schuilt een prachtig verhaal, dat bijna ongelooflijk klinkt maar echt waar is. Claeys: „Al die maan den dat ik op de bank of de tri bune zat, bleven Belgische sup porters naar de wedstrijden van Feyenoord komen. Soms kwa men ze met vijftig of tachtig man in een bus om mij 90 mi nuten op de bank te zien zitten, ha,ha. En dan hingen ze nog spandoeken op, ook!" Dat met de komst van Leo Beenhakker zijn carrière meteen een andere wending zou krijgen, had hij zelf niet ver wacht. „Ik speel natuurlijk ook omdat Patricio Graff gebles seerd is, maar in de maanden daarvoor zag ik zo ongeveer ie dere andere speler achterin spe len als hij er niet bij was. Daar om stond ik perplex toen Been hakker me op een zondagmor gen in Volendam vertelde dat ik aan de bak mocht." Hoe het verder gaat. zal veel afhangen van zijn eigen presta ties. En in zekere zin ook van de speelstijl die 'Don Leo' blijft hanteren. „Ik kende Beenhak ker niet. Echt, totaal niet. Ja, zijn naam had ik natuurlijk wel ge hoord en Ik wist dat hij een paar grote clubs heeft getraind. Maar verder zei hij mij niet zoveel. De eerste ervaringen zijn echter prima. Hij praat veel met de spelers, wil meteen de koppen bij elkaar hebben als hij het idee heeft dat er iets scheef zit. Hij vindt het belangrijk om te we ten wat er in de groep omgaat. Ik denk dat we met hem als trai ner nog wel een hoop plezier gaan beleven." Claeys hoopt dat de Rotter dammer hem individueel ook een paar 'plesante' maanden zal brengen. Als het meezit, kan een Nederlandse ex-bonds- coach een Belg dan naar het WK in Frankrijk brengen. „Ja, dat zou mooi zijn," verzucht Claeys. „Want dat komt nu weer een beetje terug in mijn kop." Boemeltje Cees Tempelaar, de trainer van Quick Boys, is niet te be nijden. Hij dacht op een rijden de trein te stappen, maar in de voetbaltempel Nieuw Zuid rijdt een boemeltje rond. Afgelopen zaterdag vormde de 0-3 n en daarbij komt dat de om vangrijke sponsorgroep waar wil zien voor het geld. Die sponsorgroep stelt Quick Boys in staat goede (en dus du re) spelers te halen en er is er talentvolle jeugd voorhanden. Waarom beantwoordt Quick Boys ondanks als de grote ploegen op bezoek ko men clan gaat het mis en zijn de krachts verschillen verbijsterend groot. Vorige week na de 2-2 tegen Noord wijk dacht men het lek boven te hebben, maar die krachtsexplosie blijkt dus een incident. Is dit de trainer aan te rekenen? Neen. Cees Tempelaar is een no-nonsense trainer, met een heldere kijk op voetbal en een eerlijk verhaal. Dat kunnen sommige van zijn voorgangers niet zeggen. Wie onder Tempel aar niet presteert, speelt niet. Ook als je Guido Smits heet. Waarom presteert Quick Boys dan niet? De spelers dragen soms zakken zand op de rug in de Katwijkse duinpan. De prestatiedruk werkt belemmerend. Zegt Tem pelaar. Dit verhaal zou kunnen opgaan voor Hendrik van Bee- len, de 17-jarige stormram. Maar juist Van Beelen is een van de betere spelers dit sei- Feit is dat de lat bij Quick Boys gewoon een tikkeltje hoger ligt dan bij andere clubs. De ach terban is kritisch en genadeloos 'lfon derzoek onder werpen. Niet werken? Dan ook niet spelen en dus ook geen premie. Aan de andere kant heeft dit Quick Boys gewoon te weinig kwaliteit voorde top. En dat mag de technische leiding zich aanrekenen. De scouting is op zijn zachtst gezegd voor verbe tering vatbaar. Wie een reservespeler (Marco Kleijn) van FC Lisse aantrekt, mag niet verwachten dat hij een topper is bij Quick Boys. Datzelfde geldt voor Guido Smits. Twee seizoenen geleden was hij niet goed genoeg; dit jaar werd hij teruggehaald om het spel te verdelen. Dat is vreemd. Het leger buitenlanders dat de laatste seizoenen naar Nieuw Zuid is gehaald, ontsteeg (uit zonderingen als Faerber en Fict ion daargelaten) nauwelijks de middelmaat. Net ah de spelers, dietien de verantwoordelijken voor de spiegel te gaan staan en moeten zich afvragen: 'doen we het wel goed rob onderwater

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19