Trigon speelt tegen zichzelf 65-59 egioclubs starten sterk Oase boekt eerste winst dit seizoen Marcel Huybens niet beschikbaar voor Oranje MSV herstelt zich van nederlaag Zaalsport e Haan inkt uit NDAG 24 NOVEMBER 1997 MICHEL VAN GENT Bioiibs uit de Leidse regio hebben de nieuwe daal ^P01*1'0 g°ed ingezet. Alleen Pemix, Mad- aa Fluks eindigden aan de verkeerde kant van lire. De overige zeven ploegen behaalden J inningen en Tempo speelde gelijk. De Alp- l en kenden daarmee een matige generale ie voor de komende streekderby tegen dx toonde in de tweede helft tegen Twee- \les even weer mentale veerkracht. Ineke ier Vegte. Raymond Boerman, Sjoerd van jioij, Jan Roest en Bert Vanhaelen verander- l innen zeven minuten 8-11 in een 13-11 irong. Kort na zijn doelpunt zwikte ^5 elen door zijn enkel, maar zijn tegenstan- isteiv! ïg door en maakte 13-12. Deze tegenslag ^oomt el ritme bij de Leidenaars, want zij raakten inaal achterop (13-16). Toen coach Peter s enige opmerkingen maakte richting srechter, kreeg hij prompt de rode kaart houden. Dit bleek te veel voor zijn ploeg, volgens met 16-19 verloor. ;n in de beginfase was er sprake van een v erschil tussen ZKV en TOP, want het stond 1 voor de thuisclub. De Sassenheimers in door twee strafworpen van Michiel Kok weer gelijk en nadien ging de score gelijk 12-12 besloot coach Harold Jellema Anne Zaag in te zetten om meer rust en routine eginaanval te brengen. De oud-hoofdklas- r hielp vakgenoot Stanley Lardé aan twee inten. Hij liep zelfs tegen een gele kaart op tijdrekken. Dat gebeurde nadat Steven 15-16 had laten aantekenen, wat ook de ind werd. ;ns het eerste gedeelte van de tweede helft Danaïden bij Diamco helemaal stil. De ie van Aart van der Werf stond 14-10 voor, deze voorsprong in een kwartier hele- erdwijnen (15-15). Dit was te wijten aan -cur18O0d uitvoeren van de opdrachten inzake ;n achterverdedigen. Björn ter Bruggen en leij man bouwden een nieuwe voorsprong 17) en deze bleef wel tot het einde intact: De eerstgenoemde schutter was evenals Kalthoff goed op dreef met vijf doelpun- collectief was Fiks duidelijk beter dan zodat erop de 19-15 uitslag weinig viel af jen. De oranje-blauwen hadden voortdu- ate"i- e leiding. Henrik Hooimeijer (3), Theo Vreeken (2), Marleen Boomgaard, Carola van Tol en Saco de Visser zorgden voor 8-4. De laatste speelde als vervanger voor zijn broer Matthijs die met een vingerblessure kampt. Na een kortston dige inzinking (8-7) nam de thuisclub de draad weer op, met name door een hattrick van Maikel Martens (11-7,17-12 en 19-13). Poulegenoot Tempo stelde bij Oranje Nassau (A) enigszins teleur met een 16-16 gelijkspel. De promotiekandidaat uit Alphen dicteerde vrijwel de gehele wedstrijd, maar kon nooit verder weg lopen dan twee doelpunten. Na rust (7-7) moest Tempo zelfs twee keer een achterstand wegwer ken (9-8 en 14-13). In de laatste twee minuten werd Ronald Friesema als verse aanvaller ingezet om het evenwicht te doorbreken, maar dat lukte ook de invaller niet. Al gauw in de wedstrijd raakte Madjoe achter op Sagitta, dat als een pijl uit een boog wegschoot naar 1-5. De Rijnsburgers lieten zich door deze opening overdonderen en kwamen tot aan de rust niet meer dichterbij (7-12). Zij gaven in de tweede helft beter tegenspel zonder dat de wed strijd nog kantelde. Invaller Jan Pieter Sip bepaal de met twee treffers de eindstand op 13-17. Han- ne Veldman nam vier goals voor zijn rekening. De verdediging van Velocitas had dermate goed zicht op de ballijnen van SEV dat zij de aan vallen vaak in een vroeg stadium onderbrak. Dit verklaart waarom het na een kwartier 5-1 stond en bij rust 8-4. Paul Meerburg was teruggehaald om meer schot in de ploeg te brengen. Hij werd met vier doelpunten meteen topscorer, voor Emanuel Vlagsma, die tot een hattrick kwam. De Leiderdorpers hadden nog ruimer kunnen win nen dan 13-8, want zij misten nog twee strafwor pen. KZ Leiden won met 19-15 van Vogel. De aanval was vooral gevaarlijk als op de combinatie werd gespeeld, want de tegenstander toonde zich erg happig. Arwin Akse, Jan Willem van der Kaay (3), Annelies van der Blom, Sandra Verhorik, Ronald van Leeuwen en Mark Zierikzee bouwden na 3-3 via 9-6 (rust) een 13-8 voorsprong op. Deze werd nadien moeiteloos vastgehouden, al was het aan tal plaatsfouten nog aan de hoge kant. De aanval van Fluks bleef in de tweede helft te gen Oranje Zwart tien minuten zonder score, waardoor de achterstand van 7-9 tot 7-15 aan groeide. Het achttal van Marcel van der Helm kwam lengte en schot tekortkwam. Petra Both maakte een hattrick, maar zij was de enige die meer dan eens scoorde. Ook de invallers Frank van Meygaarden en Robert Peeters konden geen uitkomst bieden. Sander de Haas v tEN JACCO SCHAAP VATEI v-dzv aardigden van maar dertien verenigingen zaterdag in Het Pol ei in Nieuwerkerk voor lerde ronde van de lo-wedstrijden. Een van blinkers was Stefan de van zwemvereniging ik Hij won de 400 me- slag in 5.48.5, een persoonlijk record, ij niet de enige Katwij- die zich thuisvoelt op 10 vrij, bewees Jeffrey Brande ling met 4.44.5, tien se- 886 u onder de NK-limiet. Paula Heemskerk van ok op de 400 meter vrij .49.7 onder die limiet. 400 meter-succes was ir Tousja Klein 5.25.6 was goed voor westac jij de meisjes uit 1987. de 100 meter vlinder- aor jongens '86 ontwik- zich een spannende tussen Jonathan de van NZ&PC en Jan n van SG De Zwetter. "heii idelijk wist De Mooy als aan te tikken (1.27.5). ntegen moest De Mooy gen nemen met een plaats op de 100 waar hij net achter Molenaar van De Zijl- ■indigde. meisjes '86 ging de dwt ïlinning op naar Coco van Beve- (atwijk) in 1.28.0. Zij enneke van Schaik (LZ achter zich te houden. Schaik revancheerde de 100 meter vlinder- larzij in 1.19.4 won. Merv_ Startgemeenschap De :r vielen vooral zwemmers in de prij- o was Tessa Kortekaas goed voor goud, 100 vrij (1.26.1) en op rug (1.33.5). Op de 1-3. h rij had zij de meeste rrentie te verduren van e Hendriksen Op de rug was het sser (1.35.4) die haar lur na aan de schenen laap van het Klooster iet twee ereplaatsen uis te keren: een twee- ats op de 100 vrij en daan r(je 0p 100 „jggiag a Heemskerk van LZ 3 ir een NK-limiet op de a issel bij. Tijdens een e< np tikte zij na 2.38.0 iaar 1 ijdens diezelfde wed- ctJ!0tf verbeterde zij haar pr LbPP loo meter vrij (1.03.8, ven< inde verder onder de e we ijl/LG fc Alk loi ■en limietwedstrijd in foort wist Louis van H enburg zijn uitgangs- op de NK te verster- >r 18.09.6 te realiseren 1500 meter vrije slag. Springfield uit Berlicwn aan zegekar gebonden De basketballers van MSV heb ben zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week te gen het laaggeklasseerde Baske tiers. In eigen huis versloegen de Noordwijkers Springfield met 65-59. MSV kende een uitstekende start tegen de bezoekers uit Ber- licum. Onder aanvoering van spelverdeler Richard Augustinus werd in de openingsfase Spring field goed onder druk gezet, waardoor de thuisploeg makke lijk tot scoren kwam. Helaas voor MSV waren de scheidsrechters minder gechar meerd van het spel van Augusti nus, die al vroeg in de wedstrijd in foutenlast kwam. Zijn ver vanger, Djoenie Steenvoorde, raakte na vier speelminuten ge blesseerd, zodat Augustinus al snel weer terug moest keren. Na enkele minuten, bij een stand van 30-16 in het voordeel van de thuisclub, moest hij echter met vijf persoonlijke fouten naar de kant, zodat MSV verder zonder echte spelverdeler moest opereren. Zeeger van Leeuwen nam de taak op zich, maar kwam daar door minder aan scoren toe. Tot aan de rust (43-32) hielden de Noordwijkers het nog vol, voor al door enkele acties van center Bert Schaap. In de tweede helft besloot Springfield met een press de Noordwijkse dribbelaars onder druk te zetten. Het resultaat was snel zichtbaar, ook met de in derhaast van zijn werk gehaalde Vincent Roos als spelverdeler voor MSV. Bij 55-50 lokte Jeroen Koot slim de vijfde fout uit bij de beste speler van Springfield, schutter Wels (18 punten). Toch werd het nog 59-59, maar Bart Koek scoorde vervol gens twee keer op aangeven van Van Leeuwen. Een laatste drie puntspoging van Springfield draaide net de ring uit, zodat Koot met een vrije lay-up de eindstand op het bord kon zet ten. Scores MSV: Koot 14, Van Leeu wen 14, B. Koek 14, Schaap 10. BS Leiden ging in Rotterdam hard onderuit tegen Rotterdam 2: 80-55. Naast de' al weken af wezige Albert Stuijfzand miste coach Ton kallenberg ook Arjen Severijn en kwam derde center Matthijn van Zon pas na de rust aan in de sporthal. Leiden be schikte derhalve over weinig lengte, waar de Rotterdamse re serves dankbaar gebruik van maakten. Omdat ook het schot bij de Leidenaars niet viel liep de thuisclub snel uit. Bij rust was de partij al beslist: 41-18. In de tweede helft waren beide teams gelijkwaardig, maar aan de grote achterstand verander de weinig. Scores BS Leiden: Lakerveld 16, Schade van Dooren 12. De vrouwen van Grasshop- CHEF •WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF RC3 ONOERWAIER C Nipte winst in openingsduel Vijf minuten voor het eindsignaal kwam coach Kees van Vliet van de bank af om de eerste aanval nieuwe instruc ties te geven. Deze wandeling gaf aan dat zijn selectie het tegen Swift(M) allesbehalve gemakkelijk had. Toch won de titelpretendent van Leiden haar openingsduel, al was het krap: 26-23. LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Aanvankelijk leek Sporting Tri gon nog even op een eenvoudi ge overwinning af te stevenen. De Leidenaars wonnen menig duel onder de paal en zetten hun opponenten zodoende da nig onder druk. Tim van der Horst (2), Diana Beij, Chantal van Duyn. Bianca Joustra en Al fred en Arnoud Lambooy bouw den een 7-5 voorsprong in krap acht minuten uit naar 14-7. In tussen trachtten de bezoekers de vaart uit het spel te halen door lang te combineren in hun aanval. Deze tactiek begon aan het einde van de eerste helft vruchten af te werpen, want het verschil slonk tot 15-12 (rust). Na de pauze kwam Sporting Trigon biet meer los van Swift, zodat het duel lang spannend bleef. „Wij konden de wedstrijd niet controleren", gaf coach Kees van Vliet achteraf toe. „Wij maakten het onszelf moeilijk door het spel erg klein te ma ken. Als je de zijkanten en het achterveld beter bezet, creëer je vanzelf meer ruimte. Nu gingen we te lang lopen breien naar de paalzone en dan krijg je auto matisch meer balverlies." Ondanks deze tekortkomin gen bezat zijn formatie wel de klasse om op cruciale momen ten te blijven scoren. Dat ge beurde met name op 16-15, 19- 18 en 20-19. Goals van Arnoud Lambooy (2), Brenda Venema en Alfred I.ambooy leken alsnog een vroegtijdige beslissing te brengen (24-19). Daarna nader de Swift toch weer tot 24-21, re den voor Van Vliet om de bank te verlaten en de aanvallers langs de lijn te instrueren. „De aanval speelde te gehaast, ze moesten meer hun tijd nemen. Tim van der Horst moest niet onder de paal blijven staan, maar meer uit de rebound zijn kansen zoeken", lichtte de coach zijn beweegredenen toe. Overigens hielp zijn loopje wei nig, want de bezoekers maakten 24-22 met twee minuten te gaan. De tweede aanval stelde als nog orde op zaken met een strafworp van Arnoud Lambooy en een droge knal vanaf de mid denlijn van Sander de Haas, eindstand 26-23. Coach Kees van Vliet was uiteraard content: „Wij starten als titelkandidaat en dat legt een bepaalde druk op de ploeg. Het was geen echt goede wedstrijd vandaag, maar gezien de individuele kwalitei ten hebben wij toch verdiend gewonnen. Wij hebben zo'n on gelooflijk scorend vermogen, ie dereen scoort gemakkelijk. De kop is er tenminste af." teravond laat voor de laatste kans op kwalificatie voor de kampioensgroep. Succes had de ploeg tegen concurrent Niels Stensen echter niet. Na de on gelukkige 48-46 nederlaag we ten de speelsters van Hans van Vegten zich veroordeeld tot de degradatiepoule. Dat Lisse de voor rust (15-17) veroverde voorsprong niet kon vasthou den, mocht de ploeg zichzelf aanrekenen. In plaats van col lectief ten aanval te trekken, zocht de ploeg de weg naar suc ces via individuele acties. Scores BV Lisse: Van de Heuvel 15, Marleen Droog 12. De meisjes junioren van Grasshoppers bleven in Katwijk knap overeind tegen Eastwood Tigers: 79-71. Drie driepunters brachten Grasshoppers bij rust op een 37-36 voorsprong, en nog eens drie driepunters aan het begin van de tweede helft sloegen het beslissende gat. Scores Grasshoppers: G. Ver steeg 22, T. Versteeg 21, De Jong 16. De juniores van BV Leider dorp verloren thuis met 64-80 van Akrides. Lang had de thuis ploeg het beste van het spel. Vlak voor rust (31-32) stokte het echter bij de Leiderdorpsen. In de tweede helft was Akrides een klasse beter. Scores BV Leiderdorp: Mulder 18, Van den Burg 12. BV Lisse verloor in eigen huis met 53-81 van Prisma College. Voor rust (22-54) kwam Lisse er niet aan te pas. Scores BV Lisse: Hemminga 23, Rodewijk 14. Saturnus 2 en Stompwijk '92 zegevieren MEDEWERKER Zowel de reserves van Satur nus als de vrouwen van Oase en Stompwijk'92 boekten de volle winst in de derde divisie. Voor de Saturnus-reserves en de vrouwen van Oase beteken de dit de eerste winst op divi sie-niveau. Stompwijk'92 be houdt door de overwinning de aansluiting met de top. Saturnus 2 won slechts met een punt verschil van EHC: 17-18. Het verschil had veel groter moeten zijn omdat de Leidse spelers duidelijk over meer technische kwaliteit be schikken. Net als in de twee voorgaande wedstrijden bleek Saturnus echter kwetsbaar in de slotfase. Het fel knokkende EHC kwam in de slotminuut langszij, 17-17. Balverlies van de Leidschendammers in de aanval resulteerde in een Leid se breakout die werd verzil verd, doch door de arbitrage werd omgezet in een straf worp. Zinderende spanning derhalve, maar de strafworp- specialist Andrè van Es faalde niet, 17-18. Een absoluut ver diende winst maar zo ver had het niet mogen komen. Top scorers bij Saturnus waren An drè van Es met zes en Sierk Rozema met drie treffers. Oase ving de Snelwiek-aan- val op in een 3-1-2 versterkte defensie in het centrum. Daar verspeelde de Rotterdamse ploeg vele malen de hal en dat leverde Oase breakout-moge- lijkheden op die vooral door Jannie Jansen met doelpunten werden afgerond. Omdat Snel- wiek bleef volharden in dezelf de aanvalsopzet tekende de Rotterdamse nederlaag zich allang voor het einde van de wedstrijd af. In het Oase-doel leverde Merel van Leeuwen degelijk werk af op de schaarse doelpogingen van de Snel- wiek-aanval. Jannie Jansen werd met vijf treffers topscoor- ster bij Oase. Stompwijk'92 was van meel af de betere ploeg tegen Wings. De Haagse ploeg had grote problemen met het afronden terwijl bij Stomp wijk'92 Irma van der Bosch weinig kansen nodig bleek te hebben om succesvol uit te halen. Toen in het verloop van de wedstrijd ook Yvonne Ben nis zich liet gelden was de overwinning een bekeken zaak. Niettemin was trainer- coach Ton van Beek niet hele maal tevreden. Met meer fel heid in de duels zou het doel- puntenverschil groter zijn ge weest. Het onnodige verlies van vorige week tegen de DWS-reserves is kennelijk nog niet verwerkt. Topscorers bij Stompwijk'92 waren Irma van der Bosch met zeven treffers en Yvonne Bennis met vijf goals. ZOETERMEER ANP Een speler van Springfield laat zich in vogelvlucht volledig foppen door de 'fake' van MSV-speler Jelle Hen driks. De Noordwijkers wonnen met 65-59. foto loekzuyderduin pers kwamen er tegen lands kampioen Lieshout niet aan te pas. De thuisploeg won met 84- 57. Zonder de geblesseerden Nieke Hartlief en Barbara van Rooijen begonnen de Katwijk- sen, enigszins geïmponeerd door de aanwezigheid van de boomlange N'Diaye (zie de ru briek 'Er Tussen In'), slecht aan het karwei. Binnen zeven minu ten stond het 19-4. Grasshop pers, met oudgediende Marja Hoogkamer weer even in de ge lederen, kwam nog wel terug tot 40-32 bij rust. In de tweede helft was het na mens Lieshout vooral interna tional Carla Maas (25 punten) die voor de scores zorgde. Tot vier minuten voor tijd bleef het verschil rond de zestien punten. Met een press probeerde Grasshoppers nog iets terug te doen, maar de smalle Katwijkse 'selectie ontbeerde het uithou dingsvermogen om dat goed uit te voeren, zodat in de slotfase de achterstand nog groter werd. Scores Grasshoppers: Nieu- wenhuijs 19, De Ruijter 15, Van Kooten 11. In Utrecht vocht BV Lisse gis- Marcel Huybens is niet beschikbaar voor de eer ste drie interlands van de nationale basketbal- ploeg in de EK-kwalificatieronde. De 29-jarige basketballer van EBBC Den Bosch, met 44 inter lands op zijn naam, is door zijn club niet vrijge geven. Hetzelfde geldt voor guard Wierd Goedee en Jong Oranje-speler Hanno Schoenmakers. „Maar het verlies van Huybens weegt het zwaarst", stelt bondscoach Van Kersschaever. De medische staf van EBBC wil het trio behoeden voor overbelas ting. „Zeker, ze hebben veel gespeeld in de com petitie en de Europa Cup", geeft Van Kersschae ver toe. De Bossche ploeg stelde een compromis voor. Wel meespelen in het vierlandentoernooi van Zoetermeer, niet in de uitwedstrijd tegen IJsland, wel thuis tegen Litouwen en Estland. Die oplos sing wees Van Kersschaever resoluut van de hand. „We moeten Huybens in deze ploeg nog inpassen. Dus heb ik hem nodig op alle trainin gen." Bovendien wil de Belgische coach voor de ge boren Leiderdorper Huybens geen uitzondering maken. „Hij is een belangrijke speler, ja zeker, maar dat wil niet zeggen dat hij daaraan bepaal de privileges kan ontlenen. Daarom heb ik de deur in het slot gegooid voor de eerste drie inter lands." Oranje kon in zijn eerste wedstrijden onder de nieuwe Belgische bondscoach niet imponeren. Defensief was het redelijk stabiel, maar aanval lend schrikbarend slecht. Hongarije was in het toernooi van Zoetermeer veel sterker dan de cij fers (62-72) doen vermoeden en België schoot gisteren in de strijd om de derde plaats nog vaker mis dan Oranje (72-66). „Eén voordeel hebben we", zei Van Kersschaever, „het kan vanaf nu al leen maar beter. Gun deze ploeg een beetje tijd." Maar die heeft Oranje niet met drie uiterst be langrijke kwalificatieduels binnen een week. Van Kersschaever neemt vandaag zestien has ketballers mee naar de uitwedstrijd tegen IJsland. Het duel is woensdag het eerste uit de kwalifica tieronde voor het EK van 1999 in Frankrijk. Dc selectie bestaat uit: Bonnes (Amsterdam). Van Din ten. Te Velde (Bree). t aydherbe. Van Houten. Rouwhorst (Donar), Hammirik (Alba Berlin). Nahar (Aris Salonika). Me lis. Ormskcrk (Figuicrense), Van Rootselaar (Houthalen). Van der Sluis (AST Dent), Van Teeseling (Charleroi), Tuin stra (Gent). Dc Voogd (IJlm) en Van Woerknm (Matterbtirg). BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MEDEWERKER

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23