Ajax oogt lang niet meer zo fris Betaald Voetbal DO Den Haag zeker an de nacompetitie IS\ en FC Twente 'joelen kat en muis Vitesse lijkt klaar voor de topper tegen PSV BANDAG 24 NOVEMBER 1997 leenhakker wil Van Vossen ferdam Leo Beenhakker wil Peter van Vossen naar Feye- Gent >ord halen. De Rotterdamse coach bevestigde gisteren 3. U iip dat hij de vaste reserve van Glasgow Rangers 'heel graag' 12 m zijn selectie zou toevoegen. De opvolger van Arie Haan weet dui\ hter dat de financiële mogelijkheden bij zijn nieuwe club klein m n. ..In mijn eerste gesprek met voorzitter Jorien van den Herik eeg ik meteen te horen dat er geen ruimte was voor versterkin- n", legde Beenhakker uit. „Alleen bij verkoop van een speler 2. n er een nieuwe man bij komen. In die wetenschap ben ik bij wem yenoord aan het werk gegaan. Daar doe ik dus niet moeilijk 1W cr' ^et ^an bossen moet ik dus geduld hebben." m Vachten met nieuwe ClubCard' :ej (Olle FC Zwolle-voorzitter Gaston Sporre heeft in Heeren en-preses Riemer van der Velde een medestander gevonden zijn strijd tegen de persoonsgebonden ClubCard. Beide voor- ters dienen vanavond in Zeist tijdens de algemene vergade- ig betaald voetbal een gezamenlijke motie in waarin ze het Leio ctiebestuur vragen om pas op de plaats te maken bij de invoe- astie ig van dat nieuwe identiteitsbewijs voor voetbalfans. Het sec- 5 bestuur is van plan om de ClubCard met pasfoto op 1 augus- 'sh 51998 het levenslicht te laten zien. „Het is verstandig om eerst 'oto* ns goed te onderzoeken wat de gevolgen van die persoonsge- inden ClubCard zullen zijn", aldus Sporre. Korbach: 'Die club heeft al honderd jaar geluk' 3 Den Haag heeft de tweede uima iode in de eerste divisie ge- 8Rio inen" Hagenaars versloe- thuis Eindhoven met 4-1. Den Haag haalde evenveel iten als AZ, dat als winnaar scm de eerste periode niet mee- deze race. De Alkmaar- blijven ruim aan de leiding '^fr Ie reguliere stand. Ze won- 29. c van Haarlem, 5-3. ferm aar liefst 7000 toeschou waren zaterdagavond naar Haagse Zuiderpark geko- Den Haag begon niet Losada zette de ploeg van edojfe Wotte in de negende mi- op achterstand. Iliohan 1-flikte even voor rust gelijk, tegen het eind stelden de enaars de zege en de perio- 13-23 lel veilig. Iliohan scoorde in 70ste minuut zijn tweede lier, 2-1. Boussabon tilde de •i id met twee treffers in de Be (ase naar 4-1. Dankzij de pe- ^nG etitel is ADO Den Haag ver- ird van een plek in de na- 14-3 ipetitie. De ploeg moet het 7 T,! zonder de naar FC Utrecht ekkende coach Wotte stel- Over de overgang is een icipe-akkoord bereikt. Wel erhandelen de clubs nog Leen afkoopsom. blijft het uitstekend doen. Alkmaarders wonnen thuis N'oord-Hollandse derby te- Haarlem met 5-3. Tot 3-3 Bil den de gasten bijblijven, ma hielpen Langerak en ïerts hun ploeg aan de zege. Het duel Emmen tegen FC Zwolle (2-2) kende een tumul tueus einde. Binnen twee minu ten konden Kooyman (Emmen) en Nuorela (Zwolle) naar de kleedkamer. Bovendien maakte Emmen-trainer Griever het in de ogen van scheidsrechter Sterk zo bont dat hij naar de tri bune moest. In Deventer scoorde Go Ahead Eagles er tegen Heracles flink op los. Liefst zeven keer moest de Almelose doelman de bal uit zijn doel halen: 7-0. Een paar weken eerder verloren de Almeloërs al met 8-0 bij AZ. Midweeks waren ze in de beker nog te sterk geweest voor eredi- visionist Volendam. Bij Cambuur schoot topscorer Harry van der Laan er opnieuw één in. De Friezen wonnen uit met 4-0 van FC Den Bosch. Van der Laan bracht zijn seizoen totaal op achttien. Hendriksen (Cambuur) kreeg rood. TOP Oss handhaafde zich in de subtop. De ploeg van Lex Schoenmaker won uit met 3-1 van Dordrecht'90. Derksen was de Dordtse schutter. Het was de eerste treffer van de club na 473 doelpuntloze minuten. Dat was geen (diepte-)record. In het sei zoen 1989-1990 kwam Haarlem eens 830 minuten niet aan sco ren toe. RBC blijft tegenvallen. De hekkensluiter, met de nieuwe trainer Ruud Kaiser op de bank, verloor op eigen veld met 2-0 van Veendam. Afgelopen zomer, Aruba. Op het strand, onder de parasol, zonnebril op de neus, cocktail onder hand bereik, hadden ze het er nog over gehad. Over dat oneindige geluk van Ajax. Fritz Korbach, trainer van De Graafschap, was er over begonnen. En Ronald de Boer, stervoetballer bij Ajax, gaf het lachend toe. „Wij", had de speler ge zegd, „wij hebben zo veel geluk, 'train'. Wij zouden van geluk nog onder de tram lopen." Zaterdag avond, de Amsterdam Are na. Koud, kil, mistig, zon nebril maar weer op het voorhoofd. 'Train' en spe ler kwamen elkaar weer te gen, na de meer dan geluk kige 1-0 van Ajax tegen De Graafschap. En de trainer zei: „Dat is al honderd jaar Ajax; ik zal barsten." amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Korbach had het dus kunnen weten. Maar wat is er aan te doen? Die verschrikkelijk mis lukte vrije trap van Oliseh, die 'gewoon' naast zou gaan. En dan, op de hak van de toevallige passant Witschge, de carambole op de schoenen, de vingertop pen van de doelman. En de goal. Zo veel geluk, daar kun je je niet tegen wapenen. Zo veel geluk had Ajax nodig, zaterdagavond. Het is wat Ajax ook morgenavond nodig zal hebben, tegen VfL Bochum. Ze zijn wel een beetje met elkaar te vergelijken, die twee bezoeken de clubs. Hard werken, fel in de duels. Massaal verdedigen, snel weg via de counter. Ajax had het er moeilijk mee. Moeilijk met zichzelf, natuurlijk. Het tempo was laag, de bewegingen traag. „We zijn de frisheid van de eer ste weken van het seizoen een beetje kwijtgeraakt", stelde trai ner Morten Olsen naderhand vast. „We hebben een mindere periode." De oorzaak is bekend: te veel wedstrijden. Zo'n 26 in 13 weken, dus twee per week, had de Deen geanalyseerd. Een terugval, een mindere periode, het komt nooit gele gen. Ook niet bij Ajax. De ko mende maand wachten nog drie belangrijke wedstrijden: uit en thuis tegen VfL Bochum, voor de UEFA cup, en 21 de cember thuis tegen PSV. Het wordt een overlevingstocht. Maar die barre tocht was eigen lijk al eerder begonnen. Udine- se was het mooiste, of eigenlijk, het lelijkste voorbeeld. „We zijn deze periode tot dusverre geluk kig doorgekomen", stelde Olsen vast. Met geluk, vraag het de trainers van Udinese, van NAC en van De Graafschap. Met zo veel geluk wordt een ploeg nog eens kampioen van Nederland. Want dat het straks weer gaat lopen bij Ajax, dat ligt voor de hand. Het klinkt gek, voor een ploeg die al vijftig doelpunten maakte in vijftien wedstrijden. Maar Ajax scoort moeilijk. Dan gaat het niet om de tweede, derde, de vierde tot en met de zevende treffer. Dan gaat het om de eer ste goal, die de wedstrijd moet 'openbreken'. Als die eerste goal eenmaal is gevallen, lijken ze het allemaal wel te kunnen. Met de mooiste 'bicycle-kicks' of andere omha len, 'stiffies' en lobjes. Zaterdag avond trokken weer heel wat Ajacieden door het strafschop gebied. Er was er niet één doortastend genoeg. En de held van de week - Dean Gorré - was weer een gewone, anonieme werker. De maker van vier tref fers tegen MW werd gewisseld. Zó wisselvallig is Ajax nog. Ajax wilde tegen De Graaf schap een voorwedstrijd afwer ken voor het UEFA cup-duel te gen Bochum. Ronald dc Boer (ribblessure), Michael Laudrup (achillespees). Richard Witschge (dijbeen), Tijjani Babangida (spierscheuring), ze hebben weer kilometers nodig, zoals Ol sen het noemde. Net terug van blessures, op zoek naar ritme en vorm. Dat was duidelijk te mer ken. Laudrup kwam nog van al les tekort. De Deen slingerde zich in de 35ste minuut tegen De Graafschap door het straf schopgebied. Maar uit het rol- lertje tot besluit sprak een ge brek aan kracht. Eerder al, in de zesde minuut, kreeg doelman Olyslager het schot van Dani niet onder controle. Laudrup moest stiften, hij schoot de bal tegen het lichaam van de kee per, Een gebrek aan ritme. Laudrup werd na een uur ge wisseld, Benni kwam er in. Ba bangida werd nog gebracht, ook de Nigeriaan was er na 5 okto ber (Willem II) niet meer bij ge weest. Fit waren ze, lichamelijk. Maar niet fris, niet frivool. Ajax: Van der Sar: Tobiasen, Blind (7H Rudy). Oliseh en Frank de Boer, Ro nald de Boer. Gorré 162. Babangida) en Witschge; Dani. Arveladze en Laudrup (66. McCarthy). De Graafschap: Olyslager: Wilnis, Hendriks, Redeker en Lindenbcrgli: Nok, 'I e Braak. Viscaal (HO. Victoria) en Godee; Ibrahim (71. Brcetveld) en Rza irg - naak l0ven marc hoeben ,t ra( verslaggever deT c Qt ners roepen al jarenlang dat [itcoj lederlandse competitie met s de vergelijking met het enland kan doorstaan. Het nog niet zo beroerd met het ricj rlandse voetbal 1 als sommige criticasters ppx n doen geloven. Blijkbaar is C*A|moeilijk de harde waarheid ogen te zien. iterdagavond gaapte tussen en subtop eens te meer een JI^S;Ü ns§root §at- PSV-FC Twente p papier een aardige wed- Het werd een spelletje kat - muis tussen de landskam- U'1 n en de nummer zes van de k" Svisie. De Eindhovenaren e inen het duel met 3-0. En ?r de uitslag was een zeer magere )ene iegeling van het krachtsver- ree8 lop het veld. pro e vaf m de vooravond van het mpions League-treffen van derdag bij Dynamo Kiev be- °P de de wedstrijd Advocaat unfli jgja yy „Tegen Kiev had- we hetzelfde probleem als egen Twente", zo luidde de pijnlijke constatering. „Ook speelden we een goede strijd, maar misten we te :ansen." Eindhovenaren hikken de thuisnederlaag op het 's ,SN1 Ier landskampioenen tegen achterstand op de Oekraï- aan. Het maakt de wed- van deze week tot een ha- ijke onderneming. Wil PSV rinnaar van poule C van de npions League uit de strijd en. is het in Kiev gebaat bij overwinning met drie doel- len verschil, best11 donderdag heeft Advo- de tijd om bijvoorbeeld bij RonfNilis, de topscorer van de mee te twee jaar in de eredivisie, nan liaan igt te vaak verkoos hij bij zijn acties schoonheid boven doelmatig heid. Voor collega en landgenoot Gilles de Bilde geldt een com pleet ander verhaal. In tegen stelling tot Nilis is zijn spel aan wisselvalligheid onderhevig en ook zaterdagavond was hij geen glimp van de flitsende speler van vorig jaar. Dat hij in de 68ste minuut toch nog de derde treffer van PSV voor zijn reke ning nam, mocht een wonder heten. Het betrof overigens een niet te missen, hem door To- mek Iwan geboden, kans. Advocaat heeft het niet zo op kritiek op individuele spelers. Zo kon het dat hij in positieve bewoordingen sprak over Iwan die zaterdagavond twee assists verzorgde. „Door zijn snelheid gaat er natuurlijk continu drei ging van hem uit. Hij moet er alleen nog voor zorgen dat hij ook vlak voor de goal dreigend kan zijn." Maar al te goed weet Advo caat dat niet Iwan de aangewe zen persoon is om de wedstrijd in Kiev in het voordeel van PSV te beslissen. Die taak rust van zelfsprekend op de schouders van het Belgische koningskop pel. waarbij de ondersteuning vanaf de linkerflank van Boude- wijn Zenden nog een heel groot vraagteken is. Hij kan weliswaar spelen, maar ondervindt nog steeds hinder van een blessure aan de hamstrings. Hij mocht pas in de 77ste minuut opdra ven als vervanger van Iwan. Op het moment van de entree van Zenden stond de 3-0 stand al op het scorebord. Ovidiu Stinga, Jaap Stam (66ste mi nuut) en Gilles de Bilde (68ste) waren de makers van de doel punten. De tweede treffer had PSV nota bene aan een 'bloo per' van de Twentse invaller Kandhai te danken. Hij maaide op de doellijn naast de kopbal van Stam en een latere gele kaart maakte zijn ongelukkige avond helemaal compleet. arnhem anp Toch had FC Twente volgens trainer Hans Meyer over de ge hele linie niet over geluk te lda- gen. „Met 3-0 hadden we nog mazzel. PSV was duidelijk beter, dat heeft iedereen kunnen zien. Liever had ik in het begin van het seizoen hier gespeeld. Toen kende PSV de nodige proble men." Meyer ging onmiddellijk over tot zijn eigen problemen. FC Twente, morgen voor de UEFA Cup spelend tegen het Franse Auxerre, heeft in elk geval Ten Caat en McKinnon in de zie kenboeg, weet Ten Hag ge schorst en twijfelt over de fysie ke staat van Bosman, Stein- mann en Sumiala. „En dat soort zaken tellen bij ons toch zwaar der dan bij een club als PSV". zo klonk het sombertjes en geheel passend binnen de huidige ver- Iwan (77. Zenden); Nilis (81. Möller) en De Bilde (79. Degryse). FC Twente: Boscnker; Oude Kamp huis. Hoogma. Van Halst en Ter Avest; Ajoepov. Ten Hag (71. Karnebeek) en Stcinmann; Sumiala (46. Bosman), Vennegoor of Hesselink (57. Kandhai) eindhoven. anp Twijfels over inzetbaarheid Faber en Bruggink laatste drie duels ook weer de nodige speelminu ten mee. De aanvaller kan vandaag in het tweede elftal meer ritme opdoen. Ook Demo, door een enkelblessure maanden niet in actie, en Möller spelen om dia reden mee met de reserves. Advocaat beslist morgen wie hij meeneemt naar Oekraïne. De kans om de tegenstander te bekijken heeft hij de laatste tijd niet meer gehad. Kievs laatste duel was in de Champions League tegen Barcelona, drie weken geleden (0-4). De competitie in Oekraïne ligt stil. Dinamo verbleef de afgelopen week in Israël op trainingskamp PSV weet niet of het donderdagavond in de Champions League tegen Dinamo Kiev Faber en Bruggink kan laten spelen. De eerste herstelt van een open beenwond. De tweede heeft last van een licht verrekte knieband. Coach Advocaat noemde het optreden van Valckx verheugend. De verdediger speelde binnen vier dagen twee keer zonder problemen. Daarvoor stond hij wegens een breuk aan het schouderblad twee maanden langs de kant. Zenden, terug na een spierscheuring, pakte de Op een overtuigende manier hield Vitesse zich zaterdag avond in de race voor de twee de plaats. De Arnhemmers droogden FC Groningen af met 5-1 mede dankzij drie goals van topscorer Machlas. De schade voor de Gronin gers was nog veel groter omdat Leonardo, Magno en Atteveld binnen zes minuten de rode kaart kregen van de onnavolg bare scheidsrechter Van Dijk. Daarmee werd Groningen, na eerder Wageningen, Sparta en Go Ahead Eagles, de vierde ploeg in de geschiedenis die in één wedstrijd drie keer rood scoorde. Vitesse kon er niet mee zitten. Volgend weekeinde komt PSV naar Arnhem en dat belooft een spektakelstuk te worden met als inzet de tweede plaats. Na acht minuten al dolde Trustfull Peeper en via de bin nenkant van de paal verdween de bal voor de eerste keer in het doel. Perovic maakte vervolgens 2-0, Bos zorgde met een eigen doelpunt voor 2-1 en daarna was het de beurt aan Machlas. Nog voor rust bepaalde de Griek de marge weer op de twee, en in de tweede helft mocht hij zijn topscorerspositie versterken door twee straf schoppen-achter de voor Lode- wijks ingevallen doelman Dar- winkel te schieten. NAC - Fortuna Sittard NAC is uit vorm. Het klinkt vreemd na de 3-1 overwinning op Fortuna Sittard, maar de Bredase ploeg verbloemde za terdagavond met dat resultaat de werkelijkheid. Na de hard aangekomen ne derlaag tegen Willem II telde voor NAC alleen een goed resul taat. De agressief begonnen Bredase ploeg vond al snel de goede richting. Binnen twee mi nuten kopte De Roover een voorzet van Schreuder achter doelman Van Zwam. Het had het begin van een mooie avond kunnen worden, maar al heel snel zakte het spel van de thuis- betaald voetbal Ajax-De Graafschap 1-0 (0-0). 86. Witsch ge 1-0. Scheidsrechter: Uilenberg Toe schouwers: 46.942. PSV-FC Twente 3-0(1-0). 40 StingB 1 0 66. Stam 2-0. 69 De Bilde 3-0 Scheids rechter: Jol Toeschouwers: 28 500 Gele Vitesse-FC Groningen 5-1 (3-1). 8 Trust full 1-0. 21 Perovic 2-0. 28 Bos 2 1 (ei gen doel), 36 Machlas 3-1. 56 Machlas 4-1 (strafschop). 66 Machlas 5-1 (straf schop) Scheidsrechter Van Dijk Toe schouwers: 8579 Rode kaart: 64 I eon.ir do (FC Groningen), 66. Magno (FC Gronin gen, 2xgeel), 69. Atteveld (FC Groningen, 2xgeel) Gele kaart: Trustfull. Korsten. Reuser (Vitesse). Leonardo, Elshot. Rosen (FC Groningen) NAC-Fortuna 3-1 (1-0). 2. De Roover 1-0. 50. MillCIC 2-0. 80 Paauwe 2-1. 88 Brus selers 3-1 Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 12.030 Gele kaart: G kens (NAC). Simons (Fortuna) MVV-RKC 1-1 (0-0). 51. Landzaat 1-0. 61. Lammers 1-1. Scheidsrechter: l uinge. Toeschouwers: 4 530 Gele kaart: Bozovi Lammers (RKC). Feyenoord-FC Utrecht 3-1 (2-0). 18. Bos velt 1-0, 45. Van Gastel 2-0 (strafschop), 77 Beekink 2-1. 88 Van der Gaag 3-1 (e d Scheidsrechter: Wegereef Toe schouwers: 25.020 Gele kaart: Van Ga- tel. Van Wonderen (Feyenoord). Nascimen- to. Wapenaar (FC Utrecht) Topscorers: 1 Machlas (Vitesse) 18. 2. Lit- manen (Ajax), Hamming (Fortuna S De Bilde (PSV) 9, 5. Dennis de Nooijer (Spar ta), Decheiver (FC Utrecht), El Khattabi (Heerenveen), Arveladze (Ajax) 8, 9 Ba bangida (Ajax). Cocu (PSV) 7. Programma: donderdag 27/11: Volendam FC Groningen, RKC NAC zondag 30/11 De Graafschap-NEC. Sparta-Feyenoord, FC Twente Volendam. FC Utrecht-Roda JC, Vi tesse-PSV, Willem ll-NAC, Ajax-Fortuna S. 1 0 43 50- 4 6 0 36 49-15 4 2 34 40-22 4 4 28 27-21 4 4 28 24-18 3 6 21 23-22 5 5 20 18-18 4 6 19 23-23 1 9 19 17-32 3 6 18 18-19 6 5 18 28-27 2 8 17 28-36 2 8 17 20-32 5 8 17 19-17 6 6 15 19-27 2 10 14 16 39 6 8 12 20-35 4 10 7 9-41 eerste divisie WV-Helmond Sport 2-2 (1-1). 25 Pieren 1-0, 31 Evers 1-1. 52. Graef 2-1. 53 Yahiaoui 2-2. Scheidsrechter; Van der Pas Toeschouwers: 1967 Gele kaart: Graef, Hofman (WV), Yahiaoui (Helmond Sport) Dordrecht'90-TOP Oss 1-3 (0-2). 4 3 Lu huttu 0-1, 45. Y. Cornelisse 0-2, (straf schop), 53 Derksen 1 -2, 88. De Wi|s 1 3. Scheidsrechter: Helmstri|d Toeschouwers: 1100 Gele kaart: Myssing (Dordrecht'9' 1 De Jong (TOP Oss). ADO Den Haag-Eindhoven 4-1 (1-1) 9 Losada 0-1. 37. Iliohan 11. 70. Iliohan 2- 183. Boussabon 3-1. 90. Boussabon 4 1 Scheidsrechter: Gerritsen. Toeschouwers 7000 Rode kaart 35. Smulders (Eindho ven, 2xgeel). Gele kaart: Steyn, Eaerber (AD0 Den Haag), Van de Ri|t, Greven (Eindhoven). AZ-Haarlem 5-3 (2-2). 20 Van de Brink i 130 Van de Weert 11. 32. Van de Brink 1-2. 38 Langerak 2-2, 57 Van de Weert 3-2, 63. Hasselbaink 3 3. 70. Langerak 4 3. 75 Huiberts 5-3 Scheidsrechter: I uy ten Toeschouwers: 6322 Gele kaart: Op dam (AZ). Naciri (Haarlem) Emmen-FC Zwolle 2-2 (1-0). 18 Unekfn 1-0, 70. Boek weg 1-1,87. Drent 2-1, 89. Bruin 2-2. Scheidsrechter: Sterk Toe schouwers: 5135. Rode kaart: 85. Kony man (Emmen, 2x geel), 85. Nuorela (FC Zwolle. 2x geel). Gele kaart: Oostrum (Ern men). Van der Haar. Smit, Kromheer (FC Zwolle) Bijzonderheid: trainer Griever van Emmen naar tribune gestuurd Go Ahead Eagles-Heracles 7-0 (5-0). Stegeman 10. 19 Michels 2-0. 34 Mi chels 3-0, 36. Lefermk 4-0. 41 Tammer 5-0. 61 Tammer 6-0, 67. Obiekulu 7-0. Scheidsrechter: De Graal. Toeschouwers: 5500 Rode kaart: 72. Burns (He/ades, geel). Gele kaart: Wiggers (Go Ahead Eagles), Van der Mije, Kolmschot (Hera cles). RBC-Veendam 0-2 (0-1). 13. De Kruyff 0- 1, 58 Oosting 0 2 Scheidsrechter. Vink. Toeschouwers: 1000 Gele k KRBC] club weg naai' een bedenkelijk niveau. Fortuna begon daardoor met invaller Jeffrey hoopvol aan de tweede helft, toch was het NAC dat bij de eerste tegenaanval de marge vergrootte. Milicic draai de zich handig vrij en haalde verrassend uit. „Maar zelfs na dat doelpunt had ik het gevoel dat wij dc wedstrijd nog een an dere wending konden geven", vond Fortuna-trainer Van Mar wijk. Zijn ploeg kwam pas tien mi nuten voor tijd door Paauwe te rug tot 2-1. Hij verraste Karelse met een schot in de korte hoek. Door een prachtige actie van Stewart kreeg NAC een paar mi nuten voor tijd meer lucht De Amerikaan sneed door de Lim burgse verdediging en liet Brus- selers het netjes afmaken. MW - RKC Op basis van de tweede helft moest RKC zaterdagavond in het mistige Maastricht drie punten halen legen MW. Dc Waalwijkers kregen voldoende mogelijkheden, maar het twee de doelpunt bleef uit: 1-1. De eerste helft was vervelend. Veel slordigheden bij met name MW, te verdedigend voetbal van RKC en amper doelrijpe kansen deden het ergste ver moeden voor de tweede helft. Na de rust nam RKC het voor touw. Het was echter MW dat scoorde. Landzaat had vrij voor keeper Van Dijk geen moeite om de kans te verzilveren. De ploeg van trainer Peter Boeve bleek over de nodige veerkracht te beschikken. Links buiten Rommedahl van RKC kreeg alle ruimte. Daar maakte hij dankbaar gebruik van. Zijn voorzet bereikte uitblinker Lammers die met een kopbal de gelijkmaker scoorde. In de mi nuten daarna had RKC vol doende mogelijkheden om drie punten mee naar huis te ne men. Maar de schuiver van Nielsen en de inzet van Lam mers gingen respectievelijk net naast en over het doel van de herstelde MW-keeper Van Duijnhoven. FC Den Bosch-Cambuur 0-4 (0-2). 15 Hendriksen 0-1, 45 Hendriksen 0-2, 60 Van der Laan 0-3, 89 Keizer 0-4 Scheids rechter: Van Meerkerk Toeschouwers: 2854 Rode kaart: /2. Hendriksen (Cam buur). Gele kaart: Van der Hoorn, Burn (Den Bosch), Oosterhof, Goulooze (Carn Topscorers: 1 Van der Laan (Cambuur) 18, 2. Bruin (FC Zwolle), Langerak (AZ) 1 3, 4 Van de Weert (AZ) 12, 5 Huiberts (AZ). Iliohan (AD0 Den Haag) 11. 7 De Jong (AD0 Den Haag), Henar (Telstar) 9, 9. Tammer (Go Ahead Eagles), De Wijs (TOP Oss). Van de Brink (Haarlem) 8, 12. Wat»; rink (FC Den Bosch), Van Oostrum (Em men), Taihuttu (TOP Oss) 7. Programma: vrijdag 28/11: FC Zwolle GA Eagles, zaterdag 29/11: Cambuur VVV, Eindhoven Excelsior, Haarlem -Emmeri, Helmond Sport-Dordrecht, Heracles-RBC. TOP Oss Telstar, Veendam-FC Den Bosch, zondag 30/11: AZ AD0 Den Haag 16 12 15 10 16 10 AZ DenHaag Cambuur L. FC Zwolle Den Bosch TOP Emmen GA Eagles Eindhoven Veendam Heracles Telstar VW Haarlem 16 Helmond Sp 15 Dordr, '90 16 Excelsior 16 RBC 16 AZ en periodekampi Den Haag niet in st£ 2 2 38 51-17 2 3 3? 42-16 1 5. 31 38 20 6 3 27 27-20 5 4 26 27 22 2 6 26 27-25 4 5 25 27 27 16 7 2 7 23 16 5 6 5 21 22-23 16 6 3 7 21 27 38 16 5 4 7 19 22 31 16 3 8 5 17 20-26 16 5 2 9 17 22 36 4 7 16 18-27 4 8 16 16-28 3 10 12 19-33 3 12 6 10-38 n. Helmond Sp I opgenomen Cambuur L Den Bosch Veendam GA Eagles Helmond Sp Eindhoven FC Zwolle Emmen Excelsior Dordr. '90 Haarlem 6 1 1 19 28 7 6 1 1 19 27 10 6 0 2 18 19 8 4 3 1 15 15-10 4 3 1 15 13-10 4 0 4 12 17-11 4 0 4 12 14 14 3 3 2 12 9-12 2 4 2 10 11-10 2 3 3 9 11-12 2 2 4 8 11-13 2 2 4 8 10-14 2 2 4 8 9-13 2 2 4 8 9-19 2 15 7 12-28 0 17 1 4-21 Van der Net naar RBC UTRECHT ANP FC Utrecht heeft Marcel van der Net voor anderhalf jaar uitge- leend aan de eerste divisieclub RBC. Van der Net was aan zijn zesde seizoen bij de club uit de Domstad bezig. Hij wordt in de cember 33 jaar. Zijn contract bij FC Utrecht loopt nog door tot en met het seizoen 1998-'99.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17