Milanese derby in evenwicht Groenendaal lukt opeens alles Handballers sluiten roerige week met een derde plek af Sport Gielen derde Nederland houdt Brazilië lang bezig MAANDAG 24 NOVEMBER 1997 992 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071 Iran en Australië in evenwicht teheran Iran en Australië hebben in hun eerste wedstrijd voor het 32ste en laatste ticket naar het WK voetbal gelijkgespeeld (1- 1). Die stand was zaterdag in Teheran al bij rust bereikt. Austra lië nam na achttien minuten de leiding door een doelpunt van Kewell. Even voor de rust maakte Iran gelijk door Azizi. De twee de wedstrijd is op 29 november in Melbourne. Beide doelpunten kwamen van spelers die in Europa hun geld verdienen. De jonge Kewell speelt bij Leeds United, Azizi is prof bij FC Köln. Kewell had in de spits van coach Venables de voorkeur gekregen boven voormalig NAC-speler Graham Arnold. 'Ook WK-duels in Noord-Korea' Seoul Joao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, wil in 2002 enkele wedstrijden van de WK-eindronde in Noord-Korea laten spelen. De bejaarde Braziliaan verklaarde dit gisteren in Seoul na een vijfdaags bezoek aan het gedeelde Azia tische land. De organisatie van de eindronde van het WK is voor 2002 opgedragen aan Japan en Zuid-Korea. „Ik wil proberen uit te vinden of Noord-Korea wil meewerken", zei hij. Udinese biedt Marokkaan aan milaan De Italiaanse club Udinese heeft de jonge Marokkaanse aanvaller Adil Ramzy te huur aangeboden bij Willem II. De 21- jarige Ramzy, die niet aan spelen in de basis van Udinese toe komt, zou op die manier tot het einde van het seizoen kunnen worden 'gestald'. Het bestuur van de Tilburgse eredivisieclub, die na recente overwinningen in de subtop is aangeland, be raadt zich nog over het aanbod. Toch gezamenlijk initiatief EK wenen Oostenrijk en Hongarije hebben definitief besloten zich gezamenlijk aan te bieden voor de organisatie van de Europese titelstrijd voetbal in 2004. De regeringen van beide landen heb ben daartoe gisteren een overeenkomst getekend. In 2000 is voor het eerst sprake van een zogenaamde duo-organisatie. In Nederland en België vindt dan het EK der lage landen plaats. Hongarije en Oostenrijke spreken van de 'Donau-Spelen'. De Hongaarse voetbalbond verkeert momenteel in een crisis. Het bestuur staat onder druk na de uitschakeling van het nationale elftal in de kwalificatie van de wereldtitelstrijd. Maradona mogelijk trainer buenos aires» De Argentijnse voetbalinternational Maradona weet nu toch weer niet zeker of hij zijn carrière in het profvoet bal definitief gaat beëindigen. Hij bestudeert het aanbod om trainer te worden van de club Aldosivi in Mar del Plata, aldus zijn manager Guillermo Coppola. Begin deze maand maakte Maradona bekend dat hij bezig was een elftal samen te stellen voor een afscheidstournee. In totaal heeft hij wel acht keer aan gekondigd te stoppen met voetballen. I lij kwam aan het einde van zijn loopbaan diverse malen in opspraak, onder meer we gens cocaïnegebruik en het beschieten van journalisten. Bogarde buiten selectie AC Milan milaan Winston Bogarde lijkt het bij AC Milan definitief te hebben verbruid. De Nederlandse verdediger, die afgelopen zo mer overkwam van Ajax, was voor de belangrijke wedstrijd van zaterdagavond tegen Intemazionale buiten de selectie van trai ner Fabio Capello gelaten. Bogarde zat tot het afgelopen week einde telkens bij de eerste zestien van de spelersgroep. Hij heeft nu plaats moeten maken voor de Noorse verdediger Steinard Nilsen. Voor Bogarde hebben inmiddels diverse clubs, zoals Li verpool en Real Madrid, belangstelling getoond. Benfica verliest punten onder Souness lissabon Na twee overwinning heeft de nieuwe coach Graeme Souness bij Benfica de eerste punten verloren. Bij Boavista had de topclub uit Lissabon het moeilijk. Er werd in het duel niet ge scoord. Gomes was het dichtst bij een doelpunt voor Benfica. Hij deed dat op een voorzet van Taument. De van Feyenoord ge haalde speler was tien minuten voor tijd zelf ook dicht bij de winnende treffer, maar miste alleen voor de doelman. lissabon sip Marco Gielen is gisteren als der de geëindigd in de marathon van Lissabon. De Nederlander had een achterstand van slechts 39 seconden op winnaar Willi am Musyoki. De Keniaan ein digde in 2.16.32. De winnaar van 1995 versloeg in de eind sprint de Ethiopiër Tesfaye Ta- Thijssen verspeelt kans op eindzege amsterdam anp Alexander Schwarzman boekte het afgelopen weekeinde in het internationale Bijlmerdamtoer- nooi twee overwinningen waar door de toernooizege hem vrij wel niet meer kan ontgaan. Zijn naaste concurrenten verspeel den punten en kwamen twee ronden voor het einde op een achterstand van drie punten. Vooral de wijze waarop de Rus van de Senegalees Ba won, leek eenvoudig. Kees Thijssen kwam zeventien minuten te laat voor zijn partij tegen Burleson. Tijd die hij later te kort kwam om de winst te vinden. Mogiljanski stond tegen de Nederlander eveneens onder druk, maar ook dat voordeel kon Thijssen niet in winst omzetten. Etappezege voor Swedish Match fremantle anp Het zeiljacht Swedish Match heeft de tweede etappe gewon nen van de Whitbread Race. De boot van schipper Gunnar Krantz kwam als eerste de ha ven van Fremantle in Australië binnnen. Ruim vijftien dagen geleden was de start in Kaap stad voor het tweede gedeelte in de zeilrace rond de wereld. In de eerste etappe eindigde hèt Zweedse schip als achtste. De Innovation Kvaerner ligt op de tweede plaats. De Brunei/Sunergy met Hans Bouscholte bezet opnieuw de laatste plaats. De klassieker tussen Inter- nazionale en AC Milan is zaterdag gelijk geëindigd: 2-2. Koploper Inter, met Aron Winter in het basis team, verspeelde twee keer een voorsprong. Uit een strafschop zorgde Cruz tien minuten voor tijd voor de terechte eindstand. Juven- tus had gisteren op gelijke hoogte kunnen komen door van de nummer drie Parma te winnen, maar kwam eveneens niet verder dan een 2-2 gelijkspel. milaan anp/rtr/dpa/sid De 238ste stadsderby in Milaan bood veel strijd, maar weinig goed voetbal. De topaanvallers (Ronaldo, Simeone, Kluivert en Weah) kregen aan beide kanten nauwelijks ruimte om goed te voetballen. Davids (bank) en Bogarde (tribune) kwamen bij Milan niet in actie. Na dertien minuten nam Inter een voor sprong. Simeone profiteerde van een dekkingsfout van Car- done. Weah maakte na een half uur op een voorzet van Boban gelijk, 1-1. Na de rust bleven de ploegen goed aan elkaar gewaagd. Voor Kluivert was (opnieuw) geen hoofdrol weggelegd. Hij moest in de 73ste minuut plaatsmaken voor Andersson. De stand was toen al 2-1. Ronaldo versierde een strafschop na enig trekwerk van Boban. De Braziliaanse ve dette, die zijn grote klasse am per etaleerde, benutte zelf de elfmetertrap. In de slotfase ging ook Albertini gewillig tegen de grond. Cruz maakte van elf me ter evenmin een fout: 2-2. Spanje Met assistent-trainer Gerard van der Lem als hoofdcoach op de bank heeft Barcelona zater dag bij Oviedo een pijnlijke ne derlaag geïncasseerd: 1-0. De Braziliaan Rivaldo miste na mens Barcelona in de 79ste mi nuut een strafschop. Pompei was tien minuten eerder vanaf elf meter wel succesvol voor de thuisploeg. Louis van Gaal maakte het duel met Oviedo wegens het overlijden van zijn 83-jarige moeder niet mee. Real Madrid profiteerde maar half van de afgang van Barcelona. De ploeg van trainer Heynckes moest bij Athletic Bilbao genoe gen nemen met een gelijkspel: 1-1. De gelijkmaker van Real kwam tien minuten voor tijd op naam van Morientes. De 'Ko ninklijke' nam op doelsalso de eerste plaats over van Barca. BUITENLANDSVOETBAL Ronaldo kan zijn geluk niet op nadat hij voor Inter heeft gescoord tegen aartsrivaal AC Milan. Engeland De rentree van trainer Ron Atk inson bij Sheffield Wednesday was zaterdag een doorslaand succes. De thuisploeg, in grote degradatienood, verraste titel kandidaat Arsenal: 2-0. Een blunder van de Fransman Gri- mandi stelde Booth in staat de score te openen tegen Arsenal. Whittingham besliste het duel in de 86ste minuut. De achter stand van Arsenal op Manches ter United liep op tot vier pun ten. Koploper Manchester Uni ted maakte geen fout: 5-2 tegen Wimbledon. Butt en Beckham zorgden voor een voorsprong van 2-0. Ardley en Hughes her stelden binnen vier minuten het evenwicht. Beckham, Scholes en Cole hielpen de Mancunians in het laatste kwartier alsnog aan een royale zege. De staartploeg Barnsley wón zaterdag verrassend met 1-0 van Liverpool. Ward maakte het doelpunt uit een chaotische si tuatie in het strafschopgebied van Liverpool. Bamsley deed de laatste plaats over aan Everton, dat met 2-1 bij Aston Villa ver loor. Op eigen veld verloor Li verpool met 1-0. Het Chelsea van Ruud Gullit ging met de zelfde cijfers onderuit bij Black burn. Daardoor kwam Leeds langszij. Hasselbaink scoorde in de slotfase twee keer tegen West Ham: 3-1. Duitsland De koppositie van Kaiserslau- tern in de Bundesliga staat on der druk. Bayern München is de lijstaanvoerder tot op één punt genaderd. De titelverdediger won zaterdag soepel van MSV Duisburg (3-0) door doelpunten van Helmer, Rizzitelli en Scholl. Kaiserslautem ging bij VfL Wolfsburg onderuit: 2-1 Kaiserslautem incasseerde bij nieuwkomer Wolfsburg de eer ste nederlaag in een uitwed strijd. Acht minuten voor tijd maakte aanvoerder Keiler het beslissende doelpunt. Schal- ke'04 versloeg op eigen veld TSV 1860 München met 2-0. Max en Wilmots maakten de treffers. VfB Stuttgart won met 3-0 van Karlsruhe. Bobic was met twee doelpunten de gevier de man. Leverkusen moest de gedeelde derde plaats prijsge ven. In Berlijn bleef de ploeg steken op 2-2. Kuntz leidde Ar- minia Bielefeld naar de over winning in de bizarre uitwed strijd tegen FC Köln: 3-5. Hij maakte drie treffers. België In de Belgische competitie ont snapte nummer twee Harelbeke aan een nederlaag bij midden moter Charleroi. Een kwartier voor tijd leidde de thuisploeg nog met 3-2. De Tollenaere red de in de slotfase met zijn twee de treffer een punt voor de ploeg van trainer Henk Houw- aart. Club Brugge profiteerde giste ren niet van het puntenverlies van de nummer twee. Uit bij Germinal Ekeren werd het 2-2. Aanwinst Jankauskas maakte de Brugse doelpunten. Voor Ger minal maakte Van Ankeren een doelpunt. Met twee duels ach terstand behield Club vijf pun ten voorsprong op Harelbeke. Racing Genk en Lommei heb ben zes punten achterstand en twee wedstrijden meer ge speeld. Lommei had gisteren dichter bij kunnen komen, maar Een dracht Aalst bleek te sterk: 2-1. Het zieltogende Anderlecht boekte zaterdag een benauwde zege op Sint-Truiden: .1-0. Scifo maakte het doelpunt. Racing Genk won met 3-0 van RWDM. Schotland Henrik Larsson blijft scoren voor Celtic. De Zweedse aanval ler bracht zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Dundee United (4-0) twee treffers op zijn naam. Glasgow Rangers kwam bij Motherwell niet verder dan 1 -1 Routinier Ally McCoist bracht de Rangers in de openingsfase op voorsprong. Tien minuten voor tijd zorgde Coyne voor de verdiende gelijkmaker. Hearts blijft lijstaanvoerder. Het ver sloeg gisteren Kilmarnock, 5-3. Dertiende speeldag: Standard-An| 2, Moeskroen-Beveren 1-1, Char) relbeke 3-3, Lokeren-Westerlo 3 derlecht-St Truiden 1-0, RC Genl 3-0, Gent-Lierse 1-0, Ekeren-Brii Aalst-Lommel 2-1. Stand aan kop 11-29, Harelbeke 13-24, RC Gen) Lommei 13-23, Ekeren 13-23, L» 18. Lokeren 13-18, Anderlecht 12 oun Zestiende speeldag: 8ayern M.-J 3-0, Hertha BSC-Leverkusen 2-ï Bielefeld 3-5, Schalke'04-1860H 0, Stuttgart-Karlsruhe 3-0, WolfsH sersl. 2-1, Rostock-M'gladbach 2-ij aan kop: Kaïsersl. 15-36, Bayern! 35, Stuttgart 15-28, Schalke'04 Leverkusen 15-26, Rostock 15-2 burg 16-23, Bremen 16-21. EM Vijftiende speeldag: Blackbu 0. Derby C -Coventry 3-1, Leics ton W. 0-0, Liverpool -Barnsley 0 castle -Southampt. 2-1, Sheff. senal 2-0, Wimbledon -Man Uni Leeds -West Ham 3-1, Aston Vil 2-1 Stand: Man,United 15-31, B| 15-30, Arsenal 15-27, Leeds 15-2 sea 14-25, Derby C. 14-23, Leice 23, Liverpool 14-22, Newcastle Wimbledon 15-19, Aston Vil. 15 ventry 15-17, Crystal P 13-16, W 14-16, Southampt. 15-16, Sh 15-15, Tottenham 14-13, Boltor 13, Barnsley 15-13, Everton 14-1 Negende speeldag: Inter -Milan cenza -Lazio 0-0, Bologna -Fiorer Brescia -Udinese 0-4, Empoli -At 0, Juventus -Parma 2-2, Lecce - 0, Roma -Vicenza 2-2, Sampdora 0 Stand: Inter 9-23, Juventus ma 9-18, Roma 9-16, Udinese 9-15, Vicenza 9-15, SampdoriaB- rentina 9-12, Milan 9-12, Atalan Empoli 9-10, Brescia 9-10, Lei Bologna 9-7, Bari 9-7, Piacenza poli 9-4. POI Tiende speeldag: Academic. 1-0, Chaves-Maritimo 1-0, Rio A» 2, Braga-Porto 1-2, Farense-Van Sportmg-Amadora 2-2, Guima u 3-0, Setubal-Belenense lan kon: Pnrtn 10-24 Rir, SCHI Veertiende speeldag: Celtic-Dunö d FOTO» REUTERS 0, Dunferml.-Aberdeen 1-1, Mc; Rangers 1-1, Johnstone-Hiber Hearts-Kilmarnock 5-3 Stand Hearts 14-33, Rangers 14-29, 28, Dundee U. 14-19, Dunfermi); Johnstone 14-18, Kilmarnock li berman 14-12. Dertiende speeldag: Bilbao-R Mi fc Atl.Madrid-Valencia 3-1, Oviedo-81 1-0, Celta-Santander 1-2, Compa ladolid 0-0, Espanyol-Gi|on maaj' Mallorca 0-0, Betis-Deportivo 1-0 J za-Tenerife 1-0, Salamanca-Socie Stand aan kop: R. Madrid 13-28, na 13-28, Atl Madrid 13-25, Celt P Espanyol 12-23, Sociedad 13-2: r< ca 13-21, Oviedo 13-21. Veertiende speeldag: Bursa-Genc- 'd Fenerbahce-Antalya 2-1, Van-Be' 7, Ankaragücü-Gaziantep 2-0, G Dardanel 1-0, Karabiik-Samsun! seri-Altay 1-1, Kocaeli-Seker 2-0, Stand aan kop: Fenerbahce 14-3 ir tas 14-28, Galatas,-ii14-27, t-> h 27, Bursa 14-25, Istanbul 14-23 14-23, Samsun 14-21. Teheran, play-offs: Iran-Australil P, 1). 18. Kewell 0-1. 40. Azizi schouwers: 100.000. Return 29i in Melbourne Verlies Foren I atlantic city rtr/dpa st michielsgestel/praag anp Harold Nusser probeert de Poolse doelman Artur Goral te passeren. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER haarlem anp De jeugd krijgt in het Neder lands handbalteam de toe komst. Het is de uitkomst van een roerige Haarlemse Hand bal week, waarin Nederland op de slotdag met 29-23 verloor van Polen. Oranje eindigde daardoor als derde. Een redelijk resultaat gezien de veelheid aan affaires, roddels en achterklap in een weekje in en rond sport hal De Melkerij. Het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) moest het de afge lopen dagen nogal eens ontgel den. Het verbond, na het Hol land-toernooi voor de vrouwen nog opgehemeld, werd in Haar lem verketterd. Voor aanvang van de eerste wedstrijd in Haar lem kregen enkele spelers hun congé. De overgebleven jongens veiweten het NHV gebrek aan plannen en beleid. Sommigen zeiden te stoppen als de bond zo doorging. Het bestuur van het NHV, ge weldig geschrokken van alle ne gatieve geluiden rondom het mannenteam, stak zaterdag in allerijl de hoofden bij elkaar ten einde de dreigende crisis te be zweren. De uitkomst: de jeugd krijgt in het handbalteam voor rang. De bond maakte in april met bondscoach Leszek Kro- wicki al de afspraak om in het Nederlands team de jonge spe lers prioriteit te geven. Een plan waarin naast het mannenteam ook Jong Oranje centraal kwam te staan. Krowicki mag geen oudjes' meer selecteren. Het NHV en de sponsors steken het geld liever in talentvolle handballers die over vier tot zes jaar op hun top zitten. De bond presenteert op 13 december een programma voor de komende twee jaar, dat zij ditmaal wel met de spelers zal bespreken. De mannen gaan voortaan naar drie centrale trai ningen per maand en de plaat sing voor de komende titeltoer- nooien (EK Jong Oranje, WK mannen) krijgt extra aandacht. Krowicki en assistent Van Olphen krijgen een nieuw con tract aangeboden. De Pool zei dat hij de nieuwe tweejarige verbintenis pas ondertekent als het NHV ook harde garanties biedt voor de plannen. Hij heeft wel vertrouwen in de jonge se lectie. „Het niveau is nu nog 'kindergarten', maar we hebben goed gepresteerd", aldus de coach. Als opwarmertje voor het slotduel van de mannen kreeg het .'bevoordeelde' vrouwen team van Bert Bouwer een lesje in effectiviteit van Frankrijk. In het oefenduel benutte de Fran se vrouwen alle toegekende strafworpen, de Nederlandse handbalsters misten er drie. Een beslissende factor voor de 23-21 nederlaag. De weg naar boven is niet alleen voor de mannen lang. Het was even wennen voor Richard Groenendaal. Na zeven overwinningen op rij moest de Rabo- renner zaterdag in Praag genoegen nemen met de derde plaats in de tweede wedstrijd voor de wereldbeker. Gisteren herstelde hij de verhoudin gen met de zege bij de Superprestige veldrijden in zijn woonplaats Sint Michielsgestel. De zegereeks van Groenendaal drijft de Belgen welhaast tot wanhoop. „We konden de hele dag in het spoor blijven, maar op het laatst bleek zijn conditie net een tikje beter. We kunnen alleen maai' wachten op een terugval", zei Mario de Cle- rcq. Hij finishte als tweede voor zijn landgenoten Sven Nijs en Bart Wellens. In Praag bleek Groenendaal echter niet onver slaanbaar. Na zijn zeges bij de wereldbeker in Eschenbach en de Superprestige in Gavere moest hij in Tsjechië de Zwitser Runkei en ploeggenoot Adri van der Poel voor zich dulden. „Ik was niet goed", keek Groenendaal terug. „Bovendien ligt het parkoers in Praag mij niet. Ik kan daar nooit in mijn ritme komen." Groenendaal kent de route in Sint Michielsge stel natuurlijk heel goed. Toch had hij het voor ei gen publiek niet makkelijk. „In Eschenbach was ik na drie ronden al zeker van de overwinning. Hier wist ik het pas in de laatste meters. Het is goed voor het zelfvertrouwen om te weten dat ik ook in de laatste ronde een wedstrijd kan beslis sen." Naar aanleiding van de reeks successen besloot teammanager Jan Raas onlangs het contract van Groenendaal tot en met 2000 te verlengen. Het vertrouwen van zijn werkgever geeft rust, maar zijn goede seizoenstart brengt ook druk met zich mee. „Vorig jaar kon ik nog wel tevreden zijn met een goede tweede of derde plaats. Nu kan ik dat niet meer. Ik moet winnen, anders telt het niet, dat is weieens beangstigend." In tegenstelling tot de wereldbekerwedstrijd in Praag bleef het veld op het snelle parkoers van Sint Michielsgestel, dat met Heerlen en Luxem burg strijdt om het WK in 2000, lang bij elkaar. In de eerste ronden voerde Van der Poel het tempo aan van een groep van zo'n twintig man. Halver wege de wedstrijd ontstond er kopgroep van ze ven man met vier Belgen, de Tsjech Simunek en Van der Poel en Groenendaal. In de slotfase sprong Sven Nijs weg. De Belgi sche wereldkampioen bij de neo- amateurs nam een kleine voorsprong. Maar Groenendaal vond samen met Mario de Clercq en Bart Wellens aan sluiting bij de talentvolle renner. De andere kop mannen, onder wie Adri van der Poel, moesten afhaken. Van der Poel was zaterdag in Praag op zijn stuitje gevallen. „Ik kon geen kracht zetten", zei de voormalig wereldkampioen. Een halve ronde voor de finish ontsnapte Groe nendaal bij zijn medevluchters. Omkijken in de laatste meters durfde hij niet meer. „Ik heb al lan ge tijd last van een verdraaide nek. Puur op emo ties en de reacties van het publiek ben ik doorge reden. Het gevoel dat ik na deze overwinning had is onbeschrijfelijk. Voor eigen publiek kun je al tijd wat extra's brengen. Maar afmaken kon ik het in de laatste jaren nooit. Dit seizoen lijkt bijna al les te lukken." Boks-opa George Fo heeft zijn lange, lange loc afgesloten met een onv nederlaag. Op 48-jarige verloor de Amerikaans! wereldkampioen zwaarg op punten van een ma een zoon had kunnen zij 25-jarige landgenoot Sh Briggs. Toen de cijfers van bekend werden gemaal !2 bijna iedereen in het mf,/EI toeschouwers gevulde T hal-casino in Atlantic Citj ?e lovig. Langdurige fluitcon,e( volgden. Van Gruns in kür tweef, berlun anp Het niveau dat bij de Europese volleybalkampioen past, was er zaterdag. De vechtlust ook. Het leidde tegen Brazilië, na de ver rassend gemakkelijke zege op Cuba meteen favoriet, tot een goede wedstrijd, maar net niet tot de begeerde winst. Een paar onnodige fouten vroeg in de ral- lypointset, de echte, beteken den het beslissende gaatje in Oranjes vierde duel in de Grand Champions Cup: 2-3 (9- 15 12-15 15-13 15-12 10-15). Het verschil tussen de olym pische kampioenen van Bar celona en Atlanta was klein en school in de personele bezet ting. Bij Brazilië was het de aan wezigheid van Nalbert Biten- court, bij Nederland de afwezig heid van Bas van de Goor. De nieuwe leider van Oranje kreeg last van het rechterbovenbeen en'bleef na de eerste set aan de kant. Van de Goor stond het aan voerderschap af aan Henk-Jan Held. bezig aan zijn 374ste en voorlaatste interland, en zijn plek aan Albert Cristina. Die deed dat meer dan behoorlijk maar bracht, alleen al door zijn geringere bekendheid en lengte, minder dreiging in het midden. Nederland trok zaterdag een zware wissel op Guido Görtzen en Richard Schuil. Vooral de eerste (twaalf punten, 22 side- outs) wilde graag laten zien dat Osaka met hem een gewelde naar in huis heeft gehaald. Schuil deed met twaalf en vijf tien niet veel voor hem onder. Voor Anky van Grunsvi nsj op het concours hippiq Berlijn slechts een rol tweede plan weggelegd. louterde amazone uit ,n eindigde zowel in de Grai als in de kür voor de wei ker als tweede achter de olympische kampioene Werth. Gisteren kreeg voor haar muzikale pro Amaretto een score vai procent, Van Grunsven I) n. haar specialiteit met Cocktail steken op prodent. Als derde eindi Duitser Jürgen Wirths m veran (77,29). In de tusse e'" voor de wereldbeker bli pj Grunsven na vier w'edi wel eerste met 72 puntö als houdster van de werel al rechtstreeks geplaatste finale. Werth is tweede i punten. Imke Battels isri je~ Brazilië kon volledig vertrou wen op Nalbert (18+21), die al tijd voor optimaal risico kiest, milaan»sip maar ook op z'n andere passer loper Giba (8+24). Niettemin haakte Nederland knap aan, zelfs nadat de eerste twee sets kansloos verloren waren ge gaan. Overschakeling op rally- pointtelling na 25 minuten bij respectievelijk 6-10 en 7-11 nekte Oranje. In set 3 en 4 had Nederland het voordeel van de voorsprong bij de rode vlag (12- 10 en 10-9). Precies genoeg voor de echte tiebreak. Trofeo Fausto C i voor Jan Ullrich :o[ déj acl

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16