Verkoop watertoren Hazerswoude rond Ze onderschatten nog steeds de kracht van de SP' Jphense woningbouwverenigingen verkopen 700 huizen Intranet Rijn Veenstreek Geld voor 'mooiste plekje van De Veen' Nieuwe eigenaar wil er werken en wonen FASE EXCLUSIEF iwiimhii ERDAG 22 NOVEMBER 1997 3* Hei CHEF TIM BROUWER DE KONING ,071-5356417 PIV -CHEF MARIETAKROFT, 071-535641 1 AAN DEN RIJN MARCEL SMEETS neen jngbouwvereniging Alphen aan den Rijn es he M en de stichting Woningbouw St. Jozef ver ting! w gezamenlijk ruim 700 huurwoningen in aarde £n aan de huidige huurders. Met het geld dat >veini erkoop opbrengt, willen de woningbouwver- roefy ogen hun woningvoorraad op peil houden uren verlagen. Beide woningorganisaties be- ukken dat er van koopdwang geen sprake is. epaii ende week spreekt de gemeente zich uit over arzoel (koopplannen. ticulii l'A wil 600 van haar 7500 woningen overdra- eelne gen aan de huidige huurders. Het betreft huizen met een huurprijs tussen 625 en 775 gulden. De bewoners krijgen vandaag een brief van de ver eniging, waarin zij haar verkoopplannen uit de doeken doet. Om welke huizen het precies gaat, wil WVA-directeur T. Kuné niet zeggen. „In april volgend jaar maken we bekend welke woningen in dat jaar worden verkocht." Daarmee wil de woningbouwvereniging onrust onder huurders voorkomen. Met de verkoop wil WVA de kwaliteit van haar woningvoorraad verbeteren en huren van som mige complexen verlagen. „In het algemeen stel len wij dat de opbrengst in de volkshuisves tingsector moet terugstromen", aldus Kuné. „We sluiten bovendien niet uit dat er nieuwbouw zal plaatsvinden." Stichting Woningbouw St. lozef is van plan 104 eengezinswoningen aan de Klepperman en Za delmaker te verkopen. De huizen worden ver kocht aan de zittende huurders. Met de opbreng sten wil St. Jozef andere woningen verbeteren of bouwen. „Een huurverlaging is bij ons niet aan de orde", zegt R. Helsloot, directeur van St. Jozef. WVA en St. Jozef zijn in gesprek met de ge meente over de verkoopplannen. De woning- siste plekje van De Veen en willen dat zo hou- 100k. Ze willen deze toeristische plek rondom is bij de Witte Singel zelfs nog idyllischer ma- Ruim driekwart jaar nadat de buurt de ge- fnte had aangeschreven met de vraag om subsi- voor verbeteringen, is de gemeente om. Burge oerdei „ona Je blo varen om ci en hel dedd verlate otselii jurde -roora 3r dea Dverdi n nieto iriseen i het op de t enig tot de volgei uurd voor zen i is in reorgai vinden plaats, :itten de oi jet. De meester en wethouders onderzoeken hoeveel kos ten er zijn gemoeid met de opknapbeurt. Voor klei ne karweitjes trekt Alkemade de portemonnee open. Dure verbeteringen komen op de wensen lijst. Het Alkemadese college wil bovendien de kwalitatief slechte lichtmasten vervangen, foto hielco kuipers De watertoren langs de Rijndijk in Hazerswoude is ver kocht. De koper, die volgens J. Verbaas van makelaardij De Leeuw 'van traplopen houdt' en in Alphen woonach tig is, gaat wonen en misschien ook werken in het monu mentale gebouw. Wie het pand heeft gekocht, willen de makelaar en verkoper P. van der Krogt echter niet zeg gen. HAZERSWOUDE-RUNDIJK MARIJN KRAMP/MARCEL SMEETS Medio maart wordt de toren opgeleverd en gaat de nieuwe eigenaar het pand verbouwen. Voor welk bedrag het gebouw is verkocht, maakt de makelaar niet bekend. Wel laat hij weten 'tevreden' te zijn met de prijs die de toren heeft opgebracht. De vraagprijs voor het gereno veerde casco en bouwtekenin gen was 3,5 ton. Van der Krogt verwacht dat in april de koop formeel wordt ge sloten. „Eerst moet de gemeen te Rijnwoude nog vergunningen verlenen." In de huidige staat is het bouwwerk onbewoonbaar. Als de koper de op tekening ge leverde plannen uitvoert, wor den er negen verdiepingen in de toren gemaakt. Die verbou wing werd eerder becijferd op een bedrag van ruim vier ton. De bestemming van de wa tertoren is lange tijd onzeker ge Exclusief voor uw Saab Officieel Saabdealer voor Alphen a/d Rijn, Leiden, Bollen-en Duinstreek. IPSAAB CURIEWEG 13. AUTOBOULEVARD ALPHEN A/D RIJN, TELEFOON 0172-492444. Alphense SP-leider Gerard Hannes blijft strijdbaar Enigszins schuchter en ongemakkelijk schuift Gerard Harmes, fractievoorzitter voor de SP \n Alphen aan den Rijn en statenlid van diezelfde partij voor Zuid-Holland, op de voetenbank heen en weer. Hoewel al elf jaar politiek actief, heeft de aardrijkskundeleraar van het Scala College moeite met poseren voor de fotograaf. Hij doet z'n best om niet te innemend over te komen. Want achter die zachte ogen en het open, vriendelijke gezicht schuilt nog altijd de fanatieke partijpoliticus. ist vuurwerk in de Alphen- vaiiti neenteraad- Te veel politi- a afhai ^en te vaak ïa en amen te~ iet college, waarin boven- ook nog eens de WD de uitmaakt. De voortdu- kritiek aan het adres van partij, het mikpunt van en spot dat de SP vaak is. Harmes nauwelijks. Ze maar, vindt hij. Want wie atst lacht- verdubbeling van het aan- atseevi uuuul,""6 >t"i s en E( ^van twee naar v*er^ k'j blijvertje", stelt Harmes. etels bij de verkiezingen olgend jaar is zelfs reëel, hij. „Anderen onder in nog steeds onze Alphenaar debuteerde in als eenling van de SP in de ^nteraad. Harmes werkte negen jaar bij het Scala ?e. De eerste twee jaar van arrière gaf hij les op 'het j randt' in Leiden. De com- van lesgeven en politiek larmes niet graag op. Wel het steeds moeilijker om houden. „Het werk van raar wordt steeds zwaar- -u gaat dat ten koste van werk voor de statenfractie eSP." Alphense politiek mist bezieling en strijd, vindt deen nles ••Po,itici van de 8rote nine b ïn zii" aan e,kaar vast8e" jv aveen zoe^en steun bij el- tegen de SP. Het is een tebod dat ze eikaars hulp niet meer teleurgesteld in die partij. In GroenLinks kan ik dat nog wel eens zijn. De PvdA heb ik afgeschreven. Mensen heb ben er geen enkel vertrouwen meer in dat die partij het nog opneemt voor de zwakkeren." „En het college gaat steeds meer bevoogdend optreden. Zij weten wel wat goed voor ons is. In feite is het ook een WD-col- lege met twee van de vijf porte feuilles in liberaal bezit. De an dere drie wethouders zijn niet tegen ze opgewassen. De PvdA is bovendien te veel bezig om zijn eigen, zwakke, wethouder (Joost Korver, red.) in het zadel te houden." Over het conflict dat de SP met Korver en een deel van de gemeenteraad heeft over zie- gescheeld of hij was er nu niet meer geweest, vertelt Harmes in zijn woning aan de Groenestein in Ridderveld. Vorig jaar mei werd hij thuis plotseling erg ziek. „Ik schijn de gekste dingen te hebben gedaan. Kon ook niet praten. Ik was een week lang compleet van de wereld." De Alphenaar werd naar het Diaco- nessenhuis in Leiden overge bracht. Pas na een week kwa men specialisten erachter wat er aan de hand was: hij had een sinus-trombose, een bloedstol- ling in de hersenen. „Pas na twee dagen gaf ik weer tekenen van leven. Mijn familie heeft aardig in spanning gezeten. De revalidatie ging langzaam. „Ik moest de meest simpele dingen weer leren. kenhuis Rijnoord, is het laatste'organisatie' in mijn hoofd was woord nog niet gezegd, waar- zoek. Sinds enige tijd heb ik als pliikoD hebben om tegen ons op dpn Allppn Dfifi wil nnp ten. Alleen D66 wil nog is afstand nemen." er één partij slaafs is, is PvdA wel. Ik ben al lang schuwt Harmes. De SP werd er van beschuldigd vertrouwelijke informatie over het ziekenhuis naar buiten te hebben gebracht. Daarop dreigden Korver en het CDA-raadslid J. Voogd de socia listen voortaan uit te sluiten van politiek informeel overleg. Blufpoker van de wethouder, stelt Harmes. „Dit is zo absurd. Welk geheim hebben we dan prijsgegeven? Daar krijgen we geen antwoord op. Om excuses van de wethouder tijdens de raadsvergadering van volgende week donderdag geef ik geen fluit. We gaan wel iets eisen, maar daar wil ik nu nog niet op ingaan. Als het zo ver komt dat we worden buitengesloten, dan vechten we dat aan, al lig ik er geen seconde van wakker. Want wat hebben ze nou te verstop hobby stamboomonderzoek. Dat heb ik als therapie gebruikt. Al met al geeft zoiets je een aar dige duw. meer dan ik heb wil len toegeven. In de eerste maand dat ik weer werkte, was mijn concentratie slecht, kreeg ik langdurige hoofdpijnen. Ik kon niet veel aan." Pas sinds het begin van dit schooljaar werkt Hannes weer fulltime. „Ik heb geluk gehad, want ik heb het er goed vanaf gebracht. De meesten houden na een si nus-trombose gebreken, kun nen bijvoorbeeld niet meer goedpraten." Gerard Harmes is weer hele maal de oude, even strijdbaar als altijd. Ook bij de komende verkiezingsstrijd zet de SP Rijnoord hoog op de politieke agenda. Harmes wordt hoogst waarschijnlijk weer lijsttrekker. De socialist rekent op zetel- bouworganisaties hebben de toestemming van het gemeentebestuur nodig omdat er een 'aan merkelijk belang' in het geding is. Het gaat im mers om een groot aantal woningen. Zowel WVA als St. Jozef verwacht dat de gemeente liet groene licht zal geven. „Ik ga er vanuit dat dat op zich geen probleem moet vormen", aldus Kuné. Wethouder D. van der Veen Meerstadt vindt echter dat de organisaties iets te snel lopen: „Dat de gemeente akkoord zou gaan is enigszins voor barig." Aanstaande dinsdag vergadert het college van B en W over de verkoopplannen. ROELOFARENDSVEEN Het CDA in Alkemade is koortsachtig op zoek naar een kweker die de komende raadsperiode in de gemeen teraad wil. Diverse tuinders reageerden al afwijzend op de vraag van het partijbestuur. „We doen inderdaad ons best om alle groe peringen in de raad te vertegenwoordigen", bevestigt voorzitter J. van der Poel. „Dus ook vanuit de kwekerswereld. Maar die mensen hebben allemaal druk met hun werk." In deze raadsperiode verte genwoordigde N. van Ruiten de tuinders van Alkemade in de CDA- fractie. Hij stapte echter begin 1996 uit de raad. weest. In 1993 was de toenmali ge eigenares van de watertoren, de Watermaatschappij Zuid- Holland-Oost (WZHO), in con flict met de gemeente over het lot van het gebouw. De WZHO bood. op eigen verzoek van de gemeente, het bouwwerk aan haar aan voor een gulden. Omdat de noodzakelijke res tauratie van het bouwwerk voor de gemeente te duur was, zag zij toch af van de koop. WZHO dreigde daarop de toren te slo pen. De aankoop destijds door Van der Krogt heeft de toren uiteindelijk gered van de slo pershamer. Met een fikse subsi die ter waarde van 3,5 ton van gemeente en provincie heeft de huidige eigenaar de noodzake lijke renovatiewerken ter hand genomen. Vios speelt twee eenakters Toneelvereniging Vios uit Oud Ade speelt vrijdag 28 en zondag 30 november twee eenakters: 'De vrijer in de put' van Wim Burkunk en 'Welwezen' van Pe ter van Straaten. De opvoering is in het dorpshuis van Oud Ade. De aanvang is half negen. Telefonisch reserveren kan op 071 - 5018624/5012341. BIBLIOTHEEK Wethouder H. Habermehl maakt deel uit van het Al phense dichtteam, dat op woensdagmiddag 26 november van 13.30 tot 16.00 uur in de openbare bibliotheek helpt om sinter klaasrijmpjes te maken. Van 13.15 uur kunnen kinderen tot 8 jaar bovendien mutsen maken in de hoofdbibliotheek. Om 14.00 ko men twee voorlees zwarte pieten langs, die om 15.00 uur het filiaal Ridderveld bezoeken. SPIRITUEEL CAFE In het Spiritueel Café Alphen houdt Petra Verbeek zondag 30 november een lezing over het onderwerp 'Leven zonder stress'. De aanvang is om 15.00 uur. Het Spiritueel Café is gevestigd in de foyer van het Parktheater aan de Corn. Geellaan. WEIDEVOGELS Landschapsbeheer Zuid-Holland verzorgt begin volgend jaar een cursus weidevogelbescherming in Alphen aan den Rijn. De cursus, die 45 gulden kost. beslaat drie bijeenkomsten in de avonduren (21 januari en 4 en 18 februari) en een excursie. Voor meer informatie: 0182-524500. Jacobswoude HOOGMADE Theo van Wieringen is vijftig jaar lid van het Gregori aans koor in Hoogmade. Ter gelegenheid van dat jubileum is er morgen om tien uur een feestelijke eucharistieviering in de Onze Lieve Vrouw Geboortekerk in Hoogmade. I let Gregoriaans koor verleent medewerking. Iedereen is welkom. Ter Aar LANGERAAR Langeraar gaat deel uitmaken van het nationale cir cuit kortebaandraverijen. Op de voorlopige kalender van 1998 staat de wedstrijd voor 18 augustus gepland. TER AAR I Iet jubileumboek dat de Aalsmeerse bloemenveiling eer der dit jaar ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan verspreidde, heeft veel stof doen opwaaien. Veel kwekers die lid zijn van de vei ling, vinden het een verspilling van geld. Ook deze week, tijdens de vergadering van de sectie Aar- en Veenstreek in Ter Aar, uitten kwekers forse kritiek. Volgens voorzitter Frans Kuipers van het hoofdbestuur zijn er 380 spontane reacties binnengekomen in Aal smeer. „Daarvan waren er 125 zeer negatief en 160 enthousiast." Eén boek kostte 35 gulden, antwoordde hij op een vraag. „Tja, over de smaak kun je twisten." Voor interne communicatie gebruikt de onderneming intranet. Werknemers wisselen via dat netwerk regelmatig vrouwonvriendelijke grappen uit. Een werkneemster heeft daar schoon genoeg van. Zij maakt een paar uitdraaien en vraagt ontbinding van de arbeidsovereenkomst plus schadevergoeding. Voorkom dergelijke situaties en werk met Tcckcns Advocaten aan goed geregelde arbeidsverhoudingen. TEEKENS ADVOCATEN Zeker in zaken lid Lawspan International, een associatie van advocaten i Leiden, Kanaalpark 144 Tel 071 - 579 17 00 Katwijk, Nijverheidstraat 6 Tel 071 - 408 05 94 Gerard Harmes: „Politici van de grote partijen zoeken steun bij elkaar tegen de SP. Het is een zwaktebod dat ze eikaars hulp nodig hebben om tegen ons op te treden." foto loekzuyderduin winst. „Zes zetels, waarom niet? fundamentele vraagstukken als red.). Iedere keer voorspellen Dingen die wij oppakken, raken de sloop van het stadskantoor anderen een terugval van ons. de mensen. Andere partijen lo- heen (de SP was tegen, evenals Ik voorspel dat de wens de va- pen met een grote boog om driekwart van de Alphenaren. der van de gedachte is." Liberalen mikken op zes raadszetels VVD Alkemade: parkeren bij winkelcentra moet vrij blijven ALKEMADE MARCEL SMEETS De WD in Alkemade mikt op zes zetels bij de komende ge meenteraadsverkiezingen: twee meer dan de partij er nu heeft. De liberalen denken dat onder andere te kunnen bereiken dankzij een verkiezingspro gramma waarin wordt gepleit voor blijvend vrij parkeren bij de winkelcentra; voor extra aan dacht voor de lokale agrarische sector; voor het aantrekkelijk maken van de plassen voor re creatie en voor meer 'blauw' op straat. Volgens de Alkemadese WD moet de gemeente 'werken aan de verhoging van het veilig heidsgevoel van haar burgers'. De gedachten van de liberalen gaan daarbij uit naar het aan stellen van, zoals zij zelf noe men, 'toezichthouders'. De vaststelling van de taken en de inzet van deze functionarissen moet in de ogen van de pro grammaschrijvers plaatsvinden in overleg met de politie en de burgemeester. Om de lokale werkgelegen heid te stimuleren, wil de WD traditiegetrouw het midden- en kleinbedrijf ondersteunen. Zo bepleit de partij het blijvend vrij parkeren bij de winkelcentra voor zowel leveranciers, perso neel als koperspubliek. Boven dien willen de liberalen de gren- RïIEZINGEN EMIEENTERAAD zen van de winkeltijdenwet maximaal rekken, zodat winke liers zoveel mogelijk hun eigen sluitingstijden kunnen bepalen. De WD wil verder grootscha lige recreatieplannen ontwikke len om publiek uit de regio te trekken. De liberalen denken daarbij aan de ontwikkeling van de Oostpolder in Roelofarends- veen en van de Kagerplassen. De oevers van de plassen moe ten worden vrijgehouden voor dagrecreatie, zwem- en vismo- gelijkheden Door deze plannen daadwerkelijk uit te voeren, ver wacht de WD een extra impuls te kunnen geven aan de plaat selijke economie. De gemeente dient rekening te houden met de specifieke be langen van de agrarische sector, vindt de WD. Zo wil die partij beheersovereenkomsten sluiten met landbouwers. De laatsten kunnen zo in gebruik gegeven gronden van de gemeente be heren en bewerken. Bovendien geven de liberalen het groene licht aan het 'kamperen op de boerderij'.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15