'Tekeergaan als Rep is niet mijn stijl' Quick Boys en ARC geloven beide in winstkansen op Nieuw Zuid Sport Klassement topscorers '97-'98 hoofdvoetbaltraine Wedstrijd van de Week VRIJDAG 21 NOVEMBER 1997 Hans van Leeuwen sneller clan gedacht aan tweede carrière begonnen Met zijn tussentijdse aanstelling als trainer van het zater dagelftal van UVS, is een definitief einde gekomen aan de loopbaan van Hans van Leeuwen (37) als speler. Weinig amateurvoetballers kunnen bogen op een kleurrijkere loopbaan dan de in Voorhout woonachtige Leidenaar. Zijn ambities in het trainersvak zijn bescheiden, zoals Van Leeuwen zelf eigenlijk altijd bescheiden is. Een plek je bij een top-amateurploeg, al is het als assistent, zou voor hem al ruim voldoende zijn. AMATEURVOETBAL VOORAF LEIDEN LOMAN LEEFMANS De drie jaar durende opmars van het zaterdagtak van UVS is dit seizoen ruw tot staan ge bracht. Onder de inmiddels op gestapte Hen Beerenfenger stond blauwwit na drie duels nog bovenaan in de derde klas se om na tien wedstrijden de voorlaatste plaats in te nemen. Beerenfenger, de broer van de secretaris, maakte plaats voor Van Leeuwen, de zoon van de voorzitter. UVS begint op een dorpsclub te lijken. I lans van Leeuwen glimlacht: „Het bestuur heeft me wel for meel gevraagd. En ik heb daar 'ja' op gezegd. Zo vanzelfspre kend was dat niet. Ik had me voorgenomen het dit seizoen eindelijk eens rustig aan te doen. Ik trainde alleen nog als ik dat wilde en speelde in com petitieverband helemaal niet meer. Alleen op vrijdagavond, in de zaal bij Bax ben ik nog ac tief. Plannen om coach bij de senioren te worden, waren er wel - ik heb niet voor niets de cursus trainer/coach III en II gehaald - maar daar had ik geen haast mee." Van Leeuwen kwam in de jongste jeugdelftallen uit voor Docos om als talentvol C-spe- lertje aan de hand van vader Bart bij Feyenoord zijn geluk te zoeken. ..Het is aardig om te weten dat de opleiding toen werd geleid door een zekere Leo Beenhakker." Van Leeuwen kwam te kort voor het betaalde voetbal en keerde als 18-jarige terug naar Leiden, bij UVS. Daar begon hij aan een imposante loopbaan van 16 jaar in het eer ste elftal, gevolgd door twee sei zoenen in de hoofdmacht van de zaterdagtak. Tegelijkertijd viel hij in de zaal te bewonderen bij UVS. Bax. Ceverbo (Dordrecht) en opnieuw Bax. In de periode 1985-1989 speelde hij in totaal 25 zaalinterlands. Bij Bax, de eerstedivisionist uit Voorhout, hoopten ze Van Leeuwen als coach te kunnen strikken op het moment dat hij zijn noploze kicksen aan de wil gen zou hangen. Dat is voorlo pig nog niet aan de orde. In het gezelschap van andere 'oudjes' als Mario Faber, Hennie Koet en Kees van Tongeren staat de ploeg van de bij Endegeest werkzame bewegingstherapeut Van Leeuwen verrassend bo venaan. In plaats van het het leiderschap bij Bax staat hij plotsklaps voor de groep bij UVS Duidelijkheid en een per soonlijke benadering. Dat zijn de begrippen aan de hand waarvan Van Leeuwen zijn trai nerschap wil invullen. „Je spe lers duidelijk laten weten waar ze aan toe zijn. Dat heb ik als speler ook altijd het fijnst ge vonden. Afgelopen zaterdag wisselde ik een verdediger en die heb ik dinsdagavond apart genomen. Even uitleggen waar om dat gebeurde. Zo hoort het." Voor Van Leeuwen zijn man nen als Mark Wotte (FC Utrecht), Martin Jol (Roda JC) en UVS-coach Wim van Zwam („jammer dat ik nooit onder hem heb kunnen spelen") hét bewijs dat er een goede nieuwe lichting trainers in Nederland is opgestaan. Toch is de wat oude re Arie Lagendijk, de huidige oefenmeester van Ter Leede en in het verleden ook bij Uit Vriendschap Saam werkzaam, het lichtend voorbeeld voor Van Leeuwen. „Arie zat bij het begin van een wedstrijd ontspannen te kijken naar de speelwijze van de tegenstander en maakte aan tekeningen. Hij pufte vervol gens met zijn sigaartje en riep dan na een paar minuten bij voorbeeld: 'Hans, op zes' en gaf nog één of twee kleine wijzigin gen door, aan de hand van nummers. Dan stond het elftal ook gelijk goed en kon hij ver volgens achterover leunen. Klasse. Nooit begrepen dat hij het betaalde voetbal niet heeft gehaald." Als het aan Van Leeuwen ligt, kopieert hij de manier van wer ken van Lagendijk. „Bij de be spreking vooraf moet alles al duidelijk zijn: de positie, de ta Hans van Leeuwen: „Bij de bespreking vooraf moet alles ai duidelijk zijn: de positie, de taken, wat er van ie dereen wordt verwacht. Als coach hoefje dan tijdens de wedstrijd alleen nog van je stoel als de situatie zich nadrukkelijk wijzigt." foto loek zuyderduin ken, wat er van iedereen wordt verwacht. Als coach hoef je dan tijdens de wedstrijd alleen nog van je stoel als de situatie zich nadrukkelijk wijzigt." Het klinkt makkelijker dan het is. Zeker bij het team waar Van Leeuwen momenteel zijn debuut als oefenmeester maakt. „Daar moet helemaal opnieuw worden begonnen. Eerst maar eens wat werklust, opofferings gezindheid en gezonde agressie opwekken. Dat werd de laatste weken zienderogen minder. De laatste man uitleggen dat eerst de spits moet worden uitge schakeld voordat aan aanvallen mag worden gedacht. Kortom: terug naar de basis. En in de an derhalve week dat ik er nu zit, zie ik al een lichte verbetering. Hoewel ik acht man miste, werd er tegen Leiden in ieder geval gewerkt. De oorspronkelijke doelstelling van de top drie ha len, is uiteraard verdwenen. De nadruk ligt nu op behoud, ter wijl met een schuin oog naar de laatste periodetitel wordt geke ken. Als we op plaats 5, 6 of 7 eindigen, beschouw ik mijn eer ste optreden als geslaagd." De manier van trainen die hij voorstaat, heeft sterke gelijke Naam: Robertus Wilhelmus Pe trus van Aken. Roepnaam: Bob. Geboren: 27 oktober 1967 in Voorschoten. Clubs: SVLV, Randstad Sport, Voorschoten '97. Ik ben des tijds naar Randstad Sport over gestapt omdat de trainer van SVLV me niet lag. Broers/zussen: Een broertje, Philip. Beroep: Ik ben met nog twee partners medevennoot in glas- handel Van Aken. Partner: Mijn vrouw Ingrid. Kinderen: Een dochtertje van 14 maanden, Amber. Lengte: 1.74 meter. Gewicht: 70 kilogram. Positie: Verdedigende midden velder. Vroeger liep ik rechts op het middenveld, maar ik ben niet meer zo snel, dus dit be valt me beter. Links/rechtsbenig: Rechts. Trainers: Theo Gottschalk, Hans Schnittker, Simon Vene- ma, Cor Pennenburg, Fokke van der Reijd, Fer Nijhuis, Mar co van Lochem. Hoogtepunt: Het kampioen schap met Randstad Sport een jaar of acht geleden. We pro moveerden vanuit de afdeling naar de vierde klasse. Dieptepunt: De degradatie met Randstad Sport, vier jaar later. Sterke punt: Inzicht en wilskracht. Zwakke punt: Ik wil wel eens dingen te snel doen, waardoor het fout gaat. Ik kan ook slechts tegen mijn verlies, wat zich uit in kaarten en scheldpartijen. Ook op de training, maar ge lukkig is het minder geworden de laatste jaren. Beste trainer: Fokke van der Reijd. Die had het gewoon en dat zat in kleine dingetjes. Cor Pennenburg was destijds ook goed bij Randstad Sport. Hij paste perfect bij ons. want wij waren geen makkelijke jon gens. Slechtste trainer: Die naam noem ik niet, want ik vind hem een veel te aardige man. Mooiste shirt: Celtic. Vervelendste tegenstander: Meestal ligt het aan jezelf als je verliest, maar van Docos lijken we nooit te kunnen winnen. Hobby's: Af en toe ga ik op stap. maar ik heb er niet veel tijd voor. Krant/tijd schrift: Leidsch Dagblad. Voetbal In ternational en de Feye noord krant. Ik ben ook lid van de supportersvereniging. Tot dat ik naar de senioren over stapte, ging ik altijd naar het stadion op zondag. Nu alleen nog de Europacupwedstrijden. Het is wel eens moeilijk om naar te kijken. Het wordt dan ook tijd dat Wim Jansen terug komt. Lelijk: Een kunstkerstboom. Mooi: Dat mijn dochtertje op me afkomt als ik thuiskom. Hekel aan: Verliezen. Kampioen eredivisie: Ik vrees Ajax. Politiek: Ik stem niet, omdat ik het niet volg. Geloof: Van huis uit Rooms- Katholiek. Voetbal op tv: Ik heb speciaal een abonnement op FilmNet genomen ervoor, dus de televi sie staat vaak op voetbal. Henk Spaan of Harry Ver- meegen: Harry Vermeegen. Uitgaan: Niet zo veel meer. Vroeger gingen we met Rand stad Sport altijd naar The Pain ter in Voorschoten, maar die tent bestaat niet meer. Mooiste plekje in de regio: De Voorstraat in Voorschoten. Die is heel oud en ze proberen het gelukkig in stand te houden. Voor welke andere club zou je willen spelen: Ik vond vroeger Roodenburg een mooie club, maar dat is wat minder gewor den. Rituelen voor de wedstrijd: Nee, ik ben niet bijgelovig. Hoopt ooit nog eens: Mijn voetballeven zal niet lang meer duren, dus ik hoop maar dat mijn zaak op de goede weg Voorschoten '97 - DWO: Laten we maar van een punt uitgaan. Gelukkig zijn René Bierhuizen en Ron den Hollander weer te rug. Dat scheelt een slok op een borrel. Slechter dan nu kan het niet gaan. Maar we komen terug, ook al gaan we niet strij den om de hoogste plaatsen. Handhaving moet gewoon kunnen. TEKST GERTJAN VAN GEEN FOTO HIELCO KUIPERS CHEF «WILLEM SPIERDIJK 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5 Leidsch Dagblad nissen met de wijze waarop Van Leeuwen in het veld acteerde. Bescheiden, bekeken, positief en altijd in dienst van het team. Van Leeuwen en zijn voorgan ger zijn in een hoop opzichten tegenpolen waar het 'andere eerste' van UVS aan zal moeten wennen. Beerenfenger is een coach die verbaal zijn pupillen nog wel eens tracht te motive ren. Dat is nadrukkelijk niet de stijl van Van Leeuwen. „Toen De Zwarte Schapen hier een paar weken geleden op bezoek kwam, had je die Johnny Rep moeten zien. Schreeuwen, schelden, over het hek klim men. tekeer gaan. En dan waren er toch ook bij UVS mensen die zeiden: 'hij jut zijn spelers ten minste op'. Ik vind dat niks en het is niet mijn stijl. Een paar aanwijzingen geven als de situ atie daarom vraagt, dat is nood zakelijk maar voor de rest moet het bij de spelers bekend zijn." Bij de zaterdagtak van 'buur man' Lugdunum is Jeroen Brus- see zowel coach als invaller. Met de ervaring en conditie van Van Leeuwen ligt het voor de hand dat hij de komende tijd dezelfde-rol bij UVS gaat vervul len. „Nee, dat doe ik dus niet", zegt hij resoluut. „Ik vind dat je dat gescheiden moet houden. Vanaf de kant kan je het spel nu eenmaal beter overzien." Ook op een ander punt verschillen de zaterdagafdelingen van UVS en Lugdunum. Bij de kikkers begint langzamerhand concur rentie te ontstaan tussen de za terdag- en de zondagafdeling. Volgens Van Leeuwen kan en mag dat bij zijn club niet ge beuren. „Bij UVS blijft de na druk op zondag liggen. Er is geen sprake van dat getalen teerde A-junioren naar de zater dag doorstromen. Door dat beleid bij UVS, zal het elftal onder leiding van Van Leeuwen nooit hoger komen dan de derde, hooguit tweede klasse. Een ingebouwde beper king, ook voor een trainer. Be gin volgend jaar, als hij net twee maanden in dienst is, komt de regionale trainerscarrousel op gang. Het ligt voor de hand dat Van Leeuwen, gezien zijn verle den en familieband, bij UT'S blijft. „Uiteraard zullen ze het eerst bij mij aankloppen. Maar vorig seizoen, toen ik nog ge woon als speler actief was, kwa men er toch al clubs bij me in formeren of ik daar wilde ko men trainen. Ik heb geen idee hoe ze daar bijkwamen, maar het was aardig om mee te ma ken. Misschien is het ook wel eens goed om mijn vleugels buiten UVS uit te slaan." Doelpuntenmaker van de week: Carlo van Nierop (SJZ) 2 1) Martin Krayenoord (MVKV) 2 2) Paul Haver (Teylingen) 1 3) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 1 4) Carlo van Nierop (SJZ) 2 5) Dennis Stuifzand (Docos) 1 6) Jeffrey den Butter (Kagia) 1 7) Erwin Beltman (Blauw Zwart) 1 8) Piet Oele (Woubrugge) 2 9) Michel Schouten (Warmunda) 2 10) Marcel Troost (Abbenes) 1 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van 1 van Duivenbode. Inform dagelijks tussen 10.00 en li uur, tel. 071-5356461 De R.K.S.V. Warmunda te Warmond, uitkomend i 4e klasse van de K.N.V.B., district West III, zoekt mei ingang van het seizoen 1998/1999 een enthousiaste voor het begeleiden van het eerste en tweede elftal op zondag en het geven van training aan de seniorenselectie. Schriftelijke reacties, gaarne binnen 14 dagen, aan secretaris, mw. A. J. Schuiling-Elfering, Postbus 19. 2360 AA Warmond. Inlichtingen tel. 071-3011119. Koudekerk - LSW'70 Als Wedstrijd van de week is ditmaal gekozen voor het treffeni vierde klasse van het zaterdagvoetbal tussen w Koudekerk enl '70. Deskundige bij dit duel is Marcel Valk, prof bij FC Volendai inwoner en voormalig speler van Koudekerk. Hij geeft zijn \i« de wedstrijd, geeft de spelers een rapportcijfer en kiest de Ma the Match die met een paar voetbalschoenen van Sloos Spot Leiden wordt beloond. Op het sportpark aan de Gruttolaan om 14.30 uur afgetrapt. SPORT OP TV 7.00-19 00 EURO: Skiën uit F .8 43-18 51 Ned 2: Sport|Ourn 8.45-19 10RTL-+ Sport 9.00-21.00 EURO: Voetbal o\ waliticatie Herh 9.25-20 0.0 RTL 5. Voetbal in 20.25-20 0! Ned 3 Sportpaleis Di 22.16-22 33 Ned 3: Sportjournaal 23.00-23 35 Ned 2- Studio NOS 23.10-23 40 SBS 6: Sport voetba: Cees Tempelaar hoopt dat Quick Boys tegen ARC net zo veel karakter toont als tegen Noordwijk. De trainer: „Het spel was dan niet zo hoogstaand, maar de bereidheid om te willen winnen was er." De 2-2 tegen Noordwijk was een stapje vooruit. Volgens goed gebruik moet Quick Boys zaterdag dan weer een stapje terug doen. Tempelaar: „Dat hoop ik juist niet. Laten we de lijn tegen Noordwijk maar doortrekken." Quick Boys moet het zaterdag doen zonder de geschorste Raymond Flaton en de geblesseerde Hicham Rbii en Ronald van Dijk. ARC De twee verliespartijen die volgden op het behalen van de periodetitel. zijn voor trainer Willem Bercken- kamp nog lang geen reden tot pa niek. „Als we het systeem gaat aan passen, dan roepen we juist de pro blemen over ons af', zo denkt de Gouwenaar. Het vertoonde spel in de tweede helft, afgelopen zaterdag tegen Lisse (0-4). doet Bercken- kamp geloven dat het bij zijn elftal slechts gaat om een tijdelijke inzinking die morgen op Nieuw Zuid al kan worden afgesloten. ..Quick Boys uit. is natuurlijk nooit makkelijk, maar ik proef bij mijn spelers een hernieuwde wil om te winnen." FC Lisse De formatie van Ted Immers wacht morgen de lastige thuiswedstrijd tegen Achilles Veen. In de laatste weken toonde deze ploeg al aan weinig voor aanvallend voetbal te voelen. Noord wijk en ARC werden daarvan het slachtoffer, terwijl ook Rijnsburgse pQ |_|$SE Boys niet verder kwam dan een gelijk spel. „Het is een ploeg die nu eenmaal erg terughou dend speelt", weet ook Immers. Een hoge balcircula tie en aanvallen via de zijkanten moeten ervoor zor gen dat er een bres in de Veense verdediging wordt geslagen. Bovendien hoopt Immers te kunnen profi teren van spelhervattingen Hij kan daarbij een be roep doen op een nagenoeg complete selectie. Alleen Edmund Vriesde en René Ras zijn nog twijfelgeval len. „Beiden trainden gisteren, maar ik moet nog af wachten of zij in de basis kunnen beginnen." Er zijn in ieder geval geen geschorsten. s Noordwijk De selectie van Noordwijk maakt van de nood een deugd. De verre uitwedstrijd naar Hoek in Zeeuws Vlaanderen wordt aangegrepen om maar gelijk het hele weekeinde met elkaar op stap te gaan. „Eerst natuurlijk winnen, maar Hoek heeft een goede ploeg en dus zullen we een punt ook tevreden zijn. Daarna hoop ik alleen dat iedereen zondamiddag op tijd voor de bus terug is", meldt trainer Ruud Broring. ..Ik weet dat zij hun spits (Dave Gijsel) zijn kwijtgeraakt aan een Turkse profclub. Bij ons is Niels Karremans er weer bij en Patrick van Dam heeft zijn krukken weer weggewor pen en is met lopen begonnen. Arnold Reinders is geschorst." Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys speelt morgen uit te gen Kozakken Boys. Trainer Henk Wis man wil met zijn ploeg graag wat hoger op in de middenmoot van de hoofdklas se. Maar het zit zijn club niet mee met de blessures. Wisman kon aan zijn was lijst met blessures weer twee namen toevoegen. Steven Faber liep tegen Achilles Veen een zware enkelblessure op en is voorlopig niet inzet baar. Ook Marko Klaassen is waarschijnlijk tot de winterstop uitgeschakeld vanwege een knieblessure. Alleen Raymond Buis kon van de blessurelijst wor den geschrapt. Het is nog onzeker of Stefan Roodak- kers vanwege zijn derde gele kaart al is geschorst. Ter Leede Ter Leede kan voor de thuiswedstrijd tegen Excelsior Maassluis weer een beroep doen op de van een blessure herstelde keeper Jan Blankespoor. Spits Ed Borst daarentegen zit nog steeds een schorsing uit. Voor Ter Leede een gemis, omdat de ploeg voorin 'scorend vermogen' ontbeert. „Het is niet zo dat we wedstrijden op schlemielige wijze hebben verloren. We kunnen onszelf het verwijt maken dat we te veel kansen nodig hebben om tot scoren te ko men. Al moeten we ervoor waken dat we onszelf een complex aanpraten. We moeten er voor zorgen dat we kansen blijven creëren." vv Katwijk Scheveningen-Katwijk is de topper van morgen. De strijd tussen de kust- ploegen staat altijd garant voor span ning en sensatie. Trainer Kootwijk: „Ik boef mijn spelers niet te motiveren." De Haagse oefenmeester hoopt dat Katwijk een (voorlopig) beslissende slag slaat met de concurrent. Bij winst wordt h zeven punten. „Dat is altijd leldter voor de stop." Marco de Ridder speelt wegens een ge enkel niet mee. Wilfred Kwestro heeft last vai pijnlijke lies en is onzeker voor morgen. UVS „Spelen tegen de onderste. Dat zijn al- tijd 'kwaaie' wedstrijden", voorspelt UVS-coach Wim van Zwam over het treffen, zondag in Amsterdam bij AFC. Desondanks hoopt Van Zwam bij zijn mannen dezelfde inzet te zullen zien als N tegen Neptunus zodat er weer een 'lek ker overwinning' kan worden gevierd die UV de bovenkant van de middenmoot zou duwen denvelder Gerry Jansen is weer fit maar s| Marco Akerboom zit een schorsing uit.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 26