PORT I 1101 hris van der Velde houdt van de spanning in golf FC Den Bosch stunt tegen AZ ij treffers van mus Gorré leidt Ajax de weg ist slechts stilzwijgen a INDERDAG 20 NOVEMBER 1997 listige blessure Litmanen jTFRDAMJari Litmanen hield het na zeven minuten Ajax - V uit de tweede ronde van Amstel Cup voor gezien. De Fin ld vervangen door Dean Gorré, die prompt vier keerde scoor- |De blessure van Litmanen liet zich na de 6-0 zege lelijk aan- |n, Litmanen liep waarschijnlijk een flinke spierscheuring in ■bovenbeen op. |emmelink zeker van Winterspelen t Snowboarder Thedo Remmelink is zeker van deelne- ig aan de Olympische Winterspelen. Hij werd door het JCNSF aangewezen na zijn 13de plaats op de eerste wereldbe- tfivedstrijd reuzenslalom in Tignes. Remmelink moest vorm- fóioud tonen en deed dat met zijn klassering. handeling zaak-Decheiver uitgesteld ill De behandeling in hoger beroep van de zaak-Decheiver is jesteld tot 4 december. De aanvaller die verhuisde van edit naar Dortmund, moet opnieuw voorkomen wegens een neende elleboogstoot. Decheiver zou tijdens RKC - FC ÈJBecht op 21 september Carlos van Wanrooy hebben geraakt. |g der sprak de tuchtcommissie Decheiver hiervan vrij. Mocht peler alsnog schuldig worden bevonden, dan wordt een uit- iroken straf door de Duitse voetbalbond overgenomen. iei ;de start Eltingh en Haarhuis ford Jacco Eltingh en Paul Haarhuis zijn het WK dubbel- Igoed begonnen. De Nederlanders, in het Amerikaanse Hart ij als tweede geplaatst, wonnen met 6-4 7-6 van Daniel Know- en Daniel Nestor (Bah/Can/7). De Indiërs Bhupathi/Paes nnen met 7-5 6-4 van Ellis Ferreira/Galbraith (ZAf/VSt/5). De Iverdedigers Mark Woodforde en Todd Woodbridge versloe- ide Amerikaanse debutanten Johnson/Montana met 6-4 6-1. OVEN CPD Dean Gorré had gisteren alle reden om uitbundig te juichen. Hij scoorde vier keer. FOTO HANS VAN WEEL uk iad in het weekeinde niet de kans op een weerwoord igen. Tijdens zijn absentie n koude winterdag in Gro en, met een teleurstellend elijkspel als resultaat, was iuw de discussie over de en van de sterspeler losge- en. Drie dagen later kwam toch het weerwoord van Nilis. Met drie doelpunten hij bijna de complete PSV- nktie tegen Emmen (4-0) zijn rekening en hielp zo jloeg een ronde verder in ikertoernooi. |gjj is bewoog zich gisteravond en zeer gemotiveerd man het veld van het Philips- m. En een gemotiveerde lelt voor twee. Dat bleek alleen uit de hoeveelheid ts. Dat bleek ook uit de ho- valiteit van twee Hinten. De ene, een lobje Emmen-doelman Theo ïelsen, was zo mogelijk aaier dan de andere, w irmee kon wat Advocaat ft de discussie worden ge- I Natuurlijk had hij ook in reekeinde graag van de ten van Nilis gebruik wil- Een, al was het zelfs al- veest om hem op de iter de hand te houden net laatste deel van de tijd in te zetten. Maar de intbrak, omdat hij weiger- rhouter probeert startbewijs voor Europese tour te verdienen WU K.WILLEM SPIERDIJK de daags na de WK-barrage- wedstrijd tegen Ierland in het verre Groningen te verschijnen. Advocaat zei gisteravond geen problemen met Nilis te kennen. ,,Er is geen sprake van een sluimerend conflict. Het is ook helemaal verkeerd om dat te suggereren. Natuurlijk ben ik blij dat Nilis het vanavond zo goed deed. Maar ik kan dan ook zeggen dat hij er daarvoor staat. En als hij er niet is, mis je hgm natuurlijk. Dat is vanzelfspre kend voor iemand van zijn kwa liteiten." PSV stelde in feite niet veel meer tegenover de kansen voor Emmen, maar uit een totaal van zes gevaarlijke momenten haal de de landskampioen wel een rendement van twee doelpun ten (Nilis en Cocu), met een bal op de lat van Luc Nilis als aardi ge omlijsting. Met de koers na de rust gelo pen kon Advocaat overgaan tot twee snelle wissels. Peter Möller en Mare Degryse kwamen in de 60ste minuut in het veld voor Gilles de Bilde en Boudewijn Zenden. Het gaf maar al te dui delijk aan dat PSV naar een rus tig einde verlangde en in dat opzicht werd de landskampioen door Luc JMilis op de wenken bediend. De Belg had het beste voor het laatst bewaard. Bij zijn kunststukjes paste nog slechts een eerbiedig stilzwijgen. Niets werkte de afgelopen twee jaar zo verlammend op Ajax als de strijd om de Amstel Cup. Slap en zielloos zwalkten de Amsterdammers door het bekertoernooi, alsof het een hin derlijke onderbreking van het ware werk betrof. De eerste helft van gis teravond tegen MW vormde daar geen uitzondering op. Maar een kwartiertje gas geven, met Dean Gor ré aan het stuur, bleek afdoende om de armetierige Limburgers alsnog met 6-0 uit het bekertoernooi te du wen. AMSTERDAM GPD Daarmee bespaarde Ajax zich de afgang die het de afgelopen twee jaar beleefde in de Amstel Cup. Achtereenvolgens Cambuur en Heracles profiteerden toen van de lamlen digheid van Ajax. Heel even, of eigenlijk de gehele eerste helft, dreigde gisteren een herhaling van die memorabele uitglijders. Ongeïnspireerd lieten de Amsterdammers de bal rondhobbelen, met een buiten- speldoelpunt van Dani als enige wapenfeit. Hoe anders verliep het tweede bedrijf, waarin Dean Gorré het spotlicht naar zich toetrok. Al na zeven minuten was de notoi re bankzitter in het veld gebracht, op de plaats van de gekwetste Jari Litmanen. Sco ren had hij nog nooit gedaan bij Ajax, maar daar bracht de 27-jarige middenvelder te gen MW ondubbelzinnig verandering in. Elf minuten behoefde Gorré slechts om de eerste hattrick uit de prille geschiedenis van de Amsterdam Arena te produceren. Was het eerste doelpunt van Gorré, een kopbal uit een corner, nog te wijten aan laks verdedigen van MW, zijn daaropvol gende treffers waren van grote schoonheid. Een spectaculaire omhaal en een gevoelvol le boogbal, beiden op aangeven van rechts buiten Dani, Gorré kon het allemaal gister avond. De fraaiste assist bewaarde Dani echter voor Shota Arveladze. Met een vlijm scherpe hakbal zette de Portugese techni cus Arveladze vrij voor doelman Wim Dus- seldorp, die de Georgiër langs zich zag flit sen om soepel af te ronden. Dusseldorp zal zich zijn debuut in de ba sis van MW, op 36-jarige leeftijd nota bene, anders hebben voorgesteld. Hoe treurig is Haagse fans misdragen zich NIJMEGEN ANP Bij NEC - ADO Den Haag was gisteren op de tribune meer actie te beleven dan op het veld. De ME moest eraan te pas komen om de raddraaiende Haagse fans tot rust te ma nen. Tot ontruiming van het vak kwam het niet, mede doordat een bestuurslid van de bezoekende club de supporters via de spea ker opriep zich te gedragen. Het spel op het veld gaf de supporters alle mogelijkheid om zich met andere zaken be zig te houden. ADO probeerde het wel, maar kon niet. NEC probeerde het niet eens. Het resultaat: een slap duel, waarin NEC de gelukkigste was. Via doelpunten van Van Eijkeren en Koning trokken de Nijmegenaren de winst naar zich toe. Het doelpunt van Langeveld was alleen nog goed voor de boeken. het gesteld met betaald voetbal organisatie MW als het moet teruggrijpen op de kee perstrainer om de aanvalsgolven van Ajax te weerstaan. Want dat is hij, Wim Dus seldorp, keeperstrainer en staflid van de jeugdopleiding bovendien. Een half jaar ge leden gestopt als keeper van de Limburgse hoofdldasser Meersen „Eigenlijk heel triest dat dit nodig is", zei Dusseldorp afgelopen zondag, nadat hij tegen Sparta was ingeval len voor de geblesseerde derde doelman Hans Spillman. En dat waren ware woor den. Dusseldorp trof echter geen blaam tegen Ajax. Hij toonde zich een veelzijdige doel man en stond machteloos bij het zestal te gentreffers. Als enige en schrale troost kon hij zich beroepen op het feit dat collega Rein van Duijnhoven er tijdens het compe- titietreffen van 24 september eentje meer moest incasseren. Gisteren stokte de teller bij Ajax nadat Frank de Boer en alweer Dean Gorré de score hadden opgetrokken naar 6-0. En er was meer goed nieuws in Amster dam. Na anderhalve maand blessureleed vierde Michael Laudrup zijn rentree, als in valler, en gezien de onwaarschijnlijke vorm crisis van vervanger Peter Hoekstra is dat geen overbodige luxe voor Morten Olsen. Ook op de rechtervleugel van Ajax is een wisseling van de wacht aanstaande. Hoewel Dani uitstekend heeft gepresteerd op die voor hem vreemde plek, zal hij op korte ter mijn het stokje moeten overdragen aan Tijjani Babangida. De Nigeriaan is na een slepende dijbeenblessure weer volop in training en zal aanstaande zaterdag, tegen De Graafschap, wellicht weer van de partij zijn. a Chris van der Velde van spanning. Vanaf van- pf komt hij volop aan zijn 'n. De succesvolste speler ederland wil in het Spaan- rbella een kroon zetten op achtig seizoen. In Spanje hij met 180 andere spe- i 35 zogenaamde 'tour- Die geven het recht ilgend jaar aan de sterkst toernooien in Europa (nemen. itien jaar was hij al toen or het eerst op een golf- itond. Chris van der Vel- irikaan met Nederlandse aders en in bezit van een lands paspoort, werd zijn moeder enthousiast ikt voor de sport. „Tot dat at hield ik me bezig met k, ik liep de lange afstan- ijf en tien kilometer. M'n tijd op de 5000 meter was maar ik wist dat ik als at- K)it de top zou bereiken." paar maanden na zijn kennismaking met de speelde hij een ronde van ens een wedstrijd. Een 'oflijke score voor iemand met golf is begonnen, tot zijn eerste seizoen af tndicap 6. „Ik dacht, golf zo'n moeilijk spelletje en serieus aan een carrière jlfte denken." Öjn afstuderen (theologie jie) trok Van der Velde lorida, waar veel jonge ihun loopbaan beginnen. Jnge spelers die prof wil den, waren er veel. „Ik tte daar Zweden die me om daarheen te ko lk suggereerden ze me illand te gaan, omdat ik Chris van der Velde: „In topvorm vind ik golf het gemakkelijkste wat er is." een Nederlands paspoort heb." Omdat hij om formele rede nen nog niet als prof in Neder land mocht spelen, kwam hij in de zomer van '88 in veertien toernooien in Zweden uit en haalde aan het eind van het jaar z'n tourkaart, z'n startbewijs voor de grote toernooien. Dat werd geen succes. „Ik had geen sponsors, geen geld", weet Van der Velde nog. Van de zeventien toernooien die hij speelde, haal de hij niet één keer de 'cut', de kwalifikatie-eis'om aan de twee slotdagen van een toernooi te mogen meedoen. Dat wil zeg gen dat een speler ook helemaal niets verdient. Golfen om te overleven, Van der Velde (33) heeft er geen moeite mee. „Ik houd van de spanning. Als de druk er niet was om om geld te spelen zou ik misschien iets anders doen. Het is als effectenhandel rpet je eigen geld; als je verkeerd be slist, verlies je van geld. Soms heb ik maanden dat ik niets ver dien, dan weer maanden dat er veel geld binnenkomt. Mijn vrouw vindt het maar niks, die heeft liever dat er elke maand een vast bedrag op m'n reke- FOTO HIELCO KUIPERS ning wordt gestort." Van der Velde is opgegroeid in de Verenigde Staten. Daar doen ze niet zo moeilijk over de bedragen die je verdient. De Voorhouter won dit jaar vier van de acht belangrijkste toer nooien in Nederland, daarvoor werd er 70.000 gulden op zijn rekening gestort. Toch denkt hij nooit aan geld als hij op de baan staat. „Mijn doel is om el ke slag zo goed mogelijk te doen en niet aan de uitkomst te den ken. Als dat lukt, dan ben je aan het einde van een toernooi te vreden. Het is hetzelfde als met kaarten; als je te veel zit te den ken hoeveel je hebt gewonnen of nog kan winnen, dan verlies je je geld meteen." Na vier jaar in het Europese tournooicircuit besloot Van der Velde in 1992 weer naar de Ver enigde Staten te verhuizen. „Niet zo slim", vindt de Voor houter die keuze achteraf. „Ik was veel van huis, omdat de af standen groter zijn dan in Euro pa. En ik wilde graag veel bij m'n kinderen zijn." In 95' besloot hij zich weer in Voorhout te vestigen. „Amerika is prachtig om te wonen, met de oceanen, de bergen. Maar Ne derland is één van de beste lan den om kinderen op te voeden. Er is weinig criminaliteit, de kinderen leren twee, drie talen voor ze 16 zijn." Een andere re den om over te steken was dat Van der Velde zich graag liet be geleiden door Tom O'Mahoney, de professional van de Noord- wijkse Golfclub. „Ik vind Tom één van de beste coaches van Europa misschien wel van de wereld." De sportmentaliteit in Neder land is totaal anders dan die in Nederland. Van der Velde moet lang nadenken voor hij daar op ingaat. „Ik wil niet grof wor den", zegt hij lachend. „Er zijn een paar goede spelers, Rolf Muntz bijvoorbeeld. Maar ik zie in Nederland vaak sporters die gauw tevreden zijn met een be paald niveau; ze hebben te wei nig discipline, te weinig desire. Het lijkt wel of Nederlanders het idee in hun hoofd hebben dat ze de top niet kunnen halen. In Amerika wordt gedacht dat ie dereen de top halen. Dat is het verschil. Nederland is zo klein, maar zo rijk. Het is vreemd dat Nederlanders zo'n idee in hun hoofd hebben." Inmiddels voelt hij zich thuis aan deze kant van de oceaan. Hij spreekt uitstekend Neder lands. „Maar in de grammatica ben ik slecht. Ik heb twee keer in de week les. Ik vind het be langrijk voor de kinderen, dat ze thuis met hun vragen terecht kunnen." Vorig jaar probeerde hij ook zijn tourkaart te halen. Dat mis lukte. „Eigenlijk was het goed dat ik het niet haalde. Ik had weer geen sponsors, dan ga je niet lekker op stap. Je vaste las ten zijn z'n 3000 tot 3500 gul den per week. Je moet je reis, hotel en caddy betalen en maar afwachten of je iets verdient. Als je dan een paar keer de cut mist, wordt het een moeilijke zaak om het vol te houden." Dit jaar speelde hij goed in Nederland. Hij heeft inmiddels twee geldschieters en hoopt er nog twee vast te leggen. „Om het goed te doen heb je eigen lijk iets meer dan een ton nodig om je reizen te betalen en om wat onkosten thuis te dekken. Ik zoek geen sponsors om er geld aan over te houden, maar om de kosten te bestrijden." De vorm die hij dit seizoen aan de dag legde, moet vol doende zijn om dit jaar wel z'n tourkaart te halen. „In topvorm vind ik golf het gemakkelijkst wat er is. In een mindere perio de denk je dat het 't moeilijkste is wat je ooit in je leven hebt ge daan. Ik houd van golf, de com petitie, de spanning om geld te verdienen, ik houd van trainen, uren chippen en putten en oefe nen op de drivingsrange. Ik heb dit jaar gemiddeld één onder par gespeeld. Ik voel me goed en ik denk dat ik die tourkaart kan pakken." DEN BOSCH «ANP Voor de tweede achtereenvol gende keer leed AZ een neder laag. Vrijdag ging de gedood verfde kampioen van de eerste divisie onderuit bij Zwolle. Gis teravond was Den Bosch in de beker te sterk. De Bosschenaren wonnen thuis met 2-1, na ver- lenging. Den Bosch kwam door een van richting veranderd schot van Lurling in de 37ste minuut op voorsprong. Die marge hield stand tot in de blessuretijd. Op dat moment scoorde invaller Langerak de onverwachte, en op dat moment niet verdiende, gelijkmaker. Een andere invaller besliste uiteindelijk het duel. In de voor laatste minuut van de verlen ging waagde het uitgeputte Den Bosch een laatste poging. Busby scoorde op aangeven van Burg de 2-1, waarna het vervroegde carnaval in Den Bosch kon be ginnen. FC Twente heeft Sparta voor de tweede keer op rij op het Kasteel uit het bekertoernooi gestoten. De winnaar had dit maal wat geluk. In een gelijkop- gaand duel met veel kansen eindigden de ploegen na negen tig minuten op 1-1. In de spec taculaire verlenging schoot Ajoepov Twente naar de derde ronde. FC Twente, zonder Karne- beek en McKinnon, trad verras send met drie spitsen aan. De ploeg van Hans Meyer zette Sparta meteen onder druk. De thuisploeg kon het eerste kwar tier niet rustig opbouwen. De verdedigers trapten de bal voortdurend paniekerig naar voren, zodra Bosman, Sumiala of Petrov in de buurt kwamen. Het overwicht van Twente leid de tot twee kansen, gemist door Bosman en Sumiala. Door slordigheden in de Twentse verdediging kwam Sparta terug in de wedstrijd. Groenendijk en Krijgsman pro fiteerden net niet. Hoogma be lette Renfurm een vrije door tocht naar het doel. Uit de toe gekende vrije trap van Groenen dijk redde Boschker. Na een half uur kreeg Twente weer goede mogelijkheden. Hoogma en Ter Avesl demon streerden de kopsterkte van de Enschedese verdediging. De eerste had raak gekopt als aan valler Sumiala niet in de weg had gestaan. In de rust verving Mourad de zwak acterende Dennis de Nooijer. De prestatie van de vaak gevierde spits sloeg over op zijn teamgenoten. Sparta vond geen rust in zijn spel en moest het initiatief aan Twente overlaten. De 0-1 van Van Halst in de 56ste minuut was dan ook geen verrassing. De robuuste Twent scoorde knap met het linkerbeen vanaf twintig meter. Sparta moest daarna wel ko men, maar strandde op de Twentse muur. De Enschedeërs kregen volop ruimte voor coun ters. Ajoepov, Petrov en Ven- negoor hadden hun ploeg defi nitief in veiligheid moeten brengen. Toen de schaars opge komen toeschouwers al bij de poort stonden, kwam toch nog de ommekeer. Van der Meer joeg de bal wanhopig naar vo ren, Nieuwenburg nam aan, keerde en maakte 1 -1 In de verlenging hadden bei de teams grote kansen op de winnende treffer. Mourad schoot voor Sparta op de lat, Steinmann deed hetzelfde voor Twente. Ajoepov slalomde ten slotte in de 105de minuut naar 1 -2 en de volgende ronde. Vitesse speelde zuinig in Waalwijk, maar was deson danks te sterk voor thuisclub RKC, 0-1. Het doelpunt kwam in de 54ste minuut van invaller Korsten. Hij schoot Vitesse naar de derde ronde in het beker toernooi. RKC en Vitesse leverden een slechte eerste helft af. Curovic Loting KNVB- bekertoernooi HEERENVEEN «ANP In Heerenveen is de loting ver richt voor de derde ronde van de KITVB-Beker. Het resultaat: NAC - Helmond Sport, NEC - Heerenveen, Feyenoord - FC Groningen, FC Twente - Willem II, Ajax - Roda JC, Telstar - For- tuna Sittard, FC Den Bosch - PSV, Heracles - Vitesse. De wed strijden worden gespeeld in de tweede week van februari. van Vitesse viel in de 17de mi nuut uit met een blessure, zijn vervanger Sjoekov tien minuten later, eveneens geblesseerd. Korsten was zijn vervanger. In de 29ste minuut mikte Machlas een strafschop voor Vi tesse op de binnenkant van de paal. Via het lichaam van doel man Van Dijk verdween de bal naast het doel. In de tweede helft speelden beide ploegen iets agressiever. Vitesse drong meer aan en Korsten prikte 1-0 binnen. Met een dubbele wissel pro beerde RKC-trainer Boeve zijn ploeg meer te laten aanvallen. Die tactiek mislukte. Vitesse bleef gemakkelijk op de been. Het zag nog een speler, Trust- full, met een blessure vertrek ken. Een steen gooien tegen een grensrechter en niet eens de ge le kaart krijgen. Dat overkwam Groningen-verdediger Kurt Els- hot gisteravond in de beker wedstrijd tegen Dordrecht'90 (1-4). Na ruim een uur vond hij een kiezelsteen op het veld aan de Krommedijk. Achteloos wierp hij hel weg. Grensrechter Rob Wassink werd pijnlijk getroffen. Vrijwel niemand zag de ware toedracht. Arbiter Van Egmond legde de wedstrijd stil, in de ver onderstelling dat de steen door een boze toeschouwer was ge worpen. De speaker deed meteen een dringend beroep op het publiek om toch vooral geen voorwer pen op het veld te gooien. Die oproep kwam hem op een fluit concert te staan. Pas later bleek waarom. Elshot was de niet ver wachte dader. Een uur mochten de ama teurs van AFC'34 hopen op een bekerwondertje. De Alkmaar- ders namen binnen 25 secon den een voorsprong en verde digden die met de moed der wanhoop. Na het uur sloegen de profs uit Limburg alsnog toe, 1-2. AFC'34 opende stormachtig. In de eerste de beste aanval werd aanvaller Duif door Fortu- na-verdediger Dirckx neerge legd. Arbiter Helmstrijd aarzel de geen moment. Rood voor Dirckx, strafschop voor AFC'34. Klaver maakte van elf meter geen fout, 1-0. Fortuna Sittard raakte door die tegenvaller de weg kwijl in de eerste helft. Pas na het praat je van trainer Van Marwijk in de rust stond er een eredivisie- ploeg in het Alkmaarse veld. De hoofdklassekampioen moest in de tweede helft ondanks het nu merieke overwicht terug. Lanckohr schoot in de 55ste minuut op de paal. Het was het sein voor AFC de stormvlag te hijsen. Acht minuten later was het raak. Paauwe profiteerde van een foutje in de AFC-verde- diging, 1 -1Een kwartier voor het einde rondde Hamming een goed uitgespeelde aanval af, 1- 2. Fortuna ontsnapte en bereik te de derde ronde. rechter: Van Egmond, Toeschouwers: 800. Bijzonderheid: Arbiter Van Egmond staakt na een uur voor vijf minuten de wedstrijd wegens ontevreden Dordtse fans op het AFC'34 - Fortuna Sittard 1-2 (1-0) 1. Kla ver 1-0 (strafschop), 63, Paauwe 1-1, 76. Hamming 1-2. Scheidsrechter; Helmstrijd, Toeschouwers: 600. Rode kaart: 1. Dirckx (Fortuna Sittard). Gele kaart; Lee (Fortuna Sittard. NEC - ADO Den Haag 2-1 (1-0), 26, Van Eijkeren 1-0, 52. Langeveld 1-1, 65. Ko ning 2-1. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 2000. Gele kaart: Pothuizen (NEC). RKC - Vitesse 0-1 (0-0). 54. Korsten 0-1. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers. 2800. Gele kaart: Bozovic, Dos San tos, Van Wanrooy, Van der Pennen (RKC), Westerveld, Van Hintum (Vitesse). PSV - Emmen 4-0 (2-0) 25. Nilis 1 0, 39, Cocu 2-0, 62. Nilis 3- 0, 87, Nilis 4-0. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 21.700. Gele kaart: Cocu (PSV), Drent, Van Raalte, Kooijman (Emmen). Sparta - FC Twente 1-2 na verlenging (1-1 0-0). 56. Van Halst 0-190. Nieuwenburg 1-1, 105, Aioepov 1-2. Scheidsrechter: Varf Huiten. Toeschouwers: 2500. Gele kaart; Krijgsman, Kavis, Van der Meer (Sparta), Hoogma, Hulshoff. Vennegoor of Hesselink, Ajoepov (Twente). FC Den Bosch - AZ 2-1 na verlenging (1-1 1-0). 37. Lurlirig 10, 90. Langerak 1 1, I 19. Busby 2-1Scheidsrechter; Jol. Toe schouwers: 2500. Gele kaart: Van der Hoorn (Den Bosch), Doesburg (AZ). Heerenveeen - Eindhoven 6-1 (1-1) 25. De Visser 1-0 (strafschop), 26, Van Gils 1-L, 58. Constantinovici 2-1, 63. Samardzic 3- 1, 67. Samardzic 4-1, 81. Samardzic 5-1, 83. Gusatu 6-1. Scheidsrechter. Sterk, Toeschouwers: 3750. Rode kaart: 24. Manders (Eindhoven, 2xgeel). Gele kaarl: Constantinovici (Heerenveen), Van Gils, Vroomans, Weners (Eindhoven). Ajax - MW 6-0 (0-0). 18 Gorré 1-0, 55. Gorré 2-0, 60. Gorré 3-0, 63. Arveladze 4 0, 68. Frank de Boer 5-0, 84. Gorré 6-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 18.000. Gele kaart: Einarson, Mulder (MW). FC Volendam - Heracles 2-2 (2-2, 1-1). Heracles wint na strafschoppen. 5. Nijhuis 0-1,9. Valk 1-1,47. Durmusoglu 1-2,88. Steur 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Koopman roeschouwers 616 Gele kaart: Matthaei, Bond, Gentile (Volendam), Kolmschot, Durmusoglu (Heracles).

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23