xtra geld gemeente oor de X B >P houdt desnoods zelf referendum over parkeren College niet één keer in problemen Het is leuker om vlees aan te kleden' C( I Leiden Regio IANDEL Rfl WANDEL Leids adviesbureau Orap lijft Rijswijks bedrijf in Advocatenkantoor breidt uit Netwerken bij Heineken Stichting De Mare krijgt bijdrage van Julianafonds Meer dan duizend vacatures op scholings- en banenmarkt ^intratuin el it pNDERDAG 20 NOVEMBER 1997 aad rietveld ethouder Huib Kruijt wil er niet aan. Maar als aan de SP ligt komt er een referendum over uitbreiding van het betaald parkeren naar de jken rond de Leidse binnenstad. Dat uiterst nstreden plan is bij uitstek geschikt voor een ilksraadpleging, zei SP'er Cor Vergeer gister- ond in de gemeenteraad. ]Het plan van burgemeester en wethouders om na de binnenstad en het stationsgebied ook in al le wijken rond het centrum een belanghebben denregeling voor parkeren in te voeren heeft tot een storm van protest geleid. In Vreewijk en de Professorenwijk, waar de overlast van gratis parkerende binnenstadsbezoe kers groot is, zijn wel voorstanders van het plan. In de andere wijken rond de singels zien bewo ners het betaald parkeren vooral als zakkenvulle- rij van de gemeente. De PvdA toonde zich in de discussie voorstan der van referenda per wijk over het invoeren van betaald parkeren. De SP wil gewoon een referen dum waarin de hele stad mag meestemmen. Beide voorstellen, zei Kruijt gisteravond bij het slot van de begrotingsbehandeling, komen 'veel te vroeg'. ,,Dat doet afbreuk aan de inspraak. In spraak is een goed instrument om de burger te laten meepraten over het beleid." SP'er Vergeer hield echter vast aan zijn plan A et noodlijdende centrum 'de X' krijgt volgend jaar een Pen (tra subsidie van 10.000 gulden van de gemeente. Cul- i lai urwethouder A. Pechtold toverde dit bedrag gisteren )ke tde hoge hoed tijdens de laatste ronde van de begro- igsbehandeling. ,ew den «ruud sep ,im et het huidige subsidiebedrag 20.000 gulden is het cen- tl1111 n'et 'n staat de huur te be en voor de ruimte in het Ikshuis waar de X na het ver- 1Zèj kuit de oude Rex-bioscoop is huisvest. Tijdens de discussie er de X vorige week in de mmissie cultuur, vroeg X- irman J. Witteman 40.000 Iden extra. Toen was er niet partij die een concreet plan tafel kon leggen om de sub- lie te verhogen. Dat was nu wel anders. De 'komst van de X was bij de itste ronde van de begrotings handeling het onderwerp laraan de meeste voorstellen iren gewijd. De PvdA had een otie opgesteld waarin de wet- uder werd opgeroepen een menwerking tussen de X en LAK-theater aan te moedi- i. Daarnaast lagen er drie landementen van de SP, l'G/De Groenen en Groen- iks om de subsidie van het ntrum te verhogen. De SP Ide de X 50.000 gulden subsi- H i geven, LWG/De Groenen cht aan 43.000 gulden en oenLinks stelde 30 mille voor. partijen wilden het benodig- geld halen bij respectievelijk het Centrum Beeldende Kunst, de Stadsgehoorzaal en bij diver se cultuurposten. De motie van de PvdA haalde gisteren het eind van de avond niet. Fractieleider R. Hillebrand had nog eens met de voorman van de X gepraat en had begre pen dat het cultureel centrum echt niet naar het LAK wil. Dus trok Hillebrand de motie in. De drie amandementen konden uiteindelijk alleen rekenen op steun van de indieners. Het luk te zelfs niet om één motie te maken waarin alle drie de par tijen die extra geld voor de X wilden zich konden vinden. Maar wethouder Pechtold zorgde ervoor dat de X niet he lemaal in de kou kwam te staan. Hij kondigde aan dat het cen trum volgend jaar naast de vas te subsidie van 20.000 gulden kan rekenen op een 10.000 gul den voor bijzondere projecten. Dat geld kan de wethouder een voudig putten uit een speciale pot voor kunstprojecten. Een in alle haast aangepast Groen- Links-amandement waarin 10.000 gulden voor de X werd gehaald uit de pot waaruit on der andere de wethouders wor den betaald, haalde het niet. Al leen de indieners konden zich in dit voorstel vinden. leiden ruud sep Van de 61 moties die afgelopen maandag door de politieke partijen waren ingediend, haalden er gisteren niet meer dan 46 de eindstreep. Een kwart van de voorstellen sneuvelde voortijdig omdat de indieners te elfder ure besloten dat de motie niet meer nodig was, of beter nog even in de ijskast kon worden gezet. Burgemeester en wet houders kwamen niet één keer in de pro blemen. Geen van de moties waarover het college negatief adviseerde kon rekenen op een meerderheid in de raad. De WD was in eerste instantie topscorer bij het indienen van moties, en won in tweede instantie weer met een straatlengte voorsprong bij het intrekken ervan. Van de zestien ingediende moties werden er op het eind zeven afgeblazen. Van de overige ne gen werden er vier'door het college overge nomen. De door B en W afgewezen moties konden bij de stemming uitsluitend op steun van de indieners rekenen. Was de WD in absolute getallen de win naar bij het moties intrekken, relatief gezien ging de eer naar het CDA. Die partij scoorde namelijk honderd procent: één motie inge diend, één motie ingetrokken. Fractieleider P. Kluck bedacht bij de stemming dat het misschien beter was om op een later tijd stip terug te komen op zijn voorstel om het voordeel van de BTW-verlaging op de po diumkunsten in te zetten voor 'museale ac tiviteiten'. Helemaal onderaan de lijst eindigde M. Vlasveld (LWG/De Groenen). ,,Ik trek geen een motie in", stelde Vlasveld onverschrok ken nadat zij als enige voor haar eerste vier voorstellen had gestemd. Dat Vlasveld al haar moties doorzette, zorgde voor tenslot te nog voor de enige twee voorbeelden van het doorbreken van de fractiediscipline bij GroenLinks en D66. De motie waarin Vlas veld het college opriep volgend jaar de eer ste openbare toiletten in gebruik te nemen, zorgde zelfs nog voor een begin van span ning. Met een aantal voorstemmers uit de collegepartijen D66 en GroenLinks haalde de motie uiteindelijk dertien voorstemmers. Het voorstel om biologische voeding voor ouderen te subsidiëren kon de openbare goedkeuring wegdragen van één D66'er, W. Egels en van D. Meijer van de CD. RUBRIEK VOOR ZAKELIJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 6136, FAX 071-532 19 21 Slagerij De Vrind aan de Nieuwe Rijn bestaat een eeuw 'endorith ligtvoet ,jSie trecote met walnoot of een ■ni kensfiletlapje met dadels. De ideme consument neemt :t langer genoegen met een m louderkarbonaadje. Ton de ind, eigenaar van de gelijkna- ge slagerij aan de Nieuwe "f n, was een van de eersten die deze trend inhaakten. ,,De nt wil iets bijzonders, maar turen in de keuken staan", De Vrind. |)e slagerij aan de Nieuwe i is geen 'hompenslager'. n zaak waar je binnenloopt je vriezer vol te kunnen wwen, maar waar een kilo bonades slechts vier exem- nsiiren telt. De Vrind verkoopt tuurlijk wel kipfilet en iklapjes per kilo, maar eigen- vindt hij het leuker om zijn 'ducten een beetje te versie- L „Na 46 jaar heb je het ge- 'el5 ine lapje vlees wel gezien. Het Jvf neel leuker om vlees aan te ,ao den met een stukje kiwi, kaas een dadeltje. Ook pate's De Leidse Orap Groep, ac countants, belastingadviseurs, management- en automatise- ringsconsultants, heeft het Rijswijkse bedrijf S.E. Software Engineering overgenomen. De overname is met terugwerken de kracht per 1 november in gegaan. Bij S.E. Software Enginee ring werken ongeveer veertig mensen. Het bedrijf heeft een omzet van zo'n 6,5 miljoen gulden per jaar. Orap ziet in de overname een versterking van zowel de consulting- als de accountantsactiviteiten. S.E. realiseert met de overna me de al langere tijd gewenste aansluiting bij een grotere or ganisatie. Na de overname verwacht Orap volgend jaar een omzet van ongeveer dertig miljoen gulden. Lenie en Ton de Vrind in hun slagerij. „Wij zoeken het in persoonlijke begeleiding en vakmanschap." FOTO HIELCO KUIPERS Het pand van advocatenkantoor De Ruijter de Wildt De Vroom aan de Haagweg is een nieuwe verdieping rijker. De nieuw bouw wordt vandaag feestelijk geopend. Dat zal gebeuren door de S.H. Attemazaal in gebruik te nemen. In deze ruimte worden geregeld juridische seminars en workshops gehouden, gewijd aan actuele onderwerpen uit de rechtspraktijk. De zaal is ge noemd naar een oud-partner van het advocatenkantoor. Mr. S.H. Attema was tevens kanton rechter in Leiden en Alphen. niet mee. ,,Wij zoeken het in persoonlijke begeleiding en vakmanschap", zegt Lenie de Vrind. ,,Wij kunnen van elk stuk vlees vertellen hoe je het moet bereiden." ,,Ook de manier waarop je het product presen teert is belangrijk", vult haar echtgenoot aan, wijzend naar de verse worst. „Een stukje kaas erin, spek, er omheen, het ge heel dichtbinden met een ge kleurd touwtje en het product oogt aantrekkelijker. Veel klanten hebben weinig tijd of zin om elke dag te koken. De slager heeft dan ook allerlei soepen en maaltijden in de koe ling liggen. Van tropische rijst met icipfllet tot boerenkool stamppot. Maar in het weekein de willen vooral jonge stellen weer wat uitgebreider kokkerel len, heeft het echtpaar gemerkt. „Men heeft een boodschappen lijstje bij zich, kiest voor bijzon dere soorten vlees zoals fazant of struisvogel." Waar het echtpaar zich soms aan ergert, is geweeklaag over het gebrek aan parkeerruimte in de binnenstad. „Buiten de marktdagen is er bijna altijd voldoende ruimte in de buurt", zegt Lenie de Vrind. „En verder kan de automobilist perfect te recht op het parkeerterrein aan de Haagweg of in een van de parkeergarages. Dat negatieve beeld dat je in de binnenstad je auto niet kwijt kan, moet maar eens verdwijnen. zoeterwoude De Kamer van Koophandel Rijnland nodigt alle im- en ex porterende bedrijven uit de Leidse regio uit voor een net werkbijeenkomst op dinsdag 25 november bij Heineken in Zoe- terwoude. Deze eerste regionale bedrijvenontmoeting van 14.00 tot 18.00 uur. Tijdens de bijeen komst krijgen bedrijven de be- N PREENEN. 071-5.Vn.vl 1 I.PU oir F HIKMAN .OUM KA OU o-wn.' voor een referendum, dat hij deze week indiende. „En als de gemeente het niet doet zal de SP het organiseren." Maar de motie die hij over het refe rendum had ingediend trok hij om tactische re denen in. Als de gemeenteraad nu al zijn motie had afge stemd, dacht Vergeer, zou hij straks met een aan vraag voor een referendum weinig kans meer maken. WIJKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, uit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt naar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden gestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: leidschdagblad@hdc.nl. MEERBURG Snuffelen tussen oude, goedkope spulletjes. Zondag is in buurthuis Matilo een traditionele rommelmarkt. Van twaalf tot vier uur is iedereen welkom in het buurthuis aan de Zaanstraat 126. ZUID-WEST Ook in het clubhuis van speeltuinvereniging Prinses Beatrix is er zondag een rommelmarkt. Deze markt is van tien tot twee uur. Het clubhuis ligt aan de Schubertlaan, tegenover num- BOS- EN GASTHUIS Bingo-avond in buurthuis Akticf. Morgen woi den vanaf acht uur 's avonds de ballen getrokken. Schrijfgerei is niet nodig, want het buurthuis gebruikt speciale schuifplankjes. DE KOOI Een kwart van alle vrouwen is ontevreden over hun anti conceptiemiddel. Aldus het Vrouwengezondheidscentrum Hara, dat dinsdagavond een thema-avond houdt over nieuwe anticon ceptiemiddelen. Twee artsen spreken onder andere over nieuwe middelen als Persona, een recent op de markt gebrachte ovulatie meter, en Mirena, een combinatie van pil en spiraaltje. Daarnaast komt de werking aan de orde van bestaande middelen als pil, con doom en pessarium. De thema-avond is in het gebouw van I Iara, Bonairestraat 4, begint om acht uur en de toegang bedraagt 3,50 gulden. Bij voorkeur vooraf aanmelden: tel. 071 -5233209. BINNENSTAD Ontspanning door massage. Dat is het doel van de cursus 'Massage beweging'. Na een korte demonstratie wordt het getoonde door de cursisten direct in de praktijk gebracht. De cur sus begint maandagavond om half acht in 'Het Lichtpunt', Heren gracht 79, en omvat zeven avonden. Nog enkele plaatsen zijn vrij. Voor aanmelding en meer informatie: tel. 023-5332605. BINNENSTAD Bergbeklimmers. Schlatmann verbleef vijf maanden in Amerika en klom daar onder andere in de parken Yosemite, Jos hua Tree, Smith Rock en Canyonland. Vrijdag om acht uur doet hij verslag van zijn klimervaringen tijdens een dia-avond, georgani seerd door de Nederlandse Bergsport Vereniging, afdeling Leiden. De toegangsprijs voor de bijeenkomst in buurthuis Dijk 33, Apo- thekersdijk 33, bedraagt voor niet-leden 7,50 gulden. LAGE MORS Rond de Muiderkring, Vierlinghlaan en Jan Luykenka- de is deze week een buurtpreventieproject begonnen. Het doel is de verkeersveiligheid en de sociale veiligheid te verbeteren. Onder andere wordt de verlichting op straat verbeterd en worden struiken weggehaald voor beter zicht, bijvoorbeeld bij parkeerplaatsen. De gemeente heeft hiervoor 35.000 gulden beschikbaar gesteld. Daar naast zal de centrale toegang van veel flats voortaan slechts met een sleutel te betreden zijn. Hiermee is ongeveer 30.000 gulden ge moeid. Het project is een initiatief van de bewoners. leiden gingen in Leiden en omgeving. Het Juliana Welzijn Fonds on dersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omge ving zoals buurtverenigingen, dorpshuizen en wijkcentra. Het fonds verstrekt jaarlijks zo'n 1.200 bijdragen voor een totaal van ruim twintig miljoen gulden. Stichting De Mare uit Leiden heeft van het Juliana Welzijn Fonds vierduizend gulden ge kregen. Het geld wordt gebruikt voor een survivaltocht van deel nemers aan het daghulpcen trum. De Mare is gespecialiseerd in jeugdhulpverlening met vesti- Het kantoor heeft vestigingen in Leiden en Rijnburg. Het richt zich op juridische dienstverle ning aan bedrijfsleven en parti culieren. Er werken op dit mo ment 29 mensen onder wie 13 advocaten. De advocatenkantoren De Ruijter de Wildt en De Vroom waren tot 1990 gevestigd in sta tige panden aan het Rapenburg. Na een fusie is het pand aan de Haagweg betrokken, Omdat het onderkomen te klein werd, is in april van dit jaar begonnen met de bouw van de tweede verdie ping. leiden drijven. Ook is een aantal scho lingsinstituten aanwezig, zoals het Scholingsinstituut Arbeids voorziening Rijnstreek, de Pabo Oegstgeest, de Stichting Oom, het Sollicitatiecentrum, ROG en de Emilie Knappert Scholenge meenschap. Verschillende am bachtelijke praktische opleidin gen verzorgen demonstraties tijdens de markt die in en om het arbeidsbureau aan de Oos terkerkstraat wordt gehouden, terwijl ook vacatures worden gepresenteerd in het Job Centre aan de Stationsweg 2d. De markt is vrijdag van 14 tot 18 uur geopend en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Het Arbeidsbureau Leiden houdt het komende weekeinde een scholings- en banenmarkt. Het bureau heeft voor werkzoe kenden op dit ogenblik onge veer duizend vacatures in de aanbieding. Tijdens de markt presenteert een groot aantal bedrijven ook zelf zijn vacatures. Daaronder zijn de Bloemenveiling Flora, Research voor Beleid, Zorg en Zekerheid, Dienst Milieu en Be heer van de gemeente Leiden, de Stichting Weerwerk, AC Res taurants, Rijkspolitie, Agrarische Bedrijfsverzorging en de Zijlbe- Zeer decoratieve metalen waxinehouder t ruimte voor 9 lichtjes. Biedt sfeervol licht in donkere dagen. Ook voor de kleinste hoekjes in huis. Van 9.95 voor (Excl. waxinelichtjes) schikking over een tafel waarop ze folders en ander beeldmate riaal kunnen uitstallen. Aan de deelname zijn geen kosten ver bonden maar aanmelding voor af is wel noodzakelijk. Voor meer informatie en aan melding kan contact worden opgenomen -met de afdeling Handelsvoorlichting van de Ka mer van Koophandel 071- 5250500. Tel. 071-5322203

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17