SINTERKLAASAANBIEDING LeidschaBfDagblad r.i rt li 7 r, r rjnrm- Ui/rr /i r'i r^rjr) r'i rQ/ r. L^J—I VOORDEELTJES EXCLUSIEF VOOR LEZERS. fantastische kortingen alléén bij het Leidsch Dagblad Leiden in Last i DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 Uitgeverij Lokaal Boek in Sassenheim bestaat dit jaar 10 jaar. Wij kunnen daarom alle fotoboeken over de Bollenstreek aan onze lezers eenmalig aanbieden voor de jubileumprijs van 35,- per stuk. OLLENSTREEl -frgSÜjj. BOLLENSTREEK IN OORLOGSTIJD Lezersprijs f 35,= (ipv 47,50) In de oorlogsjaren ging het leven 'gewoon' door, naast de bombardemen ten, de neergestorte vliegtuigen, de aan leg van vele verdedigingswerken en grootscheepse evacuaties. Bollenkwekers gingen over op het telen van tabak. Dui venmelkers krijgen het consigne hun hobby te beëindigen omdat de Duitsers bang zijn voor oncontroleerbare 'lucht post'. OME BRAM De erfenis van een Katwijkse postbode Lezersprijs f 30,= (ipv f 47,50) De Katwijkse oud-postbode Bram de Best was een verwoed verzamelaar van ansicht kaarten en foto's over zijn woonplaats. Vlak voor zijn dood in 1967 schonk hij zijn unieke collectie aan zijn jonge neefje Hein de Jong, de huidige Katwijkse apotheker. In het boek 'Ome Bram' is een uitgebreide selectie te zien van deze bijzondere erfenis, aangevuld met verhalen over Katwijk uit de periode waarin de ansichtkaarten en foto's zijn gemaakt. Verkoopadressen fotoboeken Bollenstreek en Bollenpraat: Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82, Leiden, werkdagen 8.30-17.00 uur Tabakshop Van der Lans, Hoofdstraat 208, Sassenheim Boekhandel Van der Meer, Vuurtorenplein 10, Noorwijk a/z Boekhandel Kwibus, Tramsteeg 1, Noordwijk-Binnen Boekhandel Wagenaar Van Halen, Havenstraat 10, Noordwijkerhout Boek- en Kantoorboekhandel Timmers, Havenstraat 2, Noordwijkerhout Pv.d Voort, Mendeldreef 196, Lisse Hoek Boek, Herenstraat 61, Voorhout AKO Boekhandel, Blokhuis 32, Lisse BRUNA, Blokhuis 35, Lisse Boekhandel Stevens, Hoofdstraat 93, Hillegom Boekhandel van der Klugt, Hoofdstraat 91Hillegom Boekhandel Noordermeer, Anjelierstraat 43, Rijnsburg Tabakspeciaalzaak Het Valutahuis, Voorstraat 22, Katwijk Uitgeverij Lokaal Boek, Saksenhorst 3, Sassenheim, tel 0252-212472 Informatie: Leidsch Dagblad 071 5356 356 LEIDSE HOFJES f 34,90 lezerscadeau: gratis het boek Mijn favoriete voordeurdeler Door gangen en poorten, die je zo voorbij zou lopen in de drukte van de stad, kom je op verrassend stille binnenplaatsen met schil derachtige huisjes. De geschiedenis van 35 hofjes, de stichters, bewoners, regenten en het vaak streng gereglementeerde hofjesle ven staat beschreven in de (tweede en her ziene druk) van dit fraaie hofjesboek met ruim 300 foto's. LEIDSE KALENDER Lezersprijs f 34,95 (ipv f 39,95) (uitsluitend bij het Leidsch Dagblad) Leiden Promotie WV heeft de mooiste kalender gemaakt die Leiden ooit heeft gehad. Dit jaaroverzicht in kleur is het resultaat van een fotowedstrijd. De twaalf geselecteerde kleurenfoto's weerspiegelen de schoonheid en veelzij digheid van Leiden. Het formaat van de kalender is 70x50 centimeter, de prach tige foto's meten 30x45 cm. DAllAHr^UnuAM BOLLENSCHUREN Boiienscnuren nostalgische blikvangers Lezersprijs f 35,= (ipv f49,50) Echt mooi zijn ze niet de grote bollen schuren. Volgens de schrijver, Herman van Amsterdam, staan er nog zo'n 500 van deze wonderlijke gebouwen op de geest gronden achter de duinen. De schrijver heeft in zijn boek vooral aandacht voor de exemplaren die zijn gebouwd in de peri ode 1870 tot 1940. In dit unieke boek zijn 200 illustraties opgenomen die een impressie geven van deze schuren in het verleden en nu. BAZEN EN KNECHTEN Lezersprijs f 35,= Dit boek is een ode aan de bouwers van de Bollenstreek, die met een niet aflatend enthousiasme en een enorme inzet het bollenvak groot hebben gemaakt. U leest over hun kijk op het leven, de tegensla gen die zij incasseerden, hun avontuur lijke reizen, hun speurtochten naar nieuwe soorten bolbloemen en de vele opvallende zaken die zich op het land en in de schuur afspeelden. VOORHOUT, De jaren 50 Lezersprijs f 35,= (ipv f45,=) Een verrassende terugblik op Voorhout in de jaren zestig. Lees waar de Voorhouters zich des tijds druk over maakten, hoe zij hun vrije tijd doorbrachten, wie er woonden en werkten. Sta versteld over de prijzen van toen, de sfeer die er in huis en op straat heerste, Aan de hand van honderden gebeurtenissen en meer dan 150 foto's wordt uw geheugen opgefrist door auteur Francina van Meggelen. LEIDEN IN LAST uniek Leids stripverhaal Lezersprijs f 8,= (ipv f 12,50) 'Leiden in Last' is een fictief detective-ver haal dat draait om de 3 octoberviering. Het feest dreigt niet door te gaan omdat Leiden is afgesloten van de buitenwereld. Voor burgemeester Goekoop is dit aanlei ding om het speurdersduo Jules Ollie in te schakelen. Zij gaan op zoek in de stad naar de daders en het motief. Bekende Leidse bedrijven en personen figureren in dit verhaal. Nieuwste uitgave van Lokaalboek BOLLENPRAAT Lezersprijs f 17,= (ipv f 19,50) Twee geboren en getogen Bollenstrekers sprokkelden vele honderden woorden en uitdrukkingen bijeen en verwerkten die in korte verhaaltjes, anecdotes en uitspraken. Cartoons verluchtigen de teksten. Niet alleen leuk om zelf te hebben maar ook ver rassend als cadeautje. i Bon voor Sinterklaasaanbieding Leiden in Last (stripboek), Lezersprijs f 8,= (ipv 12,50) Historische kaart, Lezerprijs f 19,50 (ingelijst f 119,50) Leidse Hofjes, f 34,90 met gratis het boekje 'Mijn favoriete voordeurdeler' Ruimtevaart terug op aarde. Lezersprijs f 19,90 (ipv f 29,90) Leidse Kalender. Lezersprijs bij Leidsch Dagblad f 34,95 (ipv f 39,95) Deze bon is geldig tot en met 31 december 1997. U kunt de Sinterklaasaanbiedingen afhalen bij de receptie van het Leidsch Dag- i blad, Rooseveltstraat 82, Leiden. Geopend op werkdagen van 8.30-17.00 uur. Telefoon 071-5356 356 LISSE, de jaren zestig HILLEGOM, de jaren zestig Lezersprijs f 35,= (ipv 49,50) Lezersprijs f 35,= (ipv f47,50, Een uitstapje van de misdienaars, Trini Lopez zong 'If I had a hammer, gekleurde hagelslag kostte 29 cent, koningin Juliana en Prins Bernard vierden hun zilveren bruiloft met hun koninklijke gasten in de Keukenhof. Foto's en teksten over het leven in Lisse in de zestiger jaren roepen nostalgie op. Een boek om te hebben en er vaak in te lezen. De lezer waant zich weer helemaal terug in die roerige zestiger jaren. Vele honderden tragische, komische of anderszins opvallende gebeurtenissen in Hillegom passeren de revue. De tekst gaat vergezeld van tientallen foto's die een verrassende impressie geven van het dorp van toen. SASSENHEIM, de jaren zestig Lezersprijs f 35,= (ipv f47,50) Bekijk de talloze foto's en zie hoe Sassenheim is veranderd. In dit boek schrijft Herman van Amsterdam over het Sassemse uitgaansleven in die jaren, de middenstand, het onderwijs van toen, de mode, het gezinsleven en over de vele onderwerpen die stof tot praten gaven. NOORDWIJKERHOUT, De jaren 50 Lezersprijs f 35,= Carnaval dringt heel voorzichtig Noordwijkerhout binnen, maar veel Noordwijkerhoutse dames lopen nog in klederdracht. De Kortenbachstraat is nog niet op het riool aangesloten en de bewoners klagen deerlijk over te volle beerputten. De tv doet langzaam haar intree en de trekhond verdwijnt. Herinneringen aan vroeger zijn misschien vervaagd maar de teksten en de vele foto's geven een boeiend beeld van veertig jaar geleden. HISTORISCHE KAART VAN LEIDEN Lezersprijs f 19,50 Leidsch Dagblad heeft speciaal voor haar lezers de historische kaart laten herdruk ken. Deze kaart heeft een formaat van 60x 48 cm. Inlijsten kan ook. De kaart krijgt dan een wortel noten lijst. De ingelijste plattegrond kost f 119,50= (2,5 cm brede lijst, smaller is ook moge- .'-a-f two-J* lijk én iets goedkoper) RUIMTEVAART TERUG OP AARDE Lezersprijs f 19,90 (ipv f29,90) Zeer prettig leesbaar en royaal geïllustreerd boek van Fokker Space. In negentig pagina's wordt de ruimtevaart belicht. De ontwikke lingen vanaf de jaren zestig en de vele toe passingen nu, bijvoorbeeld hoe een chirurg een patiënt op afstand kan opereren, de draadloze telefoon, het opsporen van in de woestijn verdwaalde mensen en natuurlijk sateliet televisie. Bon voorde jubileumaanbieding 'Bollenboeken' Lezers van het Leidsch Dagblad kunnen bij inlevering van deze bon onderstaande boeken met korting kopen: Bollenschuren, Lezersprijs f 35,= (ipv f 49,50) Bollenpraat, Lezersprijs f 17,= (ipvf 19,50) Lisse de jaren zestig, Lezersprijs f 35,= (ipv f 49,50) Hillegom de jaren zestig, Lezersprijs f 35,= (ipv f 47,50) Bollenstreek in Oorlogstijd, Lezersprijs f 35,= ipvf47,50) Bazen en Knechten, Lezersprijs f 35,= Sassenheim de jaren zestig, Lezersprijs f 35,= (ipv f 49,50) o Ome Bram, Lezersprijs f 35,= (ipv f 47,50) Voorhout de jaren vijftig, Lezersprijs f 35,= (ipv f 45,=) Noordwijkerhout de jaren vijftig, Lezersprijs f 35,= Deze bon is geldig tot en met 31 december 1997 U kunt de Sinterklaasaanbiedingen afhalen bij de receptie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82, Leiden, Geopend op werkdagen van 8.30-17.00 uur. Telefoon 071-5356 356 Overige verkoopadressen zie kader -! .J L.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14