Taument komt voorlopig niet terug Vitesse wil Reuser kopen Sport raises verder Auto yan Breukelen voor record Budziak ail Rootselaar weer in ationale basketbalploeg Utrecht mogelijk storende factor bij WK hockey llNSDAG 18 NOVEMBER 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater, 071 -5356461 Postma snel op 1500 meter jjtPBFNVEENSchaatser Ids Postma heeft gisteren tijdens de Friese selectiewedstrijden voor de IJssel Cup de 1500 meter afgelegd in 151,70. Dat was de snelste tijd die ooit op deze afstand op Ne derlands ijs werd gereden. De Europese- en wereldkampioen all round verbeterde zijn persoonlijk record (1.51,78) en het baan record in Heerenveen, dat met 1.52,08 al op zijn naam stond, postma reed ook een snelle 500 meter, in 36,92 seconden. Hij hvalificeerde zich samen met Falko Zandstra, Andries Kramer en Jan Nijboer voor de Friese ploeg voor de IJssel Cup, die zater- inj dag in Deventer wordt gehouden. vo"(; postma was heel blij met zijn tijden. ,,Ik krijg eindelijk een goed wo gevoel op de klapschaats, dat heeft me lang ontbroken. Ik ben ieel blij met deze tijden, temeer omdat ik nog niet eens voluit ben gegaan." Recordwinst Wimbledon igNDENHet tennistoernooi van Wimbledon heeft dit jaar een recordwinst van ruim honderd miljoen gulden geboekt. On danks het slechte weer passeerden bijna 437.000 tennisliefheb- bers de poorten. Veel extra toeschouwers kwamen kijken naar de nieuwe Engelse tennishelden Tim Henman en Greg Rusedski. Bijna 13 miljoen mensen hebben in Engeland naar het duel Tim lenman tegen Paul Haarhuis in de kwartfinale gekeken. De net- owinst van de All England Law and Croquet Club komt voor het jrootste deel ten goede aan de Britse tennisbond voor de oplei- üngvan talenten. GLZ kan weer voetballen itterdam De Rotterdamse voetbalclub GLZ kan met ingang an vandaag weer alle elftallen aan de competitie laten deelne- nen. Flet district West IV van de KNVB had de club voor het af kopen weekeinde een algeheel speelverbod opgelegd nadat bij ■en aantal wedstrijden ongeregeldheden plaatsvonden. ,,We lebben in een goed gesprek de problemen kunnen uitpraten, let ingang van vandaag kunnen onze leden weer voetballen, eei let afgelopen weekeinde stond in het teken van de bezinning", m koffij jldus secretaris Karaulu. Tijdens de vorige speelronde werden Irie wedstrijden waarbij elftallen van GLZ waren betrokken ge- Ohoofb laaj-t jn ajie gevallen was er sprake van geweld in en rond het i. Deportivo: ontslagen trainer terug iadrid De Spaanse voetbalclub Deportivo La Coruna heeft de inlangs ontslagen trainer Carlos Alberto Silva in genade aange- iomen. Zes weken geleden vloog de Braziliaan er wegens tegen- allende prestaties uit. Zondag zat er niet eens een trainer op de ank in de wedstrijd tegen Espanyol. Jose Manuel Corral, de as- istent-trainer, beschikt niet over de vereiste diploma's. De ad- ocaten van Deportivo en Silva waren nog in onderhandeling ver een afkoopsom voor het contract dat oorspronkelijk nog tot 999 doorliep. Omdat de club geen coach kon vinden vroeg ze lZe Ie Braziliaan terug. efte* llessure Cocu valt mee naa! c; mdhoven De blessure waarmee PSV'er Phillip Cocu zondag ;erheitf inviel in de wedstrijd bij FC Groningen blijkt mee te vallen. Zeer nds.ni raarschijnlijk speelt hij morgen al weer, in de bekerontmoeting gesteli ,et Emmen. Cocu werd in het Oosterparkstadion in de nek ge- roffen door de voet van tegenstander Koen. Deze probeerde iet een omhaal de bal te raken. Ruim een week voor de cruciale hampions League-wedstrijd tegen Kiev zou een ernstige kwets- iirvan de middenvelder zeer slecht zijn uitgekomen. taarhuis/Eltingh tweede geplaatst VORK RTR/AFP t 'di ow de eerste dag van het Mas- •tennistoernooi voor vrou- in New York hebben twee Raises de kwartfinales be- Mary Pierce won zoals vacht van Sabine Appel- ts (6-3 6-4). Verrassend was ege die Nathalie Tauziat be ide op Amanda Coetzer (6-3 De derde Franse speelster, drine Testud, ging na zware d in drie sets ten onder te- Irina Spirlea (3-6 7-5 4-6). la Schultz komt vandaag ie. Dan moet de speelster leemstede aantreden tegen ds eerste geplaatste Zwitser- 'artina Hingis. dommelen «anp Een tweedehands auto, verkocht door oud-doelman Hans van Breukelen, was negen jaar geleden de basis van het re cord dat de vijftien jaar en twee maan den oude keeper Guido Budziak zater dag vestigde. Hij debuteerde in het duel tussen zijn club Eindhoven en Telstar als jongste speler ooit in het betaalde voet bal. In de 68ste minuut van de thuiswed strijd tegen Telstar kreeg doelman Brugel de rode kaart. Onvoorbereid moest Budziak het veld in. „Zenuwach tig was ik niet, daar had ik geen tijd voor." Een week eerder had hij al voor het eerst in de eerste divisie op de bank gezeten, tegen Dordrecht '90. Aanleiding voor het oproepen van de keeper van de Al was de schorsing van eerste keeper Albert van der Sleen. Ook andere doelverdedigers waren niet in zetbaar. Eindhoven moest al een nood greep toepassen door Brugel in te zetten. De 40-jarige is keeperstrainer bij RKC, maar wilde Eindhoven wel even uit de brand helpen. Tot aan zijn uitsluiting, waarna Budziak het record van Volen- dammer Wim Kras mocht verbreken. Deze speler was tot nu toe de jongste ooit, met zijn debuut in 1959 op de leef tijd van vijftien jaar en 290 dagen. Als idolen voor de jonge Brabander gelden 'de Breuk' en Albert van der Sleen, de eerste doelman van Eindho ven. De eerste om een bijzondere reden. „In 1988 zochten mijn ouders een ande re auto. Van Breukelen wilde de zijne verkopen en toen hebben we bij toeval zijn auto overgenomen", zei Budziak gisteren na afloop van zijn eerste school dag sinds zijn debuut. „Dat contact was voor mij aanleiding te gaan keepen. In dat jaar won Van Breukelen de Europa Cup I met PSV en het EK met het Nederlands elftal. Toen ben ik begonnen bij W Dommelen, in mijn woonplaats. Sinds twee jaar zit ik bij Eindhoven." Budziak blijft nuchter onder alle druk: media, klasgenoten en een zware schoolweek. Gisteren kreeg hij nog wei nig tijd het ritme te hervinden. Een ca meraploeg wachtte al weer in huize Budziak. Zijn zus heeft zo veel mogelijk kranten verzameld, die moeten nog alle maal worden doorgespit. Toch behoudt Guido de rust, voor een doelman een belangrijke eigenschap. „Alle aandacht is leuk, maar ik moet me deze week op school richten, waar we proefwerken krijgen." Momenteel door loopt hij het vierde jaar van het gymna sium. Een vervolg, woensdag voor de be ker tegen Heerenveen, lijkt er dan ook niet in te zitten. „Ik weet niet of ik ge vraagd word, maar ik denk toch dat ik school nu even prioriteit geef. Ik hoop dat er in de toekomst een mooie voet balcarrière uitrolt, maar daar kan ik nu nog niets van zeggen." Het heeft even geduurd, maar de ster van Gaston Tau ment schittert weer. Op de Portugese velden weet men sinds een paar weken nu ook welke demarrages en wer velende solo's de ex-Feyenoorder in huis heeft en hoe een stadion door de donkere vleugelspits op stelten kan worden gezet. Taument stond zondag met een doelpunt en een assist aan de basis van de overwinning van Benfica op Rio Ave, waardoor zijn ploeg verder mag in de Por tugese bekerstrijd. Het was de tweede achtereenvolgende overwinning onder de nieuwe trainer Graeme Souness, die nog maar net is aangesteld. Met de voormalige Schotse interna tional lijken er voor Taument ook betere tijden aan te breken, al bezweert hij dat hij nog geen moment spijt heeft gehad van zijn transfer naar Zuid-Europa. „Al die mensen die dachten dat ik na twee maanden al weer terug zou zijn in Nederland, moet ik toch echt teleurstellen", zegt de Hagenaar vanuit zijn schitterende appartement aan de kust in de badplaats Cascais. „Ik heb in het begin niet zo veel gespeeld, maar zelfs in die pe riode heb ik er niet over gepie kerd om terug te gaan naar Ne derland." Wat ging er allemaal mis on der de vorige trainer? „Die liet me als linkshalf of als tweede spits spelen. Nou, dat vond ik echt niks. Daar hoor ik natuurlijk niet. Ik speelde wei nig hele wedstrijden achter el kaar. Ik kreeg gewoon weinig vertrouwen van hem. Souness heeft me onmiddellijk aan de rechterkant neergezet en daar door speelde ik vorige week al een heerlijke, ouderwetse wed strijd als rechtsbuiten. Zondag, voor de beker, ging het hele maal perfect. Ik maakte de eer ste goal, daarna bereidde ik er eentje voor met een sprint van vijftig meter op de flank. De spelers hadden op de training heus wel gezien, dat ik aardig kan voetballen. Maar je krijgt pas echt respect vanuit de groep als je het ook in wedstrij den laat zien. En voor mijzelf was het ook lekker om weer eens te vlammen." Is de aanpassing moeizaam verlopen? „Buiten het veld niet. Sportief gezien heb ik even moeten wennen aan de hardheid van het Portugese voetbal. Volgens mij heb ik nog nooit zo hoog kunnen springen als nu. Eerlijk, als je niet springt zagen sommi gen je af. Toen ik hier kwam, moesten allebei mijn benen in het gips. Ik vroeg waar dat voor nodig was. Zei die man dat ze op die manier scheenbescher mers konden maken die vanaf mijn enkels tot net onder m'n knieën mijn scheenbenen zou den afdekken. Ze hebben niks te veel gezegd. Die dingen heb ik elke week hard nodig." Als je je avontuur bij Benfica een cijfer moet geven, hoe scoort de club met alles eromheen dan „Een dikke zeven. Echt waar, het is hier fantastisch. Ik leer heel vlot de Portugese taal. Ik ben hier nu een maand of vijf en ik versta alles. Alleen praten is wat moeilijker, maar ook dat gaat steeds vlotter. Mijn huis is schitterend. M'n dochtertjes, die nu lekker in bad zitten te spelen en te gillen, hebben het naar hun zin. Met de spelers groep klik het ook goed. Joao Pinto is mijn 'slapie' als we op trainingskamp gaan. Samen kletsen we Portugees en Engels, gaat hartstikke leuk. We lachen ons rot, maar we komen er al tijd uit. Verder ga ik om met Preud'homme, de keeper en met Scott Minto die van Chel sea is gekomen. Scott woont bij mij in het appartement." De selectie van Benfica is nog internationaler clan die van Feyenoord? „Hier heb je echt alle natio naliteiten bij elkaar die je maar irtfqrd Het Australische tennisduoTodd Woodbridge/Mark foodforde voert de plaatsingslijst aan van het WK dubbel dat norgen in Hartford begint. Het koppel Paul Haarhuis/Jacco El- ngh is in de Verenigde Staten als tweede ingeschat. Vorig jaar i'onnen de Australiërs de WK-titel. Dit jaar veroverden de n deft Voodies de titel tijdens de Australian Open en op Wimbledon. edoen dit jaar voor de zevende keer mee. Een evenaring van k°p iel record van het Amerikaanse duo John McEnroe/Peter Fle- ling. Haarhuis en Eltingh wonnen de titel in 1993. bijna twee jaar keert Cees Rootselaar terug in de na- nale basketbalploeg. De 31- spelverdeler maakt ko nd weekeinde zijn rentree in vierlandentoernooi in Zoe- neer. 'm Rootselaar, inmiddels in igHu nstbij het Belgische Houtha- werd eind 1995 door de nmalige bondscoach Van ii Ifteren uit de ploeg verwij- Hans d. Na het vertrek van Van gitaffteren en met de komst van w Lucien van Kersschae- als bondscoach was de spe- die in Den Helder opgroeide, ir welkom in de nationale »e. let Van Rootselaar heeft Van in45j sschaever 21 spelers tot zijn chikking voor het vierlan- iloernooi, die worden ver- ild over twee ploegen: Ne land en Jong Oranje. De be- vw tag van het vierlandentoer- is verzwakt door de afzeg van de sterkste deelnemer raïne. Deze plaats wordt in- omen door Jong Grieken- itj I, dat wereldkampioen werd Ie junioren. laarnaast zijn België en igarije van de partij, ploegen net als Nederland zijn afge- 31 sc 1' daald in de kelder van het Eu ropese basketbal. Nederland speelt zaterdag tegen Hongarije en zondag tegen de winnaar of verliezer van België - Jong Grie kenland. Jong Oranje heeft zijn eigen toernooi met drie clubte ams: Den Helder, Donar en Rot terdam. Voor Van Kersschaever begint met het toernooi de voorberei ding op de EK-kwalificatieron- de. De nationale ploeg is inge deeld in de groep met Litou wen, IJsland, Kroatië, Bosnië en Estland. Van de zes landen plaatsen zich er twee recht streeks voor de EK in 199 plus de vier beste van de nummers drie uit de zes poules. Volgende week woensdag start Nederland met de uitwedstrijd tegen IJs land, waarna binnen acht dagen twee thuiswedstrijden volgen tegen Litouwen en Bosnië, bei de in Rotterdam. De selectie bestaat uit: Bennes (Am sterdam), Ten Dam, van Dinten, Te Velde (Bree, België), Faydherbe, Van Houten, Rouwhorst, Triemstra (Do nar), Goedee, Huybens, Schoenmakers (Den Bosch), Hammink (Alba Berlijn), Melis, Ormskerk (Figuierense, Por tugal), Nahar (Aris Saloniki, Grieken land), Van Rootselaar (Houthalen, Bel gië), Van der Sluis (AST Gent, België), Van Teeseling (Spirou Charleroi, Bel gië), Tuinstra. (Brother Gent, België). De Voogd (Ulm, Duitsland), Van, Woerkom (Matterberg, Oostenrijk). Hiddink en Witschge ben ze het mis. Ik begrijp wel een beetje hoe het een en ander in de wereld is gekomen. Een paar weken geleden kreeg Ben fica een nieuwe voorzitter. Toen is Rob Jansen, mijn zaakwaar nemer, hier naar toe gekomen om kennis met hem te maken en om een aantal dingetjes te bespreken. De Portugese pers kreeg daar lucht van en dacht, ook omdat ik toen niet speelde, dat ik weer verkocht of ver huurd zou worden. Maar Rob en ik hebben het echt niet over een vertrek bij Benfica gehad." Toch moet je ook in Portugal hebben begrepen dat het sinds jouw vertrek niet goed is gegaan met Feyenoord? „Ik weet alles! Ik heb hier alle Nederlandse tv-zenders op mijn schotel, kijk elke avond naar Studio Sport en bekijk zelfs alle wedstrijden van Feyenoord live die op Canal komen. Verder bel ik regelmatig met jongens als Fraser, Zwijnenberg en Claeys. Als ik zelf heb gevoet bald met Benfica, pak ik voor dat ik onder de douche ga al m'n telefoon om jongens in Rotterdam te bellen om te vra gen of Feyenoord heeft gewon nen. Het doet me echt zeer dat het elftal zo moeizaam draait." Op weg naar het wereldkampioenschap hockey dreigt uitgerekend een voetbalclub dwars te gaan liggen. Mocht FC Utrecht verzeild raken in de nacompetitie, dan krijgt de voetbalbond KNVB een harde dob ber aan het organisatie-comité. Met club en federatie is immers de schriftelijke afspraak gemaakt dat Stadion Galgenwaard, hoofd- veld tijdens het dubbel-WK, volgend jaar op 20 april wordt vrijgegeven. En daar wil orga nisatie-voorzitter Bob Davidzon onder geen beding van afwijken. „Al is de angst inmid dels enigszins gezakt", grapte Davidzon gis teren. „Het gaat een stuk beter sinds ze geen trainer meer hebben." Het is één van de weinige 'problemen' waarmee het organisatie-comité van het eerste WK dat door vrouwen en mannen gezamenlijk wordt afgewerkt, te kampen heeft. De hockeybond KNHB viert volgend jaar het 100-jarig bestaan. En is vast van plan van het vierjaarlijkse toernooi een visi tekaartje te maken dat nog jaren meekan. Naast de Galgenwaard (15.000 zitplaat sen) wordt tijdelijk een tweede stadion neergezet, dat goed is voor 5.000 kijkers. Guus Hiddink boekte als coach bij PSV succes omdat hij zo goed met de sterspeler (Romario) kon omgaan. Bij het Nederlands elftal moet de bondscoach meteen selectie vol sterspelers omgaan. En dat gaat Guus niet zo goed af. Om het maar eens zo te zeggen: Guus kan dat niet. Richard Witschge heeft bedankt voor het Nederlands elftal. Hij vond dat Hiddink best eens de moeite had mogen nemen om hem behoor lijk uit te leg gen waarom hij niet meer werd geselec teerd, hij had toch een goed EK gespeeld. Witschge maakte de vergelijking met Eclgar Davids die in Engeland meedeelde dat 'cle bondscoach eens moet op houden zijn hoofd in cle reet van een paar spelers te steken Witschge krijgt na het EK nooit meer iets te horen en Davids wordt plat- gebeld cq gefaxt om cle boel weer te lijmen.Beetje eigen aardig", oordeelde deAjacied clan ook terecht. In een interview in Vrij Neder land legt Hiddink het eens uit cum journalist Jaap Visser. Hij hcicl het misschien ook aan Witschge kunnen cloen, maar met jaap is het ongetwijfeld ge zelliger een biertje drinken. Hiddink vindt clat er iets aan het karakter van Witschge ont breekt. In het interview haalt hij een situatie aan uit de wed strijd Ajax - Maribor. 'Het staal 9-0. Dan wil je als speler maar één cling: 10-0. Over je lijk clat het 9-1 worclt. Maar dan laat Witschge zich kinderlijk eenvoudig uitspelen en wordt het 9-1. Dat is voor mij zo cruciaal. Dan zeg ik gocl- verdikkeme man, je laatje me despelers barsten. Het staat er echt. Witschge worclt een foutje bij een 9-0 voorsprong verweten. Ik kan Gaston Taument, actief in het shirt van zijn geliefde Feyenoord. foto kees van hoogdalem kunt bedenken. Het is een men gelmoes van Belgen, Paraguaya- nen, Brazilianen, Roemenen, een Nederlander, een Engels man, een Schot en Portugezen. Misschien vergeet ik er nog wel een paar. Maar de sfeer is pri ma. Benfica is het seizoen slecht gestart. Het publiek heeft grote verwachtingen en dat mag ook. Benfica is een topclub, maar ik denk dat het onder Graeme Souness wel goed komt. We spelen nu heel herkenbaar, aan vallend voetbal." Weinig kans dus dat je terug komt naar Feyenoord? „Ik heb hier nog een contract voor vier jaar. Er is voor mij geen enkele reden om weg te gaan. In Nederland schijnen de mensen te denken dat ik gauw zal terugkomen, maar dan heb Je hart zit dus nog steeds in de Kuip? „Helemaal. Dat zal ook nooit meer veranderen. Weet je, de meeste spelers bij Feyenoord zijn passanten. Die jongens in teresseert het niet, als ze een maal weg zijn, of het goed of slecht gaat met de club. Ze vin den het prachtig om na te trap pen of te roepen: 'Zie je wel, ik zei toch dat het een zootje is bij Feyenoord'. Dat vind ik zo nep, joh. Mij doet het echt pijn dat de club nu vijfde staat. En vraag je mij, verbaast het me? Dan zeg ik 'ja'. Natuurlijk zijn Koeman, Larsson, De Goey en ik wegge gaan. Maar ik vind nog steeds dat er onder Haan ook kwaliteit voor is teruggekomen. Er moet volgens mij meer uit de huidige spelersgroep te halen zijn." Martijn Reuser. foto hans van weel Als het aan Vitesse ligt wordt de huurovereenkomst met Martijn Reuser aan het einde van dit seizoen omgezet in een koop contract. De van Ajax afkomsti ge jeugdinternational voetbalt sinds 16 oktober van dit jaar bij de Arnhemse subtopper omdat hij bij zijn Amsterdamse werk gever niet aan spelen toekwam. Reuser staat bij Ajax na dit sei zoen nog twee jaar onder con tract. Vitesse wil van Ajax de verzekering dat wanneer Reuser in de aanbieding wordt gedaan het als eerste mag onderhande len met de 22-jarige Amster dammer. Ook zouden de Arn hemmers nu al graag de hoogte van de transfersom willen bepa len. Reuser scoorde in de zes duels die hij voor Vitesse heeft gespeeld twee keer. Overigens zal Josip Bacak binnen afzien bare tijd een oefenstage afwer ken bij Austria Salzburg. De voormalige kampioen van Oos tenrijk is op zoek naar verster king voor de aanval. Bacak, ex- Australisch international, is bij Vitesse al anderhalf jaar basis speler van het tweede. Hij werd vorig jaar zomer overgenomen van Melbourne Knights. Trainer Henk ten Cate en spe ler John van den Brom reizen donderdag naar Geneve om zich te veiweren tegen de hoge straffen die de UEFA hen vorige maand oplegde. Ten Cate werd voor drie duels geschorst nadat hij in de thuiswedstrijd tegen Braga furieus de scheidsrechter bejegende. Van den Brom kreeg zeven duels aan zijn broek om dat in Braga de vierde official heeft bespuwd. Vitesse werd overigens in de eerste ronde uit geschakeld. Ten Cate en Van den Brom krijgen overmorgen gezelschap van de aan Vitesse verbonden jurist mr. Van der Meer. Boven dien vecht Vitesse in Geneve de boetes aan die tezamen een be drag van twintigduizend gulden vormen. Vitesse moet 6700 gul den ophoesten vanwege de on beheerste woede-aanval van Ten Cate richting de Spaanse arbiter Brito Arceo. De overige 13.400 gulden is wegens slecht teamgedrag van Vitesse in Por tugal. Van den Brom ontkent nog steeds gespuwd te hebben. „Ik heb na afloop alleen een stukje kauwgum in de richting van de vierde official gegooid. Dat kwam voort uit frustratie over de arbitrage. Maar om iemand zeven wedstr ijden te schorsen is buiten proporties. Dit kan het einde van mijn internationale loopbaan betekenen." Vitesse heeft beroep aangete kend tegen de strafmaat, de fei ten worden niet ontkend. Wel hoopt Vitesse op het kantoor van de UEFA dat de in Braga geleden schade op Artur Jorge te verhalen is. De Braga-verde- diger pleegde na dertig secon den een brute aanslag op de be nen van Carlos Fortes. Onder zoek in het ziekenhuis wees uit dat de voorste kruisbanden van Fortes rechterknie compleet waren afgescheurd. Bovendien zat er een klein scheurtje in zijn binnenmeniscus. Voor zijn loopbaan wordt nog steeds ge vreesd. Die overtreding is nooit op de Nederlandse televisie uitgezon den vanwege een technische storing. Overigens heeft de Por tugese tv de aanslag wel geregi streerd. De waarnemer op de tribune heeft er echter geen rapport van opgemaakt, tot woede van de toenmalige tech nisch directeur van Vitesse, Leo Beenhakker. me nog een foutje van Hiclclink herinneren: Turkije - Neder land, cruciale kwalifikatiewed- strijd voor het Nederlands elf tal. Oranje krijgt een straf schop, alleen Hiclclink is verge len aan iedereen te vertellen wie cle penalty moet nemen. Over coachen hoeft men mij niet veel te vertellen. Ooit Iwb ik een team van het Leiclsch Dagblad naar een verdienstelij ke tweede plaats op een toer nooi tussen krantenbedrijven geleid. Zo moeilijk is clat niet. 'Roy, jij keept, Dick linksback, Tim op het middenveld voor het loopvermo gen, I-Iarry linksbuiten, Kees rechts buiten en Meindert, jij neemt cle pe nalty's. Als coach hoefje niet bijzonder veel te cloen, je moet al leen wel even duidelijk ma ken wie de strafschoppen neemt. Guus was het vergeten. Uitermate verve lend en vele, vele malen pijnlij ker clan bij een 9-0 voorsprong je man een keer laten lopen. Maar cle opmerkingen van Hiddink irriteren me om nog een andere reden. Bij tal van items houclt cle bondscoach zich op de vlakte: cle zelfover schatting van Seeclorf, het wan gedrag van Davids, de vliegangst van Bergkamp, Hicl clink zegt er nauwelijks iets over. Clarence mocht eens boos worden. Alleen nu Witschge met (terech te) kritiek komt, laat de bonds coach het achterste van zijn tong zien. Als een Camacho schoffelt hij de speler van Ajax onderuit. Dat zal dus wel niet meer goecl komen. De beste lin kshalf van Nederland zit straks tijdens het WK dus in Nederland. Dat is jammer, want de beste bondscoach zit ook al thuis. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19