Methadon voor junks in Alphen Kadaverdepot Rijp wetering sluit in januari Een slager in de ban van de Kever Rijn Veenstreek o: esti Leerlingen Rijnschans weer naar huis gestuurd DINSDAG 18 NOVEMBER 1997 \A brouwer de koning, 071-53564 17, plv.-chef marieta kroft, 071 -5356< lUf Vrees voor dode beesten in de berm u \IC tj V V/V/1 ul/u c i/ccoicn Hl LI c l/c I 111 rupwetering marieta kroft wor ;n pa Staat Jr) ga voor sana /oor d restere ïdsma Boeren in Alkemade worden binnenkort toch gedwongen hun dode beesten aan de kant van de weg te leggen. P. Dis seldorp, eigenaar van het kada- ferdepot in Rijpwetering, stopt 'zijn activiteiten met ingang van januari. Boeren kunnen er het vee dan niet langer meer rd Een groep van ongeveer dertig drugsverslaafden krijgt vanaf begin volgend jaar methadon verstrekt in Alphen aan den Rijn. Het Centrum Verslavingszorg Zeestraat het middel uitdelen in een portocabine naast het politiebureau aan de Oudshoornseweg. alphen aan den rijn» ndiDt ond )e gemeente gaat ook de alco holverslaving aanpakken. Voor deze groep wordt een spreekuur opgezet in het centrum Rijnaar- de in Kerk en Zanen. Zo'n twintig drugsverslaafden halen hun methadon nu nog in n*®u] Leiden. Alphen wil dit echter in gemeente gaan doen om zo een beter zicht op de groep te krijgen. Ook wil het een aan- verslaafden selecteren voor onc een intensief begeleidingspro- 1 mu ject. Door dit gezamenlijke pro- ect met de politie, de sociale dienst en het arbeidsbureau noeten de verslaafden weer een imalij erkt 1998 proci 3 1,5 koudekerk aan den rijn» 10KT brengen. Het destructiebedrijf Cebeson uit het Brabantse Son haalt van af dat moment de dode dieren bij de boeren zelf op. Cebeson rijdt in verband met infectiege vaar echter niet de erven op. Verscherping De toenemende verscherping van de milieueisen en de bijko gen p MARIJN KRAMP De kinderen van de openbare basisschool De Rijnschans in Koudekerk aan den Rijn zitten vandaag voor de tweede keer dit jaar thuis. De verwarmingsketel i,an tokalet1 van de boven- r#l iouw is kapot. Ouders hebben boos gereageerd op het manke ment. Het is namelijk niet het pnige defect aan de school. Al aren pleiten de ouders daarom 'oor renovatie of nieuwbouw ilan de school. „Ik ben een hele, hele boze ni noeder. Een kapotte verwar- ning voor de tweede keer dit \i aai' is geen incident meer. En lan laat ik al die andere manke- nenten van de afgelopen jaren i ichterwege. Mijn geduld is echt u,a pp", reageert Tineke Voskuil fel. te ce 'Mijn oudste zoon is zestien, lij heeft ook op de Rijnschans bbji gezeten. Ik heb dus al tien jaar ksdoenet dat ondeugdelijke gebouw maken en ik moet nog vier aar. En al die tijd roepen wij al im nieuwbouw maai' de ge- neente laat het afweten." Directeur J. Kooij begrijpt de horrang Frans Halsstraat bepleit JRi jnwoude past groenplan aan ,a; tünwoude marcel smeets ie Sth Ned Je kans is groot dat Rijnwoude iet groen aan de Frans Hals traat in Hazerswoude-Dorp pknapt. In de plannen om in lke dorpskern van de gemeen- e de slechtst onderhouden lekken aan te pakken, geeft de l£| ommissie milieu en openbare 'erken de voorkeur aan die traat boven het wandelpad lidder van Montfoortlaan. Hoe- 'el de noodzakelijke werk zaamheden in de Frans Hals exj traat omvangrijker zijn, wil het ichti ollege niet meer geld uittrek- lanfen voor de renovatie. Naar aanleiding van klachten tn omwonenden tijdens wijk- Ld ezoeken beloofden B en W de wee 'enthuizense "begraafplaats, de egen roenstrook aan de Ridderhof- lan in Koudekerk, het groen 'c. tan de Mozartlaan in Hazers- pla 'oude-Rijndijk en de Van aldi lontfoortlaan in Hazerswoude- gevvc Jorp begin volgend jaar aan te had lakken. De commissieleden la tenen echter dat de gemeente- s t 1ARDRIJDERS - Maar liefst 175 bestuurders zijn gistermiddag tus- icen Cn twaalf en vier uur op de Hoogeveens'eweg op de bon geslingerd anwege het rijden met een te hoge snelheid. De hoogst gemeten Helheid was 123 kilometer per uur. mende investeringskosten de den Disseldorp besluiten met zijn onderneming aan de Pas toor van der Plaatstraat te stop pen, zo laat zijn vrouw weten. „Je houdt amper meer wat over." Alle boeren in Alkemade en Hoogmade krijgen binnen kort een brief in de bus waarin Disseldorp uitleg geeft. De gemeente Alkemade be treurt het besluit van Dis seldorp. Ambtenaar H. Demoed voorziet dat dode beesten nu aan de kant worden gelegd. „Dat is een vervelend beeld. Alkemade was nog één van de weinige gemeenten in Neder land met een verzameldepot. Dat raken wij nu kwijt en dat is Disseldorp zijn goed recht." Enkele jaren geleden dreigde Disseldorp ook al zijn depot te sluiten, omdat het destructiebe drijf erop stond de kadavers bij de boeren zelf op te halen. Be middeling door de gemeente en een jaarlijkse subsidie van 3500 gulden leidden ertoe dat het verzamelpunt toch in stand bleef. Disseldorp had niet alleen een verzameldepot voor dood vee. Ook de kleine huisdieren konden er terecht. De gemeente is verantwoordelijk voor een in zamelpunt voor deze dieren. Ambtenaar Demoed heeft die nog niet voorradig. „We zouden ons kunnen aan sluiten bij andere gemeenten of we zouden een depot bij de ge- meentewerf kunnen creëren. Alkemade KASSENGEBIEDEN Lang niet alle kwekers weten volgens de gemeei te Alkemade welke maatregelen ze nog kunnen nemen om energi te besparen en waar ze terecht kunnen voor advies. In opdracht van de gemeente deed het bureau Free Launch Management daai om een onderzoek bij veertig tuinderijen in Alkemade. Op basis van de soort teelt en het verwarmingssysteem in het bedrijf bepaa de het bureau welke energiebesparende maatregelen mogelijk ziji en welke instantie het beste hierover advies kan geven. De resulta ten van het onderzoek worden donderdag acht uur gepresenteerd in het gemeentehuis in Roelofarendsveen. Alp hen a/d Rijn plaatsje krijgen in de maat schappij. Alcoholverslaafden kunnen vanaf begin volgend jaar terecht in Rijnaarde. Naast deze groep zijn ook gok- en me- dicijnverslaafden welkom op het poliklinisch spreekuur. Voor Rijnaarde is gekozen omdat het centrum laagdrempelig is en omdat alcholisten vaak ook psy chische problemen hebben. De gemeente laat niet alleen verslaafden behandelen, maar onderneemt ook actie om ver slaving te voorkómen. Voor voorlichting aan scholieren van het basis- en voortgezet onder wijs wil wethouder F. Dales een ton uittrekken. WEST Een beginnershoek voor computeraars, een OS/2 helpdesk en hulp bij het inbouwen van apparatuur. Dal en meer biedt de af deling Leiden van de Hobby Computer Club woensdag in Halfje Wit aan de Van Brakelstraat, zo belooft zij in een aankondiging. D< bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. STADSHART De bijzondere prestatie is al meer dan een jaar oud, maar onlangs volgde de bevestiging: de Stichting Vakantiespel is opgenomen in het Guinness Book of Records. Een poging om het zaklopen-record te verbreken slaagde in de zomer van 1996. Er de den 1296 mensen mee aan het zaklopen. Het record stond op 110( deelnemers. Het record staat op bladzijde 30. AVIFAUNA De CDA-afdeling van Zuid-Holland houdt komende donderdag in Avifauna een discussie-avond over bouwen in het Groene Hart. De partij vraagt zich openlijk af of woningbouw in dorpen van het landelijk gebied alleen mag voor de eigen bevol kingsaanwas, zodat de steden eromheen zich op een gezonde ma nier kunnen ontwikkelen. De bijeenkomst begint om acht uur. Jacobswoude LEIMUIDEN Voor de restauratie van het voormalige gemeente-ar chief van Leimuiden is ruim 56.000 gulden nodig. Dat blijkt uit eer offerte van restauratie-atelier Helmond BV. Burgemeester en wet houders van [acobswoude stellen voor om dat bedrag ook beschik baar te stellen. Leden van de commissie algemeen bestuur en fi nanciën was bij een bezoek aan het streekarchief, dit voorjaar in Al phen aan den Rijn, gebleken dat een groot deel van het archief ver loren gaat als maatregelen uitblijven. Rijnwoude boosheid van de ouders. „Het is vervelend als kinderen naar huis worden gestuurd maar het kon echt niet anders. Een on derdeel van de ketel moet wor den vervangen. Om te zorgen dat het ding niet helemaal ka pot ging hadden wij de verwar ming laag' gezet. Vanochtend bleek het echter maar twaalf graden te zijn, dat kan je de kin deren niet aan doen. Dus moes ten ze op de kleutergroepen na naar huis. Vanmiddag zijn we echter weer 'open'. We hopen dat de lokalen dan weer wat zijn opgewarmd door de zon. Ook gaat de monteur als het goed is voor elf uur aan de slag." In tegenstelling tot Voskuil heeft Kooij wel vertrouwen in de gemeente. „De besprekingen over de renovatie van het ge bouw verlopen positief. De ge meente ziet in dat het zo niet langer meer gaat. Maar we moeten nog wel even geduld hebben want we spreken dan inderdaad over de lange ter mijn. Het voorstel moet natuur lijk eerst door de hele papier molen heen en dat duurt even." roelofarendsveen Langzaam maar zeker zien de Veense bedrij ven hun wens in vervulling gaan: er wordt gewerkt aan de toerit naar de A4 in de richting van Am sterdam. Het aangebrachte zand- bed klinkt thans in. Deze zogenoemde 'vierde poot' ontbrak altijd nog. On danks herhaaldelijk aandringen van Alkemade en het bedrijfsle ven wilde rijkswaterstaat aanvan kelijk geen geld uitgeven aan die vierde poot. In verband met de toekomstige verbreding van de weg zou het weggegooid geld zijn. Uiteindelijk streken de rijks ambtenaren toch de hand over hun hart. Volgens ambtenaar J. Olden- hof van de gemeente Alkemade kan de oprit over een klein jaar opengaan. „Behalve als het zand snel inklinkt. In dat geval is er een kans dat weggebruikers de toerit nog voor de zomer kunnen benutten." Behalve aan de toerit werken de wegarbeiders ook aan de rotonde tussen de op- en afrit van de A4 en de Alkemadelaan in Roelofarendsveen. Momenteel 'stellen zij de rotondeblokken'. Dat wil zeggen dat zij een soort trottoirbanden in de middencirkel aanbrengen. Volgende week krijgt de rotonde de eerste laag asfalt. Medio december kan het verkeer er overheen. Een derde onderdeel van de werkzaamheden bij de A4 in Roelofarendsveen betreft de plaatsing van het geluidsscherm bij Nieuwe Wetering. Het gaat om een tweedehands scherm dat vanuit Leidschendam hierheen komt. De voorbereidende werk zaamheden voor de komst van de geluidswering zijn in volle gang. Us en weder dienende staat het er eind maart en is Nieuwe Wete ring van de herrie verlost. Een an der deel van het scherm uit Leids chendam komt bij de Blauwemo- lenweg in Rijpwetering terecht. FOTO HENK BOUWMAN HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Mevrouw A. van der Meer heeft gisteren van burgemeester M. Boelen een koninklijke onderscheiding gekre gen. De 55-jarige Rijndijkse mocht de decoratie lid in de Orde van Oranje Nassau in ontvangst nemen vanwege haar jarenlange inzet voor de plaatselijk EHBO-vereniging. Direct na het behalen van haar eerste-hulpdiploma in 1969 werd zij actief lid van de vereni ging, eerst als penningmeester en later, in 1988, als voorzitter. Daarnaast stond zij als EHBO-ster 24 uur per dag paraat voor de ambulancedienst van de voormalige gemeente I lazerswoude. Gis teren legde mevrouw Van der Meer de voorzittershamer neer. Het viel haar zwaar omdat ze verknocht is aan het vrijwilligerswerk, maar haar gezondheid noopt haar te stoppen. Ter Aar PAPENVEER De Westkanaalweg tussen de Papenbrug in Papenveer en de Kattenbrug in Nieuwveen is tot en mei vrijdagmiddag vier uur niet toegankelijk voor het autoverkeer. Datzelfde geldt van vol gende week maandag 24 tot en met vrijdag 28 november. Het ver keer wordt omgeleid in verband met het onderhoud en de recon structie van het kruispunt Westkanaalweg-Schilkerweg. (Brom)fiet sers ondervinden nauwelijks hinder van de werkzaamheden. Voorhouters openen onderdelenshop in Buitenkaag lijke tuinmannen dringender in. de Frans Halsstraat zijn ge wenst. Wethouder M. Vorenkamp (milieu/openbare werken) be aamt dat er 'daar een flink aan tal stukken aan renovatie toe is'. Omdat het budget voor de hele renovatie-operatie 20.000 gul den bedraagt, wil het college zich in eerste instantie beper ken tot de rozenperken in die straat. Tijdens de inspreekronde de den bewoners van de Koude- kerkse Ridderhoflaan nogmaals hun beklag over de deplorabele toestand van het groen in hun straat. „Dat is een grote rotzooi. Daar hadden we nu graag ver betering in gezien", aldus be woner Didden. Hij en zijn medestanders hebben slechte herinneringen aan het wijkbezoek van het col lege. „We hebben in de zomer ai contact gehad met de ge meente. Maar tot nu toe heb ben we nog niets gezien, zelfs nog geen begin." buitenkaag kees van kuilenburg Rond het middaguur ondergaat Sander van Hoekelen een ge daanteverwisseling. De 26-jari- ge slager uit Voorhout verlaat de zaak van zijn vader om aan Ke vers te sleutelen. Met zijn vriend Ingmar de Vos opent hij aan de Huigsloterdijk in Buiten kaag een shop in Keveronder delen. De winkel - wat ruimte betreft de grootste in het land - gaat 1 december open. Als de zaak draait, hebben Van Hoekelen en De Vos van hun hobby hun .beroep ge maakt. Beiden zijn fanatieke sleutelaars aan dit historische type Volkswagen. „Er is nu een enorme hype wat betreft het sleutelen aan de Kever. Daarop zijn we ingesprongen", ver klaart Van Hoekelen, die ooit een opleiding volgde tot tech nisch tekenaar. Het is de bedoeling dat zijn 29-jarige compagnon zijn werk als schademonteur aanhoudt. Van Hoekelen blijft voorlopig voor halve dagen werken als slager, 's Middags en 's avonds is hij in de shop in Buitenkaag te vinden. Ook is hij nog actief als voorzitter van het jongeren centrum Ex Voto in Voorhout. De twee Voorhouters zijn al jaren in de ban van de Kever, een Volkswagen die vanaf de ja ren veertig tot aan het eind van de jaren zeventig in Duitsland werd geproduceerd. „De uit straling, het geluid van de mo tor en vooral de eenvoud spre ken mij maar ook vele anderen aan. Eigenlijk is het niet uit te leggen. Het is een schitterende auto, waaraan het lekker sleute len is", zegt Van Hoekelen, ter wijl hij naar zijn glimmende ca briolet kijkt. „Niet alleen 4e Kever, maar ook de oude VW-bus, de Kar- mann Ghia en de Porsche 911 en 956 vind ik schitterende pro ducten van Volkswagen. Maar de Kever spant de kroon. Vorige maand zag ik beelden van de schade die een orkaan had aan gericht in Mexico. Daar worden Sander van Hoekelen voor de shop met zijn trots, waar vele uren sleutelen en schuren inzit. nog Kevers gemaakt en zag ik er heel wat vernield liggen. Dat deed pijn." De twee sleutelen al geruime tijd in een garage achter de win kel. „Op een gegeven mfoment hoorden we dat de winkel, tot voor kort een antiekzaak, leeg- kwam. Dan ga je nadenken en je maakt een praatje met de ei genares van het pand. Die wilde wel aan ons verhuren. Na een zorgvuldige oriëntatie hebben we besloten om deze shop op te zetten. We hebben rondgeke ken en gesproken met andere Keverclubs, de fabriek die de onderdelen levert en andere deskundigen. Er bleken moge lijkheden te liggen." Dat baseert het duo op het feit dat de Keverclub Nederland en de Luchtgekoelde Club sa men ruim 9.000 leden hebben. „In Nederland rijden naar schatting 20.000 mensen in een Kever rond. „Bovendien zijn er nu nog maar zeven shops, die onderdelen verkopen. Die zijn gevestigd in andere regio's, zoals Eindhoven, Den Bosch en Heerhugowaard. Onze zaak is bij de snelweg en we hebben parkeerruimte om de hoek. Ook kunnen we onderdelen per post leveren. Dan moet het toch luk ken?" Om zo min mogelijk finan cieel risico te lopen verkoopt de FOTO DICK HOCEWONINC fabriek aan de Voorhouters de onderdelen via een zogenoem de franchise-regeling. „We hoeven de onderdelen dan pas later te betalen. We zit ten toch al met de huur van het pand, de vaste kosten en de in richting van de winkel. Gelukkig konden we de stellingen twee dehands kopen. Want we wil den niet met een torenhoge schuld aan deze onderneming beginnen." Sportprijs voor Alphense scholen alphen aan den rijn Voor de school in Alphen die het meest met sport en gym nastiek doet, ligt straks een prijs klaar. De sportraad wil het spor ten en gymmen in het onder wijs stimuleren en stelt daarom vanaf dit jaar twee geldprijzen van 2.500 gulden beschikbaar, één voor een basisschool en één voor een school in hel voortge zet onderwijs. Een onafhankelijke commis sie nomineert scholen. Criteria zijn 'deelname in brede zin aan verschillende sportactiviteiten en initiatieven ,ter bevordering van sportdeelname van leerlin gen'. De commissie sportpro- minenten-verkiezing kiest de winnaars uit. Toevallig begint het Scala College vanaf volgend school jaar met een aparte sportklas voor havo- en vwo-leerlingen. De scholieren krijgen vijf uur per week gym- en sportles, drie uur meer dan hun schoolgeno- ten in de andere klassen. De winnende scholen kunnen het geld, dat de Alphense on derneming Samsom H.D. Tjeen Willink beschikbaar stelt, vrij besteden. De prijzen worden aan het einde van dit schooljaar uitgereikt. Gewonden bij ongelukken alphen aan den run Bij een botsing vanochtend Lus sen twee bromfietsers op de hefbrug in Alphen raakte een 16-jarige inwoner van Zwam- merdam gewond. Hij is met verwondingen aan het gezicht en de benen overgebracht naar het Elisabethziekenhuis in Lei derdorp. Een 44-jarige fietser uit Alphen raakte gisteravond om streeks half acht gewond bij een botsing op de Nicolaas Beets- straat. De man verleende bij de kruising met de Da Costastraat geen voorrang. Hijmet onbe kend letsel vervoerd naar het Elisabethziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17