orescate deelt kop a zege op Asvion Kuijlaars voor Alecto trefzeker Leidse atletes vooraan in Zevenheuvelenloop A 9HH air heeft totaal geen moeite met Slotermeer 2 Waterpoloërs Vivax zijn eindelijk van hatelijke nul af Sport jstralië domineert WK triathlon miDAG 17 NOVEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356-163 si; verker gen terrein deelde LOHC Niei/i 6 T-»r, 11 Uijteri inten met Ring Pass: 1-1. Oegstgeestenaren waren e'8< tentijds in de aanval, maar ien af en toe flink in ge- )ij de messcherpe Delftse \Ti(l°c^eyers van F°rescate zijn gistermiddag gedeeld nan kop gekomen met Hudito. De volgelingen van Ro- ïakke; fontanus wonnen namelijk met 3-1 van Asvion, ter- I :oncurrent Hudito een punt liet liggen bij Alecto: 2-2. Hudito de stand gelijk. Nadat Martijn Wassenaar de Leider dorpers opnieuw aan de leiding had gebracht, kwamen de gas ten weer langszij: 2-2. Met hangen en wurgen be haalde bezoeker Roomburg de volle winst tegen staartploeg Leusden: 2-3. De Leidenaars speelden van meet af aan chao tisch, maar stonden met de rust nog wel met 0-1 voor. Na de thee vergrootte Michiel de Jong de voorsprong tot 0-2, maar een counter van Leusden kort daar na deed dat teniet. Rogier Van- horick maakte vervolgens 1-3, waarna het aan Roomburg doelman Ronald Cijs was te danken dat Leusden niet verder meer kwam dan 2-3. Een nieuw spelconcept waar aan Noordwijk de voorafgaan de week had gewerkt, wierp zijn vruchten af in het uitduel met Soest: 1-3. De Noordwijkers hadden in het eerste deel al een groot veldoverwicht, maar trof fen in die periode nog geen doel. Joost Govaerts had pech met tweemaal een inzet op de paal. Na de rust kregen de Noordwijkers eindelijk loon naar werken met treffers van Dirk Jan Oomens en Erik Ver- 'ff^Mers. Doelman Alexander stond daarbij zijn man- maar kon niet voorkomen be fog pass gelijk maakte na Ivan Roelant Groen, isploeg Forescate pakte :ombl |ie winst (3-1) tegen As- dat in het eerste deel alle in kreeg te zien. Gertjan ink zorgde al snel voor 1 - 5 ima Olivier Kist de marge vergrootte. Bernard ie voegde daar voor de een derde doelpunt :erscofce. Na de hervatting werd iel met bankstraffen wat en redde Asvion de deslotfase. De Bloemerd snoepte koploper Hudito een af, waardoor de Delfte de koppositie moet delen 'orescate. Michiel Hankel namens de ploeg van ■wijn van Duiken de score, voor de rust trok e mi ereldtitels triathlon op de olympische af- coa zijn gisteren in Australië gebleven. In Perth al vo ierden Chris McCormack bij de mannen en Carney bij de vrouwen. McCormack had 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 De )g pen een tijd nodig van 1 uur, 48 minuten en tonden. Carney bleef juist onder de twee ,59.22. Drie jaar voor het debuut van de H in doom. Vervolgens leek Soest met 1-2 terug te komen in de wedstrijd, maar stelde Govaerts de overwinning veilig met een derde Noordwijkse goal. De confrontatie met gedeeld koploper Huizen eindigde voor bezoeker Alphen in een 3-2 overwinning. De Rijnstrekers stonden met de rust al met 2-0 voor door goals van Fred Auge- steijn. Nadat Huizen in het tweede part een frommelgoal tussen de benen van doelman Jan Willem Brouwer had ge werkt, herstelde opnieuw Auge- steijn de marge: 3-1. De thuis ploeg kwam vervolgens nog even sterk opzetteh, maar bleef steken bij 3-2. Het bezoekende Leidse Stu denten kreeg met 7-1 klop van Vianen. De eerste helft ging met een 2-1 ruststand nog redelijk gelijk op, maar na de hervatting vielen er grote gaten in de Leid se defensie. De enige goal van de studenten kwam op naam van Hans Dekker. Vierdeklasser Catwijck bond De Waele thuis met 13-0 aan de zegekar. Wouter de Mol en Aquilis Siebelink schoten bei den met vier goals het meest raak. Het uitduel met Bodegraven eindigde voor Hisalis in een 4-1 nederlaag. Een verzilverde straf- bal van Paul van Velden vormde de enige Lissese treffer. triathlon op de Spelen in Sydney, eindigden de Nederlandse deelnemers in de achterhoede. Eric van der Linden eindigde bij de mannen als 18de op ruim drie minuten van McCormack, die voor de afsluitende tien kilometer hardlopen een on waarschijnlijk goede tijd van 29.32 liet afdrukken. Dennis Looze kwam wedstrijdritme tekort na een lange blessureperiode en bleef op de 35ste plaats steken. Tweede werd de Nieuw-Zeelander Ha- mish Carter, derde de Brit Simon Lessing. HOCKEY STEFAN FAAS Forescate-speelster Romee Zwaan neemt de bal met het puntje mee in het eerste-klasseduel met Craeyen- hout. De Voorschotense vrouwen zouden met 2-0 verliezen. foto dickhooewoning MEDEWERKER t De vrouwen van hockeyclub Alecto hebben gistermiddag met 2-1 gewonnen van Upward. Eersteklassers Forescate en LO HC waren daarentegen bedui dend minder op dreef. Door een gebrekkige afronding gingen ze tegen respectievelijk Craeyen- hout en Amstelveen onderuit. De reis naar Arnhem leverde overgangsklasser Alecto een 2-1 overwinning op in het duel met Upward. Na de openingstreffer van Antoinette Kuijlaars kreeg Alecto een overwicht en na de thee maakte Kuijlaars er 2-0 van. Na die tweede treffer werd het duel wat rommelig en kampten de Leiderdorpse vrou wen met overlappende bank straffen van Marjoleine van der Sommen en Noortje Zwegers. Voor Upward was dat het teken om een tandje hoger te schake len, wat uiteindelijk resulteerde in de tegentreffer: 2-1. Op Adegeest verloor Foresca te met 0-2 van Craeyenhout. Een zeer gelijkopgaand duel, waarin zelfs de cornerverhou ding met acht tegen acht het zelfde was. Uit veldsituaties ver dienden beide ploegen even eens eenzelfde aantal kansen, waarbij Forescate er niet in slaagde oud-hoofdklassekeeps- ter Jantien Kans te passeren. Craeyenhout was daarentegen doelvrouwe Piroska de Boer tot tweemaal toe te slim af: 0-2. Thuisploeg LOHC leed een 2- 1 nederlaag tegen Anstelveen. De gasten waren in de eerste helft een stuk feller en kwamen in die fase dan ook verdiend met 2-0 aan de leiding. Na de rust resulteerden omzettingen bij LOHC in een gelijkopgaan- der duel, waarbij Anne-Kathy Exalto uit een strafcorner 2-1 aantekende. De formatie van Erik Koning kreeg vervolgens nog kansen op de gelijkmaker, maar had het vizier daarbij niet op scherp. Aan de Van Vollenhovenkade zegevierde Roomburg met 4-1 over Anstelveen. Martine Fluit- sma rondde halverweg het eer ste deel hel voorbereidende werk van Charlotte Kokke en Iris Jonkers succesvol af met de openingstreffer. Anstelveen maakte drie minuten later ge lijk, maar Jonkers maakte dat nog geen minuut later goed met een fraaie tip-in: 2-1. Femke Hohmann en nogmaals Jonkers stelden de Leidse zege in het tweede deel veilig: 4-1 Op eigen veld verloor Leidse Studenten met 2-1 van Dopie. De studentes stonden lange tijd met 1-0 voor door Quirien den Hollander, maar Dopie nam de twee punten uiteindelijk toch mee naar Delft: 2-1. Op De Krom trok Catwijck met 1 -0 aan het langste eind te gen HDS. De ploeg van Rienus Blokland was over het geheel genomen iets beter, maar moest tot de slotfase wachten voordat Mariyatie van Duijn een strafcorner benutte voor 1 - 0. Voor runner-up Noordwijk eindigde het thuisduel met FIT in een 7-1 zege. De Noordwijkse doelpunten kwamen op naam van Margriet van Hal (2x), An gela Pasma, Laura Azier, Jonne- ke Italy, Sanne van der Floeven en Esther Deppe. De thuisbeurt van Alphen met Maarn eindigde doelpunt loos. De Rijnstreekploeg was technisch veruit de beste, maar vond geen remedie om de hechte defensie van de gasten te slechten. Op Ter Specke kwamen Hisa lis en Te Werve niet tot scoren. De Lissese vrouwen hadden nog wel pech met een wegens een vermeende 'shootafgekeurde goal van Monique Vastenhout. Het uitduel met Bleiswijk ein digde voor Voorhout in een 2-1 nederlaag. Het enige Voorhout- se doelpunt kwam op naam van IVlariëlle van der Hulst. ITON» PETER KLEIN pposities in de diverse di van de landelijke badmin- npetitie zijn nauwelijks eranderingen onderhevig, j blijft na de maximale 8-0 |j. inning op 't Gein 2 koplo- idso in de derde divisie op r! unt vo'gen- In de vierde ej j i wonnen Veglo en Shutt- der s beide met ruime cij- ,0 raardoor de eerste plaats d blijft. In de vijfde divisie llo na de 6-2 zege op Hui- nog steeds zonder punt- Het tweede team is wel kampioensrace. In de derby bleef Veglo 3 met 7- 'oudig overeind en gaat t drie punten voorsprong leiding. vlaggenschip van de t spelende club in de bad- ncompetitie, Flair uit A- kende geen enkel pro- met Slotermeer 2 (7-1). i Zeist, Peter van den Cees-Jan van Vliet ble- Q igeslagen. Bianca Dijkstra ndanks rugklachten haar Anita Verstraete bleek trainingspartner Martin ten goed voorbereid op ikshandige opponente en twee games. Aleen het endubbel ging verloren. k aan motivatie leidde bij erves in de vierde divisie Qtermeer 4 na een 4-2 8™ irong tot een totaal onno- Voormalig eersteteamspeelster Irene Bik had een belangrijk aandeel in de ruime 7-1 zege van Veglo 3 in de streekderby tegen Apollo 2 uit Roelofarendsveen, waarmee haar ploeg de eerste plaats in de rangschikking veroverde. fotomark lamers dig gelijkspel. Anold Duijm, Sonja Idserda in de single en de dubbel met Anneloes Stuyf- zand, en het dubbel van Wouter de Lijster met Marco Overes zorgden voor de vier punten. Het derde en vierde team van Flair waren in de vijfde divisie succesvol. Bij team 3 scoorde Daniëlle Tap in haar drie partij en honderd procent. Astrid Dijkstra, René Wieten en een mixed brachten de overige drie punten tegen Huizen 4 binnen. Bij team 4, koploper in hun af deling, vormden Elise Zandstra en Petra Bos-Knoester voor gastheer Blauw Wit 2 een niet te nemen horde. Flair 4 won dank zij Voskuilen tenslotte met 6-2. In de afdeling van Flair 2, gaan Lisse en het daar nog voor één punt voor staande Badso onverdroten door met winnen. De ploeg uit de Bollenstreek hoefde zelfs geen enkele game af te staan aan het zwakke 't Gein 2. De reserves van Lisse klopten in de vijfde divisie AS- VU met 6-2, maar ook koploper Apollo uit IJsselstein won met die cijfers. Het verschil blijft daardoor een punt in het nadeel van Lisse 2. Net als Lisse won Shuttle- woude in de vierde divisie met maximale cijfers. Alleen Jaco Lemmerzaal had drie games nodig om veteranenkampioen 50+, Pres Tirtasantoso, op de knieën te krijgen. Medekoplo per Veglo, nog steeds zonder de geblesseerde kopman Henk Westerbeek, versloeg TYBB met 7-1. Sandra van der Hart moest haar tegenstandster feliciteren. Het tweede team van de Leide naars kwam na een 4-2 voor sprong niet verder dan een draw tegen Swindregt. Het team liet daarmee de kans op een on gedeelde koppositie, Terneuzen en Raptim speelden tegen el kaar gelijk, liggen. Stefen van Giezen, Björn Hof- kes, Irene Bik en Celine Karre- mans van Veglo 3 gaven in de singles Stefan Oomen, Ruud Bakker, Thea Turk en Carol van Oyen van Apollo 2 geen kans. Van de vier dubbels werd alleen het samenspel van de gebles seerde Bik met de grieperige Frits Stafleu een prooi voor Turk en Bakker. Het eerste team van de Veners stoomt wel op naar de titel. Rolf en Emmy Driessen wonnen hun singles, maar Bert van Eijk leed zijn eerste neder laag in het enkelspel. Ook de in vallende Tineke Huigsloot no teerde een verliespunt. Wassenaar en Bacluvo zijn na het verlies met respectieve lijk 6-2 bij koploper Florida en 7-1 tegen SIO 2 middenmoters in hun afdeling van de vierde en vijfde divisie. ATLETIEK WILMAR KORTLEEVER MEDEWERKER Met drie vertegenwoordigsters onder de eerste negentien scoorde Leiden Atletiek giste ren sterk tijdens de 14de editie van de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. Erika van de Bilt, Miranda Boonstra en Joke Kleijweg klasseerden zich in de derde wedstrijd van het natio naal wegcircuit als vijfde, ne gende en elfde Nederlandse. Van de Bilt neemt na drie wed strijden de achtste plaats in in het circuit, maar ook haar bei de clubgenotes kunnen in de resterende zeven wedstrijden nog hoog scoren. Van de Bilt heeft zich van de drie aüetes de laatste maanden de sterkste getoond. Na het NK-zilver op de 5000 meter baan vertalen de progressie en snelheid zich de laatste maan den ook op de weg en in het veld. Over de Nijmeegse glooingen liep ze lange tijd als vierde Nederlandse, maar on verwacht kwam Erica Souve- rein van AAC Amsterdam de laborante achterop. De beide aüetes trokken zich aan elkaar op en snelden samen naar de streep. ,,Bij de finish zag ik het spandoek met De Gelderlander hangen", aldus Van de Bilt. ,,Ik sprintte haar voorbij, maar waar ik de finish dacht stond een bordje met 'nog tweehon derd meter'. Toen gaven mijn benen het op." Van de Bilt's tijd van 52.56 was desondanks dicht bij het persoonlijk record. Boonstra was wel sneller, dan ooit, maar na het Europa Cup-optreden van enkele weken geleden was de Nijmeegse wedstrijd pas haar tweede race ooit over 15 kilometer. Boonstra was maar liefst zeven minuten sneller dan in Formia (55.38). „Een lekkere wedstrijd, maar ik was mentaal ook beter dan toen', verklaarde de promovenda be wegingswetenschappen. Kleij weg completeerde met 56.31 de drieslag voor Leiden Atle- tiek. Beste mannelijke regio-aüeet in Nijmegen was Huug Pragt. Met 48.10 had deze een voor sprong van 39 tellen op Hans Wubben (AAV '36 Aphen aan den Rijn) en een achterstand van bijna zes minuten op de winnaar Worku Bekila. Andere Leidse veldlopers trokken naar het Zeeuwse Westerschouwen voor de tradi tionele en jubilerende (dertig ste) Mosselloop. Thuisfavoriet Rachid Ben Meziane was ie dereen te snel af, maar Tim Brotiwer de Koning (vierde) en Henk van Velzen (eerste vete raan) nestelden zich voor in de subtop. Iris Wullems nam met de tweede plaats achter voor malig topatlete Carlien Harms een voorschot op een eerste veldloopseizoen na enkele ja ren blessureleed. Succes boekte Leiden Atle tiek ten slotte ook in Helmond en Heerhugo waard. Steeple chase-talent Ramses Bekkenk scoorde een tweede plaats in de Brabantse Molenvencross (8,6 kilometer). Jan-Dirk Haze- leger won voor het eerst sinds lange tijd zelfs een wedstrijd over tien Engelse mijl. Dichter bij huis en zonder de Leidse atleten kregen Lisser Spartanen vrij spel in de Noordwijkerhoutse Ooster- duinloop. In de 21ste editie was er weinig spanning over na de demarrage van Willem Boon. In de tweede ronde liet hij het tempo varen, maar clubgenoot Erik Bakker bracht Boon niet meer in het nauw (53.54 om 54.14 na tien Engel se mijlen). Tineke van Gerven was met 1.08.02 de snelste vrouw. '1886 doet goede zaken :eniging LZ1886 heeft gisteren goede zaken gedaan1. De rs wisten in het Haarlemse Boerhave-bad tot éeti 8ste it de derde competitie-ronde te komen. Vooral dankzij de ha prestaties van een aantal jonge zwemmers, .bezet LZ tul Idr: leplaaisinde nationale B-competitie, an Louis van Schaarenburg weer twee afttanden aan zijn net NK-limieten toevoegen. Zijn 2,22.9 op de 200 wissel lati h grote klasse, evenals zijn 4.29.4 op de vierhonderd vrije ,1ari et zwemtalent heeft nu zoveel limieten dat hij een aantal ito zal moeten laten schieten. Zijn clubgenoot Micheal aik zwom met 2.25.8 op de 200 vlinder ook onder de NK- 7an Schaik bevestigde zijn goede vorm op de 200 wissell di ?8.9 was hij minder dan een seconde van zijn tweede li anen een dag. Bart van Zwicht miste voor de tweede keer 'weken de limiet op de 100 meter vrije slag op een tiende Jseconde. Rijnsburger Robin Sprinkhuizen van Rapido eerde een nieuw persoonlijk record op de 100 meter Kg. Hij tikte aan in een uitstekende 51.9. Op de 200 viindbr kerl plet tot een pr te komen, maar met 2.08.4 kon hij' terug. ,ere JP een goede race. JLGB wist in eigen huis niet verder te komen dan een ats. luist de zwemmers wier resultaten niet meetelden lunten bleken wel geïnspireerd te zijn. m het klasement 2ijl daarmee staan waar ze stond, diep in de degratatie- E-competitie eiste De Zwetter een l'Ode plaats voor zich asti jtitee blijkt een goede basis te zijn gelegd om binnen een ick van twee jaar naar de B-competitie te promoveren, eb Sassenheim zakt langzaam naar de onderste regio. 1de C-competitie (25ste). WATERPOLO WIM SIERA MEDEWERKER LZ 1886 liep zijn vierde nederlaag van het seizoen op. Zaterdag was HZC/De Robben te sterk. De Hilversummers versloegen de Leidse hoofdklasser met 11-8. De nederlaag tegen De Robben kwam niet echt hard aan in het Leidse kamp. De Hilversumse formatie is na acht wedstrijden nog steeds ongesla gen en dient zich de laatste weken na drukkelijk aan als een concurrent voor de gevestigde orde. De Leidenaars wa ren dan ook niet bijzonder hoopvol af gereisd naar zwembad De Lieberg in Hilversum. Toch kwam LZ niet slecht voor de dag. Behalve in de eerste twee perio des waarin De Robben beter om sprong met de kansen, toonde de nummer zes van Nederland zich de evenknie van de lijstaanvoerder. Voor al als collectief draait de ploeg van Hans Panel momëhteel op volle toe ren. De LeidSe defensie slaagde er zon der problemen in het kanon aan Hil versumse kant het zwijgen op te leg gen. De oud-internatioanal Koos Is- sard kwam maar eenmaal aan scoren toe. Issard beperkte zich noodgedwon gen tot het verdedigen van een andere mannetjesputter, Ronald Heemrood van LZ 1886. De twee zwaargewichten vochten een uur lang duels uit op het scherpst van de snede. Issard kwam daarbij vaak als overwinnaar uit de bus. Het arbitrale duo liet de balans doorslaan in het voordeel van de ver maarde De Robben. LZ bleef daardoor achter de feiten aanlopen. De voor sprong die De Robben in de openings fase opbouwde (3-1 en 7-3) kon on danks het goede spel niet meer wor den ingehaald. Voor LZ scoorden Ben Olde Olthof en Jan en Frans Langer- horst 2x, Martijn Laurense en Ronald Heemrood lx. Hoofdklasser Vivax is van de hatelij ke nul af. Na zeven verliespartijen boekten de Oegstgeestenaren zaterdag hun eerste overwinning. In zwembad De Zijl was de debutant met 10-8 te sterk voor middenmoter De Ham, dat vorige week verloor van LZ. De zege van de Oegstgeestenaren was er eentje om in te lijsten. Vanaf hel eerste fluitsignaal ging Vivax voor de felbegeerde punten. Met goed ver zorgd spel kwam Vivax in de tweede periode op een 6-4 voorprong. De ploeg van Ron van der Harst leek ge zien de tegenstand van De Ham de ze ge in de knip te hebben. Grote anima tor bij Vivax was jeugd-international Joeri Frauenfelder. In verdedigend op zicht stond hij zijn mannetje maar ook in de aanval liet hij zich niet onbe tuigd. Hij scoorde met bekeken af standschoten maar liefst vier maal. In de derde periode liet Vivax het af weten. De Oegstgeestenaren kwamen onder druk te staan en De Ham sloop naar een 8-6 voorsprong. In de laatste rondgang gaf Vivax de toon weer aan. Eeen halve minuut voor tijd bepaalde Serge Dietz uit een uitval de eindstand op 10-8. De Zijl/LGB zit in de hoek waar de klappqp vallen. Na de nederlaag tegen Donk ging ook het duel tegen Merwe- de verloren. De Dordrechtenaren wa ren met 13-9 te sterk. De beschuldi gende vinger wees na afloop naar de scheidsrechters. De leiding trad vol gens de Leidenaren te lankmoedig op en gaf Merwede het voordeel van de twijfel. Via de setstanden 4-3, 8-5 en 11-7 kwam de Zijl/LGB uit op een 13-9 verlies. Marco Kerkvliet doelpuntte 3x. Katwijk behield zijn leiderspositie in de tweede klasse door een overwin ning op BZC. In Bergambacht was Kat wijk met 6-5 net iets te sterk. In de eer ste helft van het felle duel leken de zeekanters af te stevenen op een ruime zege. De ploeg gaf geen kans weg en liep al snel uit naar een 5-1 voor sprong. In de tweede rondgang was het allemaal wat minder. Katwijk ver loor zijn greep op het duel en zag het fysiek sterke BZC nog angstig dichtbij kruipen (6-5). In de slotsecondes kreeg de thuisploeg nog uitzicht op de gelijk maker. Het schot van routinier Aco Verboom werd echter geblokkeerd. Voor Katwijk scoorden Mare Sieval en Kjelt Boonstoppel 3x. Sassenheim volgt Katwijk op de voet. De coachloze Sassenheifners kwamen wederom tot winst. De 5-4 zege op de Rotterdam spreekt echter niet tot de verbeelding. De Rotterdam mers staan met nul punten uit zes duels stijf onderaan. Sassenheim liet te veel kansen liggen om het klassever- schil in duidelijke cijfers tot uitdruk king te brengen. Bij de stand 4-4 in de laatste periode was nog van alles mo gelijk. Peter Bijman legde echter met een bekeken schot de eindstand vast. Peter Bijman scoorde 2x, Patrick Geurds, Frank Herreur en Jerrie Leepel lx. Koudekerk was nie' helemaal bij de les tegen WSV uit Vlaardingen. Na de eerste periode keek de ploeg van Mark Kimpel al aan tegen een 4-0 achter stand. Pas bij een 10-2 stand schoten de Koudekerkers wakker. Te laat om WSV te verontrusten, hoewel de laatste periode met 5-2 werd gewonnen. Rob Westgeest doelpuntte 3x. Derdeklasser Akemade won in Be verwijk met 5-4 van Aquafit. De forma tie van trainer Wilco van der Zeeuw toonde zich in de harde pot net iets slagvaardiger. Don de Jeu scoorde een minuut voor tijd de winnennde treffer. Michel Bakker bevestigde zijn goede vorm door vier maal te scoren. Vrouwen De vrouwen van LZ hielden aan de lange reis naar Hengelo niets over. De eersteklasser was lange tijd aan de winnende hand (1-3 en 2-4). In de slotfase gaf LZ net als tegen Aquanovio de zege onnodig uit handen. OZPC won met 5-4. Simone Molders scoorde 2x. De Zijl/LGB leed een 15-3 nederlaag tegen de reserves van GZC. Het treffen was na de eerste periode al beslist. GZC stond toen al op 7-0. Douce van Beukering (2) en Nancy Kijk in de Veg- te scoorden voor De Zijl/LGB.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23