Scylla glijdt uit bij Cosmos f Hard gelag MS} Saturnus maakt er een doelpuntenfestijn van Én v i ft1 r Zaalsport Nipte zeges houden RW en Leython op hoge posities 1 f mi \jr MAANDAG 17 NOVEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356-164, PLV -CHf F ROB ONDERWATER.0? TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Ook in de eerste wedstrijd om de derde en vierde plaats van de play-offs tegen Cosmos zijn de tafeltennissers van Scylla onderuit gegaan. In Veldhoven leverde een complete offday van Leidenaar Gerard -'Piet'- Bakker de formatie van lack Aarts een 4-3 overwinning op. Slechts de derde plaats levert een ticket op voor deelname aan Europa-Cupduels. De Lei- denaars moeten daarom in ei gen zaal op 29 november deze lelijke uitglijder rechtzetten. Voor de mannen van Pecos uit Oegstgeest valt er niets meer recht te zetten. Na de 5-2 ne derlaag tegen Integer Groep is het doek in de eredivisie geval len. „Het was niet best", stelde Peter Paul de Vrind vast na de uitvoering van Scylla. De Vrind doelde niet zozeer op zijn ei gen spel als wel op dat van maatje 'Piet' Bakker, die na 'zeperds' tegen Pastoors en Van der Leur de Veldhovense ploeg in het zadel hielp. Eer der in de competitie liet Bak ker junior dezelfde tegenstan ders 'alle hoeken' van de tafel zien. Het werd toen 6-1 voor Scylla. Over het spel van de voor Martin van Rijn ingevallen Ba der L'fatmi sprak De Vrind geen kwaad woord. „Bader is qua tafeltennis niet de minde re van zijn tegenstanders, maar hij moet gewoon nog wat volwassener achter de ta fel worden en ervaring op doen." De Vrind zelf was in topvorm; hij scoorde tegen Pastoors en Bottram twee overtuigende punten. Voor Pecos is het eredivisie- avontuur na drieënhalf jaar voorbij. „Ach, we hebben ons daar van tevoren op inge steld", zegt Ted van de Berg, die als enige van het Oegst- geester trio wel het eredivisie niveau aankan. Van den Berg, die zaterdag 'op zijn sloffen' won van noppenspeler Paul Cornellissen en John Scott, bleef ook in de degradatiepou le ongeslagen. Met nog een uitwedstrijd in Limburg tegen Van Sloun voor de boeg is de marge met het nu nog veilige GKB acht pun ten. Oegstgeest heeft slechts de sportieve plicht om goed te presteren, teneinde GKB uit het Westland te redden voor degradatie. Ook voor de reserves van Oegstgeest in de eerste divisie is degradatie een kwestie van tijd. Na de 7-3 domper tegen het reeds afgedaalde TTCV mag het trio Wim Gertenaar, Marco van der Meijden en Roald van der Landen zich op maken voor afdaling, die vol gende week waarschijnlijk een feit zal worden. Gertenaar won overigens knap driemaal in Veghel. Bij Rijnsoever zijn de ergste degradatiezorgen achter de rug. Dit na de met 8-2 gewon nen pot tegen concurrent TT- CN '72. Cecchi en Slijkoord wonnen hun de partijen glori eus en Holten won eenmaal. In de derde divisie groep 3 won Avanti van het sterker ge achte ITN met 6-4, terwijl de eerste pot nog met 9-1 verlo ren ging. In deze poule gaat de titel naar Budilia. Docos heeft zijn kampioensfeestje uitge steld naar volgende week als het in eigen zaal uitkomt tegen Taverzo. Afgelopen zaterdag tegen Ilac (5-5) mocht Ray mond van Eek, zij het zonder winst, deel uitmaken van het oppermachtige team. René Hijne won weer driemaal en Ed van den Berg moest een maal buigen in dit derdedivi- sieduel. De Treffers wordt ook kam pioen als het team zo sterk blijft in de vierde divisie. De Veners, die het Haastrechtse TOP met 10-0 inpakten, kun nen zich volgende week bij de reserves van Amsterdam ver zekeren van promotie. Terwijl de vrouwen van Docos na de 8-2 nederlaag tegen Hoonhorst 2 gedegradeerd zijn naar de derde divisie, mag Pecos in dezelfde klasse nog alle hoop koesteren op een langer verblijf. De vrouwen uit Oegstgeest verloren weliswaar met 6-4 van Olympia, maar zagen Maasbree (6 punten achter op Pecos) met liefst 9-1 onderuit gaan bij koploper Ar gus. Docos-speler René Hijne won tegen 'concurrent' Ilac al zijn partijen. Het werd uiteindelijk 5-5. foto henk bouwman Noordwijkers onderuit bij laag geklasseerd Basketiers MSV liep in Zevenaar tegen een onverwachte nederlaag op. Basketiers, dat slechts eenmaal had gewonnen, ver sloeg de Noordwijkers met 60-57. Bij MSV ontbrak center Bert Schaap, die net als zijn coach Jan Koek na een aan rijding kampt met een whip-lash. De afwezigheid van de lange Katwijker had grote invloed, want de thuisploeg beschikte over vier centers, die gretig profiteerden als MSV Bart Koek of Niels Bader aan de kant had. P jc Arjen Severijn (12) in een luchtduel verwikkeld meteen speler van het Veghelse Attacus. foto mark lamers BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Ook de press, door Jan Koek be dacht om de niet zo balvaardige spelers van de thuisclub onder tkuk te zetten, leverde niet het gewenste resultaat op. In de eerste negen minuten scoorde MSV slechts zes punten. Bij 18- 21 hadden de Noordwijkers zich weer teruggevochten, maar in de slotminuten van de eerste helft kwamen de bezoekers niet meer tot scoren, zodat de thuis ploeg met een voordelige marge de rust inging: 36-28. In de tweede helft bracht MSV de achterstand snel terug tot drie punten, maar was niet meer in staat om de nederlaag af te wenden. Scores MSV: B. Koek 20. Koot 11, Steenvoorde 10. BS Leiden moest in eigen huis zijn meerdere erkennen in Atta cus: 59-77. Lange tijd had de thuisploeg in de eerste helft het beste van het spel. Vanaf de 17de minuut ging het echter fout voor de Leidenaars. Een 29-23 voorsprong werd door At tacus omgebogen in een 31-36 ruststand. Ook na rust gaf Lei den. na een goed begin, het ini tiatief uit handen. Alleen debu tant Matthijn van der Zon kon onder het bord voor enige drei ging zorgen, verder beperkte de verdediging van Attacus zich tot het afstoppen van de Leidse af- standsschutters. Bij 44-46 kreeg de thuisploeg de genadeklap. De tegenstander uit Veghel maakte elf punten op rij en be sliste het duel. Leiden had nog terug kunnen komen, maar wist niet te profiteren van enkele rommelige situaties bij Attacus. Scores BS Leiden: Van der Zon 18 (12 rebounds), Simson 11. De wouwen van BV Leiderdorp verloren in eigen huis met 76-63 van Landslake Lions. Bij BVL ontbrak center Marlous Nieuw- veen, die in de VS een universi teit bezocht waar zij volgend seizoen waarschijnlijk zal gaan spelen. Bij haar afwezigheid was Mariska van Zegveld de enige center. Zij hield zich goed staande tegen de vele lange speelsters van de tegenpartij. En met de scorende hulp van San dra Wagemaker en Renske van der Voort bleef Leiderdorp tot aan de rust (23-27) knap in het spoor van Landsmeer. „We hebben er in de rust nog zo voor gewaarschuwd, maar toch ging het weer helemaal mis", omschreef Leiderdorp-coach Luc Vergoossen de inmiddels bijna traditionele inzinking van vijf minuten, die meteen het einde van de Leiderdorpse winstkansen betekende. Bij 27- 43 had Lions ruim afstand ge nomen, en moest de thuisclub beginnen aan een inhaalrace. Dichterbij kwam Leiderdorp nog wel, maar was niet meer bij machte om Lions nog echt te verontrusten. Scores BV Leiderdorp: R. Van der Voort 18, Wagemaker 16. Gosschalk 12. Van Zegveld 11 Grasshoppers verloor in de uit wedstrijd op Urk nipt met 68-62 van Orca's. De Katwijksen scho ten slecht, maar hadden tegen de lange thuisclub wel een re- bound-overwicht. Na een slecht begin (10-2 achter) kwam Grasshoppers via een sterke press terug in de wedstrijd. Ver der hield Krista Skrede de Urkse sterspeelster Stephanie Smith in die fase goed in bedwang. Na rust (29-31) begonnen de Kat wijksen weer matig. In de'eerste acht minuten scoorden zoeksters slechts via vn K pen, terwijl Smith nank1 thuisploeg wel makkei ft scoren kwam (26 Grasshoppers knokte zi terug tot 66-61, maar sl; vervolgens niet om om a,E ting te forceren. Scores Grasshoppers: Niei 2*1 (14 rebounds). De Ruijter IT bounds). BV Lisse heeft in streekgenoot Hoofddorp 1 106-49 een afstraffing l die de gasten nog lang gen. Voor rust riep Lisse heil over zichzelf af dooi de gasten, veelvuldig bi te lijden. Na de rust kwam Lisse als herborei kleedkamer. Vlot combi jj werd Hoofddorp van he naar de muur gestuurd tele minuten vloog d{ naar 61-32. Van een krachtmeting was geen meer. Lisse mocht naar lust fast-breaks lopen jacht op een monsterscc jj nen. Scores BV Lisse: Koolhof Droogh 22, E. Droogh 19. V, vel 14. De meisjes-junioren Leiderdorp kwamen in net tekort tegen Prisma! 71-67. Leiderdorp had (35-42) een 16-0 achi goedgemaakt. In de helft bleek echter dat h van coach Martin Broui met slechts zeven sp aantrad, te veel kracht vt had om de voorsprong kunnen houden. Scores BV Leiderdorp: Van 32, Goudberg 11, Snel 10, Mul Grasshoppers had irn dam weinig moeite ra n 56-82. De ploeg van coa Driessen was vooral vo e (22-39) te sterk voor hel Lely. Scores Grasshoppers: De |o )t Versteeg 14. G. Versteeg li 12 De junioren van BV Liss ren in Oosterhout me; van Eastwood Tigers. HANDBAL FRANK BONTE MEDEWERKER Saturnus had een gouden competitiedag kunnen laten noteren, maar dat feest ging niet door. Het eerste team pakte een overtuigende winst tegen DES '72 uit Papendrecht (29-21, rust 16-8), maar de reserves verstoorden het feestje door te verlie zen van Oliveo uit Pijnacker, 24-25. Foreholte ging in Poeldijk hard onderuit tegen Verburch, 24-19, rust 15-9. Saturnus speelde in de eerste helft een grandio ze wedstrijd. Daar was voor de ploeg uit Papend recht geen werken tegen. Doelverdediger Rob Ot- ten was vrijwel niet te passeren en de Saturnus- aanval maakte gehakt van de DES-defensie. De score liep op tot 11-3 voordat DES '72 iets terug kon doen. De harde ingrepen van de Papend- rechtse defensie leverden drie strafworpen op die werden benut door de specialist vanaf de zeven meter: Paul Timmermans. De Papendrechtse trainer-coach hanteerde tot tweemaal toe de noodrem, de time-out, om de rust in de gelederen van zijn aangeslagen team te herstellen. Het haalde weinig of niets uit. Satur nus, met Dirk Klok weer in de gelederen, draaide onverstoorbaar door naar 16-8 bij rust. Naast Paul Timmermans gaf ook Marcel Nieuwenhuis op ondubbelzinnige wijze blijk van zijn kunnen met zes treffers. Saturnus ging na de hervatting door met het doelpuntenfestijn. Voor DES '27 was het een martelgang. Elke Pa pendrechtse treffer werd door Saturnus met twee treffers beantwoord. De vertoning wond de trai ner-coach van DES '72 zo op dat hij zijn woede wilde bekoelen op de arbiters, die niets te verwij ten viel. De coach mocht na zijn zoveelste com mentaar met rood inrukken. De score had nog hoger kunnen uitvallen dan de eindstand: 29-21. Foreholte had het verlies tegen Verburch ge heel aan zichzelf te wijten. De snel opgelopen achterstand, 10-2, door een opeenstapeling van fouten, was na de rust zo goed al$ weggepoetst: 17-15. De gevaarlijke rechterhoek van Verburch kwam er in die fase niet meer door. Helaas nam Foreholte daarna defensief weer een afwachtende houding aan. De tegenstander maakte dankbaar gebruik van de vrijheid die de Voorhoutse speel sters boden. De ontluisterende nederlaag van 24- 19 was te wijten aan een gebrek aan concentratie en durf. De Saturnus-reserves begonnen ronduit slecht tegen Oliveo, 0-3, 1-4. Slordige afspeelfouten in de aanval gaven de ploeg uit Pijnacker breakout- kansen die zonder mankeren werden verzilverd. Maar na die slechte start hervond de tweede keu ze van Saturnus zich en de ploeg ging de rust in met een treffer achterstand, 11-12. Na de hervat ting onstond een gelijkopgaande strijd met Satur nus in de slotfase op een verdiende voorsprong, 22-21. Die voorsprong werd door te gehai valsspel onnodig prijsgegeven en in de nuut was Oliveo de gelukkige winnaar, 24- De vrouwen van Oase kwamen tegen H vrijwel niet aan goed verdedigen toe. De gaven Velo maar liefst twaalf strafworpen. kwam dat Oase in de defensie bij ieder li lijk contact tussen aanvaller en verded nog een tijdstraf kreeg toegemeten. Het was dat de ploeg uit Oud Ade vrijwel de tweede helft met een speelster minder Door die handicap verloor Oase met IS rust was de stand 8-7 voor Velo. Stompwijk '92 had tegen Hercules zei sen op een goed resultaat, maar de ploeg dat het benutten van de kansen een vak Hercules deed dat beslist beter. Met de uia, ook Stompwijk'92 geen probleem hebben if rust 7-8. LEIDEN CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De volleyballers van RW en Leython handhaafden hun hoge positie op de ranglijst door nip te zeges op respectievelijk Vo- lendam en WEA/MEVO '80. De vrouwen van Gemini/Kan ge- roes, eveneens titelkandidaat, wonnen met het kleinst moge lijke verschil van OVRA 2. OVRA 2 bleek in Voorschoten een lastige tegenstander voor koploper Gemini/Kangeroes. De ploeg uit Haarlem beschikte over veel routine. In de tweede en derde set profiteerde OVRA van de matige stop aan de an dere kant van het net (9-15, 3- 15). Gemini, dat de eerste reeks met 15-7 had gewonnen, her stelde zich in het vierde spel- deel. Trainer/coach Bernhard van der-Pols greep terug op zijn basis en zag die via scores van 15-8 en 15-8 de 1-2 achterstand omzetten in een winnende 3-2 stand. Van der Pols: „In de vier de en vijfde set toonden we aan dat we meer kwaliteit bezitten dan OVRA. We hebben onnodig een punt verspeeld." De vrouwen van RW haalden in de thuiswedstrijd tegen VCV niet het niveau dat ze kunnen halen. De Rijnsburgse ploeg speelde slordig. Dat gebeurde met name op belangrijke mo menten. De tegenstander uit Veenendaal kon daardoor de eerste en tweede episode voor zich opeisen (12-15, 13-15). In de derde set maakte RW het karwei wel af. Bij een 10-9 score kwam er vuur in het Rijnsburg se spel, met een 15-12 stand als gevolg. In het vierde bedrijf zet te VCV de thuisclub op een 7-13 achterstand. RW knokte zich terug naar 11-13, maar moest uiteindelijk berusten in een 11- 15 eindstand en een 1-3 neder laag. Trainer/coach Reno Jagt- man: „Het liep niet, het hele team speelde onder zijn kun nen." Voor de tweede keer in dit seizoen pakte het vrouwenteam van Leython een set. Dat ge beurde in de thuiswedstrijd te gen Delta, die met 1-3 verloren ging. Ondanks goed werk van spelverdeelster Wendy Verwey verloor de Leiderdorpse equipe de eerste en tweede periode met 6-15 en 9-15. De derde set was echter voor het hard wer kende Leython (16-14), dat zich in het vierde bedrijf weer be zondigde aan het maken van onnodige fouten: 9-15. Aan voerster Arine van Vliet: „Toch zie ik elke week vooruitgang. Dit jonge team heeft gewoon tijd nodig. Daarom word ik nog steeds niet zenuwachtig. Let maar op, na de kerst gaan we punten halen." Bij de vrouwen is de eerste overwinning van NOVO een feit. De ploeg uit Noordwijk versloeg Ariston gedecideerd met 3-0. Orion en DAC waren minder succesvol. De Alphense forma tie verloor de uitwedstrijd tegen Tonegido/Voorburg 3 met 3-0. De Hazerswoudse equipe kon het in de eigen Landvliethal niet bolwerken tegen VOY (1-3). De mannen van NOVO ver rasten in Enkhuizen met een 3- 0 overwinning op Madjoe. De overwinning kwam tot stand via setstanden van 13-15, 9-15 en 13-15. Madjoe, vorig seizoen nog als tweede geëindigd in de derde divisie D, kampte met een passprobleem. Daarvan maakte NOVO gretig gebruik. Trainer/coach Nico Halsema: „En dan te bedenken dat we niet eens geweldig serveerden. We kunnen nog veel meer voor deel uit onze service halen. Voor ons kwam deze overwin ning op het juiste moment. Dit is goed voor het zelfvertrou wen." Ondanks de puntenwinst bevindt NOVO zich nog steeds in de gevarenzone. Komende zaterdag kunnen de Noordwij kers goede zaken doen. Dan komt hekkensluiter Phoenix op bezoek. De topper in de derde divisie D tussen RW en Volendam le verde RW een 3-2 overwinning op. In Volendam grossierde het Rijnsburgse team aanvankelijk in passfouten. Daardoor kwam de aanval niet uit de verf en kon het met twee spelverdelers acte rende Volendam een 2-0 voor sprong in sets nemen (15-11 en 15-12). In de derde set wisselde de Vqlendam-coach. Dat had-ie beter niet kunnen doen, want vanaf dat moment veranderde het degelijke spel van zijn team in slordig spel. RW kreeg daar door de gelegenheid zich te her stellen. Dat had voor Volendam funeste gevolgen, want via sco res van 5-15, 11-15 en 13-15 werd het naar een 2-3 nederlaag gespeeld. Bij RW ontbrak Mi- chiel Schoo. Taman Saab was zijn vervanger. Gemini/Kangeroes dacht wel een kansje te hebben in de uit wedstrijd tegen het als voor laatste geklasseerde Bouw markt/DOS. Dat bleek niet het geval. De equipe van trainer- /coach John Kalmeijer was V' Paul de Winter (links) en DirkJan Kwestro blokkeren de bal namens Leython in de wedstrijd tegen WEA/MEVO '80. foto mark lamers kansloos. Gemini verzamelde in Schoonhoven slechts 22 pun ten: 15-6, 15-6 en 15-10. Positief voor de 'Voorschotenaren was dat Marcel Boeren in de derde set zijn rentree maakte. In die set veranderde Gemini een 3-14 stand in 10-14. Libero Rene Duynisveld Was de beste man aan Voorschotense zijde. Door dit resultaat heeft DOS Gemini op de ranglijst achterhaald. De twee ploegen delen nu de voor laatste positie met vier punten uit zes wedstrijden. De mannen van Leython on dervonden in eerste instantie weinig tegenstand van WEA/MEVO. Door een drama tisch slechte pass liep de score binnen korte tijd op tot 15-1. 'Dat wordt een makkie' dachten de Leiderdorpers, maar zij had den het mis. WEA/MEVO bleek wel degelijk te kunnen volley ballen, iets wat de ploeg in de tweede en derde reeks bewees: 13-15, 13-15. Leython stond weer met beide benen op de grond en besefte dat het zich geen slippertjes meer kon per mitteren. Geconcentreerd spe lend trok de ploeg van John Groen de partij alsnog naar zich toe via setstanden van 15-10 en 15-9. In de rps-set wiselden de ploegen met een 8-2 score van speelhelft. In de promotieklasse werd Graficon/Donar op zijn num mer gezet door koploper Zovoc. In Zoetermeer werd het 3-0. Orion bleef in het spoor van Zo voc door een 3-1 overwinning op Jupiter. DAC had geen enke le moeite met het puntloos on deraan staande Agon (3-0 winst). Baans verli in halve fin Paul Baans uit E drong in het tweede nooi van het winterjeu cuit van de tennisbon rassend door tot de hi jj nales in de categorie j, met 12 jaar. Het lid t j jeugdselectie van dis f| trainer Ymco van G j was in Almere in twi ei niet opgewassen teger )t van Keulen. In de gro )fi en met 16 jaar verloc van Delft' in de kvva van Volendammer Bond. In de tweede was de 14-jarige Rijns in drie sets de meerdt bleven van de twee ji dere Jan-Wouter Roe vier jaar geleden nog naai kampioen in de' klasse was. Martin Verkerk he< positie op de wereldc bij de dubbels drastis» beterd. De 19-jarige A se tennisprof behaal men met de Man Mehbi Tahiri een plaats in de eindranj king bij het Zwitserse Lietcircuit. Met de ds verdiende 31 ATP-J staat de een jaar fii tennissende Verkerk binnen de eerste 400 d spelers van de wereld enkelspel was Verkerl der succesvol, hij ben de drie toernooien di< rond Zürich werdei speeld alleen in het toernooi de kwart Verkerk is inmiddels van deelname aan de ren Kruis Tennis Mast van 9 tot en 14 decern Dekker Tennis in Wt worden afgewerkt.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22