De Sleutels kan ook bij Kagia niet winnen Puntenverlies doet UDO geen pijn Teylingen in achtervolging FC Rijnland heel maling aan 'veredeld weilan Amateurvoetbal Richard Harteveld redt punt voor Quick Boysjeugd SEV-Lugdunum loopt uit de hand RCL heeft een psycholoog nodig Vrouwen Ter Lee(< blijven winnen MAANDAG 17 NOVEMBER 1997 Eindelijk weer een punt voor UVS leiden ruud pattiapon medewerker Leiden heeft Oegstgeest een puntje afge snoept. Op De Morsch hield het team van Fred Fi- lippo de Voscuyl- bewoners op 1-1. UVS pakte einde lijk weer een puntje. Onder de vleugels van de nieuwe trainer Hans van Leeuwen werd Alphia een 1-1 gelijkspel afgedwongen. Kagia - De Sleutels 3-2(1-1) De Sleutels, dat met veel inval lers aantrad, kwam twee keer aan de leiding. Eerst bracht Fejo Lustig De Sleutels op 0-1, waar na Kagia een strafschop toege wezen kreeg nadat Jeffrey den Butter onderuit was gegaan. Den Butter nam de elfmetertrap zelf (1-1). Rob Bink zette de Lei- denaars weer op voorsprong, maar Richard Trompert herstel de het evenwicht (2-2). Tien mi nuten voor tijd produceerde Leon Annokee de winnende treffer. Teleurstelling derhalve bij De Sleutels, dat Edwin Hans- sen met een spierscheuring naar het ziekenhuis zag vertrek ken en de weer opgetrommelde Hans van Eijgen (40 jaar) ook al geblesseerd het veld zag verla ten. Hazerswoudse Boys - TAW 1-0 (0-0) In de ogen van Karei Caron liep zijn ploeg te slaapwandelen. „En TAW is niet meer wakker geworden", constateerde de oe- fenmeester. Eén treffer besliste de wedstrijd. Robert Swait liet de bal achter de TAW-defensie vallen en doelman John Treur - invaller voor de verhinderde Pa trick Ubink - en verdediger Kees Hoogenes verkeken zich daar op. Dankzij het gladde veld kon Robert van der Laan raak mik ken. TAW kreeg kansen via Bas Westerwaal en Jelle Kleijn, maar zij lieten deze aan zich voorbij gaan. DSO - Valken'68 2-1 (0-1) Het was een pittige wedstrijd, waarin eerst Valken en daarna DSO het betere van het spel had. De Valkenburgers namen de leiding door Hans van der Meij, die een lob van Robert Binnendijk tot doelpunt ver lengde. In de tweede helft was DSO ongevaarlijk tot een kwar tier voor tijd. Eerst liet Valken burger Casper van Iterson een open kans liggen, waarna Rick Roelofs de gelijkmaker aante kende. Een blunder van Johan Varkevisser betekende de winst voor DSO. Vanaf 40 meter liet Rob Oudshoorn een krachteloos schot los dat Varkevisser liet glippen. Valken zette alles op al les, maar meer dan kansen voor Vincent Zandbergen en Binnen dijk zat er voor de bezoekers niet in het vat. Leiden - Oegstgeest 1-1 (1-1) Waar Leiden op de grond het overwicht had, daar heerste Oegstgeest in de lucht. Toch leiden karim idrissi medewerker Koploper UDO verstevigde on danks een gelijk spel tegen SJZ (3- 3) haar kopposi tie, omdat con current FC Lisse verrassend ver loor van ROAC (0-1). Onderaan zakte MMO, door een 0-5 nederlaag tegen Wassenaar, af naar de laatste plaats op de ranglijst. SJZ - UDO 3-3 (2-2) Het leek een eenvoudige zege voor de gasten te worden, Fred van Haarlem en Maikel Kuit scoorden in de beginfase, maar SJZ sloeg snel terug. Carlo van Nierop (strafschop) en Rob Re- tèl trokken de stand gelijk. In de tweede helft bracht Carlo van Nierop de Zoeterwoudenaren zelfs aan de leiding, maar vijf minuten voor tijd bepaalde Ruud Stuifzand de eindstand op 3-3. FC Lisse - ROAC '79 0-1 (0-0) FC Lisse is de vorm en het zelf vertrouwen helemaal kwijt, iets waar ROAC gisteren optimaal van profiteerde. Het doelpunt leiden aap siera medewerker De jeugd van Quick Boys moest laagvlieger Cambuur Leeuwarden een gelijkspel toestaan (0-0). „Ze kwamen naar Nieuw Zuid om niet te verliezen", aldus QB-trainer Dirk van Duyn. Toch creëer den de Friezen behoorlijke kansen en het was te danken aan doelman Richard Har teveld dat daaruit geen doel punten ontstonden. Ook Kat wijk speelde gelijk. Tegen RVC werd het 2-2. De oranje hemden hadden een valse start en keken na 45 minuten tegen een 2-0 achterstand aan. Doelpunten van Ron van Duyn en John de Mol voor kwamen de nederlaag. De Mol passeerde de Rijswijkse goalie overigens vanaf de middellijn. UVS moest zijn meerdere er kennen in HoLlandia. In Hoorn werd er met 2-1 verlo- digde koploper FC Lisse zijn positie waardig. In een aan trekkelijke wedstrijd werd Noordwijk met 4-2 verslagen. Bij de Lissenaren maakten Ra- chid Oulgout (2), René van Wieringen en Mohammed Ajar de doelpunten. Bij de roodwitten schoten Geert Barnhoorn en Arwan Haas noot raak. Alphense Boys was de gelukkigste in de strijd te gen Rijnsburgse Boys (2-1). RB-speler Henk Kralt werkte bij een 1-1 stand de bal in ei gen doel. Daarvoor hadden Raoel Eijsden (AB) en Peter van der Nol (RB) het net ge vonden. SJC verloor in eigen huis van Excelsior Maassluis (0-2). ARC kwam tegen Lugdunum pas in de tweede helft op gang. Nadat Yacizi Mutlu de Kikkers op 1-0 had gezet bepaalden Michiel Sneep (2). Stefan Schaafsma en een Lugdunummer die in eigen doel schoot, de eind stand op 1-4. werd het openingsdoelpunt door een Leids hoofd gemaakt. Een hoekschop van Maurice Barends werd door Johan Teske ingekopt. Zeven minuten later was het weer gelijk. Peter Bud ding zette de bal op maat voor, waarop Zacheria Harfaoui doel treffend zijn hoofd ertegenaan zette. In het tweede part schroefden de ploegen het tem po behoorlijk op en konden bei de aanspraak op de zege ma ken. Opvallend was nog de schitterende vrije trap van Wil lem Jan Pott Hofstede, die de deklat trof. Budding ontving twee keer geel en dus rood. UVS- Alphia 1-1 (0-0) Met Hans van Leeuwen als nieuwe trainer haalde UVS ein delijk een punt na een serie ne derlagen. De start van Van Leeuwen was niet onaardig. Vier weken geleden werd door UVS het laatste punt gehaald, nu werd Alphia op een gelijk spel gehouden. De voormalige oud-jeugtrainer van UVS, die ei genlijk een jaartje rust wilde ne men en aftrainde bij de zater- dagploeg, zag zaterdag wat voetbal bij blauwwit terugkeren. Na een hoekschop van Onno Laman, kopte Leeflang in maar Loyd Dreischor redde op de lijn. De teruggeketste bal werd door Leeflang uiteindelijk toch bin- nengekopt. Een strafschop red de Alphia. Na een overtreding op Ronald van Wieringen schoot Louan Kameri vanaf me ter raak. leiden ruud pattiapon medewerker Het duel in de derde klasse A (zaterdag) tussen SEV en Lugdunum werd in de 40ste minuut ge staakt vanwege 'externe factoren', zoals de Leids- chendamse elftalleider Wim Jansen het ver woordde. Volgens Jansen sloeg de vlam in de pan toen het publiek zich met de spelleiding ging be moeien. Aanleiding van alle consternatie was een kloppartijtje tussen Otto de Jonge van Lugdunum en SEV-speler Edwin Rosenbrand. De Jonge zou Rosenbrand een kopstoot hebben verkocht waar na de Leidschendammer hem zou hebben gesla gen. Arbiter Verbree gaf de beide kemphanen de rode kaart. Daarop liet zowel de SEV-aanhang als de Lugdunumbank zich niet onbetuigd. Jansen: „Het was een betreurenswaardig samenspel van mensen op bank en tribune, die zich gingen be moeien met de situatie. Daarvoor was het een uitstekende wedstrijd." Daar was Lugdunum-se- cretaris Cees van Duivenbode het roerend mee eens. Tot zijn verbazing volgden de gebeurtenis sen elkaar in hoog tempo op, waarbij zelfs kapot geslagen bierflesjes als wapen werden gebruikt. „Opeens vonden er allerlei onverkwikkelijkheden plaats, en dat terwijl het eerst een tamme, zelfs gezapige wedstrijd was." Scheidsrechter Verbree vond het toen beter de wedstrijd te staken. De stand was 2-1 voor SEV, met doelpunten van de Leidschendammers Abou Fofana en Eric van Haastrecht. De tegentreffer kwam van de voet van Pieter van Schie. van Wouter van der Hulst was voldoende voor de zege op de Lissenaren, bij wie Paul Pijpers met een rode kaart van het veld moest. Pijpers zou hebben na getrapt. Alphen - Warmunda 2-2 (1-1) De wedstrijd was meer span nend dan mooi, zodat het ge lijkspel alleszins in orde was. Edgar van Harskamp scoorde voor Alphen net als zijn ploeg genoot Rob Koster, terwijl Mi chel Schouten tweemaal gelijk maakte, de laatste weer uit een strafschop. ASC - Kickers'69 1-1 (1-0) In de eerste helft speelde Kic kers volgens trainer Jaap Pos 'boerenkoolvoetbal'. ASC kwam dan ook op een verdiende 1-0 voorsprong dankzij Bob Rijsber- gen. In het tweede bedrijf her stelden de Leimuidenaren zich en kwamen op gelijke hoogte door een treffer van Robert Klein. MMO - Wassenaar 0-5 (0-2) De Hoogmadenaren speelden achterin zonder laatste man en deze gewaagde opstelling resul teerde in een stevige oorwas sing door Wassenaar. Dennis Prins (2x), Michel Bekooy, Dave Buitelaar en Martijn Vermeulen schoten raak voor de bezoekers. leiden aad siera medewerker FC Rijnland blijft de lakens uitde len in de vijfde klasse. Het won met 3-0 van Meerburg. Teylingen zet de achtervolging in. Bernardus werd met 2-0 verslagen. Stompwijk '92 pikte tegen Juventas weer een puntje mee (3-3). Bij VNA-VCL was het bar en boos: 0-0. Teylingen denkt nog steeds kans te maken op de titel. Eerste stap in deze richting was de verdiende overwinning op Bernardus (2- 0). Vreemd genoeg ging het bij de Sassenheimers pas lopen, nadat Teylingen-speler Bon Dao met een rode kaart het veld moest verlaten. Eerst mik te Jeffrey van Leeuwen uit een vrije trap raak en vervolgens zorgde Paul Haver voor 2-0. Bij Ber nardus mocht John Morsch na twee gele kaarten inrukken. VNA-VCL eindigde zoals het begon (0-0). Bij VCL lukte helemaal niets. Meeste gevaar kwam van VNA'er Ludwig Smith. Hij kwam echter niet verder dan een schot op de paal. Slechts één po sitief winstpuntje zag VCL-trainer Ronald Ross- dorff. De 39-jarige invaller Steef Pattiapon speel de volgens hem een puike partij. Stompwijk '92 voegde er weer een puntje bij. Het speelde gelijk met 3-3 tegen Juventas. Trainer Albert van den Burg was in zijn nopjes met het resultaat: „Het vertrouwen was weg, dus kan men zich wel voorstellen dat ik blij ben met het puntje." Voor de Stompwijkers waren Leon 'Mos' Janson en tweemaal Martijn Droogh succesvol. Jeroen van Emmerik had nog de 4-3 op zijn t/~^ schoen, maar de aanvaller miste vrijstaand voor is voor SJC de keeper. leiden ruud pattiapon Eerste periode leiden ron hoogendam Terwijl Voorscho ten weer even adem kan halen na de 4-2 uitover- winning bij Soccer Boys, blijft het met RCL ar moe troef. De Leiderdorpers kwamen in een matige partij te gen Vitesse Delft niet verder dan 1-1. Voorschoten kampt al een tijdje met veel geblesseerde spelers, waardoor het team van Frank van Dam ook zaterdag met een jonge en onervaren ploeg aan de bak moest. Bij de waslijst aan geblesseerde spe lers kwamen daarbij ook nog eens Jan de Graaff en Eric Poor- ta, die bij een ongeluk vorige week zijn voortanden brak. Met Hein de Graaff als slot op de achterdeur verliep het in het be gin nogal stroef aan Voorscho tenkant. De Bleiswijkse thuis club kwam al in de derde mi nuut op voorsprong na slecht ingrijpen van André Bol. Maar kort daarop produceerde Eric Grosman de gelijkmaker na een prima actie van Eelcke van Dijc- ken. De Voorschotenaren voer den vervolgens de druk op en zagen Rob de Zwart en Frank Buizer de score naar 3-1 uitbou wen. De bezoekers probeerden na rust georganiseerd te blijven spelen en dat lukte bij vlagen. Desondanks werd het weer ake lig spannend toen de thuisclub snel 3-2 op bord schoot, maar dankzij een bevlieging van Rob de Zwart in de 75ste minuut verzekerde Voorschoten zich van de volle winst. RCL heeft het lek nog altijd niet boven. Dat bewezen de man nen in het armetierige duel te gen Vitesse Delft: 1-1. Zo had trainer Bodewijn de Geer te ma ken met een onrustig spelende ploeg, die absoluut geen zelf vertrouwen heeft. „Miscchien is het wel tijd voor een psycholoog", zocht de Haagse oefenmeester naar een oplossing voor het RCL-pro- bleem. In de eerste helft was het spel niet om aan te zien en ble ven beide ploegen steken op nul kansen. Toch kwam de Delftse ploeg op voorsprong na stuntel- werk van Ronald Nieuwenhui- zen en Marco Barendse, die bei den slecht ingrepen. Met de ingevallen Remco Vis ser kwam er wat spirit bij RCL. Dat leverde de gelijkmaker op van Pascal de Wijngaert. Leen Guyt kreeg een rode kaart voor geschoteld na twee domme ac tie's, die hem geel opleverden. chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater, 07 Leidenaars lopen tien op tien MVKV neemt de leiding leiden ruud pattiapon medewerker MVKV heeft na de 5-3 winst op Abbenes de kop positie van Duinoord (0-0 te gen Nootdorp), overgenomen. De Katwijkers won nen dankzij Maarten Mol, Martin Krayenoord (2x), Peter Ouwe hand en Dave de Jong. De te gendoelpunten kwamen van de Abbenessers Marco Troost (2x) en Martin Felius. LFC won met 4-2 van staartploeg Schipluiden. Raymond Onderwater, Ray mond Klinkenberg, Dave van de Berg en Sidney van der Pluym namen de Leidse productie voor hun rekening. Edward Schouten en Peter van Rijn scoorden namens SVOW tegen het gehandicapte Koudekerk. Een terechte zege omdat SVOW meer kansen creëerde. Wou- brugge kwam tegen LSW70 met 2-0 voor maar speelde daarna onzorgvuldig. LSW pro fiteerde. Via Peter van der Broek, Onno Schuitema, Piet Jan Huyskes en weer Van der Broek haalden de studenten een 4-3 zege binnen. Voor Wou- brugge scoorden Ron Molen kamp en Piet Oele (2x). Blauw Zwart verloor met 2-1 van SV'35. Voor de Wassenaarders trof Michel Remmerswaal doel. Ploeggenoot Raymond Brouwer kreeg rood wegens natrappen. leiden ruud pattiapon medewerker 'Wie stopt FC Rijnland?'. Dat is de vraag, die de ploegen in de vijf de klasse B bezig houdt. In elk ge val is dat niet Meerburg, dat gisteren op de Morsch naar een 3-0 nederlaag werd gespeeld. En passant ves tigden de geelgroenen een re giorecord, want de ploeg van coach Ad van Kaam heeft in tien wedstrijden nog geen enkel punt gemorst. Van Kaam, ver vanger voor de wegens familie omstandigheden verhinderde Peter Slingerland, wordt gek scherend Ad-Interim genoemd. Van Kaam moet het met een verschrikkelijk slecht veld stel len. Vorig seizoen stokten de goede prestaties (na acht wed strijden) op eigen grond. Rijn land-aanvoerder Wim Pikaar: „Natuurlijk hebben andere ploegen er ook last van, maar wij moeten het hebben van een snelle balcirculatie. Niet voor niets hebben wij uit tegen Tey lingen op een prima veld onze beste wedstrijd gespeeld." De voetballers en bestuur lij ken zich inmiddels te hebben neergelegd bij het slechte on derhoud door de gemeente, en zodoende vormt het veredelde weiland geen echt obstakel meer. Dat ondervond Meer burg, dat zich zo mogelijk nog moeilijker over het veld bewoog dan de thuisploeg. Zeker de spitsen Jacco van Es en Kees Vlasveld. Trainer Hein van Heek bleek echter geen uitwijkmoge lijkheden te hebben. Topscorer Michel Turk was geschorst en Pim van Wetten was gebles seerd. En dat zijn toevallig wel de enige volbloedspitsen die Meerburg rijk is. Aanvallend zat het dus bepaald niet snor maar dat was ook de wijten aan de gebrekkige opbouw op terwoudse middenveld. Meerburg zocht te dieptepass, die door hei aan snelheid voorin al b baat kansloos geacht worden. Dat er toch kwamen lag aan de <j van Rijnland, die zich misgrepen veroorloofde Van Es als Vlasveld weig iets mee te doen. Aan de kant lag de Leidse aanval ketting en kon Rijnland voorsprong komen do e( oprisping van Zivko V :e die de onzekere doelmai Jg Teleng vlak voor rust n 0] bekeken schot versloeg 0 Nadat Sjaak Kamphu y een steenhard schot Tele j eens op de proef had j vond libero Danny Mi het tijd worden voor doelgerichte acties. De al te frivool spelende Mi- liet zien dat hij nog niel ten is. Eerst stelde hij Sc in staat om simpel de 2 31 nen te tikken, waarna 1 geen minuut later op ei van Marcel Gübler uit mogelijke hoek de 3-0 schoot. „Cadeautjes", de Van Heek. „Er werdc ,j( meter gedekt en er was fl respect voor de tegens: n We hebben die goals s weggeven." De Rijnland dendert derhalve voort. om alvast de kampioen ,j£ tie te bespreken? Pikaar. n zondag van TEDO winn !f zijn we echt de sterkste afdeling. Dan durf ik te dat we volgend jaar kampioen zijn." FC Rijnland - Meerburg 3-0 rI Vucovic 1-0, 81. Schouten 2-0, nema 3-0. Scheidsrechter: Toeschouwers: 120. FC Rijnland: Scheepmaker; K- g (De Ridder), Minnema, Pila 11 (Buyn); Storsbergen, Gübler,' Hoed, Vucovic. Schouten. Meerburg: Teleng; Buitenlai li Vermont, Pelgrim, Westhoek boom); Haastrecht, Laman, 2 Vlasveld (Nyquist), Dennis 1 Van Es (Van Wetten). medewerker SJC heeft beslag gelegd op de eer- ste-periodetitel in de vijfde klasse zaterdag. De Noordwijkers wonnen zonder topschutter Ad Beukers met slechts 2-1 van Marine en moesten in de slotfase alle zei len bijzetten om de zege te ver dedigen. Mark Heemskerk (strafschop) en Sven Freijlink scoorden. VCL, bivakkerend op de tweede plaats, behaalde ook een benauwde zege. Tegen staartclub KSD stond het in de 85ste minuut zelfs nog 0-1, maar Horst Friedhof en Hans de Canne voorkwamen een klein drama. GWS was in en tegen Zoetermeer kansloos (5-2). Ro- nals Kleverlaan en Arjan van Ruiten maakten de GWS-tref- fers. Foreholte en Docos deel den de punten: 1-1. Marcel Ver burg bracht de Leidenaars aan de leiding, maar Edwin van Wetten herstelde het evenwicht. leiden ron hoogendam medewerker Hoofdklasser Ter Leéde is in de winning-mood Ook voor nummer twee. Zwart Wit'28, bleek de formatie van Brian Roquas te sterk (3-1). Een kampioenschap zit er voor de Sassenheimse vrouwen niet in. Daarvoor is het nog immer ongeslagen Saestum veel te sterk, maar een plek bij de top drie moet haalbaar zijn. Ter Leede begon in eigen huis 'traditioneel' te slap aan de zware klus. Zo kon het gebeu ren dat de Rotterdamsen in de achtste minuut op voorsprong kwamen. Zwart Wit ging op jacht naar meer succes, kreeg wat goede kansen, maar Jo- landa Broekhoff hield haar doel knap schoon. Omdat Ter Leede-spits Patricia Keelder een buiteling niet zag gehono reerd met een pingel bleef het tot de rust 0-1. Daar kwam kort na de pauze verandering in, toen de arbiter na weer een charge op Keelder wèl een strafschop gaf. Sarina Wieg man zette de stand vanaf de stip op 1 -1Tien minuten later rondde Keelder een knappe combinatie tussen Bee- rendonk en de grieperige Sa bine van Eijck beheerst af: 2-1. Vlak voor tijd deelde Ter Leede de genadeklap uit. Bij een listige uitval hield Annette Beerendonk het overzicht en lobde de bal vervolgens koel tjes over de doelvrouwe heen: 3-1. Veel relaxter ging het met Ter Leede 2 tegen 's-Graven- zande. De Sassenheimse kop loper zette de Westlandsen simpel opzij: 4-0. Voor rust was het al 2-0 door een eigen doelpunt en een 'echte' van Mariska Tukker. Het verschil werd na de thee benadrukt In de zesde klasse trof Postalia het in tegenstander Gol Sport. De Ha genaars wonnen met 5-0. In de eerste helft kon den de Leide naars het alle maal nog wel bijbenen. Na rust was de Leidse pijp leeg. Met liefst twee eigen doelpunten van Gol Sport werd het 5-0. p°J door treffers van Dorier»1 Nobelen en nogmaals Tc Trainer Arend van den vond dat Quick Boys 0: diend met 2-1 had veri van Vlissingen, omdat et gen aan kansen niet be was aan zijn team. Wel 1 zijn ploeg op een 1-0 sprong door een doelpi Margriet Ouwehand, ma rust was de pijp leeg. zondagtweedeklasse sp> koploper UVS te tam 0 wedstrijd tegen het 113 DEH in haar voordeel el slissen. Het bleef 0-0. Alp nia was in dezelfde al niet bij de les. Want 0 u Weteringse ploeg eindigt gen middenmoter DW0 puntloos. De Sleutels met 3-0 kansloos RVC'33. De topper in de n deklasse tussen DUNOet13 cos eiridigde in 1-0 vo: Haagse vrouwen. Ti s Henk Servaas: „Laat ik opstellen dat ze een keepster hadden, mai hadden daarnaast ook een engeltje op de lat d UDO scoorde Sabine Kn l' de enige treffer in het du gen Scheveningen (1-1) derin deed SJC 2 het deg tietreffen met BEC af mf nipte 2-1 zege. SJC 1 dee al goed werk door B 'e Zwart met 3-1 te kloppe: r' werd in Wassenaar eer? toen via een eigen goi x vervolgens miste Mi N Dofferhoff een strafs maar die misser werd it rechtgezet door de rivet scorende Wendy Duind Rijnsburgse Boys op d; f gende nederlaag getrafc DZB/Zevenkamp legde me Rijnburgsen met 7- de knie met een ere: voor Evelien de Rooij, Europees kampioen LAND heeft zaterdagav Düsseldorf een ruime a haald in een vriendsclv j duel met Zuid-Afrika, der van het Afrikaans nent. Na een ruststand werd het 3-0. Hamann, en Heinrich scoorden 53ste minuut maakte McCarthy zijn opwachti Zuid-Afrikaanse ploeg.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20