Nilis stuurt België naar WK Pete Sampras nadert record Lendl Sport Winst Barcelona na drie verliesbeurten Pijnlijke nederlaag Oranje volleyballers Jaspers kampioen driebanden Smits boel met Pacer twee zeges MAANDAG 17 NOVEMBER 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5j Miljoenenbod Manchester voor Salas Santiago Manchester United heeft een bod van 60 miljoen gul den uitgebracht op Marcelo Salas, de Chileense spits van de Ar gentijnse club River Plate. Manager Alex Ferguson wil de trans fer met de 22-jarige speler afronden tijdens zijn bezoek aan de Chileense hoofdstad Santiago. Salas speelde met tien doelpun ten een hoofdrol in de voorronde van het WK. Engeland verslaat Kameroen londen Het Engelse voetbalelftal heeft zaterdagavond een oe fenwedstrijd tegen Kameroen met 2-0 gewonnen. Beide doel punten vielen in het Londense Wembleystadion in de laatste twee minuten voor rust. Zowel Engeland als Kameroen heeft zich geplaatst voor de eindronde om de wereldtitel van volgend jaar in Frankrijk. Eerst scoorde Paul Scholes na aangeven van Paul Gascoigne en direct daarna deed Robbie Fowler hem dat na met een kopbal. Bij Engeland was Rio Ferdinand met zijn 19 jaar de jongste international sinds 1955. barcelona. anp Na drie verliesbeurten heeft koploper Barcelona zich in de Spaanse competitie net op tijd weer hersteld. Gisteren won de ploeg van Van Gaal in Nou Camp van de nummer drie, Celta de Vigo: 3-2. Pizzi scoorde twee keer, Rivaldo één maal. Zo bouwde Barcelona de ge slonken voorsprong op Celta en Real Madrid weer uit, van één naar vier punten. Real Madrid speelt echter maandag nog te gen Real Valladolid. Van Gaal kon een winstbeurt goed ge bruiken, nadat zijn ploeg tegen Dinamo Kiev (Champions Lea gue), Real Valladolid en Athletic Bilbao hevig had teleurgesteld. De trainer sprak van de 'belang rijkste psychologische winst van dit seizoen'. Verdediger Reiziger had griep, maar mocht de laatste twee minuten meespe len. Louis van Gaal gaf na afloop van de wedstrijd weer eens één van zijn beruchte persconferen ties. De Nederlandse oefen- meester reageerde als vanouds bijzonder geïrriteerd op vragen van de pers. Op een vraag naar enkele omzettingen in zijn elftal antwoordde hij kortaf: „Zo heb ben we al twee maal eerder ge speeld, jullie moeten op de hoogte zijn voordat je een vraag stelt." Vervolgens probeerde een Nederlandse tv-joumalist iets meer uit de oefenmeester te krijgen. De verslaggever merkte op dat het publiek geen bood schap heeft aan technisch/tac tisch gepraat. „De toeschou wers snappen er niets van, zij willen gewoon goed voetbal zien." Van Gaal: „Jou heb ik niets te zeggen, ga jij maar terug naar je eigen land." Bij Tenerife kreeg Vierklau voor de tweede achtereenvol gende keer de rode kaart. Vorige week tegen Celta de Vigo kreeg hij twee keer geel, gisteren te gen Merida kon hij ineens ver trekken. Land- en clubgenoot Makaay deed het beter. Tegen Celta (1-3) maakte hij het enige doelpunt, tegen Merida (1-1) scoorde hij weer. Ex-Ajacied Gabrich scoorde vlak voor tijd tegen. Voor /doelman Andoni Zubi- zarreta was het duel tussen zijn ploeg Valencia en Betis Sevilla bijzonder. De 36-jarige interna tional speelde zijn 600ste partij in de Primera Division, een re cord in Spanje. Eerder kwam hij uit voor Athletic Bilbao en Bar celona. Atletico Madrid morste uit bij Real Sociedad twee pun ten (0-0). Zonder de geblesseer de Italiaanse topscorer Vieri kon Atletico de tegenstander niet het eerste verlies op eigen veld toebrengen. Schotland Celtic heeft zaterdag de tweede opeenvolgende nederlaag gele den. De ploeg van coach Wim Jansen verloor thuis met 2-0 van hekkensluiter Motherwell. Oud-Feyenoorder Regi Blinker (Celtic) werd in de 34ste minuut van het veld gestuurd. Blinker werd handtastelijk tegen verde diger Christie van Motherwell. Voor Motherwell scoorden Coy- le in de 28ste en invaller Weir in de 90ste minuut. Door het ver lies, het vierde in de competitie, groeide de achterstand op kop loper Hearts tot zes punten. He- arts won met 2-1 van St Johnstone. De winnende treffer kwam in de slotminuut van Co lin Cameron die een strafschop benutte. Glasgow Rangers kwam bij Aberdeen, dat coach Aitken aan het begin van de week ontsloeg, niet verder dan 1-1. Bij de rust keek de landskampioen, op jacht naar de tiende opeenvol gende titel, tegen een achter stand van 1-0 aan door een tref fer van Jess. Vijf minutqn na de rust maakte de Duitser Albertz gelijk voor de Rangers. Door het gelijke spel staan de Rangers drie punten achter op Hearts dat een wedstrijd meer speelde. De Rode Duivels mogen opnieuw naar het WK voet bal. Luc Nilis schoot in de tweede helft zijn ploeg naar de eindronde, eind stand 2-1. De Italianen ver sloegen de Russen in Na pels met 1-0 in een bar slechte wedstrijd. Het Kroatische elftal debuteert volgend jaar in de eindron de van het WK in Frankrijk. Joegoslavië is er voor de achtste keer bij op het WK. BRUSSEL België, dat zaterdag door uit eenlopende redenen geen be roep kon doen op Wilmots, Al- bert, Van Meir, De Roover, Emi- le Mpenza, Staelens en Scifo, verdiende de plaatsing. In Du blin speelde de ploeg van Geor ges Leekens al een stuk beter dan Ierland. In Brussel had de ploeg ook een overwicht, waar bij de via Oliveira in de 25ste minuut verkregen voorsprong echter geen rustgevende in vloed had op het spel. Cascarino kreeg nog voor de rust een prima gelegenheid de Ieren langszij te brengen, maar de ervaren tot faalde jammer lijk. De Ieren hadden vervolgens geluk dat de Oostenrijkse scheidsrechter Benko bij een overtreding op Oliveira de bal net buiten het strafschopgebied plaatste in plaats van op de stip. Ierland moest in de Belgische hoofdstad scoren, na het resul taat in eigen huis, en deed dat ook. Via invaller Ray Houghton, die koud in het veld stond toen hij in de 57ste minuut uit een nagenoeg onmogelijke hoek de doelman De Wilde met een kopbal verschalkte. De Belgen hadden Nilis nodig om de te genvaller te verwerken. De spits reageerde na een omstreden in- worp en een omhaaltje van Claessens attent. Met links klopte hij Given in de korte hoek. Bondscoach Mick McCarthy stuurde verse troepen het veld in om het naderende onheil voor Ierland te voorkomen. Ier- De stromende regen deert de spelers van België niet. De zuiderburen hebben zich geplaatst voor het WK en vieren dat uitbundig. land viel aan, met lange halen richting Belgisch doel. De ner veuze ploeg van Leekens hield stand, tot irritatie van de Ieren. Feyenoorder Connolly, net elf minuten binnen de lijnen, trap te in de slotfase geheel onnodig Verheyen. Benko stuurde hem weg. Het verlossende eindsig naal betekende de start van een groot feest. In Napels heerste zaterdag grote nervositeit. De Italianen ontbraken sedert 1958 niet meer het op WK, werden vier jaar geleden nog tweede in de VS maar blaakten niet van zelf vertrouwen. Bondscoach Maldi- ni had na de 1-1 in Moskou aan 0-0 voldoende en borduurde daarop voort. Hij bracht vijf ver- BUITENLANDSVOETBAL dedigers in het veld en reeg zijn ploeg in een tactisch keurslijf dat erop gericht was de Russen van doelpunten af te houden. Italië deed niets en Rusland wil de wel maar kon zich niet be vrijden uit de Italiaanse omhel zing. Ook niet na de treffer van Casiraghi in de 53ste minuut (1- 0). Scheidsrechter Pedersen schoot in Kiev de Kroaten te hulp. De Noor keurde na de 1-0 van Sjevtsjenko de 2-0 van Kos- sovski af wegens buitenspel. Bij goedkeuring van de treffer had Oekraïne de in Zagreb opgelo pen achterstand geneutrali seerd. In de 28ste minuut draai de Boksic (Lazio Roma) zich op de rand van het strafschopge bied keurig vrij en schoot hard in, 1-1. Na de gelijkmaker kwam Kroatië niet meer in gevaar. Joegoslavië schoot in Belgra do tegen Hongarije weer met scherp. Na de 7-1 in Boedapest werd het zaterdagavond 5-0. Mijatovic van Real Madrid nam vier doelpunten voor zijn reke ning. De vijfde kwam in Belgra do op naam van Milosevic (As ton Villa). Naast deze Europese landen glaatsen ook Chili, Japan en Ja- Raymakers wint Grote Prijs Kiel Piet Raymakers heeft gisteren het hoofdnummer van het concours hippique in Kiel, om de Grote Prijs, gewonnen. Met het paard Jewel's Dominard bleef hij in de barrage foutloos in 34 seconden. De Duitse rui ter Otto Becker werd tweede met Hennessy (35,60), de Brit Michael Whitaker eindigde met Two Step als derde (35,63). Raymakers had eerder in het concours met Jewel's Ruby al blijk gegeven van een goede vorm door het jacht- springen te winnen. „Als ik er gens aan meedoe, ga ik altijd voor de overwinning", zei de oud-olympische teamkam pioen (1992 in Barcelona). hannover anp/rtr Pete Sampras werd na een aar zelende opening Perfect Pete in Hannover. De 26-jarige Ameri kaanse stilist groeide op het WK tennis naar eenzame hoogte. Zo hoog dat Jevgeni Kafelnikov gis teren in de finale niet eens een poging ondernam Sampras beentje te lichten. In 88 minu ten werd Sampras voor de vier de keer wereldkampioen, 6-3 6- 2 6-2. Hij verdiende met zijn ze ge 1,34 miljoen dollar en brak daarmee alle geldrecords. De overwinning betekende de 52ste toernooizege in zijn carri ère. Met vier wereldtitels nadert hij recordhouder Ivan Lendl die er vijf bezit. Voor het vijfde op eenvolgende jaar beëindige hij het tennisseizoen als nummer één van de wereld, een evena ring van het record van Jimmy Connors. Bovendien werd hij in Hannover uitgeroepen tot de beste tennisser van de afgelo pen 25 jaar. Vóór Björn Borg en John McEnroe. Toch opende Sampras moei zaam in Hannover. Hij verloor de openingspartij van Carlos Moya. Na zeges op Rusedski en Rafter voelde Jonas Björkman in de halve finale de kracht van de herboren Sampras, 3-6 4-6. „Onweerstaanbaar, bijna per fect", mompelde de Zweed. In de andere halve eindstrijd had Kafelnikov twee tiebreaks (7-6 7-6) nodig om zich te ontdoen van Moya, de 21-jarige benja min in Hannover. De Rus speelde in Hannover als in zijn beste dagen. De da gen dat hij Kalasjnikov werd ge noemd vanwege zijn dodelijke forehand. De 23-jarige Rus uit Sotsji stond de eerste drie maanden van dit jaar langs de kant met een blessure. Kort voor de Australian Open brak hij een vinger aan de rechter hand. Daaraan werd hij twee keer geopereerd. Pas enkele we ken voor Hannover besefte hij dat hij nog een kans had zich te plaatsen voor het WK. „Ik wist dat ik Moskou moest winnen om een startbewijs te verdie nen. Toen ik daarin slaagde, voelde ik dat van iedereen kon winnen in Hannover." Behalve van Sampras, voegde hij er met gevoel voor de reali teit aan toe. De Rus had van de voorgaande tien duels er acht verloren. In 1996 won hij twee maal van de speler uit Tampa, Florida. Beide keren op gravel. Hij verloor de eerste vier en laatste vier ontmoetingen. Op het trage hardcourt van Han nover waagde hij gisteren niet eens een serieuze poging. Hij nam bij voorbaat genoe- Sampras toont na zijn zege op Kafel nikov zijn jongste trofee aan het pu bliek. Hij verdien de in Hannover 1,34 miljoen dol lar. FOTO'REUTERS gen met dè 640.000 dollar voor de verliezend finalist en de stij ging van zes naar vijf op de we reldranglijst. „Ik was nerveuzer voor de WK-kwalificatie tussen Italië en Rusland (1-0) dan voor mijn finale tegen Sampras. Rus land had een kans tegen Italië, ik niet tegen Sampras." China verrast op 'vlaggetjesdag Osaka anpregel (STLPS) - na 25 minuten rafiypointtelling - trok het touw ongegeneerd hard aan. Het be knibbelen op de wedstrijdduur zou wel eens hele nare bijwer kingen kunnen hebben. Zozeer dat het middel erger kan blijken dan de kwaal. Zeker voor teams, die dank zij hun sterke side-out- spel (vertrouwen op de snelle serviceherovering en wachten op de scoringskans) groot zijn geworden: Nederland, Cuba, Italië, Brazilië, Rusland, Joego slavië. Kortom de huidige we reldtop. Nederland - China was 'vlag getjesdag'. In elke set na 20 mi nuten de gele op de jurytafel en vijf minuten later de rode. Ne derland kreeg er direct mee te maken, in de eerste set bij 12-10 voor en de opslag aan Chinese kant. China riskeerde alles en kreeg met enig geluk voor be trekkelijk heel weinig inspan ning een enorme beloning: de onverwachte ommekeer, de be langrijke eerste setwinst en veel zelfvertrouwen. Die Chinese opleving kon vooral Nederland zich aanreke nen. Veel schrijnender was het verloop van de vierde set. En daar moet behalve Oranje de FIVB over gaan nadenken. De ploeg van Toon Gerbrands stond na 25 minuten namelijk met 5-12 achter, toen de tijdre- gel inging. „Ze keken me hulpeloos la chend aan met gezichten van ,wat moeten we nu'. Kom zeg. Bij schaken leg je de koning om. Dit zijn professionals, geen klei ne kinderen die ik sprookjes ga vertellen. Ze weten dat ze al ver loren hebben en moeten toch dat veld weer in. Dat is geen sport", aldus Gerbrands. De volleyballers hebben de ope ningswedstrijd van het toernooi om de World Grand Champions Cup verloren. De opportunisti sche Chinezen gaven het met succes verwende Nederland er ongenadig van langs: 1-3 (13-15 10-15 15-12 5-15). Door het ver lies liep de ploeg al gauw een ton prijzengeld mis. Daar wer den de spelers niet stil van, van de eigen verrichtingen des te meer. Die waren ondermaats en op een aantal belangrijke punten belabberd. Routinier Henk-Jan Held had weinig inbreng. De vaste passers Guido Görtzen en Reinder Nummerdor, ver onder hun EK-vorm, maakten het Misha Latuhihin knap moeilijk, zo niet onmogelijk Peter Blangé als spelverdeler te doen verge ten. Daarmee hing veel, te veel af van Bas van de Goor, die ook niet geweldig begon, maar zich uiteindelijk zelf naar acceptabel niveau trok, en van Richard Schuil. De laatste had mis schien meer moeten scoren, maar ruimde genoeg puin en onderscheidde zich daarnaast serverend. Met Robert van Es en Mike van de Goor in samenwerking met vrije verdediger Jochem de Gruijter brak het licht ook niet door. „China keek tegen ons op. Wij hebben dat beeld van ons domweg weggegeven. Er was geen bezieling. Je verliest be schamend door niet met elkaar te spelen maar ieder voor zich", bitste aanvoerder Van de Goor terecht. Nederland deed zich zelf de strop om, maar de nieuwe tijd- Groenendaal wint opnieuw in Asper Richard Groenendaal heeft gistermiddag in de Belgische plaats Asper de eerste veldrit voor de Super Prestige Trofee gewonnen. Hij had een voor sprong van één minuut op de Belg Erwin Vervecken, die zijn landgenoot Danny de Bie op zijn beurt voorbleef. Adri van der Poel, die de laatste ronde nog inging als tweede, viel terug naar de vierde positie. Groenendaal (26), die vorig jaar ook eerste werd in Asper, is in het nog prille cross-sei zoen oppermachtig. Het was zijn zevende overwinning. Ook bracht hij al diverse we reldbekerwedstrijden op zijn naam. Dinsdag won Groe nendaal nog een veldrit in de Franse plaats Brouily. Ko mende zondag start hij in zijn woonplaats St. Michiels gestel opnieuw als favoriet in de tweede veldrit voor de Su per Prestige. Direct in de eerste bocht ging Groenendaal op het gladde parkoers al onderuit. „De schrik zat er eventjes in", zei hij na afloop. „Je hebt vieze handen en het zelfver trouwen krijgt een kleine knauw. Ik had een paar ron den nodig daar overheen te komen. In de kluwen van het veld reed ik toen als een soort jojo. Daar kreeg ik ge noeg van." Groenendaal besloot aan te zetten en ging de een na de ander voorbij. „Ik wilde naar de kop. Wie mee kon, moest maar zien mij bij te houden. Even leek de Belg Wellens nog aan te kunnen klampen. Hij kon echter niet doorzetten en ik heb verder niemand meer gezien." FR AH) Zestiende speeldag: Bordeaux-Pans 0. Lens-Cannes 5-4, Montpell -Basts Nantes-Metz 1-1, Marseille-Auxerr; Toulouse-Monaco 1-3. Guingamp-fc 1-0, Le Havre-Strasbourg 1-1 Sta- *,r kop: Marseille 15-33. Paris SG Metz 16-31. Bordeaux 16-30, Mor.; A 29, Lens 16-28, Bastia 16-23 rel 16-23 FOTO REUTERS maica zich voor het WK. Chili won gisteren in Santiago met 3- 0 van Bolivia en eindigde als vierde in de Zuid-Amerikaanse kwalficatiegroep. Masayuki Okano heeft Japan met een 'Golden Goal' naar het eerste optreden in de eindronde van het WK voetbal geschoten. In de voorlaatste minuut van de ver lenging in de playoff tegen Iran forceerde hij de beslissing: 3-2. Japan en Iran waren de beide nummers twee van de Aziati sche voorronden. Iran krijgt eind deze maand nog een her kansing in twee duels tegen Oceanië-winnaar Australië. Ja maica had in Kingston aan een 0-0 gelijkspel tegen Mexico vol doende voor kwalificatie. veghel anp Vrienden zijn Dick Jaspers en Christ van der Smissen niet, wel dorpsgenoten uit St. Wille- brord. De twee driebanders vochten gisteren in Veghel in de showroom van een autodealer op de elfde Masters om de nationale titel in het drie banden. De 32-jarige Jaspers won in drie sets (15-2 15-9 15-11) en behaalde zijn zesde kampioenschap, na 1990, '91, '93, '94 en '95. Met zijn zege verdiende hij bovendien 12.000 gulden. Tevreden was Jas pers niet. „Ik speelde niet buitengewoon sterk", keek hij terug. „Ik heb ballen gemist die ik nor- GRIEKEh )'e (dl isd Tiende speeldag: Apollon-AEK 3-4,: nios-OFI Kreta 3-0, Olympiakos-H dv 5-2, Panahaiki-Athinaikos 4-1, Pan Xanthi 4-3, PAOK-Panathin. 2-1, Ethnikos 3-0, Kavala-Kalamata 5-1. aan kop: AEK 10-25, lonikos 9-24 piakos 10-24, Panathin. 10-24, Ti 10-17, Herakhs 10-17, PA0K 1 u" Xanthi 10-14. oosm maal nooit mis. Ik ben daarvoor niet afgestraft doormijn tegenstanders." In de eindstrijd werd Van der Smissen door zijn dorpsgenoot overklast. In de eerste set werd het 15-2 in tien beurten, in de tweede 15-9 in twaalf en in de derde 15-11 in zeven. „Hij was te sterk voor mij", erkende de verliezer. „Ik had mijn krachten verspeeld. Toch was Jaspers bevreesd voor zijn tegenstan der. „In de competitie verloor ik eerder dit sei zoen van Christ", wist hij. „Dat was mijn enige nederlaag voor de club." Maar in de competitie spelen de biljarters om 50 driebanders, niet in sets van 15 caramboles. Achttiende speeldag: Admira W- Graz 1-3, Grazer AK-Salzburg 2-1 'rt ASK-A Lüstenau 1-0, Rapid Wien-: W. 2-0, FC Tirol-SV Ried 1-1 Sta- kop: Sturm Graz 18-43, Grazer AKSS Linzer ASK 18-28, Austria W. 18-2 [hl pid Wien 18-28, Salzburg 18-24, S. prp 18-21, FC Tirol 18-19. pom il Beker vijfde ronde: Benfica-Rio An Boavista-Olhanense 4-0. Estoril-Ma re: 2-1, Felguiras-Braga 1-1 nv. Portals ca 0-1 nv. Spprting-Varzim 3 - 0 nT SC HOI Dertiende speeldag: Aberdeen-Ranj 1, Celtic-Motherwell 0-2, Dunferml.v man 2-1, Hearts-Johnstone 2-1,1 nock-Dundee U. 1-3 Stand a arts 13-30. Rangers 12-27, Celtic] Dundee U. 13-19, Dunferml Johnstone 13-15. Kilmarnock 13-i§| bernian 13-12. Sf |)jr Twaalfde speeldag: Sociedad-Atl.Ma: 0, Barcelona-Celta 3-2, Deportivo nyol 1-1, Santander-Bilbao 0-0, M; Oviedo 1-1, Salamanca-Compostei iei Gijon-Zaragoza 2-3. Tenerife-Meni tp Valencia-Betis 1-0 Stand aan ko; celona 12-28, R Madrid 11-24, C? 24, Espanyol 12-23, Atl.Madrid 1 Sociedad 12-22, Mallorca 12-20, 12"18' c E TUI 1st Dertiende speeldag: Besiktas-Kocs e Seker-Bursa 3-1, Trabzon-Kayseri 2- qj tay-Galatasar. 4-5, Antalya-Van uiig danel-Fenerbahce 0-1, Gaziantep 01 2-2, Genclerb.-Ankaragucu 1-2, Sï itt Istanbul 0-0. Stand aan kop: Fen; in. 13-32, Trabzon 13-26, Besiktasu Galatasar. 13-24. lslanlM.il 13-22 HU 13-22, Samsun 13-21, Karabuk 13: aj ZWITSER Beker, zestiende finales: Buochs-E: 7, Red Star Z-Grasshopp. 0-6, Younj Lausanne 1-4, Winterthur-Luzern FC Baden-Aarau 1-4, Bellinzona-St. 1-3, Delemorit-Sion 2-2 nv, FC L: Kriens 1-4, Schaffh.-Zürich 0-1, Servette 0-4, Solothurn-Et.Caroug Nyonnais-Neuchatel 1-2. Winterthur en Sion wns. [d WK KWALIFi lei Playoffs Europese zone, returns. Dr Belgrado. Joegoslavië-Hongarije 5-0 u 17. Milosevic 1-0, 44. Mijatovic 2- Mijatovic 3-0 (strafschop), 71. mijêi 0, 88. Mijatovic 5-0. Scheidsn t Tokar (Tur). Toeschouwers: 53.00] kaart: Drulovic (Joe), Kereszturi, Urban (Hon). Eerste wedstrijd: 7-1, slavië naar WK. Kiev: Oekraine-Kroatiè 1-1 (1-1) l vtsjenko 1-0. 28. Boksic 1-1. Scheid ter: Pedersen (Noo). Toesch; 73.000. Gele kaart: Boban, Soldo Eerste wedstrijd: 0-2, Kroatië naar Brussel: België-Ierland 2-1 1-0). 2 veira 1-0, 57. Houghton 1-1, 69 Ni Scheidsrechter: Benko (Oos). Toss wers: 38.000. Rode kaart: 83. C; (Ier). Gele kaart: Harte, Cunmngharr Eerste wedstrijd: 1-1, België naartti Napels: Italië-Rusland 1-0 (0-0). 5: raghi 1-0. Scheidsrechter: Muhme- (Zwi). Toeschouwers: 73 000. Gek ten: Casiraghi, Nesta (Ita), Kovtoen ko, Khoklov, Alemitsjev (Rus). Eerst strijd: 1-1, Italië naar WK Playoff Aziatische zone. Johor Bahru (Mal): Japan-Iran 3-2 n.v 39. Nakayama 1-0, 46. Azizi 1 Daei 1-2, 75. Jo 2-2, 119 0kar>: Toeschouwers: 22.000. Japan na Iran op 22 en 29 november tegen lië. Concacaf-zone. Kingston. Jamaica - Mexico 0-0. Foxboro. Verenigde Staten - El Sal« 2 (2-0), 22. McBride 1-0, 28. McB' 0, 49. Henderson 3-0, 60. De Mei 62. Arce 3-2 (strafschop), 82. Rade vic 4-2. San Jose. Costa Rica - Canada 3-1 8. Smith 1-0, lb. llama 2-0, 51. F 2-1, 89. Alfaro 3-1 (strafschop) Eindstand: 1. Mexico 10-18, 2. Ve= Staten 10-17, 3. Jamaica 10-14,4 Rica 10-12, 5. El Salvador 10-10, nada 10-6. Mexico, de Verenigc' en Jamaica naar eindronde WK, ir Frankrijk. VRIENDSCHAP Londen: Engeland-Kameroen 2-0 44 Scholes 1-0, 45. Fowler schouwers: 46.176. Düsseldorf. Vriendschappelijk: Duit i; Zuid-Afrika 3-0 (2-0). 13. Haman 32. Bierhoff 2-0, 70. Heinrich Scheidsrechter: Michel (Slw) Toe wers: 27.000 Gele kaart: Basler(D. debe, Hartley (ZAf). Bijzonderheid 53e minuut viel bij Zuid-Afrika V (Ajax) in voor Mnguni. indianapolis rtr/anp De Indiana Pacers hebben i opeenvolgende overwinni behaald. Vrijdagavond vei i gen de Pacers in de eigen ket Square Garden de l Heat met 82-78, zaterdag? I werden de Raptors in Tor i onder de voet gelopen mei 77. Tegen Miami was Rik! goed voor 16 punten, in T( to maakte hij 19 punten de overwinningen staan d 1 cers na negen van de 82 i strijden op vier overwind en vijf nederlagen. Michael Jordan kwam weekeinde op schot. De n) ter tekende voor 28 puntf gen de Charlotte Hornets 92) en 27 punten tegen de veland Cavaliers (79-70).! laatste wedstrijd plukte D< Rodman 18 rebounds. M overwinning op de Cav namen de Chicago Bulls r che voor de zware nedi eerder in dit seizoen (80 In de NBA zijn nog twee gen ongeslagen. De A Hawks hebben negen ovi ningen achter hun naam. Lakers zeven.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16