PORT AZC mist vooral kracht in 'finale' m Ter Leede capituleert laat in meeslepende streekderby eeuwangh leider van uccesvolle sprintploeg Hoekstra kandidaat bij ADO Den Haag ANDAG 17 NOVEMBER 1997 Karakter A Q toonde giste- I O ren karakter tegen Neptunus. De Leidse ploeg (behaalde een 2-0 over- jwinning. Onverwacht Het Noordwijkse ZZ MSV liep in het duel met Basketiers tegen een onverwachte 60-57 ne derlaag op. etrovic met dood bedreigd j ir.RADQOud-PSV'er Zeljko Petrovic is pal voor de WK-kwalifl- J tiewedstrijd Joegoslavië - Hongarije met de dood bedreigd. De rj letballer trok zich er niets van aan en speelde zaterdag het atste half uur normaal mee als invaller voor Milosevic. Petrovic :eeg van de anonieme beller ernstige verwijten wegens zijn ver den als speler bij Dinamo Zagreb in Kroatië. Spelen bij de vij- ,d had de Montenegrijn nooit mogen doen. eltsin gokt mis nsKOUPresident Jeltsin was ervan overtuigd dat het Russische ftal de eindronde van het WK voetbal zou halen. Enkele uren oor het duel tegen Italië in Napels stuurde hij de ploeg een tele- ram..Beste jongens. Met de rest van het land zal ik de avond J oorbrengen voor de televisie", schreef hij. ,,De tegenstander is lerk maai' ik ben erVan overtuigd dat jullie zullen winnen." Jelt- i||jj n putte daarbij uit eigen ervaring. „Ik weet hoe moeilijk het is n uitwedstrijden tot een goed einde te brengen. Maar juist in precaire tijden komt het Russische karakter boven." Italië ion zaterdag met 1-0 en Rusland werd uitgeschakeld. iatser Jakko-Jan Leeuwangh jft zich aangediend als kan- ïat voor deelname aan de pische Winterspelen. De (inter uit Alkmaar behaalde wereldbekerwedstrijden in •ville (VSt) een tweede én ite plaats op de 1000 meter, luwangh kreeg voor dit sei- geen uitnodiging voor de itkernploeg van coach Pe- Mueller. De Alkmaarder iteerde. vorig seizoen matig rerd vervangen door ex-all- ider Jeroen Straathof. Op ei- kosten kon Leeuwangh een belangrijk deel van de iereiding met de kernploeg itrainen. Tijdens de wed- jden om de Utrecht City Bo- dwong hij een plaats in de ïegvoor Roseville af. J.Een grote verrassing", zo imde Leeuwangh zijn eigen staties. ,,Ik zit lekker in m'n ik heb me helemaal niet be- ;ehouden met olympische ninaties. Gewoon hard aatsen, dat is het." e Nederlandse sprinters den op de buitenbaan in eville een uitstekend week- le. Jan Bos flankeerde met derde plaatsen Wother- on en Leeuwangh beide da- op het erepodium. Op de 500 meter werd Bos vierde, de zelfde positie bekleedde Erben Wennemars op de eerste dag. Gerard van Velde volgde het succesvolle drietal op respecta bele afstand. Bij de vrouwen was Marianne Timmer met de achtste plaats op de tweede 1000 meter het meest succesvol. Wennemars was niet tevre den met zijn 37,87 van zaterdag, die niettemin slechts 0,51 se conde langzamer was dan die van de Japanse winnaar Shimi- zu. De Nederlander weet zijn magere eerste honderd meter aan het vertragende optreden van de starter. Wennemars baarde in de zo mer opzien door als eerste man op de 1500 meter de grens van 1 minuut en 50 seconden te slechten (1.49,89). Die tijd werd zaterdag in Calgary officieus verbeterd door cfe Canadees Neal Marshall, 1.49,81*.- Beide tij den zijn officieus, de trainings wedstrijden in Calgary zijn niet aangemeld bij de internationale schaatsunie (ISU). Het wereld record blijft staan op 1.50,05, sinds maart vorig jaar op naam van Neal Marshall. Martin Hersman verbeterde op de Olympic Oval zijn per soonlijk record op de 500 meter, yan 38,20 naar 36,71. ob Baan gaat lar Feyenoord NINGEN MARC HOEBEN VERSLAGGEVER is mooi geweest, vindt Rob n. Gedurende 32 jaar was hij het trainingsveld te vinden, af 1 januari kiest de huidige stent-trainer van landskam- in PSV positie achter een jau, als bestuurslid techni- i zaken bij Feyenoord. Het om een benoeming voor epaaldetijd. e'overgang van Baan is op- kelijk. Een technisch direc- schpp van Leo Beenhakker, Is kort bij Feyenoord de op- ;er van de ontslagen Arie in, zou na het lopende sei- i eerder in de lijn der ver- htingen liggen. In een eerste :tie na de wedstrijd in Doe- hem tegen De Graafschap reageerde Beenhakker dan verbaasd. Hij zei nog van te weten. ui den Herik liet gister- ad weten dat Baan de volle- eindverantwoordelijkheid (t voor het technisch beleid :eyenoord. Daarbij is er be- t van afgezien Baan tech- h directeur te maken. Een [elijke constructie heeft in verleden bij Feyenoord en xs alleen maar tot proble- i met de trainers gezorgd, is Van den Herik. aan zelf zegt te hechten aan positie als bestuurslid en als technisch directeur, int daarmee liggen functie verantwoordelijkheden dui ker." Scouting, opleiding, het wel en wee van de mische staf alsmede het en verkopen van spelers oren tot zijn takenpakket, nals het reilen en zeilen van ste divisionist Excelsior, de elliet-club van Feyenoord. opelijk kan ik bij Feyenoord meer structuur aanbren- KATWUK ROB ONDERWATER werkte al eerder bij twee dere clubs in de Maasstad, bij uta en bij Excelsior. Hij is g 1 origine een Rotterdammer, rijn nieuwe functie bestaat kans dat hij moeilijke kno- i moet doorhakken, als bij- 'rbeeld de positie van detrai- ivankelt. Bij FC Twente hak- oj( lij als technisch directeur al 1 der met dat bijltje, hij ver- rilt niet in de toekomst in i pl tensnood te komen. „Hope- kan ik mijn beslissingen op >is van argumenten nemen. niet op basis van emotie." Katwijk was zaterdag meedogenloos voor Arie Lagendijk, de voormalige trainer. Lang mocht de succesbrenger va!n toen hopen op een puntje voor zijn dapper strijdende Ter Leede in een meeslepende streekderby. Zes minuten voor tijd moest de fantastische doelman Thomas Waasdoip toch capitule ren na een kopbal van Marcus Keane: 2 -1 We'e'r stpnd Ter Leede met lege handen. Ze worden er in Sassenheim moedeloos van. Ook Lagendijk besefte dat Katwijk ver diende te winnen op basis van veldspel en betere kansen, maar zijn ploeg had voor strijdbaarheid en positieve instelling mini maal een puntje verdiend. De late treffer van Marcus Keane was sneu voor Ter Leede. Toine l'Ami, de man die vorig seizoen het oranje van Katwijk nog om de schouders had hangen, vond de ne derlaag terecht, maar heel frusterend. „Weer zijn we niet weggespeeld en weer hebben we geen punten. Toch blijf ik gelo ven in Ter Leede. De ommekeer zal een keer komen." Ter Leede heeft een hoofd klasse-waardige ploeg, alleen bezit het elftal voorin,te weinig stootkracht. De schorsing van Ed Borst (zes wedstrijden) drukt als een loden last op de schouders van de Sassen- heimse formatie. Zonder hem is Ter Leede best wel een aardig tikkend team, echter zonder speerpunt. Katwijk werd in eerste instantie de duim schroeven aangedraaid. Ter Leede speelde brutaal en poogde de opbouw van de thuis- ploeg te verstoren. Dat lukte aardig, alleen werd Katwijk-doelman Hugo van Duyn niet op de proef gesteld. De thuisploeg deed het beter. Twee vlot lopende aanvallen betekenden twee kansen voor Peter van Duyn. De Rijnsburger bracht het publiek met twee schitterende 'stiftjes' in vervoering. De bal belandde echter in beide gevallen op de lat. Daarna dicteerde Katwijk het spel, maar bleef Ter Leede dankzij de krachtbronnen Jeffrey Stolk en Floor van Duyn op de been. De bezoekers kwamen zelfs op voorsprong, al had men de medewerking nodig van Car lo van Zeist, die in een poging om op te rui men over de bal maaide. Stolk passeerde Hugo van Duyn simpel en doeltreffend: 0-1. Binnen een minuut stelde Katwijk orde op zaken. Björn Raven snelde langs zijn langzame belager Emiel Wajer en depo neerde de bal panklaar op het hoofd van Hans Zwaan, die eerder een opgelegde mo gelijkheid had laten liggen: 1-1. In de tweede helft heerste Katwijk op de gladde grasmat van De Krom. Vooral via de rechterflank werden de oranjehemden ge vaarlijk. Peter van Duyn en Hans Zwaan kregen mogelijkheden op de tweede Kat- wijkse treffer, maar doelman Waasdorp wierp zich op als een onpasseefbaar sta tion. Ter Leede koesterde het puntje met alle beschikbare energie en kreeg een kwartier voor tijd zelfs de mooiste kans van de wed strijd. Pepijn Brands had na een uitglijder van linksback Paul Jansen vrij baan naar Hugo van Duyn. De doelman behoedde zijn ploeg voor een nederlaag. Even later viel aan de andere kant de beslissing. Marco van der Plas mikte vanaf rechts op het hoofd van Marcus Keane, die het op de po sitie van de geblesseerde Marco de Ridder niet onverdienstelijk deed. Zijn kopbal ont luisterde de Sassenheimse bezoekers: 2-1. Een gouden treffer zoals naderhand bleek, want de concurrentie verspeelde punten. Trainer Bob Kootwijk toonde zich opge lucht: „Ter Leede stelde ons danig op de proef, de krachten bij ons waren door de bekerwedstrijd tegen NAC weggevloeide Als je dan toch nog wint, is dat knap." Katwijk: Hugo van Duyn; Van Zeist, Kwestro (80. Braaf). Van der Meer, Jansen; Oudshoorn, Peter van Duyn (72. Van der Kooy), Van der Plas; Raven, Zwaan, Keane. Ter Leede: Waasdorp; De Jong, Bloemheuvel, Stolk, Wajer; L'Ami, Van der Hoeven (63. Geijsman), Floor van Duyn; Brands, Scheltus, De Meza (75. Immink) Nu gratis Buzzer bij Hi GSM. Hi maakt mobiel bellen nu beeld weer cadeau geven aan extra aantrekkelijk. Want tot 4«n van je beate vrienden. Ga en mot 31 december geeft Hl daarom nu snol naar óón van een Buzzer cadeau bij elk onderstaande winkels voor nieuw Hl GSM abonnement. Hl GSM en de gratis Buzzer. Da's handig voor de feestdagen. Hi, het simpelste en voordellg- Want die Buzzer kun je bijvoor- ste abonnement van Nederland. houdt het simpel Alpheuse ploeg uit Europa Cup na 8-4 verlies tegen Olympiakos Piraeus Katwijker Mar co van der Plas (I) wordt be laagd door Pepijn Brands van Ter Leede. De Sassenhei- mer krijgt voor deze charge de gele kaart van scheidsrechter Vroegop. fo to dick hoge- woninc André Hoekstra, hoofd oplei dingen van ADO Den Haag, is de voornaamste kandidaat om Mark Wotte op te volgen als de ze per 1 januari aanstaande naar FC Utrecht zou vertrekken. Hoekstra is samen met alge meen manager Sandor Popo- vics de enige bij ADO Den Haag met het vereiste diploma. Popo- vics is niet beschikbaar, omdat hij vorige week met hartklach ten in een Gorinchems zieken huis is opgenomen. ADO Den Haag is op weg naar de periodetitel niet meer te stuiten. Gistermiddag werd op imponerende wijze Haarlem met 1-6 aan de kant gezet. Maar het succes kent ook zijn keerzij de, want ADO Den Haag lijkt niet alleen trainer Mark Wotte aan FC Utrecht kwijt te raken. De bestuursleden in de Domstad hebben ook hun oog laten vallen op John de Jong. De Hagenaar blinkt dit sei zoen wekelijks uit. Ook in en te gen Haarlem had hij met drie treffers een groot aandeel in de eclatante zege. Echt groot was de teleur stelling niet bij de water- poloërs van AZC. Op een paar spelers na keken de Alphenaren met een gevoel van tevredenheid terug op het Europacupavontuur in Athene. AZC kwam er te gen Olympiakos Piraeus niet aan te pas in de giste ren gespeelde 'finale' - het 8-4 verlies betekende uit schakeling - maar had toch een hoop opgestoken. ATHENE GERTJAN VAN GEEN De jonge ploeg staat nog onder aan de Europese ladder en moet treetje voor treetje om hoog. Dat er inderdaad weer een stapje vooruit is gemaakt, bleek tegen de Grieken. In een wedstrijd die zwemmen of ver drinken betekende, bleek AZC polotechnisch en -tactisch zijn mannetje te kunnen staan. Het waren de fysieke tekortkomin gen die AZC het meeste parten speelden. Dat was de enige conclusie die uit het lange weekeinde ge trokken kon worden. De armen, benen en borstkassen van de internationale toppers zijn een stuk gespierder en breder. En omdat er veel onder water be slist wordt in het waterpolo, werd AZC genadeloos met de neus op de feiten gedrukt. Vrij dag al toonde Ferencvaros zich superieur en werd AZC wegge speeld. Ook de Herculessen en Apollo's uit Griekenland lieten zien dat er veel in het kracht honk aan spierkracht kan wor den gewonnen. Olympiakos Pi raeus traint, dan ook vijf dagen per week, vier uur per dag. AZC stelt daar en schamele vier keer anderhalf uur tegenover en dan is niet eens iedereen elke keer aanwezig vanwege arbeidsver- plichtingen. Coach Jacob Spijker gaf het ook volmondig toe en beloofde in de nabije toekomst meer aandacht te zullen schenken aan het vergroten van de indivi duele spiermassa's. Het zal de Alphenaren met name in de aanval goed doen. Over drie wedstrijden kwam AZC tot 18 doelpunten. De helft daarvan werd tegen de zwaar tegenval lende Slovenen van VK Koper gemaakt. Uitgerekend één van de lichtste spelers, Björn Boom, nam er in de tweede wedstrijd vier voor zijn rekening. De in ternational is dan ook één van de gewiekstere spelers bij AZC. Tegen Ferencvaros en Olympia kos Piraeus bleek dat AZC op de midvoorplek een groot pro bleem heeft. Gert-Jan Coevert heeft het lichaam en dus de po tentie om uit te groeien tot een sterke centrumaanvaller, maar is nog jong en vooral onervaren. Coevert scoorde nog wel op die plek tegen de Grieken, maar AZC moest gedurende de drie wedstrijden veel switchen met spelers, omdat de één na de an der op de midvoorplek kopje onder ging. Het noopte Spijker er in de derde wedstrijd toe, in plaats van Niels Joor en Kimmo Tho mas, Björn Boom en Remco Pielstroom in de basis te laten beginnen. De 32-jarige Piel stroom werd dit jaar door Spij ker teruggehaald naar het eerste en dat bleek geen overbodige luxe. Pielstroom werd uitblinker in Athene en liet zien dat hij van veel waarde is voor AZC. Spij ker: „Remco werkte een goed toernooi af en ik had aanvallend en verdedigend meer balans nodig. Pielstroom laat zich niet uitsluiten en blijft rustig. Björn liet tegen Koper zien goed bezig te zijn." Gebrek aan fysiek en een ha perende aanvalsmachine deed AZC tegen Piraeus, terwijl het Griekse publiek het vreemd ge noeg massaal liet afweten, dus de das om. AZC creëerde in de eerste drie periodes vijf keer een man-meer-situatie, maar kon- pas de laatste verzilveren. Toen stond het echter al 5-0. „Ik denk dat we slecht hebben gespeeld", sprak een teleurgestelde Niels Zuidweg. „Het is gewoon te voorspelbaar wat we in de aan val doen. Twee keer doen we iets anders met een man meer en dan scoren we wel." De voormalig speler van LZ 1886 had een voor iedereen, behalve de scheidsrechters dan, zichtba re rechtse directe op zijn ge zicht gekregen, maar klaagde daar niet over. „Ach, er gebeur de wel meer", aldus de interna tional. Aanvoerder Willem Vermeu len keek en deed opgewekt na de wedstrijd tegen de Grieken, en had al geconcludeerd dat er niet meer inzat. „Vrijdag was het niet goed, zaterdag ook niet echt, maar toen zag je al een stijgende lijn en vandaag kwa men we internationaal best goed voor de dag. We missen de routine en de vastigheidjes, die de Grieken wel hebben. Maar die spelen ook de hele zomer internationale wedstrijden. Zij zijn verdedigend heel safe, om dat ze weten dat ze er toch ze ven of acht maken. Het was niet reëel om ons een kans toe te dichten. Daarom moeten wij elk jaar aan de Europa Cup mee doen of in ieder geval een bui tenlands toernooi spelen in de voorbereiding." Spijker moet dus aan de slag met zijn team en kan zich weer uitsluitend richten op het win nen van de landstitel en/of de beker. Voor beide prijzen is landskampioen AZ&PC, dat dit weekeinde eveneens werd uit geschakeld in de Europa Cup 1, de grote concurrent. „Wij leren hier meer van dan AZ&PC om dat wij jong zijn en nog kunnen groeien. Het zou handig zijn als wii ook een speler hebben die er echt bovenuit steekt. Wij zijn meer gelijkmatig verdeeld, maar misschien is dat wel weer een voordeel." AZC - VK Koper 9-3 (2-1, 3-0, 2-1,2- 1). Doelpunten AZC: B. Boom 4, Breb- de, Grooters, Coevert, Joor en Thomas 1 VK Koper; Hainz, Zohil en Carap 1 Toeschouwers 100, Scheidsrechters: Vakovic (Joegoslavië) en Belcvstov (Oekraïne). Olympiakos Piraeus - AZC 8-4 (1-0, I - 0, 4-1, 2-3). Doelpunten Olympiakos Piraeus: Loudis en Gatzis 1, IllaROs, Galzilheodorou, Bloutakis en Thoma- kos 1. Toeschouwers 75. Scheidsrech ters: Vakovic en Petronilli (Italië) Eindstand: 1. Ferencvaros 3-6 (28-14), 2. Olympiakos Piraeus 3-4 (32-15), 3. AZC 3-2 (19-23), 4. VK Koper 3-0 19- 36).

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15