Mode Topmerken ontdekken eindelijk Nederland Kerstcollectie voor het hele gezin Timberland kiest voor leer MAANDAG 17 NOVEMBER 1997 Ralph Lauren kiest domicilie in Den Haag Peek Cloppenburg steekt komende kerst het hele gezin in feestelijk nieuw. Je kunt er niet vroeg ge noeg bij zijn, terwijl de sinterklaasstehiming er bij veel winkels volop inzit, introduceert Peek Clop penburg alvast de kerst collectie. En wel eentje voor het hele gezin. Voor de dames zijn er onder andere lange en korte jur ken met een even simpele als fraaie belijning, terwijl de heren zullen mogen opvaren door bijzondere accessoires zoals gilets en bretels. Voor de allerklein sten is er de feestelijke 'Beebies'-kerstcollectie met de toepasselijke naam 'Party Time'. Rustige kleuren als offw- hile, zwart en honing wor den daarin gecombineerd met steenrood als vrolijke accentkleur. Heerlijk zachte materialen als ted- dyborg, velvet en sweat- stof met peachfinish ge ven veel draagcomfort aan de kleertjes. De blous- jes, jurkjes en broekjes hebben geweven ruiten, tops en broeken hebben gebreide streepjes. Daar naast worden er als des sins klokjesprints en tek sten als 'Wake Up Time', 'Tea Time' en 'Party Time' gebruikt. De kerstcollectie voor baby's is ook uitste kend na de feestdagen te dragen, tot zolang als de kleertjes nog passen, ui teraard. Zeer luxe romantische materialen zoals velours en kantachtige, transpa rante stoffen typeren de feestcollectie voor de da mes. Het belangrijkste kledingstuk is de jurk, dit jaar uitgevoerd met zeer lange splitten. Transpa rante blouses gaan heel goed over 'blote' jurken. Zwart is de hoofdkleur, te combineren met rood of camel/goud met cham pagne. Het feestelijke duo paars en zilver is dit jaar ook niet weg te branden. Rust typeert de kleurstel ling van de feestcollectie voor de heren. Het alge mene kleurbeeld is zwart wit met zilverachtige ac centen. Colberts zijn uit gevoerd in diverse model len, zoals een eenrij-drie- knoops of een tweerij-zes- knoops model. Kostuums en de voor de feestdagen onontbeerlijke smokings worden dit jaar gecombi neerd met bijpassende shirts en gilets in uni- of streepdessin, dassen, strikken, sokken en bre tels. Als de feestdagen geen al te omvangrijke uitwerking hebben op het postuur van de heren, kunnen ze na die tijd net als de baby's ook nog veel plezier van hun kerstgarderobe hebben. Nederland loopt al heel lang achter als het gaat om dure luxe modeza ken. Beroemde Franse, Italiaanse en Amerikaanse merken hebben eigen winkels in vele Europese ste den, maar Nederland is steeds overgeslagen. Niet genoeg belang stelling, te weinig kans van slagen, was daarbij veelal de graadmeter. Dat tij schijnt nu te keren. De laatste jaren is namelijk geble ken dat de zuinige Nederlander meer geld over heeft voor dure luxe kleding, accessoires en cos metica. Vooral mannen spelen daarbij een belangrijke rol. Gevolg is dat Nederland nu ook voorkomt op het lijstje van steeds meer ex panderende internationale mer ken. •Natuurlijk is Nederland voorlopig geen Madison Avenue in New York of Bond Street in Londen, waar het ene winkelpaleis naast het andere verrijst, maar heel langzaam gaan we meetellen. Recent startte Em- porio Armani na een maandenlan ge verbouwing een zaak in de Am sterdamse P.C. Hooftstraat en ging in Den Haag de eerste winkel van het Amerikaanse merk Ralph Lau ren open aan de Paleisstraat, schuin tegenover het paleis Noord einde. Hoewel de Amsterdamse P.C. Hooftstraat voorlopig de meeste internationale winkels telt ook Donna Karan en het Franse merk Morgan zijn er gevestigd heeft Ralph Lauren bewust voor Den Haag gekozen. ,,Ten eerste omdat we denken dat Den Haag veel van onze klanten telt en ten tweede vanwege dat prachtige pand", ver telt Alexandra Peyromaure, de perschef van Ralph Lauren Europa. ,,De locatie en de sfeer van een pand zijn verschrikkelijk belangrijk voor ons. Soms zoeken we wel een paar jaar, zoals in Londen waar we per se in Bond Street wilden zitten. En dat wil iedereen." Het nieuwe onderkomen van Ralph Lauren is een indrukwek kend herenhuis en voldoet in de ogen van Peyromaure helemaal aan de sfeer die de winkels en de artikelen van Polo Ralph Lauren uitstralen. Polo Ralph Lauren is niet zomaar een merk. Gestart in 1967 is het nu het grootste in de wereld en sinds april van dit jaar genoteerd aan de beurs. Ralph Lauren heeft inmiddels 75 winkels verspreid over de gehele wereld. Daarvan zijn er veertien in Europa te vinden en 55 in Amerika. De bekendheid van Ralph Lauren in Nederland is niet zo groot, mis schien omdat hij in tegenstelling tot een aantal van zijn collega's Armani, Versace, Calvin Klein niet graag in de publiciteit staat. „Het is een bescheiden man, die zich eigenlijk nooit ergens laat zien", vertelt Peyromaure. „Hij werkt of is met zijn familie incog nito op reis, om ideeën op te doen. Het enige waar hij nog wel eens voor in de publiciteit wil komen, is voor zijn liefdadigheidswerk. In Nederland steunt Polo Ralph Lauren ter gelegenheid van de opening, in samenwerking met de Lions Club Den Haag Residentie, de Polikliniek Erfelijke Tumoren van het Academisch ziekenhuis in Leiden. Al vanaf het moment dat hij in 1967 de Polo-stropdassen introdu ceerde, vertegenwoordigt Ralph Lauren het beste waar het Ameri kaans design betreft. De ontwer pen van Ralph Lauren, in 1939 in New York geboren, stralen roman tiek, vernieuwing en een zekere traditie uit. Ze gaan dwars door tijd en cultuur: Afrikaanse safari's, En gelse aristocratie, het Parijse café leven, het oude Hollywood, de westerns, de Russische revolutie en de sportwereld. Naast de kledinglijn startte Ralph Lauren in 1983 met de zogenoem de Home Collection: tafel- en bed linnen, serviesgoed, handgemaak te meubelen en zelfs eigen verf. Ook hiermee zette hij een trend, want na hem volgden vele andere kledingontwerpers. De wens van Ralph Lauren om zijn creaties in een bijzondere omge ving te laten zien veroorzaakte een doorbraak in de inrichting van winkels. Het mooist is dat te zien in het prachtige pand op Madison Avenue in New York: antieke kunst, echte schilderijen, maho- niekleurige panelen, wandmeube- len, hout op de vloer, tapijten, prachtige oude hutkoffers. Een wereld en een sfeer die daarna door heel wat andere merken zijn gekopieerd. Zo zeer zelfs, dat het nieuwe pand in Den Haag juist weer wat 'minder' wordt ingericht. „Maar", zegt Peyromaure, „we wil len wel ons eigen sfeertje blijven houden, het zal nooit minimalis tisch worden. En we hebben in Den Haag ook een beetje ruimte gebrek, vandaar. Timberland kiest dit seizoen voor leder. Niet all^pn voor de schoenen en accessoires waarmee dit Ameri kaanse merk de afgelopen jaren vaste voet op de Nederlandse markt kreeg, maar ook voor de kle ding. Korte en rechte jacks of net wat langere met of zonder taille- koord zijn verkrijgbaar in zwart of bruine tonen variërend van zeer licht tot donker. Katoenen vesten met acrylcoating worden afgewerkt met leren kragen. Jassen en vesten worden ook gemaakt van fleece, niet meer met louter de praktische toepassingen van weleer, maar om modieuze accenten te zetten. De schoenen zijn ook deze herfst- /wintercollectie bestand tegen re gen, wind en sneeuw. Alle onder delen zijn ontwikkeld om optimale bescherming te bieden, waarbij de modetrends niet uit het oog verlo ren worden. Klassieke campusmodellen zijn te vinden in de Varsity-kledinglijn. Bijgaande set is uit de Classics Li ne. Een rundlederen Eisenhower bomberjack gaat over een trui met lange mouwen en een flanellen plaid shirt. De corduroy broek met bandplooi past er precies bij en een paar Timberlands maakt het helemaal af. In dit geval de Moe Toes uit waterbestendig leer, met latex verzegelde naden, tussenzo- len direct verbonden met de schacht en opgelijmd gummipro fiel buitenzolen. De set uit de Classics Line. E J K E E T S T N E T A P T K R 0 D N O C N E M I T L E N E R E T S E T O R P G N K R E F F O T S R ij A I N I A N E K E T N E K K T E F O R T S O P A D S N H R E T E H C N A M R A E c E E L D L E W E G A M E A G T R O S L G G R A B T L R L U T c N I E L P T S E A E E A H O T T A S E R M H P N E O T T R S L N O E c E I F U I A O A E A O F Y L M P w D K W R T A H H O N E G E L R E V P R C F S G I 0 N A T S R E V S apostrof kenteken schoorsteenkap chargeren manchet schouwen condor mineur spaarder eetlepel parade steekje etsen patentsteek stille femelachtig piein stoffer folie protesteren timen geweld protocol verlegen hyena putter verstandig kattig raket wales kenner rijksambtenaar OPGAVE OPLOSSING WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar bene den, of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende (etters vor men dan regel voor regel van bo ven naar beneden nog een woord. CITAAT Braaf, sloot, ponton, braam, bloot, knoet, kraai, zender, steel, snood, spaan, buurt, stekel, paars. Het citaat is van Jean de Bois- son: 'Men kan wel leren zwijgen, maar niet leren praten'. TOMPOES Tom Poes en het Kukel Professor Prlwytzkofsky begaf zich naar de telefoon en draaide het num mer van de politie te Rommeldam. „Spreek ik met der commissaris?" vroeg hij dringend. „Ach, er is veel vreeswekkends geschied, her Bas! Ik heb ja ontdekt waardoor uw agent verstijfd is..." „Waardoor dan?" vroeg heer Ollie, die achter hem stond. „Ik ben ook verstijfd en ik..." „Ach zo!" riep de geleerde uit. „Is uw agent niet meer verstijfd! Nah, des te beter! Maar hier zijn vreemdelingen aan het werk. commissaris! Zij kun nen slappe stoffen stijf maken en stij ve stoffen siap!" „Waardoor dan?" hield heer Bommel aan. „Ik ben ook verstijfd en ik..." „Rustig toch!" riep de professor ge hinderd. „Ik spreek! Ia, commissaris, deze vreemdelingen zijn ons ver vooruit. Hier staat der wetenschap gans machteloos! Mijn automobiel is tot dril gemaakt; schrikkelijk, wat? De vraag is nu, wat willen deze vreem den?" „Ja, wat willen zij?" herhaalde heer Ollie op klagende toon. „Ik ben ook verstijfd, maar niemand trekt zich daar iets van aan..." „Ik weet nu, wat die vreemdelingen willen", zei Tom Poes. Hij stond in de kelder en liet zich door Joost schoonspuiten, want de modder be gon hem te vervelen. „Daardat ik zwart was heb ik ze kunnen volgen", vervolgde hij, „en heb ik hun gesprek afgeluisterd." „Heel interessant", zei de bediende. „Mag ik weten, wat ze willen, jonge heer? Want ik was ook verstijfd, als u mij toestaat, en ik..." „Ze willen ons kukel meten", legde Tom Poes uit. „Maar wat dat is weet ik niet. En waarom ze dat willen weet ik ook niet!" REDACTIE. CONNY VAN CELDER 02 WBÊÊÊÊÊÊ :-.ü H W DINSDAG 18 NOVEMBER 1997 Zon- en maanstanden Zon op 08.06 Zon ondt Maan op 20.37 Maan on Waterstand IJmuiden Katwij Hoog 05.51 18.06 05.24 Laag 01.35 13.56 01.1! DOOR JAN VISSER 'Is het al winter?' Deze vraag kan men zich stellen wanneer de wachtingskaarten voor deze week worden beschouwd. Boven hin noorden van Rusland is namelijk een machtig hogedrukgebiede! schenen dat zich naar Scandinavië uitbreidt. Onder invloed V2!nc tot meer dan 1040 hPa aanzwellende luchtdrukmaximum strof* grote hoeveelheden zeer koude luchtmassa's Rusland binnen, het Europese vasteland wordt het aanmerkelijk kouder. De kor dagen komt het kwik in onder meer Polen zelfs overdag niet of lijks boven het vriespunt en een storing in de bovenlucht veroo sneeuw. Bij ons gaat het vanaf woensdag in de nacht en ochtend lichtv Overdag komen de maxima uit op omstreeks 6 graden maar mi me morgen en woensdag doet het vanwege een Straffe oost- tof oostenwind aanmerkelijk kouder aan. Wel laat de zon zich gen zien. 1 Morgen is het een overwegend vrij zonnige dag. De temperaturf}1' pen op tot 7-8 graden maar voor het gevoel is het vanwege de' kouder. De oostzuidoostenwind is over land matig tot vrij kracf31 aan de kust krachtig. Op woensdag wordt het nog wat koudere,0 nacht van dinsdag op woensdag kan de temperatuur al tot net der nul zakken. Tijdens het afgelopen weekeinde was het somber en grijs en vc zaterdag, toen de Sint zijn opwachting maakte, viel er af en tc en motregen. Op Schiphol en in Bloemendaal werd overdag 3i Stompwijk 2 mm opgevangen. Gisteren werd het droog maar bewolkt. Wel werden nog iets hogere temperaturen dan zatert meten. Zo mat Valkenburg bij Leiden 12,2 graden, Bloemend 11,9 en Schiphol 11,8. Landelijk kwam zuidelijk Limburg op: 15 graden maar in oostelijk Groningen werd de 9 graden nietj P haald. KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met maandag. Noorwegen: Wolken, maar vaak ook opklaringen en meest droog. In het uiterste westen bewolkt, winde rig en een regen- of sneeuwbui. In het bin nenland maxima rond het vriespunt, aan de kust ver boven nul. Zweden: Rustig en nevelig weer met soms opklaringen, soms wolkenvelden. Waarschijnlijk droog. Middagtemperatuur rond het nulpunt, in het zui den enkele graden boven Denemarken: Droog en in de loop van de tijd steeds meer kans op zon. Middagtempera tuur ongeveer 3 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Onstuimig weer met veel wolken, wind en regen. Soms even wat droger weer tussendoor. Middagtemperatuur ongeveer 13 graden. België en Luxemburg: Eerst bewolkt en nevelig, in de loop van vandaag breeekt de zon door. Ook morgen flink wat zon. Middagtempe ratuur morgen rond 6 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Een afwisseling van wolkenvelden en steeds meer zon. Droog. Morgen in Bretagne en Normandië wolken en re gen. Middagtemperatuur ongeveer 5 graden in de oostelijke helft en zo'n 11 in het westen. Langs de westkust eerst nog 15 graden. Portugal: Bewolkt en van tijd tot tijd regen, plaatselijk veel regen en veel wind. Maxima vlak aan zee tussen de 15 en 20 graden. Madeira: Wolkerwelden, afgewisseld door wat zon. Vooral vandaag hier en daar een pittige bui. Middagtemperatuur rond 20 graden. Spanje: Van het westen uit wolken en flink wat regen. Middagtemperatuur da lend en morgen van 15 graden in de noordelijke helft tot 20 in het zuiden. Canarische Eilanden: Perioden met zon en droog, op de noordelijke stranden meer wolken en kans op een bui. Morgen een stevige noordelijke wind. Middagtemperatuur ongeveer 24 graden. Marokko: Westkust: zonnige perioden en droog. Morgen meer wolken en een enkele bui. Maxima dan van 18 graden bij Tanger tot tegen de 25 in het zuiden. Tunesië:. Geregeld zon, vooral morgen ook wol kenvelden en in het noorden regen. Middagtemperatuur ongeveer 19 gra den. Zuid-Frankrijk: Flinke perioden met zon en droog. In de nacht en ochtend kans op mist. Morgen in het westen bewolkt en re genachtig. Middagtemperatuur onge veer 15 graden, morgen in het oosten zo'n 10 graden. Mallorca en Ibiza: Droog en zonnige perioden. Later op de morgen toenemende kans op een fikse bui. Middagtemperatuur rond 20 graden. Italië: Afwisselend stapelwolken en zon en met name morgen een enkele bui. Middagtemperatuur dalend naar on geveer 10 graden, in het zuiden en westen nog 14 graden. Corsica en Sardinië: Droog en geregeld zonneschijn. Mor gen meer wolken en kans op een bui. Middagtemperatuur ongeveer 17 gra- Malta: Van tijd tot tijd zon, ook wolken en vooral morgen regen. Middagtempe ratuur ongeveer 18 graden. Griekenland en Kreta: Af en toe zon, maar ook een enkele bui. Koud met maxima meest tussen 10 en 15 graden, aan de zuidoostelij ke kusten rond 17 graden. Turkije en Cyprus: Kusten: tamelijk veel wolken en van tijd tot tijd buiige regen. Middagtem peratuur van 13 graden bij de Dar- danellen tot 20 op Cyprus. Duitsland: Langzaamaan perioden met zon en droog. Stevige oostenwind en kouder met een middagtemperatuur van on geveer 2 graden. Zwitserland: Rustig weer met kans op mist. Gelei delijk overal meer zon. Vandaag waar schijnlijk droog, morgen in het zuid- Weerrapporten 17 november 07 station weer win Eindhoven licht bew. Athene Barcelona Boedapest Dublin Frankfurt Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Lissabon Locarno westen kans op een regen bui. Middagtemperatuur da rond 4 graden in het noorde het zuiden. Oostenrijk: Wolkenvelden en kans op ook af en toe zon; dat laatsfl de bergen. Vooral in het oct een regen- of sneeuwbui. M peratuur zakkend naar rond Polen: Vooral in het zuidoosten aa' kans op sneeuw of noordwesten mogelijk enkt ringen. Maxima dalend naai vriespunt. Tsjechië en Slowakije: In Tjechië vooral in het wi schijnIijk droog met af en Slowakije meest bewolkt sneeuwbuitjes. Middagte" dalend naar 2 graden. Hongarije: Wolken en hier en daar motregen of sneeuw. Middaj tuur dalend naar ongeveer3 Ralph Lauren bij de presentatie van zijn herfstcollectie 1997 in New York eer der dit jaar. foto reuters

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 12