PORT 'Er viel geen eer te behalen 'mco Pielstroom zingt weer op de wereldpodia a Ajax blijft Twente met man en macht maar net de baas Speler Gol Sport geschorst Kaartenfestival bij Vitesse tegen Sparta ERDAG 13 NOVEMBER 1997 3duo Groth/Smolders uit elkaar Het zeilduo Bob Smolders en Karsten Groth gaat uit el- plgens een woordvoerster van het Watersportverbond D klikt het niet langer tussen het tweetal. Alphenaar Groth lerdorper Smolders verrasten in mei door de Spa Regatta jeuwe olympische klasse 49-er op hun naam te schrijven. EK in Weymouth eindigde het duo als vierde. Als lid van [mploeg van de KNWV richtte het tweetal zich op de Spe- [2000 in Sydney. Het is nog onduidelijk of Groth en Smol- sportieve loopbaan afzonderlijk voortzetten. |Sampras herstelt zich Pete Sampras heeft zich gisteren in Hannover her- r zijn slechte begin in de ATP Masters. De Amerikaan, [er verrassend verloor van de Spanjaard Moya, zette in ide duel de hard slaande Brit Rusedski opzij: 6-4 7-5. zege behield Sampras uitzicht op een plaats in de halve [after liet zich niet door Moya verrassen. Integendeel, hij iermachtig: 6-4 6-2. In de witte groep traden de Rus Ev- felnikov en de Zweed Jonas Björkman voor het eerst aan. covwon overtuigend met 6-3 7-6. er vertrekt bij NAC Edwin Gorter vertrekt met onmiddellijke ingang bij deTe 34-jarigc spelmaker, sinds zomer 1996 onder contract redanaars, heeft nog geen nieuwe club. Gorter was op ïoor geraakt onder de nieuwe trainer Neumann. ,,Het is ide partijen niet geworden wat we ervan verwacht had ji de speler gisteren na het bekerduel met Katwijk. ,,Ik meer het gevoel dat ik erbij hoor. En ik wil niet op deze afscheid nemen van het betaald voetbal. Ik ben nog fit rge oetballen." ;ov volgt Menotti op Na acht speeldagen is Cesar Luis Menotti bij Sampdoria ld. ;en door de Joegoslaaf Vujadin Boskov. De Argentijnse tiesloot na overleg met voorzitter Mantovani zijn werk bij anse club uit de Serie A met onmiddellijke ingang neer n. Menotti werd verantwoordelijk gesteld voor de teleur- igide resultaten. Na acht wedstrijden staat Sampdoria tiende punten. Bovendien dreigt uitschakeling in de beker na rail de eerste wedstrijd tegen AC Milan (3-2). i-Arabië geplaatst voor WK Saudi-Arabië heeft zich gisteren als 24ste land geplaatst t WK volgend jaar in Frankrijk. De Saudi's dankten de ig aan de zege van 1 -0 op Qatar in de laatste wedstrijd in tIbrahim Soueid werd matchwinnaar. In de 63ste mi- aakte hij het enige doelpunt. Iran legde in groep A met 5VV unten uit acht wedstrijden beslag op de tweede plaats, ïerkansing moeten de Iraniërs het opnemen tegen Japan, rtwee van groep B. De verliezer van deze ontmoeting >g een tweede kans in twee wedstrijden tegen Australië, inc' jioen van de Oceanië-zone. ie stopt profcarrière )aal« Peter Remie stopt met profvoetbal. De 33-jarige ertrok twee weken geleden bij zijn laatste club RBC en ireen vervolg in het amateurvoetbal. Hij gaat spelen bij ische Meer. Remie kwam vanaf 1984 twaalf jaar uit voor lama speelde hij voor Eindhoven en drie maanden voor Imie maakte in zijn loopbaan 47 doelpunten. Katwijkse droom komt niet uit Heel stilletjes moeten de spelers van Katwijk van een stunt hebben gedroomd in het bekerduel tegen NAC. De Katwijkers hadden immers in augustus FC Utrecht zo goed partij gegeven en maar net met 5-4 verloren. En NAC was niet in vorm, bleek uit de kansloze 5-0 neder laag van afgelopen zondag bij PSV. Maar de Katwijkse droom kwam niet uit. ,,Er was hier geen eer voor ons te behalen", concludeerde midvoor Hans Zwaan na de 5-1 nederlaag tegen de eredivisieploeg. BREDA WILLEM SPIERDIJK De topscorer van Katwijk kon maar één moment noemen, waarop de wedstrijd een andere wending had kunnen krijgen. Een minuut voor rust, bij de stand 1-0 voor NAC, zette de amateurclub de enige aanval van de eerste helft op. Marco de Ridder kwam op links vrij voor het doel, maar schoot voor langs. „De bal ging een meter achter me langs. Ben ik een stap later, dan tik ik de bal zo in", dacht Zwaan. Een gelijkmaker zou zeer on verdiend zijn geweest, omdat NAC de gehele eerste helft het spel dicteerde. Vanaf de eerste minuut stond Katwijk onder druk en kwam daar pas na on geveer 25 minuten iets onder uit, toen vrije verdediger John van der Meer brutaler voor zijn defensie ging spelen. Het stond toen al 1-0 omdat in de elfde minuut Roelofsen de bal uit een voorzet van Gaasbeek had inge kopt. Katwijk kwam nauwelijks aan voetballen toe. „We waren te onrustig aan de bal", oordeelde Wilfred Kwestro. We speelden te voorzichtig", vond trainer Bob Kootwijk. „Vorig jaar liepen we tegen Roda JC tegen twee rode en vier gele kaarten aan, het leek wel of de ploeg bang was voor iets dergelijks." Hugo van Duijn zit er verslagen bij na weer een treffer van NAC. Maar na rust wierpen de amateurs alle schroom van zich af. De ploeg combineerde ge makkelijker, trok met meer overtuiging ten aanval en kwam ook een paar keer gevaarlijk voor het Bredase doel. Al in de eerste minuut na rust kreeg Marco van der Plas een goede mogelijkheid, maar zijn inzet werd door doelman John Karei- se gekeerd. NAC, met Leidenaar Jeffrey van As voor het eerst op de bank na een zware blessure, be sliste echter al snel de wedstrijd. In de 51ste minuut werd het 2-0 door Roelofsen, en Brusselers, de sterkste Bredanaar, zorgde twintig minuten voor tijd voor 3-0. De 700 meegereisde Kat wijk-supporters verloren het ge loof in een mooi resultaat. Aan het begin van de avond had nog 'We gaan Europa in' geklonken, nu klonk 'Hand in hand, kame raden'. Binnen vijf minuten was het 5-0 door treffers van Stewart en Gaasbeek. Intussen had Katwijk nog meer schade opgelopen. Linker spits Marco de Ridder werd na een lelijke trap van Maarten At- modikoro van het veld gedra gen en speelt zaterdag zeker niet mee in de competitiewed strijd tegen Ter Leede. Maar voor het Katwijkse le gioen was er ook nog reden tot juichen. Uit een corner schoot Ronald Pronk via het hoofd van een speler van NAC in de uiter- FOTO KEES VAN HOOCDALEM ste hoek en zorgde zo voor 5-1. „We hadden ons voorgenomen in elk geval te scoren en aan die doelstelling hebben wc vol daan", concludeerde Kootwijk. „Over het spel van ons in de tweede helft ben ik zeer tevre den", vond Wilfred Kwestro. „Maar over de uitslag niet." Katwijk: Hugo van Kwestro, Van tier Me (67. Pronk). Braaf. Pe De Haas). Van der PI; De Ridder (57. Keane CPD-VERSLAGGEVER Is Ajax, hardloper, dan misschien een doodloper? Als een haa§ vertrokken, vol doelpunten en leuk spel, valt het tempo plotseling bijna stil. Alle spie ren doen inmiddels pijn. Er werd puntverlies ge leden tegen Roda (1-1), op een anti-Ajax manier gewonnen van Sparta (0-5) en in de Arena werd ..Twente maar net voorgebleven (1-0). Ajax houdt echter nog steeds dezelfde grote voorsprong op de rest van het veld. Maar het kost met ieder rondje meer moeite. Heeft Ajax te veel van zichzelf gegeven in de eerste tien, elf duels van het nieuwe jaar? Achter de fanfare komt ineens een optocht van hinkende spelers. Ze vielen als vliegen; Laudrup (achilles pees), Babangida, Witschge (spieren) en Ronald de Boer (botten en gewrichten). Maar ook onder de elf die gisteravond wel op het veld stonden, zat veel ziek en zeer. Nu al moeten de reserves wor den aangesproken. En daar ligt direct het pro bleem. De bank is breed bij Ajax, de selectie ook. Maar alleen in rugnummers. Gisteravond draafde er al weer een debutant op. Andy van der Meyde droeg het nummer 34. Als Jari Litmanen de bal kwijt raakt, dan is er iets mis bij Ajax. De Fin is namelijk 'balvast'; de bal is als kauwgum op zijn schoenen. Zelden of nooit gaat het mis. Litmanen leverde in de eerste helft tegen Twente zo maar in. Het bracht een ge vaarlijke tegenstoot, geen doelpunt. Ook voor rust rende Litmanen met de bal aan de voet over de volle breedte van het veld. Hij kreeg applaus, maar Litmanen zal daar helemaal niet blij mee zijn geweest. Hij kon doodeenvoudig de bal niet kwijt bij zijn aanvallers. Ajax kon de bal niet kwijt, de ploeg raakte de bal wèl kwijt. Opzienbarend vaak, in de eerste helft. En vervolgens werd de ploeg tegen het rönt- genapparaat geduwd. Alle gebreken werden di rect zichtbaar. Eén aanval, zo scherp, liet alles zien. De dieptepass van Jan van Halst op Theo ten Caat - niet de snelste, wel de slimste - door het midden. De middenvelder kon zo maar door lopen. Ten Caat was alleen niet de koelste; Van der Sar redde. Er was tussen de voetballers nog een man die opviel. Arbiter Dick van Egmond volgde doelman Sander Boschker bij de hoekschop van Dani. Aanvaller Gerald Sibon en de doelman kwamen omhoog. Sibon loodrecht, Boschker achter waarts. De doelman pakte de bal, botste op de Ajax-spits en liet los. Frank de Boer scoorde met een mooie omhaal. Heel veel arbiters zouden hebben gefloten, Van Egmond wees naar het midden. Boschker had zelf schuld aan de botsing, vond de leidsman. Die opmerkelijke treffer bracht geen rust bij Ajax. Dat had na rust wel moeten gebeuren. Si bon werd van het veld gedragen na een harde charge van Karnebeek. Vervanger Arveladze kreeg na de pauze een niet te missen kans. Die zijn. zo demonstreerde de Georgiër, toch te missen. To- - biasen haalde even later in kansrijke positie on besuisd uit. En toen kwam Twente. Met druk. met kansen. Doelman Van der Sar hield Ajax overeind, tegen Bosman en Ajoepov, tegen Sumi- ala. Ajax smeet met zijn laatste krachten om Twente tegen te houden. Dat lukte, en op papier zijn de Amsterdammers nog steeds de ongenaak bare koploper in de eredivisie. Smachtend naar het herstel van Laudrup, Witschge, Ronald de Boer en Babangida. Ajax: Van der Sar; Tobiascn, Blind, Olisch en Frank de Boer; Rudy, Litmanen en Gorré (86. Sier); Dani, Sibon (44. Arve ladze) en Iloekslra (Hl, Van der Meyde). FC Twente: Bosc hker; Oude Kamphuis, Ten Hag, Karnebeek en McKinnon; Ajoepov, Van Halst en Steinmann; Ten Caat (70. Ter Avest), Bosman (54. Vennegoor of Ilesselink) en Su- miala (65. Petrov). hier met AZC in Athene voor toernooi om Europacup II Pielstroom kent het /an de zweep. De 32- /aterpoloër van AZC or de sport een hoop n de wereld bezocht, phenaren vanaf mor- haven van Athene de nde van het toernooi luropacup voor beker- afwerken, kijkt Piel- aar niet meer van op. zaten we elk jaar in nd, Italië of Joegosla- teg ik niet om op te i, maar dat is de reali- andere kant is het d weer mooi om met ïan op stap te gaan", stroom. gebeurde, Piel- vas erbij. De geboren immer - vanaf zijn hij vaste inwoner van speelde altijd op top- wee Olympische Spe- in '92), twee WK's, twee ip-finales ('83 EC I, '90 !n deelname aan de Games. Pielstroom deuntjes mee op de dia. Van China tot Los van Tokio tot Mos- laf mijn dertiende heb sderlandse jeugdselec- lopen. Mijn leven be- een en al sport. Ik heb niets zes jaar over de laan." diensttijd doorliep hij in Arnhem. Sinds be- Jar is hij manager van De Does in Leider- ilstroom: „Ik had in eving voorbeelden zat wilde. Op mijn 28ste manager in Houten. K jong. Ik weet wat het teams te spelen. Ik winnen en verliezen is ït is om tegenvallers te n. Dat is een pre in dit het zwemwereldje is erg klein. Ik heb krui- ehad en kon vrij mak tweetjes spelen. Maar me natuurlijk wel be ls ik er niets van kan, p straat." om snapt dan ook niet üge poloërs de voor- het Nederlands team >.Er zijn er, die vinden iemaal te veel tijd en Li Tv** Remco Pielstroom: „-Wij kunnen geen twee ton meer overleggen om een echt goed team bij elkaar te halen." toewijding kost. Die willen ge woon leuk leven. Vroeger, of lie ver een tijdje terug, sloeg je geen training over. 'Ja, maar' had je niet toen ik jong was. Spelen in het Nederlands team opent deuren. Kijk naar Ewout van Winsen, die is eindredac teur bij Studio Sport. John Jan sen zit bij Nike als commercieel medewerker en Gijsbert van der Leede heeft een leuke positie bij de Rabobank. Het is ons-kent- ons en daar kun je gebruik van maken." De Alphenaat was zestien toen hij in de hoofdmacht van AZC debuteerde. „Ik kwam als jong pikkie in een gespreid bed je terecht. Ik kon fouten maken, omdat die wel werden gecorri geerd." Op zijn 18de lag hij al in de basis van het. Nederlands team op de Olympische Spelen van Los Angeles. Oranje werd zesde. „Ik maakte dat toernooi niet echt bewust mee. Ja, die 110.000 idioten in dat stadion bij de opening doen je wel wat. Maar ik was nog zo onbevan gen. Als ik een bal kreeg, schoot ik zonder na te denken. Acht jaar later wilde ik Barcelona per se meemaken en bewust bele ven. Niet alleen maar dat toer nooi in een toernooi, maar de hele Spelen. Ruim 260 jeugd- en.A-inter lands omvatte de carrie're van Pielstroom, toen hij besloot een stapje terug te doen. Twee jaar lang speelde hij in het tweede van AZC, omdat de combinatie werk en polo niet meer op te brengen was. „Ik zat vijf dagen per week met boterhammen in mijn auto onderweg naar trai ningen. Het was een zigeunerle ven. In dat hele circus leefde je vanuit je koffer. Ik heb een tijd gecombineerd in Houten en Zaltbommel gewerkt en later te gelijkertijd in Leiderdorp en Voorschoten. Dan kan je onmo gelijk trainen en dus ook niet in het eerste spelen, 's Avonds zat ik uitgezakt op de bank, maar ik miste het polo. Ik zat in een psychisch ritme en mijn li chaam ging protesteren. Ik kwam acht kilo aan. Dus wilde ik weer gaan poloën. Ik heb nu ook meer rust omdat ik alleen nog in De Does werk. In het be gin van het seizoen heb ik dat ook gezegd tegen Jacob Spijker. 'Als je me kunt gebruiken, hoor ik het wel', zei ik. Spijker waar deert mijn aanwezigheid, las ik laatst in een interview. Is het niet in het water dan wel erom heen. Dat is prettig om te ho- FOTO MARK LAMERS ren. Ik speel eigenlijk nog steeds in het tweede, maar Spijker wil de me toch mee laten doen in de competitie en de Europa cup." In de voorronde van de Euro pacup II in het Deense Odense trad Pielstroom dan ook na drukkelijk op als routinier, zo wel in het water als daarbuiten. „Joeri Stoffels bijvoorbeeld vroeg me de oren van mijn kop. Anekdotes willen ze horen, uit de tijd dat AZC echt top was." Zoals toen AZC de finale om de Europacup I speelde in 1983. AZC had thuis met 10-8 van het Italiaanse Pro Recco gewonnen. Uit in Genua ging het mis. Een scheidsrechterlijke blunder kostte AZC de belangrijkste be ker. „Ik kon het nog zonder pro bleem voor ogen halen. We staan 7-5 achter in de laatste minuut en een 'taterbal' van die Italianen gaat over. Wij zwom men al weg voor de break. Twee Italianen bleven liggen en op eens geeft de scheidsrechter een corner. Ruud Misdorp stopte de eerste inzet nog, maar was kansloos op de tweede. Die fi nale was een hoogtepunt en een dieptepunt tegelijk. De hele be leving naar de finale toe, de trommels in dat stadion. Dat gaat door merg en been. Hoe ziek en ontdaan iedereen was. En dan de verhalen achteraf over omgekochte scheidsrech ters. Ons is toen een oor aange naaid. Zulke successen komen nooit meer terug. Daar moet je reeël in zijn. Wij kunnen geen twee ton meer overleggen om een echt goed team bij elkaar te halen. Wij kunnen pas donder dag naar Athene afreizen omdat de meesten op woensdag nog werken. Vroeger hoefden we ook geen loten of lessen te ver kopen om die trips mede te fi nancieren. Toen kwamen de 'mannen van de ronde tafel' in hotel Toor bij elkaar en lapten allemaal tot het benodigde geld er was. Dal hoef je niet onder stoelen of banken te steken." Pielstroom realiseert zich dat hij altijd in een bevoorrechte positie heeft gezeten. „Ik heb er veel voor gedaan, veel voor ge laten en veel voor teruggekre gen. Ik heb mogen reizen - ook al zie je negen van de tien keer alleen maar het hotel en het zwembad - en veel meege maakt. Binnen drie weken zag ik Peking, waar de kappers en tandartsen op straat werkten, Sjanghai, waar het wat gecivili- seerder was en Tokio, waar de golfballen om je oren vlogen omdat ze fiatgebouwen gebrui ken als afslagplaatsen." Athene - AZC speelt morgen tegen het Hongaarse Ferenc- varos, zaterdag tegen VK Koper uit Slovenië en zondag tegen Olympiakos Piraeus - is \\eer een mooi tussendoortje. „Ik heb dit vier jaar niet meer meege maakt. Hoewel ik overal ben ge weest, is dit weer heel erg leuk. Ik had het er laatst nog met Mark van Belkum van Vivax - mijn vaste slaapmaatje in het Nederlands team destijds - over. Met vijftien man op stap is toch wel lachen." ARNHEM «ANP De tuchtcommissie van de KNVB district West 3 heeft de Gol Sportspeler, die afgelopen zondag de Lcidse scheidsrechter Henk Distelveld zou hebben geschopt voorlopig geschorst. Het incident vond plaats nadat het duel Gol Sport-Triomph in de 79ste minuut bij de stand 0-7 was gestaakt. De schorsing, die gisteren is ingegaan, geldt voor dertig dagen. De maatregel is volgens de KNVB-richÜijnen die bij molestatie inwerking treden. Binnen de periode van dertig dagen zal er een mondelinge zit ting bij de tuchtcommissie plaatsvinden. Scheidsrechter Distel veld heeft na de wedstrijd bij de politie aangifte van mishande ling gedaan. begon fel aan de wedstrijd. De happerende Friese verdediging kwam onder druk te staan. In de 16de minuut kreeg Volen- dam de beloning voor de aali- vallende instelling. Valk verraste doelman Vonk. Na de rust herstelde Heeren veen de krachtsverhoudingen. De Visser was de stuwende kracht achter deze opleving. De middenvelder zette de achter hoede van Volendam in de 51ste minuut op hel verkeerde been en bezorgde zijn ploeg de gelijkmaker. Tien minuten later stond hij aan de basis van een strafschop die hijzelf verzilver de. Van Nistelrooy bereidde de voorsprong van Heerenveen in de slotminuut nog uit tot 3-1 NEC - Roda JC NEC is gisteravond in punten gelijk gekomen met Roda JC. De Nijmeegse ploeg won in de mist thuis met 2-1 van de teleurstel lende Limburgers en bracht het puntentotaal op negentien uit vijftien duels, een ongekende luxe voor de beoogde degrada tiekandidaat. De thuisclub kwam al na drie minuten op voorsprong. Doel man Dclwarte haald Van Eijke- ren in het zestienmetergebied onderuit. Maes scoorde 1-0. Vlak voor het einde van de eer ste helft vergrootte NEC de voorsprong. Dankzij een fout in de Limburgse defensie, Koning scoorde: 2-0. Roda JC slaagde er geen moment in aan te tonen de kwalitatief betere ploeg te zijn. Desondanks maakte Roda JC een treffer. Ruim een kwar tier voor het einde bracht Ooijer de eindstand op 2-1. Gezapig was het gisteravond al lerminst bij eredivisieduel Vites se - Sparta. Zo nu en dan raak ten de gemoederen in het veld behoorlijk verhit. Zodanig zelfs dat scheidsrechter Schaap zich genoodzaakt zag twee rode en vijf gele kaarten uit te delen. Vi tesse ging wel voort op de goede weg en zegevierde met 2-0 door treffers van Reuser voor rust en Korsten in blessuretijd. De Griek Machlas werd zes minuten voor lijd uit het veld werd gestuurd. Hij werd bestraft na Noorlander fors te hebben weggeduwd. Na afloop kondig de Vitesse-voorzitter Aalbers aan schriftelijk protest in te die nen tegen de rode kaart. In de 66ste minuut had Jalink al een directe rode prent gekregen omdat hij Kreek met zijn elle boog had bewerkt. De Spartaan kreeg eerder ook al geel. Na de openingsgoal van Reuser liet Vi tesse zich na rust wegdrukken op^ eigen helft. Maar Sparta slaagde er niet in de gelijkmaker te forceren. Het lukte Korsten uiteindelijk doelman Jansen nogmaals te verschalken. Heerenveen - Volendam Heerenveen had tegen FC Vo lendam zestig minuten nodig om het klasseverschil uit te drukken. Na een 1-0-achter- stand voorkwamen de Friezen in de tweede helft een bescha mende nederlaag tegen de nummer laatst van de ranglijst. Met dank aan Jan de Visser, hij maakte twee van de drie treffers voor de thuisclub. De ploeg van Dick de Boer

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23