Ajii Lisse zet Eli Strijks per direct uit selectie Formule 1-wereld is in rep en roer door affaires uitwijk opgewekt naar reda voor avondje NAC Sport Helenio Herrera overleden Leve Eurosport! 5PAG11 NOVEMBER 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv chef rob onderwater, 071-5356463 N? een straf voor Meijer en Ferguson Jdeltoi! De tuchtcommissie van de UEFA ziet geen reden voor ^HjjpTinaire maatregelen tegen Geert Meijer en Alex Ferguson. i mgJoaches van Feyenoord en Manchester United gingen elkaar ens de onderlinge Champions League-wedstrijd verbaal te f. BoAjeijer spuugde daarbij in de richting van zijn Engelse colle- flij de tuchtcommissie kwam geen rapport binnen van het jrval. Scheidsrechter noch waarnemer vermeldden het inci- optctt. Ferguson kan wat de UEFA betreft op persoonlijke titel een •e uitlht indienen tegen Meijer. q lirtreclame leidt tot schorsing arbiter itMsooRDDe KNVB heeft scheidsrechter Jan Peter Kremer ^^Willemsoord (gemeente Steenwijk) voor het leven geschorst, raakte onlangs in opspraak toen hij op shirt en broek recla- yoerde van zijn werkgever, een boekbinderij uit Meppel. De Je eeiter uit de kop van Overijssel is al drie jaar actief bij duels in )0r4ijfde klasse noord van de KNVB. Kremer liet gistermiddag jen dat hij met zijn actie een gesprek wilde uitlokken met de oeyv. Elftallen van pupillen tot aan senioren worden gespon- r._ p. kremer (31) vroeg zich af waarom dit voor arbiters niet is gestaan. Als de straf ongedaan wordt gemaakt is hij wel be- rk df in de toekomst weer zonder reclame te gaan fluiten. 'e'on ivitser fluit Ajax - Bochum jn. De UEFA heeft een scheidsrechter uit Zwitserland aange- d bij Ajax tegen Bochum, in de eerste wedstrijd van de derde D de van de strijd om de UEFA-beker. Het is Serge Mühment- >r. Voor de ervaren arbiter is het meteen de laatste interna- lale ontmoeting. Het duel is op 25 november. De return in island wordt gefloten door een Fransman, Claude Colombo. h ;erste ontmoeting tussen Karlsruher SC en Spartak Moskou onder leiding van de Nederlander Dick Jol. aximov vertrekt bij Dinamo Kiev hen» Werder Bremen heeft Joeri Maximov van Dinamo Kiev H rgenomen. De Oekraïnse aanvaller verhuist met onmiddellij- [igang naar Noord-Duitsland en mist daardoor het Cham- ïs League-duel tegen PSV, donderdag 27 november. PSV et in ICiev winnen om zicht op een plaats bij de laatste acht te iden. Het thuisduel tegen de Oekraïnse kampioen ging met verloren. Maximov maakte toen het openingsdoelpunt. bl™ :cheiver moet opnieuw voorkomen Harry Decheiver moet zich opnieuw verantwoorden voor >nb rermeende elleboogstoot, die hij op 21 september zou heb- i uitgedeeld aan Carlos van Wanrooy van RKC. De openbare klager van de KNVB gaat niet akkoord met de beslissing van uchtcommissie, die de aanvaller van FC Utrecht vorige week id sprak. ielrenner Haghedooren overleden ssel In Knokke is zondag oud-wielrenner Paul Haghedooren deden. De 38-jarige Belgisch kampioen van 1985 werd onwel iet joggen en overleed aan een hartaderbreuk. Haghedooren indigde zijn profcarrière in 1995. el ampras start tegen Moya nover Pete Sampras neemt het in de eerste partij van'de •Master - vanaf vandaag in Hannover - op tegen Carlos ya. De Amerikaanse titelverdediger stuit in de rode groep la ck wpiog op de Australiër Patrick Rafter en de Brit Greg Rusedski. witte groep gaat dinsdag van start met Michael Chang - Sergi iguera. Morgen komen de Zweed Jonas Björkman en de Rus jeni Kafelnikov voor het eerst in actie. WZ verliest van Westlandia rERWouoEDe zaalvoetballers van Euroamusement/ZWZ d jc pdorp pieter van der vliet iben gisteren verloren van Wesüandia. De koploper in de ifdklasse was met 6-1 te sterk. Voor ZWZ scoorde Ali Allach enige doelpunt. phians-spelers onderscheiden pec ians is tijdens het jaarlijkse M c- en softbalgala flink in de den en gevallen. Bij de softbal- nen werd Lloyd Todman beste softballer en beste nan uitgeroepen. Zijn 1 lgenoten Tony Mojo en I'bB Uey Reina kregen prijzen J respectievelijk beste wer- 'kuns ;n home-runkoning, hied j de vrouwen ging de prijs beste speelster naar Pe teek (HCAW). De Riet Ver- Ferrari probeert aandacht af te leiden van onsportief gedrag Schumacher heerlen ivo op den camp gpd-verslaggever Het topje van de ijsberg of slechts een storm in 'n glas wa ter? De Formule 1-wereld is in rep en roer. Vandaag buigt de autosportbond FIA zich over twee vormen van onsportief rij gedrag tijdens de laatste race van het seizoen in Jerez de la Frontera. Het eindoordeel van de FIA zal met argusogen wor den bekeken. De geloofwaar digheid van de sport staat op het spel. Het belooft een hectisch dag je te worden in Londen. Ener zijds moeten de FIA-bonzen beoordelen of Michael Schumacher in Jerez tijdens de 48ste ronde van de Grand Prix doelbewust Jacques Villeneuve heeft geramd met het doel de Canadees het verder rijden on mogelijk te maken. In dat geval zou Schumacher er met de we reldtitel vandoor zijn gegaan. De actie van de Duitser misluk te, maar de FIA ziet voldoende aanleiding om het gedrag van de Ferrari-coureur aan de kaak te stellen. Een andere affaire is daar sinds afgelopen weekeinde bo venop gekomen. De Britse krant The Times heeft beslag weten te leggen op bandopna mes waaruit duidelijk moet blij ken dat er in de slotfase van de race door de teams van Willi ams en McLaren onder één hoedje is gespeeld. Als dank voor de steun om Villeneuve aan de wereldtitel te helpen zou de Canadees de opdracht heb ben gekregen in de laatste ron de moedwillig plaats te maken voor Mika Hakkinen en David Coulthard. Ferrari heeft de laatste affaire aangegrepen om de aandacht af te leiden van het delict van Schumacher. De Italianen heb ben het over een 'samenzwe ring' tegen Ferrari en willen de geluidsopnames als bewijslast gebruiken in de zaak Schuma cher. De vraag is alleen: wat wil Ferrari bewijzen? De kamikaze actie van de Duitser staat im mers volledig los van wat er la ter in de race eventueel is 'gere geld' tussen Villeneuve, Hakki nen en Coulthard. De verwachting is dat de FIA niet geïmponeerd zal raken van het Ferrari-verweer. De bewe gende beelden van de boordca- mera laten weinig ruimte voor twijfel. Doelbewust stuurde maat Trofee voor jeugdig talent ging naar Alphians-speelster Eveline de Rover. Mike Crouwel (Kinheim) werd uitgeroepen tot beste honkballer van het jaar. De prijs voor de beste junior pitcher, de Roel de Mon Award, was voor Alphenaar Erik Linde man. Deze wisseltrofee werd eerder uitgereikt aan honkbal grootheden als Charles Urba- nus, Haitze de Vries, Tony Co- hen, Harry Koster en Erik Lom merden, venetie De legendarische voetbaltrainer Helenio Herrera is zondag in Venetië overleden aan een hartaan val. De Argentijn is 81 jaar geworden. Hij is bekend geworden als de uitvinder van het catenaccio, het ge vreesde verdedigende spelsysteem van de Italianen. Herrera, die de 'slavendrijver' werd genoemd maar ook de 'magiër', was in zijn lange loopbaan werkzaam in Frankrijk, waar hij ook zelf zonder veel opzien te baren speelde, Spanje en Italië. Zijn grootste successen boekte hij bij Intemazionale. Met die club uit Milaan veroverde hij driemaal het landskampioenschap ('63, '65 en '66). In die periode won Inter ook tweemaal de Europa Cup en de wereldbeker (1964 en 1965). Herrera heeft ook andere topclubs in Spanje en Italië onder zijn hoede gehad: Barcelona, Atletico Madrid, Sevilla en AS Roma. Al in 1974 moest hij door een hartinfarct gedwongen enige tijd rust nemen. Drie jaar later maakte hij zijn comeback. Herrera woonde al twintig jaar in Venetië, vlak bij de Rialtobrug. i oto ap i im 700 supporters aanschouwen Amstel Cup-duel met NAC SCOREBORD pre n.willem spierduk Kijk wordt morgenavond bij het bekerduel te- NAC gesteund door 700 supporters. Veertien ■en vertrekken vanuit Katwijk naar Breda, uit Roelofarendsveen gaan er twee bussen, zijn gevuld met leden van de fanclub van tvijk-speler John van der Meer, die in Roelo- ndsveen woont, ng-* e voorzitter van de supportersvereniging van vijk, Wim Nijgh, is tevreden over de orqvang de supportersschare, maar hij plaatst er wel ttekeningen bij. „Het is een doordeweekse nd, veel mensen hebben toch de middag vrij omen om mee te kunnen. Als zo'n wedstrijd Zaterdagavond wordt gespeeld, gaan er hon- ten mensen meer mee." ok is het zo dat de Katwijk-supporters niet eigen vervoer naar Breda kunnen reizen. Nij- ,De betaald-voetbalclubs verkopen alleen u combi-kaarten. Op de dag van de wedstrijd 'geen kaartverkoop." goe 'jgh denkt daarom dat zijn club in de compe- veel meer mensen op de been krijgt bij uit strijden. Hij herinnert zich nog een wedstrijd lolland in Utrecht om het amateurkampioen- "p, ip van Nederland. „Ik denk dat er 3000 toe- Grt °uwers waren, daarvan kwamen er zo'n 2500 Katwijk. Dit soort dingen leeft gewoon bij Ook tegen NAC is de doelstelling van Kootwijk om niet weggespeeld te worden. ,,M'n eigen ploeg hoef ik voor dit soort wedstrijden niet op scherp te zetten. Ik kan alleen maar hopen dat de spelers van NAC er gemakkelijk over denken. Maar als NAC echt top speelt, dan kan het na tuurlijk best een hoge score worden. Kootwijk hoopt ook geen weinig 'averij' op te lopen in het Fuji Stadion in Breda. „De competi tie blijft voor ons het belangrijkst. Daarom is het vervelend om gele of rode kaarten te krijgen of om tegen blessures aan te lopen." NAC werd door de Katwijk-trainer een paar keer geanalyseerd. „Het lijkt me logisch dat je dat doet. Ik wil m'n spelers toch kunnen vertellen wat ze kunnen verwachten en wie hun mogelijke te genstanders zijn." Over de samenstelling van NAC, dat zondag middag met 5-1 van PSV verloor, is het overigens voor een groot deel gissen. De ploeg kampt met blessures en zieken (Helder, Atmodikoro, Mili- cic), verdediger Bart de Roover is opgenomen in de Belgische selectie voor het duel tegen Noord- Ierland. Ook vroeg Kootwijk zich af of Earnest Stewart, die met de Verenigde Staten kwalificatie voor het WK in Frankrijk bewerkstelligde, van de partij zou zijn. Die stapte gisteravond echter op gewekt het Sportjournaal binnen, de Amerikaans international zal er dus morgenavond bij zijn. De supporters van Katwijk hopen morgen op gewoon een gezellige dag. Wim Nijgh: „Het liefst had ik een uitwedstrijd bij Heerenveen geloot, maar dit is ook heel mooi. Over het resultaat hoe ven we natuurlijk weinig illusies te hebben. Zeker niet tegen een ploeg die zich afgelopen zondag heeft gespaard om tegen Katwijk goed voor de dag te komen." i. 2 cij- Lucky ten, maandag 10 november 2-3-6-10-16-21-23-27-34-41-47-51,-57- 60-62-63-65-68-69-76. (onder voorbehoud). Lotto 45. Ie prijs (Jackpot): geen winnaar. 2e prijs 1 winnaar die bruto f. 100.000,00 ont vangt. 3e prijs 42 winnaars die elk f. 1 000.00 ontvangen. 4e prijs 170 win naars die elk f 250,00 ontvangen 5e prijs. 2020 winnaars die elk f. 25,00 ont vangen 6e prijs, 4222 winnaars die elk f. 10,00 ontvangen. 7e prijs: 43.794 win naars die elk f 5,00 ontvangen. Cijferspel: 45. 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cijfers goed: 1 winnaar. 4 cijfers goed: 23 naars 3 cijfers goed: 271 fersgoed. 2666 winnaars buitenlands voetbal ENGELAND: Leicester - Wimbledon 0-1, Benfica-Guimares 1-0. WK-kwalificatie, zone Concacaf Mexico - Costa Rica 3-3 (2-0) 1. Chavez 1-0, 41. Galindo 2-0, 52. Medford 2-1, 68. Hermosillo 3-2, 71. Soto 3-2, 86. Wanchope 3-3. Toeschouwers: 60.000 El Salvador - Jamaica 2-2 (0-0). 47. De Mello 1-0, 51. Burton 101, 78. Stewart 1- 2, 88. Guerra 2-2. Toeschouwers. 40.000. Canada - Verenigde Staten 0-3 (0-1). 5. Reyna 0-1. 81 Wegerle 0-2, 89 Wegerle 0-3. Toeschouwers 8.420. Stand: 1. Mexico 9-17 (23-7), 2. Verenig de Staten 9-14 (13-7). 3 Jamaica 9-13 (7-12), 4. El Salvador 9-10 (9-12), 5. Cos ta Rica 9-9 (10-11), 6. Canada 9-6 (4- 17). Eerste drie naar WK, Mexico en Verenigde Staten gekwalificeerd. Programma laatste speeldag (16 novem ber): Jamaica - Mexico, Costa Rica - Cana da. Verenigde Staten - El Salvador basketbal New York. NBA. Philadelphia 76-ers - Seattle Supersomcs 105-112, Sacramento Kings - New York Knicks 86-78, Vancouver Grizzlies - Detroit Pistons 104-96 nv, LA Lakers - Golden State Warriors 132-97, San Antonio - Toronto Raptors 100-98, Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 86-82. Promotiedivisie: Shooters-Early Bird 90-69 korfbal Leidse Korfbalbeker, poule B: TOP - Fluks Schumacher zijn bolide in de flank van Villeneuves Williams- Renault. Doorgaans is de FIA niet mals met straffen. Omdat een geldboete de multimiljonair weinig pijn zal doen, ligt een schorsing of puntenaftrek voor het seizoen 1998 meer voor de hand. Of het vermeende handjeklap spelen tussen Williams en McLaren tot strafmaatregelen zal leiden, valt nog maar te be zien. FIA-voorzitter Max Mosley roept dat invloed van derden uit den boze is en zwaar be straft moet worden. Om zijn woorden kracht bij te zetten zal hij vrijdag de elf teamchefs een strafmaat opleggen om onder linge afspraken in de toekomst te voorkomen. Uit preventief oogpunt is de actie van Mosley te begrijpen. In een sport waar honderden miljoenen guldens omgaan, vervagen morele normen en waarden vaak sneller dan de bolides rond rijden. 'Kunstgre pen' van buitenaf moeten ver bannen worden. Maar wat in Jerez is gebeurd, is zeker niet uniek. Hoe vaak 'schenkt' in de sport een kampioen niet de ze ge aan een metgezel? Villeneu ve had bovendien een plausibe le verklaring voor zijn rijgedrag. „Ik hoefde de race niet te win nen om wereldkampioen te worden en wilde geen enkel ri sico nemen." Williams en McLaren ontken nen elke vorm van samenwer king. Daar zal geen speld tussen te krijgen zijn. De strategieën van de teams worden vooraf als een bankgeheim gehoed. Bo vendien is het raceverloop on voorspelbaar. waardoor strate gieën aangepast moeten wor den op actuele ontwikkelingen Feit blijft dat Villeneuve in de slotfase vanuit de pits vriende lijk doch dringend werd ver zocht Hakkinen en Coulthard te laten passeren. „Hakkinen is zeer nuttig geweest en ligt nu vlak achter je. Laat me niet in de steek. We hebben dit door gepraat", roept Jock Clear, de race-ingenieur van Villeneuve over de boordradio. Laakbaar, maar om te stellen (zoals Ferra ri doet) dat Hakkinen Villeneu ve behulpzaam is geweest met het behalen van de wereldtitel is ver naast de waarheid. Die is nog altijd dat Schumacher moedwillig heeft geprobeerd Villeneuve van het asfalt te rammen, maar daarbij zichzelf heeft geliquideerd. Diemenaar hoopt vandaag rond te komen met Verbroedering Geel Eli Strijks is niet langer welkom bij FC Lisse. De Dieme naar die vorig seizoen zijn debuut maakte op Ter Specke heeft het bij het bestuur en trainer Ted Immers verbruid. Het afgelopen weekeinde speelde hij, zonder daarvan melding te maken, een proefwedstrijd bij de Belgische tweedeklasser Verbroedering Geel. Gisteravond kreeg hij van Immers en elftalbegeleider Frans van der Laan te ho ren dat hij een streep onder zijn verblijf bij Lisse kan zet ten. leiden/lisse loman leefmans Strijks trekt wat zijn wegblijven betreft het boetekleed aan, 'maar hij vindt de reactie van Lisse overtrokken. „Als ik het eerlijk van tevoren had gezegd, was het ook niet goed geweest", zo redeneert hij. Voor Immers is de zaak zo klaar als een klontje. „Er wor den in de hoofdklasse regelma tig spelers benaderd door clubs uit het betaalde voetbal. Juist daarom maken wij aan het be gin van het seizoen met ieder een goede afspraken. Wij zijn de laatste om jongens tegen te houden die zich kunnen verbe teren en, laten we eerlijk zijn, de club wordt er ook niet slechter op als dat gebeurt. In dit geval echter, voelen we ons - de spe lersgroep, het bestuur en ik - besodemieterd en ik sta vier kant achter het bestuursbesluit inzake Strijks. De verdediger in kwestie speelde in de jeugd onder meer bij Ajax en kwant in Lisse te recht nadat hij als semi-prof in Duistland actief was geweest. Hij begon goed bij de geelblau- wen en werd dit seizoen zelfs uitverkoren voor het Neder lands amateurelftal, dat in sep tember een oefenduel tegen Ier land afwerkte. Vervolgens raak te hij in de selectie van Immers op het tweede plan. „Ik ben, toen ik werd terugge zet naar het tweede, me altijd positief blijven inzetten. Met FC Lisse heb ik tot gisteravond nooit problemen gehad. Goed, ik had achteraf beter even kun nen bellen dat ik in België zat. Aan de andere kant: je hoort zo veel. Dan is er hier weer interes se, dat willen ze je daar weer hebben: het heeft geen zin dat allemaal te melden. Ik weet bij voorbeeld dat twee anderen van Lisse met clubs in Engeland be zig zijn of bezig waren. En ik be twijfel of ze bij Lisse daar wel al les van weten. Zoiets is natuur lijk vervelend voor de club. Maar ik wil deze gok nemen en dan is de reactie van FC Lisse een beetje overtrokken." Vandaag wordt duidelijk of Strijks inderdaad aan de gang kan bij Geel, de nummer twaalf in de op een na hoogste afde ling bij de Zuiderburen. „En zo niet, dan is er nog geen man overboord. Volgens mijn zaak waarnemer Piet den Boer heb ben er nog een paar clubs inte resse. Maar daar gaat het niet om. Ik vind het jammer, zelf be lachelijk, dat ik na zo'n goede verstandhouding nu ben weg gestuurd." prijsvragen 27-8. Tempo - TOP 15-16. Fluks - Tempo 11-16. Eindstand: TOP 2-4 (43-23), Tem po 2-2 (31-27), Fluks 2-0 (19-43) TOP geplaatst voor de eindronde. tennis Ranglijsten Mannen: I. Sampras (VSt) 3918 punten. 2 Chang (VSt) 3130, 3 Rafter (Aus) 3104, 4. Björkman (Zwe) 2880, 5 Ru sedski (GBr) 2617, 6 Kafelnikov (Rus) 2398, 7 Moya (Spa) 2391, 8 Bruguera (Spa) 2367, 9 Muster 2353. 10. Rios (Chi) 2317, 11. Krajicek (Ned) 2299 (7). 12. Corretja (Spa) 2275, 13 Korda (Tsi) 2261, 14. Kuerten (Bra) 2261, 15. Ivani sevic (Kro) 2176, 59. Schalken (Ned) 725 (54), 63. Becker (Dui) 715, 71. Haarhuis (Ned) 666,(76), 78. Siemerink (Ned) 622 (105), 121 Van Scheppingen (Ned) 361, 141. Agassi (VSt) 319, 126 Van Lottum (Ned)347 Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 6158, 2 Novotna (Tsj) 3699, 3. Davenport (VSt) (5) 3449, 4 Coetzer (ZAf) 3316 (3). 5 Seles (VSt) 3161 (4). 6 Majoli (Kro) 3068, 7. Pierce (Fra) 2430, 8 Spirlea (Roe) 2244, 9 San chez (Spa) 2226, 10. Martinez (Spa) 2078, 16. Schultz-McCarthy 1545. Santiago. Mannen, 650.000 gulden. Dubbel, finale: Davids/Kratzmann (Ne d/Aus) - Lapentti/Alonso (Ecu/Spa) 7-6 5-7 6-4. Chicago. Vrouwen, 900.000 gulden. Dubbel, finale: Tauziat/Fusai (Fra) - Daven port/Seles (VSt) 6-3 6-2. SPORT OP TV 18.05-18.30 RTL 5. Voetbal in het Land 18 30-19 30 EURO Tennis WK Hannover 18.43-18 51 Ned 2 Sportjournaal 19.30-21.30 EURO: Tennis WK Hannover 21.30-22.00 BBC 1 A Question of Sport 21.30-00 00 EURO Boksen mternat.onaa cruisergewichtgevecht in Londen 22.16-22.33 Ned 3 Sportjournaal. 23.00-23.35 Ned 2 Studio N0S. 23.15-23.30 RTL 4: Sport. 00 10-00 25 Did 2: tennis, WK Hannover WOENSDAG 07 43-07 48 Ned 1 Sportjournaal 08 15-08.20 Ned 1 Sportjournaal 08 30-10.00 EURO Eurogoals voetbalmai TOP voldoet nu wel aan de verwachtingen noordwuk michel van gent korfbalmedewerker TOP heeft in de voorronde van de Leidse Korfbalbeker aan de verwachtingen voldaan. De drievoudige bekerwinnaar kwa lificeerde zich in poule B als eerste ten koste van Fluks (27-8) en Tempo (15-14). De laatstge noemde club kan na de 16-11 winst op Fluks nog hopen als beste nummer twee naar de eindronde te gaan. In tegenstelling tot vorig jaar verscheen TOP ditmaal met de vrijwel voltallige eerste selectie. Alleen Lisette van der Willik (neusblessure) en Michiel Kok (werk) ontbraken op het appel. De eersteklasser uit Sassenheim had in de eerste wedstrijd heel weinig moeite met afdelings club Fluks: het werd via 11 -2 (rust) liefst 27-8, waarbij alle spelers wel een doelpunt aan de productie bijdroegen. Tempo bood aanmerkelijk meer tegenstand aan de hui zenhoge favoriet. De formatie van Bob Bergshoeff nam aan het einde van de eerste helft zelfs als eerste een ruimere voorsprong. Marcel Hanegraaff en Edwin Visser zorgden na 7-7 namelijk voor 9-7 (rust). TOP liet in het vervolg een 12-10 voorsprong glippen, om pas in de laatste vijf minuten op 14-14 de beslissing te forceren door strafworpen van Jeroen van der Wolff, eindstand 15-16. De eni ge tegenvaller was het uitvallen van Mascha Nieuwenhuijsen met een enkelblessure. Deze minieme nederlaag gaf Tempo de kans om weer eens de finale van het bekertoernooi te halen, mits er ruim werd ge wonnen van Fluks. De Alphena- ren waren beduidend minder scherp dan tegen TOP, maar bouwden toch een positief doelsaldo van plus vier op via een 16-11 overwinning. Of deze marge voldoende is, zal vanavond (aanvang 19.15 uur) duidelijk worden als de laatste groepswedstrijden wor den afgewerkt. Bekerhouder Sporting Trigon neemt het in de Vijf Meihal op tegen stadsgeno ten Crescendo en KZ Leiden. Studio Sport, wat is er in he melsnaam loos? Kees Jansma is wegen het hele volk valt over het programma heen. Dat voelt natuurlijk wal vreemd aan na de loftrompet ten. Goh, wat hadden we een 'fantastische ploeg' (citaat Jansma), wat hadden we dat Sport 7 even keurig het zwijgen opgelegd. Nou, zo fantastisch vind ik Studio Sport niet. De verslaggeving van de voet balcompetitie op de woensdag avond vind ik rommelig. Het motto is 'zoekt en gij zult de sa menvatting ergens op een net vindenHet is zappen van twee, naar drie en weer terug. We zullen maar zwijgen over de interessante beelden van het NK-trampoli- nespringen en het WK- touwtrekken, die ons op de zondagavond worden voor gezet. Wie zit daar op te wachten, be halve de fa milieleden van die men sen? De keuze vo rige week woensdag om de Cham pions League wedstrijd van Feyenoord thuis tegen Manchester live op het scherm te brengen was verkeerd. Zoals ook de keus verkeerd was om Feyenoord veertien dagen eer der in Manchester niét live uit te zenden. Feyenoord was toen hot, Arie Haan zat op een schopstoel, daar moesten de camera's bij zijn. Maar nee Ronduit verbaz i ngwekkend was de move van afgelopen woensdag om halverwege van Rotterdam om te schakelen naar Newcastle, waar PSV op dat moment een 1-0 voor sprong verdedigde. Je zal PSV- supporter zijn en een notoire Feyenoordhater; bij de buren een kaartje aan hel leggen zijn en om kwart voor elf naar je cluppie willen kijken. Zit je nog naar Feyenoord te kijken. Je z/ü Feyenoord-fan wezen en nog hoop hebben op een goede ajloop tegen Manchester IJni- tecl (ze zijn er, die optimisten) en je ziet ineens die gehate Luc Nilis voorbijschuiven. Dat zijn toch redenen om de NOS even te verblijden met een telefoon tje. Nou dat hebben zegeweten. Het kan nog erger. Jap Sieme rink bereikte afgelopen zondag de finale van het ATP-toernooi in Stockholm. Siemerink- Björkman. Een aardige affiche en een mooie reden om die wedstrijd rechtstreeks op het scherm te brengen. Maar nee. Op een me- lige zondag- middag gaat Studio Sport ons verblij den met springende paarden, terwijl onze Jan in Zwe den een be langrijk ten nistoernooi kan winnen. Studio Sport is van ieder een, maar niet voor iedereen. Zappen maar. Gelukkig is er dan altijd nog Eurosport. Mijn zondag is gered, die vervelende brij aan reclames neem ik maar voor lief. En wat blijkt later op de middag? Ruim voor de beelden van Studio Sport zendt Eurosport de doelpunten uit van Sparta-Ajax. Dat bord hoeft dus ook niet meer op schoot. Eigenlijk kunnen we best zon der Studio Sport. Leve Eurosport! ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19